PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

Eddy DoubleD
23rd November 2015, 19:53
Oficial, Coq e out doua luni. Numai Arsenal putea avea norocul asta, acum cand e cea mai importanta si grea perioada.

Sir. Eko
24th November 2015, 15:22
Cel mai important aspect din meciul de azi, Callum Chambers 'can play in defensive midfield and that's where I see him.' Sa il joace pe Chambers mijlocas defensiv, daca merge avem sanse inca la titlu, daca nu, e gata sezonul pentru Arsenal. Chambers a mai jucat un singur meci la mijloc in viata lui....are doar 20 de ani si sub 50 de meciuri jucate in total la profesionisti...dar asta ii marele profesionist Wenger.

Eddy DoubleD
24th November 2015, 15:31
Tot mai bine decat Flamini. Daca merge, e bine. Daca nu, aia e...

Sir. Eko
24th November 2015, 15:36
Tot mai bine decat Flamini. Daca merge, e bine. Daca nu, aia e...

Aia e...normal sta si face la fel si la anu...

Eddy DoubleD
24th November 2015, 16:26
Sa ne rugam ca cineva sa anunte vreun mijlocas defensiv ca fiind de vanzare. Altfel, Wenger oricum nu face vreo oferta.

Sir. Eko
1st December 2015, 15:27
Walcott has suffered a setback according to John Cross, he won't be back until Christmas.

Jeremy Wilson, "Theo Walcott is back in full training and has a chance to make the matchday squad for Saturday."

:happy

Deci Santi e out pentru cateva saptamani, Sanchez pentru minim 3. Amandoi rateaza meciul din CL.
Koscienly rateaza doar meciul cu Sunderland. Desi cica are o sansa mica sa joace, sper sa nu il forteze Wenger, desi mi se pare ca nu mai gandeste de loc in ultima vreme...asa ca nu ma mira nimic.

Asta inseamna ca Ramsey o sa joace la mijloc cu Flamini si Ozil. Joel si Ox pe stanga si dreapta, Giroud in atac. Avem o ofensiva de ...locul 8 ? Cam asa. Super.
E ultima sansa pentru Ox la Arsenal si la cum a inceput sezonul...il asteapta West Brom la vara.

p.s ca o statistica interesanta, din tot lotul lui Arsenal in 2015 au fost TOTI accidentati. TOTI. Unul singur a scapat :D

Cristy RVD
1st December 2015, 15:53
Unul singur a scapat :D

Care? Cech?

Sir. Eko
1st December 2015, 15:54
Care? Cech?

:)) Nu, da inteleg de ce te-ai gandit la el.
Joel Campbell.

Eddy DoubleD
1st December 2015, 15:57
Walcott has suffered a setback according to John Cross, he won't be back until Christmas.

Jeremy Wilson, "Theo Walcott is back in full training and has a chance to make the matchday squad for Saturday."

:happy

Deci Santi e out pentru cateva saptamani, Sanchez pentru minim 3. Amandoi rateaza meciul din CL.
Koscienly rateaza doar meciul cu Sunderland. Desi cica are o sansa mica sa joace, sper sa nu il forteze Wenger, desi mi se pare ca nu mai gandeste de loc in ultima vreme...asa ca nu ma mira nimic.


Am citit ca Kos si Cazorla revin weekend-ul asta.:confused: La Alexis e clar minim 3 sapt. Probabil doua la cum il stiu pe el.

Sir. Eko
1st December 2015, 19:06
Koscienly e posibil. Cazorla sigur nu.

Sir. Eko
2nd December 2015, 10:34
http://www.theguardian.com/football/2015/dec/01/arsenal-santi-cazorla-ligament

Daca se confirma, cateva luni....:headbang:

Eddy DoubleD
2nd December 2015, 19:33
3 luni pt Santi. E gata sezonul pt Arsenal. Mai speram doar la Cupa Angliei daca e ceva...

http://www.theguardian.com/football/2015/dec/02/santi-cazorla-out-three-months-arsenal-knee-injury?CMP=share_btn_tw

Xaviesta
2nd December 2015, 20:05
@afcstuff: Coquelin is ruled out for the next 13 fixtures while Cazorla is set to miss at least 18 games. #afc

Xaviesta
2nd December 2015, 20:07
Din pacate, s-a terminat pentru Arsenal, mai ales in UCL. Fara Coquelin, Koscielny(?), Cazorla, Alexis, Walcott cred ca trb sa revina dar totusi... Daca nu prinde Ozil meciul vietii nu se califica in grupe :(

Sir. Eko
2nd December 2015, 23:40
Intr-o saptamana am pierdut cel mai solid mijloc pe care l-am avut in utlimi 10 ani. Nu ai ce sa mai zici...incredibil.

Sir. Eko
3rd December 2015, 18:12
Si mai bine !! Santi revine in aprilie(cel mai devreme) !! :happy sezonul e gata defapt pentru el.
Incredibil cum a fost lasat sa joace 20 de minute cu ligamentele rupte...
In pluuus Sanchez rateaza si el mai mult decat era vorba, o luna minim.

Eddy DoubleD
3rd December 2015, 18:45
Craciun fericit si un an nou minunat :)) O sa fie dezastru luna asta...

Nadalfan
3rd December 2015, 21:06
Deci, daca nu se rupe nimeni in week, cu Olympiakos echipa o sa arate asa, nu?
Cech - Bellerin, Merte, Gabriel, Monreal - Ramsey, Flamini - Ox, Ozil, Campbell - Giroud?Should be fun.Apararea merge si fara Kos.Ozil si Giroud sunt inca acolo.Ox ar trebui sa sparga si el gheata.La mijloc acolo...Ramsey are calitate, dar n-a mai jucat pe pozitia aia de ceva timp.

Sir. Eko
3rd December 2015, 23:31
Deci, daca nu se rupe nimeni in week, cu Olympiakos echipa o sa arate asa, nu?
Cech - Bellerin, Merte, Gabriel, Monreal - Ramsey, Flamini - Ox, Ozil, Campbell - Giroud?Should be fun.Apararea merge si fara Kos.Ozil si Giroud sunt inca acolo.Ox ar trebui sa sparga si el gheata.La mijloc acolo...Ramsey are calitate, dar n-a mai jucat pe pozitia aia de ceva timp.

Apararea ii ok desi clar Koscienly e cel mai bun fundas al nostru.
Ramsey-Flamini o sa fie un dezastru total. Flamini e invizibil iar Ramsey nu sta sa se apere, o sa luam goluri pe contre la greu. Ox din punctul meu de vedere nu are viitor la echipa, mi se pare foarte slab...dar sa zicem ca are momente de calitate(tot mai rare)...Campbell...sa nu intram in discutia asta.

Trebuie sa castigam 2-0, sau orice peste 2-3(3-4, 4-5 etc)...Ozil trebuie sa ne califice singur. La cum joaca in ultima vreme...avem sanse. Dar e greu singur, speram sa fie ok Walcott.

YoNuTzz
3rd December 2015, 23:31
greeeu de tot sa bati la 2 goluri distanta la greci..cred ca merge si 3-2 ca arsenal are overall golaverajul mai bun...

ar fi chiar fun sa se termine 3-2 ptr arsenal...

Johnny D
4th December 2015, 07:04
Apararea ii ok desi clar Koscienly e cel mai bun fundas al nostru.
Evident.


Ramsey-Flamini o sa fie un dezastru total.

Eu doar asa as juca, cu Cazorla d.p. meu d.v. treburile n-au mers cum au mers cand juca Ramsey pe postul sau.
Dar atunci juca si Wilshere, era alta treaba. Mie unul imi convine, e de rahat sa joci cu 2 inchizatori oricum, e bine ca unul e Johnny Joker!;)

Craciun fericit si un an nou minunat :)) O sa fie dezastru luna asta...
De acord, se apropie Liverpool de noi!:))

Flamini e invizibil iar Ramsey nu sta sa se apere, o sa luam goluri pe contre la greu.
Ii supraestimezi pe greci, mai mult de 2g nu ne dau, daca dam 3, ne calificam. Asta tre sa fie target-ul.

Sir. Eko
4th December 2015, 09:51
Eu doar asa as juca, cu Cazorla d.p. meu d.v. treburile n-au mers cum au mers cand juca Ramsey pe postul sau.


Vezi tu, Ramsey nu juca pe postul lui. Era altfel pusa pe teren echipa cand juca Ramsey acolo. Tot primeam mai multe goluri cand juca el acolo.
Nu degeaba il joaca Wenger pe Ramsey extrema dreapta. Cazorla ca mijlocas > Ramsey.

O sa vezi ce inseamna Ramsey la mijloc cand jucam cu o echipa mare si o sa il preseze cineva calumea...

Johnny D
4th December 2015, 10:12
Ai dreptate dar nu jucam doar cu echipe mari! Eu iti garantez ca am fi castigat ce putin unu din astea 2 meciuri la rand in deplasare care tocmai le-am jucat daca juca acolo Ramsey, pt ca ne merge mai bine pe faza ofensiva, si pe faza ofensiva am avut noi problemele in aceste 2 meciuri si in genere in deplasarile la echipele mici!

Nadalfan
4th December 2015, 15:07
Ramsey ar merge jucat mijlocas central doar in 4-3-3...In 4-2-3-1 cum joaca Wenger nu prea merge. E prin out of position de foarte multe ori. O sa fie cu grecii...nici forta ofensiva nu prea e...Campbell ala e cam rudimentar asa. Ox e si el cam bramburit. Daca e apt Walcott as juca cu el in banda.

Sir. Eko
4th December 2015, 15:35
Since the 2003/4 season the North London club have been hit with 831 injuries – or an injury every five days.

And betting site Paddy Power have pointed out that 'there’s an average of 47 injuries a year in Spanish bullfighting events – an average of an injury every eight days. Yes that’s right, it’s statistically better for your health to choose bullfighting over playing for Arsenal.'

:happy

Xaviesta
4th December 2015, 17:53
:)) https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12294710_10153529508713598_5823228390291591434_n.j pg?oh=f2bc4c7c0f1f6962fff37246252ebf3e&oe=56E050CD

Eddy DoubleD
4th December 2015, 18:47
Yes that’s right, it’s statistically better for your health to choose bullfighting over playing for Arsenal.'

:happy

:happy:happy

Johnny D
7th December 2015, 10:20
This:
9EP5eTP8TIs
:))

Sir. Eko
7th December 2015, 11:27
Cazorla a fost operat :(.

http://www.teamtalk.com/news/arsenal-target-rabiot-requests-loan-move

Da, da.

Sir. Eko
10th December 2015, 13:32
Johnny, pentru tine.

Wilshere is in the final stages of his fitness work and is set to return to action for Arsenal this month.

Probabil ca prinde banca la meciul cu City.

Johnny D
10th December 2015, 13:59
/OLE/:kiss:/OLE/


Walcott out!

Eddy DoubleD
11th December 2015, 18:21
Wilshere is in the final stages of his fitness work and is set to return to action for Arsenal this month.

Wenger a zis acum ca nu va reveni inainte de finalul lunii. Deci in ianuarie poate.

Sanchez nu revine weekend-ul asta. Poate saptamana viitoare, sa speram.

Sir. Eko
12th December 2015, 13:09
Wenger a zis acum ca nu va reveni inainte de finalul lunii. Deci in ianuarie poate.

Sanchez nu revine weekend-ul asta. Poate saptamana viitoare, sa speram.

Asa a zis Wenger. Deci doar dupa craciun revin restul. Oricum Wilshere si Welbeck sunt cei care conteaza. Altfel se joaca cand ei sunt in teren sau cand ai nevoie de goluri de pe banca, nu intra Gibbs :( ci intra unul dintre ei doi.

Sanchez avea ruptura de gradul 2 parca, trebuia sa stea 6 saptamani, dar fiind ca el e super om s-a vindecat deja. Luni incepe antrenamentul si o sa fie cel putin pe banca cu City.

Sir. Eko
15th December 2015, 17:20
According to The Mirror, Danny Welbeck will be out until at least February 2016 after another injury set-back.

Nu mai joaca el sezonul asta. Nu stie nimeni ce are.

Eddy DoubleD
15th December 2015, 17:23
Pentru multi antrenori, asta ar fi semnul ca trebui cumparat un atacant. Dar Wenger nu este printre cei multi...

Sir. Eko
15th December 2015, 18:41
Pentru multi antrenori, asta ar fi semnul ca trebui cumparat un atacant. Dar Wenger nu este printre cei multi...

Nop. El a riscat ca a zis ca poate revine in toamna...

Eddy DoubleD
15th December 2015, 21:17
QXjphdm-pqY

I would so play that shit :D

Merte la final :))

Johnny D
16th December 2015, 00:38
Sanchez avea ruptura de gradul 2 parca, trebuia sa stea 6 saptamani, dar fiind ca el e super om s-a vindecat deja. Luni incepe antrenamentul si o sa fie cel putin pe banca cu City.

Eh, ti-am zis ca sta 2-3 saptamani!:) Nu parea atat de grav.

Sir. Eko
16th December 2015, 13:12
Eh, ti-am zis ca sta 2-3 saptamani!:) Nu parea atat de grav.

M-am gandit sa iti scriu un script sa iti inceapa postarile automat cu Ti-am zis.

A fost grav. Doar ca el nu e om.

Eddy DoubleD
16th December 2015, 16:17
M-am gandit sa iti scriu un script sa iti inceapa postarile automat cu Ti-am zis.

Crezi ca ar putea face ceva constructiv cu toata energia si timpul pe care le-ar economisi? Eu nu sunt asa sigur...

Sir. Eko
16th December 2015, 19:07
o7pHaN03s_Y

Eddy DoubleD
16th December 2015, 22:34
Material de laba pentru Johnny :D

Via reddit:


Wengers conversation with players for selection:
Arsene : On a scale of 1 to burnt out, how tired are you?
Player : Burnt out.
Arsene : Are you injured?
Player : No.
Arsene : You will play.

:)) Asta a fost postata la un topic despre un zvon cum ca Wenger planuieste sa-l odihneasca pe Ozil luna asta. Da, sigur :))

Eddy DoubleD
17th December 2015, 16:17
http://www.arsenal.com/news/news-archive/20151217/-alexis-has-a-slight-chance-to-be-back-

Alexis ar fi in stare sa intre si in carje pe teren daca ar fi decizia lui :))

Sir. Eko
21st December 2015, 11:55
http://www.arsenal.com/news/news-archive/20151217/-alexis-has-a-slight-chance-to-be-back-

Alexis ar fi in stare sa intre si in carje pe teren daca ar fi decizia lui :))

Da :)). Sper sa nu fie cazu. Sa joace doar daca e 100%. Nu are rost sa riscam si sa il pierdem pentru mai mult timp. Ii meci important azi dar nu aici se castiga sau pierde campionatu.

Interviu cu Ozil.

http://www.thetimes.co.uk/tto/public/football/article4646065.ece

Eddy DoubleD
21st December 2015, 19:56
oIZ2_3bm2PQ

Ce boss e Cech :)) Le are, nu gluma. Si Alexis apoi :))

Sir. Eko
21st December 2015, 19:59
:happy

Johnny D
21st December 2015, 20:30
Material de laba pentru Johnny :D
Ti-am zis!:D
Neah!:o:
V-am zis!:yes:


A fost grav. Doar ca el nu e om.
E si-asta o parere, e bine ca mi-am zis!:D

Sir. Eko
22nd December 2015, 00:38
Ross Barkley– Verified account ‏@RBarkley20
zil is different class. #simple

:D

Johnny D
22nd December 2015, 13:21
Merry Christmas Arsenal!
Strike down City team!

Sir. Eko
26th December 2015, 13:42
http://www.skysports.com/watch/video/sports/football/10107919/soccer-am-strip-club-arsenal-special

Hahaha. Giroud la ultima cu Van Persie, "who's that by the way" haha. Pentru asta intra in legenda Giroud. Gata, nici daca devine cel mai slab jucator din lume nu mai zic nimic de rau de el. Genial !!

Johnny D
26th December 2015, 14:41
:))

Told ya!:D

Eddy DoubleD
26th December 2015, 14:55
Boss :))

Sir. Eko
27th December 2015, 20:36
Egypt midfielder Mohamed Elneny said on Sunday he has all but joined English giants Arsenal, sealing a dream move to the elite Premier League.

Eddy DoubleD
27th December 2015, 21:11
E bun de ceva? Parul ala "a la Fellaini" nu pare promitator :))

Sir. Eko
28th December 2015, 01:25
E bun de ceva? Parul ala "a la Fellaini" nu pare promitator :))


David Ornstein @bbcsport_david
#Arsenal in talks with #FCBasel to sign Egypt midfielder Mohamed Elneny. 23, needs work permit, is eligible for CL

Nu stiu daca e bun, dar a zis David Ornstein deci transferul e facut. Macar nu ii mai vedem pe Flamini si Arteta :ok:. Sper sa fie facut pe 1 ianuarie.

k7OIZiku-ho

Jack Wilshere ruled out until February after suffering another setback in his recovery.

Dar Wenger a zis ca NU stie cand revine. Cand Wenger spune asta e grav. A zis asa de Welbeck in aprilie si inca nu a revenit la antrenament. Nu cred ca mai joaca sezonul asta, cam ca anu trecut, revine prin aprilie-mai. Trist, nu e anul nostru...

Sir. Eko
28th December 2015, 01:28
xEpDYKeXV5c

Zvonul e ca, se anunta transferul asta si apoi anunta Arteta ca se retrage si merge direct in staful lui Wenger.

Eddy DoubleD
28th December 2015, 01:30
Din video reiese ca e mai mult un Ramsey decat Flamini. Avem nevoie de un jucator la care nici n-ai stii ce sa pui intr-un video de asta pentru ca el trebuie sa fie ala care face treaba murdara.

Uite la clipul lui Coquelin. Cateva din tackling-urile alea sunt sex pur :))

mQ6LjKTFQ54

Ghinionist rau Wilshere. Ce sa-i faci? Pentru Arsenal, macar sa revina Coq si Santi cat mai repede si Ramsey sa ramana sanatos.

Cristy RVD
28th December 2015, 01:45
Ce sa-i faci? Pentru Arsenal, macar sa revina Coq si Santi cat mai repede si Ramsey sa ramana sanatos.

Ca sa fie Wenger sigur ca prinde locul 4 iar anul viitor poate fi eliminat lejer iar de Barca in optimi daca trece cu noroc de grupe? :D

Sir. Eko
28th December 2015, 01:46
Coquelin. Deaia pierdem pe banda rulanta in deplasare. O sa joace Mohamed asta pana revine el. Avem nevoie si de o extrema, dar nu cred ca face Wenger asta.

Sir. Eko
28th December 2015, 01:47
Ca sa fie Wenger sigur ca nu prinde locul 4 iar anul viitor poate fi eliminat lejer iar de Barca in optimi daca trece cu noroc de grupe? :D

Ce ? Cred ca nu ai scris bine.

Cristy RVD
28th December 2015, 01:48
Da, era fara "nu" :))

Stii doar ca eu am o mare problema. Rad mereu cand aud ca Arsenal ia titlul :D

Sir. Eko
28th December 2015, 01:52
Da, era fara "nu" :))

Stii doar ca eu am o mare problema. Rad mereu cand aud ca Arsenal ia titlul :D

:)) E destul de amuzant, daca esti fan City-Chelsea-United. Atunci iti permiti. Dar ca fan Liverpool...au trecut 30 de ani.

Ca sa iti faci o idee ca nu are rost sa faci misto de Arsenal....Wenger e luat la misto ca termina mereu in primele 4, la fel si Arsenal. Noi...suntem dezamagiti an de an ca doar atata putem. Iar Liverpool..? Investeste SUTE de milioane de lire apoi alte SUTE de milioane de lire...vara dupa vara si da rateu dupa rateu dupa rateu...in speranta ca o sa ajunga la nivelul asta. Un nivel totusi...deloc special.

Cristy RVD
28th December 2015, 02:25
Da, stiu, dar nu asta e ideea. Adica mie imi place Arsenal, daca n-as fi fost fan Liverpool cu siguranta as fi fost tunar, dar mi se pare amuzant felul in care media si toti fanii vad in fiecare an echipa asta ca o pretendenta la titlu iar mosul are mereu grija sa o dea in bara. Adica, na, la noi e clar mereu ca nu putem face nimic, dar voi mereu sunteti aproape, faceti sperante, calcule, iar in anul in care va puteti bate la titlu cu sanse foarte mari se vorbeste despre Carvalho si Krychowiak si ajungeti mereu sa numarati zilele pana revine unul sau altul in timp ce va uitati la videoclipuri cu un egiptean care v-ar fi de folos probabil peste niste ani.

In timpul asta City il asteapta pe Guardiola si se pregateste sa faca o oferta de 30 de milioane pentru Vardy :D

Johnny D
28th December 2015, 07:16
Jack Wilshere ruled out until February after suffering another setback in his recovery.

FU@#%SHI$#@#F$#$FORGODS@@##$@#$DAMNIT!:headbang::h eadbang:headbang:


Stii doar ca eu am o mare problema. Rad mereu cand aud ca Arsenal ia titlul :D
Ce coincidenta! La fel mi se-ntampla mie cand aud de Liverpool, si gluma e mult mai buna!:D

Da, stiu, dar nu asta e ideea. Adica mie imi place Arsenal, daca n-as fi fost fan Liverpool cu siguranta as fi fost tunar, dar mi se pare amuzant felul in care media si toti fanii vad in fiecare an echipa asta ca o pretendenta la titlu iar mosul are mereu grija sa o dea in bara. Adica, na, la noi e clar mereu ca nu putem face nimic, dar voi mereu sunteti aproape, faceti sperante, calcule, iar in anul in care va puteti bate la titlu cu sanse foarte mari se vorbeste despre Carvalho si Krychowiak si ajungeti mereu sa numarati zilele pana revine unul sau altul in timp ce va uitati la videoclipuri cu un egiptean care v-ar fi de folos probabil peste niste ani.
Bun si vina noastra unde e? La voi se poate zice ca aveti un staff total incompetent, la noi e vb doar de cel responsabil cu pregatirea fizica, daca poate fi vorba si de ala.


In timpul asta City il asteapta pe Guardiola si se pregateste sa faca o oferta de 30 de milioane pentru Vardy :D
Atat timp cat nu e pt Giroud e ok! Oricum doar de la 50 mil in sus putem vorbi!:D
Mai ales daca voi ati platit atat pe coada de cal(lapsus memore la nume) de la un club mai mic care se zbate la retrogradare: Newcastle!:))
E adevarat ca acel coada de cal a prins un sezon la Newcastle de si mie mi-a furat ochii, dar eu am invatat ceva in acel an, lucru care vi-l tot spun de un an si ceva si voua dar nu-l bagati la cap: un jucator nu se judeca dupa doar un sezon.;) Vardy!? Probable mediocre.

Sir. Eko
28th December 2015, 12:50
http://www.bbc.com/sport/0/football/35187793

Acum e si pe BBC.

Nadalfan
28th December 2015, 13:00
http://www.bbc.com/sport/0/football/35187793

Acum e si pe BBC.

Au luat-o razna echipele mari din Premier League :)) Arsenal il transfera p'asta, United vrea sa-l ia pe Muto care nu e titular meci de meci la Mainz :)) Parca si Chelsea a luat in vara ceva fundas de pe la Nantes care nu a prins pana acum vreo secunda pe teren :))

Johnny D
28th December 2015, 13:33
(...)dar eu am invatat ceva in acel an, lucru care vi-l tot spun de un an si ceva si voua dar nu-l bagati la cap: un jucator nu se judeca dupa doar un sezon.;) Vardy!? Probable mediocre.
Gandindu-ma la treaba asta, si ii dau quote ca sa n-o repet, unii tot iau tot felul de staruri care prind 6 luni bune nu stiu unde si nu se uite la jucatori care sezon dupa sezon confirma, doar atat ca sunt in varsta. Chiar inainte sa apara Juninho care intr-adevar a prins o echipa mare Lyon care era atunci ce e PSG azi; exista un anumit jucator olandez numit Pierre van Hooijdonk la Feynoord Rotterdam, echipa mica si atunci, mica si azi, un fel de Rapid Bucuresti din perioada de semiglorie, dar care daca avea lovitura libera de la mai putin de 30 de m de poarta, era gol 90%. Parerea mea e ca era peste ce-avea sa fie Juninho la Lyon si asta pt ca avea o tehnica mai curata de-a lovi mingea cu efect, adica dadea gol si din pozitiile alea inconfortabile de la juma de metru, un metru de careu, de la marginile careului, din unghiuri f grele, Juninho avea probleme de acolo, mai degraba lovea bine de la distanta.

Tin minte, si repet povestea:D, un prieten de-al meu, faza fiind acu vreo un deceniu si jumatate, pariase si el 10 lei sa faca 200, sa-si ia o pereche de adidasi ca era fotbalist in divizia C,D d-alea, semiprofesionist, si i se stricasera adidasii cu care rupse terenu si asfaltu deasemenea vreo 5 ani la rand. Si-i mai trebuia X la pauza la Feynoord cu habar n-am cine, Feynoord era condusa cu 0-1.
Lov libera min 43, saracu se ruga acolo sa fie gol; van Hooijdonk langa bara 1-1, si face "Tzucu-ti picioru ala sfant, van Hooijdonk, sa ajungi sa iei balonu de aur! Sa castigi CM cu Olanda!", a 2-a lov libera min 45, 2-1 Feynoord tot van Hooijdonk in vinclu din unghi imposibil. "Rupa-ti-ar Dumnezo picioru de fotbalist imputit! Crapa-o-ai cu toata natia ta de olandezi spurcati!"
Eu de colo nu mai puteam de ras, incercam sa ma abtin dar crapa maiu-n mine, asa ceva nu vezi in fiecare zi!:)) Bietu om!:P

No, si nimeni nu s-o uitat la jucatoru ala, nu l-o avut nici dracu in vederi desi an dupa an dadea vreo 20 de goluri din lov libera pe sezon!
La noi era de inteles, aveam acea superechipa cu Henry, Overmars, Berckamph, Petit, Vieira, etc.
Dar la astialalti nu vad cum n-avea loc. Ma rog.
Iar acum Luati-i pe Vardy si pe Igns cu 50 de milioane, superjucatori, ce sa zic io.:rolleyes:

Sir. Eko
28th December 2015, 13:41
Au luat-o razna echipele mari din Premier League :)) Arsenal il transfera p'asta, United vrea sa-l ia pe Muto care nu e titular meci de meci la Mainz :)) Parca si Chelsea a luat in vara ceva fundas de pe la Nantes care nu a prins pana acum vreo secunda pe teren :))

In timp ce Bournemouth il cumpara pe Iturbe :))

Johnny D
28th December 2015, 13:42
Da nu poate juca cu noi azi!

Safe!:)


Offtopic:
lVgwoCbTQLU
:)

PS: Pt cei mai saraci cu duhul, asa a vrut sa dea, nu e Budescu!:))



Apropo de golu care l-am luat de la nimeni ieri! Seamana cu astea din top 3!:))
qNTQz6V1434

Johnny D
28th December 2015, 13:59
Ma bad. Vad ca Feyenoord era o echipa buna p-atunci, a castigat EL cu Dortmund in finala! Deci era usor peste Rapidul din perioada de glorie!:)) Dar si-a depasit conditia datorita acestui fascinant jucator... si e inexplicabil d.p. meu d.v. cum n-au venit zecile de milioane pe el si vin pe ciurucurile de azi... zecile de milioane la vremea aia erau mult mai putin, vreo 10-15 milioane, dar n-a dat nimeni nici p-aproape atat.

Nadalfan
28th December 2015, 14:04
Ma bad. Vad ca Feyenoord era o echipa buna p-atunci, a castigat EL cu Dortmund in finala! Deci era usor peste Rapidul din perioada de glorie!:)) Dar si-a depasit conditia datorita acestui fascinant jucator... si e inexplicabil d.p. meu d.v. cum n-au venit zecile de milioane pe el si vin pe ciurucurile de azi... zecile de milioane la vremea aia erau mult mai putin, vreo 10-15 milioane, dar n-a dat nimeni nici p-aproape atat.

Daca ai cauta, ai vedea ca si pe el s-au dat ceva bani. Nottingham a dat 6 mil pe el in 1996. 1996! Si Benfica a dat ceva bani pe el. Ideea e, ca asta mereu a fost un jucator capricios. Peste tot a creat probleme. Plus ca, inafara de executii nu oferea foarte multe. Pe teren, era un fel de Balotelli.

Sir. Eko
28th December 2015, 14:30
Cui ii pasa de Pierre van Hooijdonk ?

Sir. Eko
28th December 2015, 21:51
Opta - Nine chances created for Mesut Ozil today - the most by a player in a single game in the Premier League this season.

Eddy DoubleD
28th December 2015, 22:24
Si din alea 9, 8 au fost ratari idioate ale extraordinarilor lui colegi :)) Se pune si golul lui ca sansa creata? Atunci ar fi 7 ratari idioate.

Xaviesta
29th December 2015, 03:19
Nope. Alea sunt key passes.

Johnny D
29th December 2015, 08:23
Exact, acolo la creatie a fost si Giroud, nu doar el, chiar daca Ozil i-a dat de inteles francezului ce trebuie sa faca.:)
Din moment ce are astfel de executii si nu o data, Giroud arata ca are si el calitatile lui, uneori prea ascunse ce-i drept!:))

Sir. Eko
29th December 2015, 11:59
Exact, acolo la creatie a fost si Giroud, nu doar el, chiar daca Ozil i-a dat de inteles francezului ce trebuie sa faca.:)
Din moment ce are astfel de executii si nu o data, Giroud arata ca are si el calitatile lui, uneori prea ascunse ce-i drept!:))

Vezi ca Giroud se joaca cu focu cu forma asta. Are cateva luni pe an cand e senzational si nu poti sa joci impotriva lui. Acum a trecut iar in partea cealalata, cand il mananca banca de rezerve in 2 etape.

Sir. Eko
29th December 2015, 13:57
Ozil has now supplied 16 assists this season. All but 3 required one-touch finishes!
Stoke (h) Walcott - 2 touches
Swansea (a) Campbell - 2 touches
Man City (h) Walcott - 3 touches


الننى الان فى الكشف الطبي ربنا يوفقك

Plus asta :))

Si asta :D :

http://www.arsenal.com/tributestopetrcech

Johnny D
29th December 2015, 14:32
Vezi ca Giroud se joaca cu focu cu forma asta. Are cateva luni pe an cand e senzational si nu poti sa joci impotriva lui. Acum a trecut iar in partea cealalata, cand il mananca banca de rezerve in 2 etape.

Cum a trecut din moment ce-a dat acea pasa fabuloasa de gol? :)
Parerea mea e ca e mult mai greu de dat o astfel de pasa decat sa dai un gol, chiar ca a lu Ozil.

Xaviesta
29th December 2015, 15:17
stii cate pase din alea da Suarez? dar iti place sa te pisi pe el cand mai rateaza din cand in cand 1 vs 1. in schimb, cand e vorba de Giroud, vorbesti despre asta pe 2 thread-uri.

Cristy RVD
29th December 2015, 15:55
L-am vazut si ieri pe Giroud. Pasa geniala la golul lui Ozil, apoi a avut un contraatac in care nu a putut sa dea o pasa de 5 metri, desi scapasera 3 contra 1. Limitat.

Eddy DoubleD
29th December 2015, 15:58
L-am vazut si ieri pe Giroud. Pasa geniala la golul lui Ozil, apoi a avut un contraatac in care nu a putut sa dea o pasa de 5 metri, desi scapasera 3 contra 1. Limitat.

Da :))) Adica, in afara de Ozil, toti s-au intrecut ieri in penibilitati. Daca dadeam de la 5 in sus, nu se supara nimeni.

Xaviesta
29th December 2015, 16:10
G_4-j5_7_T0

Eddy DoubleD
29th December 2015, 17:11
Gary Lineker: "Ozil could pass a ball through a cheese grater and it wouldn't touch the sides"

:happy :ok:

Johnny D
29th December 2015, 20:45
:)

stii cate pase din alea da Suarez? dar iti place sa te pisi pe el cand mai rateaza din cand in cand 1 vs 1. in schimb, cand e vorba de Giroud, vorbesti despre asta pe 2 thread-uri.
Eh, am zis ca e bun pasator, nu genial dar bun. Si ca e in topul atacantilor, acel prost 1 vs 1 il opreste sa fie cel mai bun, asta ziceam!;)

L-am vazut si ieri pe Giroud. Pasa geniala la golul lui Ozil, apoi a avut un contraatac in care nu a putut sa dea o pasa de 5 metri, desi scapasera 3 contra 1. Limitat.
A dat-o p-aia geniala, i se iarta una penala. De exemplu Willian a avut gramezi d-astea si n-a dat una nici macar buna pana la final!:)

Sir. Eko
30th December 2015, 11:54
Uf96pY863Ug

Wenger says Flamini set to return to squad v Newcastle. Alexis back in 1 week. Wilshere back end of February.

Wenger says he will be busy in January "for sure" & that Debuchy exit is "not impossible."

Wenger on Elnenny - “Unfortunately I cannot say anything about this player because nothing has been concluded”

Eddy DoubleD
30th December 2015, 15:31
Wenger says he will be busy in January "for sure"

Deci nu vine nimeni :))

Johnny D
31st December 2015, 07:53
Cu Newcastle acasa cu sau fara probleme, ar trebui sa-i batem in cele din urma. Apoi putem conta pe ajutorul lui Sanchez!
Alexis acu macar va fi odihnit, daca va incepe sa joce bine si-n deplasari, pt ca foame de rezultate cred ca mai are, avem sanse bune la titlu!
Nici ca se putea mai bine sa fie o perioada de o luna odihna pt el, in ciuda disperarii initiale a lu Eko.:)) Tot raul spre bine, speram noi!:)

Sir. Eko
4th January 2016, 12:41
Arsenal transfer news: Serge Gnabry recalled from West Brom loan spell

Exclusive: Winger will be sent out on loan again by Arsenal, with a string of Championship clubs, including Brighton, likely to be interested.

Am inca sperante mari pentru Gnabry.

Sir. Eko
5th January 2016, 12:02
Alexis Sanchez and Tomas Rosicky are back in training this week. [Telegraph]

Francis Coquelin is back running and is set to make his return in February. [Telegraph]

Eddy DoubleD
5th January 2016, 17:07
Francis Coquelin is back running and is set to make his return in February. [Telegraph]

/hello Sa speram ca merge totul cum trebuie.

Johnny D
6th January 2016, 07:16
:)

In fine mi-ai raspuns la Rosicky!:))

Alexis!:yes:

Si Wilșir?:(

Sir. Eko
6th January 2016, 14:57
:)

In fine mi-ai raspuns la Rosicky!:))

Alexis!:yes:

Si Wilșir?:(

:)) Da nu stiam nimic cand ai intrebat.

Sir. Eko
7th January 2016, 18:17
on Alexis…
The bad news of the week is that Alexis is not quite ready. It is a precaution because of his hamstring, and it takes a few more days. He’s not bad but he’s not ready.

Nu cred ca prinde meciul cu Liverpool. Cu Sunderland nu joaca clar.

Eddy DoubleD
7th January 2016, 19:37
:)) Exact asta voiam sa postez si eu acum. Cand il aud pe Wenger ca formuleaza chestiile astea asa, ma ia groaza...

Sir. Eko
8th January 2016, 13:06
:)) Exact asta voiam sa postez si eu acum. Cand il aud pe Wenger ca formuleaza chestiile astea asa, ma ia groaza...

Nu joaca sigur cu Liverpool si probabil ca rateaza si meciul cu Stoke :happy.
Doar la Arsenal o accidentare de 2 saptamani se transforma in 2 luni .

Johnny D
11th January 2016, 08:23
Nu cred ca prinde meciul cu Liverpool. Cu Sunderland nu joaca clar.
Eu sper sa prinda banca. Cu Sunderland ar fi fost o prostie sa joace, avem deja cupe de ne saturam, campionat ne trebuie!


Doar la Arsenal o accidentare de 2 saptamani se transforma in 2 luni .
Si una de 2 luni intr-una de sezon!

Sir. Eko
14th January 2016, 10:27
Wenger : Mo Elneny will join us. We will see if he can qualify for Sunday.

In sfarsit :ok:. Daca il mai vad pe Flamini jucand un meci pentru noi sunt sanse sa mor inecat in propriile lacrimi.

Jucator cumparat dupa ce a zis un calculator sa il cumparam, la fel ca pe Gabriel, sper sa se adapteze cat mai repede...oricum, indiferent ce slab ii-tot mai bun ca Flamini-strict pentru ca are fizic mai bun, adica poate sa se miste.


za4BKMMdrXA


Sanchez are sanse sa joace in weekend :ok:

Sir. Eko
14th January 2016, 13:14
http://www.arsenal.com/news/news-archive/20160114/mohamed-elneny-joins-arsenal


:ok:

Johnny D
15th January 2016, 10:21
Sanchez are sanse sa joace in weekend :ok:

Trebuia sa joace cu Liverpool, bateam 5-3!:ciocan:

Sir. Eko
21st January 2016, 13:28
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3409274/Arsenal-boosted-match-day-millions-Emirates-generates-100m-Gunners-world.html

Totusi...2-3 jucatori vara trecuta ? Ca aveam de unde.


Coquelin a revenit la antrenamente :ok:

Johnny D
22nd January 2016, 07:18
Din primele 30 de echipe din lume, mai mult de jumate sunt englezesti!
Aproape tot PL-ul e in primele 30 de echipe dintre cele care genereaza cei mai multi bani!:))

Sir. Eko
25th January 2016, 11:24
https://vine.co/v/iiq61BqXAeT

Uite acolo ce se apara Flamini :))

90 de minute si nu a facut nici macar un tackling. Wenger apoi vine si ne zice ca nu exista jucator pe piata care ii mai bun decat ce avem. Eu l-as da afara pentru asta. Fara discutie.

Sir. Eko
31st January 2016, 13:16
Wilshere a inceput sa alerge afara normal. Dar a simtit durere...exact ca atunci cand s-a rupt :)). Pauza inca doua luni. Revine la alergat singur afara in aprilie, apoi 6 saptamani pana e la forma de joc...e gata sezonul, gata Euro si din pacate pentru el e aproape gata cariera.

Si ca tot vorbim de cariere care sunt gata. Rosicky a jucat ieri 13 minute si s-a accidentat. Minim o luna jumate out. Contractu ii expira la vara, asta a fost ultimul meci pentru Rosicky la Arsenal...pacat.

Sir. Eko
5th February 2016, 10:31
Arsenal wrote to gold members (season ticket holders) on Thursday evening to inform them that they would be placing a surcharge against their season tickets for the Champions League tie against Barcelona later this month. In an email, the club explained their rationale, that Barcelona will be rated as a “Category A” match and cup credits are broadly given a “Category B” rating.

So the difference will be charged against season ticket renewals for the 2016/17 season. Gold members will be given the option to opt out of the Barcelona tie and surrender their seat. Ordinarily, this option is only extended to members once all seven cup vouchers have been used.

Barcelona is the 7th cup credit of the season, but the club are obliged to provide an opt out option, since they are effectively introducing an extra charge outside of the season ticket price, paid last May.

In a confusingly worded email, Arsenal explained that, “As a result of our continued progress in cup competitions this season, our FA Cup Fifth Round home match against Hull City on the weekend of 19/20/21/22 February is the sixth cup credit for the 2015/16 season and will be a category C match.

“Consequently, our UEFA Champions League Round of 16 fixture against FC Barcelona, to be played on Tuesday, February 23, 2016 will be our seventh cup tie credit of the season and has been designated as a category A fixture.

“Due to the number of matches played this season and the categories assigned to them, there will be an additional cost to your season ticket for the 2016/17 of [between £18-30 depending on the price of your seat]. This additional cost will be added to your renewal price for next season.”

PENIBIL.
Au stricat in ultimul an jumate 15 milioane pe jucatori si parca vad ca si aia in rate, au primit mai multi bani din drepturile de TV, au trecut pe locul 5 in lume la incasari, la vara o sa vina si mai multi bani din drepturile de TV si totusi au nesimtirea sa mareasca preturile la bilete. PENIBIL.

Apoi s-au opus la reducerea de preturi la bilete...

http://www.dailymail.co.uk/sport/sportsnews/article-3432561/Premier-League-clubs-make-8bn-TV-rights-big-boys-vote-proposal-cap-away-tickets-30.html

Johnny D
8th February 2016, 12:13
Wilshere a inceput sa alerge afara normal. Dar a simtit durere...exact ca atunci cand s-a rupt :)). Pauza inca doua luni. Revine la alergat singur afara in aprilie, apoi 6 saptamani pana e la forma de joc...e gata sezonul, gata Euro si din pacate pentru el e aproape gata cariera.

Si ca tot vorbim de cariere care sunt gata. Rosicky a jucat ieri 13 minute si s-a accidentat. Minim o luna jumate out. Contractu ii expira la vara, asta a fost ultimul meci pentru Rosicky la Arsenal...pacat.

:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: :headbang::headbang::headbang::headbang:


De Cazorla ce se mai aude?

Eddy DoubleD
16th February 2016, 20:14
http://www.bbc.com/sport/football/35583490

Asta chiar credea ca va fi lasat la United? :))

Sir. Eko
16th February 2016, 20:16
Creier 0, pacat de el. Sau nu.

Sir. Eko
17th February 2016, 14:20
http://www.soccernet.com.ng/2016/02/ighalo-koscielny-toughest-defender-ive.html?

:D

Eddy DoubleD
1st March 2016, 18:56
Ox out 6-8 saptamani.

Eddy DoubleD
2nd March 2016, 03:19
Cica Cazorla nu va mai reveni sezonul asta din cauza unor complicatii :happy Tipic... Intre timp, Wenger nu vede nicio problema.

Eddy DoubleD
4th March 2016, 16:57
Cech out 3-4 saptamani. S-a dus pe p**a campionatul. Adica nu prea conteaza oricum; gasea Wenger alte metode sa-l f**a. E Leicester vs Spurs vs City acum.

cr7luci
4th March 2016, 18:01
Glory Glory Manchester United ! :)

Julio_Zane
4th March 2016, 21:16
Pe un thread Arsenal? Say that again.I dare you.I doubledare you!

cr7luci
5th March 2016, 23:19
Glory Glory Manchester United AGAIN !!! =)))))))))))))))))))))))))))))))))

Eddy DoubleD
11th March 2016, 21:39
Ramsey out vreo 6 saptamani cica. Pe Wenger il doare in p**a :))

Eddy DoubleD
4th April 2016, 07:10
Miki vine la Arsenal conform The Sun. Probabil nu e adevarat, dar e frumos sa visezi:))

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/7046050/Henrikh-Mkhitaryan-starts-house-hunting-in-London-ahead-of-proposed-Arsenal-move.html?CMP=spklr-_-Editorial-_-TWITTER-_-TheSunFootball-_-20160402-_-Football-_-415949396-_-Imageandlink

Eddy DoubleD
8th April 2016, 17:43
Wilshere va juca pentru echipa U21 azi sau weekend-ul asta.

Johnny D
8th April 2016, 18:37
/hello

Eddy DoubleD
9th April 2016, 00:18
A jucat mai bine de o ora. Aici report: http://www.arsenal.com/match/report/1516/post/under-21/u-21s-arsenal-3-1-newcastle-report

Eddy DoubleD
20th April 2016, 16:54
Cica Wenger il vrea pe Mahrez. Evident sursa e de rahat, thesportsbible, care crede ca Iwobi joaca pe dreapta :)) Dar, nah, one can dream...

Johnny D
24th April 2016, 13:11
Ala e singurul jucator decent in afara de Kone care e singurul jucator exceptional de la Leicester.

Eddy DoubleD
24th April 2016, 16:04
Ala e singurul jucator decent in afara de Kone care e singurul jucator exceptional de la Leicester.

Kante*

Sa-l ia si pe Kante la pachet. Apoi mai iei un fundas central si un varf si iei campionatul la anul. Simplu.

Eddy DoubleD
3rd May 2016, 19:08
Wolfsburg are keen to tempt striker Olivier Giroud, 29, away from Arsenal this summer with an extremely lucrative contract offer worth £5.5m-a-year. (Foot Mercato - in French)

Please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please, please!!!

Johnny D
5th May 2016, 11:00
Doar sa nu-l luam pe idolul ala al tau, Tokio Verdy sa vezi ce panarama e cand vine la un club la care presiunea e enorma si tre sa dai gol meci de meci, daca nu chiar sa si joci ceva desi daca nici la Leicester in afara de goluri era varza... o sa-i duci dorul lu Giroud. De Kante chiar am avea nevoie, suntem praf pe mijlocasul defensiv, total descoperiti cu El Nimeny ala cu tot si mie Coclan nu mi s-a parut niciodata vreo scula de jucator, e decent dar atat. L-a ajutat mult Cazorla, acum ne dam seama doar. Si-ti si spun pe ce l-a ajutat, pe tranzitia pozitiva ca acolo si el si Nimeny sunt cap total. Daca pleaca Giroud am mai avea nevoie de varf, si atunci pe cine luam!?

PS: Welbeck aka. Karpilici sau Patchbeck nu ne ajunge nici sa ne pastram pozitia arhaica in top 4.:))

Eddy DoubleD
10th May 2016, 17:57
Welbeck s-a rupt pentru vreo 2-3 luni. In alte cuvinte, Wenger o sa zica ca va reveni exact la inceputul sezonului viitor si n-are rost sa cumparam alt atacant, mai ales ca-l avem pe papusel Giroud. :ok:

Johnny D
10th May 2016, 20:48
Alexis a fost dezamagirea crunta a acestui sezon, orice s-ar spune, nu Giroud.

Eddy DoubleD
10th May 2016, 21:56
Cel mai prost meci a lui Alexis e de 10 ori mai bun decat jumatatea proasta a meciurilor lui Giroud.

Eddy DoubleD
11th May 2016, 18:46
Welbeck a ramas de fapt insarcinat. 9 luni pe bara. Oare de cate mai e nevoie pana Wenger si toata echipa medicala sunt dati afara?

http://www.arsenal.com/news/news-archive/20160511/welbeck-undergoes-surgery-to-right-knee

Johnny D
12th May 2016, 07:26
Alexis a fost dezamagirea crunta a acestui sezon, orice s-ar spune, nu Giroud.
Cel mai prost meci a lui Alexis e de 10 ori mai bun decat jumatatea proasta a meciurilor lui Giroud.

Tocmai de-aia!:))

Johnny D
19th May 2016, 21:06
Tomas Rosicky: Goodbye to heavy metal soccer

Multumim pt anii minunati, Tomas! You will always be a gunner!:yes:

Sir. Eko
26th May 2016, 15:03
L-a ajutat mult Cazorla, acum ne dam seama doar.

Nop, noi toti ne-am dat seama la timp si ti-am spus, dar tu cum nu stii ce ii ala fotbal il injurai pe Cazorla la fiecare meci(mi lene sa caut postarile). Tu nu stii dar iti place, vorba aia.

Johnny D
2nd June 2016, 14:45
Pai il injuram ca eram obisnuit sa-l vad cu aport ofensiv decisiv, nu doar pe tranzitie, mi se parea ca se iroseste si mi se parea Ramsey mai nimerit acolo. Cel putin cu echipele mici asa sta treaba, in meciurile importante se pare ca nu e asa.

PS: A zice ca cineva care are o alta viziune decat tine nu stie, inseamna a fi ignorant, prefer sa nu stiu.:rolleyes:

Johnny D
4th July 2016, 07:15
JACK WILSHERE

This month we take an in-depth look at home grown midfield star JACK WILSHERE.

It was the early 2000s and Jack, only nine years old, had just joined Arsenal from Luton Town. “We saw him play for Luton and the scouts recommended that we should get him in,” Liam continues.
“He came in on trial and his dad was a bit reluctant to commit but the people who were working in the academy at the time, people like Roy Massey, persuaded him to join us.”

So what did Liam see in Jack when he first watched him on that cold morning in Luton? “We were all very excited because he was just so good on the ball,” Liam remembers. “He could beat people at ease, he could score goals, he had a great left foot but also a great passion for the game.”
Some observers have remarked that Jack possesses some of the attributes that helped Liam to become one of Arsenal’s all-time best midfielders during his time at the club. Is that a fair assessment? “I do see similarities between us,” says Liam, nodding his head.

“I was a player that could run with the ball, and Jack is very much the same. He can open things up and I don’t think there are many things more exciting than to watch Jack burst through and past two people when they least expect it. I can remember that game against Barcelona when he was absolutely tremendous. On his day, he’s a world-class player. He could score goals, I could score a few too. But I’d like him to shoot more, because when he does, he can be lethal.

“He’s been very unlucky with injuries but I think he’s up there with the best players that have come through at Arsenal,” Liam concludes. “I just hope he can have more luck with his injuries. He showed how important he can be, both for Arsenal and for England, at the end of the 2014/15 season. I just hope he has a long and healthy career at the club.”

That's what we all hope for!:yes:

Full article here: http://www.arsenal.com/news/features/20160620/jack-wilshere

Eddy DoubleD
25th July 2016, 21:01
Mertesacker s-a accidentat si ar putea sa lipseasca 5 luni (neconfirmat oficial). Cumparam, bah, si noi un fundas central acum? :rosu:

Johnny D
27th July 2016, 07:30
Excelent! Mort din Zahar deja e expirat, nu e bun nici la cornere ofensiv, iar defensiv la jocu de picior e elefant pe role... mai bine fara el.
Plus ca am impresia ca e genul de jucator care joaca mai prost dupa prima jumatate de an, asadar o jumatate pauza e exact ce-i trebuie.

Eddy DoubleD
28th July 2016, 18:41
Niste zvonuri neconfirmate spun ca Coquelin s-a antrenat ca fundas central zilele astea. We're screwed...Pe de alta parte, se vorbeste de aducerea lui Mustafi, pe o suma rezonabila chiar si pentru Wengi, deci fingers crossed.

phife
28th July 2016, 19:37
nu ca nu-i place lu jd ca n-are finala de campionat mondial jucata.

Johnny D
29th July 2016, 11:38
Pai la noi nu ne trebuie campioni mondiali, ca nu atacam CL-ul. Plus ca orice jucator cat de cat bun vine doar pe de 3 ori mai multi bani decat ar merge la alte cluburi mari, ca noi suntem pisholcoshi si fraieri, se stie.:rolleyes:

Eddy DoubleD
5th August 2016, 00:52
When you return to Arsenal to find they haven't signed a world-class striker yet:(

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13886459_2028067150672140_1932272280776861161_n.jp g?oh=3bfed87e3a20c5e7f6cc718c82b5c6dd&oe=58255F02

Sursa: The sport bible

Eddy DoubleD
5th August 2016, 20:29
https://d2kmm3vx031a1h.cloudfront.net/msOnpPZRuyIT55eKJQzA_arsenal.JPG

Noua achizitie a lui Arsenal. Daca asta are 18 ani, eu arat ca un prescolar :))

Eddy DoubleD
15th August 2016, 20:03
http://www.telegraph.co.uk/football/2016/08/15/aaron-ramsey-out-for-a-month-as-arsenal-suffer-injury-blow/

Arsenal incepe in sfarsit sezonul :)) In mod clasic: Ramsey out o luna.

cr7luci
15th August 2016, 20:55
Voi nu prindeti top 4 sezonul asta.In premiera.

Eddy DoubleD
17th August 2016, 16:44
Iwobi out o luna (thigh strain)

Fortza Wengi :yeah: Serios, tot staff-ul medical/pregatire fizica a lui Arsenal trebuie concendiat.

Johnny D
19th August 2016, 07:11
Voi nu prindeti top 4 sezonul asta.In premiera.

Am mai auzit povesti din astea, s-au dovedit false ca de obicei.:)

Eddy DoubleD
26th August 2016, 16:09
Asano n-avea cum sa primeasca drept de joc in Anglia asa ca l-am imprumutat la Stuttgart:ok: Fortza Wenger:ok:

Johnny D
31st August 2016, 07:42
Partial din interviu cu Mustafi.

For those fans who may not know you too well, what can you tell us about your playing style?
I’ve been playing in different countries. I’m only 24 but I’ve played in Italy, in Germany and in England, where I had some time with Everton. Then I played in Spain as well, so I’ve tried really to take some of the style of the different countries. Right now I would say that I’m quite an aggressive player. I go into everything, that’s what I learnt in England. But on the other side, I’m quite tactical. I try to read the game, like you do in Italy. With the ball, I try to play out and enjoy having the ball, not just giving it away as soon as you get it.

Welcome to Arsenal!:yes:

Eddy DoubleD
28th September 2016, 17:38
Se aude ca Mesut a acceptat prelungirea contractului, marire de salariu, si a luat si numarul 10 pe tricou. Sa-l ia de manauta si pe Alexis zic :ok:

Johnny D
28th September 2016, 23:41
Se aude ca Mesut a acceptat prelungirea contractului, marire de salariu, si a luat si numarul 10 pe tricou.
Sa-l ia de manauta si pe Alexis zic:ok:


Da, deocamdata Alexis e starul echipe, so to speak, nr. 2 e Ozil, dar e bine ca nr. 2 a acceptat, nr. 1 poate si el sa aiba un exemplu f bun.

Doctor_Satan
29th September 2016, 10:12
De manuta sa-l ia, nu de...?
:P

Johnny D
29th September 2016, 11:49
Daca nu-l ia Steaua si p-asta, ca e chiar mai bun decat Benzema.:rolleyes:

Johnny D
16th October 2016, 19:26
A semnat ala ma contractu o data!?:mad::mad::mad:

Eddy DoubleD
16th October 2016, 19:40
N-a semnat niciunul pana acum :)) Poate acum ca suntem pe primul loc la egalitate.

Johnny D
16th October 2016, 19:48
Daca nu bate Liverpool maine, tre sa semneze pana maine seara!:))



:jerk:

Eddy DoubleD
27th October 2016, 16:31
Perez s-a accidentat cu Reading si ar putea lipsi pana in decembrie. Asta suna a Arsenal in sfarsit:ok:

Johnny D
31st October 2016, 08:47
Da-l in puii mei, ca-i varza. Asta ar fi chiar un lucru bun pentru noi.:))

http://www.arsenal.com/news/features/20161026/vlad-dragomir :yes:

Eddy DoubleD
21st November 2016, 18:05
Bellerin a semnat un nou contract:ok: **** Barca :D

Xaviesta
21st November 2016, 20:16
nici nu-l vrem :))

Eddy DoubleD
21st November 2016, 20:24
Normal ca acum nu-l mai vreti :)) Daca refuza contractul, sareati ca hienele pe el.

Xaviesta
21st November 2016, 20:36
am mai scris acum ceva timp ca nu il vreau. si asta spun si majoritatea fanilor Bara. sa dai 40+ pe Bellerin e o prostie. doar la viteza il face pe Roberto.

Eddy DoubleD
21st November 2016, 20:44
Nu stiam ca esti angajat la Barcelona.:rolleyes: Poate nu-l vrei tu. Dar hienele de acolo sareau imediat pe el daca exista vreo sansa.

Xaviesta
21st November 2016, 21:29
il luau de vara trecuta daca voiau. :)) si nici la vara nu o sa-l ia pt ca vine un RB in iarna oricum.

Johnny D
22nd November 2016, 13:56
am mai scris acum ceva timp ca nu il vreau. si asta spun si majoritatea fanilor Bara. sa dai 40+ pe Bellerin e o prostie. doar la viteza il face pe Roberto.

Si la sut din unghi! L-am vazut acu in meciu cu Ma-leaga care chiar v-a legat cum a dat... exceptionalmente tonto-prosto!:yes:

Sir. Eko
22nd November 2016, 16:15
am mai scris acum ceva timp ca nu il vreau. si asta spun si majoritatea fanilor Bara. sa dai 40+ pe Bellerin e o prostie. doar la viteza il face pe Roberto.

:)) Doar la viteza.

De ce vine alt fundas dreapta daca e asa bun Roberto ? Am vazut un singur meci a lui Barcelona anu asta deci nu stiu daca e bun sau nu omu.

Xaviesta
22nd November 2016, 18:55
pentru ca nu are rezerva si deja a fost accidentat de 3 ori.

Johnny D
23rd November 2016, 08:06
Apropo, Suarez ala al vostru cel nou, exact cum ti-am zis dupa primu meci jucat: pamant.

Eddy DoubleD
1st December 2016, 19:57
Cazorla se opereaza si lipseste 2-3 luni. RIP Arsenal.

Sir. Eko
12th December 2016, 10:29
Bellerin are deja mai multe pase decisive in 67 de meciuri de cat a avut Sagna in 8 ani, in campionat.

Johnny D
12th December 2016, 11:25
Ehe, ce zisei eu de Sagna?:rolleyes:

Eddy DoubleD
19th December 2016, 19:23
La multi ani, Alexis :ok:

Nu ne lasaaaaaaaaaaaa:plans::plans::plans:

Johnny D
19th December 2016, 20:01
Nu e quitter!:)
Eyezil insa...:rolleyes:

miril
9th January 2017, 10:55
Mesut si Arsene!

https://www.theguardian.com/football/2017/jan/08/mesut-ozil-arsenal-contract-arsene-wenger

Johnny D
9th January 2017, 10:57
Pai da, nu tre sa joci mare lucru sa iei bani cu galeata, l-a asigurat Wenger, ma gandesc si io!:))
Mai mult ma intereseaza de Sanchez, cum intereseaza pe orice tunar cat de cat cu capu pe umeri.

Sir. Eko
9th January 2017, 15:18
Mesut si Arsene!

https://www.theguardian.com/football/2017/jan/08/mesut-ozil-arsenal-contract-arsene-wenger

Desi nu cred, dar daca se ajunge acolo...atata timp cat stiu sigur ca Wenger pleaca, sa plece si Ozil. Asta e.

Johnny D
9th January 2017, 15:19
Eu vreau sa ramana Alexis in principiu, e mai important pt mine decat sa plece Arsene. In rest, faca-si-or permutari cum or vrea ei!:P

miril
9th January 2017, 15:44
Si eu cred ca a venit vremea lui Wenger sa plece.

Eddy DoubleD
11th January 2017, 17:36
Ii prelungim contractul lui Per. Charity case.

Eddy DoubleD
12th January 2017, 18:25
Brigada franceza a semnat contacte noi la club, aka Kos, Coq, si Oli.

Johnny D
16th January 2017, 16:42
TgUMJKGnOUg
Cat de piz.da a putut sa dea acolo Giroud cu capul, erotism pur!:ok:
N-am stiut noi atunci ca aducem cel mai bun jucator de cap din Europa la unul din primele lui meciuri pt Arsenal, dar trebuia sa ne dam seama!:))


Arshavin!:ok: Ce bun ar fi fost azi acolo langa Sanchez, sex pur era intre ei 2 de erau contemporani. Pacat.:)

Eddy DoubleD
24th February 2017, 22:02
Ce rupe Gnabry in Germania. Bine ca l-a dat Wenger pe moca dupa ce a aratat forma in vara la olimpiada.

Sir. Eko
25th February 2017, 18:10
Ce rupe Gnabry in Germania. Bine ca l-a dat Wenger pe moca dupa ce a aratat forma in vara la olimpiada.

Nu a vrut el sa mai stea.

Eddy DoubleD
25th February 2017, 18:16
Normal ca nu, ca nu i s-au dat sanse sa joace.

Sir. Eko
28th February 2017, 09:35
Normal ca nu, ca nu i s-au dat sanse sa joace.

Nu ii adevarat. A jucat cand a fost sanatos. A si marcat in PL la primul lui meci la Arsenal.
A vrut el sa plece, treaba lui.

dardar_3
1st March 2017, 09:38
Merge la Bayern din vara. Au patit multe echipe tepe de genu. Aubemayang a fost lasat de Galliani sa plece pe 1-2 mil in Franta.

Johnny D
1st March 2017, 13:06
Dardarel ingrijorel, apreciem!:)

Sir. Eko
5th March 2017, 22:25
4 ziare au publicat la aceiasi ora articole despre Sanchez si cum a plecat de la antrenament dupa o cearta cu restul jucatorilor.
Evident, informatia a plecat de la club. Incearca sa il transforme in omul rau, sa nu fie asa suparata lumea la vara cand pleaca la City.
Ozil statea si el pe banca daca era apt pentru meciul cu Liverpool. Pentru prima data in cariera, Wenger a pierdut vestiarul.

Sol a plecat acasa la pauza unui meci, Henry s-a batut cu Lauren la finalul unui meci pe tunel. Fabregas s-a batut la antrenament si inca cati de care nu stim. Se intampla...nu vad problema.

Sanchez vrea sa castige campionate. Wenger e multumit cu mediocritate, era clar ca nu o sa se inteleaga.
A transformat echipa omu asta, o adunatura de pizde, care nu stiu sa lupte, nu au pic de ambitie in ei. Sanchez e diferit asa ca o sa plece.
Echipa e bolnava pana in maduva.

Johnny D
5th March 2017, 22:49
Sau pleaca el.

Sir. Eko
6th March 2017, 10:14
Sau pleaca el.

Cine?

Elgorriaga
6th March 2017, 10:49
:) Parintele Arsenie, cum cine ...

Sir. Eko
6th March 2017, 11:05
:) Parintele Arsenie, cum cine ...

Nici vorba. A semnat deja pe 2 ani. Nu anunta ca e lumea nervoasa si atmosfera de ***** in tribune acum.
Intr-o luna ne zic si noua.

Sir. Eko
8th March 2017, 09:19
A zis Wenger ca "I think I have built this club." si ca el decide daca ramane sau nu, el decide cand si daca semneaza :). Si eu care credeam ca Arsenal s-a format in 1886 nu 1996 :). Eh.

Johnny D
8th March 2017, 12:23
Sa stii ca n-as avea o problema sa ramana daca clubu i-ar impune niste conditii clare, ori iei campionatu la anu, ori ai plecat. Ai 400 de milioane buget. Iti place, bine, nu-ti place, ne strangem mana. Ii fi construit tu clubu asta, dar asta nu-nseamna ca tot tu tre sa-l si bati de pamant. That's our job!:)) Suporterii nostrii n-au coloana vertebrala, dupa asa "dubla" si asa penibilitate in PL, ar trebui toti sa intre peste patroni la sediu exact ce-au facut suporterii Barcelonei cu La Porta inainte sa-l cumpere pe Ronaldinho. Masuri radicale sau beregata jos.

dardar_3
8th March 2017, 13:22
:) E cel mai usor sa vorbesti de pe margine. Sezonul nu e 100% compromis. Sanse la locul 2 mai sunt: 3p ii despart de Spurs daca iei in calcul o victorie cu Sotton in deplasare (greu de crezut in situatia actuala). Basca eu cred ca au cel mai dificil program dintre locurile 2-6 pana la finalul campionatului.

Lui Wenger i-a mers cand Ozil a fost in forma, adica in prima parte a campionatului. Pana la urma e uman sa gresesti dar cand ai o aparare de genu iti meriti soarta:
http://i.imgur.com/XhZ1tRJ.gifv

La fel ca si Liverpool, tunarii n-au nici portar sigur pe el (Lee Grant e mult mai sigur decat Cech + Ospina la un loc). Orice echipa care ataca (vezi meciul cu Watford) are mari sanse sa le dea gol.
Eu as propune in antrenor italian la Arsenal (Allegri, Montella sau Prandelli) si vor avea succes in 2-3 ani.

Cat despre atacantii lui Arsenal, sa-mi fie iertat dar Alexis nu poate centra si da cu capul singur de fiecare data. Pt asta e doar Pippo (apropo, de acum fix 9 ani intr-un meci fabulos cu Bayern):
https://www.youtube.com/watch?v=k-WksZo3liU&feature=youtu.be&t=6m26s

Johnny D
8th March 2017, 13:28
:) E cel mai usor sa vorbesti de pe margine.

Adica vrei sa spui ca noi suntem suporteri de margine si ai Barcei nu. Daca spui asta, poate ai dreptate.:rolleyes:
Daca nu intervii la conducerea clubului asa cum au facut ei, iti meriti soarta.

Johnny D
9th March 2017, 00:39
Oricat mi-as dori Arsenal sa-si schimbe fata si Alexis sa ramana la echipa, parca nu pot sa-i pun streangu de gat lu Wenger,

mi-e mila de mos,

faca ce-o vrea el. De murit Arsenal nu va muri, bietu mos nu mai are insa mult de trait. Sa se bucure dara cat o vrea si o mai putea de Arsenal, poate, poate mai prinde si el un PL din gresala inainte sa moara, sa-l vedem inca o data, pentru ultima data fericit.:)

Eddy DoubleD
24th March 2017, 00:48
Alexis joaca pentru Chile. Wenger e clueless. Se ducea sezonul pe **** daca era rupt rau.

Eddy DoubleD
15th April 2017, 03:03
Di Marzio zice ca l-am semnat pe Kolasinac free transfer.

Eddy DoubleD
6th June 2017, 20:25
Di Marzio zice ca l-am semnat pe Kolasinac free transfer.

A avut dreptate. Bine ai venit, Sead :ok:


Arsenal’s latest signing Sead Kolasinac reveals he always wanted to play for the Gunners (Sky)

Da, stiam :))

Eddy DoubleD
3rd October 2017, 21:47
Kroenke a facut o oferta sa cumpere actiunile lui Usmanov de la club.


The possible consequences of that are troubling for the 130-year-old club. As well as removing any requirement for the publication of accounts or an AGM, the option of registering the business to the United States, to be based under his KSE umbrella in Delaware, would open up. There would also be no internal barriers to using Arsenal as leverage in any other deals as the Glazers did with Manchester United.

Viitorul e sumbru.

delaparis
29th November 2019, 21:01
Cine va antreneaza de acum?

Johnny D
29th November 2019, 21:05
Singuri si tot e un progres!:ok:

delaparis
29th November 2019, 21:08
Vieira sau Laurent Blanc? :rolleyes:

delaparis
20th December 2019, 21:19
Pana la urma e Arteta.

El Pistolero
20th December 2019, 23:22
Un fel de Nicolae Dic. Arteta cred c nu știe n ce se bag. O s ias prost dup faza asta.

Johnny D
21st December 2019, 00:02
Contract pe 3 ani?:rolleyes:

delaparis
21st December 2019, 00:04
Sa aiba timp sa invete :)

Johnny D
21st December 2019, 00:16
E bine, ma speriasem ca retardatii n-au invatat absolut nimic si i-au dat pe 7 ani ca si cretinului ce tocmai a plecat dand 80 de milioane pe un jucator de 20 si platindu-i-se si 5 ani si jumatate de contract pe degeaba! Ca doar ie bani de aruncat pe degeaba, suntem Arsenal, club mare si ne permitem! Ce dreku?:rolleyes:


Incep sa regret c-a plecat Wengay.:groggy:

delaparis
21st December 2019, 00:49
Antrenor mai bun ca Wenger nu veti avea in veci. Nu ati inteles in ultimii ani ce valoare are alsacianul ala . :rolleyes:
A condus clubul ca un adevarat patron de valoare. A scris istorie si a pus temelia pt viitor cu stadionul construit in acelasi timp cand aducea clubul an de an in CL. Pe vremea cand avea jucatori de valoare a castigat tot in Anglia. Cand nu a mai avut bani de jucatori deoarece a facut stadion, a reusit mai mult decat PSG cu sutele de milioane ale lor cu tot.

Johnny D
21st December 2019, 01:29
Dar in Europa a fost praf si pulbere. Altfel era epic.

YoNuTzz
21st December 2019, 11:45
Nu vad foarte mare diferenta intre Ljungberg si Arteta...decizie de neinteles la prima privire, but who knows...

Also, cam ciudat: Ancelotti alege Everton, echipa la retrogradare, in loc de Arsenal...De Allegri nici nu am mai auzit...

krapulax
17th August 2021, 20:14
gotta say.. i don't trust the process anymore

Capitanu.Burcea
17th August 2021, 22:54
Ninel o sa fie liber dupa repriza a 2a de la Beograd. Il vad un upgrade serios la Arteta. N-are spaniolul par in cap cate bile verzi are Ninel pe fle :))

Johnny D
18th August 2021, 08:11
Nu ne mai salveaza nimeni, decat un director sportiv care sa dea afara juma de echipa, si sa aduca alta jumatate.:) Dar care jumatate s-o dea afara, si care s-o aduca?:)) Martinelli ala e cum ma asteptam, o petarda, nici o treaba cu fotbalul de top. Peptea e doar cel mult o rezerva, si a fost adus ca cel mai scump transfer din istorie.:)) Cine face transferurile astea si de ce, practic n-a facut mai nimic la Lille si nici nu era vreun jucator sub 20 de ani, ar trebui dati afara cu totii si adusi alti oameni care se pricep la fotbal, macar cat de cat.

Johnny D
17th June 2022, 12:19
Primul transfer: Fabio Viera, mijlocas 22 de ani de la Porto.
Se zice ca e ceva-n gen Bernardo Silva. E tanar, sa vedem daca e si bun.
Pret achizitie: 30 mil lire, 34 mil euro.

LE: De fapt e al 2-lea transfer dar primul serios.
A venit un brazilian Marquinios de 3 mil, dar ala e mai degrabra prospect.

Johnny D
26th June 2022, 16:41
Gabriel Jesus de la City, al 3-lea transfer, al 2-lea de marca se pare ca este foarte aproape.
Cluburile si jucatorul s-au inteles la vreo 50 mil de euro intrucat mai are doar un an de contract, raman doar anumite detalii de stabilit in zilele urmatoare.:)


L-au mai vrut si alte cluburi ca si Chelsea si Tottenham dar a zis ca nu-l intereseaza cluburi din astea ce se-ndreapta spre buza perzaniei si prefera un club care doar in sus poate sa mearga de-acu inainte.:D

El Pistolero
26th June 2022, 21:34
V-a prostit City. Atția bani pe unul care putea fi luat anul viitor gratis. Super afacere... :))
Ma mir ca și juctorul a ales sa coboare nivelul, de la o echip de CL la una de top 10 n Anglia și maxim Europa League.

Johnny D
27th June 2022, 09:38
Nu zice nimeni ca nu-s multi bani, dar noi avem acuma nevoie de atacant de clasa mondiala, nu peste un an.
N-am pierdut chiar asa mult ca 30 de mil tot trebuia sa dai, din restu de 20 am economisit vreo 10 cu banii la semnatura si salariul mai mare ce l-ar fi cerut anu viitor, ca jucator free agent. Si restu de 10 mil ii platim sa-l avem de acum cand ne trebuie maxim, deci pe undeva se acopera daca te gandesti.

A ales sa coboare nivelul din 2 motive:
1. Stie si el ca Chelsea este in declin iar Arsenal va trece peste Spurs cel mai probabil anu asta si este clubul care baga cei mai multi bani, anu trecut 150 mil in transferuri, anu asta cum am zis de-acu aproape 2 luni vor fi probabil peste 200. Patronii americani au castigat Super BOUL ala al lor bagand miliare si acu isi intorc fata catre Arsenal cu miliardele. Nu e Jesus prost, stai linistit, el si agentii lui au investigat un pic problema cu patronii si care cat vor baga in urmatorii ani.;)
2. La City si-asa n-a jucat prea mult si acu c-a venit Haaland n-ar mai fi jucat deloc.

Asta cu (re)venitu gratis la noi cred ca se va aplica la Gnabry anu viitor, va juca doar CL. E bun asa.;)

Capitanu.Burcea
27th June 2022, 14:57
Nu mi-a placut niciodata, e unul dintre atacantii supraevaluati din fotbalul mondial. Nu e vorba ca a coborat nivelul, a semnat cu o echipa mai aproape de posibilitatile lui. Costa 50 de milioane pt ca e brazilian si il iei de la City :D, un pedigree recunoscut, dar atacanti de nivelul acesta are si Fortaleza sau Vasco, liga 2. Daca nu erau idioti, Arsenal cumpara din serie B Brazilia atacanti la fel de buni, la 1/3 din preț. Ei au vrut un boom inclusiv de imagine, probabil. Si uire ca le-e reusit, lumea e incantata de asa lovitura. Parca ii vad pe saraciile astea de la fc spre blat cum se bucura ca a venit Bouhenna, un fundas uuit de Petrescu din cauza valorii stratosferice :))

Johnny D
27th June 2022, 21:41
Bine ca e Haaland, martalogu ala cat o piatra de mormant!:D

Johnny D
8th July 2022, 19:58
Nurnberg - Arsenal 2-0 la pauza, panarama aia de Lokonga, nu stiu ce mai cauta p-aici...
Iese panarama, intra Isus, 2-4 in 18 minute din a 2-a repriza.:))