PDA

View Full Version : Arsenal London



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

Sir. Eko
23rd August 2013, 19:07
Wenger arunca cu oferte peste tot :)). Asa ii place lui, nu stiu de ce, nimeni nu stie. In mai putin de o saptamana a facut oferte pentru Cabaye, Pogba, Guaita, Kondogbia, Sakho ? . Se pregateste sa faca si pentru Benzema, Di Maria, Flamini .

Omu ii bolnav.

http://www.gifti.me/i/WXUfOieY.gif

El Pistolero
24th August 2013, 00:38
Cu ofertele va ramane. Auzi tu, Benzema. Sigur il vinde Realul acum cu o saptamana inainte de inchiderea perioadei de transferuri. :))

Sir. Eko
24th August 2013, 11:04
Cu ofertele va ramane. Auzi tu, Benzema. Sigur il vinde Realul acum cu o saptamana inainte de inchiderea perioadei de transferuri. :))

Cica pe bani de pe Benzema si Di Maria vor sa mearga dupa Suarez...

Lavinia
25th August 2013, 01:37
sper sa ne alegem macar cu benteke. si in primul rand un portar macar semi decent ca e nevoie grav de tot. sper macar krul ....

Dante7
25th August 2013, 01:39
daca arunci o privire pe topicul asta, la ce imagini s-au postat in ultimul timp, pare mai mult un topic de caterinca decat unul de discutii sportive :))

Lavinia
25th August 2013, 01:43
vorba aia... haz de necaz

Shinnok
25th August 2013, 01:44
daca arunci o privire pe topicul asta, la ce imagini s-au postat in ultimul timp, pare mai mult un topic de caterinca decat unul de discutii sportive :))

http://cdn.meme.li/i/objy3.jpg

Dante7
25th August 2013, 01:48
:))))))))))))))))))
ols, unde seriozitatea e la ea acasa :)))

Lavinia
25th August 2013, 01:58
ehe... si inca nu mai e ce era candva ...

Xaviesta
27th August 2013, 23:20
Ce naiba se intampla cu Ramsey?

Nadalfan
27th August 2013, 23:50
Ce naiba se intampla cu Ramsey?

Cred ca l-au trecut pe regimu' lu' Ronaldo sau Messi...

Sir. Eko
3rd September 2013, 14:33
Deci a trecut perioada de transferuri.

Au plecat:
Andrey Arshavin (Zenit St Petersberg) Free
Francis Coquelin (Freiburg) Loan
Denilson (Sao Paulo) Free
Johan Djourou (Hamburg) Loan
Craig Eastmond (Colchester United) Free
Kyle Ebecilio (Twente) Free
Vito Mannone (Sunderland) Undisclosed
Sebastien Squillaci Released
Sanchez Watt (Colchester United) Free
Jordan Wynter (Bristol City) Free
Jernade Meade (Swansea City) Free
Andre Santos (Flamengo) Undisclosed
Gervinho (Roma) Undisclosed
Marouane Chamakh (Crystal Palace) Undisclosed

Au venit:

Yaya Sanogo (Auxerre) Free. Atacant tanar. Din ce am vazut pana acum, nu are sanse sa joace in PL. Dar Wenger vede in el un potential mare.

Mathieu Flamini (AC Milan) Free. Am fost total anti cand am auzit ca vine. Era candva jucatorul meu favorit...dupa meciul cu Spurs mi-am schimbat putin parerea, putin mai mult. A jucat excelent. A urlat la jucatori, a organizat apararea. Se poate transforma intr-un super transfer. Aduce rautate cu el, ceva ce ne lipseste. O sa fie rezerva lui Arteta dupa ce acesta o sa revina, dar is multumit cu el.

Emiliano Viviano (Palermo) Loan. Un an imprumut, 1,5 milioane. Cica e un portar decent, bun de rezerva. Sau poate mai mult.

Mesut Ozil (Real Madrid) Undisclosed (42.5 milioane lire). Word Class player. Unu dintre cei mai buni din lume pe postu lui. Transferul lui arata ca in sfarsit ne permitem asa jucatori, poate la iarna mai vine unu de genu. La fel si in vara...in fiecare vara daca se poate.

Asa ca avem urmatorul lot pentru sezonul 2013/2014.

GK:Szczesny, Viviano, Fabianski. Szczesny titular, a jucat bine in ultimile meciuri, inainte de asta insa a avut o perioada mai slaba.

LB:Gibbs, Monreal. Gibbs titular.

RB:Sagna, Jenkinson, Bellerin. Sagna titular.

CB:Kos, Mert, Verma, Sagna. Slabut de tot aici, mai trebuia adus cineva. Kos-Merte titulari.

DCM: Arteta, Flamini. Frimpong. Aici se putea mai bine, dar nu e rau deloc nici asa. Doar sa revina Arteta.

CM: Ramsey, Wilshere, Diaby. Ramsey joaca foarte foarte bine de prin martie deja. Daca continua tot asa, ii titular in fata lui Wilshere.

AM:Ozil, Wilshere, Cazorla ,Rosicky, Zelalem. Stam bine. Ozil titular. Dar am impresia ca el si Cazorla o sa se plimbe pe unde vor ei in mare parte.

LW:Cazorla, Podolski, Ryo. Cazorla titular, desi Podolsky a inceput bine de tot sezonu.

RW:Walcott, Ox, Gnabry. Walcott titular. Slabut si aici. Daca e ceva joaca Santi si pe dreapta desi nu ii prea ok.

ST:Giroud, Podolsky, Bendtner, Walcott, Sanogo. Slab. Giroud trebuie sa joace exact cum o face acum, de cand a inceput sezonu si sa nu lipseasca deloc, cam mult...

Asta ii lotu. Se putea si mai bine, mai erau bani in cont...la iarna...daca avem nevoie si daca gasim ceva bun, mai aducem.

Shinnok
3rd September 2013, 14:34
Arsenal a dat lovitura cu transferul lui Ozil, bravo :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1185852_699263596754029_1531733501_n.jpg

Sir. Eko
3rd September 2013, 14:36
Arsenal a dat lovitura cu transferul lui Ozil, bravo :)

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1185852_699263596754029_1531733501_n.jpg


:)) epic

eventHorizon
3rd September 2013, 14:42
Pe cat de socant a fost transferul lui Ozil, pe atat de necesar a fost pentru Wenger, cat si pentru conducere. Era presiunea mare pe ei din partea fanilor si a presei, mai ales dupa ce Gazidis s-a laudat ca sunt bani multi pt cumparaturi inca de la inceputul verii.
"Panic buy" prin definitie, dar nu cred ca se supara careva :D:ok:

Pacat ca in afara de Walcott nu exista si un atacant mai rapid si mai flexibil care sa profite de pasele lui Ozil...

Dante7
3rd September 2013, 14:59
CB:Kos, Mert, Verma, Sagna. Slabut de tot aici, mai trebuia adus cineva. Kos-Merte titulari.

Nu prea urmares Arsenal, deci intreb. Vermaelen nu era la un moment dat capitan ? De ce doar rezerva ?:)
Oricum, interesanta analiza ta :yes:

Shinnok
3rd September 2013, 16:21
:)) epic

http://31.media.tumblr.com/efb6599025bcd58a5b7763e347c88848/tumblr_msjecugqqN1qdm5ngo1_400.gif

Dennis
3rd September 2013, 16:49
:happy Unde le gasiti?

Sir. Eko
3rd September 2013, 19:28
http://31.media.tumblr.com/efb6599025bcd58a5b7763e347c88848/tumblr_msjecugqqN1qdm5ngo1_400.gif

hahah :happy


Nu prea urmares Arsenal, deci intreb. Vermaelen nu era la un moment dat capitan ? De ce doar rezerva ?:)
Oricum, interesanta analiza ta :yes:

Ii inca capitan.
Sezonul trecut a inceput slab campionatul Vermaelen, a gafat...a intrat apoi Kos, care a jucat bine de tot. Koscielny e mai bun, pe langa asta se potriveste mai bine cu Mertesaker.

Cu ei doi in centru am avut sezonul trecut a doua cea mai buna defensiva din campionat.

SwedishMafia
3rd September 2013, 19:58
saracu eko,s-a speriat c-o sa afle lumea ca arsenal are fanii ciocolatii...ce surpriza, chiar nu stie nimeni...:)) alo,ba, sunteti echipa imigrantilor din londra.ciori,indieni,samd. esti penibil.nu e noutate.

Sir. Eko
3rd September 2013, 20:06
saracu eko,s-a speriat c-o sa afle lumea ca arsenal are fanii ciocolatii...ce surpriza, chiar nu stie nimeni...:)) alo,ba, sunteti echipa imigrantilor din londra.ciori,indieni,samd. esti penibil.nu e noutate.

Am sters ca nu am vrut sa raspund la asa ceva.
Tu esti foarte prost. Ma intreb, asa e la tine in casa lumea si ai fost si tu afectat ?
Sau e de la anturaj, lipsa de educatie etc, ori e ceva combinatie.
Nu te-au banat astia pentru clona aia inca?

Anglia e plina de "ciori, indieni" etc. Daca tu inca esti in evul mediu si ai anumite pareri despre ei ...e problema ta. De ce trebuie sa postezi aici ?

Serios cand vad cum postezi...e obositor. Nu esti chiar analfabet, ca stii niste litere, cuvinte vad ca. Dar e greu. Se vede ca esti mai....lent. Putin.

SwedishMafia
3rd September 2013, 20:17
nu era nevoie sa raspunzi, acel video nu iti era adresat deoarece ols nu e site-ul/blogul tau ca sa te simti vizat sau nu esti o persoana importanta in viata mea.ti-e rusine ca sustii o echipa care e recunoscuta ca fiind o echipa a imigrantilor din londra?:))asuma-ti si caracteristica cromatica a fanilor lui arsenal. penibilule.sau esti si tu un ciocolatiu?nu c-ar fi o rusine sa fii ciocolatiu.sau......:D
poti sa stergi toate mesajele de pe ols, asta nu schimba faptul ca fanii lui arsenal sunt preponderant africani sau de prin india/pakistan.

Sir. Eko
3rd September 2013, 20:19
nu era nevoie sa raspunzi, acel video nu iti era adresat deoarece ols nu e site-ul tau ca sa te simti vizat sau nu esti o persoana importanta in viata mea.ti-e rusine ca sustii o echipa care e recunoscuta ca fiind o echipa a imigrantilor din londra?:))asuma-ti si caracteristica cromatica a fanilor. penibilule.sau esti si tu un ciocolatiu?nu c-ar fi o rusine sa fii ciocolatiu.sau......:D

Esti prost. Acum gata cu off-topicu.
Am plecat, cand vin, iti caut clona aia in care tot faci reclama la nu stiu ce site si iti dau ban pe ambele conturi ;). Wuf....adica ham ham.

Xaviesta
3rd September 2013, 20:35
Pe Vermaelen l-au distrus accidentarile. Daca nu avea atatea probleme si era putin mai serios, la ora asta era unul dintre cei mai buni fundasi centrali.

SwedishMafia
3rd September 2013, 20:55
Esti prost. Acum gata cu off-topicu.
Am plecat, cand vin, iti caut clona aia in care tot faci reclama la nu stiu ce site si iti dau ban pe ambele conturi ;). Wuf....adica ham ham.

esti bata.daca taceai, nu te faceai de rahat.iar.hai sa iti explic si tie, cum am explicat lui hingherul si dlp.am ip dinamic,desteptule. la fiecare conectare la web, am alt ip.desigur, tu nu ai cum sa intelegi astfel de lucruri...pur si simplu te depasesc,asta e nivelul tau.ramai la nivelul tau care se limiteaza la a posta gif-uri.
cat despre ozil, spun doar ca nu e destul pentru a face saltul de calitate.cu o floare nu se castiga EPL.:D

phife
3rd September 2013, 22:52
alo ba , ce e aici? Bar de negrii :))?
Domne' au adus astia world class player dupa ce suporterii si dupa ce media a turbat ( ce treaba au ei cu asta nu stiu..) dar se vrea mai mult. Nu e bine. Pana la urma poate ozil nu se adapteaza , clacheaza si iese o mare teapa. Un fundas central le trebuie si sunt putini "world class" pe aceasta pozitie. Dar la iarna iar o sa faca astia urat.

Dante7
3rd September 2013, 23:00
Ii inca capitan.
Sezonul trecut a inceput slab campionatul Vermaelen, a gafat...a intrat apoi Kos, care a jucat bine de tot. Koscielny e mai bun, pe langa asta se potriveste mai bine cu Mertesaker.

Cu ei doi in centru am avut sezonul trecut a doua cea mai buna defensiva din campionat.

Capitan rezerva eu n-am mai auzit :)) Poate doar la Juve in ultimul sezon al lui Alex...


http://31.media.tumblr.com/efb6599025bcd58a5b7763e347c88848/tumblr_msjecugqqN1qdm5ngo1_400.gif

fara numar, fara numar :happy De la zgarcit si obsedat de tineri la transferuri marca Real e cale destul de lunga :))

Stewie Griffin
3rd September 2013, 23:33
Cred ca acum cu Ozil, Arsenal se bate la titlu.

Dennis
4th September 2013, 01:05
nu era nevoie sa raspunzi, acel video nu iti era adresat deoarece ols nu e site-ul/blogul tau ca sa te simti vizat sau nu esti o persoana importanta in viata mea.ti-e rusine ca sustii o echipa care e recunoscuta ca fiind o echipa a imigrantilor din londra?:))asuma-ti si caracteristica cromatica a fanilor lui arsenal. penibilule.sau esti si tu un ciocolatiu?nu c-ar fi o rusine sa fii ciocolatiu.sau......:D
poti sa stergi toate mesajele de pe ols, asta nu schimba faptul ca fanii lui arsenal sunt preponderant africani sau de prin india/pakistan.

De unde si pana unde ai tras tu concluzia ca 'fanii lui arsenal sunt preponderant africani sau de prin india/pakistan'?

Astea sunt niste stereotipuri care, pe langa faptul ca nu-si mai au loc in ziua de azi, imi spun ca ori n-ai iesit prea mult din tara, ori ai umblat in niste anturaje mult mai proaste decat cele pe care incerci tu sa le descrii mai sus..

Lavinia
4th September 2013, 04:14
swedish mafia, habar nu ai ce vorbesti. ilsington e preponderent "british" inca iar holloway iar nu e atat de plin de imigranti ca alte zone gen tottenham din nord sau mai ales sudu si estu' londrei. plus, zonele apropiate sunt kentish si camden care sunt printre cele mai ok din londra, mai ales camden. arsenal au mult mai multi suporteri de varii origini etnice decat alte echipe din londra gen west ham sau millwall ptr ca spre deoosebire de astea, suporterii sai nu sunt maimute cretine pline de idei xenofobe si cu 1 maxim 2 neuroni in toata capatana. sunt sigura ca suporterii sunt inca preponderent englezoi ptr ca: 1. tottenham clar are % mai mare de suporteri de varii origini, in special de prin caraibe chit ca nu se duc la meciuri ptr ca nu isis permit (zona fiind foarte cunoscuta ptr saracie); 2. marea majoritate a imigrantilor care vin in UK sunt fani retardati ai lu' Manchester United ca aia e echipa de care au auzit ei prin Sudan etc cel mai mult si ca ii cea mai cea. si app, marea majoritate a acestor imigranti sunt cetateni britanici nascuti si crescuti aici si constituie o mare bucata din po****tia londrei, iar cum arsenal e o echipa din londra cu suporteri mai toleranti ca altele (si care, dupa cum am mai zis, nu sunt absolut cretini si repulsivi) e si normal sa aiba suporteri din varii grupuri etnice, dominand indienii, pakistanezii, caraibienii si africani (probabil in special nigerieni, ganezi etc) . Uite si o statistica, ca fata de tine nu vorbesc doar de dragu de a deschide gura: Arsenal have the highest attendance of non-white supporters at their games (with 7.7% being from other ethnic groups) [ttp://premierskills.britishcouncil.org/clubs/arsenal#sthash.2iQ0HpWJ.dpuf].Si in primul si in primul rand, faptul ca ptr tine daca o echipa are majoritatea suporterilor de culoare ii o problema denota exact ce a zis dennis mai sus

Dante7
4th September 2013, 14:29
https://pbs.twimg.com/media/BTP5RMuIYAELiOb.jpg:large

Ozil vs Modric & Bale :D

Lavinia
5th September 2013, 01:15
in poza aia cred ca era vorba mai mult de toata treaba gervinho - lamela - bale - ozil

Dante7
5th September 2013, 01:55
nu, lipseste Roma din peisaj :D

Lavinia
5th September 2013, 02:03
pai nu e nevoie. arsenal l-au vandut pe gervinho si asa roma l-a vandut pe lamela si asa spurs l-a vandut pe bale si ozil o venit la arsenal. deci arsenal i-a ajutat pe real sa il ia pe bale si ca urmare au primit acordu sa vb cu ozil. e totu o aiureala speculativa si fara sens tinand cont ca willian era jucatoru' dorit pana ce chelsea s-a decis ca nu il vor la spurs. dar poza cred ca ptr asta era facuta

oricum spurs nu au de ce sa se planga tinand cont ca l-au luat pe eriksen cu £11 milioane. astept lucruri mare de la el. pacat ca s-a dus la ei

Dante7
5th September 2013, 02:18
ziceam ca lipseste roma din poza postata de mine...

despre ce spui tu:

https://pbs.twimg.com/media/BTLyN8JCIAA2KDE.jpg:large

parca am mai pus asta odata pe forum :D

Fara Bale si cu Ozil la rivala eu cred ca ar avea cateva motive sa se planga :D

Sir. Eko
5th September 2013, 10:11
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/998786_529250360479761_592641578_n.jpg

Dante7
5th September 2013, 15:20
bine zicea unul, e inspaimantator cat de bine sta echipamentul lui Arsenal pe Ozil :D

Lavinia
5th September 2013, 15:42
ramane de vazut. un portar mai bun nu strica si poate inca un fundas . sper sa il joace pe walcott ca atacant de acum inainte

eventHorizon
5th September 2013, 17:51
ramane de vazut. un portar mai bun nu strica si poate inca un fundas . sper sa il joace pe walcott ca atacant de acum inainte

Nu cred ca-l lasa AW pe unul dintre Giroud/Sanogo/Bendtner(asta oricum e degeaba) in afara primului 11 doar sa-l joace pe Theo. L-a folosit atacant impins doar atunci cand negociau prelungirea contractului :D

Srdjan
5th September 2013, 21:37
Arsenal e a 6-a echipa din Europa, conform clasamentului UEFA :))

Dante7
5th September 2013, 22:00
Arsenal e a 6-a echipa din Europa, conform clasamentului UEFA :))

:groggy:

nu ma asteptam ca topicul lui Arsenal sa fie nr 1 la posturi, inaintea lui Liverpool si United :confused:

Shinnok
5th September 2013, 22:05
1. Arsenal
2. Chelsea

London első számú :)

Dante7
5th September 2013, 22:10
Si Crystal Palace ?:mda:
Nu inteleg, Londra este ce ? Tu chiar stii maghiara ca google translate traduce ca dracu :groggy: Iar te-ai sucit,a cum esti cu Arsenal ?:P

Chelsea aste echipa care a adus trofeul UCL la Londra. Deci mai degraba:
1.Chelsea
2.Arsenal
3.Tottenham

Shinnok
5th September 2013, 22:11
Azt mondtam az álláshelyek száma... :)


:groggy:

nu ma asteptam ca topicul lui Arsenal sa fie nr 1 la posturi, inaintea lui Liverpool si United :confused:

Srdjan
5th September 2013, 22:13
Bah Shinnoace, las-o mah cu maghiara ca nu te mai inteleg :D

Dante7
5th September 2013, 22:26
as comunica mai usor pe forumul goal.com :groggy:

Lavinia
6th September 2013, 13:25
Nu cred ca-l lasa AW pe unul dintre Giroud/Sanogo/Bendtner(asta oricum e degeaba) in afara primului 11 doar sa-l joace pe Theo. L-a folosit atacant impins doar atunci cand negociau prelungirea contractului :D

sanogo inca mai are de dovedit multe. iar bendtner ... sincer, nici nu vreau sa vorbesc pe subiectu asta, inca ma lasa perplexa. theo ca atacant ar fi exceptional. de 2 ani tot astep sa vad schimbarea in pozitie da vad ca wenger se tot ambitioneaza.

Sir. Eko
6th September 2013, 13:27
sanogo inca mai are de dovedit multe. iar bendtner ... sincer, nici nu vreau sa vorbesc pe subiectu asta, inca ma lasa perplexa. theo ca atacant ar fi exceptional. de 2 ani tot astep sa vad schimbarea in pozitie da vad ca wenger se tot ambitioneaza.

Walcott in mare parte e jalnic ca atacant.

Lavinia
6th September 2013, 13:58
daca i s-ar da o sansa sa joace mai mult ca atacant ar fi alta poveste. stii vorba aia, roma nu a fost construita intr-o zi

phife
6th September 2013, 15:21
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/998130_444555238997344_1308851852_n.png

Lavinia
6th September 2013, 19:27
poate ne mai viziteaza si pe noi swedish mafia totusi se ne dea si noua o statistica, ceva informatii in baza carora a facut afirmatiile alea. nu de alta, dar a zis ca e cunostinta generala si mi-ar placea totusi sa ma ilumineze si pe mine ca totusi nu as vrea sa mor prost informata. spre deosebire de el, nu vad care ar fi problema daca ala ar fi cazu oricum (unii nu suntem atat de 'white is the best/only way'), dar prea sigur era si prea a simtit nevoia arzatoare sa imparta aceasta informatie cu noi asa ca mi-a captivat atentia si curiozitatea.

Dante7
13th September 2013, 20:18
https://pbs.twimg.com/media/BT5vQJEIEAAT69x.jpg:large

Johnny D
23rd September 2013, 09:17
Dupa etapa 5, ma declar mltumit, locu 1 in clasament, cu Tottenham care bate in min 93 si care ne si sufla-n terasament!
Revin dupa etapa a 10-a sper eu si mai multumit, scapati fiind de suflatori inoportuni!:D

Dante7
23rd September 2013, 15:21
vad ca sunt multi fani Arsenal p'aci, so:

https://pbs.twimg.com/media/BUtx5NTCEAAbDfN.jpg:large

https://pbs.twimg.com/media/BUyE355CYAAPWKm.jpg:large

resita
23rd September 2013, 18:03
This is ARSENAL

http://img833.imageshack.us/img833/975/j251.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/833/j251.jpg/)

Sir. Eko
24th September 2013, 11:09
This is Özil :D


Walcott out for 2 weeks. So that's Cazorla, Chamberlain, Rosicky, Diaby, Podolski, Zelalem, Sanogo & Walcott all out.

Normal ca nu avem pe nimeni pe banca. Toata echipa e accidentata. Ce naiba se intampla ?

Dante7
24th September 2013, 13:34
And this is Tottenham:

https://pbs.twimg.com/media/BU5d28ZCIAAvkT1.jpg:large

:D

Johnny D
24th September 2013, 21:22
Walcott out for 2 weeks. So that's Cazorla, Chamberlain, Rosicky, Diaby, Podolski, Zelalem, Sanogo & Walcott all out.

Normal ca nu avem pe nimeni pe banca. Toata echipa e accidentata. Ce naiba se intampla ?

Zelalem si Sanogo nu prea ma deranjeaza, insa... eu stiam ca Chamberlain, Cazorla, Podolski si Walcott trebuie sa revina rapid... ar fi trebuit!:angry:

Johnny D
24th September 2013, 21:36
And this is Tottenham:

https://pbs.twimg.com/media/BU5d28ZCIAAvkT1.jpg:large

:D

Bai da ce are Henry cu micul strutz sau... ce Dumnezo o fi zaparnaia aia mica, holbutza si cu pene! Mie mi-e simpatica, sper ca echipa ce-o reprezina sa termine mereu pe locu 2, exact cum e acum in clasament, si sa se pastreze traditia ultimilor 17 ani!:D

Dante7
24th September 2013, 21:49
strut :)):happy

Johnny D
25th September 2013, 09:37
Fazan!?:thinkso: E totusi prea timid si prea scleoritc pentru un fazan... parerea mea.

Lavinia
29th September 2013, 13:38
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/1377589_479161238845660_256517596_n.jpg

cr7luci
29th September 2013, 13:57
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/1377589_479161238845660_256517596_n.jpg


Ce zici de o invitatie in oras domnisoara ? Sunt un gentleman,un om sensibil care cauta si ofera afectiune.Sunt mult mai micut,asta ar fi principala problema pentru tine dar cred ca o sa ma descurc. :D:yes:

Stewie Griffin
1st October 2013, 23:56
FORM: Arsenal's last 22 games.

WWWWWDWDWWWLWWWWWWWWWW.

resita
2nd October 2013, 17:14
Ha ha ha, ce mai tare comentariu pe care l-am putut auzi:
Mesut Özil assisted his nurse when he was born.

:)):)):)):))

Lavinia
4th October 2013, 00:21
Ce zici de o invitatie in oras domnisoara ? Sunt un gentleman,un om sensibil care cauta si ofera afectiune.Sunt mult mai micut,asta ar fi principala problema pentru tine dar cred ca o sa ma descurc. :D:yes:

ioi. mai bine nu. plus de asta, in care oras?

Johnny D
4th October 2013, 10:12
FORM: Arsenal's last 22 games.

WWWWWDWDWWWLWWWWWWWWWW.

Not too shabby, is it?:sneaky:


ioi. mai bine nu. plus de asta, in care oras?

L-a atras descrierea ta de sub avatar, asa-ti trebuie daca faci reclama ca esti versatila!:P

resita
17th October 2013, 22:42
Arsène Wenger has revealed the following team news ahead of the Premier League game against Norwich City:

on Mesut Ozil, who was substituted for Germany on Tuesday...
He is alright. He came back with a knock on the knee but it was just a kick. We’ll have a test tomorrow to see if he is fit enough for Saturday or not. When you have not played, there is always a little doubt but not a major one.

on Sagna and Cazorla…
Sagna is 80 per cent fit and he will have a test. Cazorla is available in training but he is not match-fit. It is just about competitiveness with him. There is a possibility both are in the squad for Saturday. I have not decided whether they will start or not.

on Rosicky and Walcott...
Rosicky is back in the squad and available. Walcott is still two weeks away.

on Sanogo, Podolski, Diaby, Oxlade-Chamberlain...
All of them are out for a longer period.

Sir. Eko
19th October 2013, 20:28
https://lh6.googleusercontent.com/-3CHsvlSGB1I/UmKrVdYiJFI/AAAAAAAAACA/jUZ6-uTjRrY/s576/RAMSAY.gif

Johnny D
19th October 2013, 20:48
Da-l in plm pe Messi, nici sa vrea sa vina la schimb cu Ramsey nu-l vreau!:happy:happy:happy

Johnny D
19th October 2013, 21:59
https://lh6.googleusercontent.com/-3CHsvlSGB1I/UmKrVdYiJFI/AAAAAAAAACA/jUZ6-uTjRrY/s576/RAMSAY.gif
Da-l in plm pe Messi, nici sa vrea sa vina la schimb cu Ramsey nu-l vreau!:happy:happy:happy
Se poate spune fara urma de dubiu ca Ramsey este cel mai bun nr 16 din Europa!;):))

Xaviesta
21st October 2013, 14:52
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1378573_10151950627863678_1616970335_n.jpg

Johnny D
21st October 2013, 15:05
Are si legenda ba frate, ehhe, shmecheros!:))

Jeleul
21st October 2013, 15:38
Johnny, pregatiti-va! Vine buldozerul Dortumnd peste voi. Presimt ca va fi prapad. :D

Lavinia
27th October 2013, 02:24
Not too shabby, is it?:sneaky:



L-a atras descrierea ta de sub avatar, asa-ti trebuie daca faci reclama ca esti versatila!:P

o fi misantrop baiatu si are nevoie de companie adecvata

baubau
27th October 2013, 10:45
Crystal Palace 0-2 Arsenal. Am castigat si in 10 dupa ce Arteta a fost eliminat pentru un asa zis fault care ducea spre gol,la 40 m de poarta,cu Chamackh la minge. LOL. De acum vin meciurile care vor schimba clasamentul in bine sau in rau.

Suarez & Sturridge nu arata deloc rau

Dennis
30th October 2013, 10:18
Arsenal - Chelsea 0-2
Arsenal - Liverpool
Borussia Dortmund - Arsenal
Man Utd - Arsenal

Programul lui Arsenal in 2 saptamani :D

Johnny D
7th November 2013, 07:21
Johnny, pregatiti-va! Vine buldozerul Dortumnd peste voi. Presimt ca va fi prapad. :D

Buldozerul!?:o: Mai degraba o masina mica, inchiriata in graba dar pe care le-am zgariat-o toata si pentru ei sper ca si-au facut garantie pe ea deorece pare-mi-se c-au inchiriat-o din Napoli, iar ziua scadentei se apropie vertiginos!:D


Arsenal - Chelsea 0-2(cupa Mcdonalds o lasam echipelor mici:rolleyes:)
Arsenal - Liverpool 2-0
Borussia Dortmund - Arsenal 0-1
Man Utd - Arsenal 1-4 :evil:

Programul lui Arsenal in 2 saptamani :D
Nasol rau!:D

TheIceMan
7th November 2013, 18:29
V4yZHGSOdZE

Johnny D
9th November 2013, 21:16
Morgan Piers era deja cel mai bun judecator de la American Talent deja d.p. meu d.v., acum pt mine e si cel mai iubit!:))
Nici nu stiam cum le-am "furat" acel titlu celor de la Liverpool in 89, intr-adevar naspa pentru ei, euforic de-a dreptul pentru noi!:sneaky:

Johnny D
15th November 2013, 23:45
Bine c-a scapat Koscielny mai devreme, sa ne putem concentra pe ce conteaza!:P

Jeleul
16th November 2013, 00:01
Johnny, ce mama masi cauta Olita la Arsenal ? :D

cr7luci
16th November 2013, 17:28
Johnny, ce mama masi cauta Olita la Arsenal ? :D


Tu chiar esti jeleu?Vreau sa te mananc :) Yummy Yummy Yummy si totodata Yummy :-j

Johnny D
18th November 2013, 08:13
Johnny, ce mama masi cauta Olita la Arsenal ? :D

Glorii inaccesibile la echipe mici ca Real Madrid care sunt bontanite pe unde sunt prinse de Barcelona acolo la ele-n curte!
Adevarul e ca e prea mare jucator sa tot stea sa primeasca umilinte de la Messi&CO, acu c-a venit si Neymar, a zis, atat, imi ajunge!:D

Sir. Eko
18th November 2013, 09:42
Morgan Piers era deja cel mai bun judecator de la American Talent deja d.p. meu d.v., acum pt mine e si cel mai iubit!:))
Nici nu stiam cum le-am "furat" acel titlu celor de la Liverpool in 89, intr-adevar naspa pentru ei, euforic de-a dreptul pentru noi!:sneaky:

Piers morgan ii un idiot.
Cum naiba nu ai stiut ? Ai citit fever pitch ?

Johnny D
18th November 2013, 15:15
N-am citit, n-am urmarit, n-am vizionat, habar n-am. Singurele mele surse de informatie referitoare la omu cu pricina sunt videoul respectiv si mai ales calitatea de judecator in care a fost investit la American's got talent, in care e de departe cel mai rational si impartial judecator, si in plus are niste comentarii la prestatii de cea mai inalta stofa intelectuala, de departe nr 1 dintre toti arbitrii din toate show-urile de resort din toate tarile, in materie de ochi si judecata pur obiectiva!:yes:


Daca vrei sa-mi schimbi opinia despre el, trebuie sa-mi oferi alte surse de informatii, pana una alta incep sa-l ador si mai tare:
"Dad, what if I chose to support Manchester United? Piers: It's perfectly fine sun, I'll just never talk to you in my life again!":)):kiss:

Sir. Eko
18th November 2013, 22:29
Ii foarte prost.

Johnny D
20th November 2013, 09:45
Ei acum e altceva, daca asa pui problema, nu pot decat sa fiu de-acord cu tine!:P

Serios acuma, ce ti-a facut omul ala de-l faci idiot fara sa scrii macar un rand si de ce?:))

Dennis
20th November 2013, 13:06
E un om incredibil de arogant, mincinos, si vorbeste doar de-am p***a, scuza-mi expresia. Intr-un cuvant retardat fara conditia oficiala. Se contrazice in absolut tot ce spune, de foarte multe ori pe Twitter si taman pe tema Arsenal, ca el e 'suporter'. Un jeg de om..

Cauta pe Google, ca gasesti destul material despre el.

Johnny D
20th November 2013, 13:39
E un om incredibil de arogant, mincinos, si vorbeste doar de-am p***a, scuza-mi expresia.
Pai asa sunt si eu! Doar ca nu sunt mincinos, vorbesc mereu sincer si cat pot de la obiect, ori divag in teme complementare ce mi se par importante si uneori ma repet pentru ca e greu de inteles o idee ce vrei s-o transmiti in totalitatea ei daca nu repeti anumite lucruri iar multi tampiti confunda treaba asta cu aroganta, nimic mai fals!:P

Eu am asistat la multe prostii din astea cand multi sunt facuti aroganti si prosti si in fel si chip doar pt ca au cutezat sa-si spuna opinia si s-o sustina tare si raspicat fara sa aiba teama de represalii. Eu consider ca fiecare trebuie lasat sa-si spuna punctu de vedere si trebuie apoi criticat dar exclusiv functie de tema in discutie si punctul de vedere exprimat in acel moment, nu fata de antecedente, asta e o prostie d.p. meu d.v. Oricine poate expune un punct foarte pertinent indiferent de antecedentele sale negative si la fel orice om in genere genial poate face gafe de tampenie, e perfect uman si fiecare eveniment trebuie gandit si luat in parte indiferent de cine-l abordeaza!

In ceea ce priveste video-ul oferit aici, mie imi place de el si nu-l consider deloc neplacut, ba chiar de admirat!
Alte lucruri pot fi discutate cu alte ocazii, deocamdata ma rezum la asta.:P

cr7luci
20th November 2013, 14:00
Ba,voi ma barfiti pe mine in posturile de mai sus ? :D

Johnny D
20th November 2013, 14:30
Nu, tu esti de admirat mereu, tzucu-te tata, nu doar in acest "video"!:kiss:

Dennis
20th November 2013, 17:07
Sunt de acord cu postul tau de mai sus, toata lumea are dreptul la opinie, si multi sunt considerati aroganti cand, de fapt, nu sunt. Exemple ar fii persoane care mie, personal, chiar imi plac (Ronaldo, Mourinho). Dar ..

Piers Morgan a fost editor la News of the World si The Sun, cele mai mincinoase ziare din Anglia. News of the World a fost inchis dupa scandalul cu telefoanele din 2010 (parca), in care P Morgan a fost protagonist. The Sun, dupa cum iti va spune de altfel orice englez, in afara de ***** de pe pagina 3 (sau 5), nu are mai nimic interesant, decat mani****re de informatie (foarte similar cu multe ziare romanesti mai pe scurt)

Daca verifici profilul lui de Twitter, numai prostii vorbeste, si se contrazice singur la fiecare pas. Cele mai clare exemple sunt cand vorbeste de Ramsey/Wenger/Arsenal.

Sa nu mai vorbesc sa incearca sa fie amuzant, dar fara sa aiba pic de umor, si e un om fara scrupule sau valori morale...

In schimb il plac americanii .. ce surpriza :))

Johnny D
21st November 2013, 13:41
Stiu ca se contrazicea in ceea ce-i privesc pe Wenger si Ramsey deoarece in ceea ce-l priveste pe Ramsey eu insumi am facut-o dar am si recunoscut treaba asta, niciodata nu ma asteptam dupa acele 5 sezoane in care a fost praf(si inainte de accidentare nu doar dupa:rolleyes:), sa mai reuseasca Wenger sau oricine altcineva inclusiv el insusi sa mai scoata ceva din el! Dar, cum necum a facut-o, iar in ceea ce-l priveste pe Wenger sunt absolut convins ca-n sufletul oricarui tunar se dadea si poate inca se da o batalie intre prezent si trecut, intre ce face Wenger acum pt Arsenal si ce-a facut, si cei care-si amintesc cu multa recunostinta ce-a facut pentru acest club nu prea au curajul sa-i ceara demisia ori sa-l traga la raspundere prea aspru, iar cei care uita mai usor bineteles vor spicui mult mai acut si mai puternic impotriva lui! Dar acea lupta se da in sufletele fiecaruia, intre ce e mai bine pentru Arsenal acum si recunostinta pe care i-o purtam acestui mare antrenor!
Chiar si eu insumi recunosteam la un moment dat ca poate pt prezentul lui Arsenal ar fi mai bine sa plece Wenger, dar eu niciodata n-o sa-i pot cere demisia pentru ca omul ala a facut prea mult si are dreptul sa ingroape acest club daca asta vrea, d.p.d.v. al performantelor doar deoarece financiar mereu a mers grozav deci aici n-ai cum sa-l critici, dimpotriva, si zic ca poate sa-l ingroape pentru ca el l-a adus la viata pana la urma!
Insa ii inteleg perfect si pe cei care sunt prea exuberanti sau prea pasatori sa zic asa de locul lor in societate in prezent si de viata de microbist ca atare ce necesita hrana fotbalistica de cea mai inalta clasa in continuu, care in ultima vreme au cam fost infometati si urla de durere deoarece nu-s obisnuiti cu astfel de cure severe fortate, si astfel l-as intelege si pe Piers pentru dualitatea sa in intentia de a-l pastra sau demite pe Wenger, tocmai pentru ca desi om rational in genere, aici probabil din cauza prea marii pasiuni pentru club si-a cam pierdut mintile. Ni se intampla tuturor atunci cand punem emotia in locul rationii, nu e ceva total strain. Mie mi se-ntampla relativ rar dar parca regret pe undeva ca nu mi se-ntampla mai des, asta ar insemna ca as trai mai intes, mai vivid, mai puternic, trairi de care usor m-am detasat poate si din cauza numeroaselor falimente pe care cluburile mele le sufera mereu, prima data Nationalul iar acum Rapidul foarte aproape.
Bine macar ca stiu ca Arsenal n-are sanse de-asa ceva, si poate si tocmai de aia il admir pe Wenger, el nu cheltuie, el produce si totusi se mentine in top 8 in Europa! Mai zi-mi tu-n manager capabil sa faca asa ceva la un club ce nu castiga nimic timp de un deceniu!;)

Johnny D
23rd November 2013, 21:44
Sunt curios ce are de zis acum Piers, dupa acest meci cu Southampton, daca gasiti quote-uri, va rog nu va abtineti!:D

Sir. Eko
28th November 2013, 15:05
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/pat-rice-cancer-arsenal-legend-2858577

:(

miril
28th November 2013, 15:44
Dumnezeu sa-i dea sanatate!

eventHorizon
28th November 2013, 18:00
Probabil de aia s-a si retras anul trecut. Pacat... :(

Memorabila faza asta, daca nu ma insel, chiar de la ultimul lui meci ca secund, in deplasare la West Brom :)
http://4.bp.blogspot.com/-F7T9iUQ0W_g/T7F5BBfHQ4I/AAAAAAAAAWU/wRn0PNZxy3I/s1600/pat+rice.gif

Sir. Eko
28th November 2013, 20:33
Probabil de aia s-a si retras anul trecut. Pacat... :(

Memorabila faza asta, daca nu ma insel, chiar de la ultimul lui meci ca secund, in deplasare la West Brom :)
http://4.bp.blogspot.com/-F7T9iUQ0W_g/T7F5BBfHQ4I/AAAAAAAAAWU/wRn0PNZxy3I/s1600/pat+rice.gif

Da de atunci e. 2-3 in deplasare la WBA :).

Johnny D
2nd December 2013, 07:35
Mare pacat, si cu totii ne vom apropia de batraneti... cu-atat mai rea e contemplarea mortii cu cat vestile de boli greu de vindecat vin. Avea Paunescu o vorba, moartea e nedreapta fie ca vine la batrani, la oameni maturi sau al copii deopotriva, dar... nu avem ce sa facem!
Speranta moarte ultima, asta e in fine una din trasaturile umane maxime! Fara speranta totul ar fi desertaciune si chin!

Xaviesta
6th January 2014, 21:01
Walcott out 6 luni :(

Sir. Eko
6th January 2014, 21:10
Dap, cand te gandesti ca arbitru nu a dat fault la faza aia, Tottenham a jucat 2 minute cu el cazut pe jos, nu au dat mingea afara ca cica se preface...a fost injurat apoi de suporteri lui Tottenham ca "a tras de timp"...

Din pacate se accidenteaza cand era intr-o forma excelenta...pacat. Pentru el, pentru modul in care joaca el fotbal, nu se putea o accidentare mai grava. Nu stiu cum o sa fie de acum incolo. Foarte trist. Daca Wenger vrea sa lupte la titlu, o sa cumpere acum pe cineva.

miril
6th January 2014, 21:29
Walcott a riscat cu o intrare inutila, n-a fost vorba de fault, aici, daca imi aduc bine aminte. Am si spus atunci ca nu avea de ce sa o faca si imi exprimam ingrijorarea ca exista riscul unei accidentari grave. Imi pare rau pentru Theo, nu merita asta, pe de alta parte este sarcina arbitrului sa fluiere intrerupera jocului si nu a jucatorilor adversi desi acestia puteau sa o faca. Reactia suporterilor lui Spurs, in schimb, a fost definitiv primitiva, fara vreo justificare. Ii urez insanatosire grabnica lui Theo!

Sir. Eko
6th January 2014, 21:56
Nu mai stiu nici eu cum a fost. Stiu ca nu a dat fault si s-a jucat pana a iesit mingea afara. Oricum nu conteaza. Imi pare rau ca nu prinde cupa mondiala.

Dennis
6th January 2014, 22:48
Nu prea a fost fault la faza aia, mai repede el a faultat daca ma gandesc bine. In orice caz, chiar imi pare rau pentru el, deoarece progresa pe zi ce trece si parca avea exact ceea ce ii lipsea lui in trecut, constanta.

Sir. Eko
6th January 2014, 22:56
Avea de imediat doi ani constanta. Era un jucator foarte periculos si cel mai bun marcator de la noi din echipa. Daca vrem sa luptam pentru titlu, trebuie adus un atacant care sa dea goluri.

phife
6th January 2014, 23:08
imi pare rau pentru pat si pentru theo. ii simpatizez pe amandoi. cred ca walcott isi revine pana la CM

Xaviesta
6th January 2014, 23:11
Chiar daca isi revine ii va fi foarte greu sa prinda un loc in primul 11. E greu sa joci la un nivel inalt dupa 6 luni de absenta. Mare pacat, am inteles ca la WC 2006 nu a jucat deloc iar la WC 2010 nu a fost in lot. Acum rateaza inca un WC. Incredibil :nope:

Nadalfan
6th January 2014, 23:12
imi pare rau pentru pat si pentru theo. ii simpatizez pe amandoi. cred ca walcott isi revine pana la CM

Nicio sansa.Cica are ruptura de ligamente incrucisate.Khedira s-a accidentat acu' vreo 2 luni si revine cica undeva la sfarsitul lui aprilie.Asta ar insemna vreo 6 luni de absenta.La Walcott probabil ca tot atat va dura recuperarea.

phife
6th January 2014, 23:27
nu stiu de ce am avut senzatia ca accidentarea a fost mai usoara. mare pacat
cred ca o sa-si mai piarda din viteza. orice accidentare la genunchi te face vulnerabil si nesigur.

Johnny D
7th January 2014, 07:45
Dap, cand te gandesti ca arbitru nu a dat fault la faza aia, Tottenham a jucat 2 minute cu el cazut pe jos, nu au dat mingea afara ca cica se preface...a fost injurat apoi de suporteri lui Tottenham ca "a tras de timp"...

Din pacate se accidenteaza cand era intr-o forma excelenta...pacat. Pentru el, pentru modul in care joaca el fotbal, nu se putea o accidentare mai grava. Nu stiu cum o sa fie de acum incolo. Foarte trist. Daca Wenger vrea sa lupte la titlu, o sa cumpere acum pe cineva.

Cand am auzit nu mi-a venit sa cred, ce sezon saidic pentru el tocmai revenit dupa o alta accidentare destul de lunga si acum rateaza si CM...
Imi pare foarte rau pentru el... Si da, acum nu avem alta solutie decat sa cumparam ceva, dar sper sa nu fie Di Maria... ala e prea inconstant si de-a dreptul tembel de multe ori in executii din faze simple, si asta la Real Madird care se cam joaca cu concurenta de sub ei din clasament, la noi unde ar avea responsabilitati mult mai mari nici nu pot sa-mi imaginez cum le-ar "descoase".


Chiar daca isi revine ii va fi foarte greu sa prinda un loc in primul 11. E greu sa joci la un nivel inalt dupa 6 luni de absenta. Mare pacat, am inteles ca la WC 2006 nu a jucat deloc iar la WC 2010 nu a fost in lot. Acum rateaza inca un WC. Incredibil :nope:
Datorita unui gunoi retardat de antrenor ce-ar merita impuscat in genunche, defapt in ambii genunchi.

miril
7th January 2014, 09:53
Nu mai stiu nici eu cum a fost. Stiu ca nu a dat fault si s-a jucat pana a iesit mingea afara. Oricum nu conteaza. Imi pare rau ca nu prinde cupa mondiala.

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2014/1/6/1389042040981/Pain-is-etched-on-Theo-Wa-011.jpg

El Pistolero
7th January 2014, 12:13
Pacat pentru el ca nu poate juca la o asemenea competitie, insa pentru WC nu e o pierdere mare. Nu e un jucator care sa iti iasa in evidenta la o asemenea competitie, asta si pentru ca joaca intr-o nationala slaba, care va juca doar 3 meciuri la WC.

Xaviesta
7th January 2014, 13:12
@WhoScored: Theo Walcott: Only Van Persie (107), Rooney (93) and Suárez (74) have more goals + assists than Walcott (65) in the PL in the last 4 seasons

Sir. Eko
7th January 2014, 22:31
@WhoScored: Theo Walcott: Only Van Persie (107), Rooney (93) and Suárez (74) have more goals + assists than Walcott (65) in the PL in the last 4 seasons

Yup. Lumea inca il vede ca pustiu ala care nu stiu numa sa fuga...bine nu stie sa dribleze sau ceva :)). Dar a devenit un jucator foarte direct care marcheaza mult. Mai ales in ulimile doua sezoane.

Mario Di Lazi
21st January 2014, 16:13
Nemții anunță un transfer total neașteptat la Bayern Munchen! Rosicky, dorit la campioana Europei

Cotidianul Bild a avansat în ediția de marți o variantă de transfer cel puțin surprinzătoare pe care o are în vederi conducerea lui Bayern Munchen. Sursa citată scrie că bavarezii sunt interesați de achiziționarea cehului Tomas Rosicky, de la Arsenal. Mijlocașul a ajuns la 33 de ani, dar prestațiile de la gruparea londoneză au atras atenția asupra sa.

În plus, faptul că acestuia îi va expira în vară angajamentul cu Arsenal constituie un motiv în plus pentru Pep Guardiola să forțeze transferul cehului.

Tomas Rosicky joacă la Arsenal din 2006, an în care a fost cumpărat de la Borussia Dortmund, pentru 10 milioane de euro. El a mai jucat în carieră la Sparta Praga.

2.000.000 de euro este cota actuală a lui Rosicky

21 de meciuri a prins în acest sezon cehul și a marcat un singur gol

prosport

Johnny D
24th January 2014, 22:14
Ce aud eu, ca-l vrem pe Mandjukic de la Bayern Munchen!?
Pe panarama aia retardata ce nu e instare sa dea gol nici singur cu portaru!?
Extraordinar, Podolski are 2 clase peste el si nici nu e titular, cea mai mare gluma posibila!:))

Sir. Eko
25th January 2014, 14:09
Ce aud eu, ca-l vrem pe Mandjukic de la Bayern Munchen!?
Pe panarama aia retardata ce nu e instare sa dea gol nici singur cu portaru!?
Extraordinar, Podolski are 2 clase peste el si nici nu e titular, cea mai mare gluma posibila!:))

Mandjukic e jucator bun, dar nu stiu unde ai auzit tu asta.

Eu tot ce citesc...toata lumea spune ca vine Draxler. Ori acum ori la vara. Vom vedea.

Johnny D
26th January 2014, 22:21
Am auzit in timpul meciului lu Dortmund cu Munchengladbach de la comentatorii vietii, s-ar putea sa-l fi confundat cu alalalt cum dracu-i zice Shakiri parca ala de-a dat-o-n plop singur cu portaru cu Leverkusen 1-1, e atacant asta e clar, dar nu stiu ce ataca sincer, unu dintre ei 2 e o petarda dezolanta... dar nici celalalt din ce imi amintesc eu n-a facut mare branza.
Decat ala e mai bun Cavani desi nici Cavani mie unul nu-mi place, ca dovada e cam praf pe la PSG.

Mario Di Lazi
27th January 2014, 20:54
După 20 de ani, Arsenal a renunțat la parteneriatul cu NIKE și a semnat un contract cu Puma.

Johnny D
28th January 2014, 08:24
Extraordinar!!!!!!!!
Nu te cred...

Mario Di Lazi
28th January 2014, 15:19
Ba esti nebun?!?!

Sir Black
28th January 2014, 16:12
https://pbs.twimg.com/profile_images/425393071782920192/PYlLl6xX.jpeg
:happy

Sir. Eko
28th January 2014, 17:48
Am auzit in timpul meciului lu Dortmund cu Munchengladbach de la comentatorii vietii, s-ar putea sa-l fi confundat cu alalalt cum dracu-i zice Shakiri parca ala de-a dat-o-n plop singur cu portaru cu Leverkusen 1-1, e atacant asta e clar, dar nu stiu ce ataca sincer, unu dintre ei 2 e o petarda dezolanta... dar nici celalalt din ce imi amintesc eu n-a facut mare branza.
Decat ala e mai bun Cavani desi nici Cavani mie unul nu-mi place, ca dovada e cam praf pe la PSG.

Da, foarte praf Cavani...in 16 etape in franta, unde joaca pe unde are loc de ibra, mai pe stanga mai in spate etc, a dat 13 goluri. Praf...jucatori asa praf sa tot ai...

YoNuTzz
28th January 2014, 18:42
ala din dreapta este pires ?

Dennis
28th January 2014, 18:46
Da. :D

Mario Di Lazi
28th January 2014, 20:30
Am citit ca Santi Cazorla a declarat ca nu stia ce scrie pe hartie... imi este greu sa cred.

Sir. Eko
28th January 2014, 20:58
Am citit ca Santi Cazorla a declarat ca nu stia ce scrie pe hartie... imi este greu sa cred.

Unde ai citit ? Mie mi se pare ca poza aia e editata.

Sir. Eko
31st January 2014, 22:06
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jan_14/gun__1391188234_kallstrom3.jpg


Swedish international midfielder Kim Kallstrom has joined Arsenal on loan from Russian side Spartak Moscow until the end of the 2013/14 season.



...

Johnny D
31st January 2014, 22:09
https://pbs.twimg.com/profile_images/425393071782920192/PYlLl6xX.jpeg
:happy
Si eu sunt tzaranul de Zalau!?:))
Am impresia ca eu sunt un gentil comparativ cu un suporter tunar de Londra!:))

Da, foarte praf Cavani...in 16 etape in franta, unde joaca pe unde are loc de ibra, mai pe stanga mai in spate etc, a dat 13 goluri. Praf...jucatori asa praf sa tot ai...
Eu de cate ori ma uitam la PSG, adica atunci cand avea probleme si echipa trebuia sa dea gol, Cavani tot pe langa fotbal era!;)
Cand totu merge brici din minutul 20, inteleg si eu ca da goluri... aia si Bentdner poate s-o faca...:rolleyes:

Johnny D
1st February 2014, 00:19
Dragutz din partea ta, o sa apreciez si eu la randul meu cand o sa-ti dai si tu seama la randul tau despre tine una sau alta!
Dar cum acel moment se lasa asteptat si am impresia ca nu-l vom atinge prea curand, va trebui sa lasi aceasta slujba in seama mea!:D

Sir. Eko
3rd February 2014, 10:59
http://i.minus.com/iqa6bwjnjifg1.gif



Koscielny has not received a yellow or a red card in 2,610 minutes/43.5 hours of football/29games

Andrei_23
3rd February 2014, 11:02
Se pare ca suedezul a venit direct accidentat si s-ar putea sa nu prinda nici un meci :happy

Sir. Eko
3rd February 2014, 11:24
Se pare ca suedezul a venit direct accidentat si s-ar putea sa nu prinda nici un meci :happy

A venit accidentat. O sa joace, desi eu sper sa nu.

Sir. Eko
17th February 2014, 15:49
Giroud se tine de prostioare.

delaparis
17th February 2014, 21:02
https://pbs.twimg.com/media/BgmLtALIEAAfDQ4.jpg

Johnny D
21st February 2014, 07:56
Giroud se tine de prostioare.

Si de aia a intrat Sanogo? Eu l-as fi pus pe maseur sa joace mai bine...

Sir. Eko
22nd February 2014, 19:41
http://giant.gfycat.com/Po****rFlusteredEstuarinecrocodile.gif

miril
1st March 2014, 11:06
Frumos gest! :ok:

http://www.theguardian.com/world/2014/feb/28/laurent-koscielny-arsenal-player-accordion-factory-donates-tulle

Sir. Eko
4th March 2014, 18:01
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/mar_14/gun__1393933294_mertesacker_rosicky.jpg


Mertesacker and Rosicky sign new deals.

:ok:

Sir. Eko
8th March 2014, 22:04
Trebuie sa ii spui lui Giroud tot ce sa faca :))

http://i.minus.com/ibcSDjqRLnfKy.gif

Johnny D
10th March 2014, 09:08
http://giant.gfycat.com/Po****rFlusteredEstuarinecrocodile.gif

De asta imi place atat de mult de Micul Mozzart!;)
Nu cumva a fost Giroud care a dat pasa aia sublima de finalizare? Nu la fel fu si la golul lui Wilshere, poate cel mai fain din tot campionatul oare? Oare chiar el sa fi fost instare sau sa-i fi spus cineva in timp ce faza se desfasura ce sa faca? Ori poate a fost Sanogo vopsit in alb, mai stii!?:))



Intrebarea mea e urmatoarea: lu Sanogo de ce nu i-a zis nimeni ce sa faca niciodata? Raspuns: ala e asa prost ca nici nu intelege oricum!:))

Sir. Eko
10th March 2014, 21:59
Intrebarea mea e urmatoarea: lu Sanogo de ce nu i-a zis nimeni ce sa faca niciodata? Raspuns: ala e asa prost ca nici nu intelege oricum!:))

De unde stii tu ca e prost ?
Nu inteleg ce ai cu el, cu ce te deranjeaza. Giroud nu poate fizic sa joace toate meciurile. Antrenorul nostru a considerat ca ajunge un atacant pentru 50 de meciuri intr-un sezon...apoi s-a trezit ca a gresit (:o:) si trebuie sa il joace pe Sanogo, nu e vina lui. Pe langa asta, baiatul are potential.

Am o idee...ce zici tu...adica stiu ca e foarte WOW si outside the box, dar totusi sa incercam. De ce nu incerci sa iti susti echipa favorita ? si pe toti cei care intra pe teren ? Mai mult, daca te-ai si uita la meciurile lor ? Ce spui a ? E ceva, sa urmaresti meciurile lui Arsenal, din moment ce tu esti fan Arsenal. Nu sa il injuri pe baiatu ala de 19 ani care nu are nicio vina si care nici nu joaca slab(daca te-ai uita la meciuri ai vedea asta).

Sir. Eko
12th March 2014, 11:34
Ozil cred ca e cam out pentru sezonul asta. Wenger a zis ca sta cateva saptamani, asta se traduce prin 2-3 luni la el.


Arsenal's Alex Oxlade-Chamberlain completed 10 take-ons, the same number as the entire Bayern Munich side combined.

http://i.minus.com/ibzVyzRnQ5pwTC.gif

Trebuie sa recunosc ca la inceput nu am crezut asa mult in Ox. Dar de cand a revenit acum dupa accidentare...o sa ajunga mare.

Sir. Eko
13th March 2014, 15:55
Ozil out o luna jumate. Dar o sa fie mai mult. NU mai joaca sezonul asta.
Ramsey a primit okey din partea doctorilor sa joace, au gresit...iar(de ce nu ii da Arsenal afara pe incompetenti astia nu inteleg) si s-a rupt iar. Wenger a zis ca e minor :)). Minor la Arsenal inseamna o luna minim. Super.

Cristy RVD
13th March 2014, 16:39
Kallstrom? :D

Sir. Eko
13th March 2014, 20:53
Kallstrom? :D

E refacut. Dar nu vad unde sa joace.

Johnny D
14th March 2014, 11:25
De unde stii tu ca e prost ?

Pai nu era discutia despre cum Giroud e trimis in locul ideal si primeste pasa de gol imediat dupa ce-a intrat pe final? Negrotelo a jucat tot meciu si n-a fost instare o data sa fie directionat unde trebuie, din moment ce directiile date au fost bune in cazul lui Giroud, ramane doar o concluzie!:))

Nu sa il injuri pe baiatu ala de 19 ani care nu are nicio vina si care nici nu joaca slab(daca te-ai uita la meciuri ai vedea asta).
De acord ca nu are nici o vina, dar daca nu te-ai prins, toate ofensele la adresa lui sunt defapt indirecte catre Wenger si cat poate fi de orb uneori, el poarta toata vina!;)


Trebuie sa recunosc ca la inceput nu am crezut asa mult in Ox. Dar de cand a revenit acum dupa accidentare...o sa ajunga mare.
Eu l-am vazut de 2 ori mai putin ca tine si mi-a fost suficient sa-mi dau seama ca are stofa de mare fotbalist, spre deosebire de Sanogogoman!:sneaky:

E refacut. Dar nu vad unde sa joace.
In locu gogomanului! Pana si tu ai juca mai bine, indiferent daca-ti place sa fii portar mai degraba in timpul liber, aproape irelevant!

Johnny D
14th March 2014, 11:40
Ekoule, ce suntem noi, crescatorie de jucatori, asta-ti place tie!?
Sa le exersam talentele la toate panaramele pana isi dau drumu si joaca ceva ca si Ajax!?
Pardon, nu ca si Ajax, aia mai iau titluri...:rolleyes:

Sir. Eko
14th March 2014, 12:22
Ekoule, ce suntem noi, crescatorie de jucatori, asta-ti place tie!?
Sa le exersam talentele la toate panaramele pana isi dau drumu si joaca ceva ca si Ajax!?
Pardon, nu ca si Ajax, aia mai iau titluri...:rolleyes:

Am cam fost crescatorie. Dar nu e cazul lui Sanogo. Omu joaca doar pentru ca nu mai e nimeni in lot pe postul ala. Sezonul urmator o sa fie altceva, sper cel putin.

Ozil lipseste 3 saptamani, Ramsey inca 2 :)). Fix cat jucam cu Tottenham-Chelsea-City ...numai la Arsenal :ok:

Johnny D
17th March 2014, 07:41
Ozil lipseste 3 saptamani, Ramsey inca 2 :)). Fix cat jucam cu Tottenham-Chelsea-City ...numai la Arsenal :ok:
Excelent, ma mir cum dracului am batut pe Tottenham ca iar n-am putut sa vad meciul, dolce-m-as in mamele lor sa ma dolcesc!
Oricum avem o echipa buna de ma mijloc in jos, echipa chiar de titlu, pacat de atac, am cam ramas in Giroud si-n pioneze intr-adevar...
Si totusi, cu victoria asta si odata cu ea cu un incurajator St. Totteringham realizat, ne pastram macar micile sperante la titlu, atatea cate-s!


Sezonul urmator o sa fie altceva, sper cel putin.

Iar aud cuvintele astea, sezonul urmator, parca pe toti supoterii lui Arsenal tot asta ii aud vesnic!
Tin sa va reamintesc si voua si lui Wenger ca sezonul curent inca nu s-a incheiat!
Ceva liberi de contract nu putem legitima pe 6 luni, daca Rapidu poate Arsenal de ce nu poate!?:rolleyes:

Sir. Eko
17th March 2014, 22:13
Excelent, ma mir cum dracului am batut pe Tottenham ca iar n-am putut sa vad meciul, dolce-m-as in mamele lor sa ma dolcesc!


Nu te-ai uitat la meciul cu Tottenham pentru ca nu a fost la tv ? :)). Pe langa faptul ca poti sa mergi in 100 de cafenele si asa care au dolce, stii ca pe net gasesti meciul LIVE HD, nu ? Cu un simplu click.
Zi daca vrei ca iti las in PM la fiecare meci un link(fara gluma)

Xaviesta
17th March 2014, 22:39
I-am dat site-ul ala care transmite HD (!!) meciurile mari din Premier League de nu stiu cate ori :))

Johnny D
18th March 2014, 07:26
Nu te-ai uitat la meciul cu Tottenham pentru ca nu a fost la tv ? :)).
Eu nu ma uit la fotbal la calculator, nu e destul de important, ti-am mai zis, intamplator nu eram acasa si de aia nu l-am vazut de data asta.:P
Cred ca m-as uita doar daca am avea sanse la titlu ca FA Cup or sa-l dea Sport.ro ca norocu! O sa ma uit prob cum ne facem de rusine cu Chelsea pana ne conduc aia cu 1-0, pe urma o sa-l inchid ca nu-mi plac dramele cu prosti, le prefer pe alea cu actori!:P


Zi daca vrei ca iti las in PM la fiecare meci un link(fara gluma)
Poate o sa-ti cer cand o sa am chef si/sau timp sa ma uit.

Sir. Eko
18th March 2014, 21:52
Cazorla, Ramsey, Zelalem sign contracts.

Sir. Eko
21st March 2014, 12:02
p3Xtf9IhUs0

:D

Sir. Eko
21st March 2014, 16:04
Wenger day :D

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2585224/Arsene-Wengers-1-000th-Arsenal-game-Watch-exclusive-video-Fabregas-Song-Vieira-Seaman-Co-pay-tribute-boss.html?ITO=1490&ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490&utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed

Sir. Eko
22nd March 2014, 12:41
6zao7RFm-wU

Johnny D
24th March 2014, 08:54
O sa ma uit prob cum ne facem de rusine cu Chelsea pana ne conduc aia cu 1-0, pe urma o sa-l inchid ca nu-mi plac dramele cu prosti, le prefer pe alea cu actori!:P

Ma culcasem si m-am trezit pe la 3 si ceva, deschid televizoru si era min 33 vad scoru de 3-0, imi si bag p***-n el de Wenger si-n el de Arsenal, si m-am culcat la loc! Si nu mi-ar fi parut rau dar din cauza asta n-am apucat sa postez nici la LoD ATP si WTA ca m-am trezit doar la 5 si-un sfert... Mai bine nu ma trezeam deloc, ca mi-am pus ceasu sa sune, poate m-as fi trezit la 5 si 5 minute si apucam sa postez...

Si-o sa vina Messi19 sau cum il cheama sa-mi zica de adevaratu suporter pe ici si pe dincolo, ei bine eu fac parte dintr-o gama aparte de suporteri, nu-mi trebuie neaparat trofee, dar nici sa ma duc sa vad cum isi bat altii joc de echipa mea n-am chef, eu nu pot sa ofer suport batailor de joc. Crezi ca pe Wenger il doare, sau pe jucatori? Ii dor fix la ziua de salar, nici atat.

miril
24th March 2014, 08:58
Sa inteleg ca "Si la bine si la rau, asta e Rapidul meu", nu conteaza? Prefer 0-6 cu City decat pariurile. Parerea mea.

Johnny D
24th March 2014, 09:07
Eu nu pot sa ma uit cand cineva drag mie e macelarit, nu am forta necesara, si chiar daca as avea-o, nu-s masochist, cel putin nu-n numele fotbalului. Fotbalul e un mizilic pe langa viata reala, nu cred ca ar trebui sa te supui unor drame din cauza acestui fenomen!
Pentru rapidisti in general acea deviza e viata insasi, pentru ca ei vad in Rapid un ideal si din viziunea lor ma hranesc si eu!
Asta nu inseamna ca atunci cand ma trezesc din visul lor la care ma loggez cu placere de cate ori am ocazia, nu stiu ca la fel ca si Arsenal e doar un club de fotbal, cu alte cuvinte o adunatura de mercenari platiti sa plimbe o teashca pe iarba... sa fim seriosi! Fotbalu in sine nu reprezinta un absolut sau un ideal daca gandesti obiectiv, decat cel mult intentia unuia.

Tenisul de ex imi place mai mult, si in genere sporturile individuale, si nu pt pariuri urmaresc eu mai mult tenis sau snooker sau chiar darts, ci din simplul motiv ca pentru mine competitiile 1 vs. 1 sunt mult mai intime, mai personale, mai atractive uman vorbind decat cele de echipa. Eu cand ii aud pe astia cu ciclism, motociclism si sporturi de iarna cu protectii pe cap ca-s sporturi de mare efect, imi vine sa vomit, la aia nu le vezi nici fata, ce plm diferentiaza atunci un ciclist de un robot sau cyborg care participa in acel concurs pana-si da masca de pe fata, nu pot sa-mi dau seama! La ce bun acel sport pt spectatori!? Nu stiu... Aaaa, poate trebuie sa-mi imaginez cum arata fata lui cand castiga un duel sau cand ia o curba cu risc, eh no pe dracului, poate n-am chef!:))

miril
24th March 2014, 09:28
Ce-mi place de tine este ca-ti deschizi sufletul si incerci sa faci fata situatiilor care te ranesc, umilesc, prin evitare, negare sau rationalizare, cel putin asa vad eu. Ma rog, aici era vorba de Arsenal, in special si sport in general. Fiecare sport are farmecul lui, fie el de echipa, fie el individual. Apropo de un sport individual si strategia fiecaruia, suporter sau sportiv, de a adminstra psihologic un dezastru. Mie imi place si un sport, de pe rol de suporter, care nu este privit de prea multi in Romania, golful. Jucatorul meu preferat de golf este americanul Bubba Watson, un fel de Ilie Nastase al golfului, lovituri uluitoare, imposibile, urmate de lovituri catastrofale, de neimaginat. Joi, intr-un mare turneu, unde era printre cei doi favoriti, a facut o runda dezastroasa, cu 11 lovituri peste media pe runda, adica 83 in loc de 72, adica c'etiat foutu...titlul. Imediat dupa terminarea rundei s-a retras pe motiv de...alergie. Auch, nu de la stranut! Oricum, cu sau fara alergie, -iam inteles si il voi sustine si de acum incolo.

On topic, va fi interesant ce se va intampla cu contractul de prelungire a lui Wenger.

Johnny D
24th March 2014, 09:59
Stiu si eu ceva golf, chiar am jucat pe WI Fii, e foarte misto de jucat virtual cel putin! Vrei sa spui par -11, stiu si eu putin din limbajul lor "tehnic"!:P Copiaza vreo doua maxim trei din varibilele reale acest WI Fii iar restul le pastreaza in idealitate, asta imi place, de ex am jucat tenis de masa pe WI Fii iar in realitate habar n-am sa joc, dar pe aceasta consola dupa ce-am invatat cat de cat ideea am inceput sa lovesc cu efect ca si Nadal de prindeam numa tusele laterale din orice pozitie!:)) Mai degraba a semanat cu tenisu de camp decat de masa!:P
Iar la golf te ajuta sa ai o directie mult mai buna decat ai avea in realitate, tu in mare trebuie sa controlezi mai ales intensitatea loviturii si e distractiv chiar daca esti habarnist in acest sport!:)

Ce-mi place de tine este ca-ti deschizi sufletul si incerci sa faci fata situatiilor care te ranesc, umilesc, prin evitare, negare sau rationalizare, cel putin asa vad eu.
Fiecarei situatii ii faci fata altfel, eu am si zis ca la primul gol al spurcatilor alora si inchid televizoru de acu cateva zile, noi aveam neaparata nevoie de victorie si daca aia ne dadeau 1g eram sigur ca si egalul e foarte greu de prins, dar cel mai probabil nici ala asa ca n-aveam ce sa vad. Fii linistit ca si cand joaca Rapidu cu Steaua tot asa fac, daca da Steaua gol inchid televizoru si il deschid doar dupa ce egalam, daca egalam, nu-mi place sa ma enervez si sa ma supar pentru fotbal, mi se pare o irosire de energii, fotbalu e facut sa te distrezi la el nu sa te comporti ca un nebun!

miril
24th March 2014, 10:05
Eu joc golf pe celelalte doua platforme cunoscute, inveti ceva din esenta jocului si este distractiv si de unul singur si in grup. Cel mai aproape de realitate, practicat si de profesionisti este simulatorul de golf dar asta costa o avere. Repet, voi ce credeti, nu neaparat ce va doriti, ii va fi prelungit contractul lui Wenger, da sau nu?

Johnny D
24th March 2014, 10:12
Nu stiu, daca va castiga FA Cup poate va avea iarasi motivatie sa continue, eu cred ca depinde doar de el, ce-a alege aia a fi!

miril
24th March 2014, 10:14
Eu cred ca vrea.

Johnny D
24th March 2014, 10:16
Cu-atat mai mult patronajul il va tine daca va lu FA Cup, eu zic ca depinde daca o luam sau nu o luam, daca o luam va continua, asa cred!

Sir. Eko
24th March 2014, 20:45
Repet, voi ce credeti, nu neaparat ce va doriti, ii va fi prelungit contractul lui Wenger, da sau nu?

Voi ? you summoned me ? :D

Ii va fi ? Absolut, vrea el asta ? Nu stiu, cred ca da. Contractul a fost deja propus, el trage de timp, are un motiv.

Banuiesc ca vrea sa vada daca castiga FA Cup si se decide dupa, dar probabil o sa semneze.

Xaviesta
24th March 2014, 20:47
Eu cred ca pleaca daca nu ia FA Cup. Blanc face un mare fail si vine P$G cu oferta pt Wenger. :D

Sir. Eko
26th March 2014, 10:21
Medici au gresit iar data cand revine Ramsey :happy. Iar a fortat la antrenamente din cauza lor, mai sta 2 saptamani. La fel si si Ozil, Koscienly si Wilshere.

TheIceMan
26th March 2014, 18:27
Eu cred ca pleaca daca nu ia FA Cup. Blanc face un mare fail si vine P$G cu oferta pt Wenger. :D

Pep la Arsenal, Wenger la HSV.

Arsenal ia UCL, iar HSV cmapionatul in D.

:evil:

Sir. Eko
27th March 2014, 21:37
"Despite being injured since Christmas, Aaron Ramsey has still completed the most tackles (56) in Arsenal's squad."

Si al doilea golgheter. Al doilea la pase decisive.

Daaar din cauza doctorilor de la echipa, el nu o sa mai joace sezonul asta. Cica mare dureaza minim 3 saptamani pana revine la antrenamente....

Johnny D
31st March 2014, 07:37
Ramsey a contat mult prea mult in acest sezon pentru noi, a fost practic artizanul sperantelor noastre la mai bine in acest sezon!
Acum privind in spate indraznesc sa spun ca Ozil a performat si el mai mult in umbra lui Ramsey si asa a dat randament maxim.
Asta este, cum le-am dus pe toate pana amu, asa le-om duce si pe restu.
La rivala noastra Tottenham e dezastru sportiv, macar putem lua un mic confort la capra vecinului care e si mai bolnava decat a noastra!
A nu se uita zicala, oricat de rau ar fi acum, mereu se poate si mai rau!:))


PS: Eu vreau sa ramana Wenger in ciuda Sanogogomanilor pe care-i baga in meciuri capitale si prostiilor de gen!

Sir. Eko
2nd April 2014, 17:58
AmZnPpHdOOg

Cica sa loveasca mingea cu capul se pricepe cel mai bine Giroud.

Sir. Eko
4th April 2014, 17:14
https://pbs.twimg.com/media/BkT8BcdCAAIF90F.jpg

Uite o priveliste ciudata. Nu credeam ca apuc sa vad asta sezonul asta.

Xaviesta
5th April 2014, 16:39
Maxim 5 meciuri si se rupe iar.

Xaviesta
5th April 2014, 16:40
Cate faze superbe a avut Ozil, dar cand il ai pe Giroud la finalizare...

BN2Xi2v7rfY

Sir. Eko
5th April 2014, 16:40
Diaby ? Nea. Nu face el din astea.

Johnny D
5th April 2014, 16:45
Cate faze superbe a avut Ozil, dar cand il ai pe Giroud la finalizare...

Decat sa-l ai pe Negredo sau Sanogo... nu stiu sigur care e mai bun:rasc:, e de 10 ori mai bine!:D

Xaviesta
5th April 2014, 16:47
Stim, Giroud > Dumnezeu

Sir. Eko
5th April 2014, 16:48
Decat sa-l ai pe Negredo sau Sanogo... nu stiu sigur care e mai bun:rasc:, e de 10 ori mai bine!:D

Omule Sanogo a jucat 6 meciuri tot sezonul. 1 singur ca titular. Mai taci odata cu el. Giroud e foarte slab.

Johnny D
5th April 2014, 16:51
Stim, Giroud > Dumnezeu

Nu prea stiti, dar veti afla in continuare, cel mai probabil va ramane la echipa!;)


Omule Sanogo a jucat 6 meciuri tot sezonul. 1 singur ca titular. Mai taci odata cu el. Giroud e foarte slab.

Te rog nu pune pe Giroud si pe Sanogo pe acelasi rand; comparativ cu al tau comentariul lu Xaviesta e mai realist!:))

Sir. Eko
5th April 2014, 16:53
...

Johnny D
8th April 2014, 22:53
AmZnPpHdOOg

Cica sa loveasca mingea cu capul se pricepe cel mai bine Giroud.

Copyrights!:rolleyes:

Gooner
15th April 2014, 11:49
http://s7.postimg.org/luur6muln/1010107_10202490285490124_921671902_n.jpg

Xaviesta
7th May 2014, 21:08
VP7k1QkkhZk

Sir. Eko
8th May 2014, 00:18
:))
Podolsky ii da dreptate

Sir. Eko
11th May 2014, 19:43
http://i.gyazo.com/ee697e24e1231622b12db7488c0c7249.gif


Cel mai bun jucator al nostru sezonul asta.

Xaviesta
15th May 2014, 19:28
Cica Vela se intoarce la Arsenal, sper ca e adevarat.

Sir. Eko
15th May 2014, 20:32
Da...am citit si eu, dar nu e sigur nimic inca.
4 milioane. Cum joaca ?

Xaviesta
15th May 2014, 20:52
In ultimele 2 sezoane a fost foarte bun. Joaca RW si ST, e destul de complet. Am spus de multe ori ca il vreau la Barcelona in locul lui Pedro.

Johnny D
17th May 2014, 11:14
Cica Vela se intoarce la Arsenal, sper ca e adevarat.

Sa nu mai joaca gogomanu-n veci macar, si tot e bine!:P

Sir. Eko
17th May 2014, 12:56
John, joaca omu tau azi ?

http://interferingwithplay.files.wordpress.com/2013/05/tumblr_m6b2isum471qh018b.gif

eventHorizon
18th May 2014, 02:46
FA Cup: Arsene Wenger: FA Cup victory the sweetest of my career. :)

Vorba lui Emil Gradinescu, "traim asa putine momente ca acestea, ca acum nici nu mai stim cum sa ne bucuram de ele" parca mi se aplica si mie. Si probabil si altor tunari vechi si noi.

Dupa 9 ani de pierdut finale, calificari, campionate si jucatori... castigam ce ne doream de mult, dar parca eu unul nu ma pot bucura de momentul asta. Fiindca stiu ca odata cu plecarea lui Wenger de la club imi dispare si ultimul lucru pe care l-am tinut intact in legatura cu echipa asta in atatia ani, si anume speranta. Speranta ca, indiferent de rezultatul dintr-o etapa, de meciurile catastrofale sau de problemele de lot (si stim toti ca e blestemat clubul asta de are an de an atatia accidentati), Wenger va reusi s-o scoata la capat cumva, sa mai faca inca o data si inca o data mecanismul sa mearga si sa-si faca echipa sa joace cel mai frumos si eficient fotbal posibil.

Cu toate ca toti s-au luat de stilul invechit de a face schimbari in timpul jocului, de faptul ca face putine achizitii, ca e zgarcit, ca ia prea multi francezi, ca tine la jucatori mai mult decat tin ei la el, ca e incaptanat, etc etc etc, Arsene Wenger n-a dat niciodata vina pe conducere, pe jucatori sau pe fani, desi cei din conducere l-au fortat ani buni la rand sa ascunda problemele financiare si fanii l-au aratat cu degetul doar pe el.
Nu stiu daca mandria "e de vina" pentru faptul ca a rezistat atatia ani in conditiile astea, refuzand practic sa se victimizeze in fata publicului, sau incapatanarea de a arata lumii ca inca mai are destule de aratat, dar cert e ca a fost fidel clubului si fotbalului in cel mai pur stil "Arsene Wenger".

Eu unul mai vreau stilul asta mult si bine la Arsenal, chiar cu riscul de a nu mai trai satisfactia unoi nou trofeu castigat inca alti 9 ani...
De ce? sa nu mai simt nicidodata ce simt acum cand vad poza de mai jos :(

https://pbs.twimg.com/media/Bn3Q_seCIAA_e03.jpg

Sir. Eko
18th May 2014, 10:50
Daca ce zice inside manu meu DC e adevarat :D. Nu o sa mai asteptam mult.

SwedishMafia
18th May 2014, 11:29
:)
Fiindca stiu ca odata cu plecarea lui Wenger de la club

bai, Usmanov, de unde stii ca pleaca, a ?:D

Sir. Eko
18th May 2014, 11:31
bai, Usmanov, de unde stii ca pleaca, a ?:D

Mafia ai ramas in urma, nu mai e Usmanov bazat. E Stan Kroenke.

Johnny D
18th May 2014, 12:56
John, joaca omu tau azi ?

http://interferingwithplay.files.wordpress.com/2013/05/tumblr_m6b2isum471qh018b.gif

A jucat si-a fost genial, acea pasa cu calcaiul a fost pita lu Dumnezo, n-ai decat sa crapi de ciuda tu si toti hulitorii lui habarnisti!;)



Eu unul mai vreau stilul asta mult si bine la Arsenal, chiar cu riscul de a nu mai trai satisfactia unoi nou trofeu castigat inca alti 9 ani...
De ce? sa nu mai simt nicidodata ce simt acum cand vad poza de mai jos :(


O sa castigam, stai linistit. Anul viitor e f posibil sa ne batem la titlu cu adevarat, nu ca-n acest an!;)

Sir. Eko
18th May 2014, 13:00
:)) Pasa a fost buna, cam atat. In prelungiri a jucat bine, in rest nu. La vara sper sa vina cineva mai bun.

Johnny D
18th May 2014, 13:02
Eu sper sa fie singurul care ramane dintre toti atacantii care-s acum la echipa, dar tare-mi e ca-l pastreaza pe gogoman...
Din ipostaza de rezerva e absolut genial, pe final de meciuri e incredibil de bun si mai ales in FA Cup sau in competitiile eliminatorii!:yes:
Daca Wenger stie ce e bine ar trebui sa-l imprumute pe gogoman, bulanu nu va tine o vesnicie, ca la fotbal e zero negativ.

eventHorizon
18th May 2014, 17:04
Giroud, genial si incredibil de bun? Buna gluma :ok:

Daca ce zice inside manu meu DC e adevarat :D. Nu o sa mai asteptam mult.

Normal, se prea poate sa castigam Community Shield peste doar 3 luni :))


bai, Usmanov, de unde stii ca pleaca, a ?:D

Nu stiam, nu cred ca stia cineva in afara de el, pana aseara, ce va face. Acum zice ca ramane, deci e de bine!!! :D

Sir. Eko
18th May 2014, 17:35
Eu sper sa fie singurul care ramane dintre toti atacantii care-s acum la echipa, dar tare-mi e ca-l pastreaza pe gogoman...
Din ipostaza de rezerva e absolut genial, pe final de meciuri e incredibil de bun si mai ales in FA Cup sau in competitiile eliminatorii!:yes:
Daca Wenger stie ce e bine ar trebui sa-l imprumute pe gogoman, bulanu nu va tine o vesnicie, ca la fotbal e zero negativ.

Vezi ca daca nu intra Gogomanu nu castigam noi cupa anu asta.


Nike a facut asta...un omagiu la cat au colaborat cu Arsenal.

http://i0.wp.com/hypebeast.com/image/2014/05/arsenal-and-nike-celebrate-20-years-of-partnership-1.jpg?w=1410

Johnny D
18th May 2014, 18:03
Vezi ca daca nu intra Gogomanu nu castigam noi cupa anu asta.

Posibil, dar ce ziceam eu e ca nu va tine mereu figura asta, ar fi culmea culmilor culminant culminate!:))

SwedishMafia
18th May 2014, 20:39
Nu stiam, nu cred ca stia cineva in afara de el, pana aseara, ce va face. Acum zice ca ramane, deci e de bine!!! :D

Si cat ai baut in cinstea ramanerii lui arsene ? :D

Dennis
19th May 2014, 17:15
Vezi ca daca nu intra Gogomanu nu castigam noi cupa anu asta.


Nike a facut asta...un omagiu la cat au colaborat cu Arsenal.

http://i0.wp.com/hypebeast.com/image/2014/05/arsenal-and-nike-celebrate-20-years-of-partnership-1.jpg?w=1410

Wow, ai idee unde pot gasi tricoul asta?

Xaviesta
19th May 2014, 17:17
Foarte misto tricoul.

corello
29th May 2014, 11:46
Fabianski nu mai e tunar, e labada

Sir. Eko
29th May 2014, 15:42
Da da, sper sa fie sanatos si concentrat. Daca e Fabiansky si nu Flappyanski ati facut un transfer foarte bun.

Dennis
30th May 2014, 07:58
Oare sa aibe legatura cu o eventuala sosire a lui Ashley Williams la Arsenal?

Xaviesta
30th May 2014, 16:32
Wenger signs new Arsenal deal until 2017.

TheIceMan
30th May 2014, 20:50
Titlu pe net "Me To'o Arsenal" :D

Johnny D
2nd June 2014, 11:35
Wenger signs new Arsenal deal until 2017.

Am stiut ca va semna prelungirea daca vom lua FA Cup, asa are pe ce cladi in continuare si in incredere nu doar in prospecte!;)

Sir. Eko
3rd June 2014, 16:20
Titlu pe net "Me To'o Arsenal" :D

Sper sa nu :D.

Xaviesta
8th July 2014, 19:13
Ceva de genu'. Not bad. Sper sa mai faca ceva transferuri Wenger.

http://this11.com/play/abHeIbdaiP.png

Sir. Eko
9th July 2014, 05:52
Un mijlocas defensiv, neaparat. Alexis nu joaca la Arsenal.

Xaviesta
9th July 2014, 13:05
Wenger a confirmat ieri. Azi il anunta oficial.

El Pistolero
9th July 2014, 14:41
Azi mai mult ca sigur se da anuntul oficial.

Cica si Remy si Debuchy vor semna cu Arsenal.

Sir. Eko
9th July 2014, 22:51
Azi mai mult ca sigur se da anuntul oficial.

Cica si Remy si Debuchy vor semna cu Arsenal.

Se pare ca e adevarat de Sanchez.
Debuchy e jucatorul lui Arsenal 100%.
Remy nu stiu...

resita
10th July 2014, 13:58
se aude de Bender si de Khedira, ar fi bine dar cred ca sunt doar tatonari de teren

Sir. Eko
10th July 2014, 20:11
se aude de Bender si de Khedira, ar fi bine dar cred ca sunt doar tatonari de teren

Eu as vrea Bender. Dar cica a fost deja facuta o oferta de 30 de milioane pentru Khedira. Care a si refuzat sa semneze prelungirea cu Real...deci sanse mai mari sa fie Khedira..nu ma plang oricum.

Sir. Eko
10th July 2014, 21:56
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jul_14/gun__1405013789_sanchez_trainingkit2.jpg


Sanchez said: “I’m so happy to be joining Arsenal, a club which has a great manager, a fantastic squad of players, huge support around the world and a great stadium in London. I’m looking forward to meeting my new team-mates and to be playing for Arsenal in the Premier League and Champions League. I will give my best to Arsenal and want to make all the supporters happy.”
Sanchez travelled to London Colney on Thursday to complete his medical and will join up with his new team-mates at the end of July, after spending some time on holiday following the World Cup.
It is expected that Sanchez will make his first Arsenal appearance at the Emirates Cup, which takes place at Emirates Stadium on Saturday, August 2 and Sunday, August 3.
Sanchez’s Arsenal squad number will be revealed soon through Arsenal’s official Instagram account.
A full interview with Alexis will feature soon on Arsenal Player.
Everyone at Arsenal welcomes Alexis to the club and looks forward to seeing him in an Arsenal shirt.
The transfer is subject to the normal regulatory process.

http://www.arsenal.com/news/news-archive/20140710/alexis-sanchez-agrees-to-join-arsenal


Jos palaria in fata lui Wenger.

Xaviesta
10th July 2014, 22:14
Fuck you Eko. Nu uit discutiile alea de acum cateva saptamani.

Ma bucur ca Alexis a ajuns la Arsenal. Nu ma asteptam. Cu un "free role" o sa rupa in Premier League. Abia astept.

Gracias Alexis

http://s15.postimg.org/8kbbynqy3/image.jpg

Cristy RVD
10th July 2014, 22:20
Nice one :D

Si cand ma gandesc ca-l puteam lua noi, dar l-am luat pe Markovic.

Sir. Eko
10th July 2014, 22:25
Fuck you Eko. Nu uit discutiile alea de acum cateva saptamani.

Ma bucur ca Alexis a ajuns la Arsenal. Nu ma asteptam. Cu un "free role" o sa rupa in Premier League. Abia astept.

Gracias Alexis



Chiar ca.
Cred ca o sa fie atacant. Sau nu ?

Oricum e bine ca a fost prezentat el primu...ca o incalzire pentru ce urmeaza maine, Debuchy !

Xaviesta
10th July 2014, 22:25
Se pare ca a fost decizia lui Alexis. A preferat Arsenal. Cred ca e pe locul 2 in topul jucatorilor vanduti de Barcelona cu 43M.

Fuck this, Jugadorazo and GODzil in the same team! :yeah:

Xaviesta
10th July 2014, 22:27
Chiar ca.
Cred ca o sa fie atacant. Sau nu ?

Oricum e bine ca a fost prezentat el primu...ca o incalzire pentru ce urmeaza maine, Debuchy !

Nu am idee. Depinde cum vrea Wenger sa joace, formatia etc.

Sir. Eko
10th July 2014, 22:31
http://fat.gfycat.com/MaleConsciousHalcyon.gif

Xaviesta
11th July 2014, 00:19
Fanii Arsenal sunt in extaz pe twitter :))

@MesutOzil1088: welcome to @Arsenal
#AlexisSanchez – you definitely have chosen the right club! ;-) �� #COYG #AFC #SanchezSigns

El Pistolero
11th July 2014, 00:29
Daca zic ca o sa fie un mare bullshit se supara cineva? :D Wenger are numai bafta la transferuri. :))
Cred ca asta era si anul trecut reactia celor care tin cu Arsenal cand a semnat Ozil. :D

Sir. Eko
11th July 2014, 07:33
Daca zic ca o sa fie un mare bullshit se supara cineva? :D Wenger are numai bafta la transferuri. :))
Cred ca asta era si anul trecut reactia celor care tin cu Arsenal cand a semnat Ozil. :D

Ba tu esti hater Messi, Guardiola si Wenger.

Pe Messi inteleg, la fel si pe Guardiola, ca te-au distrus si inca te distrug pishic mereu. Umilinta dupa umilinta cand joaca cu echipele tale favorite. Se pisa pe ele meci dupa meci, la fel si pe managerul tau favorit. Deci chiar inteleg. Probabil ca si eu as merge pe calea asta( nu as merge...ca mnah...in fine)

Dar cu Wenger ce ai frate ?:)) Omu nu ii da 5 boabe lui Mou pe unde il prinde ci primeste. Omu nu ii da lui Real 6-3. E chiar prietenos.

Iar transferuri Wenger ? Vorbim doar de jucatori care nu erau cunoscuti si care au ajuns cum au ajuns...iti zic..cativa, cati imi vin asa rapid in cap ca nu prea am timp: Van Persie, Fabregas, Anelka, Henry, Vieira, Toure, Ljungberg, Petit...apoi au mai fost de la Overmars la Pires sau Lehmann. Pana la oameni care ziceai ca nu au treaba cu fotbalul si a facut din ei...Adebayor, Song etc...
Sau chiar unu gratis, de era capitan la o alta echipa in aceiasi parte din Londra....care a facut istorie la Arsenal.


Hating is bad. Frustrarile din viata personala, ce stiu ce lipsuri ai se rezolva in viata reala, nu se varsa pe forum sau in fotbal. Eu asa gandesc.

Johnny D
11th July 2014, 07:55
Daca zic ca o sa fie un mare bullshit se supara cineva? :D Wenger are numai bafta la transferuri. :))

Sa vezi ce-o sa ne suparam cand ti-l batem pt prima data pe Murinho cu Celsocul vostru hidos, si Alexis va da dubla!:evil:
Pe de alta parte, Giroud nu va mai prinde atat de des titular... Dar pe undeva e bine, el parca din ipostaza de rezerva e mai eficient!:D



Cred ca asta era si anul trecut reactia celor care tin cu Arsenal cand a semnat Ozil. :D

Nup, de atacant aveam noi nevoie mai mult decat de un mijlocas, chiar si anul trecut! Acu e alta viata.


Nice one :D

Si cand ma gandesc ca-l puteam lua noi, dar l-am luat pe Markovic.

Sau rahatu ala de la Bayern tot ceva cu M...Mandjukic asa, alt chirpici ca si Cavani de vara trecuta! Bine frate ca sunt prea scumpi, sa-i ia numa Barcelona, Real Madrid si Chelsea p-astia si sa ne lase cu ei! Cu Cavani cred ca nu prindeam CL-ul anu asta, bine ca n-am aflat-o the hard way cum va place voua, si ramane totul doar o idee! Phiew, ce ma bucur c-am scapat, n-ai idee!


http://fat.gfycat.com/MaleConsciousHalcyon.gif

Dăstrăbăăăăăăl!!! Oricum anu asta terminam iar peste Liverpool, cui ii mai trebuie Suarez cand ai Alexis?:D

miril
11th July 2014, 08:24
Foarte buna achizitie. Felicitari!



Sau chiar unu gratis, de era capitan la o alta echipa in aceiasi parte din Londra....care a facut istorie la Arsenal.

Cine o fi? Clubul? :D

Johnny D
11th July 2014, 08:35
Si eu sunt curios, chiar nu-mi dau seama!:)

El Pistolero
11th July 2014, 11:25
Iar transferuri Wenger ? Vorbim doar de jucatori care nu erau cunoscuti si care au ajuns cum au ajuns...iti zic..cativa, cati imi vin asa rapid in cap ca nu prea am timp: Van Persie, Fabregas, Anelka, Henry, Vieira, Toure, Ljungberg, Petit...apoi au mai fost de la Overmars la Pires sau Lehmann. Pana la oameni care ziceai ca nu au treaba cu fotbalul si a facut din ei...Adebayor, Song etc...
Sau chiar unu gratis, de era capitan la o alta echipa in aceiasi parte din Londra....care a facut istorie la Arsenal.




Bune transferuri, in ultimii 10 ani a luat fix o Cupa a Angliei. :ok:
Da, omul a fost bun pana prin 2004-2005, dar de atunci e depasit total de fotbal, nu mai are nicio treaba, e un fel de Viorel Hizo al Angliei. :D

A inceput si el sa arunce cu bani anul trecut pe jucatori cu nume, mai mult presat de fani, gen Ozil, acum Sanchez, dar cu 1-2 jucatori nu poti face o echipa sa castige trofee importante.
Dar na, e inceput de sezon, fanii Arsenal iar viseaza frumos, iar la final ajung la concluzia ca Wenger le-a distrus visele. :D

Xaviesta
11th July 2014, 12:33
Wenger a pierdut mai toti juatorii mari, abia din sezonul trecut a inceput sa faca o echipa cu adevarat mare. Mourinho cate trofee a castigat in ultimele 2 sezoane? Si cu ce loturi...

Ozil si Fabregas sunt jucatorii cu cea mai buna ultima pasa ca sa zic asa. Dar Ozil la cine sa dea assisturi ca la Real? Giroud? De data asta o sa fie altceva cu Alexis si Walcott fit.


Alexis a luat nr. 17. Cred ca dupa ce pleaca Rosicky ia nr 7.

El Pistolero
11th July 2014, 12:48
Wenger a pierdut mai toti juatorii mari, abia din sezonul trecut a inceput sa faca o echipa cu adevarat mare. Mourinho cate trofee a castigat in ultimele 2 sezoane? Si cu ce loturi...


Tu compari 10 ani cu 2? Cand o avea si Mourinho 10 ani fara trofee mai stam de vorba.

Cu ce lot? Pai de ce nu pleaca Wenger la o echipa mai buna, cu un buget mai mare, cu un lot mai bun? Pentru ca e foarte slab, nu il vrea nimeni. Asta e Wenger. Nu stie sa isi faca un lot competitiv.

Sir. Eko
11th July 2014, 17:31
Nu mai imi aduc aminte cine era capitanu ala :D



Tu compari 10 ani cu 2? Cand o avea si Mourinho 10 ani fara trofee mai stam de vorba.

Cu ce lot? Pai de ce nu pleaca Wenger la o echipa mai buna, cu un buget mai mare, cu un lot mai bun? Pentru ca e foarte slab, nu il vrea nimeni. Asta e Wenger. Nu stie sa isi faca un lot competitiv.

Pai tu compari la ce echipe a fost Mou si ce sume a avut la dispozitie ?
Pai anu trecut Mou a luat o echipa in care s-au bagat sute de milioane de lire, a mai bagat o suta de milioane de lire...si a terminat...la fix 3 puncte de o echipa carpita a lui Arsenal. Facuta pe bani putini...doar ce a venit Ozil. Si cu 0 cupe castigate.

Wenger a avut oferte destule, de la Real la PSG si mai nou Monaco. Nu pleaca pentru ca e aici de imediat 20 de ani. Era clar ca nu o sa plece niciodata. Ce a facut el in perioada asta in care a fost restrans din punct de vedere financiar...e mare lucru. Se putea si mai bine clar, dar si asa...nu stiu cine altcineva ramanea la echipa in perioada asta.

Tu nu realizez diferenta dintre ce buget avea Arsenal si restul(care luptau la titlu)...pana anu trecut nimeni de la Arsenal nu castiga mai mult de 90.000 de lire pe saptamana. In timp ce la City erau care castigau 450.000. Ca sa intelegi diferenta....

Xaviesta
11th July 2014, 23:51
Eko is that you?

https://vine.co/v/MP32nhrIbTr

Xaviesta
14th July 2014, 13:24
Apparently Cavani told his agent he wants a move to England.

https://pbs.twimg.com/media/Bsf1mnRCYAA0afi.jpg:large

Eddy DoubleD
14th July 2014, 13:32
Zvon: Khedira cica ar putea ajunge la Arsenal. Ar fi ceva:ok: Real devine pepiniera lui Arsenal:))

Johnny D
15th July 2014, 01:42
Bune transferuri, in ultimii 10 ani a luat fix o Cupa a Angliei. :ok:
In ultimul an vrei sa zici, de-aici complexele s-au epuizat si cu trofeul de prestigiu ne-ncepem asaltu spre reconstruirea unui Arsenal care n-a mai existat pana acum, anu asta ii lasam pe Chelsea sa manance hoaspe in urma noastra, si nici n-o sa ne fie greu!:D


Dar na, e inceput de sezon, fanii Arsenal iar viseaza frumos, iar la final ajung la concluzia ca Wenger le-a distrus visele. :D
Acuma incepem, de fapt din finalul sezonului trecut am inceput! Pazeste-te Murinho mignon ce esti!:evil:

Apparently Cavani told his agent he wants a move to England.

https://pbs.twimg.com/media/Bsf1mnRCYAA0afi.jpg:large
Omu stie fotbal ca nimeni altul, asta e unul din lucrurile care-mi plac la el!:cool:

Zvon: Khedira cica ar putea ajunge la Arsenal. Ar fi ceva:ok: Real devine pepiniera lui Arsenal:))
In atac aveam noi cele mai mari probleme dar nici postul de mijlocas defensiv nu era chiar 100% acoperit(Diaby!?:o:), stateam doar in Arteta, si chiar daca e f bun pentru nivelul de PL, spaniolul nu e chiar material cu care poti castiga PL sau CL, insa Khedira este! Din cate stiu eu a si semnat cu noi, cu alte cuvinte avem cel mai puternic lot de la cel care lua titlul acum 10 ani. Incepe parca sa-mi fie si mila deja de Pistolar, Murinho, Chelsea, si toti ai lor la cat de depasiti vor fi in acest an! Eat our dust, bitches!:evil:

Sir. Eko
16th July 2014, 04:21
Khedira cere prea mult pe saptamana. Nu o sa primeasca atata de la Wenger, niciodata. Nu o sa vina la Arsenal. Desi vrea.

Sir. Eko
17th July 2014, 21:49
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jul_14/gun__1405608231_debuchy3.jpg

France international Mathieu Debuchy has joined Arsenal Football Club on a long-term contract for an undisclosed fee.

http://www.arsenal.com/news/news-archive/20140717/arsenal-complete-mathieu-debuchy-signing

Johnny D
27th July 2014, 17:29
Khedira cere prea mult pe saptamana. Nu o sa primeasca atata de la Wenger, niciodata. Nu o sa vina la Arsenal. Desi vrea.

Aici nu e Real Madrid unde dam salarii duble fata de cat merita orice jucator, asta dupa ce-am avut grija sa platim triplu pe el!:rolleyes:
Roz Marin ala de la Columbia sau cum il cheama, cate zeci de milioane a costat, a fost cumva mai scump decat Zidane?:)):happy
Cine-s norocosii pe care i-a imbogatit Real Madrid de data asta, ca presupun ca nu l-a luat direct de la guvernul Columbiei?:))

Sir. Eko
28th July 2014, 05:09
Aici nu e Real Madrid unde dam salarii duble fata de cat merita orice jucator, asta dupa ce-am avut grija sa platim triplu pe el!:rolleyes:
Roz Marin ala de la Columbia sau cum il cheama, cate zeci de milioane a costat, a fost cumva mai scump decat Zidane?:)):happy
Cine-s norocosii pe care i-a imbogatit Real Madrid de data asta, ca presupun ca nu l-a luat direct de la guvernul Columbiei?:))

Khedira castiga mai putin ca Diaby. Cu vreo 20.000 pe saptamana.

Sir. Eko
28th July 2014, 19:21
http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jul_14/gun__1406542116_ospina_arsenal2.jpg

David Ospina will join Arsenal Football Club on a long-term contract for an undisclosed fee.
The 25-year-old goalkeeper had an impressive World Cup with Colombia, helping his country to the quarter finals in Brazil with a series of fine displays.
He arrives at Emirates Stadium from French side Nice, where he made 189 Ligue 1 appearances during a six-year spell.

Sir. Eko
28th July 2014, 19:23
https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10450155_751410968238551_2438689580155932383_n.jpg

Arsenal have signed young right back Calum Chambers

Nadalfan
28th July 2014, 19:44
Eko,sper ca de data asta nu-l mai injuri pe Wenger pentru campania de achizitii.Totusi,daca l-a luat pe Debuchy,de ce l-a mai luat si pe Chambers?

Sir. Eko
28th July 2014, 19:48
Eko,sper ca de data asta nu-l mai injuri pe Wenger pentru campania de achizitii.Totusi,daca l-a luat pe Debuchy,de ce l-a mai luat si pe Chambers?

Daca chiar cumpara pe cine sa zvoneste ca o sa cumpere la mijloc...e foarte bine :D. Chambers are 19 ani, e englez, are sanse sa devina foarte, foarte bun. Poate sa joace fundas dreapta, central si mijlocas defensiv. Un transfer foarte bun. Excelent chiar.

Walcott, Wilshere, Ramsey, Ox, Gibbs, Chambers, Jenk. Avem in sfarsit englezi destui in lot. Astia toti au 10 ani plus de jucat pentru Arsenal. Isi face Wenger un lot bun...sa lase mostenire cand o sa vina vremea.

Johnny D
29th July 2014, 21:48
Eko,sper ca de data asta nu-l mai injuri pe Wenger pentru campania de achizitii.Totusi,daca l-a luat pe Debuchy,de ce l-a mai luat si pe Chambers?

Jenkins pleaca in vacanta!:P Probabil Wenger nu mai vede-n el prea mult viitor, cel putin nu la nivelul la care a fost pana acum.


Khedira castiga mai putin ca Diaby. Cu vreo 20.000 pe saptamana.

dafuq!?


http://www.arsenal.com/assets/_files/scaled/696x392/jul_14/gun__1406542116_ospina_arsenal2.jpg

David Ospina will join Arsenal Football Club on a long-term contract for an undisclosed fee.
The 25-year-old goalkeeper had an impressive World Cup with Colombia, helping his country to the quarter finals in Brazil with a series of fine displays.
He arrives at Emirates Stadium from French side Nice, where he made 189 Ligue 1 appearances during a six-year spell.

Pe mine ma intereseaza sa fie sigur pe iesiri, e poate cel mai imp lucru in PL, si sa si iasa, sa stie cand s-o faca!