PDA

View Full Version : Etapa 20: Rapid - Univ. Cluj



delaparis
8th February 2008, 22:20
Sambata, 23 februarie
Rapid - Univ. Cluj,
ora 18.30, National TV

discutii inainte si dupa meci aici.

Cristian
16th February 2008, 18:30
Bate rapidu, Din pacate U Cluj e ca si retrogradata. :no:

Rossi
16th February 2008, 19:20
1 solist

THE HUN
16th February 2008, 20:51
putine sanse pt. clujeni

grande
16th February 2008, 21:21
Ci-as rade sa luam bataie in Giulesti ,dar totusi sper intr-o victorie ,iar despre scor ,ceva de genul 2-1 !

YoNuTzz
16th February 2008, 21:22
giulestenii se vor impune clar...

BAK
16th February 2008, 22:34
facem egal cred.....avem echipa mult mai buna in retur...rapidul nu a impresionat in amicale....sper ca macar baietii sa lupte pentru ca situatia nu e prea buna

resita
16th February 2008, 22:38
cel mai sigur meci al etapei

moty
16th February 2008, 22:41
asa credeam si la U-Steaua...

Dogville
16th February 2008, 22:45
Daca joaca Maftei e meci de tripla...:D

Dani3l
16th February 2008, 22:57
Ce si-o ia U....la fel cum si-o vor lua si suporterii lui U....Stelistii abia ii asteapta sa se apropie de capitala...cum aia de la U sunt amici cu cei din groapa..un motiv pt rapidisti sa-i capaceasca!:)) Bine,nu multi si-o vor lua..vor veni maxim 30...:D bannerele lasati-le acasa,altfel o sa va intoarceti fara...:D

Razvan T.
17th February 2008, 00:47
Ce si-o ia U....la fel cum si-o vor lua si suporterii lui U....Stelistii abia ii asteapta sa se apropie de capitala...cum aia de la U sunt amici cu cei din groapa..un motiv pt rapidisti sa-i capaceasca!:)) Bine,nu multi si-o vor lua..vor veni maxim 30...:D bannerele lasati-le acasa,altfel o sa va intoarceti fara...:D

Ba am o intrebare pt. tine
Esti unu din aia care au luat bataie la Cluj sau nu ti-o dat mama bani sa vii pana la Cluj???
Ma io iti dau un sfat dute mulge vacile sau oile!!!!

Si amu sa-l lasam pe fustratu asta si sa spun ca sper la un egal

Matu
17th February 2008, 01:06
1 clar.Nu au cum sa piarda cele 3 puncte cu baietzii aia descultzi.

Dani3l
17th February 2008, 01:22
Ba am o intrebare pt. tine
Esti unu din aia care au luat bataie la Cluj sau nu ti-o dat mama bani sa vii pana la Cluj???
Ma io iti dau un sfat dute mulge vacile sau oile!!!!

Si amu sa-l lasam pe fustratu asta si sa spun ca sper la un egal

"ba",locuiesc in Cluj,"ba"...mai exact in gheorghieni!:evil: "Ba",tu esti ala care merge doar la meciurile de pe "stadionul" ion moina si pana la dej,campia turzii sau esti "ba" din ala care merge si la deplasari in bucuresti?!:rolleyes:
Apropo,"ba",se scrie "du-te",ai inteles,"ba"?! E frumos sa speri.. bucura-te de prima liga:evil: din august,de la 11 mec pe ion moina:lol:
Vezi sa nu iti muti domiciliul la "facultatea de drept" din Gherla!:evil:

BAK
17th February 2008, 01:25
bai foame, iarasi incepi cu provocarile? esti cumva unul dintre cei pescuiti din lac de te tot oftici asa?

Sunchase
17th February 2008, 01:32
5-0

BAK
17th February 2008, 01:40
fugar esti tu bre, ai fugit din cocina aia numita maramures ca sa mananci o pita la cluj

delaparis
17th February 2008, 01:46
stop aici ...

tataleone
17th February 2008, 02:03
Sper ca U CLuj sa-si revina si sa castige tot ca sa scape de retrogradare....dar dupa meciul asta ;)
Pronostic 2-0 :ok:

Bell
17th February 2008, 06:32
Danile tot idiot ai rams... te rog nu mai spune ca esti din Cluj ca-mi crapa obrazul de rusine....si-mi vine sa vomit pe monitor cand iti vad posturile imbeciloase...

OT:
Meci egal... dar presimt ca o sa bata clujenii...

six
17th February 2008, 09:49
Sper ca U CLuj sa-si revina si sa castige tot ca sa scape de retrogradare....dar dupa meciul asta ;)
Pronostic 2-0 :ok:1 solist..... ;)

Nightwish
17th February 2008, 10:39
Sper sa scoata un egal U-istii.

Dani3l
17th February 2008, 10:45
clopotelule,speri doar pt ca esti pe interes:happy oricum,tu n-ai nicio treaba cu romania,cluj...vorbeste de canucks:happy
apropo,prost o faci pe pe tatal tau,daca mai e in viata...;)
Mai,dar dupa imaginile din prosport,copos o fi facut ceva la toaletele din giulesti?!Aratau ca dupa bombardament...

Datenshi
17th February 2008, 10:48
Mi-e frica de blocnotes. :D

Nico21
17th February 2008, 10:49
Ce si-o ia U....la fel cum si-o vor lua si suporterii lui U....Stelistii abia ii asteapta sa se apropie de capitala...cum aia de la U sunt amici cu cei din groapa..un motiv pt rapidisti sa-i capaceasca!:)) Bine,nu multi si-o vor lua..vor veni maxim 30...:D bannerele lasati-le acasa,altfel o sa va intoarceti fara...:D



Vise umede...majoritatea rapidistilor respecta galeria celor de la U cat si echipa...si ce naiba stelisti visezi tu in capitala?...daca s-ar pune granita la Capitala/ati avea peluza goala...

Dani3l
17th February 2008, 10:53
DATENSHI:Ar trebui sa-ti fie de "brain" maftei...in amicale,a dat-o in bara...nu ca m-ar supara un X.:D

Vladek
17th February 2008, 11:07
Mi-e frica de blocnotes. :D

Au trecut vremurile alea. :D Apropo, Maftei o sa fie titular ? Eu asa sper. Prietenii stiu de ce :D

BBB
17th February 2008, 12:13
Ce si-o ia U....la fel cum si-o vor lua si suporterii lui U....Stelistii abia ii asteapta sa se apropie de capitala...cum aia de la U sunt amici cu cei din groapa..un motiv pt rapidisti sa-i capaceasca!:)) Bine,nu multi si-o vor lua..vor veni maxim 30...:D bannerele lasati-le acasa,altfel o sa va intoarceti fara...:D

Daca e sa se teama "u"istii de vreo galerie adversa, se pot teme de cea rapidista sau dinamovista. cat despre boschetarii de bani gata de la steaua in frunte cu hunters, voi nu existati ba!

on topic, bate Rapid 3-0

Razvan T.
17th February 2008, 12:53
"ba",locuiesc in Cluj,"ba"...mai exact in gheorghieni!:evil: "Ba",tu esti ala care merge doar la meciurile de pe "stadionul" ion moina si pana la dej,campia turzii sau esti "ba" din ala care merge si la deplasari in bucuresti?!:rolleyes:
Apropo,"ba",se scrie "du-te",ai inteles,"ba"?! E frumos sa speri.. bucura-te de prima liga:evil: din august,de la 11 mec pe ion moina:lol:
Vezi sa nu iti muti domiciliul la "facultatea de drept" din Gherla!:evil:

Esti prost . Asa ca mai bine nu imi pun io mintea cu tine, cunosc pe unu tot din maramures, tot stelist si la fel de prost ca tine numa ca ala sta in marasti.
Dc. dracu ati venit la noi in Cluj ca nu avem nevoie de asemenea specimene???
Tu la cate din meciurile stelei ai fost????
Haide "U"!!! sper sa ne salvam

Cristian
17th February 2008, 12:59
Ce si-o ia U....la fel cum si-o vor lua si suporterii lui U....Stelistii abia ii asteapta sa se apropie de capitala...cum aia de la U sunt amici cu cei din groapa..un motiv pt rapidisti sa-i capaceasca!:)) Bine,nu multi si-o vor lua..vor veni maxim 30...:D bannerele lasati-le acasa,altfel o sa va intoarceti fara...:D


Tu ca de obicei ultras de tastatura ca de vazut echipa nu o vezi decat la televizor :cry::cry::cry:
Cu tastatura nu omori pe nimeni... :happy

Revenind la topic, din pacate echipei din Cluj nu prea ii dau sanse sa scoata un rezultat favorabil in Giulesti :no:

Dani3l
17th February 2008, 13:02
Daca e sa se teama "u"istii de vreo galerie adversa, se pot teme de cea rapidista sau dinamovista. cat despre boschetarii de bani gata de la steaua in frunte cu hunters, voi nu existati ba!

on topic, bate Rapid 3-0
Boschetari sau nu....hunters v-a lasat fara V.G.:evil:
ontopic: sa-i spuna cineva la maftei,ca joaca pt rapid!:D
Esti prost . Asa ca mai bine nu imi pun io mintea cu tine, cunosc pe unu tot din maramures, tot stelist si la fel de prost ca tine numa ca ala sta in marasti.
Dc. dracu ati venit la noi in Cluj ca nu avem nevoie de asemenea specimene???
Tu la cate din meciurile stelei ai fost????
Haide "U"!!! sper sa ne salvam[/QUOTE]

U-istule tinand cont ca sunt la 500 km de Buc,am fost la vreo 30!Champions League,Cupa Uefa,Cupa Romaniei si Campionat!:D
Tu la cate deplasari mai lungi de 250 km ai fost?:D Dej,Turda si Campia Turzii, nu se considera deplasari!:D

Esti prost . Asa ca mai bine nu imi pun io mintea cu tine, cunosc pe unu tot din maramures, tot stelist si la fel de prost ca tine numa ca ala sta in marasti.
Dc. dracu ati venit la noi in Cluj ca nu avem nevoie de asemenea specimene???
Tu la cate din meciurile stelei ai fost????
Haide "U"!!! sper sa ne salvam

Apropo,prost faci pe tatal tau..vb asa cu cine iti permite!

Razvan T.
17th February 2008, 17:07
Boschetari sau nu....hunters v-a lasat fara V.G.:evil:
Apropo,prost faci pe tatal tau..vb asa cu cine iti permite!

Ma cum o fost luat bannerul cu vg........ numa boschetarii puteau face asta.
In locu tau ziceam merci ca ti-am zis numa prost da amu imi dau seama ca numa am jignit prostii.
cate deplasari asa mai lungi am pai una la valcea si una la medias da nu asta cred ca conteaza, spre deosebire de tine de 3 ani nu am lipsit la nici un meci de acasa

Datenshi
17th February 2008, 17:18
Au trecut vremurile alea. :D Apropo, Maftei o sa fie titular ? Eu asa sper. Prietenii stiu de ce :D

Din pacate, returul asta se pare ca vom continua cu aceeasi fundasi centrali de rahat. Iar cand vor juca ei bine, va avea grija Coman.

elanis
17th February 2008, 23:17
Nu cred ca are cum sa piarda Rapidul acest meci.

BAK
17th February 2008, 23:19
o sa vedeti, vom castiga

Cra10veanu
17th February 2008, 23:19
bate rapidu (in mod normal), dar se poate s-o faca si U

elanis
17th February 2008, 23:29
bate rapidu (in mod normal), dar se poate s-o faca si U

Intradevar atat Rapid cat si U Cluj sunt 2 echipe imprevizibile. Sincer si eu mi-as dori ca U Cluj sa se salveze de la retrogradare. Sunt din provincie si nu am o echipa anume favorita, tin doar cu provincia in tot ce inseamna razboiul contra celor din capitala.

Cra10veanu
17th February 2008, 23:34
U cluj chiar nu merita in divizia B, au pierdut multe puncte pe final de meci ceea ce arata lipsa de experienta. Sint sigur c-au putere sa-si revina.
ps: cand or veni vremurile alea cand in locul lui U om vedea pe seku sau ailalalti ?

Telespan
18th February 2008, 05:33
1 solist....FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!

paul30
18th February 2008, 08:39
1 solist

CFR1907
18th February 2008, 10:31
Cred ca o sa bata Rapid cu 2-1. Totusi eu sper la un egal.:)

YoYoyOi
18th February 2008, 10:43
oricat as vrea sa castige U, cred ca nu e posibil :(

Tyler Durden
18th February 2008, 12:09
Yoyo, nimic nu e imposibil, e mai degraba improbabil decat imposibil.

YoYoyOi
18th February 2008, 12:19
cum vrei tu sa zici, dar tot nu castiga U :D

Elphax
18th February 2008, 12:25
am incredere in echipa a 2-a a Clujului ca va reusi surpriza in Giulesti :) nu pierde !

dannyreddog
18th February 2008, 18:01
Bate "U"

Ferko
18th February 2008, 18:02
Eu vreau X sau 2, dar sigur nu ma asculta nimeni, sau poate ca da.

Matu
18th February 2008, 18:04
Nu te asculta absolut nimeni.Victorii pe linie va obtine Rapidul in acest retur.Am incredere in Rednic.

Ferko
18th February 2008, 18:09
Nu te asculta absolut nimeni.Victorii pe linie va obtine Rapidul in acest retur.Am incredere in Rednic. Vad ca totusi cineva ma asculta... poate ca dorinta mea se va indeplini. Deci X sau 2 !

Dogville
18th February 2008, 18:24
Hattrick Maftei:D

kain
18th February 2008, 18:25
Ar trebui sa fie o victorie pentru giulesteni.. :P

Nico21
18th February 2008, 18:26
Marele Rapid,barometrul corectitudinii in fotbalul romanesc, se va impune cu 2-0...goluri Super Ranko si Panco Italiano...:cool::yes:

boshcUtza
18th February 2008, 18:47
sper la un x, sau cu putin noroc poate chiar 2

BBB
18th February 2008, 19:33
Nu vad cum putem sa emitem pretentii...avem un lot la fel de slab ca in tur, antrenor si mai slab...

YoYoyOi
19th February 2008, 12:49
din pacate... :(

forza_CFR
19th February 2008, 14:46
sper sa iasa cel putin un egal... sau sa bata u

Cappone
19th February 2008, 14:56
Bate rapid cu 3-0.

Nightwish
19th February 2008, 16:01
Nu vad cum putem sa emitem pretentii...avem un lot la fel de slab ca in tur, antrenor si mai slab...

Da, mah, dar macar ati scapat de Park...Nu o sa va mai dati autogoluri :D

BBB
20th February 2008, 09:58
Da, mah, dar macar ati scapat de Park...Nu o sa va mai dati autogoluri :D

Un singur lucru ar fi bun, ca am scapat de cei care vedeau o obligatie sa joace la U si nu o placere. Acum cei care au ramas macar stim ca se vor stradui cat pot sa faca treaba. Cica atmosfera e foarte destinsa in vestiar...nu mai e nimic de pierdut. Povestea cu 15 finale e o porcarie, oricum stie toata lumea ca suntem retrogradati. Sper in revenirea lu Claudiu Raducanu, asa un 10 goluri pe returu asta ar face treaba :D

Florinelu
20th February 2008, 13:33
Goooooooool Pancu... si restu mai vedem:ok:

Ramirez
20th February 2008, 14:27
Bate Rapidul la cel putin 2 goluri diferenta, din pacate U pare condamnata:(
si putin off topic: danitreil, sa fiu in aceeasi nota cu ceilalti forumisti, esti prost dom'le!:)

dardar_3
20th February 2008, 17:41
sper sa iasa cel putin un egal... sau sa bata u

Tu sigur tii cu cfr-ul?... :)

Ca ma uimesti...:rolleyes:

Meci lejer pentru Rednic.

Pronostic: 1:ok:


PS: Daca Milan ar depinde in ultima etapa de o victorie a lui Inter sa ia titlul sa sa iasa pe locul 4 tot nu as tine cu Interul

corello
20th February 2008, 19:55
pronostic logic, 1.
pronostic imprevizibil, x.
pronostic "beton", 2.

Eu sper la un X macar, dar in cazul in care blocnotes isi ia "bulanu" cu el la meci...:D

Ii prima etapa totusi dupa o perioada lunga si cred ca un rezultat bun pentru noi nu ar fi chiar o minune

alexuuBZ
20th February 2008, 21:36
am impresia ca o sa fie unul dintre cele mai frumoase meciuri ale etapei cu numarul 20.. :)

nr.zece
21st February 2008, 01:09
prea multe achizitii la rapid si rednic va da chics sezonul asta

Oaia Dolly
21st February 2008, 10:20
Marele Rapid,barometrul corectitudinii in fotbalul romanesc, se va impune cu 2-0...goluri Super Ranko si Panco Italiano...:cool::yes:

Fostul președinte executiv al Rapidului, Dinu Gheorghe, a recunoscut că a apelat la jocuri de culise în perioada petrecută în Giulești. "În trecut, am mai apăsat pe butoane, ce era să fac?

Să mă uit cum apăsau alții? Acum, în liga secundă, nu sînt butoane, însă probleme cu arbitrii tot sînt", a mărturisit "Vamă".

Saracul barometru......Oricum violentule nico nu i nevoie sa fii suparat, sunt sigur ca esti obisnuit cu dezamagirile:yes:

Dani3l
21st February 2008, 12:36
Fostul președinte executiv al Rapidului, Dinu Gheorghe, a recunoscut că a apelat la jocuri de culise în perioada petrecută în Giulești. "În trecut, am mai apăsat pe butoane, ce era să fac?

Să mă uit cum apăsau alții? Acum, în liga secundă, nu sînt butoane, însă probleme cu arbitrii tot sînt", a mărturisit "Vamă".

Saracul barometru......Oricum violentule nico nu i nevoie sa fii suparat, sunt sigur ca esti obisnuit cu dezamagirile:yes:
:happy:happy:happy Sah-mat!:evil:

Nico21
21st February 2008, 17:06
Ca de obicei fituica asta cu simpatii bolsevice isi da in stamba...retine,bai Dolica: Echipa Rapid a jucat doar pe teren,absolut orice meci din legendara ei existenta...nu noi suntem echipa infiintata direct in prima divizie,nu noi am desfiintat o echipa sa ii luam locul,nu noi am curatat echipa de pe primul loc si i-am luat cei mai buni jucatori ca sa luam campionatul,nu noi am obtinut un trofeu prin decret de partid,nu noi am fost sustinuti de familia Ceausescu,nu noi am amenintat antrenori adversi cu moartea,nu noi jucam meciuri de 115 minute,nu noua ne-a fost facuta cadou CCE,nu pe noi ne-a sponsorizat unul care a devalizat Bancorexul...Ati fost,sunteti si veti fi pentru intotdeauna ultimii ocupanti stalinisti ai Romaniei!dar poate cine stie,vine desfiintarea,ca asa e legea firii...ce se naste din nimic,nimic ajunge !!!

eventHorizon
21st February 2008, 17:10
Fostul președinte executiv al Rapidului, Dinu Gheorghe, a recunoscut că a apelat la jocuri de culise în perioada petrecută în Giulești. "În trecut, am mai apăsat pe butoane, ce era să fac?

Să mă uit cum apăsau alții? Acum, în liga secundă, nu sînt butoane, însă probleme cu arbitrii tot sînt", a mărturisit "Vamă".

Saracul barometru......Oricum violentule nico nu i nevoie sa fii suparat, sunt sigur ca esti obisnuit cu dezamagirile:yes:

stai linistit, ca nu va putea accepta adevarul, asa cum probabil nici acum nu poate sa accepte ca bunica-sa nu e virgina :D

Daca se supara blocnotes da vreo 3 boabe, asa, venite de nicaieri. Nu va puneti cu norocul prostului :happy
Cu toate astea,lasand gluma laoparte, un egal e maxim ce poate scoate U Cluj.
Din pacate :P

Vladek
21st February 2008, 17:19
Iar va luati de saracul de Nico ? Nu-l mai provocati va rog, ca iar face spume la gura si ne trimite (ca sa-l citez) "blestemuri" . :D:D Lasati-l sa sufere in pace in lumea imaginara in care traieste.

Nico21
21st February 2008, 17:27
Doar tu poti crede ce scriu fituicile alea...cat despre "blestemuri",ti-am dat cumva paiul de care sa te agati,inecatule ?:):):):)

Gontel
21st February 2008, 17:28
sper sa scoata U un rezultat bun dar nu cred ca se va intampla acest lucru.
pronostic 1.

Leo
21st February 2008, 18:27
2-2

BAK
21st February 2008, 19:41
2-2

asa sa fie.....sau 0-1 suna si mai bine:ok:

Telespan
22nd February 2008, 00:12
2-O pentru RAPID suna shi mai bine.....FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!

Oaia Dolly
22nd February 2008, 14:27
stai linistit, ca nu va putea accepta adevarul, asa cum probabil nici acum nu poate sa accepte ca bunica-sa nu e virgina :D

Daca se supara blocnotes da vreo 3 boabe, asa, venite de nicaieri. Nu va puneti cu norocul prostului :happy
Cu toate astea,lasand gluma laoparte, un egal e maxim ce poate scoate U Cluj.
Din pacate :P

Oricum tebuie sa recunosc ca la faza cu CCE facuta cadou, mi a scapat un hohot de ras. Ne au mai fost noua facute cadou si semi finale UEFA:drak:

MagicTouch
22nd February 2008, 18:22
Daca U Cluj continua sa-si bata joc de propria munca cum au facut in tur,nici o sansa pe Giulesti. 4-1 ptr Rapid, desi imi doresc din tot sufletul ca cei care presimt MACAR un meci egal sa aiba gura aurita.

dannyreddog
22nd February 2008, 23:56
Surpriza etapei. Bate echipa oaspete...:ok:

YoYoyOi
23rd February 2008, 00:27
asta chiar ar fi surpriza de proportii :D

Bumbescu
23rd February 2008, 12:55
Nu cred ca locul U-ului in clasament are vreo importanta, vor juca normal, la rezultat, chiar daca pica au un barem de indeplinit. E f posibil un egal, mai ales ca in deplasare clujenii au jucat binisor.

TheMentalist
23rd February 2008, 16:44
Echipe probabile:
RAPID: 1. Dănuț Coman, 21. Cristian Săpunaru, 24. Vasile Maftei , 23. Marius Constantin, 5. Ionuț Stancu , 10. Emil Dică , 15. Costin Lazăr, 19. Daniel Pancu, 7. Cesihna, 11. Pierre Boya, 20. Lucian Burdujan
U. CLUJ: 33. Merlier, 19. Gigel Coman, 27. Fabio Bilica, 4. Andre Astorga, 6. Sorin Rădoi, 22. Zeno Bundea, 21. Bayano, 10. Dorin Goga, 23. Cristian Silvașan, 17. Boudarene, 11. Claudiu Răducanu

resita
23rd February 2008, 19:05
joaca bine cei din cluj

1-1

tataleone
23rd February 2008, 19:07
Butoanele au inceput sa functioneze...gol valabil anulat Rapidului...:angry:

YoNuTzz
23rd February 2008, 19:08
nebunie in giulesti...
momentan e 1-1

Ioca10
23rd February 2008, 19:18
Butoanele au inceput sa functioneze...gol valabil anulat Rapidului...:angry:

talpa aia o numesti gol valabil?
doamne ce comentator....:sleep:

Duba
23rd February 2008, 19:19
talpa aia o numesti gol valabil?
doamne ce comentator....:sleep:

Nu stii ca Samoila e subpodar convins?

Van Halen
23rd February 2008, 19:20
bv U CLUJ
sper sa faca fata in ultima etapa dusmanului lor de moarte CFR
bafta

grande
23rd February 2008, 19:22
Stati linisti ,oricum castigam meciul ,dar va fi f greu impotriva unei echipe bine asezate in teren si cu un portar f inspirat !

Nightwish
23rd February 2008, 19:24
Cateva cuvinte inainte de a pleca la meci: niciodata pana acum nu am auzit un comentariu mai partinitor decat la meciul asta. Cred ca daca putea o baga in poarta comentatorul. Cica gol valabil pentru Rapid :cry: - golul ala se numeste joc periculos, taran de comentator, l-a si daramat pe fundasul lui U cu intrarea lui.
V-am lasat. :D
Hai CFR!!

Lover
23rd February 2008, 19:24
talpa aia o numesti gol valabil?
doamne ce comentator....:sleep:

la cine talpa? ca mingea nu era la nici un jucator :headbang: daca mingea`i pierduta prin careu si unul o loveste tu o numesti talpa ? :ras-plans: mai invata

Ioca10
23rd February 2008, 19:27
la cine talpa? ca mingea nu era la nici un jucator :headbang: daca mingea`i pierduta prin careu si unul o loveste tu o numesti talpa ? :ras-plans: mai invata

hai ca esti pilaf ...n-ai treaba ....mai bine invata hochei....

Hard
23rd February 2008, 19:56
rapid este ajutata.

Vladek
23rd February 2008, 20:00
Butoanele au inceput sa functioneze...gol valabil anulat Rapidului...:angry:

Lasa, nu plange puisor, ca si ale lui Copos (sau Zotta) merg bine. Penalty hai sa zicem dubios plus cartonas rosu pentru clujeni. Cred ca asa ceva trece drept "arbitraj corect" prin cartierul Giulesti.

Edit : gol de tot rasul luat de apararea "de nationala" Sapunaru-Constantin. In vreme ce ei erau ocupati cu protestele, clujenii au lansat o minge in adancime, Goga a preluat si a bagat-o in poarta. Faza de curtea scolii.

Incubus
23rd February 2008, 20:09
Goollllllllllllll /OLE//OLE/

Ioca10
23rd February 2008, 20:09
atat.............................

gtibi
23rd February 2008, 20:09
1-2!!!

Elphax
23rd February 2008, 20:10
WOW !!

surpriza anului !!!! bine Dobos :ok:

Hard
23rd February 2008, 20:10
Surpriza etapei. Bate echipa oaspete...:ok:

bravo,felicitari !!! :cool:

Leviss
23rd February 2008, 20:10
Ce misto , Clujenii inscriu cu un om mai putin pe teren..:yeah:

Celso
23rd February 2008, 20:11
haide ma...sper sa nu mai luati gol iar in min 90:headbang: ...

Incubus
23rd February 2008, 20:12
inca un gol anulat Rapidului... e mana lui becali :lol:

Leviss
23rd February 2008, 20:12
Mie imi este mila de comentator , mai are putin si plange..:happy

gtibi
23rd February 2008, 20:14
bv U CLUJ
sper sa faca fata in ultima etapa dusmanului lor de moarte CFR
bafta

Meciul acela il vor castiga cu siguranta!

Ioca10
23rd February 2008, 20:16
auzi la comentator...rapidu' nu da gol ca "bate vantu"...e penibil omu' asta....

Hard
23rd February 2008, 20:17
Mie imi place.Rad atat de comentator cat si de jocul Rapidului.

Celso
23rd February 2008, 20:21
RESCPECT "U":yeah:

Hard
23rd February 2008, 20:22
Cluj incepe drumul catre salvarea retrogradarii cu victoria asta.

MagicTouch
23rd February 2008, 20:22
Se configureaza surpriza prevestita de unii :D
Imi explica si mie cineva ce a vrut sa spuna comentatorul la faza din minutul 12? Goga scapa spre poarta....1-0...mingea trece pe langa poarta :happy:happy

Leviss
23rd February 2008, 20:22
Gata s-a terminat meciul.Bravo "U" !!!

Vlad
23rd February 2008, 20:22
frumos, foarte frumos rezultat
:D

Ferko
23rd February 2008, 20:24
FELICITARI "U" !!! Chiar mi-a placut.

m8k
23rd February 2008, 20:24
Felicitari parcarilor!:D
Ce rezultat!!! Victorie meritata!!!

kkrrss2003
23rd February 2008, 20:25
BRAVO U Cluj !!! Felicitari !

YoNuTzz
23rd February 2008, 20:25
incredibil...rapid pierde pe teren propriu cu ultima clasata, care mai e si in 10 oameni...
infrangerea nu se datoreaza ghinionului, ci jocului foarte slab practicat de giulesteni...
bravo U Cluj :ok:

TaciAcolo
23rd February 2008, 20:27
rapid e slaba...:D din rezultatele din amicale iti puteai da seama

gtibi
23rd February 2008, 20:29
:bere::bere::bere: Bravo "U"!

Kainsashiki
23rd February 2008, 20:29
Meci pierdut de Rednic 100%. Acelasi lucru ca si Rednic l-a facut si Pedrazzini cand am jucat noi cu "U": a scos toti mijlocasii la inchidere si un fundas si la fel ca si cu Rapidu, au bubuit o minge in fata, a scapat ala singur si a marcat.

Caracterul lui Rednic s-a vazut inca o data azi, cand l-a scos pe Dica pentru ca a ratat penalty si l-a bagat p-ala venit de-o zi in Romania.

TaciAcolo
23rd February 2008, 20:30
Goga meserias pe contraatac a dap si la pandurii unu 2-2:(

resita
23rd February 2008, 20:32
clujul ajuta clujul :evil:

BRavo U CLUJ :ok:

Bell
23rd February 2008, 20:33
Danile tot idiot ai rams... te rog nu mai spune ca esti din Cluj ca-mi crapa obrazul de rusine....si-mi vine sa vomit pe monitor cand iti vad posturile imbeciloase...

OT:
Meci egal... dar presimt ca o sa bata clujenii...

cinste lor, cinste lor, cinste lor clujenilor :happy....

Batem meciul asta cu 3 - 0 si suntem pe drumu' cel bun !!!!
HAI CFRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Grinco
23rd February 2008, 20:35
Nu inteleg titlul de pe OLS. De ce e Rapid scoasa din lupta pentru titlu? Mai sunt 14 meciuri si se pot intampla multe. Plus ca poate pierd si altii etapa asta. Oricum felicitari U Cluj. Sper sa scapati de matineu :)

MagicTouch
23rd February 2008, 20:35
Spectacol frumos la care au contribuit in egala masura ambele echipe. U Cluj si-a dorit mai mult victoria si au obtinut-o. FELICITARI U' Cluj, nu numai pentru rezultat dar si pentru fotbalul practicat. Desi va fii o munca de Sisif sper din tot sufletul sa ramana in Liga I. Rapidul are probleme mari in aparare si in general echipa nu prea merge..pase simple la adversar, greseli de plasament si multe altele. Din noile achizitii, Pancu isi merita bani in rest....ebay curat.

torn_beton
23rd February 2008, 20:36
Oare urmeaza surprizele de la Cluj si Iasi?
...bineinteles, o emisiune prezentata de Andreea Marin

moty
23rd February 2008, 20:36
bravo U! au 2 victorii, dar ce victorii... felicitari!

Lordliv
23rd February 2008, 20:36
domn profesor rednic,nota 4!

ps. jocul slab din meciurile amicale s a repetat si astazi...
haos in apararea rapidului...

YoYoyOi
23rd February 2008, 20:37
bravoooooooooooo Clujuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu /OLE/

moty
23rd February 2008, 20:39
profitam si noi, ce zici Yoyo?

MagicTouch
23rd February 2008, 20:41
Pe "Gurile de aur" care au pronosticat victorie ptr. U Cluj, ii rog sa dea si un pronostic pentru CFR - Univ. Sa stiu daca ma uit la meci sau la film :happy:happy


profitam si noi, ce zici Yoyo?
Ce tare ar fii daca v-ar torpila si Iasul pe voi :))

miril
23rd February 2008, 20:42
Meci pierdut de Rednic 100%. Acelasi lucru ca si Rednic l-a facut si Pedrazzini cand am jucat noi cu "U": a scos toti mijlocasii la inchidere si un fundas si la fel ca si cu Rapidu, au bubuit o minge in fata, a scapat ala singur si a marcat.

Caracterul lui Rednic s-a vazut inca o data azi, cand l-a scos pe Dica pentru ca a ratat penalty si l-a bagat p-ala venit de-o zi in Romania.

Ai remarcat foarte bine. Penalty si eliminare corecta, meci foarte slab al Rapidului dupa eliminarea clujanului, sistemul de joc fiind perturbat de schimbarea lui Lazar si Maftei, coloana vertebrala a echipei. Rapid pierde un tempo important in lupta pentru titlu. Ma bucur mult pentru U. Cluj, marea ghinionista a turului si a doua mea echipa, dintotdeauna, dupa Progresul. Sper sa scape de la retrogradare, nu ca noi. La Rapid nu apararea-i problema ci atacul. Exista asa ceva?

corello
23rd February 2008, 20:43
Victorie meritata
Echipa a jucat superb tactic in orice imprejurari in acest meci
Meszaros ia dat o palma MARE lui rednic ca si tactica de joc
Pun pariu ca inganfatul de rednic o pregatit meciul ca si cum ar fi jucat cu avantul mierla ca altfel nu imi explic schimbarile disperate

nu am crezut ca batem in giulesti dar..yete


:yeah:

YoYoyOi
23rd February 2008, 20:43
moty, nu stiu ce sa zic... de fiecare data cand ni s-au impiedicat adversarii ne-am impiedicat si noi :huhu: mai ales in ultimii ani...

Magic, eu zic sa te uiti la meci, ca filmul il mai poti vedea si dupa ;)

Rossi
23rd February 2008, 20:45
Rapid - U Cluj 1-2 :ok:

Goga = super atacant ... nu inteleg de ce Dinamo , Rapid sau Steaua nu au cumparat acest super atacant ...

Sper ca U Cluj sa scape de retrogradare !!!

Vand vise
23rd February 2008, 20:46
cu cat a castigat rapid? :lol: :lol:

torn_beton
23rd February 2008, 20:46
ii rog sa dea si un pronostic pentru CFR - Univ. Sa stiu daca ma uit la meci sau la film :happy:happy


Nu te mai uita ca la Cluj va fi X2 iar maine la Iasi 1X si uite asa imi vin si mie banii pe bilet. :D:D:drak::drak:

boshcUtza
23rd February 2008, 20:47
super meci facut de U: ar fi de remarcat portarul merlier care a scos foarte multe mingi si deasemenea goga, care a dat acle gol foarte asemanator cu cel din meciu cu steaua
U arata mult mai bine dupa intersezon si cred ca ne vom salva. daca iasul pierde cu steaua ramanem la 5 puncte sub linie(in conditiile in care uta ar face cel mult egal cu bistrita)
NUMAI U !!!

resita
23rd February 2008, 20:48
cu cat a castigat rapid? :lol: :lol:

cu cat a pierdut si steaua la cluj :evil:

delaparis
23rd February 2008, 20:50
moty, nu stiu ce sa zic... de fiecare data cand ni s-au impiedicat adversarii ne-am impiedicat si noi :huhu: mai ales in ultimii ani...

)
Nu toti adversarii s-au impiedicat :D


OT: surprinzator rezultat ... :o:

Vand vise
23rd February 2008, 20:51
cu cat a pierdut si steaua la cluj :evil:
pe bune?!?!???? :) eu am crezut ca e gluma :lol:

moty
23rd February 2008, 20:51
de unde a aparut portarul asta, merlier? ce stiti de el?

Bumbescu
23rd February 2008, 20:52
Meci pierdut de Rednic 100%. Acelasi lucru ca si Rednic l-a facut si Pedrazzini cand am jucat noi cu "U": a scos toti mijlocasii la inchidere si un fundas si la fel ca si cu Rapidu, au bubuit o minge in fata, a scapat ala singur si a marcat.

Caracterul lui Rednic s-a vazut inca o data azi, cand l-a scos pe Dica pentru ca a ratat penalty si l-a bagat p-ala venit de-o zi in Romania.

Da, exact asa a fost, Rednic gunoiul si-a umilit aiurea un jucator, culmea e ca ala intrat a fost dupa mine cam cel mai bun de la Rapid, chiar daca venise de doua zile.

U a jucat senzational, are cativa jucatori de certa valoare, sarbul din atac si Goga; culmea e ca pana si Gigel Coman, fosta trompeta la Steaua pare sa se fi trezit.
Singura nota proasta pt U ar fi tampenia suporterilor care au scandat dinamo; iti bati joc de spiritul unei vechi echipe romanesti scandand numele echipei militiei si a securitatii, dar probabil ca cei prezenti la meci(tinand cont de pericolul unei astfel de deplasari) nu prea aveau treaba cu istoria si traditia fiind in mare parte mardeiasi.

Vand vise
23rd February 2008, 20:55
de unde a aparut portarul asta, merlier? ce stiti de el?
e belgian.. a venit din israel.. de la maccabi herzliya

resita
23rd February 2008, 20:58
pe bune?!?!???? :) eu am crezut ca e gluma :lol:

pai ce, nu-i gluma? :evil:

sunt curios ce va spune rednic

caine19
23rd February 2008, 20:59
Pana acum U Cluj are 2 victorii : cu steaua si rapid :) .

Sper sa va salvati de la retrogradare :yeah: .

ScrIstY
23rd February 2008, 21:01
U cluj nu castiga decat cu echipele astea mari din bucale :) ! In inferioritate numerica U-istii au marcat golul victoriei iari primul gol a fost marcat de Bundea (oradean) :D! Sper sa nu retrogradati!

Sorin Blaj
23rd February 2008, 21:04
Rapidul vrea titlul?

Ulysses
23rd February 2008, 21:05
nu zic nimic fiindca se supara amicul tyler pe mine:D

Sorin Blaj
23rd February 2008, 21:07
Cred ca e suparat deja. Si eu as fi in locul lui.

Rossi
23rd February 2008, 21:07
asta e infrangerea lui Rednic ... nu avea voie sa renunte la Maldarasanu si la Buga ...

miril
23rd February 2008, 21:12
Pana acum U Cluj are 2 victorii : cu steaua si rapid :) .

Sper sa va salvati de la retrogradare :yeah: .

Fii atent ca nu...se stie. Excelent, belgianul!


asta e infrangerea lui Rednic ... nu avea voie sa renunte la Maldarasanu si la Buga ...

Si cu acesta afirmatie sunt de acord.

resita
23rd February 2008, 21:17
Fanii catre Copos: "Da-l afara pe Maftei"

Aurel.D
23rd February 2008, 21:18
Se pare ca acest campionat nu va fi decis nici de butoane nici de arbitrii ci de echipele mici....

Vladek
23rd February 2008, 21:19
Cred ca glumesti Miril ... infrangerea este a fundasilor pe care unii tipau si chelalaiau ca "trebuie chemati la nationala" - adica Sapunaru (cap de fier) si Marius "Nervosu' " Constantin. FAza golului doi cel putin e de tot rasul - in vreme ce baietii de mai sus protestau si comentau de zor clujenii au lansat o pasa lunga, Goga preia (desi era singur contra doi) si marcheaza fara sa-l deranjeze cineva prea tare.

effect
23rd February 2008, 21:25
asta e infrangerea lui Rednic ... nu avea voie sa renunte la Maldarasanu si la Buga ...

A facut foarte bine ca a renuntat la ei . Erau importanti poate numai in vestiar, pe gazon nu mai erau de mult timp competitivi . Asta e infrangerea fundasilor de fier ai Rapidului care l-au facut pe Goga sa arate a potential star al nationalei .
De asemenea, nu stiu daca l-am mai vazut vreodata pe Lazar jucand atat de prost . Nu le-a mers nimic astazi , se mai intampla sa ai zile proaste

Gontel
23rd February 2008, 21:54
Bravo "U"! :yeah:
ma bucur din doua motive: victoria le da sperante de a se salva de la retrogradare si au invins Rapidul, o contracandidata a Stelei.

kain
23rd February 2008, 21:59
Vasile Maftei e un "fenomen" :cry:

Felicitari U Cluj ! :yeah:

BAK
23rd February 2008, 22:22
Butoanele au inceput sa functioneze...gol valabil anulat Rapidului...:angry:

ce distrus.......
am si nimerit scorul....2-1 pentru U...sa jucam tot asa...cu siguranta ne salvam de la retrogradare.

TheMentalist
23rd February 2008, 22:51
Pana acum U Cluj are 2 victorii : cu steaua si rapid :) .

Sper sa va salvati de la retrogradare :yeah: .

Sper sa continue seria cu echipele puternice si sa le bata si pe dinamo si pe cfr;)

MagicTouch
23rd February 2008, 22:57
Magic, eu zic sa te uiti la meci, ca filmul il mai poti vedea si dupa ;)

Multam de recomandare YoYoyOi :ok:...ai avut dreptate ;)


Nu te mai uita ca la Cluj va fi X2 iar maine la Iasi 1X si uite asa imi vin si mie banii pe bilet. :D:D:drak::drak:

Daca in seara asta nu ai nimerit-o sper din tot sufletul sa-ti scoti maine parleala :ok:

miril
23rd February 2008, 23:05
Nu-s de vina fundasii, in primul rand. Faza este o consecinta a schimbarilor disperate ale lui Rednic. A lasat echipa fara...coloana vertebrala. Clujenii au avut trei ocazii si au dat doua goluri. Cu exceptia unor sclipiri ale lui Pancu, care a jucat, mai degraba, mijlocas, atacantii au fost inexistenti.

dannyreddog
23rd February 2008, 23:07
Felicitari "U" Bravo!! :ok::ok::ok:
Sper sa va salvati de la retrogradare,ar fi pacat pt aceasta echipa in conditiile in care aceasta echipa chiar joaca fotbal in comparatie cu alte echipe gen Mioveni,Buzau(nu am nimic cu aceste echipe dar asta e adevarul) care doar mimeaza acest sport...

dannyreddog
23rd February 2008, 23:15
Surpriza etapei. Bate echipa oaspete...:ok:

Da' cata dreptate am avut...:D

Ess
23rd February 2008, 23:22
cu riscul ca voi fii oarecum offtoppic, exact asta s-a intamplat in aceasta seara cu rapidul, ce s-a intamplat cu cfr-ul in UEFA cu anartosis (sau cum plm se scrie)...cand s-au trezit giulestenii ca-i groasa macaroana, s-au pierdut. personal, cred ca asta-i cea mai mare problema care trebuie scoasa din creierul jucatorului roman: "sunt prea bun pe langa cel care ma ataca".

bv "U"!!! :ok:

CFR1907
23rd February 2008, 23:24
Multumim U. Sper sa bateti si in Ghencea si tacamul e complet. :)

moty
23rd February 2008, 23:25
hai c-au luat 3 puncte de la noi, gata, ajunge!

dannyreddog
23rd February 2008, 23:27
cu riscul ca voi fii oarecum offtoppic, exact asta s-a intamplat in aceasta seara cu rapidul, ce s-a intamplat cu cfr-ul in UEFA cu anartosis (sau cum plm se scrie)...cand s-au trezit giulestenii ca-i groasa macaroana, s-au pierdut. personal, cred ca asta-i cea mai mare problema care trebuie scoasa din creierul jucatorului roman: "sunt prea bun pe langa cel care ma ataca".

bv "U"!!! :ok:

Asta face parte din mentalitatea de kakao a jucatorului de fotbal roman.Subestimarea adversarul a devenit cred,din pacate, o stare de spirit pentru acestia...

Tyler Durden
24th February 2008, 00:17
nu zic nimic fiindca se supara amicul tyler pe mine:D

Eh, sa nu exageram, ramaneam amici indiferent de ce spuneai despre Rapid.;)
Felicitari Clujului, c'est la vie...

Datenshi
24th February 2008, 00:21
asta e infrangerea lui Rednic ... nu avea voie sa renunte la Maldarasanu si la Buga ...

Cu prima parte sunt de acord, cu a doua parte zic sa fugi cu barca... Exact terminatii aia lipseau de pe teren. Daca o luam punctual, atacantii sunt buni. Buga nu avea ce sa caute. Pancu a jucat mai bine in prima parte decat o facea Maldarasanu de vreun an jumate'. Deci...
Apararea insa e de cascadorii rasului, iar mijlocasii au fost niste anonimi.
Rednic e de vina grav:
1. Nu avem probleme in aparare - pai Maftei si Constantin sunt de rasul curcilor de vreo 2 ani de zile, iar Coman e din ce in ce mai aerian. Compartimentul care trebuia intarit cel mai mult a fost neglijat aproape complet.
2. Nu poti sa vrei titlul si sa incepi cu un singur atacant cu U Cluj acasa.
3. Pe vremea lui Bergodi se vedeau niste trasee, acum se joaca ca si pe vremea lui Razvan, la intamplare. :(

PerVersion
24th February 2008, 00:41
O adevarata surpriza pt mine. Sper doar ca aceasta victorie sa le foloseasca celor de la U, si sa fie constanti de acum incolo. Degeaba ii iei 3 pct Rapidului, daca mai apoi pierzi cu UTA, Farul si ce echipe se mai bat la retrogradare. Sper ca si anul viitor sa avem 2 echipe in L1.

Ferdininho
24th February 2008, 01:49
Sincere felicitari ardelenilor...Hai provincia..inca cateva meciuri la celasi angajament si scapati de retrogradare.

blaga
24th February 2008, 02:22
O adevarata surpriza pt mine. Sper doar ca aceasta victorie sa le foloseasca celor de la U, si sa fie constanti de acum incolo. Degeaba ii iei 3 pct Rapidului, daca mai apoi pierzi cu UTA, Farul si ce echipe se mai bat la retrogradare. Sper ca si anul viitor sa avem 2 echipe in L1.


Sant U-ist,
asa ca stiu ca adevarata bucurie v-a fi cand cineva cu afaceri mari prin Cluj:
-Nokkia
-Bechtel
-Mercedes
-Ursus
- in ce "balega a calcat" C.F.R. cu ECOMAX :shocked:
v-a prelua clubul si in loc sa ne pierdem juniorii lui U: Cocis, Sekely, Goga, Jula, ......... si terenurile de antrenamente, sa incepem sa castigam campionate :ok:

Charon
24th February 2008, 03:38
Daca acest rezultat duce la extirparea cancerului numit Maftei, inseamna ca e binevenit! :D

p.s. pacat de ghertoii din galeria celor de la U,distrug o galerie frumoasa si respectata!
sa ajungi sa strigi "Dinamo" e demn de mila!:(

Elphax
24th February 2008, 04:49
Sant U-ist,
asa ca stiu ca adevarata bucurie v-a fi cand cineva cu afaceri mari prin Cluj:
-Nokkia
-Bechtel
-Mercedes
-Ursus
- in ce "balega a calcat" C.F.R. cu ECOMAX :shocked:
v-a prelua clubul si in loc sa ne pierdem juniorii lui U: Cocis, Sekely, Goga, Jula, ......... si terenurile de antrenamente, sa incepem sa castigam campionate :ok:

offtopic: greu cu gramatica limbii romane, si dupa jumate' de sticla de Jack sesizez toate greselile

ontopic: Dobos va face treaba buna la Cluj, cred ca va salva echipa :)

Parazitu'1919
24th February 2008, 06:39
parerea mea e ca ne salvam :)

acum am ajuns de la Bucuresti.... eu zic ca a meritat tot drumul parcurs :X:X

vlad1607
24th February 2008, 08:34
Felicitari U Cluj ! sper sa ramaneti in primul esalon.

six
24th February 2008, 08:49
asta da lovitura......:shocked:.....sper sa mai vad una deseara la Yasi :drak:

Duba
24th February 2008, 09:00
trebuia sa ma apuc de pariuri.ma bucur ca a batut u si sper ca echipele din bucuresti sa piarda cat mai des:evil:
rezultatul asta imi aduce aminte de superbul meci rapid-Otelul 3-4. tot asa am jucat in inferioritate si un arbitru pro rapidist. in inferioritate numerica am intors rezultatul. Bravo U

Corect asa a fost. Trebuie doar sa adaug ca acel meci a fost prelungit nejustificat cu 5 minute, evident pt. ca Rapid sa mai aiba o sansa de a marca golul victoriei, insa s-a intamplat exact pe dos. Cei care au marcat au fost galatenii.

Nico21
24th February 2008, 09:18
Victorie absolut meritata a U-ului...toti rapidistii i-am aplaudat la sfarsit,iar poanta zilei a dat-o un mucalit de pe la tribuna a doua,cand prin minutul 90 a inceput sa bata vantul destul de tare:"Bre,asta e vant de retrogradare,noroc ca suntem pe locul 2 ca altfel...":):):)si cum sa nu ii dai dreptate,la cat de slab am jucat...Felicitari U,si treziti-va vedetelor,ca inca nu s-au mutat sinele de tren de langa stadion si cine stie la o adica !!!:headbang::drak::drak::drak:

Nightwish
24th February 2008, 09:24
A facut foarte bine ca a renuntat la ei . Erau importanti poate numai in vestiar, pe gazon nu mai erau de mult timp competitivi . Asta e infrangerea fundasilor de fier ai Rapidului care l-au facut pe Goga sa arate a potential star al nationalei .


Goga este un viitor star al nationalei. Se demarca foarte bine, are preluari superbe, dribling excelent si suteaza necrutator( la 23 ani ). Sunt convins ca daca nu va avea vreo accidentare urata, in 2-3 ani il vom vedea la o echipa mare din afara.

In locul transferurilor din iarna asta as fi fost mult mai fericit daca CFR scotea 2-3 milioane de euro si il cumpara pe Goga.

dardar_3
24th February 2008, 11:40
Victorie absolut meritata a U-ului...toti rapidistii i-am aplaudat la sfarsit,iar poanta zilei a dat-o un mucalit de pe la tribuna a doua,cand prin minutul 90 a inceput sa bata vantul destul de tare:"Bre,asta e vant de retrogradare,noroc ca suntem pe locul 2 ca altfel...":):):)si cum sa nu ii dai dreptate,la cat de slab am jucat...Felicitari U,si treziti-va vedetelor,ca inca nu s-au mutat sinele de tren de langa stadion si cine stie la o adica !!!:headbang::drak::drak::drak:



:lol:


In min90 o buna parte din suporterii vostri se inghesuiau sa iasa cat mai repede de pe stadion... Sa se fi dus oare la copos sa il certe pentru Balonul de Aur numit Despotovic?:evil:


Felicitari clujenilor:ok:

Dani3l
24th February 2008, 13:19
Asta da surpriza...sa vad cat mai ramane goga la U.Pentru orasul Cluj Napoca,ar fi frumos sa aiba in fiecare w-e cate un meci din prima liga...greu de crezut ca U va "salta" alte 4 echipe...
Maftei ruleaza....ah,bumbescu,cum e cu fenomenul Despotovic?:D

Geografu
24th February 2008, 14:39
Nu se astepta absolut nimeni cred la aceasta bomba.Culmea U batut doar de 2 ori in acest campionat si atunci pe Steaua si Rapid.
Bravo lor si le urez sa scape urgent de retrogadare.
La cum a aratat Rapidul ieri , sincer si obiectiv vorbind , daca prind locul 3 e bine.
Succes !

Gabri3l
24th February 2008, 16:30
15 suporteri retinuti inainte de Rapid-U Cluj

Cu o ora si jumatate inainte de inceperea partidei dintre Rapid Bucuresti si Universitatea Cluj, intre suporterii celor doua echipe a izbucnit un conflict, care s-a lasat cu retineri in randul ambelor tabere, transmite reporterul Onlinesport.ro

Cele doua galerii s-au intalnit pe podul Grant, acolo unde a izbucnit un mic conflict intre rapidisti si cativa suporteri ai Universitatii din Ploiesti. Cei 150 de fani clujeni au sarit in apararea colegilor sai si astfel s-a creat un adevarat meleu.

Doar interventia fortelor de ordine a facut ca incidentele sa nu degenereze, dar 15 persoane, din randul fanilor au fost retinute si se pare ca vor fi luate in baza de date a Jandarmeriei.

Fanii Universitatii au ajuns pe stadion abia in minutul 20 al intalnirii, atunci cand echipa lor favorita a deschis scorul. Dupa ce Goga a marcat golul victoriei, alb-negrii au scandat ironic "Dinamo, Dinamo", fapt ce i-a enervat si mai tare pe suporterii giulesteni.

JANDARMERIA SUKS!

YoYoyOi
24th February 2008, 16:43
aia striga Steaua, Steaua... astia striga Dinamo, Dinamo... :groggy:

Hard
24th February 2008, 16:50
pai daca strigau Cluj CLuj ,nu ii baga nimeni in seama,au vrut si ei sa faca putina senzatie :D

Adi Da Samraj
24th February 2008, 17:14
In min90 o buna parte din suporterii vostri se inghesuiau sa iasa cat mai repede de pe stadion... Sa se fi dus oare la copos sa il certe pentru Balonul de Aur numit Despotovic?:evil:


Felicitari clujenilor

A jucat "golgeterul" Despotovic ?

Geografu
24th February 2008, 17:17
Da a jucat si cred ca atins o data balonul , incercand o prelungire cu capul pe spate.
Binenteles mingea s-a dus in aut de poarta....:P

spartacus
24th February 2008, 19:00
Felicitari pentru sepcile rosii. Sa fii in zece oameni si totusi sa castigi dovedeste multe lucrururi:ok:. Sper sa nu se culce pe-o ureche dupa victoria asta si sa reuseasca sa ramina in primul esalon...

dede
24th February 2008, 19:29
tari astia de la U... numai cu Steaua si rapid stiu sa castige :D bravo lor :ok:


cat despre rapid... slab :sleep:

Van Halen
24th February 2008, 20:10
sper sa bata pe cfr la finalul ligii

Cra10veanu
24th February 2008, 20:21
aia striga Steaua, Steaua... astia striga Dinamo, Dinamo... :groggy:

yo ! prin zona aia a tarii sa puna mana sa invete romaneste, de aia s-a inteles steaua.

ps: cand noi strigam steaua, deobicei exista si un prefix ori m... , ori... craceste-ti imaginatia

Matu
24th February 2008, 20:58
Ne-au dat rusine.Daca jucam tot asa nu prindem nici locul 4.

aLEX_U_1919
25th February 2008, 01:01
Cred că meritam victoria, chiar dacă Rapid a stat mai mult în terenul nostru, si mai cred de asemenea că avem o echipă foarte bună, puternică în apărare, creativă la mijlocul terenului si foarte inspirată în atac. Goga demonstreaza din nou ca este un atacant letal pe care ne putem baza la orice meci. Comentariul meciului a fost 100% pro-rapid iar transmisia video jalnica!!
Sunt convins că nu vom retrograda.

Aseara tarziu, aproape de miezul noptii, jucatorii Universitatii Cluj au aterizat pe Aeroportul Cluj-Napoca.
Un grup de suporteri ai "sepcilor rosii", compus din 20-30 de fani, au tinut sa ii felicite pe baietii lui Alpar Meszaros pentru bucuria de nedescris provocata de victoria de la Bucuresti, din partida cu Rapid.
Goga si compania au fost stransi in brate, pupati si felicitati, dupa care s-au cantat impreuna cu jucatorii celebrele cantece ale galeriei universitare.

Etapa viitoare predam lanterna

Numai "U"

dannyreddog
25th February 2008, 01:37
Cred că meritam victoria, chiar dacă Rapid a stat mai mult în terenul nostru, si mai cred de asemenea că avem o echipă foarte bună, puternică în apărare, creativă la mijlocul terenului si foarte inspirată în atac. Goga demonstreaza din nou ca este un atacant letal pe care ne putem baza la orice meci. Comentariul meciului a fost 100% pro-rapid iar transmisia video jalnica!!
Sunt convins că nu vom retrograda.

Aseara tarziu, aproape de miezul noptii, jucatorii Universitatii Cluj au aterizat pe Aeroportul Cluj-Napoca.
Un grup de suporteri ai "sepcilor rosii", compus din 20-30 de fani, au tinut sa ii felicite pe baietii lui Alpar Meszaros pentru bucuria de nedescris provocata de victoria de la Bucuresti, din partida cu Rapid.
Goga si compania au fost stransi in brate, pupati si felicitati, dupa care s-au cantat impreuna cu jucatorii celebrele cantece ale galeriei universitare.

Etapa viitoare predam lanterna

Numai "U"

Bravo voua ! :ok:

Rossi
25th February 2008, 02:03
Rednic trebuie sa-si demonstreze atasamentul pt culorile alb-rosii ... si pt asta o sa duca rapidul pe locul 6 :D

Matu
25th February 2008, 18:26
Da-ti foc.

TZEFERU
25th February 2008, 19:30
Am vazut si eu meciul si m-am uitat atent la reluari.
1. Golul Rapidului anulat a trecut de linia porti e clar, Boya nu a atins nici un jucator dar a intrat la minge cu talpa inainte oricine punea contra risca sa isi rupa piciorul.
2. 11 m pentru Rapid. Boya a simulat foarte finutz...De ce? Pai pentru ca deja avea infipt spitzul piciorului in gazon, inainte ca sa fi atins de piciorul aparatorului de la U. Uitati-va atent la reluare, da exista contact dar cind Boya se atinge de piciorul aparatorului se impiedeca a 2-a oara deja....si piciorul aparatorului de la U era deja pe gazon cind se loveste de el.
3. Si eu am avut impresia ca la golul 2 a lui Goga echipa de interventie intrase pe teren sa ii de-a primul ajutor la un accidentat.
Dar pe reluare se vede ca jucatorul de la U accidentat parca era pe linia de margine linga fanionul de la centru si cei care i-au acordat primul ajutor erau parca in afara terenului. Nus 100% dar mai verificati, poate se vede mai clar la reluarea golului dinspre coltul peluzei.

Sezione
25th February 2008, 22:23
Ehhh..da mare surpriza!! Felicitari U Cluj!! JAlnica prestatia galeriei clujene!!! Nu m-as fi asteptat vreodata ca niste suporteri ai U Cluj sa strige numele echipei moscovite...cel putin altfel stiam specile rosii..(aia de acum 20 de ani urau ministerialele ) > ma rog...poate ca acum sint decit niste pusti care au uitat de traditia frumoasa si istoria propriei galerii.

Sezione
25th February 2008, 22:25
aia striga Steaua, Steaua... astia striga Dinamo, Dinamo... :groggy:

"Aia" nu strigat asa ceva...poate cu M---e in fata !!!

papaletto2000
26th February 2008, 12:22
Ehhh..da mare surpriza!! Felicitari U Cluj!! JAlnica prestatia galeriei clujene!!! Nu m-as fi asteptat vreodata ca niste suporteri ai U Cluj sa strige numele echipei moscovite...cel putin altfel stiam specile rosii..(aia de acum 20 de ani urau ministerialele ) > ma rog...poate ca acum sint decit niste pusti care au uitat de traditia frumoasa si istoria propriei galerii.

E clar ca ceva s/a schimbat acolo. Fostul lider al galeriei clujene, calin misan, era intr/adevar anti-dinamo. din pacate schimbul de generatzii a facut, la nivelul intregii tzari, ca din ce in ce mai multa lume sa uite de ororile comuniste, deci si de cancerul care a fost dinamo! in rest, galeria clujeana cinta frumos, are coregrafii reusite si e bine organizata. mai mult, chiar si cind echipa era in c ei erau prezentzi masiv la stadion si faceau chiar si deplasari. ceea ce nu putem spune despre prea multe echipe. Oricum, insa, alaturarea unui simbol, al unei echipe studentzesti cu numele scuritatzzi si al lui dinamo e o sursa de mare tristetze!

BBB
26th February 2008, 14:06
E clar ca ceva s/a schimbat acolo. Fostul lider al galeriei clujene, calin misan, era intr/adevar anti-dinamo. din pacate schimbul de generatzii a facut, la nivelul intregii tzari, ca din ce in ce mai multa lume sa uite de ororile comuniste, deci si de cancerul care a fost dinamo! in rest, galeria clujeana cinta frumos, are coregrafii reusite si e bine organizata. mai mult, chiar si cind echipa era in c ei erau prezentzi masiv la stadion si faceau chiar si deplasari. ceea ce nu putem spune despre prea multe echipe. Oricum, insa, alaturarea unui simbol, al unei echipe studentzesti cu numele scuritatzzi si al lui dinamo e o sursa de mare tristetze!

asta se numeste evolutie. crezi ca un tanar evreu mai are el ceva personal cu germanii, doar pentru ca strabunicii lui au fost persecutati sau omorati de strabunicii germanilor? trecutul nu trebuie uitat, insa e absurd sa ceri unei a 3 a generatii de la revolutie sa mai aiba ceva personal cu comunismul

DinamoBoy
26th February 2008, 14:10
Ehhh..da mare surpriza!! Felicitari U Cluj!! JAlnica prestatia galeriei clujene!!! Nu m-as fi asteptat vreodata ca niste suporteri ai U Cluj sa strige numele echipei moscovite...cel putin altfel stiam specile rosii..(aia de acum 20 de ani urau ministerialele ) > ma rog...poate ca acum sint decit niste pusti care au uitat de traditia frumoasa si istoria propriei galerii.

Clujenii au fost insotiti de dinamovisti la meci!La fel cum dinamovistii erau insotiti in gruia de uisti!Care-i problema?

Nico21
26th February 2008, 15:27
asta se numeste evolutie. crezi ca un tanar evreu mai are el ceva personal cu germanii, doar pentru ca strabunicii lui au fost persecutati sau omorati de strabunicii germanilor? trecutul nu trebuie uitat, insa e absurd sa ceri unei a 3 a generatii de la revolutie sa mai aiba ceva personal cu comunismul



Bineinteles...;););)

Dinamo Boy,niciun borcist nu a fost la meci...poate or fi fost undercover...insa cu insemnele lui Dinamo nu a fost nimeni sambata la meci...ca tie iti place sa aberezi din fata tv-ului,e altceva...

corello
26th February 2008, 20:43
Ehhh..da mare surpriza!! Felicitari U Cluj!! JAlnica prestatia galeriei clujene!!! Nu m-as fi asteptat vreodata ca niste suporteri ai U Cluj sa strige numele echipei moscovite...cel putin altfel stiam specile rosii..(aia de acum 20 de ani urau ministerialele ) > ma rog...poate ca acum sint decit niste pusti care au uitat de traditia frumoasa si istoria propriei galerii.

Sa fi fost o reactie la strigatul giulestenilor "afara cu ungurii din tara"?
Santem "simbolul unor inimi romanesti" conform stravechiului slogan

Vincitor
12th March 2008, 17:51
sa castige cel mai bun !