PDA

View Full Version : Tur '03-'04



adymax
22nd August 2003, 08:28
Vreau sa vad ceva pronosticuri pt primul meci al alb-rosilor la Cluj
Eu zic: 2-1 pt UTA :yeah:

RedBaron
24th August 2003, 17:39
CFR Cluj - UTA Arad : 4 - 0
Sezonul in care se va incerca promovarea in div.A a inceput pentru UTA catastrofal, as putea spune.
UTA a inceput in urmatoarea formula:Grozav - Panin, Luca, Costescu, Varga, Panaitescu - Sziler, M.Popescu, Drida, Radoi - Manta... . Au intrat ulterior: Lingurar (Panaitescu) Chitescu si Stefeliga(Sziler)... Dupa cate am vazut, s-a incercat un 5-4-1... flexibil cu joc pe bazat pe benzi laterale.
Prea multe nu ar fi de spus... Fotbal a jucat doar o echipa, CFR Cluj... UTA fiind total depasita de evenimente... Pot fi multe explicatii, iar valoarea lotului nu este atat de mica pe cat arata scorul. Oricum, ramane jocul foarte slab al UTA-ei care putea deschide scorul in primele minute. Practic, dupa aceste prime minute aradenii s-a stins, iar CFR-ul s-a distrat... Au mai fost 2 bare ale clujenilor plus macar inca 2 ocazii clare de gol.
Remarcati s-au facut: Panin-a jucat foarte slab, nici macar o centrare decenta nu a reusit/ Costescu-a gresit la toate golurile Clujului si nu inteleg cum de nu a fost schimbat/ Lingurar-s-a miscat greoi, joc slab/ Sziler-un joc submediocru, pentru un mijlocas/ Drida-nu si-a facut simtita prezenta/ Manta-inexistent ca si varf/ Chitescu-act de prezenta/ Stefeliga-cat a jucat a fugit mult, dar fara folos. Restul au avut o evolutie slaba totusi, per ansamblu a iesit un joc catastrofal, vorba lui Boruga "parca au fost morti". Faze de genul UTA incearca sa construiasca ceva... pierdea balonul iar CFR-ul contra-ataca periculos, au abundat. Pe scurt: aparare debusolata, cu un Costescu fantomatic si raspunazator in mare parte pentru mai toate golurile... un mijloc al UTA-ei foarte subtire si atac neperformant.

Ce merita precizat este faptul ca UTA a avut o galerie numeroasa la Cluj, care si la 4 - 0 si-a dovedit valoarea. Este adevarat ca aradenii nu se pot compara cu altii prin coreografii sau alte artificii, dar exista acel atasament fata de echipa, acea exuberanta care nu am prea vazut-o altundeva.
CFR-ul dispune de un stadion mic totusi, dar cochet, insa nu vad cum ar putea fi omologat pentru div.A! Totusi o arena frumoasa. Ca sponsor la clujeni am observat ca ar fi ceva importator/dealer Opel, deoarece pe tricouri purtau numele constructorului german.
Acestea au fost impresiile mele de dupa meci. In speranta ca cei care nu au fost la meci si-au format o opinie, sper sa am ocazia sa vad si revansa UTA-ei poate impotriva celor de la "U" Cluj si sa pot posta atunci vesti mai bune.

Precizare: desi am decis sa nu mai postez aici (cu toate ca eu am deschis topic-ul si un timp m-am ocupat de el) am revenit asupra deciziei in urma unor argumente logice. Sper ca de data asta sa nu mai existe probleme. In acest scop, toti cei care postati, incercati sa aveti o atitudine fair-play si argumente la ceea ce spuneti. In caz contrar, mai bine postati altundeva. Se accepta si opinii contra, toti sunt bineveniti, dar lasati afara expresii de genul "a plecat cioara... Arad satul Vestului, etc", injuraturi si... mai se stiu ei! De asemenea atacuri nu este nevoie, indiferent de tinta! Si mai ceva: incercati sa ramaneti la subiect, si in sfera fotbalului.
Numai bine! Cu respect, Daphix! :forza uta:

RedBaron
25th August 2003, 15:01
<Un debut umilitor, UTA a evoluat doar 10 min la un nivel care o îndreptateste sa spere la promovarea în prima divizie. În chiar startul partidei, Panaitescu – în secunda zece si Panin în minutul 4, au ratat 2 situatii mari de gol, dupa aceea încet-încet, clujenii facând ce doreau ei pe teren.

Cu o aparare în care Varga si Costache – a gresit la primul gol, a luftat la cel de-al doilea si a cazut în fund la al treilea – nu atingeau mingea, în care Panin si Lingurar (intrat în locul lui Panaitescu, accidentat) erau prinsi mereu în fata, un mijloc în care Radoi si Drida se driblau singuri, iar Luca si Szilyer nu reuseau decât rareori câte o interceptie si un atac în care Marius Popescu se zbatea în van iar Manta se… scarpina în barba pentru ca nu avea forta nici sa stranute, UTA nu putea emite nici o pretentie în fata unei echipe care pe lânga cele patru goluri a trimis de 2 ori mingea în bara, dar a mai si irosit alte 3-4 ocazii imense. Anca, Turcu, Bozdog si Oncic&atilde; s-au distrat în fata propriilor suporteri, facând sa para cel putin penibile declaratiile lui Chisbora sau Boruga care spun ca UTA nu va avea candidat la promovare.

Nu este de speriat ca am pierdut, ci sperie proportia scorului dar mai ales evolutia alb-rosiilor care i-a facut pe cei peste 200 de aradeni prezenti la joc, cu 2 autocare sau masini personale, sa scandeze: „Rusine sa va fie!”, respectiv: „Sunteti penibili!”.

„A fost o greseala de antrenor, n-am alcatuit bine ciclul saptamânal. Nu dau vina pe nici un jucator, iar masuri trebuie luate numai împotriva mea. Am avut ocazii la început de joc dar chiar daca le fructificam, nu puteam tine ritmul jocului. Poate am gresit cu titularizarea lui Costache si a lui Luca. UTA ramâne si asa favorita la promovare si nu am emotii în acest sens”
Gigi Boruga, antrenor UTA.

S-A DAT LA O PARTE?
Aceasta; întrebare si-o pun cei din conducerea clubului, care în seara dinaintea jocului au discutat cu Panaitescu situatia sa. Jucatorul nu a dat nici un semn ca si-ar dori sa continue la Arad. El a parasit terenul cel putin suspect, acuzând o contractura înca din minutul 12 al jocului.

„Ne-a fost teama de UTA. Ne-am considerat nefericiti ca am cazut cu ei în prima etapa. Speram sa câstigam dar sunt surprins de proportiile scorului. Aceasta victorie ne obliga”
Gheorghe Ciorceri
Antrenor CFR Ecomax

VINOVAT!
Costache i-a eclipsat pe Anca si Turcu doar în fotografie. El se face vinovat la primele trei goluri marcate de cei de la Ecomax

1-0, min. 13: centrare Vasîie de pe partea stânga, utistii bâlbâie mingea si Bozdog deschide scorul cu un sut plasat de la 14 m

2-0, min. 29: Costache lufteaza incredibil în fata careului, Anca profita si trimite mingea la vinclul portii lui Grozav de la 16 m

3-0, min. 57: Oncica îl dribleaza foarte usor pe Costache chiar pe linia de fund, centreaza si Turcu trimite cu capul în plasa de la 3 m

4-0, min. ’73: Turcu închide tabela la o faza colectiva purtata pe circuitul Ghenti – Vasâie – Turcu, ultimul executându-l pe Grozav din fata portii dupa ce l-a driblat si pe acesta >
Observator de Arad.

tudoor
26th August 2003, 00:19
4-0 Aoleu :shock: :shock: ! ce draq faceti mah, dupa ce sunteti in cea mai tare serie, cu probabil cele mai multe echipe care tintesc promovarea, va umileste CFR Cluj ... :? oricum la anu va astept din nou in A!!!!!!!!
Multa Bafta!
"Stegarii din toata tara
Striga **** Timisoara
Pentru ca in Banat
Campioana-i la Arad!"

alt.core
26th August 2003, 00:25
tinere stegar, imi pare rau de tine ! Ar trebui sa-ti vezi de necazurile tale, nu sa te apuci sa injuri un oras intreg in virtutea unei "prietenii" prost intelese! Si nu cred ca aradenii sunt foarte incantati ca-i bagi in Banat, si-au facut un tel in viata sa nege asta!

RedBaron
26th August 2003, 01:20
2 vorbe doar: odata, nu tre' sa urati TM-ii de bine, desi, sa nu fiu ipocrit, asa se obisnuieste, si este reciproc... Asta e! AR-TM! Oricum, am vazut ca ai pus *-te dar... sa nu suparam prietenii nostri! Apoi, faza cu Banatul nu mai conteaza, nu mai intereseaza! Exista perceptia ca TM e in Banat, iar AR nu va fi in aceeasi zona cu TM. Geografic exista o disputa, practic o parte din AR ar fi in Banat... :thinkso: Nu conteaza! UTA promoveaza!

Kidu
26th August 2003, 01:44
Ce-i drept 0-4 ne scuteshte de orice comentariu. Am fost la meci shi nu imi venea sa cred ochilor ce dezastros am putut juca. In fine ideea este ca trebuie sa ne adunam shi sa trecem peste acest eshec umilitor shi sa mergem mai departe, eu zic ca nu avem cum scapa promovarea (sper sa nu ma contrazica echipa shi antrenorul la final).
Inca ceva eu fac parte din noua grupare "Spetza Ultra Rossa", de fapt eu cu inca niste amici am fost fondatorii ei, shi nu putem fi de acord cu totzi tampitzi care ne fac de ras continund sa injure nefondat shi total gratuit, indiferent ca injuriile sunt adresate echipei Timisoarei. Este momentul sa ne uitam shi noi la barna din ochii nostrii shi apoi sa strigam de paiul din ochii altora. Noi am hotarat sa nu ii injuram indiferent ca este vb de Poli ori de orice alta echipa, ei cu treaba lor, noi cu treaba noastra.
In rest nu va mai spun altceva decat ca va asteptam sambata in nr cat mai mare alaturi de noi.

Forzza UTA & Spetza Ultra Rossa

alt.core
26th August 2003, 01:56
Respekt The_Kid ! :yeah:

deep purple
26th August 2003, 02:39
Daphix, eu nu am putut fi exact lamurit de situatia Aradului dar se pare ca orasul e jumatate in Ardeal si jumatate in Banat. Am vizitat foarte multe sate la sud de Mures si intr-adevar stilul de viatza si comportamentul este specific Banatului in timp ce la Siria de exemplu sau la Chisinau Cris putem spune ca suntem in plin Ardeal. Deci in concluzie, Aradul Vechi e in Ardeal si Aradul Nou e in Banat. Parerea mea.

the_kid, daca toti ar avea gandirea ta atunci altfel s-ar percepe aceasta lupta intre Timisoara si Arad. Eu sincer as prefera sa merg la Arad cand are meci cu Dinamo sa incurajez UTA decat sa stau acasa. Dar se pare ca nu e loc de mine deocamdata acolo. Bine ar fi ca noua voastra grupare sa dea tonul intregii galerii aradene. Ar fi mai bine pentru toti.
Sper ca acest 4-0 sa fie un accident. Lotul e totusi apropiat de Divizia A si nu cred ca ar trebui sa fie probleme pentru promovare. Totul depinde acum de atitudinea jucatoriilor.
Pacat ca o echipa cu un asemenea palmares sta mai mult prin B. Va asteptam la derby-ul vestului la anu'. :yeah:

Ferko
26th August 2003, 09:37
Pacat ca apierdut meciul de la Cluj. Sper sa promoveze - are sansele cele mai mari cu lotul de jucatori pe care-l are. Cat despre derby-ul vestului trebuie sa asteptam sa revina si POLI in A, ca AEK este al Bucurestiului.

deep purple
26th August 2003, 12:12
Inca ceva eu fac parte din noua grupare "Spetza Ultra Rossa", de fapt eu cu inca niste amici am fost fondatorii ei, shi nu putem fi de acord cu totzi tampitzi care ne fac de ras continund sa injure nefondat shi total gratuit, indiferent ca injuriile sunt adresate echipei Timisoarei.

Te refereai cumva aici si la persoanele gen celui de mai sus?

Sergio
26th August 2003, 12:56
:D :D :D

tudoor
26th August 2003, 14:46
tinere stegar, imi pare rau de tine ! Ar trebui sa-ti vezi de necazurile tale, nu sa te apuci sa injuri un oras intreg in virtutea unei "prietenii" prost intelese! Si nu cred ca aradenii sunt foarte incantati ca-i bagi in Banat, si-au facut un tel in viata sa nege asta!

bai baiete disputa asta a inceput la meciul de anu trecut de la Brasov. Daca iti aduci aminte noi am stigat doar "UTA, UTA..." si cei 30 de suporteri de la TM au inceput sa strige "Slugile Aradului" si dupa aia ati strigat "brasoveni, **** brasoveni"!!!!!! si imi zici mie sa nu injur tm... pe cuvant aveam tot respectul fata de suporterii din TM (nu si fata de echipa..) dar dupa aia mi-am dat seama ca sunteti la fel ca restul galeriilor de 2 bani!!! nu de alta dar de la voi aveam intr-un pretentii ca de exemplu sambata la galati ne asteptam sa ne injure... deci intre bv si poli e acum o rivalitate propriie, care nu mai tine de prietenia noastra cu UTA!!
si de chestia aia cu Aradu sa nu fi in Banat.. pe bune ca nu stiam! si in ziare se scria ca meciul uta-poli derbiul pt. suprematia in banat...
"Un mesaj din Tara Barsei,
Pentru curva Romaniei
Sa se auda-n toata tara
huo, huo Poli Timisoara!"

RedBaron
26th August 2003, 15:30
Oameni buni!
Nu conteaza unde e Aradul situat!!! Asta e o problema artificiala... ca-i in Banat, in Ardeal ... unde-o fi, eu am o vorba: Arad-ul e in Arad. Atat!

Apoi eu sunt la curent cu Spetza Ultra Rossa, The_Kid tu stii, in plus, am, fost printre primii pe forumul UTA-ei, de pe site-ul oficial, care am spus ca "mai multe am reusi impreuna cu TM" decat dezbinati si ca ar fi timpul sa mai lasam deoparte "securea razboiului"! Dar... din nou... sa nu fim ipocriti! Si la TM, CVUCS striga tot timpul impotriva UTA-ei. Ori daca ei se vor a fi "top class" in materie de galerii, cum spunea si tudoor, cum se explica acesta atitudine?

Apoi, ceea ce mie mi-a sters impresia oarecum buna despre TM a fost acel amical de dinaintea inceperii div.A, acu' vreo 3 saptamani! Deci... cum am fost primiti... nu am cuvinte... Oameni maturi, in toata firea injurau si... si nu unul, ci toata tribuna I, plecati acasa **** si **** UTA, etc, atentie, meci amical! Ori asta la Arad nu va fi niciodata! Cum sa cred eu atunci in cinstea TM-ii!? Imi pare rau... Nu vad cum va fi stins acest "incendiu" vreodata... Eu nu voi arunca niciodata cu pietre in TM-ni dar... nici respectul fata de fanii Poli nu-l mai am! Se pare ca si-au facut o obsesie cu UTA si Dinamo, care depaseste uneori limita normala si ajunge la fanatism... ceea ce la Arad, din nou, se intampla poate la 1% din fani... cel putin in ultimii ani...

ecstasy
27th August 2003, 00:41
holla! va rog nu uitatzi shi de timishorenii care respect ut-ishtii shi aradenii... e adevarat ca suntem foarte putzini, de fapt cred ka e un numar enorm de mik.... dar shtitzi care e faza?! cand un stadion intreg striga ceva, deshi cu parere de rau, se pun shi ceilaltzi sa strige.... au am incercat sa vin la amical cu fularele lui poli shi al ut`ei la gat, dar primul polist care m`a vazut, m`a injurat, shi am renuntzat sa vin shi la meci. so, ganditzi-va shi la aspectul asta. imi pare rau pentru cearta dintre noi, shi, mai mult, de infratzirea cvucs cu legiunea vishinie. parerea mea e ca noi, cel putzin ca vecini "de zona" ar trebui sa ne intzelegem mai bine, sa invatzam sa ne respectam... nu conteaza cine se injura pe cine, ci doar ar trebui makar, pentru inceput, sa "ne inghitzim"... :( pakat doar ca nu se poate uni tot vestul contra miticismelor.... shi mai e ceva, cei cu care stau eu pe stadion sunt ceva mai in varsta, dar shi ei ishi fac cruce de ceea ce a ajuns cearta dintre uta shi poli. sperau ca o data cu noua generatzie de polishti, sa se amelioreze situatzia. dar noi, tinerii, nu putem face chiar nimic??? /nope/

RedBaron
27th August 2003, 01:22
Da... ai dreptate in ceea ce spui... :( Sa vedem ce reuseste Spetza Ultra Rossa...

deep purple
27th August 2003, 01:45
Mai, pestele de la cap se-npute. Daca liderii galeriilor nu dau tonul acestei impacari nimic nu se va realiza. Noi il avem pe Alin care nu cred ca nu ar fi de acord dar vad ca aradenii au un ciudat de nici ei nu-l inghit. Pacat. Mi-as dori sa ajung ziua cand CVUCS va pleca la Arad sa sprijine UTA intr-un meci cu Dinamo sau Steaua. Ei au fost la noi in '96 la meciul cu Dinamo. Se parea ca o noua era va incepe... dar se pare ca inca se lasa asteptata. Pana cand?

ecstasy
28th August 2003, 03:17
orice are un inceput, dar intr-adevar, tonul trebuie dat.... daka pe ala nu are cine sa il dea, nu se ajunge niciunde...:( pakat oricum, ar fii frumos daq chiar s-ar intampla sa ne unim fortzele cu uta contra dinamo sau altor echipe... dar pana atunci... keep on dreaming.... sau cu doi de m??:) nu mai shtiu:))))

Njock
28th August 2003, 20:27
SUCCES UTA!!!
P R O M O V A R E !!!

RedBaron
31st August 2003, 02:59
Poli AEK - FC Oradea: 2-1

Un punct de vedere personal: pot spune ca la noi, inca odata, a iesit in evidenta prea mult arbitrul... ceea ce nu ar trebui. Au fost greseli de ambele parti... Cum am vazut eu din tribuna, uneori a arbitrat in functie de "cum batea vantul"... poate si Poli au avut un 11m... .

Oricum, ceea ce eu am vazut in 1 repriza a fost o echipa Poli cu dorinta dar parca penalizata de o oarecare stangacie... nu se prea gaseau in teren jucatorii, iar pe fondul unei usoare dominari a TM, BH inscrie pe un contra-atac. Pana in momentul in care Poli a egalat, BH a dat dovada de un joc bun, pe alocuri as spune foarte bun, dar asta si pe fondul caderii TM-lor, mai ales psihic. Totusi, TM egaleaza printr-o gafa a nr. 7 de la BH, care trimite o pasa la portar, fara sa fie atent, pasa fiind interceptata de un jucator de la Poli. Asadar 1-1 pana la pauza, dar din momentul respectiv, BH are un joc descendent... adica nu a mai aratat acelasi joc bine legat... Ceea ce nu este mai putin adevarat, Poli a fost dusa si de public spre victorie, golul de 2-1 cazand oarecum normal dupa cursul jocului, in repriza a 2-a. Pe final Oradea ataca in valuri, valuri care se "sparg" la limita careului mare al TM.
Concluzia ar fi ca TM a castigat pe merit zic eu, dar BH a dat o replica buna, si de nu erau niste greseli personale ale BH-nilor, poate s-ar fi intors cu puncte la Oradea. Dupa cum am spus, am vazut un joc bun al BH, dar mai ales dupa golul de 2-1, acesta nu a mai reusit... .
Este adevarat, TM nu a avut nimic de impartit cu BH... neexistand incidente sa zic asa... Poate cateva semne de.. bucurie facute spre una din peluze, dar atat.

Cateva cuvinte despre fostii utisti:
Fritea a fost titular, fiind schimbat pe la mijlocul reprizei a 2-a. Un joc bun zic eu , a facut nr. 21! Ar fi fost de folos UTA-ei acum... .
Marginean a fost introdus in locul lui Fritea, deci nu a jucat prea mult, dar a avut un sut bun. Totusi, el pare a fi un titular la Oradea.
Ionut Popa a trecut de la extaz la agonie, de la 1-0 si un joc bun al BH, uneori chiar spectaculos, la 2-1 si un joc care nu mai iesea... Oricum ,eu zic ca se vede "mana lui" si cu toate ca zestrea echipei nu e mare... nu cred ca BH va retrograda!

RedBaron
31st August 2003, 03:15
UTA - Deva: 2-1

UTA revine pe final de partida si, fiind condusa cu 1-0, reuseste sa marce de 2 ori. Mai putem adauga 2 bare in dreptul UTA-ei, dar asta totusi nu poate schimba impresia jocului... Asadar, un joc slabut al UTA-ei, daca ar fi sa ne gandim la obiectivul propus. Cele 3 puncte au intrat in "cont", dar jocul ramane. Prima repriza, poate influentata de vreme, ar spune unii, a fost un joc incrancenat... dar neclar, confuz. Se poate motiva ca lotul nu e omogen inca... dar realitatea este ca UTA nu a aratat inca "fata" de promovare. In a 2-a repriza, UTA se arunca in atac si primeste gol pe contra-atac. Presiunea exercitata asupra devenilor totusi isi spune cuvantul si lucrurile iau o intorsatura fericita, chiar si vremea tinand cu UTA, ploaia torentiala facand loc soarelui! Corect nu ar fi fost ca Deva sa castige, totusi UTA chiar daca nu a impresionat, a presat tot timpul si a incercat poarta.
Jocul bun din amicale, mai ales jocul care l-am vazut la TM, pare sa nu mai reuseasca. Mai este timp insa...

Golul devenilor vine, pe un contra-atac dupa cum am spus, dar si portarul Iliuciuc mi s-a parut sa aiba partea sa de vina! Pentru aradeni au mai jucat: Luca, Varga, Paclesan, Panin, Radoi, M.Popescu, F. Popescu, Lingurar, Drida (Sziler), Manta. Au mai intrat Stefeliga si Petrut.
De remarcat as remarca pe Popescu (ambii, atat capitanul Marius, cat si pe Ferencs). Atacul in schimb imi pare foarte slab la UTA. Manta nu impresioneaza, mai obtine cate un fault, dar... e putin zic eu, iar Stefeliga pare depasit si el. Nici Drida nu pare a fi in cea mai buna forma.

deep purple
31st August 2003, 03:24
Felicitari pentru victorie! Sper sa fie si o trezire la realitate a jucatorilor. La anu' vrem derby-uri adevarate. :yeah:

RedBaron
2nd September 2003, 01:47
"După ce au stat în expectativă mai mult timp, oficialitătile locale si judetene au decis să treacă din nou la atac. Astfel, săptămîna trecută, Consiliul Judetean Timis a trimis o adresă Federatiei Române de Fotbal, prin care a fost de acord ca Poli AEK să-si desfăsoare partidele de acasă pe stadionul "Dan Păltinisanu", timp de o lună, decizia urmînd a fi reanalizată la expirarea termenului. Surpriza însă ar putea apărea prin faptul că profesorul Ioan Cartis, rectorul Universitătii Timisoara si Ioan Sipos, presedintele CJT, se gîndesc tot mai insistent ca Poli să-si dispute partidele de pe propriul teren la Arad. Adică, în orasul rivalilor."
ProSport.

justafan
2nd September 2003, 02:49
:D :D :D Cat s-a ras despre shtirea asta "de senzatzie" in talkshourile din timishoara... PROSTSport vroia sa de-a cu bomba,ar trebuie sa scriem shi noi in "Fotbal vest" ca dinamo ishi va disputa jocurile pe Ghencea,Giuleshti sau Ion Oblemenco. :)

deep purple
2nd September 2003, 02:51
Chiar ai putut sa crezi o asemenea stire? Chiar Toni Dobos a ras cand a auzit asa ceva. Pai avem stadion de marimea celui din Arad chiar la gara mica unde joaca UMT-ul. E chiar mai modern ca Dan Paltinisanu. De ce chiar la Arad?

ecstasy
2nd September 2003, 20:01
pe poli nu ne-o ia nimeni din timishoara! doar e echipa noastra, nu???

RedBaron
3rd September 2003, 14:41
Nu cred ca cineva care are tangente cu fotbalul a crezut asta! Desi, niciodata nu zi... "niciodata"!
Cred ca un ziarist "intreg" n-ar fi scris asa ceva nici daca avea surse sigure... momentan nu se poate ca Poli sa joace pe UTA... asta e realitatea... desi, eu unul, nu m-as supara!
Cred ca Poli ar juca oriunde, si in Ucraina, dar pe UTA, nu. :happy

jay
5th September 2003, 19:04
Tudoor are dreptate, cei 20-30 de banateni (care au venit sa-si vada echipa infrinta fara drept de apel la Brasov) ne-au provocat! Noi n-aveam nimic cu ei, dimpotriva, exista o relatie bazata pe respect reciproc intre fanii nostri si cei timisoreni. Dar de cind timisorenii au adoptat o echipa de mitici se pare ca au imprumutat si comportamentul celor de la Bragadiru. Nu-i bai, noua ne-a trecut supararea. Cred ca invidia lor fata de singurul club in activitate din afara Bucurestiului care a castigat 6 titluri a determinat acea iesire lipsita de eleganta la adresa noastra. Oare de ce ii doare pe timisoreni ca noi suntem in relatii mai mult decit amicale cu aradenii? :?

deep purple
5th September 2003, 19:13
Claudiu, nu am fost la meci dar am inteles ca voi ati inceput sa ne strigati cate ceva si apoi strigati ati inceptu ceva cu UTA, ceea ce nu se cade cand in teren se afla Brasovul si Poli.
Culmea, conflictul dintre Arad si Timisoara a pornit de la subordonarea primului oras la inceputul anilor comunismului cand am fost acuzati ca am fi castigat meciuri prin decrete locale. Si mai interesant e ca UTA in acea perioada a luat 6 titluri iar Poli nu a luat nimic, decat vreo 2-3 locuri pe podium.
Referitor la regionalizarea Romaniei nu sunt de acord ca Aradul sa fie subordonat Timisorii. Ei au orgoliile lor si ar trebui sa fie parte din alta regiune. Crisana de preferinta.

jay
5th September 2003, 19:30
Galeria noastra la fiecare meci scandeaza pentru UTA si impotriva Craiovei. La scandarile noastre "UTA-UTA" ati raspuns cu vulgaritati care nu va fac cinste. Treaba e 8) oricum. :)

deep purple
5th September 2003, 19:52
Normal, e un incident nefericit. Si noi avem uscaturiile noastre cum de altfel toti au. Am incercat doar sa aflu motivul pentru care s-a ajuns la asta desi mi-e greu pentru ca ti-am mai spus ca nu am fost acolo.
Avem destui dusmani nu mai trebuie sa ne facem si intre noi. Parerea mea.

RedBaron
6th September 2003, 19:26
:forza uta: Spetza Ultra Rossa :forza uta:

Incepand cu primul meci al UTA-ei jucat acasa (etapa trecuta), a aparut un nou corp de galerie numit Spetza Ultra Rossa. Desi unii au spus ca o divizare a Red Fighters nu este logica, buna etc... afirmatia este gresita.
S.U.R. incerca sa promoveze o atitudine noua, adica fara scandari la adresa prietenilor din TM (pana acum nu s-a scandat nimic impotriva TM, impotriva nimanui de fapt), "fara alcool" si "cleptomani" ca sa ma exprim asa. Este cunoscut faptul ca R.F. , prin deplasari, mai aveau si alte inclinatii, de aceea S.U.R. vine ca o alternativa, iar cei care fac parte din aceasta noua galerie se disociaza de actiunile mai putin respectabile ale R.F. Acum nu vreau sa generalizez, sunt si fani adevarati in R.F. , iar ei pot fi totusi creditati pentru ca sunt singura galerie a UTA-ei care a incurajat echipa atatia ani. Pentru asta au respectul meu...
Asadar, o grupare noua, formata predominant din studenti, tineri, cu principii sanatoase incearca si, zic eu ca aproape a reusit, sa implementeze o noua atitudine.
Asadar, pentru fanii echipei Poli AEK Timisoara, sa stiti ca nu toti aradenii sunt rai! :happy Cred ca un pas inspre normalizarea relatiilor intre AR si TM, din punct de vedere fotbalistic s-a facut! Ideea este ca, probabil, niciodata nu se va ajunge la o infratire a galeriilor, dar, sa va dau un citat "sa-i lasam pe timisoreni sa se ocupe de treaba lor". Macar atat se poate realiza.

RedBaron
6th September 2003, 20:48
UTA - Olimpia Satu Mare: 1-0

A doua victorie si al treilea meci al UTA-ei care nu a convins! Un joc incalcit in prima repriza... Lipseste o claritate, poate echipa nu este omogena inca... UTA a dominat, dar atat. Nu sunt prea multe de spus!
Repriza a doua a inceput la fel... merita amintita eliminarea lui Varga, in urma unui atac urat la un adversar. In 10, UTA parca s-a ambitionat mai mult si, in urma unui fault in careu asupra lui Radoi, Manta inscrie din penalty. Situatia in teren se echilibreaza numeric, 10-10, ca Manta sa ia si el rosu, UTA terminand in 9.
Un meci de uzura in prima repriza, cu acelesi accente in a doua, cand mai apar contra-atacuri si accelerari de ritm. Oricum, Olimpia a fost o echipa mai "tare" decat Deva, iar jocul UTA-ei parca a fost o idee mai bun decat cel din meciul (precedent) cu Deva, avnd in vedere ca aradenii au avut iarasi un "handicap", de data aceasta nu un gol ci un om in minus.

UTA a avut urmatoarea componenta: Iliuciuc, Panin, Luca, Varga, Panaitescu, Lingurar, Drida, M.Popescu, Radoi, F.Popescu, Manta. Au mai intrat Sziler, Petrut (care a lasat o impresie foarte buna si de data aceasta) si Chitescu. Eu as mai remarca si pe M.Popescu si Radoi.

In cele din urma, trebuie sa mai scot in evidenta cele 11 "galbene" si 2 "rosii" primite de UTA... Un arbitraj slab din pacate...

deep purple
6th September 2003, 21:23
Asadar, pentru fanii echipei Poli AEK Timisoara, sa stiti ca nu toti aradenii sunt rai! :happy

Nici nu a crezut cineva cum ca toti ar fi rai :D Sper sa atrageti cat mai multi suporteri adevarati ai echipei in noua voastra grupare si sa ne vedem cu bine la viitorul derby din A. De preferinta la anu'.
Bafta echipei si noii grupari! Felicitari Daphix si The Kid!!!

P.S. Poate o punem de-un premiu Nobel pentru pace! :D

PeaceKeeper
6th September 2003, 21:36
Felicitari pt. aradeni si timisoreni,se pare ca in sfarsit veti face pace.Sper ca aceasta pace sa tina mult timp,sper ca intr-o zi sa nu mai fie ura intre echipe de nici un fel.
Din nou felicitari!
Peace 2 all!!! :pace: :pace: :pace:

EDMOND_
6th September 2003, 22:29
Pace poate aici , pe forum ...In realitate insa ma indoiesc...Rivalitatea este prea mare si prea veche...

RedBaron
6th September 2003, 23:42
Edmond_ uite cum stau lucrurile: in ultimul timp n-am mai auzit CVUCS sa strige impotriva UTA-ei. Acest nou corp de galerie (sau galerie, pe scurt)- SUR- nu a strigat impotriva echipei Poli. Cred ca este ceva mai mult decat "pace pe forum".

Problema este alta: cat va tine aceasta "lipsa de manifestari"? Eu sper ca sa tina cat mai mult, de fapt asta este unul din obiectivele SUR.

Ideea e ca CVUCS sa incurajeze Poli si sa lase UTA si Aradul in pace, la fel si SUR, cu referire la Poli. RF, in schimb, nu cred ca vor adera prea curand la aceasta atitudine. Timpul ne va confirma/ infirma...

Cred ca noi, cei care suntem de parere ca merita "putina pace" acest fotbal din Vest, trebuie sa facem ceva in acest sens. Eu, unul sunt multumit ca m-am implicat intr-o astfel de actiune, repet m-am implicat, si nu pot fi astfel acuzat de manifestari "anti". Chiar daca acest "proiect" nu va reusi, eu sunt impacat cu gandul ca am incercat sa ajut la realizarea unui lucru bun. Ramane ca si altii sa se implice.

Rivalitatea poate sa ramana, si eu cred ca va ramane, dar, totusi, pana la masini sparte, batai, pietre... mai e cale lunga, care din pacate a fost parcursa... ramane sa vedem daca putem face cale-intoarsa.

Este esential ca lumea sa priceapa lucrurile acestea.

Tudose
6th September 2003, 23:55
UTA pare pe o curba usor ascendenta, ceea ce nu poate decat sa ma bucure. In schimb, vad ca aveti o contracandidata foarte serioasa la promovare in CFR Cluj.

RedBaron
7th September 2003, 00:39
CFR-ul e in serie cu noi? :? :shock:
Contracandidata? Naaa.. Zvonuri! :drak:
Asteptam pe Poli sa vina in Cupa la noi! Sau... pe Rapid, Dinamo, Steaua, Craiova ori Arges! :happy
Dar... sunt sigur ca vom juca cu Poli! :drak: Nu de alta, dar pana sezonul viitor cand vom juca cu ei, mai este, de aceea nu m-as supara sa-i mai vad la fata! Mai ales ca-s aici, aproape, unde mai pui ca le si place la Arad... 8)

PS: Tudose, vad ca esti Presedinte de Club, si ma gandeam... stiu pe unul, isi zice Daphix, ii Junior de perspectiva, nu va trebuie la FC Arges? :thinkso:

alt.core
7th September 2003, 11:44
Daphix_, multa bafta in continuare (si cu UTA si cu SUR) si sa speram ca lucrurile vor sta asa cum zici !

RedBaron
10th September 2003, 19:03
Tricotaje Ineu - UTA : 1 - 0

A castigat Tricotaje Ineu cu 1-0, autogol Demian... nu este o gluma!

Singurii care s-au remarcat pozitiv de la UTA au fost: Luca, care a condus jocul UTA-ei, desi el a jucat fundas, Radoi si Grozav. Drida a fost parca peste "nivelul lui". Restul... .

Un joc incalcit, presarat uneori cu faze frumoase si o constanta ploaie de toamna, dar marcat de neputinta UTA-ei, care a jucat in urmatoarea formula: Grozav, Lingurar, Demian, Luca, Costache, Radoi, Drida, Panaitescu, Rusu, Stefeliga, si Petrut. Au mai intrat F.Popescu, Sziler si Beldeanu, in locul lui Panaitescu, Drida si Petrut.

Parerea mea este ca a fost vorba de neputinta in exprimarea pe teren si nu de dezinteres, ceea ce e mai grav. Este adevarat, UTA a avut 2 bare, dar oricum prea putin pentru blazonul ei... prea putin...

O vorba si despre arbitraj, care a fost slab, din nou, avantajand mult mai mult Ineul... Oricum, daca a ajuns sa ne bata si Ineul (jud. Arad) ... .

Unii sustin totusi ca abnegatia jucatorilor nu a fost la cotele pe care ni le-am fi dorit... cum am spus, nu cred, dar daca in urmatorul meci de acasa cu ISCT, UTA se va prezenta tot asa "subtire", dom'le Boruga... cam greu cu promovarea!

PS:Manta si Varga au fost suspendati pentru meciul de la Ineu, in urma meciului cu Olimpia.

RedBaron
13th September 2003, 18:24
FC Baia Mare - UTA : 0-3

Un joc slab al UTA-ei (dupa spusele lui Boruga), dar cred ca, devine un cliseu fraza aceasta... La fel ca dl. Boruga, si eu astept un joc frumos si "rentabil" al UTA-ei, ca si cel aratat in meciurile de pregatire.
Goluri: Drida si "dubla" Petrut. Bara: F.Popescu. Cartonas rosu: Panin.

ad3an
13th September 2003, 22:14
Daphix joc sclab sau nu ati luat 3 puncte iar in momentulde fata va aflati pe locul 2 cu 9 pct.
desi ati avut 2 meciuri acasa si 2 afara
tineti-o tot asa ca la anu nu vreau sa asist la un derbi UTA BIHORU in div B yeah

deep purple
13th September 2003, 22:23
adisor, se pare ca n-ai aflat rezultatul de la Oradea de azi. Daca o tineti tot asa faceti rocada cu UTA si nu mai vezi derby-uri de alea de care zici tu. :D Poate un amical ceva...

ad3an
13th September 2003, 22:45
Deep se pare ca nu ai fost atent
am aflat rezultatul de la oradea din pacate
Uita-te mai bine la mesajul meu de mai sus okk
uita-te u atentie!!!! lol

deep purple
13th September 2003, 22:56
tineti-o tot asa ca la anu nu vreau sa asist la un derbi UTA BIHORU in div B :yeah:
Despre asta era vorba. Chestia cu Bihoru persempre sau per sempre in A e doar un pronostic de-al tau. Si cum tu le ai cu pronosticurile... :D
Multumesc mult de pronosticul din Ghencea.
Steaua - Poli 1 (sper sa NU ma insel) :D
Se pare ca esti abonat la rateuri.

jay
13th September 2003, 23:15
Un singur punct ar mai fi de recuperat. Si meciul direct cu aia din Gruia e la Arad! ;) Bravo, UTA! Va asteptam in A!

ad3an
14th September 2003, 00:30
deep chestia cu pronosticurile imi iese unu pe etapa?
o sa vezi tu care
Ala din Ghencea

RedBaron
14th September 2003, 12:58
Ad3an: La UTA ne-am obisnuit cu un joc de div.A, in sensul in care jucam ceva mai ordonat, chiar daca nu foarte eficient.

Acum, situatia e ca avem o echipa in proportie de 50% noua, fara omogenitate... si jocurile nu sunt de factura entuziasmanta, ... etc, dar daca o luam strict "teoretic" sunt 3 victorii din 4 posibile... CFR-ul are cu 2 pct. mai mult momentan... . Diferenta e ca CFR-ul joaca un fotbal mai placut, mai eficient si sunt mai omogeni! Asta ne doare pe noi! Dar... inca nu dispera nimeni! Mai e timp si ptr UTA!

Mi-a placut meciul Craiova - Brasov, m-am bucurat ca l-am vazut pe N'Jock, dar m-am bucurat si mai mult ca a egalat Brasovul! Totusi, de ce nu s-a mai insistat pe final? Dupa 2 goluri primite si un om in minus, Craiova era intr-o situatie mai delicata...

In fine, sa vedem ce face Poli AEK, eu unul as vrea sa-i bata pe stelisti... dar nu cred ca vor reusi...

RedBaron
14th September 2003, 13:11
Mai, da' ce aveti voi cu Ionut Popa? V-a promovat totusi... a gresit cu ceva la acest meci... care-i faza?

Tudose
14th September 2003, 21:46
Vad ca, dupa debutul nefericit de la Cluj, ati castigat ultimele 3 meciuri. Tineti-o tot asa! Se profileaza o lupta UTA - CFR.

ad3an
15th September 2003, 20:28
POPA o sa plece yeah de la Oradea daca nu inainte de meciul cu ceahlaul atunci dupa,atat el cat si lucian presedintele,(sper) tripuna i-a cerut demisia insa el se incapataneaza la conferinta de presa a spus ca el a semnat contract cu clubul nu cu spectatori si ca daca acestora nu le place atunci sa plece ei,saracu popa,a uitat ca la oradea nu exista nici un fel de gard intre tribuna si suprafata de joc.
De gresit ce sa mai zic a facut cel putin 3 greseli majore
Prima ar fi aceea ca Mihut nu a fost introdus nici macar pe foaia de joc,probabil ca acum nu ii va mai baga nici pe Lazar si Dumitra,dupa mintea lui te poti astepta
A doua gresala ar fii aceea ca Fele a jucat pe partea stanga)cred ca pt prima data in viata)
Pe a treia nu vo ziic ca ma grabesc

deep purple
15th September 2003, 21:00
De ce se schimba de obicei antrenorul? Poate ca e mai ieftin sa aduci un antrenor decat 5-6 jucatori care sa schimbe jocul, dar sa nu uitam ca nici din KKt nu se poate face bici.
UTA a mers pe mana dinamovistului in retur si nu a obtinut rezultatele pe care l-a obtinut Popa in a doua jumatate a turului cand au batut si la Timisoara si au batut si pe Steaua. Eu cred totusi ca nu Popa e buba acolo. Jucatorii pot fi putin demoralizati sau inca speriati de diferenta mare dintre A si B.

RedBaron
16th September 2003, 00:33
Exact... La Arad au fost niste interese, de l-au lucrat pe Popa... noi l-am sustinut si dupa 5 "batai" consecutive... Dar, cineva din club, pe nume dl. Valentin, a vrut sa-l schimbe pe Popa imediat dupa meciul cu Steaua, pe motiv ca "nu a facut spectacol". Si nu s-a lasat pana nu l-a schimbat. Apoi, chiar si cu Boruga a intrat in conflict acest domn Valentin... Acum am auzit ca nu mai da pe la club, tot raul spre bine...

Auzi, Ad3an, chestia cu fotbalul nu merge dupa... dorinta noastra! Pe mine era sa ma lase inima dupa UTA-Poli: 0-1. Am asteptat meciul ala ca pe... , iti spun totusi ca a fost un drum lung pana acas' de la stadion! Apoi, ce sa zic de TM-i dupa acel 3-4! Vezi... nu-i chiar asa simplu... asculta la batranu' (!!!) Popa stie ce face... nu aveti voi un lot de div. A (cel putin momentan). Eu zic ca tot nu cadeti.. daca va jucati cartile bine... adica fara experimente, vezi Numwailler (UTA)... . Pai tu cate meciuri ale BH-ului ai vazut? Ia zi!!! Eu i-am vazut la TM, si puteati pleca cu un punct... Apoi, un meci cu Rapidul, cu Dinamo... ia vezi cum sta situatia...

RedBaron
16th September 2003, 00:37
A treia victorie mediocr&atilde;

FC Baia Mare – FC UTA 0-3 (0-1)
Baia Mare – Stadion „Municipal” – Spectatori: 3.000

Au marcat: Drida (’25), Petrut (’76, ’81)

FC Baia Mare: S. Popescu – Zegrean (’56 Patrona), Fl. Sab&atilde;u, M. Militaru, Oan&atilde;, Siminic (’62 Nicolae), Iatu, Cuciula, Oprea (’9 Drule), Ivan, Peres
Antrenor: Gabi Dumitru

FC UTA: Grozav – Panin, Ciprian Luca, Varga, Panaitescu, M. Popescu, Lingurar, Drida, D. R&atilde;doi (’74 Ciub&atilde;ncan), F. Popescu (’62 Petrut), Manta (’59 Stefelig&atilde;)
Antrenor: Gheorghe Borug&atilde;

Cartonase rosii: Oan&atilde; (’1), Sab&atilde;u (’77) / Panin ()
Arbitru: Aurel Simion (Pitesti)
Asistenti: Ioan Onicas (Zal&atilde;u) si Octavian Sovre (Oradea)
Observator FRF: Octavian Streng (Oradea)

Un joc care ani de zile a tinut capul de afis al campionatului, cele dou&atilde; formatii fiind pretendente la promovare, în 2001 promovând maramuresenii – ca apoi s&atilde; vând&atilde; locul la FCM Bac&atilde;u, iar în 2002 UTA, care dup&atilde; numai un sezon a revenit la matineu, a ajuns s&atilde; fie un simplu galop de s&atilde;n&atilde;tate pentru cei pe care soarta i-a f&atilde;cut s&atilde; fie o grupare mai stabil&atilde; financiar.

Asa cum a spus si antrenorul Gigi Borug&atilde;, UTA nu a str&atilde;lucit nici de aceast&atilde; dat&atilde;, dar jocul ei a fost destul cât s&atilde; administreze gazdelor un scor de forfait, 3-0. Vedeta a fost Adrian Drida, cel de la care Borug&atilde; asteapt&atilde; atât de multe în actualul campionat, el marcând un gol si l-a f&atilde;cut pe al doilea.

Spre deosebire de ceea ce au ar&atilde;tat în var&atilde;, în turneul de pe stadionul UTA, b&atilde;im&atilde;renii s-au înt&atilde;rit cu doi juc&atilde;tori experimentati, Zegrean – fost la Gloria Bistrita, FC National si Fortuna Sittard, si ex-golgheterul Oan&atilde;. Spre surprinderea tuturor, cei doi au fost groparii gazdelor, Oan&atilde; neajungând s&atilde; transpire deoarece în primele 60 de secunde l-a lovit pe Ferencz Popescu aflat f&atilde;r&atilde; balon si arbitrul pitestean l-a trimis la cabine, iar Zegrean a gafat la faza în care Drida a deschis scorul.

Nu a fost un joc spectaculos, UTA nereusind nici de data aceasta s&atilde; arate jocul spectaculos cu care ne-a încântat în preg&atilde;tiri. Îmbucur&atilde;tor este faptul c&atilde; asa cum s-a jucat, ar&atilde;denii au bifat cea de-a treia victorie consecutiv&atilde; si s-a apropiat la un singur punct de liderul CFR Ecomax, îns&atilde; Borug&atilde; este nelinistit pentru jocul practicat de elevii s&atilde;i. Dac&atilde; în etapa trecut&atilde; Varga si Manta au v&atilde;zut rosu în fata ochilor, alb-rosii nu au sc&atilde;pat nici de data aceasta nesanctionati, Panin culegând dou&atilde; cartonase galbene în numai trei minute – 47 respectiv 50, si a fost eliminat, urmând s&atilde; stea în jocul cu Câmpia Turzii.

Cum s-au marcat golurile?

0-1, min. 25 – combinatie între Drida si Marius Popescu si primul marcheaz&atilde; cu un sut la semiîn&atilde;ltime
0-2, min. 76 – Drida a tras puternic la poart&atilde;, portarul S. Popescu nu a putut retine si mingea i-a revenit lui Petrut care a înscris în poarta goal&atilde;
0-3, min. 81 – acelasi Petrut se dovedeste inspirat si marcheaz&atilde; cu un sut de la marginea careului la coltul lung al portii b&atilde;im&atilde;rene


Mircea Petescu – director tehnic
FC Baia Mare

Fostul campion cu UTA anilor ’70, ar&atilde;deanul Mircea Petescu nu a g&atilde;sit altceva s&atilde; spun&atilde; decât: „Garantez c&atilde; FC Baia Mare nu va retrograda din divizia secund&atilde;!”. Va fi foarte greu pentru o echip&atilde; care a pierdut totul în primele patru etape. + poza

“Din nou am f&atilde;cut un joc slab, dar din nou am câstigat. Asta facem de trei etape, juc&atilde;m slab si câstig&atilde;m. Trebuie s&atilde; g&atilde;sim foarte repede o solutie pentru a reveni la jocul ar&atilde;tat în var&atilde;. M&atilde; bucur&atilde; reusitele lui Petrut, dar îmi pare r&atilde;u c&atilde; Ferencz Popescu si Manta nu confirm&atilde;”. Gigi Borug&atilde; + poza

Chisbora, absent

Pentru prima dat&atilde; de la startul campionatului, C&atilde;lin Chisbora nu a fost prezent la joc. Presedintele consiliului de administratie al FC UTA acuz&atilde; o r&atilde;ceal&atilde; care îl tine la pat. Astfel, el nu a putut s&atilde;-i vad&atilde; la lucru pe cei doi juc&atilde;tori b&atilde;im&atilde;reni pe care i-a dorit la Arad, Peres si Drule. (L.D.)

Petrut a spart gheata

Alin Petrut, o sperant&atilde; a fotbalului ar&atilde;dean, fost coleg de generatie cu Adi Mutu la lotul national de juniori, s-a aflat sâmb&atilde;t&atilde; la primele sale reusite în culorile B&atilde;trânei Doamne. Alin a reusit o dopietta care l-a satisf&atilde;cut pe Borug&atilde;, antrenorul ar&atilde;dean avându-l de mai mult timp în obiectiv pe atacant.

Preluat din Observatorul de Arad.

RedBaron
16th September 2003, 00:48
Etapa a IV-a

FC Baia Mare – FC UTA 0-3
ISCT – CS Deva 1-0
Gaz Metan – CFR Ecomax 2-2
CSM Resita – Corvinul 3-1
Minaur Zlatna – Arm&atilde;tura 0-5
ACU – Jiul Petrosani 1-2
Olimpia – Oasul 3-0
„U” Cluj – Tricotaje – amânat pentru 01. 10. 2003 ora 15.00

Clasament
1. CFR Ecomax 4 3 1 0 16-2 10 +4
2. Jiul Petrosani 4 3 0 1 11-2 9 +3
3. Oasul Negresti 4 3 0 1 9-5 9 +3
4. Olimpia S.M. 4 3 0 1 5-1 9 +3
5. FC UTA 4 3 0 1 6-5 9 +3
6. Gaz Metan 4 2 1 1 6-3 7 +1
7. Tricotaje Ineu 3 2 0 1 10-5 6 0
8. Arm&atilde;tura Zal&atilde;u 4 2 0 2 8-6 6 0
9. „U” Cluj 3 2 0 1 5-3 6 +3
10. ISCT 4 2 0 2 4-8 6 0
11. CSM Resita 4 2 0 2 9-14 6 0
12. Corvinul 4 1 0 3 8-9 3 -3
13-14. CS Deva 4 1 0 3 4-6 3 -3
ACU Arad 4 1 0 3 4-6 3 -3
15. Minaur Zlatna 4 0 0 4 0-14 0 -6
16. FC Baia Mare 4 0 0 4 4-20 0 -6

Etapa viitoare (sâmb&atilde;t&atilde; 20 septembrie): FC Baia Mare – Olimpia, UTA – ISCT, CS Deva – Gaz Metan, CFR Ecomax – CSM Resita, Corvinul –
„U” Cluj, Tricotaje – Zlatna, Arm&atilde;tura – ACU, Jiul – Oasul

Dup&atilde; un an si trei luni…

Ciub&atilde;ncan a revenit în culorile B&atilde;trânei Doamne la un joc oficial dup&atilde; o pauz&atilde; de un an si trei luni. Ultimul s&atilde;u meci a fost împotriva lui Gaz Metan Medias pe data de 25 mai 2002, un joc care a certificat promovarea UTA-ei pe prima scen&atilde;. Plecat într-o aventur&atilde; moldovean&atilde; la Sheriff Tiraspol, „Ciubi” nu a fost agreat si cariera lui a intrat pe o pant&atilde; descendent&atilde;, fiind în pragul de a renunta la fotbal. Acum mijlocasul stâng a bifat ultimele 16 minute, el înlocuindu-l pe R&atilde;doi, foarte sters în partida de sub Dealul Florilor.

Preluat din Observatorul de Arad.

deep purple
16th September 2003, 01:00
Exact... La Arad au fost niste interese, de l-au lucrat pe Popa... noi l-am sustinut si dupa 5 "batai" consecutive... Dar, cineva din club, pe nume dl. Valentin, a vrut sa-l schimbe pe Popa imediat dupa meciul cu Steaua, pe motiv ca "nu a facut spectacol". Si nu s-a lasat pana nu l-a schimbat.

Conducerea s-a dovedit total neprofesionita la acea faza. Aveati la un moment dat 6 infrangeri consecutive. Nu cred ca mai era timp de spectacol. Cred ca punctele erau mai importante. Daca UTA continua sa mearga ca in a doua jumatate a turului si in retur poate azi erati tot in A.

RedBaron
16th September 2003, 13:40
Mai exact: am avut 5 meciuri pierdute. 1 acas' cu National 1-2, apoi la Ceahlaul am pierdut cu 5-0 parca, la Farul iar am pierdut (1-0 cred), cu Sportul acas' am pierdut 0-2, la Otelu (guess what: right! am pierdut, 1-2). Deci 5! Apoi am castigat acas' cu Brasovul (primul meci a lui N'Jock) 2-0, la voi la TM am castigat, acel 3-4, apoi am facut egal cu Craiova acas' 1-1, a fost apoi ceva deplasare... si apoi meciul cu Steaua de acas', castigat cu 2-0. Cred ca asta e ordinea evenimentelor! Ei! Dupa meciul cu Steaua deci, cand UTA incepuse sa adune ceva puncte si sa joace, s-a intamplat ceea ce am scris in mesajul precedent!

Pentru Ad3an: uita-te:Ceahlaul, Sportul, Otelu, Farul... la ce echipe am pierdut noi puncte, cat de rau incepuse UTA... La voi nu cred ca situatia e chiar asa gri, precum a fost la UTA! Si cu toate astea, de nu-l aduceau pe "elvetian", UTA juca acum cu Poli, Alba si Bihorul in A. Dar.. am avut prea multe minti luminate la club... si am vrut UEFA... Asta e :(

RedBaron
16th September 2003, 20:03
Ptr. fanii hardcore :happy ai UTA-ei:

Astazi (16 sept) de la 11 AM, UTA a disputat un joc-scoala cu Frontiera Curtici (div. C/ jud. Arad).

UTA - Frontiera Curtici: 4-0

Boruga a rulat tot lotul, mai putin portarul Iliuciuc (gripa) si Paclesan (am impresia). Mai mult, la UTA a evoluat un jucator de la Vojvodina Novi Sad, grupare cu care UTA este in relatii foarte bune, vorbindu-se de un schimb de jucatori... Un nume vehiculat este Drida care ar putea sa plece de la UTA, dar asta probabil daca UTA va pierde "ambitiile" de promovare.
De remarcat: Costache (din nou f.slab), Stefeliga (2 goluri), Petrut(1 gol), Manta (sub orice critica), Trickovic (1 gol, joc bun), Sziler (unul din cei mai seriosi jucatori, imi pare, chiar daca nu este inca la un nivel entuziasmant...), Panin (a jucat bine, la fel ca Rusu), F.Popescu (subtire...).

La "oaspeti" a jucat si Bad, jucator care a fost in vederile UTA-ei. Probabil veti mai auzi de el, chiar daca nu la UTA, desi cam trebuie sa-si lase vedetismele in vestiar. Potential are...
OK! Atat! Pana sambata... Numai bine!

ad3an
17th September 2003, 17:32
E cam aiurea cu Popa la Oradea popa e invinovatit de implantul de jucatori aradeni,cred ca in total sunt vre-o 5 sau 6 in lot iar la noi publicul nu e ca si la voi,dupa meciul cu alba era sa ia si bataie,dar ac ca s-a stabilit in sfarsit cui apartine clubului spers a se fac cateva investitii majore si sa se si achite restantele fotbalistilor,pt ca sunt cam multe,
Sa speram ca dupa meciul de sambata o sa adunam si noi 5 puncte sa ne mai scoatem de la acel -7!!!!
Sper ca in locul lui popa sa vina Cigan sau Jenei!!!!!(vb lui Deep cu stelisti) /fu/

RedBaron
17th September 2003, 20:07
Cigan? De la Tricotaje Ineu? Pe el il vrei? Dar nu e si el aradean? :thinkso: Il vrei tu sau chiar exista posibilitatea reala ca el sa preia Bihorul?
Marginean si Fritea chiar au facut treaba buna la voi... nu? Apoi cine mai e? Zaha parca, dar Zaha nu prindea lotul nici la UTA... Ce alti aradeni mai aveti in lot? Inafara de Popa. Apropo, cine e secund la voi? Manaila?

ad3an
18th September 2003, 12:53
Da ma Cigan de la Ineu din cate stiu eu el e bihorean,da poate ma insel desi nu prea cred,stii ca s-au dus tratative ca Tricotaje sa se mute la Stei da nu a iesit negocierile cum trebuie din cate am inteles eu(Smecheru ala mare stie mai bine) da in fine eu as dori ca la echipa sa vina Jenei da nici Cigan nu ma deranjeaza,binenteles asta daca pleaca Popa.
La Oradea pe langa cei 3 jucatori mai evolueaza si portarul de rezerva Marne si ceva antrenor de portari sau doctor ceva e tot de la voi ac nu stiu dac de la UTA da e de prin zona..
LA noi secund cred ca e Manaila sau ceva ungur

ad3an
18th September 2003, 12:54
Da ma Cigan de la Ineu din cate stiu eu el e bihorean,da poate ma insel desi nu prea cred,stii ca s-au dus tratative ca Tricotaje sa se mute la Stei da nu a iesit negocierile cum trebuie din cate am inteles (Smecheru ala mare stie mai bine) da in fine eu as dori ca la echipa sa vina Jenei da nici Cigan nu ma deranjeaza,binenteles asta daca pleaca Popa.
La Oradea pe langa cei 3 jucatori mai evolueaza si portarul de rezerva Marne si ceva antrenor de portari sau doctor ceva e tot de la voi ac nu stiu dac de la UTA da e de prin zona..
LA noi secund cred ca e Manaila sau ceva ungur

RedBaron
18th September 2003, 20:46
Mah Flo mai tine cu Dinamo, asa hardcore?
Cu Minerul (sau Otelu) Stei ce se mai aude... parca s-au unit... ii chema FC Stei... parca a batut Telecomul (jud. Arad/ div. C) acolo... .
In fine... se vehiculeaza (zvonuri) ca Popa ar reveni la UTA... s-a scris prin presa... . Auzi, iti propun un schimb, vi-l dam pe Manta... ce imi dai la schimb? :thinkso:

RedBaron
18th September 2003, 21:14
Un singur abonament vandut la Baia Mare!

F.C. Baia Mare traverseaza o perioada dificila, incasand acum a patra infrangere consecutiva. Cum e normal in astfel de situatii, spectatorii se imputineaza de la meci la meci. Pretul unui bilet in „Dealul Florilor” este de 40.000 de lei la tribuna oficiala si 20.000 de lei in rest. S-au pus in vanzare si abonamente la inceputul campionatului. Curioasa este insa gandirea conducerii, pretul unuia fiind 800.000 de lei pe tur!! In aceste conditii, nu trebuie sa mire pe nimeni faptul ca s-a vandut un singur abonament, care a fost cumparat de vicepresedintele clubului!

Fotbal Vest

:shock: 800k...

jay
18th September 2003, 21:38
Daphix_ , rezultatul meciului din turul campionatului trecut dintre echipele noastre a fost 3-1 pentru UTA, nu 2-0. Au reusit si ametitii nostri sa dea un gol. :)

ad3an
19th September 2003, 13:15
Flo tot dinamovist e da mai mult REBEL,la Dianamo-F.C.Bihor parca zicea ca tine mai mult cu Bihoru totusi si il inteleg.
Iar cestia cu F.C Stei a cazut stii tu cum e una e sa existe 2 presedinti doua conduceri,ma intelegi nu nici unu nu ar renunta iar cine are de suferit sunt fani,oricum vezi ce naspa e la petrolu acum.
Da ma au batut Telecomu vostru la Stei in Cupa da s-a razbunat mineru stei pe Frontiera Curtici care zicea ca are pretenti la promovare in B a reusit un egal acasa la ei.
Oricum si daca se unesc si daca joaca in A,sau in B cu REBEL PANA LA MOARTE!!!!!!!!!
Popa vine la voi,daca vine el promovati,da sa il tineti numa pana promovati nu mai mult,
In schimbul lui Manta o sa il primiti pe Naidin,e okkk
Se mai zvoneste ca "batausul" de la Poli vine la Oradea,
probabil nu a avut primit dstula bataie!!! ciocan ciocan

La noi se mai spera in aducerea jucatorului simbol al clubului si anume Zoltan Csehi.....
Domocos e accidentat asa ca.........

Ceahlaul-F.C. Bihor
.......0 ........3

RedBaron
19th September 2003, 16:02
Ce tie si cu Flo... tine si la Diana si cu Dinamo => Dianamo... :happy
Ok! Naidin e OK! O sa propun la club!
Hai Poli si Alba!
Hai Brasovul!
Hai Hai Bihoru!
Hai Hai Hai UTA!

La anu' tre' sa ne intalnim cu totii in A si dup'aia in CL! Numai bine!

RedBaron
19th September 2003, 16:15
Demian a debutat la tineret

Fotbalistul UTA-ei, Marius Demian a debutat miercuri la echipa olimpic&atilde; a României. Fundasul central ar&atilde;dean a intrat în partea a doua a meciului pe care tinerii tricolori l-au pierdut la Florenta cu echipa similar&atilde; a Italiei, într-un joc în care nu a lipsit de pe teren nici ex-utistul Radu M&atilde;rginean. „Squadra azzura” a învins cu scorul de 2-0, partida având caracter de verificare.
Observatorul de Arad.

Demian pana acum nu a impresionat la UTA... deloc! Dar... sper sa prinda zile bune si la noi!

phil
20th September 2003, 08:53
Cigan e un antrenor de perspectiva. nu am vazut Ineul jucand dar totusi promovarea pe care a reusit-o in B, dupa ce echipa a fost repartizata intr-o serie destul de incomoda a Diviziei C, plus rezultatele de pana acum il recomanda ca un tehnician cu potential. probabil ca ar mai avea nevoie de un an-doi in B sa se caleasca si apoi poate "sari" fara probleme la A. eu unul il stimez pentru ce a facut intr-un orasel aradean fara resurse financiare spectaculoase. bine, e drept ca a beneficiat si de decizia FRF-ului de a mari Divizia B.

RedBaron
20th September 2003, 16:04
UTA - Ind. Sarmei Campia Turzii: 2-0
Un joc bun al UTA-ei, prin comparatie cu tot ce am vazut pana acum... Normal, in min. 15 (parca) Drida ia rosu, si din nou UTA joaca in 10 oameni... Si asa, ISCT nu a aratat multe, iar UTA a fost peste oaspeti la toate capitolele as spune! In repriza a doua, pe la mijlocul ei mai exact, se restabileste egalitate numerica... UTA si mai creat ocazii de gol, putea fi chiar 3-0! Si asa, 2-0 este un scor bun, au marcat Petrut (nr. 21) si Manta (nr. 25)! Acesta din urma, parca a fost alt om (dupa ce i-am spus ca-l dam la Bihoru', la schimb cu Naidin :thinkso: ) si a facut cel mai bun meci al sau din acest sezon, de fapt toata echipa a jucat bine!
Asadar UTA: Grozav- Lingurar, Demian, Varga, Panaitescu, Luca, M.Popescu, Drida, Radoi, Manta, Petrut. Au mai intrat Sziler, Stefeliga si F.Popescu (au iesit Manta, Petrut si Varga).
Il mentionez pe Petrut, un jucator de perspectiva, care sper sa nu plece de la UTA! Ca ne-am obisnuit ca toate valorile sa plece imediat ce... se ridica un pic!

Sper sa nu fie un foc de paie, dar UTA chiar a miscat ceva, in concluzie, sper ca lotul sa inceapa sa prinda in omogenitate. Urmatorul meci, cel cu Gaz Metan este un examen important ptr. UTA! Un rezultat bun ar fi... excelent! Trebuie insa precizat ca Drida nu va evolua impotriva Mediasului, in urma acelui cartonas rosu! Pacat, el este un jucator de baza la UTA, mijlocas... In fine...

O vorba si despre SUR, care s-a prezentat la fel ca si echipa, foarte bine! O mica galerie (aprox. 50 oameni) formata din forum-isti de la UTA (de pe site-ul oficial) cu niste invitati de onoare de pe acest forum, precum si alti fani (forum-less). Intr-un cuvant, SUR= calitate, nu cantitate... Oricum, cele 2 galerii SUR si RF, prin concurenta creata, au ridicat stafeta (in acest domeniu), prin comparatie cu ce se mai vedea pe la UTA. Momentan nu au existat probleme intre cele 2 grupari si nici nu cred ca vor fi! Doar concurenta!
Numai bine!
si

RedBaron
22nd September 2003, 15:48
De-ale lui Borug&atilde;
„Nu stiu de ce l-a eliminat Berbecaru pe Drida, c&atilde;ci dac&atilde; as stii de unde vine interesul…”
„Voi ziaristii aveti unele curiozit&atilde;ti pe care ar fi bine s&atilde; nu le aflati niciodat&atilde;!”
„I-am fost juc&atilde;tor lui R&atilde;doi la Minerul Motru. Era cel mai bun…”
„Dac&atilde; în Italia s-ar da elimin&atilde;ri la fiecare fault ca a lui Drida, acolo nu s-ar mai încheia nici un meci pentru c&atilde; nu ar mai fi decât trei-patru juc&atilde;tori pe teren”
„Nu stiu ce stil de arbitraj este acesta. M-am uitat la UTA cu Steaua din 1993, acolo a fost m&atilde;cel. Acum gata, la fiecare atingere… rosu!”

Observatorul de Arad.

RedBaron
1st October 2003, 00:50
Gaz Metan Medias - UTA : 0 - 0

<UTA putea mai mult
Ne întreb&atilde;m si acum dac&atilde; ce s-a întâmplat la Medias intr&atilde; în aria normalului. Ne întreb&atilde;m dac&atilde; în urma unui joc foarte încâlcit se impunea s&atilde; existe un înving&atilde;tor. La fel, ne întreb&atilde;m dac&atilde; UTA a fost mai aproape de victorie decât de înfrângere, dac&atilde; a câstigat 1 punct sau a pierdut 2. Cert este îns&atilde; c&atilde; juc&atilde;torii afisau dup&atilde; meci un aer de dezam&atilde;gire semn c&atilde; ei stiu c&atilde; se putea mai mult, c&atilde; se puteau întoarce cu 3 puncte.
Alb-rosii au fost cei care, pe toat&atilde; durata disputei, au dictat ritmul jocului. Au dominat teritorial în 1 parte dar ocaziile au întârziat s&atilde; apar&atilde;, cea mai mare fiind la poarta lui Iliuciuc – sutul lui V. Stoica (’45+1) din lovitur&atilde; liber&atilde; nimerind transversala. În rest câte 1 de ambele p&atilde;rti, Petrut respectiv Boaru, dar la fiecare din ele s-au opus portarii.
În partea secund&atilde; „i-am l&atilde;sat deliberat s&atilde; ne domine pentru a fi mai periculosi pe contraatac, ceea ce s-a si întâmplat” a spus Borug&atilde;. Mediesenii atacau haotic, toate actiunile lovindu-se de barajul ar&atilde;dean în care au excelat Varga – foarte bun la recuperare în fata liniei defensive, si Demian – care parc&atilde; a reînviat de când a intrat în atentia antrenorilor federali, el respingând de 2 ori din fata liniei portii la singurele oportunit&atilde;ti ale gazdelor, ambele ale lui Dulcea (’58 si ’88). În schimb UTA a fost la un pas de gol în minutul 70 – pas&atilde; lung&atilde; R&atilde;doi, pivotare senzational&atilde; a lui Manta care a sc&atilde;pat singur cu portarul si din 8 m a trimis razant cu bara al&atilde;turi de poart&atilde;, sau în minutul 79, când acelasi R&atilde;doi a centrat si Lingurar – între doi fundasi adversi – a trimis din 6 m cu capul putin pe lâng&atilde; poart&atilde;.
Jocul a fost pres&atilde;rat cu extrem de multe greseli individuale, cele mai multe de partea g&atilde;zarilor, care lovindu-se de masivitatea ap&atilde;r&atilde;rii utiste „nu au putut s&atilde;-si pun&atilde; în practic&atilde; jocul tehnic” a spus antrenorul acestora, Silviu Dumitrescu. Una dintre cel mai hazlii faze ale partidei s-a desf&atilde;surat în minutul 12, când la un duel lâng&atilde; linia de margine între Petrut si Stoica, ar&atilde;deanul l-a demolat pe asistentul Fecioru.
Arbitrul întâlnirii, I. Serea, a prezentat o adev&atilde;rat&atilde; lectie despre cum se conduce o partid&atilde; de fotbal.

“Am vrut s&atilde; dau cu exteriorul„
Petrus Manta a ratat cea mai mare ocazie a partidei când, în min. 70, a trimis din 8 m al&atilde;turi de poart&atilde; din pozitie de singur cu portarul Rosca. „Am vrut s&atilde; dau cu exteriorul. L-am dep&atilde;sit usor pe fundas, l-am v&atilde;zut pe portar c&atilde; ezit&atilde; s&atilde; ias&atilde; din poart&atilde;, dar din p&atilde;cate am prins putin siret si nu mi-a venit s&atilde; cred când am v&atilde;zut c&atilde; mingea merge afar&atilde;” a spus Manta.

Gaz Metan - FC UTA 0-0
Medias – Stadion „Municipal” – Spectatori: 1.000 – Teren excelent – Timp frumos

Gaz Metan: Rosca – Andrei, Nicolau, Bogoi – C. Stoica, V. Stoica (’59 C. Moldovan), Negus (’75 F. Somf&atilde;lean), Petelean – Gavrilescu (’46 Dulcea), Dâmbean, Boaru
Antrenor: Silviu Dumitrescu

FC UTA: Iliuciuc – Panin, Luca, Demian, Panaitescu – Lingurar, Varga, M. Popescu, R&atilde;doi (’87 Chitescu) – Manta (’77 Stefelig&atilde;), Petrut (’64 F. Popescu)
Antrenor: Gheorghe Borug&atilde;

Lucic&atilde;, idol de Medias
Ferencz Lucian Popescu, actual atacant al UTA-ei, si-a petrecut o parte a carierei la Gaz Metan, unde a devenit idol local. Altfel nu se explic&atilde; de ce, în momentul intr&atilde;rii sale în teren – în culorile alb-rosii, Lucic&atilde;, cum este apelat de localnici, era încurajat s&atilde; marcheze în poarta gazdelor.

„Puteam si câstiga, dar puteam si pierde. Manta si Lingurar au ratat situatii rarisime, dar la fel de bine mingea sutat&atilde; în bar&atilde; de V. Stoica putea intra în poart&atilde;. Ap&atilde;rarea si mijlocasii închiz&atilde;tori – M. Popescu si Varga, au jucat foarte bine, dar mijlocasii laterali si Petrut m-au dezam&atilde;git. Manta a luptat mult, dar a ratat singur cu portarul. Cred c&atilde; în cursa pentru promovare suntem noi, Gaz Metan si Olimpia. CFR Cluj nu este o candidat&atilde;!”
Gigi Borug&atilde; – antrenor FC UTA

Pat&atilde; alb-rosie
Dintre cei 1.000 de spectatori prezenti la jocul Gaz Metan - UTA, aproximativ 70 erau membrii galeriilor UTA-ei. Cei mai multi fac parte din aripa Alecu Luca – galeria „Red Fighters”, dar si membrii mai nou înfiintatei Ultra Speza Rossa au urm&atilde;rit meciul de la fata locului, deplasându-se cu trenul de dimineat&atilde; care a avut o întârziere de 80 de min.

„Egalul este echitabil. UTA s-a ap&atilde;rat foarte bine si ne-a pus în mare dificultate. Gaz Metan nu este o echip&atilde; de lupt&atilde;, este una tehnic&atilde;. Ne bucur&atilde;m c&atilde; am trecut de jocurile cu CFR si cu UTA în m&atilde;sura în care ne multumim cu +2 cu care suntem actualmente.”
Silviu Dumitrescu – antrenor Gaz Metan

Gladiatorul Varga
Unul dintre cei mai buni juc&atilde;tori de pe teren a fost N. Varga. Norbi a recuperat tot ceea ce era de recuperat la centrul terenului, a initiat actiuni periculoase de contraatac, fiind un permanent piston între linia defensiv&atilde; si cea de atac. La o anumit&atilde; faz&atilde;, precum un gladiator, Varga s-a aruncat la risc într-o alunecare la C. Moldovan în urma c&atilde;reia acesta s-a ales cu o puternic&atilde; hemoragie nazal&atilde;. Nu a fost nici vorb&atilde; de fault, fapt demonstrat si de „centralul” Serea, care a l&atilde;sat jocul s&atilde; continue. >

Observatorul de Arad

RedBaron
1st October 2003, 00:54
Clasamentul seriei B3, dupa etapa a 6-a:

1. CFR Cluj 6 5 1 0 22 - 2 16 +7
2. Olimpia Satu Mare 6 5 0 1 9 - 2 15 +6
3. FC UTA 6 4 1 1 8 - 5 13 +4
4. Jiul 6 4 0 2 19 - 4 12 +3
5. Oasul Negresti 6 4 0 2 11 - 13 12 +3
6. Gaz Metan 6 3 2 1 8 - 4 11 +2
7. Tricotaje Ineu 5 3 1 1 13 - 7 10 +1
8. IS Campia Turzii 6 3 0 3 6 - 11 9 0
9. CSM Resita 6 3 0 3 11 - 18 9 0
10. Corvinul 6 2 1 3 11 - 10 7 -2
11. Armatura Zalau 6 2 1 3 9 - 8 7 -2
12. Univ. Cluj 5 2 1 2 6 - 6 7 +1
13. ACU Arad 6 1 2 3 4 - 6 5 -4
14. CS Deva 6 1 0 5 5 - 10 3 -6
15. Minaur Zlatna 6 0 0 6 2 - 19 0 -9
16. FC Baia Mare 6 0 0 6 5 - 24 0 -9

TZEFERU
3rd October 2003, 04:20
Da se pare ca ady_sintemunici invinuieste UTA si CFR ca ar fi vindut meciuri la Dinamo. Ca bank e buna gluma!!!!!

TZEFERU
3rd October 2003, 04:28
Mohammed Saeed al-Sahaf alias COMICAL ALI revine in Romania sub numele de GIGI BORUGA!!!!! la ARAD
dupa meciul cu Gaz Metan declaratiile lui:
COMICAL ALI: (antrenor UTA): ...... Pentru promovare se vor lupta UTA, Gaz Metan si Olimpia. Echipele din Cluj n-au nici o sansa.

Parca daca bine i-mi aduc aminte in GRUIA nu demult UTA a fost zdrobita ...nu putin, scor 4-0. Mai mult CFR GRUIA este lidera seriei a III-a. Fara infringere.
Dar..... guess what? Apare COMICAL ALI!!!!! Hai ca e bunaaa!!!!

HAI CFRuuuuuuu!!!! FORTA CFR!!!!

http://www.cfr-ecomax.ro

RedBaron
3rd October 2003, 16:54
Mai... tu nu il cunosti inca pe Boruga!
A spus fraza aceea cu buna stiinta! Se numeste "razboi psihologic"...

Personal, inainte de acest sezon, nu remarcasem CFR Cluj, nu imi spunea prea multe aceasta echipa... , dar acum e momentul vostru!!! Acum puteti promova, aveti sponsori si jucatori!

Sincer, chiar m-as bucura sa promovati, deoarece conducerea UTA-ei nu a dat dovada de profesionism, din mai multe puncte de vedere! Si decat sa promovam si sa ajungem iara la un obiectiv de genul "evitarea retrogradarii", mai bine mai stam prin B... pana cand avem un lot mai bun... Si pana la urma, cei mai buni tre' sa promoveze, iar pana acum, fara indoiala, cei mai buni din B3 au fost CFR Cluj! :(

TZEFERU
3rd October 2003, 20:47
Pai da ...stim e razboi psihologic dar totusi COMICAL ALI al vostru face chestia asta in "numar" comic. :thinkso:

CFR GRUIA!!!! :yeah:
VIOLA SECTORE!!!!

RedBaron
3rd October 2003, 21:16
Eu inteleg in parte de ce tu spui ca este o declaratie comica... dar... nu inteleg porecla si ironia... astea nu imi plac!

Deci, Boruga a spus ca el considera CFR-ul fara sansa! A trecut un sfert din campionat... nu sunteti promovati inca! Ati batut pe UTA acasa, ati facut egal la Medias, restul meciurilor nu conteaza asa mult, echipele fiind slabe! Veti avea cu ACU Arad cu Tricotaje Ineu, echipe ce vor face totul sa va incurce, mai este returul cu UTA, etc... In concluzie, sunt multe variabile! Unde mai pui ca, UTA creste constant in joc, mai greu asa, dar s-a vazut o crestere...
Nu intelege ca echipele din judetul Arad vor vinde meciurile lor UTA-ei! Dar pot fi un aliat bun, cat despre "U" Cluj, nu cred ca poate fi vorba de a fi aliati cu voi! Pana la urma tot judetul Arad tine cu UTA!
Cred ca Boruga s-a gandit asa cum am scris eu deasupra, in plus, ptr a... intretine un razboi psihologic, a aruncat aceasta declaratie, care poate face rau, intr-un anumit context!

Faze de genu "comical ali", "gud boi"... pot fi interpretate altfel. Sa stii ca noi, astia din Arad, am auzit pe la TV engleza si stim ca se scrie corect "good boy"! We are not that stupid u know? No point in using "smart lyrics"! :thinkso:

TZEFERU
4th October 2003, 00:33
OK, am scos varianta romanizata a lui "good boy", nu era cazul sa te superi...a fost gluma, nu am avut intentia sa fac misto. /nope/

Da stiu, campionatul se joaca, CFR inca nu si-a declarat deschis intentia de promovare si "e o lupta" in continuare.
Despre U Cluj nu stiu ce sa spun, sa piarda daca nu poate mai mult sau ma rog daca ar "vrea" sa piarda ... apoi vor vedea sponsori ..."joi la vara".

In judetul Arad da, Tricotaje poate incurca "borcanele", ACU nu stiu voi stiti mai bine, vom afla simbata viitoare. Cit despre noi daca ne va putea ajuta Sirma e OK, de la U nu putem astepta nimic.

In rest sper sa fie un campionat cinstit si sa fie meciuri frumoase.

Apropo ai uitat sa spui ca am batut pe "U". Mare greseala. Cu asta trebuia sa incepi. Da, victoria impotriva UT-ei este reconfortanta fiind o contacandidata dar valoarea victoriei importiva rivalilor nostri de la "U" este "sky rocketing"....


HAI CFR!!!

RedBaron
4th October 2003, 13:37
...si "U" Cluj... ma rog, stiu ca sunt rivalii vostri, dar ca echipa, am inteles ca nu au "cine stie ce" lot! Totusi, mai corect, voi vedea ce lot au sambata viitoare!

TZEFERU
5th October 2003, 01:15
U Cluj are totusi lot valoros...printre care Cocis (this is good man)+ 3 juniori la echipa nationala printre care Pacurar (a marcat la Deva)....se pare ca au fost din nou fraieri... in judetul Hunedoara nu pot decit egal....dupa ce conduc aproape tot meciul.

Va veti convinge ..Simbata....
Mi se pare un meci de:
1 - 25%
X - 50%
2 - 25%

RedBaron
5th October 2003, 22:17
UTA - CSM Resita: 1-0

UTA: Iliuciuc - Panin, Luca, Demian, Panaitescu - Lingurar, M.Popescu, Drida, Radoi - Manta, F.Popescu. Au mai intrat: Stefeliga (Manta), Sziler (Drida), Ciubancan.

Inca 3 pct. ptr. UTA, inca un meci fara gol luat, insa inca un meci slabut! Desi parea ca echipa se afla pe o panta ascendenta, jocul acesta a semanat, din nou, cu... o chinuiala! UTA a dominat, putea juca chiar si cu 2 fundasi, dar... de la mijloc in sus... foarte subred! Spectatori, neobisnuit de putini, in jur de 1500. Totusi, pe buna dreptate! Preturi mari la bilete, fotbal nu prea se vede, adversari necunoscuti sau, oricum, de nivel... "sub nivel". Cu toate ca CSM Resita este un nume in fotbalul nostru, echipa traieste prin nume, momentan. Un 11 format in mare majoritate de tineri, cu exceptia a 3 jucatori mai experimentati.

Putea fi si 3-0 daca ar fi fost sa concretizam mai mult/des, dar... o ocazie nu este un gol (nici macar la 3 ocazii clare nu primesti un 11m) deci ramanem cu golul marcat de Luca si sperante de mai bine, doar s-a incurca CFR-ul in ceva echipa, asta inainte sa ne incurcam noi, ptr. ca pare inevitabil sa castigam non-stop, dupa cum jucam.
Unii au spus ca, poate echipa nu s-a mobilizat ptr. acest meci, avand in vedere situatia adversarului, in plus, urmatorul meci fiind la Cluj cu "U".
De la UTA nu as putea remarca pozitiv jucatori, poate doar Luca, M.Popescu si Demian. Restul mi s-au parut... slabuti, cu niste minusuri mari la atac (Manta, F.Popescu) si la Radoi.

Clasamentul dupa etapa a 7-a, B3:

1. CFR Cluj 7 6 1 0 32 - 2 19 +7
2. Olimpia Satu Mare 7 5 1 1 10 - 3 16 +7
3. FC UTA 7 5 1 1 9 - 5 16 +4
4. Jiul 7 4 1 2 21 - 6 13 +4
5. Tricotaje Ineu 6 4 1 1 15 - 8 13 +1
6. Oasul Negresti 7 4 0 3 12 - 15 12 +3
7. Gaz Metan 6 3 2 1 8 - 4 11 +2
8. Corvinul 7 3 1 3 12 - 10 10 -2
9. IS Campia Turzii 7 3 1 3 7 - 12 10 -2
10. CSM Resita 7 3 0 4 11 - 19 9 0
11. Armatura Zalau 7 2 2 3 11 - 10 8 -4
12. Univ. Cluj 6 2 2 2 8 - 8 8 +2
13. ACU Arad 7 1 2 4 4 - 7 5 -4
14. CS Deva 7 1 1 5 7 - 12 4 -8
15. FC Baia Mare 6 0 0 6 5 - 24 0 -9
16. Minaur Zlatna 7 0 0 7 2 - 29 0 -9

Meciurile viitoare: ACU Arad - CFR Cluj si "U" Cluj - UTA, deci 2 dueluri Arad - Cluj! Mai amintesc si pe Olimpia Satu Mare - Armatura Zalau. Ar mai fi meci interesant: Tricotaje Ineu - Jiul, ineuanii avand in linia de clasament un meci lipsa, momentan, meci amanat.
De observat golaverajele primelor echipe! Se pot trage niste concluzii interesante!

Tudose
5th October 2003, 22:23
Daphix_, vad ca va tineti bine! Fara spectacol, la limita dar, dupa infrangerea de la Cluj din prima etapa, au urmat 5 victorii si un egal.

RedBaron
5th October 2003, 22:51
Nu... /nope/ Nu ne tinem bine! Am avut doar 2 meciuri serioase, cu CFR-ul :very sad: si Mediasul :( , adica o infrangere si un egal!
Restul au fost meciuri de antrenament, sau ar fi trebuit sa fie, ptr. o echipa buna (vezi CFR)! Pai ce? Am batut Deva, ISCT, Baia Mare, Resita... astea-s echipe... slabe totusi, echipe de juniori ori jucatori... nu zic mai mult!
Am pierdut cu Ineul in Cupa! :x
Intelegi tu? (de ce nu ne tinem bine!) Asta e! Mai vedem ce-o fi! :ce_carnati:

Tudose
5th October 2003, 22:57
Imi pare rau sa aud asta, intr-un fel se vede citind rezultatele in ziar, altfel de la fata locului...

phil
5th October 2003, 22:59
Daphix_, apreciez efortul tau de a ne tine la curent cu ce se intampla pe stadionul din Arad. apropo, de ce nu ia cineva decizia de a numi acest stadion: (Baronul) Neumann? cred ca un alt nume ar fi de neconceput. in fine, keep up the good work...la obiectivitate ma refer. dupa parerea mea, cel mai mare adversar al UTA-ei e chiar echipa si abia apoi ceferistii clujeni. se pare ca veti avea batai de cap cu ambele. oricum succes :happy .

alt.core
5th October 2003, 23:27
yeap, good point! aveti forumul oficial pe care puteti porni o campanie in directia asta, mai ales ca exista si ziaristi care pot face in paralel acelasi lucru in presa!

RedBaron
5th October 2003, 23:27
Intr-adevar, o sugestie f.buna! Am s-o postez si pe forumul oficial al UTA-ei!
De ce? E simplu de raspuns! Ptr. ca nu exista persoane profesioniste in conducerea clubului. De aceea! Crede-ma, s-ar putea face o multime de lucruri, acele detalii ce creeaza un "tot" ar putea fi "puse la punct". Vorba lu' Boruga: "In final... o-m vedea ce-o fi!" . Oricum, sugestia e buna!

phil
6th October 2003, 03:10
Daphix_: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

ah, scuze, uitai ca trebuie sa folosim (si) cuvinte :D :D :D :oops: :oops: :oops:

Kidu
6th October 2003, 03:49
Nu stiu ce sa zic, dar mie nu imi place defel cum merge echipa. Chiar daca cashtigam s-ar putea sa se adevereasca zicala aia cu ulciorul. Sper sa nu fie asha.

TZEFERU
7th October 2003, 01:34
MESERIE GRUIA va intra in actiune simbata cu ACU. Fiti pe faza, sper ca baietii sa faca o demonstratie de fotbal.

FACE-TI LOC, FACE-TI LOC, CFR pe PRIMU' LOC..
FORTA CFR!!!

Kidu
7th October 2003, 23:26
Vom trai shi vom vedea tzefereule. Oricum sambata se va disputa sg-rul derby al seriei "U" Cluj - UTA. Cu regret o spun, dar voi suntetzi prea meci, chiar daca acum intamplator suntetzi pe primul loc. Campionatul e lung ...
Numai bine ...

Kidu
7th October 2003, 23:26
mici (scuze)

TZEFERU
8th October 2003, 03:42
...hmmmmm intimplator? ....hmmmmmmm :x
cred ca UTA e mult mai intimplator pe 4...ar "treii" sa fie mai jos.
Daca CFR era pe primul loc dupa meciuri similare cu ale UT-ei ( :help: ) ...eu as fi acum ascuns undeva......

Sintem prea mici? Ok....macar nu ne arata nimeni cu degetul. (in sens rau).

Stii Edmonton Oilers a cistigat Stanley Cup de 5 ori in perioada 1984-1990. De atunci se scrie la intrarea in Edmonton......"The City of Champions"...ei da dar ACUM...se face misto de ei.....si li se face aluzie sa i-si schimbe numele orasului poate DADE-DADE ia mai baga cineva in seama. Si totusi ei au fost campioni "DOAR" de 13 ani......

ANY COMMENTS? ANY BIDS?

Vulturul
9th October 2003, 12:36
www.fcarges.3x.ro

RedBaron
9th October 2003, 17:35
Am postat acea sugestie pe forumul oficial al UTA-ei si mi s-a spus ca, de fapt, aceasta propunere ar exista deja, stadionul fiind in proprietatea Primariei,... mai departe... nu stiu... .

Nu cred ca se poate nega faptul ca CFR-ul e o echipa mai mica, dpdv al fanilor, palmaresului (cred). Totusi, si o echipa mica poate sa creasca!, iar acum CFR-ul se afirma, rezultatele de pana acum intarind afirmatia. Oricum, este totusi prematur... , mai este jumatate din tur si returul...

phil
9th October 2003, 20:30
OK, Daphix_. insa cand vine vorba de birocratie combinata cu putin politicianism cine stie cat se mai taraganeaza lucrurile. oricum, mi s-ar parea de-a dreptul o impietate ca stadionul sa fie numit altfel.

TZEFERULE, "The City of Champions" nu se trage doar de la Oilers ci si de la Edm. Eskimos.

TZEFERU
10th October 2003, 20:18
Da dar azi se toti refera mai mult la Oilers si la anii de glorie cind juca Gretzky.

Tudose
10th October 2003, 20:34
Daphix_, am pus mesajul de mai jos si pe forum la UTA.

Am cautat pe Internet, gasind urmatoarea informatie:
"Stadionul a fost construit de baronul Neumann si inaugurat la 1 septembrie 1946 la partida de campionat dintre UTA si Ciocanul, încheiat&atilde; cu 1-0 pentru alb-rosii."

Un alt link interesant despre baronul Neumann, care s-ar putea sa te intereseze din alte puncte de vedere:
http://www.revistavatra.ro/1_2_2002_26.pdf

RedBaron
10th October 2003, 21:33
Interesant articolul. L-am citit... Multumesc de link :happy
Nu cred ca multi stiau acele lucruri... eu unul nu stiam, in plus, incep sa-mi mai schimb parerea despre situatia comunitatii evreiesti din RO, in perioada anilor '30-'40 (off-topic).

RedBaron
11th October 2003, 17:34
ACU Arad - CFR Cluj: 1-1

ACU Arad a aratat azi ca stie sa joace fotbal, mai mult, nu e exagerat sa spun ca, am vazut niste jucatori mai "fotbalisti" ca la UTA! Pot afirma in mod clar ca la acest meci am vazut mai mult fotbal, in definitiv, decat la 5 meciuri ale UTA-ei adunate la un loc!

Nu cunosc formatiile, jucatorii, dar primele 10 min. ale meciului au fost dominate clar de catre ACU, cu ocazii bune de gol, urmatoarele 10, de CFR, dupa care, pana la pauza s-a echilibrat jocul! Daca scriam fraze de genul "joc confuz, incalcit" cu referire la unele meciuri ale UTA-ei, aici ele nu pot fi folosite! Cred ca totusi CFR-ul putea mai mult sau stie mai mult fotbal, dar azi nu au reusit sa se exprime in mod optim!

Repriza a 2-a a fost usor dominata de ACU cu prezenta contra-atacurilor CFR-ului! Scorul a decurs astfel: 1 repriza, in min. 40, gol CFR, Turcu, iar in a 2-a repriza, min. 60, egaleaza ACU prin Pavel! Luat dupa ocazii (nefructificate, normal) ACU ar fi condus la vreo 2 goluri... Oricum, un meci frumos totusi! Bravo ACU (Vagonul) Arad! Bravo Coras (antrenor ACU)!
Ma tot intreb cum ACU are jucatori... iar UTA a adus niste... mda... . Pacat!
Ca fapt divers, tre' sa va spun, ca stadionul celor de la ACU... inca o ruina=cea mai veche arena din tara... si arata ca atare!
Si cand ma gandesc cate stadioane avem de genul asta! Am vazut arenele urmatoare: Tricotaje Ineu, UTA, ACU Arad si va spun ca sunt relicve, pseudo-arene, etc... Si mai vrem fotbal... Ce sa zic de Dinamo care, cand am vazut stadionul, am crezut ca e o gluma, fiind mult mai mic decat credeam eu! DAr, astea's alte probleme!

RedBaron
11th October 2003, 19:07
Etapa 8
2003-10-11 Gaz Metan IS Campia Turzii 3 - 1
2003-10-11 CSM Resita FC Baia Mare 3 - 3
2003-10-11 Univ. Cluj FC UTA 3 - 0
2003-10-11 Minaur Zlatna CS Deva 1 - 4
2003-10-11 ACU Arad CFR Cluj 1 - 1
2003-10-11 Oasul Negresti Corvinul 2 - 0
2003-10-11 Jiul Tricotaje Ineu 3 - 0
2003-10-11 Olimpia Satu Mare Armatura Zalau 5 - 1

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 8 6 2 0 33 - 3 20 +8
2. Olimpia Satu Mare 8 6 1 1 15 - 4 19 +7
3. Gaz Metan 8 5 2 1 15 - 6 17 +5
4. Jiul 8 5 1 2 24 - 6 16 +4
5. FC UTA 8 5 1 2 9 - 8 16 +4
6. Oasul Negresti 8 5 0 3 14 - 15 15 +3
7. Tricotaje Ineu 7 4 1 2 15 - 11 13 +1
8. Univ. Cluj 7 3 2 2 11 - 8 11 +2
9. Corvinul 8 3 1 4 12 - 12 10 -2
10. IS Campia Turzii 8 3 1 4 8 - 15 10 -2
11. CSM Resita 8 3 1 4 14 - 22 10 -2
12. Armatura Zalau 8 2 2 4 12 - 15 8 -4
13. CS Deva 8 2 1 5 11 - 13 7 -5
14. ACU Arad 8 1 3 4 5 - 8 6 -6
15. FC Baia Mare 8 0 1 7 9 - 31 1 -11
16. Minaur Zlatna 8 0 0 8 3 - 33 0 -12

Sergio
11th October 2003, 22:16
Daphix, de UTA nimic? :(
Sau e prea greu de digerat infrangerea? :evil:

Acuma pe bune, ce se intampla cu echipa? Clujenii nu mi se pareau prea amenintatori, mai ales dupa ce au pierdut incredibil etapa trecuta victoria la Deva, erau cu moralul la pamant. Cu Boruga pe banca lucrurile ar trebui sa stea altfel. Poate vine Coras, ca tot i-a incurcat pe CFR. :happy

TZEFERU
11th October 2003, 23:16
Felicitari echipei ACU, se pare ca ACU este pe o pozitie mult mai joasa in clasament decit valoarea echipei care a demonstrat ca stie sa lupte.

Stiu eu poate CFR a devenit prea comoda sau poate a prins o zi mai slaba dar cred le trebuie o asemenea lectie din cind in cind sa fie tinuti cu picioarele pe pamint.
Ce mai, se mai intimpla si la echipe mai mari asemenea lucruri. Oricum se pare ca lipsa lui Goia din echipa mai ales in defensiva conteaza.

E dificil in conditiile din Romania unde e lipsa de bani sa faci totusi performanta, mai ales ca se pare ca finantele "pun botul" pe echipe. In Romania nu exista economie sanatoata si normal ca sint multe nereguli. Din cauza lipsei de bani din tara, legile in Romania sint FORTATE impotriva NATURII UMANE. Si ce iese?...--> kkt.

Firmele din Romania ar trebui lasate sa investeasca mai mult in cea ce vor ...nu doar 5% dupa cite inteleg. (adica 5% se poate pune la cheltuieli si trage din impozit). Dar din pacate in Romania inca sint prea multi hamesiti in conducere....si iar ne intoarcem la MITICI (+ miticizati) de care sint satul pina peste CAP.

RedBaron
12th October 2003, 14:16
Mda... acuma am putea duce o intreaga discutie pe teme economice, sociale... ce pot spune? Cele 3 litere "k" "k" "t" cam reprezinta ce se intampla pe la noi... Parca incercam sa iesim din el, ne taram, o parte din noi chiar incearca sa se smulga... dar partea majoritara ii trage inapoi... metaforic vorbind!

Nu am scris nimik de UTA ptr. ca a jucat la Cluj si nu am fost la meci! Cei ce au fost, nu au postat nimik inca despre meci... deci ce sa spun/postez? Rezultatul e scris! 3-0 ptr. "U", cu 2 goluri in primele 5 min. si UTA nu a contat prea mult in acest meci, asta e tot ce stiu! Ce se intampla?... am mai scris in mesajele precedente, nu mai revin... Cred ca ai mai urmarit (Sergio) forumul asta si al UTA-ei oficial, s-au scris km de mesaje pe aceasta tema... nu am nimik nou de adaugat. Asta e!

Cred ca Boruga... nu va mai prinde urmatorul meci pe banca UTA-ei, din cate aud eu... Desi, nu se poate da doar in antrenor, nu e el de vina in asa masura,... cu lotul nostru... mai greu cu performanta! De la mijloc in sus nu avem echipa!

Sergio
12th October 2003, 20:52
Pe cel oficial n-am mai fost demult si nu prea mai cunosc situatia decat din ziare. Dar daca ne luam dupa ziare, n-am rezolvat nimic. Cei care au fost la meci sa posteze o scurta cronica a meciului ca m-a innebunit taica meu ca nu gaseste nimic despre meci. Oricum, maine va aparea in Prosport sau Gazeta mai mult ca sigur.

Schimbarea lui Boruga nu mi se pare totusi o sulutie. Decat unul moale de tipul lui Visan mai bine unul care se baga putin in ei. Parerea mea.

Kidu
12th October 2003, 21:03
Sa va dau cateva detalii despre meciul de la Cj. Nu am mai scris sambata dupa meci pt ca eram shi obosit dupa drum, shi nervos, shi indispus shi numai de asta nu aveam chef. In primul rand la Cj ne-am deplasat pe cont propriu 10 oameni din S.U.R, iar la intoarcere am fost 12. Am intarziat 6 min la meci, exact cat a dat "U" primele doua goluri. Ajunshi acolo am vrut sa stam langa Luca shi sa strigam acelashi repertoriu cu al lor, sa incercam sa facem o treaba buna. Dar nu ai cu cine. S-a ofticat Luca pt ca noi dupa parerea mea shi nu numai am strigat mai tare decat ei ( ei fiind aprox. 40-50) shi el ne-a reproshat ca nu ne sincronizam ca noi strigam aiurea. In fine dupa un schimb de replici,in care i-am spus ca atata timp cat noi ne-am platit deplasarea shi ei au mers pe gratis sau cel mult aproapre gratis (10.000 de lei), noi strigam ce vrem noi, unde vrem noi shi cand vrem noi. Nu a mai zis nimic shi nici noi nu i-am mai zis nimic. Am stat la vreo 5 metrii deasupra lor shi am incurajat echipa tot meciul. Chiar shi dupa 3-0 cand ei au plecat acasa, noi am ramas. La final nu am apostrofat jucatorii din contra i-am aplaudat shi am vb-it putzin cu M. Popescu. Am zis ca shi asha au ei destule greutatzi de ce sa le mai fi facut noi altele acolo. Despre meci prea multe nu am ce sa spun. 3-0 ne scuteshte de orice alt comentariu. Cu toate astea eu unul nu mai pot fi de acord cu G. Boruga (tot respectul pt ce a facut pana acum, dar cred ca de aici incolo mai trebuie shi competentza nu numai entuziasm) P. Manta, Drida, Radoi. Imi pare rau de M. Popescu, de Norby Varga, de Cipri Luca shi Cristi Panin. Restu` nu au ce cauta la UTA. Parerea mea. Echipa a jucat un meci incalcit asha cum il stim cu totzii shi nu aveam cum sa cashtigam. Nu am facut o faza clara de poarta, doar suturi shi faze anemice shi lipsite de consistentza. Asta este... Viatza merge inainte.

Ferko
14th October 2003, 08:45
Pana vine vremea returului se pot lamuri lucrurile si UTA poate sa-si ia revansa si in fata CFR-ului si in fata lu "U". Nu trebuie disperat.

red_f
15th October 2003, 14:08
Io , in semn de protest fata de echipa , doresc sa ii taxam si sa nu mai mergem la primiul meci, sa vada si "dragul" de manta ca trebuie sa transpire pt banii pe care ii primeste. :x :x :x :x



PS : Daca bat cu minim 7-0 pe zlatna ne vom intoarce !!! :drak: :drak:

Diu
16th October 2003, 14:57
Pt. suporterii aradeni.
Mergeti si incurajati-va echipa, de aceia va numiti suporteri, nu! Daca plecati dovediti lipsa de respect fata de echipa voastra.
FORZA OLI!

RedBaron
16th October 2003, 22:20
red_f este alegerea ta (voastra)! Totusi, a fi fan (sau ultras, etc) inseamna sa incurajezi echipa indiferent de situatie, divizie, etc...
Stiu... nimeni dintre noi nu poate fi bucuros ptr. acesta situatie DAR galeria UTA-ei trebuie sa isi incurajeze echipa!

Stiu ca S.U.R. o va face... poate si R.F., poate nu... e alegerea ta (voastra). Publicul va "taxa" echipa oricum...

Cat despre scorul meciului cu Zlatna... NU ARE NICI O IMPORTANTA! ABSOLUT! Eu zic ca vom castiga, nu conteaza scorul!
Ceea ce conteaza e sa castigam meciuri serioase, nu pe cele cu caracter amical, de pregatire, vezi Zlatna... ori meciurile serioase nu le-am castigat... si mai mult, am scos doar 1 pct din intalnirile cu Medias, U si CFR Cluj (campionat), Ineu (Cupa). Ar mai fi meciul de acasa cu Olimpia...

RedBaron
18th October 2003, 14:36
UTA - Zlatna: 2 - 0

La un pas de disperare am fost azi... iar :x . Tineti-va bine! UTA marcheaza in min. 90 (Panaitescu)si 93(pen. Manta)!!! Cu echipa (adica Zlatna) ce a luat 10 (zece) goluri de la CFR! Mda... UTA nu joaca nimik!!! In clasament suntem in grafic (oarecum), in realitate... departe... de orice pretentii!
Nu am nici ce sa spun... Fotbal nu a fost... UTA a avut in componenta pe: Grozav - Demian, Costache, Varga, Panaitescu, Panin, Lingurar, M.Popescu, Drida, Radoi, Petrut. Nu imi dau seama ce sistem au jucat... . Au mai intrat dupa pauza: Manta (a fost huiduit copios), F.Popescu si Ciubancan, in locul lui Drida, M.Popescu si Petrut. Hai sa mai amintesc bara lui Lingurar, sut frumos, dinafara careului mare.

Publicul a huiduit echipa si a cerut demisia antrenorului Boruga. Motive ar fi... . Totusi nu ma asteptam ca adevaratii fani ai UTA-ei sa prefere sa strige (atunci cand au strigat) prostii in loc sa incurajeze echipa, daca tot au venit la stadion. Pana la urma si la greu, macar galeria trebuie sa sustina echipa! Parerea mea...

Sergio
18th October 2003, 15:27
UTA - Zlatna: 2 - 0

UTA marcheaza in min. 90 (Panaitescu)si 93(pen. Manta)!!!


La radio se zicea ca minutele au fost 85 si 88. In fine, nu asta conteaza. Vezi, Daphix ca n-a fost chiar un amical... Totusi rezultatele etapei va avantajeaza. Bafta in continuare! :bere:

Diu
18th October 2003, 15:59
Conteaza orice gol! Orice victorie e victorie indiferent daca e cu 1-0 sau n-0 .
Eu nu cred ca CFR`u sa .. castige meciurile cu asa scoruri. Mai ales ca ... vezi meciurile cu ACU Arad si Oasul Negresti.
ACU Arad joaca pt. UTA si Oasul ptr. Olimpia.
Antrenorii ambelor echipe au declarat asta.
Degeaba au CFR`u in lot 11 vedeta daca noi (Oli si UTA) avem omogenitate.

RedBaron
18th October 2003, 21:36
Nu stiu de Olimpia ce sa zic... dar UTA nu a dovedit ca are omogenitate...

Daca tot e sa analizam... hai sa va scot "la lumina" in privinta UTA-ei, sa stiti exact (cei interesati) la ce va puteti astepta!

Echipa nu este asa slaba... dar se pare ca pregatirea ei + presiunea exercitata asupra ei nu ii permit sa se exprime prea bine! Nici CFR-ul nu sunt o super echipa, dar sprijinul financiar + faptul ca ei au transferat niste jucatori de valoare + lipsa presiunii asupra lor au dus la un parcurs bun! Acum s-au impiedicat un pic... dar, daca nu vor ateriza in "nas", ci tot "pe picioare", vor mai produce "scorul etapei".

Boruga (antrenorul UTA-ei) e destul de controversat, destui spun ca el este "tapul ispasitor", adica il invinuiesc de faptul ca nu pregateste bine echipa si ca le-a indus jucatorilor in mod voluntar (prin declaratiile sale) o presiune prea mare. Si asa, la Arad lumea nu prea are rabdare si nervi sa tremure cu echipe precum ... Zlatna, Deva, etc... pe care UTA cu chinuri mari le-a invins!
Apoi nu au existat transferuri la UTA! Au plecat jucatori (N'Jock, Bogdan, Dragomir, Fritea, Marginean - gratuit) si nu au fost adusi altii pe masura, ci doar jucatori "la ocazie", adica fara a se plati vreo grila, jucatori veniti gratis (F.Popescu, Radoi, Costache)... oricum, nu valori! De ce? Nu sunt bani! Apoi, in parte si Boruga a declarat ca are lot... ca e multumit... si iata, ca ne chinuim cu Zlatna="ciuca batailor".

ACU nu sprijina UTA! Chiar urmatoarea etapa va fi "deplasarea" la ACU, echipa care este codasa si are nevoie neaparata de pct! ACU ajuta UTA doar prin faptul ca incearca sa incurce contracandidatele UTA-ei, ceea ce oricum s-ar intampla!

Cam asta e "tabloul" care se prezinta la UTA! De aici si rezultatele slabe, desi clasamentul chiar ca nu o arata, adica UTA e totusi pe 4, la 3 pct de lider... Nu stiu ptr. cat timp insa...

ad3an
19th October 2003, 18:18
UTA o sa stea pe 4 putin timp,etapa viitoare o sa fie si mai sus poate chiar pe 1.Aveti si voi putina rabdare,vad ca cfr a incepu sa nu mai aiba continitate iar olimpia o sa faca ca si sezonul trecut,in retur o sa se "raie firul",parerea mea ca uta si Cfr in ordinea respectiva sunt favorite pt promovare happy happy happy

webmaster-tifo
24th October 2003, 12:50
sal problema pt care iti scriu este urmatoare fac un site despre miscarea ultra din romania si am nevoie de informatii despre ultrasii stelisti...astept un raspuns din partea ta daca ma poti ajuta...bafta... cine ma poate ajuta il rog sa ma contacteze la adresa:miscarea_ultra@personal.ro

Diu
24th October 2003, 17:41
Eu cred ca pana la urma nu o sa facem ca anu` trecut.
CFR`ul nu cred ca promoveaza sau cel putin nu cinstit. Vezi declaratia antrenorului ca nu isi propune sa castige toate meciurile. Ce antrenor ar vrea ca echipa sa sa nu castige toate meciurile. E ceva suspect aici.
Si daca promoveaza sigur retrogradeaza.
Ei.. sigur nici Oli sau UTA nu cred ca o sa reziste in A, sau in cel mai bun caz se vor salva pe final..
Gaz Metan.. nush ce sa zic.
In schimb stiu ca Olimpia si UTA o sa se bata pt. promovare.

RedBaron
25th October 2003, 16:50
ACU Arad - UTA : 1-2

UTA: Tufisi/Panin, Luca, Costache, Panaitescu, Lingurar, Varga, Chitescu, Drida, Manta. Au mai intrat F.Popescu, Sziler si Petrut (au iesit: Manta, Drida si Chitescu).

Cu toate ca suntem pe 3 in clasament, la acelasi nr. de pct. cu CFR si Olimpia (dc nu ma insel), UTA nu imi pare sa joace... ceva. ACU nu a reprezentat o echipa "grea" ptr. UTA! Alte meciuri au fost si vor fi "teste" ptr. noi! Si totusi, ce s-a vazut mai frecvent, au fost mingi recuperate in spate si aruncate pe flancuri... foarte rar un atac central sau pase consecutive... Greu cu mijlocul nostru... cred ca lipseste f.mult un jucator de constructie (M.Popescu si Radoi nu au jucat). 3 pct sunt "in cont", dar nu vad bine pe UTA... prea slab imi pare ca se misca... si mai apar gafe destule, apoi Chitescu sau Costache mi s-au parut f.slabi!

Despre meci ce sa mai spun... golul 1, minge recuperata de Drida prin deposedarea unui fundas advers aproape de careul mare al ACU-lui :D , sut si gol, iar al 2lea gol semnat Manta dupa o faza f.confuza... ACU au avut un 11m, la 1-0 ptr. UTA, ratat... Batut slab. In fine, nu sunt motive de a suspecta vreun blat! Eu asa spun!

ACU nu s-au miscat rau, parca au jucat mai organizat o idee decat UTA, si eu zic ca ar putea sa scape de locul care il ocupa acum! Pe scurt asta a fost, ptr. cei interesati!

PS: -daca intram in A, nu putem face fata cu acest lot... cel putin pana acum nu am aratat asta!

Sergio
25th October 2003, 17:29
Oho, cat mai aveti pana in A...Oricum, lucrurile vad ca se indreapta si pe la voi si asta nu poate fi decat de bun augur.

the lion king
29th October 2003, 22:32
UTA,echipa cu traditie in div. A e in B iar apullum e in A.Sa mai intelegi fotbalul?De ce atata ura intre UTA SI POLI? :?

FORZA STIINTA

RedBaron
30th October 2003, 23:53
UTA,echipa cu traditie in div. A e in B iar apullum e in A.Sa mai intelegi fotbalul?De ce atata ura intre UTA SI POLI?
Apullum nu are traditia UTA-ei, e adevarat, dar poate sa si-o creeze! Am evitat sa-i felicit oficial pe cei din Alba ptr. campionatul bun, deoarece consider ca e prea devreme... dar sper sa ramana acolo "sus"!

Ura n-ar trebui sa fie in fotbal, dar ea exista si, ceea ce e mai rau, e intretinuta, in mod intentionat (sau ne-)... UTA si Poli, Arad si Timisoara, rosu - violet, sunt exemple de antiteza fotbalistica in Vest!
De ce atata ura...? Este o intrebare asa de complexa... s-au scris/se scriu/ se vor scrie milioane de fraze pe aceasta tema cu diverse argumente, etc...

Vezi forum-urile de pe site-urile oficiale ale echipelor UTA si Poli AEK.[/quote]

TZEFERU
31st October 2003, 00:56
Pai da ura Poli-UTA...da ce sa mai zicem ura "U"-CFR??? (si exemplele din Bucuresti...don't even go there) in acelasi oras.
Macar Poli si UTA sint in orase diferite. Eu inteleg rivalitatea dar de ce trebuia sa fie ura?....de fapt stiu de unde vine...vine adinc din gene...
In armata se foloseau expresii de genul...cei baaa tu esti cu "2 perechi" ?(de testicole bineteles)....sau tu esti cu 3 c..ie?

RedBaron
1st November 2003, 15:21
UTA - Oasul Negresti : 4-1

UTA alterneaza evolutiile neconvingatoare cu cele satisfacatoare si, unele chiar frumoase!
Astazi am avut parte de o evolutie frumoasa, productiva chiar! Oasul Negresti a fost un adversar bun in 1 repriza, dar in a 2a a facut mai mult figuratie! UTA a marcat prin Cornea, Manta, Panin si Radoi!

De precizat acest jucator Cornea de 37 de ani... un fel de Badea al nostru! Gh. Cornea venit tocmai din Maroc si a fost legitimat la UTA sapt. asta (ca sapt. trecuta nu era in lot si nimeni nu auzise de el). Oricum, pare a fi in forma fizica buna, a jucat 90 de min, pe postul de atacant.
UTA a evoluat cu: Grozav- Panin, Luca, Panaitescu, Demian, Lingurar, M.Popescu, Chitescu, Varga, Manta, Cornea. Au mai intrat: Radoi, Petrut, F.Popescu.

UTA a reusit un joc combinativ destul de bun, uneori am vazut si pressing. Apararea adversa a fost solicitata eficient pe flancuri, dar si central cand a trebuit... in concluzie, parca am avut parte de un joc mai eficient, mai gandit! Sper sa nu fie doar o coincidenta! Oasul s-au aparat o buna perioada de timp, aglomerand careul lor mare, dar "asediul" aradenilor a avut sorti de izbanda... Gol frumos a lui Panin, sut din afara careului mare, la fel si cel a lui Radoi...
Oasul au jucat bine totusi... in repriza a 2a insa au fost un pic depasiti de situatie...

UTA a fost sustinuta de cele 2 galerii Red Fighters (RF)si Spetza Ultra Rossa (SUR) pe tot parcursul jocului. Este frumos cum se completeaza cele 2 galerii... ma bucur ca la Arad s-a reusit co-existenta a 2 galerii fara incidente... chiar din contra, exista un anume respect reciproc.

Cam atat de la Arad! :happy Vreme foarte frumoasa ptr. aceasta perioada, si calduroasa, fotbal de calitate, spectatori... aprox. 2500, iar daca UTA reuseste un rezultat bun la Jiul Petrosani, stadionul va fi din nou plin. Sa dea D-zeu, ca doar si el e UT-ist! Numai bine!

RedBaron
2nd November 2003, 12:36
Etapa 11 :
01/11/2003 Olimpia Satu Mare CSM Resita 3 - 0
01/11/2003 Gaz Metan Univ. Cluj 2 - 2
01/11/2003 IS Campia Turzii Minaur Zlatna 2 - 2
01/11/2003 FC Baia Mare ACU Arad 3 - 1
01/11/2003 FC UTA Oasul Negresti 4 - 1
01/11/2003 CS Deva Jiul 1 - 0
01/11/2003 CFR Cluj Armatura Zalau 2 - 1
01/11/2003 Corvinul Tricotaje Ineu 2 - 1

Clasamentul:
L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 11 7 4 0 36 - 5 25 +7
----------------------------------------------------
2. Olimpia Satu Mare 11 8 1 2 20 - 6 25 +7
3. FC UTA 11 8 1 2 17 - 10 25 +7
4. Gaz Metan 11 6 3 2 18 - 9 21 +6
5. Jiul 11 6 2 3 26 - 8 20 +5
6. Oasul Negresti 11 6 1 4 18 - 21 19 +4
7. Univ. Cluj 11 5 3 3 17 - 12 18 +3
8. Tricotaje Ineu 11 5 1 5 19 - 18 16 -2
9. Armatura Zalau 11 4 2 5 17 - 19 14 -1
10. CS Deva 11 4 1 6 18 - 15 13 -5
11. Corvinul 11 4 1 6 16 - 17 13 -5
12. CSM Resita 11 4 1 6 15 - 26 13 -2
13. IS Campia Turzii 11 3 2 6 10 - 20 11 -7
----------------------------------------------------
14. FC Baia Mare 11 2 1 8 14 - 33 7 -11
15. ACU Arad 11 1 3 7 7 - 18 6 -9
16. Minaur Zlatna 11 1 1 9 6 - 37 4 -11

Etapa 12 :
08/11/2003 Univ. Cluj - CSM Resita
08/11/2003 Minaur Zlatna - Gaz Metan
08/11/2003 ACU Arad - IS Campia Turzii
08/11/2003 Oasul Negresti - FC Baia Mare
08/11/2003 Jiul - FC UTA
08/11/2003 Armatura Zalau - CS Deva
08/11/2003 Tricotaje Ineu - CFR Cluj
08/11/2003 Corvinul - Olimpia Satu Mare

RedBaron
8th November 2003, 16:47
Etapa 12
08/11/2003 Univ. Cluj - CSM Resita: 5 - 0
08/11/2003 Minaur Zlatna - Gaz Metan: 0 - 1
08/11/2003 ACU Arad - IS Campia Turzii: 2 - 0
08/11/2003 Oasul Negresti - FC Baia Mare: 3 - 3
08/11/2003 Jiul - FC UTA: 1 - 0 :x :oops: :(
08/11/2003 Armatura Zalau - CS Deva: 1 - 0
08/11/2003 Tricotaje Ineu - CFR Cluj: 2 - 4
08/11/2003 Corvinul - Olimpia Satu Mare: 1 - 0

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. CFR Cluj 12 8 4 0 40 - 7 28 +10
2. Olimpia Satu Mare 12 8 1 3 20 - 7 25 +7
3. FC UTA 12 8 1 3 17 - 11 25 +7
4. Gaz Metan 12 7 3 2 19 - 9 24 +9
5. Jiul 12 7 2 3 27 - 8 23 +5
6. Univ. Cluj 12 6 3 3 22 - 12 21 +3
7. Oasul Negresti 12 6 2 4 21 - 24 20 +2
8. Armatura Zalau 12 5 2 5 18 - 19 17 -1
9. Corvinul 12 5 1 6 17 - 17 16 -5
10. Tricotaje Ineu 12 5 1 6 21 - 22 16 -5
11. CS Deva 12 4 1 7 18 - 16 13 -5
12. CSM Resita 12 4 1 7 15 - 31 13 -2
13. IS Campia Turzii 12 3 2 7 10 - 22 11 -7
14. ACU Arad 12 2 3 7 9 - 18 9 -9
15. FC Baia Mare 12 2 2 8 17 - 36 8 -10
16. Minaur Zlatna 12 1 1 10 6 - 38 4 -14

Etapa 13
15/11/2003 Olimpia Satu Mare - Univ. Cluj
15/11/2003 CSM Resita - Minaur Zlatna
15/11/2003 Gaz Metan - ACU Arad
15/11/2003 IS Campia Turzii - Oasul Negresti
15/11/2003 FC Baia Mare - Jiul
15/11/2003 FC UTA - Armatura Zalau
15/11/2003 CS Deva - Tricotaje Ineu
15/11/2003 CFR Cluj - Corvinul

ad3an
11th November 2003, 20:03
Daphix_ vrei sa iti dau un pronostic pentru UTA,te risti?
Ce se intampla la voi ma cu "mosu" ala de 37 de ani,ii ia locul lui Manta lol

DRAGOS
12th November 2003, 16:24
Boruga ramane la UTA

Consiliul de administratie al clubului de fotbal UTA Arad a decis mentinerea antrenorului Gheorghe Boruga pe banca tehnica a echipei, chiar daca a UTA a fost invinsa in etapa trecuta de Jiul Petrosani.
Dupa parcursul slab facut de "Batrana Doamna" in prima parte a campionatului, conducerea clubului i-a dat antrenorului Boruga un ultimatum, pentru ca acesta sa nu fie demis echipa trebuind sa castige patru meciuri din patru.
Cu toate ca partida de la Petrosani a fost cel de-al "patrulea val", conducatorii echipei au decis sa il pastreze pe Boruga, cel putin pana la finalul turului, apreciind ca formatia se afla pe o curba ascendenta, motiv pentru care demiterea antrenorului nu s-ar mai justifica acum, cu doar trei etape inaintea incheierii primei parti a campionatului.

RedBaron
14th November 2003, 00:23
Nu stiu ce sa mai zic de UTA... de fapt de conducerea clubului... parca totul merge din prost in mai prost... acelasi joc nesigur dublat de esecuri in meciuri importante, acelasi stadion uzat moral si fizic, nici o perspectiva...

Ma uit acum la prietenii din Timisoara, au o echipa de Div. A, au un stadion acceptabil, acum si nocturna... au un antrenor bun, mai mult, un antrenor ce se confunda cu echipa Poli AEK... iar noi... tot frecam div. B, in conditiile de mai sus! /nope/ Nu sunt multumit, dar asta e! Si de-o fi sa jucam in camp deschis de la 8 dimineata, eu voi ramane alaturi de echipa... Si la bine si la rau/ UTA este clubul meu!

PASARE
14th November 2003, 19:03
heloo inegzistentilor Batalion Giroc a revenit la Basov si e din nou
expus pe gardurile stadioanelor din divizia A deci sunteti degeaba sunteti penibil RATATILOR !!! forza viola 8) Pasare 8)


Batalion Giroc the best /fu/ the rest !!
/fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/

RedBaron
14th November 2003, 20:46
Este primul si ultimul mesaj pe care il scrii pe acest topic, aducand injurii si care nu va fi sters... Ai folosit niste icoane care sunt admise, deci nu iti editez mesajul, dar pe viitor te-as sfatui sa nu mai postezi aberatii!

Totusi, acel f@ck l-am inlocuit cu /fu/ , sper ca nu te superi!

Dar sa o luam pe rand:

Cred ca te referi la acel banner ars/rupt de catre niste suporteri ai UTA-ei, la meciul de Cupa Ineu - Poli AEK ... dar ce te-ai asteptat? Sa va unga cu smirna acel banner, odata cazut in mainile unor utisti? Nu sunt de acord cu asemenea comportamente, nu ii pot aplauda pe cei ce au facut asta, mai nou vad ca se lauda cu bucati din acel banner! F. bine! Treaba lor, dar eu nu le doresc la randul, sa le fie dat foc la banner-e sau luate ca prada de razboi! Este o tampenie imensa!!!
Pai voi va credeti luptatori, cine stie ce super fani, etc... dar va lipseste respectul fata de fotbal, fata de adversar. Nu doar tie, ci majoritatii, fie ea din Arad sau Timisoara! Voi ce ati facut cand a-ti ajuns in Gara din Arad??? Hai s-o lasam balta...

Ti-as putea spune ca habar nu ai sa scrii... dar poate te-ai grabit, si in ura nemarginita fata de UTA, ti-a iesit mesajul asa!

Pe viitor, incearca sa te exprimi corect, cu argumente, si fara injurii ca nimeni nu ramane socat daca vede 20 de /fu/ -uri insirate! Dar, daca atata stii... asta e! Numai bine!

BIANCO_NERO
14th November 2003, 21:03
Daphix_ daca scria asa ceva pe forum la Pandurii era avertizat :)..... Trecand de la gluma la serios..... MULTA BAFTA! SI SPER CA LA ANUL SA URCATI VOI NU CFR-UL DIN CLUJ...... Va tinem pumnii......
FORZA UTA!

PS: Eu din cate stiu Poli AEK Timisoara este fosta Fulgerul Bragadirul redenumita AEK Bucuresti :)..... adevarata Poli Timisoara este uitata pe undeva prin D, daca nu ma inseala memoria
Si poate bem o :bere: la anul in Regie la meciu direct :)
:forza uta:

RedBaron
14th November 2003, 21:12
Hai sa nu mai inflamam spiritele! Poli AEK este a Timisorii si cu asta basta! End of story! Desi a postat un mesaj urat spun eu, totusi omul mai greseste, apoi a folosit niste icoane... deci nu aveam de ce sa-i sterg mesajul! Poate pe viitor, nu voi mai accepta atatea /fu/ -uri ca totusi da urat pe forum!

Apoi, nu cred in sansele UTA-ei de a promova... de fapt cred, dar ele nu sunt prea... realiste! Acum, in legatura cu Sportul, nu stiu care e realitatea, dar imi pare o echipa mai solida, mai buna decat UTA la momentul acesta! Sincer, macar una din echipe mi-as dori sa fie in A, la anul :happy !

Poate bem :bere: la Arad, sau poate la Timisoara! :thinkso:

BIANCO_NERO
14th November 2003, 21:18
Hai sa nu mai inflamam spiritele! Poli AEK este a Timisorii si cu asta basta! End of story! Desi a postat un mesaj urat spun eu, totusi omul mai greseste, apoi a folosit niste icoane... deci nu aveam de ce sa-i sterg mesajul! Poate pe viitor, nu voi mai accepta atatea /fu/ -uri ca totusi da urat pe forum!

Apoi, nu cred in sansele UTA-ei de a promova... de fapt cred, dar ele nu sunt prea... realiste! Acum, in legatura cu Sportul, nu stiu care e realitatea, dar imi pare o echipa mai solida, mai buna decat UTA la momentul acesta! Sincer, macar una din echipe mi-as dori sa fie in A, la anul :happy !

Poate bem :bere: la Arad, sau poate la Timisoara! :thinkso:

OK accept provocare o bem la Arad sau Timisoara :thinkso: :bere:

Sergio
15th November 2003, 13:39
Hai sa nu mai inflamam spiritele! Poli AEK este a Timisorii si cu asta basta! End of story!


Bine ca ai spus-o tu ca poate te crede mai multa lume. Eu m-am saturat sa tot explic chestia asta asa-zisilor cunoscatori. :ciocan:

Cat despre mesajul cu /fu/ , nu trebuie bagat in seama prea mult, ca i se urca la cap respectivului, care n-are ce cauta nici aici, nici pe stadion. Locul lui e altundeva. A mai postat astfel de mesaje si pe alte forumuri, deci e clar ca atata stie. Noroc ca el este doar o uscatura prin padure si nu trebuie generalizat cazul lui cu a altor suporteri cu bun simt care se detaseaza de astfel de specimene. 8)

PS. Felicitari pt victoria de astazi si bafta la Ineu! :yeah:

RedBaron
15th November 2003, 15:56
Da.. sunt de acord cu ce ai scris! Am vazut ca a postat si la CVUCS...
Vedem ce o fi la Ineu... CFR-ul are la Olimpia cred, si cu putin noroc (sau mai mult :D ) poate trece si UTA pe 1 loc! Bafta si voua!
Tre' sa rejucam la anu' acele meciuri (3-4 si 0-1)!!!

Sergio
15th November 2003, 16:06
Neaparat! :yeah:
Si daca ar fi aceleasi scoruri nu m-ar deranja. 8)

RedBaron
15th November 2003, 16:07
UTA - Armatura Zalau : 2 - 0

UTA: Iliuciuc/ Panin, Luca, Demian, Panaitescu/ M.Popescu, Chitescu, Radoi, Lingurar/ Drida, Cornea. Au mai intrat: Sziler, Petrut si Ciubancan (au iesit: M.Popescu, Radoi si Drida).

UTA deschide scorul in min. 12 prin Drida, cu un sut frumos (17-20 m), plasat. Tot el rateaza un pen., ca Luca sa inscrie dupa un corner execuat bine!

Nu a fost un super meci, dar UTA a jucat bine! Am vazut un pressing insistent... ceea ce mi-a placut! Apoi, am vazut un pic de arta :D , niste "figuri si scheme" reusite! F.bine au jucat Drida si Luca, poate ar merita amintit si Linguarar, dar a ratat dintr-o pozitie ideala! O centrare ce l-a prins singur cu portarul, din 8-9 m... nereusind sa plaseze mingea cu capul in plasa... E! Asa a fost sa fie!
Nu m-a impresionat Cornea, care este in continuu absent din joc, dupa parerea mea! Apoi, in loc sa se concentreze la joc, el ii dirijeaza pe toti... poate sunt subiectiv, dar... in repriza a 2-a a atins mingea de 3 ori! In fine, totul e bine cand se termina cu bine!

Saptamana viitoare la Ineu!

alt.core
15th November 2003, 16:36
Daphix_, atentie la scorul pe care l-ai scris ca le dai emotii celor care nu stiu rezultatul. :D

RedBaron
15th November 2003, 17:37
Eu am scris:
UTA - Armatura Zalau : 0 - 2 , dar am corectat! Intr-adevar, a fost 2-0. :rolleyes: am gresit in 1 faza. :D

ad3an
17th November 2003, 16:38
Daphix_ UTA-Armatura Zalau 0-2 era vai de pielea voastra daca aveai dreptate,mai ales ca CFR a inceput sa circule cu regim de personal, desi bihoreni ar trebui sa fie fani CFR pt ca anul trecut in mare parte lor le datoram promovarea, totusi un meci UTA-BIHORU,sau (UTA-ARADU,poate pana atunci pleaca popica) ar fi mai adevarat decat un POLI CFR
yeah yeah yeah

albrosu69
18th November 2003, 09:34
O partida de dragoste nu se poate compara cu un meci UTA-poli, este un adevarat derby si de o parte si de cealalta mare agitatie, injurii prin ziarele de sport,amenintari, cel mai mic suporter se trezeste vultur si el inca suge la tata, bihor-UTA nu trezeste atata pasiune, nu au loc mari miscari de trupe.
Si pentru Sergio, ce zici de un 8-7 cu rasturnari de scor?

Sergio
18th November 2003, 09:46
Si pentru Sergio, ce zici de un 8-7 cu rasturnari de scor?

Daca e pentru noi, imi convine. :evil:

albrosu69
18th November 2003, 10:03
Acum ca intr-un fel sunt gazda si "oaspetele nostru stapanul nostru" fie de data asta cum vrei tu. :forza uta:

Sergio
18th November 2003, 23:33
:ok:

the lion king
20th November 2003, 11:55
Salut toti fanii UTA :yeah: ,locul vostru e in A,se stie,dar ce facem cu moldovenii astia:Pinalty,Seche,Otelul astia trebuiau sa fie demult in B!
Mafia isi spune cuvantul.Intrati o data dar nu mai cadeti,ca-i pacat :(
atmosfera aveti,public aveti,istorie aveti.... :yeah:

Forza Stiinta :happy

webmaster-tifo
20th November 2003, 16:44
http://www.miscareaultra.3x.ro pagina ultrasilor din romania

albrosu69
21st November 2003, 10:34
Salut toti fanii UTA :yeah: ,locul vostru e in A,se stie,dar ce facem cu moldovenii astia:Pinalty,Seche,Otelul astia trebuiau sa fie demult in B!
Mafia isi spune cuvantul.Intrati o data dar nu mai cadeti,ca-i pacat :(
atmosfera aveti,public aveti,istorie aveti.... :yeah:

Forza Stiinta :happy
Aline exista si in Ardeal o echipa care nu are ce cauta in Divizia A, este Bistrita, de moldoveni ca sa mai spun, dar ma opresc aici ca apoi toata lumea crede ca sunt anti-toti. Eu cred ca si "U" Clujul ar trebui sa se gaseasca printre echipele din Divizia A, si orasul respectiv merita. Sper sa castigati urmatoarele 3 etape, si in mod special sa-i bateti pe Steaua. Multa bafta!! De intrat vom intra dar cu retrogradarea este mai greu, totul se programeaza la Bucuresti.
FoRzA UTA!! FoRzA SUR!!

RedBaron
21st November 2003, 11:56
De intrat vom intra dar cu retrogradarea este mai greu, totul se programeaza la Bucuresti

Cu aceasta afirmatie nu prea sunt de acord! Daca luam doar ultimul sezonal UTA-ei in A, vom vedea ca am cazut pe mana noastra!!! Ce meciuri jucate acasa sa dau exemplu??? Sunt o multime! Vezi cel cu Farul, Dinamo, Poli, Sportul (tur), etc... bine arbitrii nu au ajutat nici din greseala UTA, nu a aparut acea compensatie... UTA a facut egal acasa cu Craiova, deoarece a avut un gol valabil anulat, a pierdut afara la Otelul cu 2-0 (goluri din off-said), tot acasa cu Sportul a avut un penalty clar... Si astea se pot dovedi... am poze :D
Oricum, eu zic ca am cazut pe mana noastra pana la urma... Faceam un egal cu Poli acasa, bateam Farul sau Dinamo (care mi s-a parut cea mai slaba echipa ce a venit in retur la Arad) si alta ne era soarta!

albrosu69
21st November 2003, 12:26
Daphix eu nu am chef sa comentez arbitrajele, am vrut sa scriu ceva si poate nu m-am exprimat foarte bine. Nu am zis ca pe UTA a facut-o cineva, si nationala Romaniei se califica daca Mutu din ocaziile alea singur cu portarul dadea macar un gol si atunci arbitru nu mai era gasit vinovat. Si in fotbalul mare echipele mari sunt ajutate, dar cel putin joaca cinstit, daca-i ajuta arbitrii... Am eu ceva cu un anumit oras, cred ca ti-ai dat seama.

Kidu
22nd November 2003, 00:21
Astazi (e deja sambata 0:17) trebuie sa batem neaparat la Ineu. Nu de alta dar un succes al nostru coroborat cu un pas greshit al cfr-ilor ne-ar aduce pozitzia de lider al seriei. Eu zic ca fi cazul sa ne instalam in fruntea clasamentului shi pana la final sa nu ne mai dam jos de acolo.
S|U}R va face deplasarea la Ineu cu trenul personal ce pleaca sambata din gara Arad la ora 8.05. Intalnirea ultrashilor se face la ora 7.30 in fatza garii. Sa de-a D-zeu sa batem !!!

RedBaron
22nd November 2003, 13:43
Tricotaje Ineu - UTA : 3-4

No comment.

Sergio
22nd November 2003, 15:06
Felicitari UTA-ei pentru primul loc, dar am mari dubii asupra meciului de la Ineu. Cel putin evolutia scorului lasa loc de banuieli... :thinking:

RedBaron
22nd November 2003, 15:32
Iata si rezultatele de azi, clasamentul si etapa viitoare:

Etapa 14
22/11/2003 Minaur Zlatna - Univ. Cluj: 0 - 1
22/11/2003 ACU Arad - CSM Resita: 3 - 0
22/11/2003 Oasul Negresti - Gaz Metan: 1 - 2
22/11/2003 Jiul - IS Campia Turzii: 3 - 2
22/11/2003 Armatura Zalau - FC Baia Mare: 7 - 1
22/11/2003 Tricotaje Ineu - FC UTA: 3 - 4
22/11/2003 Corvinul - CS Deva: 2 - 0
22/11/2003 CFR Cluj - Olimpia Satu Mare: 1 - 2

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. FC UTA 14 10 1 3 23 - 14 31 +10
2. Gaz Metan 14 9 3 2 23 - 10 30 +12
3. Jiul 14 9 2 3 32 - 10 29 +8
4. CFR Cluj 14 8 4 2 43 - 13 28 +4
5. Olimpia Satu Mare 13 9 1 3 22 - 8 28 +10
6. Univ. Cluj 13 7 3 3 23 - 12 24 +6
7. Corvinul 14 7 1 6 23 - 19 22 -2
8. Armatura Zalau 14 6 2 6 25 - 22 20 -1
9. Oasul Negresti 14 6 2 6 23 - 28 20 -1
10. CS Deva 14 5 1 8 20 - 18 16 -5
11. Tricotaje Ineu 14 5 1 8 24 - 28 16 -8
12. CSM Resita 14 5 1 8 16 - 34 16 -2
13. IS Campia Turzii 14 4 2 8 14 - 26 14 -7
14. ACU Arad 14 3 3 8 12 - 20 12 -9
15. FC Baia Mare 14 2 2 10 18 - 45 8 -13
16. Minaur Zlatna 14 1 1 12 6 - 40 4 -17

Etapa 15
29/11/2003 Olimpia Satu Mare - Minaur Zlatna
29/11/2003 Univ. Cluj - ACU Arad
29/11/2003 CSM Resita - Oasul Negresti
29/11/2003 Gaz Metan - Jiul
29/11/2003 IS Campia Turzii - Armatura Zalau
29/11/2003 FC Baia Mare - Tricotaje Ineu
29/11/2003 FC UTA - Corvinul
29/11/2003 CS Deva - CFR Cluj

albrosu69
22nd November 2003, 16:34
Felicitari UTA-ei pentru primul loc, dar am mari dubii asupra meciului de la Ineu. Cel putin evolutia scorului lasa loc de banuieli... :thinking:
Sergio eu am fost la meci, totul era OK, nimeni nu-si dadea seama, dar a luat Iliuciuc un gol tampit si apoi a iesit totul pe fata. A fost un blat nenorocit, decat sa promovam asa mai bine sa joc cinstit in B. Ineu in ultimele 2 minute s-au dat la o parte, am vorbit si cu tusierii, cel putin unul era din Timisoara si a spus ca tine atat cu UTA si cu Poli si crede ca a fost mai bine pentru Vest, dar pentru mine nu este decat o rusine. Rusine!!!!!!!!!!!!!

alt.core
22nd November 2003, 17:00
Pacat!
Este insa de apreciat corectitudinea ta, albrosu69, care dai detaliile astea chiar daca ele iti prejudiciaza echipa favorita! RESPECT!

Gigel Sportul
22nd November 2003, 21:05
Felicitari UTA pentru urcarea pe prima pozitie. Va doresc sa ramaneti acolo inca 16 etape. Poate promovam si anul viitor vom avea sansa unor arbitraje mai corecte decat in sezonul trecut (a tinut si un arbitru cu noi, la Arad, in rest si pe noi ne-au "lucrat" ca-n codru).

Car despre acuzatia de blat: discutabil. Dovezi??? Imi amintesc de o replica a la Tata Jean: "M-ati acuzat de blaturi cand nu le faceam, iar cand erau nu le-a vazut nimeni".

BIANCO_NERO
22nd November 2003, 21:05
Felicitari UTA pentru rezultatul de astazi, la mai mare si sper sa ramaneti tot acolo.... locul vostru este in A...

RedBaron
22nd November 2003, 22:10
B3-ul pare mai echilibrat, poate cel mai echilibrat, iar UTA mai are mult pana la promovare! Asta mie imi este clar!
Spre deosebire de Sportul, lotul UTA-ei nu mi se pare de perspectiva... mai deloc! Avem si noi cativa jucatori buni, care pot face fata in div. A... dar restul... Stam "f.prost" cu atacantii si "cam prost" cu mijlocul. Totusi mai este timp... mai vedem!

Parerea mea este ca locul nostru nu este in A, mai clar, nu meritam inca un loc in A! Poate in viitor!
:forza uta:

deep purple
23rd November 2003, 05:22
UTA ar trebui sa construiasca o echipa cat de cat. Nu poti sa ataci promovarea si sa incerci sa continui cu lotul de acum. albrosu, imi pare rau sa aud ca a fost blat. Ma gandeam ca UTA e oricum peste Ineu si nu ar fi avut nevoie de blat. Pe tricotori i-am nenorocit noi in cupa si nu jucam la valoarea de acum.

DRAGOS
23rd November 2003, 10:39
FELICITARI!!!!
Va asteptam in A impreuna cu Sportul Studentesc!!!! :D

ad3an
24th November 2003, 21:54
Se mai intampla!!!!!!!

RedBaron
28th November 2003, 13:31
Se mai intampla!!!!!!!

Ce se mai intampla? :? :(

Sergio
28th November 2003, 20:13
Cred ca se referea la meciul de la Ineu. :oops:

ad3an
28th November 2003, 22:05
Daphix_ RUSHINICA!!!! sergio stie el ce stie,maaa,va intelegem noi ca vreti sa promovati da nu e frumos maa!!!! drak drak drak drak P P P P

RedBaron
29th November 2003, 00:36
Stiu ca nu-i! Da' eu ce sa fac? Nu-s de acord... da' nu eu hotarasc... Unde mai pui ca multi sunt de acord sub o forma sau alta cu ce s-a intamplat. Ei vad profitul pe termen scurt, nu falimentul de la capatul campaniei!
Acuma sa nu generalizam, cu ACU sau Ineu pot fi/au fost/vor fi intelegeri, dar cu alte echipe nu... Cel putin nu cred!

RedBaron
29th November 2003, 15:25
FC UTA - Corvinul Hunedoara: 3-0

UTA incheie turul campionatului mult mai bine decat la inceput, asta e clar! Victoria cu 3-0 in fata celor de la Corvinul putea fi mult mai drastica, in sensul in care, cel putin inca 2 goluri au "refuzat" sa intre in poarta din neatentia, sa zicem, a lui Drida.
Jocul a avut o singura directie, iar in a 2-a repriza practic hunedorenii n-au contat. Radoi deschide scorul in jurul min. 10, sut frumos 16-17m, la vinclu, in diagonala... Apoi marcheaza Drida si M.Popescu, ultimul tot dintr-un sut frumos, pozitie perpendiculara pe poarta, de la vreo 17m. Dupa cum spuneam, Drida rateaza incredibil in a 2-a repriza, pe cand UTA deja juca in 10 oameni, eliminat Varga, in urma a 2 galbene. Pare ca Radoi a inceput sa prinda forma, el fiind azi titular si poate cel mai bun jucator al UTA-ei! Pacat ca este ultima etapa din tur, dar... vine si returul!
UTA a inceput cu: Grozav-Panaitescu, Demian, Luca, Panin, Varga, Chitescu,M.Popescu, Radoi, Cornea si Drida.
Grozav nu a avut nimic, chiar nimic de aparat, Demian a suferit o fractura la mana (se pare), Panin a jucat cu multa dorinta, agresiv (Respect!), de Radoi am spus..., Cornea... ei bine... nu stiu ce sa zic, nu prea intra in joc, mai creeaza culoare pentru restul... slab, iar Drida, jucatorul imprevizibil.
Au fost schimbati: Demian, Radoi si Cornea cu: Costache, Sziler si Petrut. Manta este indisponibil in continuare.

Etapa 15:
29/11/2003 Olimpia Satu Mare - Minaur Zlatna: 4 - 0
29/11/2003 Univ. Cluj - ACU Arad: 1 - 0
29/11/2003 CSM Resita - Oasul Negresti: 0 - 1
29/11/2003 Gaz Metan - Jiul: 0 - 2
29/11/2003 IS Campia Turzii - Armatura Zalau: 0 - 2
29/11/2003 FC Baia Mare - Tricotaje Ineu: 0 - 4
29/11/2003 FC UTA - Corvinul: 3 - 0
29/11/2003 CS Deva - CFR Cluj: 1 - 0

Clasament Divizia B3 editia 2003/2004:

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.

1. FC UTA 15 11 1 3 26 - 14 34 +10
2. Jiul 15 10 2 3 34 - 10 32 +11
3. Olimpia Satu Mare 14 10 1 3 26 - 8 31 +10
4. Gaz Metan 15 9 3 3 23 - 12 30 +9
5. CFR Cluj 15 8 4 3 43 - 14 28 +4
6. Univ. Cluj 14 8 3 3 24 - 12 27 +6
7. Armatura Zalau 15 7 2 6 27 - 22 23 +2
8. Oasul Negresti 15 7 2 6 24 - 28 23 +2
9. Corvinul 15 7 1 7 23 - 22 22 -2
10. CS Deva 15 6 1 8 21 - 18 19 -5
11. Tricotaje Ineu 15 6 1 8 28 - 28 19 -5
12. CSM Resita 15 5 1 9 16 - 35 16 -5
13. IS Campia Turzii 15 4 2 9 14 - 28 14 -10
14. ACU Arad 15 3 3 9 12 - 21 12 -9
15. FC Baia Mare 15 2 2 11 18 - 49 8 -16
16. Minaur Zlatna 15 1 1 13 6 - 44 4 -17

RedBaron
4th December 2003, 23:18
Dupa restanta jucata si castigata de Olimpia Satu Mare in fata celor de la "U" Cluj, clasamentul s-a modificat astfel:

L Echipa J V E I Golaveraj P Adev.
1. Olimpia Satu Mare 15 11 1 3 29 - 8 34 +10
2. FC UTA 15 11 1 3 26 - 14 34 +10
3. Jiul 15 10 2 3 34 - 10 32 +11
4. Gaz Metan 15 9 3 3 23 - 12 30 +9
5. CFR Cluj 15 8 4 3 43 - 14 28 +4
6. Univ. Cluj 15 8 3 4 24 - 15 27 +6
7. Armatura Zalau 15 7 2 6 27 - 22 23 +2
8. Oasul Negresti 15 7 2 6 24 - 28 23 +2
9. Corvinul 15 7 1 7 23 - 22 22 -2
10. CS Deva 15 6 1 8 21 - 18 19 -5
11. Tricotaje Ineu 15 6 1 8 28 - 28 19 -5
12. CSM Resita 15 5 1 9 16 - 35 16 -5
13. IS Campia Turzii 15 4 2 9 14 - 28 14 -10
14. ACU Arad 15 3 3 9 12 - 21 12 -9
15. FC Baia Mare 15 2 2 11 18 - 49 8 -16
16. Minaur Zlatna 15 1 1 13 6 - 44 4 -17

... totusi, UTA are avantajul meciului direct castigat (cu Olimpia, la Arad).
Se pare ca B3-ul ramane cea mai stransa serie, dupa ce a fost considerata cea mai "usoara".

http://fcuta.arad.ro/sezon/echipa_foto/10.jpgCiprian Luca, jucatorul turului ptr. UTA dupa parerea mea! De "profesie" fundas central, jucat uneori si mijlocas defensiv. /hello

Gigel Sportul
5th December 2003, 21:10
B3-ul pare mai echilibrat, poate cel mai echilibrat, iar UTA mai are mult pana la promovare! Asta mie imi este clar!
Spre deosebire de Sportul, lotul UTA-ei nu mi se pare de perspectiva... mai deloc! Avem si noi cativa jucatori buni, care pot face fata in div. A... dar restul... Stam "f.prost" cu atacantii si "cam prost" cu mijlocul. Totusi mai este timp... mai vedem!

Parerea mea este ca locul nostru nu este in A, mai clar, nu meritam inca un loc in A! Poate in viitor!
:forza uta:

Cred ca asta nu ar trebui sa fie o problema. Orice jucator fara contract ar fi dispus sa mearga la o echipa de "A", chiar daca necesita ceva stimulente financiare. Cred ca problema ar trebui pusa altfel: in cazul unei promovari, ar avea UTA forta financiara sa aduca ceva jucatori de valoare la Arad??? Daca da, totul e OK, merita sa trageti la promovare. Daca nu, problema devine cam trista.

RedBaron
5th December 2003, 21:21
Stii cum e cu forta financiara pe la noi... in general!

Apoi, mi-as dori ca echipa, odata ce promoveaza, sa-si pastreze lotul, mai mult sa-l intareasca cu maximum 3 jucatori sa spunem. Ori la noi... adica la UTA, nu prea e cazul, in sensul in care, din lotul nostru sunt destui jucatori care nu fac fata in A! Apoi vreo 2 sunt peste 33 de ani... titulari pe posturi de maxim efort...

Ideal e sa promovezi cu un lot, dupa cum spuneam, sa-l intaresti un pic, astfel nu pierzi din omogenitate si sa ai si o siguranta financiara. Ideal... sau utopic.

RedBaron
7th December 2003, 00:33
Totusi, cum ramane cu Luca?
Intr-un interviu acordat nu demult ziarului nostru, Calin Chisbora, presedintele CA al FC UTA, spunea ca, in ceea ce-l priveste pe jucatorul Ciprian Luca, al carui contract este scadent in februarie anul viitor, lucrurile sunt clare, masivul aparator cazand la un acord cu gruparea aradeana. Ei, bine, cu riscul de a-l contrazice pe conducatorul din Calea Aurel Vlaicu, trebuie sa spunem ca nu e chiar asa! AGENTURA a aflat nu numai ca Luca nu a semnat inca nici o prelungire, negociata in prealabil, a contractului, ci si ca nimeni de la club nu l-a invitat pana acum la vreo discutie pe aceasta stringenta si arzatoare tema. Intrebat daca ar fi dispus sa continue in tricoul „Batranei Doamne”, Luca a raspuns sec: „Da, cu conditia ca clubul sa-mi ofere o locuinta decenta in proprietate exclusiva!”, nici mai mult, nici mai putin! Se pare ca, in fata unei asemenea doleante, directorul executiv Emanoil Gherghel ar fi propus Consiliului de Administratie sa faca efortul de a-i cumpara jucatorului casa dupa care jinduieste, iar lui Ciprian sa consimta, in schimb, sa semneze cu UTA pe inca cinci ani! Preluat din Fotbal Vest

Ciprian Luca este jucatorul a carui poza o gasiti mai sus (cu vreo 2 mesaje). Oricare ar fi adevarul... Luca tre' as ramana la UTA!

RedBaron
7th December 2003, 00:37
Si tot din Fotbal Vest, despre antrenorul textilistilor Boruga (foto):

Dupa meci, ziaristii au participat la cea mai scurta conferinta de presa care a avut loc vreodata la UTA. La intalnirea cu gazetarii a venit doar Gigi Boruga, care, dupa ce s-a asezat pe scaun, si-a tras sufletul si apoi a rostit urmatoarele cuvinte: “Va multumesc tuturor acelora care ati facut ceva bun pentru acest club. La revedere!” Acestea fiind zise, tehnicianul s-a ridicat brusc de la masa, si a parasit, putin ravasit, incaperea, lasandu-i ca la dentist pe reprezentantii mass-media aflati inauntru. Abordat mai tarziu, Boruga a spus: “Cu voi, de la «Fotbal vest», vreau sa discut mai pe indelete, la o tigara si-o cafea. Voua am mai multe sa va spun...”
http://fcuta.arad.ro/sezon/echipa_foto/54.jpg

Gigel Sportul
8th December 2003, 19:43
Stii cum e cu forta financiara pe la noi... in general!

Apoi, mi-as dori ca echipa, odata ce promoveaza, sa-si pastreze lotul, mai mult sa-l intareasca cu maximum 3 jucatori sa spunem. Ori la noi... adica la UTA, nu prea e cazul, in sensul in care, din lotul nostru sunt destui jucatori care nu fac fata in A! Apoi vreo 2 sunt peste 33 de ani... titulari pe posturi de maxim efort...

Ideal e sa promovezi cu un lot, dupa cum spuneam, sa-l intaresti un pic, astfel nu pierzi din omogenitate si sa ai si o siguranta financiara. Ideal... sau utopic.
In primul rand, sarbatori fericite, Daphix_. Problema cu banii e oricum generala, ideea este ca, daca ai de unde sa iei ceva jucatori de valoare (totusi, nu sa schimbi complet lotul, maxim 4-5), si mai ales daca ti-i permiti, totul ar putea fi OK. In ceea ce il priveste pe suporterul lui Apullum, i-as recomanda sa fie mai ponderat. Nu garantez ca in retur vor mai scoate acelasi numar de puncte in deplasare, ca la Alba m-am convins. Si aici ma refer la chestia aia cu "serie B", orice echipa de la locul 4 in jos e in pericol.

No1Fan
9th December 2003, 02:08
Uite ca de plictiseala cei din Alba Iulia au gasit si Internetul...
Personal ma bucur pentru Unirea ca a reusit sa faca astfel de rezultate, insa cand vine unul ca asta :rolleyes: atunci nu pot sa iti zic altceva decat :rosu: . Nu stiu, ... ma gandesc ca nici nu ar fi trebuit sa te bag in seama... dar hai treaca de la mine...

Forza UTA!!!

ultra_alba
9th December 2003, 02:13
Uite ca de plictiseala cei din Alba Iulia au gasit si Internetul...
Personal ma bucur pentru Unirea ca a reusit sa faca astfel de rezultate, insa cand vine unul ca asta :rolleyes: atunci nu pot sa iti zic altceva decat :rosu: . Nu stiu, ... ma gandesc ca nici nu ar fi trebuit sa te bag in seama... dar hai treaca de la mine...

Forza UTA!!!
ma simt onorat ca m-ai bagat in seama.oricum nu stiu de ce imi pierd eu timpul vorbind cu suporterii aradeni /fu/

adymax
30th December 2004, 14:47
Cei cu amorteala asta pe aici???

La multi ani tuturor si un an plin de impliniri!!