PDA

View Full Version : Ce tratament ii "aplicam" lu' NIculae?



tchibos
10th July 2006, 11:08
"Lupul isi schimba parul da' naravul ba"

Nu se stie daca prinde echipa sau sta pe banca insa Niculae are declaratii de mare vedeta.

Pentru Farul - Auxerre, Niculae a anuntat ca meciul asta e un motiv de revansa si spera ca suporterii giulesteni sa-i fie alaturi.

Ce tratament ii aplicam? Il sustinem pentru ca e roman de-al nostru sau nu pentru ca e rapidist?

CosminGrc
10th July 2006, 11:14
nu tre sa-i aplicam nici un tratament special...nu el ne adversar...ci echipa auxerre....ii aplicam vr'un tratament special cat timp era la rapid ? nu...acu dc sa il mediatizam...ii facem mai multa reclama...

dorryn
10th July 2006, 14:31
ce intrebare..cum sa-l sustinem ca-i roman cand apara culorile unui club strain impotriva unei echipe de club romanesti care reprezinta Romania!rrapidistii ar treubuii sa-si puna intrebarea asta dar ma indoiesc ca vor fi romani.fitzosul ala mic trebuie primit cu multa ostilitate!cred ca stadionul va fi plin in retur daca vom scoate egal sau vom pierde la limita si ma bazez pe faptul ca tot stadionul il va fluiera la fiecare atingere.plus ca ceva mesaje anti n-ar strica!

Rechinul Ucigas
10th July 2006, 15:48
t... b... !

tchibos
10th July 2006, 20:44
ne place sau nu avem si rapidisti in Constanta care cred ca il vor sustine... din fericire nu avem asa ceva pe forum la Farul

Ultras Farul
10th July 2006, 23:51
Dac nu vedeam declaratiile date la tv , poate consideram ca ar trebui ignorat,insa vad ca vrea sa se razbune asa ca sper ca tot stadionul sa-l huiduie.Or fi si rapidisti in Constanta dar sunt putini , si oricum nu cred ca vor avea curaj sa il sustina , in conditiile in care un stadion intreg il va huiduii

dorryn
11th July 2006, 01:39
rapidistii vor fi destul de intelepti sper ..pt binele lor si al echipei noastre.. SA STEA ACASA! Altfel vor fi vanati ca CI.....!

Elphax
11th July 2006, 01:43
ce e cu medicina asta?
ce tratament?
vedeti-va de jocul echipei voastre, daca Niculae va fi lipsit de fair-play - atacati-l atunci!

tchibos
11th July 2006, 02:39
pai deja a dat dovada de lipsa de fair play prin declaratia lui.. nu merita atacat?

dorryn
11th July 2006, 03:09
niculae deja a fost lipsit de fair-play .. pt noi nu exista ..e doar o rezerva la o echipa de nivel mediu din Franta.Dar a instigat la violenta.Deja mai multi suporteri rrapidisti au anuntat ca vin la meci pt a se "razbuna".De ce? ca nu ne-am predat in meciul cu ei.Mentalitate de "ROMan".Sa stati voi cu mainile in san.. eu unul nu pot..

Kroenan
11th July 2006, 10:04
Presa e de vina pentru tot, si in special panaramele de la ProTV... Ei l-au intaratat sa spuna tot felul de abureli.
Dar hai sa fim seriosi... Chiar merita acest no-name ca Niculae tratament special? El saracu` si acum traieste cu impresia ca a ajuns la o echipa mare

@elphax... Nu ti se pare ca ai gresit forumul sau acolo la tine sunt `panze de paianjen` fiindca nu intra nimeni?:D

Ultras Farul
11th July 2006, 11:42
N-au rapidistii curaj sa vina la meciul nostru , sper sa fie 20.000 de oameni in tribune , sa-l huiduie bine si pe niculae si pe rapidistii lui

tchibos
12th July 2006, 08:53
Întrebat dacă Farul va adopta o tactică specială pentru a-l bloca pe Daniel Niculae, jucător care este mânat în joc şi de gândul răzbunării, după ce „rechinii“ i-au îndepărtat pe rapidişti de titlu, după acel 0-0 din Giuleşti, Vukotic a răspuns negativ. „Noi avem stilul nostru, jucăm în zonă, nu om la om. Nu sunt motive să schimbăm ceva pentru acest meci“, a punctat „Lupul“.

Marian BOCAI

Cuget Liber

tchibos
12th July 2006, 18:38
Momcilo Vukotic a precizat ca nu ii va acorda o atentie sporita fostului atacant rapidist. "Ne vom apara in zona. Deci nu vom lua masuri speciale pentru jucatorul rom<n, avem tactica noastra. Trebuie sa ne gindim si la atac, nu putem sa ne aparam 90 de minute, deoarece vrem sa obtinem un rezultat mare in Franta, care sa ne dea sperante pentru returul de la Constanta"

SPT

tchibos
12th July 2006, 23:14
Daniel Niculae a declarat că speră ca primul gol pentru noua sa echipă să &#238;l &#238;nscrie &#238;n poarta Farului. „Cu toate astea, cel mai important e să obţinem victoria, nu cine dă gol. Meciul este esenţial pentru actuala mea echipă, &#238;ntruc&#226;t vrem foarte mult să mergem &#238;n Cupa UEFA. Eu ştiu cum joacă Farul, e o echipă bună, cu jucători valoroşi, dar sper ca Auxerre să meargă mai departe“, a spus atacantul, care a mai arătat că nu caută cu orice preţ să se răzbune pe „rechini“.

Cuget Liber

nubian
16th July 2006, 02:25
...De ce? ca nu ne-am predat in meciul cu ei.Mentalitate de "ROMan".Sa stati voi cu mainile in san.. eu unul nu pot..

Nu de asta, ci pentru ca Farul s-a predat in meciurile cu steaua.. eu ca rapidist din constanta, tin intotdeauna cu Farul la meciurile cu Rapid, si nu reprosez nimic Farului pt 0-0 din Giulesti, dar meciurile cu steaua mi-au lasat un gust amar..

Rossi
16th July 2006, 02:39
Ce tratament ii "aplicam" lu' NIculae?

am vazut ce tratament i'ati aplicat ... i-ati facut doar o Gurita

Auxerre - Farul 4 - 1 ....

Ultras Farul
16th July 2006, 14:04
Sa vedem ce o sa faceti voi in UEFA .Ati batut si voi niste amatori si mare echipa aveti acuma

Ultras Farul
16th July 2006, 14:08
am vazut ce tratament i'ati aplicat ... i-ati facut doar o Gurita

Auxerre - Farul 4 - 1 ....


Nu te bucura in ca de infrangerea Farului , ca s-ar putea sa ai o surpriza in meciul retur .


Pana la moarte cu FARUL/hello

Napoletan
16th July 2006, 22:50
Auxerre - Farul 4 - 1 ....

De baietii de la 17 Nentori iti mai aduci aminte ?

tchibos
18th July 2006, 20:51
Nico a primit ce a meritat, a jucat slabut si l-am "aplaudat" cum am putut mai bine... cred ca la Constanta va fi asupra lui o presiune foarte puternica din partea publicului

starsteel
18th July 2006, 21:03
Pronosticul meu a fost de cand a ajuns la Auxerre ca va fi slabut oricum trebuie taxat la Constanta pt. aberatiile pe care le-a spus. Taxat, adica fluierat, e de ajuns sa nu se inteleaga altceva.

tchibos
22nd July 2006, 10:10
Niculae nu se teme de reacţia fanilor Farului
Ionut COMAN (ionut.coman@telegrafonline.ro)


Conducerea lui Auxerre a &#238;ncercat să &#238;nvăluie &#238;n mister sosirea la Constanţa, renunţ&#238;nd chiar să mai poarte obişnuita corespondenţă cu gruparea constănţeană. “Au cerut să nu se divulge ora la care vin“, au explicat angajaţii hotelului "Iaki", ales drept cartier general de echipa din Hexagon. Delegaţia franceză a ajuns pe Aeroportul “Mihail Kogălniceanu“ joi seară, &#238;n jurul orei 21.30, cu o cursă charter, sosind la stabilimentul din staţiunea Mamaia o oră mai t&#238;rziu. Francezii au venit &#238;nsoţiţi de fostul impresar Giovanni Becali, apropiat al oficialilor lui Auxerre. &#206;n lotul deplasat pentru returul cu Farul a fost oprit şi atacantul Daniel Niculae, revenit pentru prima oară &#238;n ţară după transferul &#238;n Franţa. “Am venit acasă cu treabă, nu &#238;n vacanţă. Chiar dacă am &#238;nvins &#238;n prima manşă la o diferenţă destul de mare, calificarea nu s-a decis. Mai este un meci de jucat şi trebuie să răm&#238;nem concentraţi“, a spus ex-rapidistul, care nu se teme de primirea fanilor constănţeni: “S&#238;nt sigur că nu voi fi primit cu flori, dar nu-mi fac probleme“. Dacă Niculae s-a dovedit jovial cu presa, francezii au refuzat să dea declaraţii, &#238;n frunte cu antrenorul Jean Fernandez, deranjat de prezenţa jurnaliştilor. Singurul oficial disponibil a fost preşedintele lui Auxerre, Jean-Claude Hamel, care s-a declarat foarte mulţumit de transferul lui Niculae. “&#206;i ştiam calităţile ca fotbalist pentru că l-am urmărit timp de doi ani, dar s&#238;ntem impresionaţi de calităţile sale umane şi pot spune că face cinste Rom&#226;niei“, a explicat preşedintele francezilor. Faţă de meciul tur, Fernandez l-a convocat &#238;n premieră pe atacantul polonez Jelen Ireneusz. Lotul deplasat la Constanţa cuprinde 18 jucători: Cool şi Basso - portari; Jaures, Kaboul, Kalabane, Radet, Mignot şi Sagna - fundaşi; Genest, Kahlenberg, Mathis, Thomas şi Cheyrou - atacanţi; Daniel Niculae, Jelen, Traore, Pieroni şi Vadocz - atacanţi. Francezii au efectuat aseară antrenamentul oficial pe stadionul “Farul“.

Telegraf


eu cred ca ar trebui sa se team ca la Constanta vom fi de 300 de ori mai multi, mai infocati mai odihniti si va trebui sa suporte o presiune uriasa.. o sa ne tina minte baiatul cat o sa traiasca

Napoletan
22nd July 2006, 10:55
El si rapidistii care vor veni azi la meci :)

tchibos
22nd July 2006, 10:56
“Nico nu a fost fair-play”

Atacantul constănţenilor spune că echipa sa va lupta p&#226;nă &#238;n ultima clipă pentru victorie &#238;n meciul de azi şi &#238;l taxează pe fostul jucător rapidist.

Larisa CALISTRU
Veteranul “marinarilor” a fost cel mai bun jucător al echipei sale &#238;n partida tur, el &#238;nscriind unicul gol al Farului din meciul de pe “L’Abbe Deschamps”.
PRO : Mihai, aveţi un retur infernal astăzi...
MIHAI GURIŢĂ : Sigur, nu avem o misiune uşoară, dar acum ne cunoaştem adversarul şi va fi altceva.
PRO : Poate Farul să refacă diferenţa de trei goluri?
MIHAI GURIŢĂ : &#206;ncercăm să facem tot posibilul. Le promit adversarilor că nu vor avea viaţă uşoară la Constanţa. Vom lupta p&#226;nă &#238;n ultima clipă, măcar pentru un rezultat onorabil.
PRO Cum crezi că va fi primit de spectatori Daniel Niculae?
MIHAI GURIŢĂ : Frumos, deşi declaraţiile sale la adresa Farului au fost lipsite de fair-play. Spun pentru ultima oară: punctul obţinut &#238;n Giuleşti nu a scos-o pe Steaua campioană, ci ne-a dat nouă posibilitatea să evoluăm &#238;n Cupa UEFA Intertoto. Avem mare nevoie de suporteri, &#238;i rog să vină &#238;n număr c&#226;t mai mare la stadion, mai ales că intrarea este liberă.
PRO : De cur&#226;nd ai semnat prelungirea contractului cu Farul...
MIHAI GURIŢĂ : Am 33 de ani şi mă simt &#238;n stare să mai fac lucruri bune pentru echipa mea &#238;ncă trei ani. După aceea, mi-ar plăcea să fiu conducător de club.

Prosport

malexoid
22nd July 2006, 11:46
ce tratament i-ati putea aplica??? vre-un kilogram de pene suflate in partea dorsala...
drept raspuns civilizat la oracaielile voastre o sa va mai si intepe cu vre-un gol si cam asa s-a scris istoria acestui retur...
Farul - Auxerre 1:1

Relad
22nd July 2006, 11:49
cred ca ii putem striga : "ciocul mic":jerk: ! doar atat ca in rest este nesemnificativ pentru Farul .

Relad
22nd July 2006, 11:50
ce tratament i-ati putea aplica??? vre-un kilogram de pene suflate in partea dorsala...
drept raspuns civilizat la oracaielile voastre o sa va mai si intepe cu vre-un gol si cam asa s-a scris istoria acestui retur...
Farul - Auxerre 1:1

mucles "clona de pe beggga" .....ai grija de "autobaza"

CosminGrc
22nd July 2006, 14:20
După aceea, mi-ar plăcea să fiu conducător de club.

Prosport

Se vede un farist adevarat

Ultras Farul
22nd July 2006, 16:24
Il asteptam pe Gurita conducator la Farul . Cred ca ar face lucruri bune.

CosminGrc
22nd July 2006, 17:10
nu ii mai faceti ma atata reclama ...