PDA

View Full Version : Propun o...propunere



ricky
4th March 2004, 21:34
Poate de la anul competitional viitor : sa alegem v'o 2-3 campionate de fotbal (ROM+ SPA, FRA, GERM, ANG sau ITA), NHL (care mi se pare cel mai pasionant concurs- si datorita celui care CONDUCE "pagina" !), eventual NBA...
Si, din toate acestea :O , dupa un an de zile, sa descoperim ADEVARATUL KING AL PRONOSTICURILOR !

No, voi ce spuneti ?

Sergio
5th March 2004, 17:02
Subscriu acestei initiative cu mentiunea ca Formula 1 nu poate lipsi de pe lista. :nah:

Vadim
5th March 2004, 17:13
Ricky, daca il tii tu si creezi etapele, faci clasamentele etc in facem cu cea mai mare placere.

rasheedkpenny
5th March 2004, 17:16
O sa fie destul de greu de calculat cine e regele pronosticurilor! Pacala era parca cel mai bun la fotbal intern! Oricum modalitatea de calcul o sa fie una ciudata rau!

Persoana in cauza tre sa faca pronosticuri in toate domeniile enumerate mai sus (fotbal, hochei, baschet, etc.) sau doar intr-un singur domeniu? Luati aminte ca unele campionate incep toamna (NBA), altele primavara (F1), altele vara (Fotbal)...

ricky
5th March 2004, 17:48
rasheedkpenny, tocmai asta e...buba !
La fotbal si la fe...pardon ! ne pricepem toti !

Calculul e simplu !
Trebuie doar gasiti cei care se vor ocupa de "sectoare" !
La fotbal, putem face un regulament unic !

Normal, FORMULA 1 nu poate lipsi ! Numai ca va trebui sa luam etapele de cind incep campionatele de fotbal...

Am putea alege campionatele si..."shefii" care sa se ocupe de clasamente !

Hai, iesiti cu propunerile pentru sectia fotbal : ce campionate sa inscriem ?

P.S. Pina marti voi lasa un pic de "liniste" ! Ii mut pe parinti.
Poate veniti la carat mobila !

La :bere: stiu ca m-ati ajuta ! :p

Vadim
7th March 2004, 22:41
Ricky, daca propui o propunere vino si cu o solutie, pentru ca altfel propunerea ramane la stadiul de propunere. Am crezut ca ai tu in cap un concurs interesant cu premii gen pase cu calcaiul de 500 de euro.

ricky
8th March 2004, 19:55
VADIM, un shut in :jerk: e un pas inainte !
Asa ca...

Hai sa alegem (cite?) trei campionate a caror meciuri sa intre in concurs .
Eu propun : ROMANIA (normal !), ITALIA si SPANIA !
Trebuie gasiti "sinucigasii" care sa intocmeasca o tzira de clasamente !
Cine se ofera ? /hello

Luam NBA cu 9 jocuri saptaminale ! Cine se ofera ? :rolleyes:

FORMULA 1, cu etapele de dupa 1 august si pina anul urmator pe (aprox) 30.05. Hai ! Care vrei sa te pui SHÄF !

Concursul NHL, a lui DJ_JAXXX, oricum nu poate lipsi !

Cam acestea sint propunerile mele...

Dupa ce ne hotarim CE sa avem in program...facem si regulamentul !

ricky
8th March 2004, 21:32
VADIM, nu ti-am raspuns la...calcii !

Urmaream, in urma cu 2-3 ani, BUNDESLIGA si ma chinuiam sa gasesc 1-2 intre jucatori germani !
Erau 1-2 (din secventele date de SAT1, in care jucatori germani erau implicati in 1-2-uri.
Dar...
Am jucat la o trupa.
Am plecat de acolo pentru ca n-am vrut sa ma "implic" intr-un conflict (verbal !-altul nici nu exista AICI ! ) cu niste tineri : conduceam cu 4,5-0 si ei imi reprosau ca in loc sa le pasez lor eu alegeam varianta la...ÄIA MAI IN VIRSTA !

Le-am zis-o si unora dintre ei :"määä ! io daca va pun un zid in fata, in loc sa-l depasiti cu 1-2-uri, voi il...strapungeti !"
Culmea ! Mi-au dat dreptate ! De aceea il si apreciaza pe HAGI (ceea ce mi-a dat curaj sa joc in tricoul lui !) !

Dar...ma doare sa o spun : EI au fost de v'o 3 ori C.M. pe cind noi...ne mai balacarim in mocirla... :headbang:

GoPens
9th March 2004, 17:27
Dar...ma doare sa o spun : EI au fost de v'o 3 ori C.M. pe cind noi...ne mai balacarim in mocirla...

alte vremuri, alti jucatori... promotia '90 stia sa mai joace cite un 1-2 asa.
ce-a fost de-atunci... poate stii sketch-ul 'lu Badesalz cu Yeboah ("Banänsche, Banänsche").