PDA

View Full Version : Echipa perfecta in 2008



SAMM
30th January 2008, 11:38
Eu zic asa:

------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Nicolita ------- Plesan -------- Neaga-------------

------------------- ---- -Dica ------------------------------

------------------ Mendoza - Pepe Moreno-------------------



Pe Radoi e clar ca nu ne mai putem baza, Dayro Moreno si Habibou au de demonstrat intai

cred ca punctul slab e mijlocul terenului mai ales pe laterale

Vladek
30th January 2008, 12:21
Eu vad altfel treaba.

------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Nicolita ------- Ov. Petre/Lovin -------- Plesan/Bicfalvi-------------

-- Dayro Moreno --------------- Pepe Moreno------------------- --Dica

Cu mentiunea ca Dayro si Dica tre sa faca si faza defensiva, macar pana la mijlocul terenului. Acolo sa vina la dublaj Ov. Petre si Plesan/Nicolita, dupa caz.

Dani3l
30th January 2008, 12:37
Eu zic asa:

------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Plesan------- Radoi- -------- Neaga-------------

------------------- ---- -DICA ------------------------------

------------------ Mendoza - Dayro-------------------

SAMM
30th January 2008, 12:39
eu cred ca bicfalvi in afara de meciul cu iasi in rest a facut numai balet pe teren, e un mare balerin, nu cred ca deocamdata poate fi titular la Steaua

iar Plesan nu cred ca e stangaci, nici Dica nu e stangaci, Dica nu prea a jucat niciodata lateral stanga, cel putin nu la Steaua

Nico21
30th January 2008, 12:44
eu cred ca bicfalvi in afara de meciul cu iasi in rest a facut numai balet pe teren, e un mare balerin, nu cred ca deocamdata poate fi titular la Steaua

iar Plesan nu cred ca e stangaci, nici Dica nu e stangaci, Dica nu prea a jucat niciodata lateral stanga, cel putin nu la Steaua


Ai jucat vreodata fotbal adevarat?...nu in curtea scolii ma refer...ci profesionist...pai iti zic eu ca daca nu joci titular meci de meci,normal ca nu poti sa intri in ritmul celorlalti...baiatul merita fortat pentru ca are un talent imens...doar priveste cum loveste mingea...zicea nea Gicu Dobrin ca el isi da seama daca esti fotbalist mare daca te vede cum lovesti cotofana...si daca nici el nu se pricepea...:rolleyes:

SAMM
30th January 2008, 12:51
Ai jucat vreodata fotbal adevarat?...nu in curtea scolii ma refer...ci profesionist...pai iti zic eu ca daca nu joci titular meci de meci,normal ca nu poti sa intri in ritmul celorlalti...baiatul merita fortat pentru ca are un talent imens...doar priveste cum loveste mingea:

eu tin minte ca a stat ca o balega la urziceni si s-a uitat la galamaz cand ne-a dat gol in ultimul minut

cum pm loveste mingea, mai rau e ca nu stie sa faca o preluare

o fi talent dar sa joace la Steaua 2, sa confirme si abia apoi sa fie titular la Steaua

plus ca e nitzel cam durduliu pt un fotbalist

ce intelegi prin fotbal adevarat ?

dede
30th January 2008, 12:58
prima data sa vedem cine mai vine... cine mai pleaca... :rolleyes:

SAMM
30th January 2008, 13:02
cam asta cred ca e lotul

steauasv
30th January 2008, 13:05
eu tin minte ca a stat ca o balega la urziceni si s-a uitat la galamaz cand ne-a dat gol in ultimul minut

cum pm loveste mingea, mai rau e ca nu stie sa faca o preluare

o fi talent dar sa joace la Steaua 2, sa confirme si abia apoi sa fie titular la Steaua

Bicfalvi mi`a placut intotdeauna, si cred ca sunt si alti care sunt de acord cu mine..nu stiu ce ai cu baiatu...sut are, ambitie are, putina detenta bineinteles si tehnica...daca ar juca la Arad sa zicem si ar fi titular meci de meci in 2 ani ar avea un loc asigurat in "primul 11"

steauasv
30th January 2008, 13:05
parca Ochirosii a revenit la steaua, nu? unde e? :(

Brian
30th January 2008, 13:10
Ochirosii este la Bologna din cate stiu eu...revine prin aprilie...

Dani3l
30th January 2008, 13:11
Ce moderatori de ka pe intern..cioara aia de nico,non-stop ne face echipa ceausista si cioara jr,adica elphax,din solidaritate de pasare,nu-i da niciun avertisment:happy
Nu inteleg ce legatura are numele topicului..cu sondajul:D

SAMM
30th January 2008, 13:11
Bicfalvi mi`a placut intotdeauna, si cred ca sunt si alti care sunt de acord cu mine..nu stiu ce ai cu baiatu...sut are, ambitie are, putina detenta bineinteles si tehnica...daca ar juca la Arad sa zicem si ar fi titular meci de meci in 2 ani ar avea un loc asigurat in "primul 11"

pai asta zic si eu, sa joace la o echipa mica, sa demonstreze mai multe si apoi sa fie titular la Steaua

pe mine unul deocamdata nu m-a impresionat, cu o floare nu se face primavara asa cum nici cum un gol nu esti mare fotbalist

Nico21
30th January 2008, 13:17
Ce moderatori de ka pe intern..cioara aia de nico,non-stop ne face echipa ceausista si cioara jr,adica elphax,din solidaritate de pasare,nu-i da niciun avertisment:happy
Nu inteleg ce legatura are numele topicului..cu sondajul:D



Asta nu isi cunoaste istoria propriei echipe...in anii '50 Nea Nicu a avut grija de voi,iar Vali v-a luat sub aripa lui vreo cativa ani in deceniul opt...:):):)deci pentru ce vrei sa iau avertisment?...e ca si cum ai spune "sa ii dai lui Nico avertisment ca nebunul sustine ca ziua are 24 de ore"...Esti penibil,ceauselule!!!:rosu:

Gontel
30th January 2008, 15:02
eu cred ca bicfalvi in afara de meciul cu iasi in rest a facut numai balet pe teren, e un mare balerin, nu cred ca deocamdata poate fi titular la Steaua

iar Plesan nu cred ca e stangaci, nici Dica nu e stangaci, Dica nu prea a jucat niciodata lateral stanga, cel putin nu la Steaua

1. Lui Bicfalvi i-ar trebui un imprumut pana in vara la o echipa de Liga 1 ca sa aiba meciuri in picioare. E un fotbalist talentat, cu potential, nu stiu cum vezi tu fotbalul.

2. Cand a venit la Steaua (pe vremea lui Piti) Dica juca mijlocas stanga, in atac erau Neaga si Dinita/Oprita.

Dupa mine, echipa ar fi: Zapata - Golanski, Goian, Ghionea, Emeghara - Plesan, Radoi, Neaga - Dica - Pepe Moreno, Dayro Moreno.

voytala
30th January 2008, 15:10
------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Nicolita ------- Plesan -------- Ov. Petre-------------

------------------- ---- -Dica ------------------------------

------------------ Mendoza - Pepe Moreno------------------


Hi, what could you tell me about Pawel Golanski's actual form? Was he performing well in the test matches?

Vladek
30th January 2008, 15:25
------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Nicolita ------- Plesan -------- Ov. Petre-------------

------------------- ---- -Dica ------------------------------

------------------ Mendoza - Pepe Moreno------------------


Hi, what could you tell me about Pawel Golanski's actual form? Was he performing well in the test matches?

Hi. It's kind of early to tell anything about Golanski's form. He played just one test match - overall he was ok, but nothing out of common.

SAMM
30th January 2008, 16:25
e bine ca suntem toti de acord cu linia de fund, sper sa fie si gg :)))

Liviu
30th January 2008, 21:58
Asa as gandi eu azi prima echipa :

-------------------------- Zapata --------------------------

-----Emeghara ------ Goian ------ Ghionea ------ Nesu ------

-----------Nicolita ------- Petre -------- Dayro--------------

---------------------------Dica ----------------------------

------------------ Mendoza - Pepe Moreno-------------------

Raspund si la poll : Va mai juca fotbal dar nu cred ca va mai reveni vreodata la potentialul maxim, pierde incet-incet contactul cu echipa, sunt sceptic in ceea ce priveste viitorul sau la Steaua, ca jucator.

voytala
30th January 2008, 23:16
Hi. It's kind of early to tell anything about Golanski's form. He played just one test match - overall he was ok, but nothing out of common.

The most important is that he's healthy (for now...). Injuries were always the biggest problem for him. I just hope that he'll play more in the upcoming round, and he'll be well prepared for the Euro ;)

steauasv
31st January 2008, 12:04
-----------------Zapata----------------

--Emeghara--Ghionea--Goian--Golansky--

----Nicolita------Plesan-------Dica------

------Dayro------Pepe------Mendoza----

steauasv
31st January 2008, 12:05
The most important is that he's healthy (for now...). Injuries were always the biggest problem for him. I just hope that he'll play more in the upcoming round, and he'll be well prepared for the Euro ;)

i think he will be prepared for Euro...and he will be an important player for Poland :)

eventHorizon
31st January 2008, 13:16
Dupa cum arata lotul acum, banuiesc o echipa de genul:

-----------Zapata--------------

Golanski-Goian-Ghionea-Emeghara

--------Ov.Petre-Radoi----------

Nicolita-----Dica---Dayro Moreno

----------Pepe Moreno----------

Probabil Plesan va concura cu Dica, Habibou cu Nicolita, Mendoza si Badea cu Pepe Moreno, Surdu cu Dayro, Lovin si Bicfalvi cu Ov.Petre si Neaga cu Becali :D

Ioca10
31st January 2008, 18:58
--------------Zapata------------

Golanski-Goian-Ghionea-Emeghara

---Nicolita-Radoi-Dica-Mendoza--

---Dayro Moreno-Pepe Moreno---

YoNuTzz
31st January 2008, 22:18
------------------------- Zapata ---------------------------

----Golanski ----- Goian ------ Ghionea ----- Emeghara -----

-----------Nicolita------- Ov. Petre- -------- Plesan-------------

------------------- ---- -DICA ------------------------------

------------------ Pepe Moreno - Dayro Moreno-------------------

nu prea imi convine ov. petre in centru, dar cum radoi e mai mereu accidentat...de asemenea mendoza ar mai putea fi titular...

Geografu
31st January 2008, 23:22
Ideea mea :

------------------ Zapata ---------------------------

----Golanski ( Marin ) ----- Goian ------ Ghionea ( Rada ) ----- Emeghara -----

-----------Nicolita------- Ov. Petre- -------- Plesan-------------

------------------- ---- -DICA (Dayro)------------------------------

------------------ Pepe Moreno - Mendoza-------------------

Brian
31st January 2008, 23:41
------------------------------------Zapata---------------------------------------
--Golanski--------Goian---------------------------Ghionea-------Emeghara----

------Nicolita------Ov.Petre----------Plesan--------------Dica-----------------

----------------------Pepe Moreno--------------Mendoza-----------------------

sau....

---------------Zapata----------------
Goian------Ghionea------Emeghara-
----------Ov.Petre-------------------
Nicolita---Dica---Plesan---Dayro---
-----------------------Mendoza------
-------Pepe--------------------------

A doua echipa mi se pare mai interesanta deoarece se poate schimba sistemul foarte usor pe parcursul meciului....
Incepem cu 3-5-2, putem sa schimbam in 4-3-3 prin folosirea lui Nicolita k fundas, Dica mijlocas dreapta si Dayro al treilea varf. Sau se poate transforma in 4-4-2 cu Nicolita fundas si Dica impreuna cu Dayro mijlocasi de banda.

Ioca10
31st January 2008, 23:52
e greu sa-i scoti din 4-4-2.....

eventHorizon
31st January 2008, 23:53
Idee buna la tine Sallam, cea cu schimbarea 3-5-2 -ului in 4-3-3 sau 4-4-2, numai ca Dica nu are deloc viteza si tehnica necesara incat sa depaseasca vreun adversar pe banda... A mai fost folosit si de Piturca, la Steaua, mijlocas stanga, dar nici atunci nu "facea postu", aparand mai mereu in centru. Lui Dica ii convine mai mult in spatele varfului sau varfurilor, fiindca are executii surprinzatoare si stie sa filtreze pasele. Interesant de vazut daca poate juca cu Dayro,sau va fi rezerva lui, caci asta are viteza si poate sa si dribleze :D
Tinand cont ca Nicolita are postul de mijlocas dreapta asigurat (cel putin deocamdata) si trebuie sa existe si un mijlocas sau doi de inchidere, mai mult ca sigur ca toti cei 3, Nicolita, Dica si Dayro vor fi titulari.
Acum ramane de vazut daca Laca va opta pentru 2 mijlocasi la inchidere in detrimentul unui al doilea atacant sau va "risca" cu doar unul singur. :rolleyes:
4-2-3-1 sau 4-1-3-2? :D

Nightwish
1st February 2008, 08:14
Idee buna la tine Sallam, cea cu schimbarea 3-5-2 -ului in 4-3-3 sau 4-4-2, numai ca Dica nu are deloc viteza si tehnica necesara incat sa depaseasca vreun adversar pe banda... A mai fost folosit si de Piturca, la Steaua, mijlocas stanga, dar nici atunci nu "facea postu", aparand mai mereu in centru. Lui Dica ii convine mai mult in spatele varfului sau varfurilor, fiindca are executii surprinzatoare si stie sa filtreze pasele. Interesant de vazut daca poate juca cu Dayro,sau va fi rezerva lui, caci asta are viteza si poate sa si dribleze :D
Tinand cont ca Nicolita are postul de mijlocas dreapta asigurat (cel putin deocamdata) si trebuie sa existe si un mijlocas sau doi de inchidere, mai mult ca sigur ca toti cei 3, Nicolita, Dica si Dayro vor fi titulari.
Acum ramane de vazut daca Laca va opta pentru 2 mijlocasi la inchidere in detrimentul unui al doilea atacant sau va "risca" cu doar unul singur. :rolleyes:
4-2-3-1 sau 4-1-3-2? :D

Cum sa fie mah Dica rezerva lui Dayro? Pai Dayro e jucator de 2 milioane de dolari iar Dica de minim 5 milioane de euroi :D

Brian
1st February 2008, 11:06
Idee buna la tine Sallam, cea cu schimbarea 3-5-2 -ului in 4-3-3 sau 4-4-2, numai ca Dica nu are deloc viteza si tehnica necesara incat sa depaseasca vreun adversar pe banda... A mai fost folosit si de Piturca, la Steaua, mijlocas stanga, dar nici atunci nu "facea postu", aparand mai mereu in centru. Lui Dica ii convine mai mult in spatele varfului sau varfurilor, fiindca are executii surprinzatoare si stie sa filtreze pasele. Interesant de vazut daca poate juca cu Dayro,sau va fi rezerva lui, caci asta are viteza si poate sa si dribleze :D
Tinand cont ca Nicolita are postul de mijlocas dreapta asigurat (cel putin deocamdata) si trebuie sa existe si un mijlocas sau doi de inchidere, mai mult ca sigur ca toti cei 3, Nicolita, Dica si Dayro vor fi titulari.
Acum ramane de vazut daca Laca va opta pentru 2 mijlocasi la inchidere in detrimentul unui al doilea atacant sau va "risca" cu doar unul singur. :rolleyes:
4-2-3-1 sau 4-1-3-2? :D

Ai dreptate in legatura cu folosirea lui Dica pe banda, dar stai linistit pt k pe faza de atac tot Nicolita va fi mijlocas dreapta si Dica va reveni spre centru....asa k nu ne facem probleme din cauza asta....;)

steauasv
13th February 2008, 12:10
Dupa cum arata lotul acum, banuiesc o echipa de genul:

-----------Zapata--------------

Golanski-Goian-Ghionea-Emeghara

--------Ov.Petre-Radoi----------

Nicolita-----Dica---Dayro Moreno

----------Pepe Moreno----------

Probabil Plesan va concura cu Dica, Habibou cu Nicolita, Mendoza si Badea cu Pepe Moreno, Surdu cu Dayro, Lovin si Bicfalvi cu Ov.Petre si Neaga cu Becali :D

Surdu cu Dayro :happy oare cine castiga :lol: da..si Neaga cu Berbecali