PDA

View Full Version : Lazialul Ștefan Radu



Mario Di Lazi
30th January 2008, 07:56
primul român care joacă la echipa italiană Lazio ...
știri despre jucătorul lazial ...

Name: Ștefan RADU
Date of birth: 22.10.1986
Place of birth: București
Height: 178 cm
Weight: 70 kg
Nationality: Romanian
Position: centre back, left back

2004-2005 Dinamo II București
2004-2005 Dinamo București
2005-2006 Dinamo II București
2005-2006 Dinamo București
2006-2007 Dinamo București
2007-2008 Dinamo București
2007-2008 Lazio SS Roma - Serie A
2008-2009 Lazio SS Roma - Serie A

Mario Di Lazi
30th January 2008, 07:57
primul interviu la Lazio al lui Radu :

'VREAU SA-L BAT PE MUTU'
http://prosport.ro/articole/vreau-sa-l-bat-pe-mutu/75264

SPARTANUL E GATA DE LUPTA
http://prosport.ro/articole/spartanul-e-gata-de-lupta/75261

STEFAN RADU: "AS VREA SA DEBUTEZ CONTRA LUI MUTU"
http://prosport.ro/articole/stefan-radu-as-vrea-sa-debutez-contra-lui-mutu/75191

BERGODI: "AR FI O GRESEALA CA RADU SA JOACE IMEDIAT"
http://prosport.ro/articole/bergodi-ar-fi-o-greseala-ca-radu-sa-joace-imediat/75166

Mario Di Lazi
30th January 2008, 20:54
Radu a debutat la Lazio în meciul de cupă ... Fiorentina - Lazio 1-2 ...
o evoluție destul de bună pt Radu, a avut însă și vreo 3 faze pe care le-a tratat un pic aiurea ... dar poate de vină este emoția debutului ...

Mario Di Lazi
31st January 2008, 07:48
DEBUT CU DREPTUL PENTRU STEFAN RADU
http://prosport.ro/articole/debut-cu-dreptul-pentru-stefan-radu/75347

O SINGURA GRESEALA, PERICOL DE AUTOGOL
http://prosport.ro/articole/o-singura-greseala-pericol-de-autogol/75408

STEFAN RADU, APLAUDAT DE GALERIA LAZIALA
http://prosport.ro/articole/stefan-radu-aplaudat-de-galeria-laziala/75358

MUTU IN FATA LUI RADU STEFAN
http://prosport.ro/articole/mutu-in-fata-lui-radu-stefan/75407

Mario Di Lazi
1st February 2008, 08:13
GATA SA INTRE IN ISTORIE
Fostul dinamovist Stefan Radu a ajuns în lumea buna a fotbalului, pe care a descoperit-o la noua sa formatie, Lazio, unde a debutat deja miercuri.

Dupa ce a eliminat Fiorentina lui Adi Mutu în semifinala Cupei Italiei, proaspatul fundas lazial s-a relaxat vizitând monumentele Cetatii Eterne. Stefan Radu evolueaza la o echipa de top din Serie A si spera ca într-o zi sa ajunga la fel de iubit de catre peninsulari, cum este Mutu sau Chivu.

Desi se afla doar de scurta vreme în capitala Italiei, Stefan Radu s-a obisnuit cu noul regim impus de conducerea clubului. Povesteste deschis despre antrenamentele pe care le efectueaza sub conducerea lui Delio Rossi, despre modul în care a fost primit în sânul echipei, dar si despre primele impresii lasate de noua sa familie. "Totul pare diferit fata de România. Nu avem restrictii, nu sta nimeni cu politia dupa noi. Atât timp cât echipa merge bine, antrenorului nu-i pasa ce facem în timpul liber. Avem un singur antrenament pe zi, dimineata sau seara. In cantonament nu ne baga cu saptamânile, ci doar o singura zi, dar muncim zdravan. Nu are nimeni fite de mare fotbalist, toti sunt catalogati la fel", a marturisit internationalul român.

Tânarul fundas a calcat cu dreptul în Italia, lucru semnalat si de presa peninsulara, care a avut numai cuvinte de lauda la adresa sa. "Cu Radu pe teren, Lazio a fost mai sigura în aparare", a titrat Corriere dello Sport". "Rossi a riscat, dar a câstigat cu Radu", a scris si Il Messaggero. Desi a debutat într-un meci cu miza mare, fundasul român a intrat pe teren fara emotii, reusind sa blocheze fiecare atac al lui Vieri, adversarul sau direct. "Chiar nu am avut emotii la Florenta. In meciul Lazio - Dinamo, pe «Olimpico», am tremurat putin. Imi era teama sa ma uit la tribuna", si-a amintit jucatorul, acum impresionat de galeria laziala, care la finalul partidei cu Fiorentina i-a scandat numele. "Nu am înteles exact ce au spus, pentru ca nu cunosc bine limba, dar au strigat numele meu si al unui coleg din aparare", a completat Fane. Debutul lui Radu în Il Calcio nu a trecut neobservat. In timpul plimbarii prin centrul capitalei Italiei, fundasul român a fost recunoscut de catre suporterii lui AS Roma, care i-au strâns mâna si l-au felicitat pentru evolutia sa din partida cu Fiorentina. De asemenea, românul a fost asaltat de câtiva pusti pentru autografe.


Sa bata Inter si AS Roma

Stefan Radu a început lupta împotriva romanilor. Jocul pragmatic al italienilor, diferit de cel practicat în România, nu-l sperie pe tânarul fundas, care si-a fixat deja tintele. Isi doreste sa-l învinga pe Cristi Chivu în finala Cupei Italiei si sa câstige meciurile directe împotriva rivalilor de la AS Roma. "Dupa jocul din meciul cu Fiorentina cred ca putem sa-i batem pe cei de la Internazionale Milano. Mi-as dori ca primul trofeu cu Lazio sa fie Cupa Italiei. Cât despre partidele cu Roma, abia le astept. Cele mai frumoase meciuri sunt derby-urile", a declarat Radu.
prosport.ro

LaZio.CyriL
2nd February 2008, 19:16
...sa fie intr-un ceas bun !

miril
3rd February 2008, 18:21
A facut un meci bun astazi. Mai buna pe ofensiva, usor mai nesigur pe defensiva.

Mario Di Lazi
3rd February 2008, 19:26
eu nu am văzut meciul, dacă tu zici înseamnă că așa este ... :)

Mario Di Lazi
4th February 2008, 07:57
STAPANI PE STANGA
http://prosport.ro/articole/stapani-pe-stanga/75888

Mario Di Lazi
4th February 2008, 13:02
LOTITO: "SUNTEM DECISI SA IL LUAM DEFINITIV PE RADU LA VARA"
Presedintele lazial, Claudio Lotito, este incantat de evolutiile de pana acum a fundasului Radu Stefan, adus sub forma de imprumut de la Dinamo in aceasta iarna si pare decis sa il achizitioneze decisiv pe roman.

"Radu, ca si Rozenhal, a venit sub forma de imprumut si suntem decisi sa il luam definitiv in vara. Este un fundas valoros, un international care poate sa evolueze si pe stanga si in centru defensivei." a declarat Lotito pentru presa italiana

Stefan Radu si-a ajutat echipa sa treaca, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 de Sampdoria. Radu a jucat tot meciul si a fost apreciat pentru evolutia sa
prosport.ro

Mario Di Lazi
18th February 2008, 08:06
STEFAN RADU, TITULAR IN LAZIO- ATALANTA 3-0
Fostul aparator al lui Dinamo si-a continuat seria jocurilor ca titular la Lazio cu meciul de duminica, 3-0 acasa in Serie A cu Atalanta. Stefan Radu a evoluat de aceasta data ca fundas stanga, in centru fiind preferat cuplul Cribari-Sivigla. Romanul a ramas pe teren pe toata durata intalnirii si a incasat si un cartonas galben. Golurile formatiei din capitala Italiei au fost marcate de Tomasso Rocchi (26, 88- ambele din penalty) si Pandev (56).
prosport.ro

kst
20th February 2008, 16:19
La inceput am crezut ca l-au luat doar pentru a avea o rezerva in plus. Vad ca pana acum a fost titular meci de meci si a reusit chiar sa impresioneze lucru care poate doar sa ne bucure. Bafta in continuare.

Mario Di Lazi
20th February 2008, 18:34
este titular pentru ca anumiti jucatori sunt accidentati sau au fost suspendati ...
eu cred ca in momentul in care o sa fie toti apti de joc, nu prinde primul 11 ...

Mario Di Lazi
28th February 2008, 12:56
STEFAN RADU, BUN IN FAZA OFENSIVA
Presa italiana a apreciat evolutia lui Stefan Radu in partida castigata de Lazio, 1-0 acasa cu Reggina. "Românul a pus în aplicare sistemul apara si contraataca. Bun în defensiva, periculos pe faza de atac", a scris Datasport.

Il Tempo l-a considerat ghinionist pe Radu la faza in care a trimis balonul in bara."În câteva faze Radu a fost prins pe picior gresit, dar a compensat prin urcarile în atac. S-a dovedit periculos la duelurile aeriene, dar nu a fost norocos atunci când balonul trimis de el cu capul a lovit bara transversala", a notat Il Tempo.
prosport.ro

Mario Di Lazi
2nd March 2008, 13:10
S. Radu, integralist
Fundasul roman S. Radu a fost integralist in partida AC Milan-Lazio, scor 1-1, disputata sambata seara, in etapa a 26-a din Serie A. Lazio a deschis scorul in minutul 54 prin Bianchi, dar Milan a egalat 13 minute mai tarziu, in urma unui penalty transformat de Oddo.

Lazio a terminat meciul in 10 oameni, dupa ce De Silvestri a primit direct rosu, in urma unui atac dur asupra brazilianului Pato. Echipa lui Radu se afla pe pozitia a 11-a in clasamentul italian, cu 30 de puncte, dupa 26 de etape, la egalitate cu Napoli, care va juca maine contra echipei lui Cristi Chivu, Inter Milano.
prosport.ro

romamerda
3rd March 2008, 20:39
Bafta Radule .....esti mai bun ca Stendardo :D:D:D:D

Mario Di Lazi
6th March 2008, 12:16
Stefan Radu, cea mai buna achizitie
Jurnalistul italian Manuele Baiocchini scrie intr-un editorial in cotidianului Il Tempo că Ștefan Radu este cea mai buna achiziție a lui Lazio din această iarnă.

"Dintre cei patru nou veniți, doar tânărul Ștefan Radu a reușit să se impună ca titular la Lazio, în detrimentul sârbului Kolarov. Radu este cea mai consistentă achiziție a lazialilor. La doar 21 de ani, românul l-a convins pe antrenorul Delio Rossi și a jucat șase meciuri, toate ca titular, în mai puțin de o lună", scrie editorialistul în Il Tempo.

Baiocchini consideră că Lazio îl va cumpăra definitiv pe Radu în această vară. "Observând marea sa capacitate de a evolua pe mai multe posturi, fundaș central sau stânga, dar și potențialul aceastui tânăr apărător, este greu de crezut că Lazio nu va achita restul de 4,2 milioane de euro clubului Dinamo București pentru
achiziționarea definitivă a lui Radu", a notat Manuele Baiocchini.
prosport.ro

Mario Di Lazi
10th March 2008, 08:31
McLazio
Pe zi ce trece, Ștefan Radu mai descoperă câte ceva la Roma. Ultima dată când a rămas cu gura căscată a fost când și-a văzut coechipierii la un fast food. „Nu-mi închipuiam că la un asemenea club se acceptă asta. După partida cu Fiorentina, aproape toată echipa a mers la McDonald’s. Au mâncat fără nicio jenă. La fel și eu”, a povestit fostul dinamovist. “Aici nu avem un meniu impus, cum era la Dinamo. Fiecare mănâncă ce vrea și unde vrea. Fotbaliștii pe care îi știam de la televizor sunt niște tipi normali, iar un coleg, care m-a văzut un pic mirat, chiar mi-a zis că dacă îți e foame mănânci orice. E adevărat că nu este foarte sănătos, dar de multe ori îți e la îndemână. Și eu în România mai mâncam pe la fast food-uri”, a mai spus Fane.
Cea mai mare problemă a sa în acest moment este să-și găsească o casă, deoarece conducerea clubului nu i-a pus la dispoziție nicio locuință, cazându-l deocamdată la baza de cantonament a echipei. “Italiana o înțeleg, dar nu pot să o vorbesc foarte bine. Caut o casă sau un apartament în apropiere de Formello, unde facem antrenamentele”, a punctat fotbalistul. În acea zonă, un apartament cu trei camere sau o casă mai modestă se închiriază cu 1.000 – 1.500 de euro pe lună. “O să-mi ia ceva timp până o să învăț orașul. În maximum o lună vreau să mă mut, ca să pot primi apoi vizite. O să vină mama să stea la mine o vreme”, a mărturisit Ștefan Radu.
prosport.ro

Mario Di Lazi
13th August 2008, 10:04
Radu Ștefan, titular în "amicalul" Lazio-PAOK Salonic
În meciul de prezentare al formației Lazio, contra grecilor de la PAOK Salonic, câștigat de italieni cu 2-0, fundașul român Radu Ștefan a fost titular, a primit un cartonaș galben și a fost schimbat în minutul 75 de Manfredini. Golurile lazialilor au fost înscrise de Matuzalem '2 și Meghni '47.

prosport.ro

Mario Di Lazi
31st October 2008, 08:05
Ștefan Radu, lăudat în Italia
Fostul dinamovist își consolidează poziția de jucător de bază al lui Lazio. După meciul de aseară din campionat, susținut de Lazio la Verona, pe terenul celor de la Chievo, Radu a fost apreciat de presa din "cizmă".
Datasport apreciază că evoluția românului a fost extrem de folositoare atât în defensivă cât și în atac, mai ales in repriza secundă: "Radu s-a evidențiat în faza ofensivă doar în repriza secundă. A dat o mână de ajutor apărării", afirmă sursa citată.
Fostul jucător al lui Dinamo a jucat tot meciul și a contribuit decisiv la golul victoriei lui Lazio, atunci când Mantovani a deviat în propria poartă mingea centrată de român.

prosport.ro

Cipri
30th December 2008, 11:24
Fundașul lui Lazio a fost desemnat cel mai bun fundaș

Radu Ștefan, în echipa ideală a celor mai buni tineri din Serie A

Gazzetta dello Sport a alcătuit în acest final de an mai multe topuri, premiându-i astfel pe cei mai în formă dintre fotbaliștii din Serie A.

În echipa ideală a celor mai buni tineri jucători din `Cizmă`, primul care apare în clasamentul celor mai tari fundași s-a clasat românul Radu Ștefan. Jucătorul lui Lazio i-a devansat pe Rossettini de la Siena și pe Criscito, de la Genoa.

În această formație se regăsesc nume grele, precum coechipierul lui Mutu, Montolivo, dar și noua stea în devenire, Pato.

Iată care a fost cel mai bun `11` din Serie A, așa cum a fost el prezentat în cel mai important cotidian de sport din peninsulă:

Curci(Genoa) - Radu Ștefan(Lazio), Rossettini(Siena), Criscito(Genoa) - Montolivo(Fiorentina), Hamskik(Napoli), De Ceglie(Juventus), Isla(Udinese) - Pato(Milan), Lavezzi(Napoli), Zarate(Lazio)

Mario Di Lazi
2nd January 2009, 20:00
Stefan Radu si Mauro Zarate in primul 11 :)

Denis
3rd January 2009, 11:39
Stefan Radu e in forma mare. Felicitari!

Mario Di Lazi
4th January 2009, 20:45
nu a jucat mereu
am vazut ca antrenorul Rossi le-a acordat cam aceeasi sansa celor 2 fundasi stanga ... Kolarov si Radu

Mario Di Lazi
19th January 2009, 14:43
Fundașul a primit un galben în minutul 75
Radu Ștefan, integralist în Lazio-Juventus 1-1

Radu Ștefan a fost trimis pe teren încă din primul minut, în partida Lazio-Juventus, încheiată la egalitate, 1-1, în cadrul etapei a XIX-a din Seria A.

Fundașul român a primit un cartonaș galben în minutul 75.

Lazio a deschis scorul prin Ledesma, în minutul 24, dar Juventus a egalat șase minute mai târziu, prin golul marcat de Mellberg.

După 19 etape, primele trei poziții sunt ocupate de Inter (43 puncte), 2. Juventus (40), 3. AC Milan (37).

"Nu este deloc ușor să oprești atacul lui Juventus dar fundașul român, Ștefan Radu, nu a încetat niciun minut să facă presiune și a reușit aproape de fiecare dată să să se plaseze la locul potrivit", notează site-ul Eurosport.it. Sursa citată a apreciat cu nota 6,5 prestația internaționalului român în partida cu Juventus, plasându-l pe Radu printre cei mai bun jucător ai gazdelor alături de Lichtsteiner (7), Diakite (7), Rozehnal (6,5) și Zarate (6,5)

prosport.ro

Aurel.D
19th January 2009, 18:29
Ma bucur pentru Radu!! :ok: Ii doresc sa o tina tot asa, mai ales ca este greu de rezistat intr-un campionat atat de puternic ca Il Scudetto!!

Mario Di Lazi
20th January 2009, 08:04
este o surpriză și mai mare din partea mea faptul că este titular în fața lui Kolarov
Radu are 12 prezențe iar Kolarov doar 9 ...

Mario Di Lazi
9th July 2009, 12:48
Radu Ștefan vrea să continue în Italia
"Să revin la Dinamo? Poate peste vreo 10 ani!"

Odată cu întoarcerea lui Gabriel Tamaș la Auxerre, Cosmin Moți a rămas fără un coleg experimentat în centrul defensivei dinamoviste. Oficialii grupării din Ștefan cel Mare tatonează mai multe piste pentru a acoperi "gaura" lăsată de plecarea lui Tamaș.

Unul dintre cei vizați de "roș-albi" este Radu Ștefan, actualul jucător al lui Lazio, care este un produs 100% al lui Dinamo. Fundașul romanilor nici nu se gândește însă la o revenire în țară.

"Dinamo este și va rămâne mereu în sufletul meu. Sunt „câine până la moarte”, dar este prea devreme să fac pasul înapoi. Poate peste vreo zece ani o să revin. Dincolo de asta, nu au fost deloc discuții între cele două cluburi, în privința întoarcerii mele în România. La Lazio am început ca titular, pe postul de fundaș stânga, dar au apărut niște accidentări, care m-au făcut să-mi pierd locul în echipă. Acum mi-am propus să prind un loc de titular. Important e deocamdată să joc la echipa de club. Cred că a venit momentul să evoluez mai mult și apoi va veni și naționala.", a declarat Radu Ștefan în Click.

prosport

Mario Di Lazi
31st August 2009, 15:12
Presa italiană: "Ștefan Radu nu a arătat deloc siguranță!"

Internaționalul român, Ștefan Radu, care a jucat 90 de minute pentru formația sa, Lazio Roma, în meciul câștigat în deplasare cu gruparea Chievo Verona, scor 2-1, a avut o evoluție nesigură, apreciază presa italiană.

"Tehnicianul Ballardini a fost forțat să-l utilizeze pe Radu în centrul devensivei. Totuși, fundașul român nu a arătat deloc siguranță", notează tuttomercatoweb.com.

Site-ul italian l-a notat pe fundașul român cu nota 5, clasându-l printre cei mai slabi jucători ai lui Lazio alături de Cribari.

Agenția Datasport i-a acordat fundașului român nota 6 pentru jocul prestat la meciul de duminică, aceeași pe care a primit-o coechipeirul său Baronio. "Radu a fost nesigur, dar a rămas lucid pe toată perioada meciului", consideră Datasport.

prosport

Mario Di Lazi
17th October 2009, 18:39
Ștefan Radu își întâlnește coșmarul

Ștefan Radu îl va întâlni mâine pe Cassano, în fața căruia a avut probleme de fiecare dată de când s-a transferat la Lazio.

Dacă a fost cu adevărat un jucător care i-a pus mari probleme fostului dinamovist Ștefan Radu, de când acesta a poposit în fotbalul italian, la Lazio, în iarna lui 2008, atunci acesta este de departe atacantul Sampdoriei, Antonio Cassano. Cel supranumit "Peter Pan" a marcat de două ori, scăpând din marcajul lui Radu, iar în acest weekend românul îl va avea din nou ca adversar pe jucătorul care este cerut la echipa națională de o întreagă Italie, dar selecționerul Marcello Lippi i-a închis ușa în nas, motivând că ar strica atmosfera vestiarului cu problemele sale de caracter.

Antrenorul lui Lazio, Davide Ballardini, îl va folosi al patrulea meci consecutiv pe Radu, alături de brazilianul Cribari, în centrul apărării, evoluțiile anterioare ale românului mulțumindu-l pe deplin. "Sunt convins că perechea Radu - Cribari va ști cum să-i oprească pe cei doi atacanți ai Sampdoriei, Cassano și Pazzini. Au arătat că se completează unul pe altul de minune și au jucat bine la Sofia și la Florența", a spus Ballardini. Cassano, în schimb, este amenințător: "Vreau să marchez din nou împotriva lui Lazio, mai ales că pe «Olimpico» mă simt în largul meu de fiecare dată".

prosport

Mario Di Lazi
6th August 2011, 10:07
Acuzat în dese rânduri că ocolește naționala, Radu Ștefan le răspunde contestatarilor! De ce n-a onorat convocările

"U" Cluj va înfrunta astăzi, într-un joc amical, Lazio Roma, formație la care evoluează și Ștefan Radu. Fundașul a mărturisit într‑un interviu PRO TV că e la curent cu tot ce se întâmplă în România, dar nu se gândește să revină acasă.

Te bucură că Lazio joacă un amical cu "U" Cluj?
În primul rând mă întâlnesc cu niște jucători cu care am trăit niște satisfacții enorme. Lăsând la o parte prietenia, e un meci amical între două echipe foarte bune.

Mai vorbești cu vreun fost coleg?
Cu unul dintre ei o să mă întâlnesc în acest meci, Claudiu Niculescu. Și cu Danciu mai vorbesc, chiar i-am transmis zilele trecute să dea mai repede golul cu numărul 200.

Ești la curent cu ce se întâmplă în Liga I?
Da, normal! Chiar și ziarele din Italia scriu despre ce se întâmplă în România, iar colegii mereu mă întreabă de Liga I. Oricum, nu urmăresc doar meciurile lui Dinamo, mă uit cam la toate partidele.

Oțelul a câștigat campionatul...
A fost o surpriză uriașă, dar sper să nu se mai întâmple și în acest sezon. E timpul ca Dinamo să câștige un nou titlu.

S-a speculat că nu ai vrut să vii la echipa națională…
Nu am refuzat niciodată selecția. Chiar am fost accidentat, nu m-am dat lovit.

Ne mai putem califica la Euro?
Șansele sunt foarte mici, dar trebuie să credem până la capăt în ele și să luptăm.

Cum ți se pare grupa de la Mondiale?
Este destul de grea și echilibrată, dar trebuie să ne propunem să o câștigăm.

Cum ți s-ar părea un meci de retragere pentru "Generația de Aur"?
Daca aș fi invitat? Chiar și copil de mingi aș veni la un meci de acest calibru.

Ți-ai dori să joci în Europa League contra unei echipe românești?
Mi-ar fi foarte dificil să joc contra unei echipe românești, mai bine noi să ne întâlnim cât mai târziu, poate în faza finală. Cu siguranță, împotriva lui Dinamo nu!

Vrei să te retragi de la Dinamo?
Deocamdată nu m-am gândit la retragere, dar atunci când va fi să aleg, cu siguranță va fi vorba de Dinamo.

Te-ai acomodat în Roma?
Sunt liniștit aici. Am antrenamente foarte obositoare și lungi, așa că nu mai am timp să mai ies în oraș sau să fac alte chestii. Sincer, n-am avut când să vizitez orașul în trei ani și jumătate.

prosport

Mario Di Lazi
20th September 2011, 19:51
Radu Ștefan intră în "galaxie"! Dacă ajunge la Madrid, va deveni cel mai SCUMP român

În 2008, Ștefan Radu pleca în Italia, de la Dinamo , pentru nu mai puțin de 3,5 milioane de euro. Valoarea fundașului român a crescut treptat în tricoul lui Lazio și a atras atenția cluburilor mari ale Europei.

Astfel, nu e pentru prima oară când Real Madrid se interesează de serviciile internaționalului român. De data asta însă, "galacticii" intenționează să facă și o ofertă conducătorilor romani: 10 milioane de euro.

Atât presa din Italia, cât și cea din Spani spun că interesul lui Mourinho pentru român este real și se așteaptă ca în următoarele zile o oferă concretă să fie înaintată lazialilor.

73 de meciuri în Serie A a disputat Ștefan Radu în tricoul lui Lazio

prosport

Mario Di Lazi
22nd September 2011, 11:51
Real da o avere pe Radu Stefan: 20 mil euro! Spaniolii scriu ca mutarea inca se poate face! Ce zice agentul jucatorului

Mourinho a pierdut 5 puncte in ultimele doua meciuri din Primera, iar presa spaniola scrie ca Radu Stefan este in continuare pe lista de transferuri a Realului, pentru a rezolva problemele defensive.
Real da o avere pe Radu Stefan: 20 mil euro! Spaniolii scriu ca mutarea inca se poate face! Ce zice agentul jucatorului

Dupa ce in urma cu cateva zile presa din Spania a anuntat ca Radu Stefan e pe lista Realului, iar romanul este cotat la 10 milioane de euro, jucatorul a declarat ca nu stie nimic despre asa ceva.

Radu Stefan a anuntat ieri ca are contract pe inca 5 ani cu Lazio si intentioneaza sa ramana la Roma pana la 30 de ani.

Astazi, spaniolii scriu ca mutarea inca se mai poate face, iar suma adusa in discutie s-a dublat in cateva zile: "Discutiile legate de transferul lui Radu Stefan la Real se invart in jurul sumei de 20 de milioane de euro", a scris fichajes.net.

Italienii de la LaLazioSiamoNoi l-au contactat chiar si pe agentul lui Radu Stefan, Victor Becali, care le-ar fi declarat ca, desi il stie bine pe Mourinho, nu cunoaste daca exista un interes oficial pentru roman din partea Realului.

"Real Madrid? Nu stiu nimic despre asta. Nu am vorbit cu nimeni despre aceasta posibilitate si nici Radu nu stie nimic. Il stiu bine pe Mourinho si nu am fost contactat pentru negocieri. Stiu ca multe echipe il plac pe Radu Stefan, e si normal sa fie asa, insa nu exista un interes concret. Daca ar fi fost, as fi stiut cu siguranta", a declarat Victor Becali pentru ziaristii din Italia.

sport.ro

aLLiin
22nd September 2011, 12:36
Ar fi o reusita fantastica pentru radu!

tifosi
17th January 2014, 01:08
Stefan Radu salutand tifosi laziali

http://img3.rol.ro/images/2012/04/09_472457-stefan-radu-salut.jpg

Dante7
17th January 2014, 02:54
Iti dai seama ca o face doar ca sa se puna bine cu fanii, nu ?