PDA

View Full Version : Constantin Gache, noul presedinte al Farului



ducus
29th January 2008, 17:14
Marti, intr-o conferinta de presa, Farul a prezentat noul presedinte al clubului, Constantin Gache. Fostul tehnician al echipei a declarat ca a acceptat aceasta functie din dragoste pentru clubul marinarilor. Dupa aceea Gache a prezentat noua organizare a clubului, Farul urmand sa devina societate pe actiuni.

In cadrul aceleiasi conferinte a fost prezentat si atacantul portughez Francisco Jose Castro Fernandes. Fostul jucator al divizionarei secunde portugheze Varzim, a semnat cu "rechinii" un contract pe trei ani și jumătate.
http://www.prosport.ro/articole/gache-noul-presedinte-al-farului/75177
Ce parere aveti de numirea lui Gache in aceasta functie? Va mai face si alte transferuri la echipa? Va confirma noua achizitie a "rechinilor"?

Klingon
30th January 2008, 03:53
Sancta mediocritas... intr-o latina de balta. :D

Gache nu m-a impresionat prin nimic ca antrenor. Cred ca promovarea lui ca presedinte de club s-a facut pe criterii care n-au nici o legatura cu competenta.

Nu am nici un motiv sa cred ca Gache va fi in stare sa faca pentru Farul ceea ce presedintii buni fac pentru cluburile lor. Va fi presedinte doar cu numele. Pentru Farul va fi ca si cum n-ar avea presedinte. Cum a fost si pana acum, adica.

Imi pare rau ca trebuie sa fiu asa dur cu el, dar nu mi-a dat nici un motiv sa fiu altfel. Sa faca ceva bun la Farul si o sa-l laud.

Kooler
30th January 2008, 07:49
Marti, intr-o conferinta de presa, Farul a prezentat noul presedinte al clubului, Constantin Gache. Fostul tehnician al echipei a declarat ca a acceptat aceasta functie din dragoste pentru clubul marinarilor. Dupa aceea Gache a prezentat noua organizare a clubului, Farul urmand sa devina societate pe actiuni.

Ca altfel putea sa devina antrenor la Real Madrid si sa castige mult mai multi bani, dar el nu si nu, el iubeste mult Farul si....

Asta cu societatea pe actiuni cred ca e un lucru bun...

O echipa avem si cu asta tinem...

Hai Farul !!!:cheer:

kerosene
30th January 2008, 17:58
Da? si de unde luam actiuni? hai sa fim seriosi.

Si daca ar fi sa le scoata la vanzare,mai mult de 2-3% nu vor scoate.

Sper sa ma insel,si clubul sa progreseze,sa fie prosper sa...mai bine ma opresc.:rolleyes:

bahaus_84
30th January 2008, 18:32
Da? si de unde luam actiuni? hai sa fim seriosi.

Si daca ar fi sa le scoata la vanzare,mai mult de 2-3% nu vor scoate.

Sper sa ma insel,si clubul sa progreseze,sa fie prosper sa...mai bine ma opresc.:rolleyes:

da..mai bine hai sa nu mai visam

Kooler
30th January 2008, 20:22
da..mai bine hai sa nu mai visam

pai nu visam... ca decizile tot el le ia... :headbang::headbang::headbang::headbang:

tchibos
30th January 2008, 22:19
Nu am nici un motiv sa cred ca Gache va fi in stare sa faca pentru Farul ceea ce presedintii buni fac pentru cluburile lor. Va fi presedinte doar cu numele. Pentru Farul va fi ca si cum n-ar avea presedinte. Cum a fost si pana acum, adica.

Imi pare rau ca trebuie sa fiu asa dur cu el, dar nu mi-a dat nici un motiv sa fiu altfel. Sa faca ceva bun la Farul si o sa-l laud.

E modul lui Bosanceanu de a-si cere scuze fata d Gache pentu o greseala mi veche fata de el...

Cat despre Gache, e mai bine pentru el ca presedinte, sta la umbra si normal ca nu mai are cum sa demonstreze ca merita la Farul... cel mai bine putea sa faca lucrul asta ca antrenor unde esti si criticat cu o mare intensitate daca nu ai rezultate dar esti si laudat daca ai rezultate

danny del corco
31st January 2008, 00:05
S-au cum se spune : un sut in spate, un pas inainte. Ieri era vicepres. , azi e pres. ca lumea ! Glumeam si eu, desigur. Oricum e de preferat Gache, decat toti neavenitii adunati de prin birouri. Parerea mea.