PDA

View Full Version : Kings On Ice 2 -24/25 aprilie 2008



Pages : [1] 2

whisper
28th January 2008, 22:29
Plushenko revine la Bucuresti!
Multumesc lui Mikeyy pentru link:
http://www.prosport.ro/articole/plusenko-patineaza-din-nou-la-bucuresti/75083

Evgheni Plusenko va sustine un nou spectacol alaturi de Edvin Marton pe gheata de la Bucuresti, la Sala Polivalenta, pe 24 si 25 aprilie. Campionul olimpic îsi va prezenta în premiera numarul pe care îl pregateste pentru Campionatele Mondiale din 2009, în cadrul spectacolului "Kings on Ice II". Show-ul se va bucura si de prezenta cvintuplei campioane europene, Surya Bonaly.

florik2000
28th January 2008, 22:30
campionatele mondiale din 2009?:shocked:revine Plusenko?

whisper
28th January 2008, 22:32
Da nu stiai?:)

rocs_a
28th January 2008, 22:36
VREAAAAAU!!! din nooooou! insa in fata de tot! totul sau nimic!
cand se pun biletele in vanzare? unde ? tot la diverta/muzica/patinoar?

papichullooo
29th January 2008, 10:37
Patinatoarea care il va insoti pe Plushenko nu e cumva Suria Bonaly?

Este cat se poate de sigur, inca nu s-a stabilit pretul biletelor dar se va anunta din timp. De azi este si in presa http://www.prosport.ro/articole/plusenko-patineaza-din-nou-la-bucuresti/75083

rocs_a
29th January 2008, 12:02
daca ai stiri proaspete, despre data cand se pun in vanzare biletele, sa ne anunti pls

florik2000
29th January 2008, 13:24
Da nu stiai?:)

stiam eu ceva dar...si anul asta zicea ca revine si pana la urma ......:(

papichullooo
29th January 2008, 15:49
daca ai stiri proaspete, despre data cand se pun in vanzare biletele, sa ne anunti pls
Azi apre anuntul si pe bilet.ro. Pretul zilele astea acum sunt biletele la tiparit :)

papichullooo
29th January 2008, 16:39
Azi apre anuntul si pe bilet.ro. Pretul zilele astea acum sunt biletele la tiparit :)
Up-date: Biletele se pun in vanzare luni.

Iulya
29th January 2008, 16:49
si pretul?
Si cum se va desfasura la sala polivalenta?! Se organizeaza akolo un patinoar sau cum :o:
http://www.bilet.ro/concerte/9/237/

rocs_a
29th January 2008, 20:59
chiar, merge careva la kings on ice 2? doritori? stiu k nu sunt multi iubitori plushy (cred k deloc actually), insa vine si surya si e si marton si e vb de patinaj, nici un program la tv nu se compara cu o prestatie buna live pe gheata. abia astept sa vad cat sunt biletele si nush de ce nu se tine la patinoar la flamaropol...ciudat

Iulya
29th January 2008, 21:02
eu as merge , ..raman d vazut aku si preturile

Tracoromana
29th January 2008, 22:01
As merge, dar la mine e vb de spectacol + calatorie, in principiu de timp. N-am vazut niciodata un spectacol live pe gheata si mi-ar placea. Am ratat din comoditate si lipsa de organizare personala doua campionate europene care s-au desf relativ aproape de mine: Budapesta 2004 (?) si Zagreb 2008. In schimb am fost la un CE si la un CM de gimnastica artistica la Debrecen - Ungaria. Si e cu totul altceva ca la tv.

crisloregym
29th January 2008, 23:15
Super tare ca ai fost la CE si CM de gimnastica!!! Acolo vreau si eu sa ajung odata si odata:) Personal, am fost la o gala de patinaj si la o competitie internationala de Cupa Mondiala de gimnastica si asa este...sentimentul este ATAT de diferit!!!!! Ai senzatia ca miracole se intampla in fata ta, mai ales la gimnastica, unde fiecare desprindere iti da sentimentul de grandoare..nu ti-ai fi imaginat ca un element sau un altul chiar este posibil. Iar la patinaj, este atat de sublim, iar frigul din patinoar te tine treaz-trezut si esti uimit constant de cat este de frumos:)

rocs_a
29th January 2008, 23:19
100% nu se compara un show live. anul trec cand l-am vazut pe plushenko patinand, patina cu asa de mare rapiditate k nu imi venea sa cred cat de lent mi-ar fi parut la tv

papichullooo
30th January 2008, 11:18
100% nu se compara un show live. anul trec cand l-am vazut pe plushenko patinand, patina cu asa de mare rapiditate k nu imi venea sa cred cat de lent mi-ar fi parut la tv
Bilete intre 50 si 150 ron

rocs_a
30th January 2008, 11:19
wow! mult mai ieftin fata de anul trec (bine, atunci era programat initial doar un spectacol).
buun, si ne zici si noua cum de se face la polivalenta? vor amplasa acolo un patinoar mai micutz?

Ivanna
30th January 2008, 13:53
Asa de repede se pun biletele in vanzare? Ati gasit careva harta patinoarului/ a salii? Vor fi iar scaune pe gheata?

papichullooo
30th January 2008, 14:35
Asa de repede se pun biletele in vanzare? Ati gasit careva harta patinoarului/ a salii? Vor fi iar scaune pe gheata?
Up-date: preturile sunt orientative pana se anunta oficial, cu siguranta or sa fie scaune pe gheata, pretul acestora este de 300 ron

Iulya
2nd February 2008, 02:21
Plushenko a pregătit o premieră românilor


Evgeni Plușcenko va prezenta în premieră programul artistic pe care îl va susține la Campionatele Europene de patinaj artistic din 2009, în spectacolul "Kings On Ice 2008", ce va avea loc pe 24 și 25 aprilie, la Sala Polivalentă din București.

Alături de Plushenko se vor afla afla violonistul Edvin Marton, patinatoarea Surya Bonaly, trei acrobați ai celebrului "Circ du Soleil" acompaniați de Orchestra din Monte Carlo și alți 15 patinatori de excepție.

Evgeni Plushenko este primul patinator din lume care a executat săritura cu quadruple toe loop - triplu toe loop - dublu loop sau aterizarea după combinația quadruple toe loop - triplu toe loop - triplu loop. Este unul dintre puținii patinatori masculini care a executat "răsucirea Biellmann".

Surya Bonaly, câștigătoare a cinci titluri consecutive europene și a trei medalii olimpice, este faimoasă pentru săritura pe spate cu aterizare pe o singura patină, fiind considerată singura patinatoare din lume capabilă să facă acest procedeu.

Marton și Plushenko au susținut în februarie 2007 două spectacole la București, pe patinoarul "Mihai Flamaropol".

d p TVR1

miafangina
2nd February 2008, 12:12
Si Cotidianul de azi da aceeasi stire,pe alocuri chiar sunt aceleasi cuvinte,de-aceea n-am pus link-ul;
Ce spune in plus este ca anul trecut spectatorii s-au plins de frigul din patinoar si de-aceea s-a hotarit sa se faca un patinoar artificial la Sala Polivalenta.

Ivanna
7th February 2008, 10:40
Gata, s-au pus bilete in vanzare de 2 zile. Preturi mai mari ca anu trecut, in randul I costa 3 mil jumate.

andreeas
7th February 2008, 12:54
Gata, s-au pus bilete in vanzare de 2 zile. Preturi mai mari ca anu trecut, in randul I costa 3 mil jumate.

Unde s-au pus in vanzare?
http://www.bilet.ro/concerte/9/237/

Geografu
7th February 2008, 12:57
Si ala de 1 milion ce inseamna ? In fundul tribunei ? :o:

Ivanna
7th February 2008, 13:57
Unde s-au pus in vanzare?
http://www.bilet.ro/concerte/9/237/

Mergi la "Cauta bilet", alegi nr de bilete, zona, platesti cu cardu si gata. S-au pus in vanzare doar biletele pt spectacolul din 24 Aprilie.

Cum vi se pare Sala Polivalenta? Eu nu sunt din Bucuresti si n-am vazut-o niciodata. Incape un patinoar ca Flamaropolul acolo?

rocs_a
7th February 2008, 23:41
isi ia cineva bilete pe gheata sau in primele randuri la 250ron?

peirsolgirl
8th February 2008, 00:22
maaaama pe asta nu-l mai ratez
cei 15 patinatori de exceptie banuiesc ca vor fi tot niste necunoscuti ca anul treut...

rocs_a
8th February 2008, 00:35
ba eu cred k da

Ivanna
8th February 2008, 09:02
isi ia cineva bilete pe gheata sau in primele randuri la 250ron?

Eu mi-am luat deja, pe gheata:rolleyes:
3 mil jumate e intr-adevar mult si e mult mai scump decat la alte spectacolwe kings on Ice din alte tari, cum ar fi Ungaria unde biletele pe gheata nu au fost in toamna mai mult de 2 mil jumate. Da' ce poti sa faci daca in Romania astfel de evenimente sunt practic inexistente?

irinaidu
8th February 2008, 11:39
si pana la urma vine si surya sau nu???

wow, chiar ca sunt scumpe biletele. dar totusi trebuie apreciat ca sunt singurii care vin si in romania.

rocs_a
8th February 2008, 12:36
da, vine si surya, cel putin, ei asa anunta

Geografu
8th February 2008, 12:55
Eu anul trecut mi-am luat pe gheata.
Acum vreau sa merg din nou dar nu stiu daca o sa am timp in perioada aia.
Sa vad cum stau si financiar dar oricum nu as vrea sa ratez sansa sa il vad din nou pe Plushy....:rolleyes::yes:

rocs_a
8th February 2008, 13:49
totusi, merita sa dai atatia bani pe gheata? eu sunt in dilema dak sa iau pe gheata sau nu .

peirsolgirl
18th February 2008, 22:22
mi-am luat bilet:)
nu pe gheata, dar oricum,sper sa vad ceva

ioanaformed
29th February 2008, 23:26
as vrea daca puteti sa ma ajutati si p mine...vin pe 24 la spectacol mi-am luat loc pe gheata dar as vrea si eu un autograf stiu ca vreau cam multe dar ce ar trebui sa fac sa fiu civilizata si sa stau calma sau sa lupt k o spartana?...daca stau in primul rand asta inseamna k nu o sa ajung niciodata sa pot lua un autograf?...va rog ajutati-ma si pe mine...mentionez ca sunt micuta si slaba

irinaidu
29th February 2008, 23:45
hmmm, dificil. cum arata sala in care se tine spectacolul??? adica pe unde intra, ies patinatorii??? exista repetitii??? poate ai putea sa incerci cu o zi inainte daca se fac repetitii.
sa zica si cei care au fost anul trecut, cum s-au descurcat.
participa si in celelalte discutii daca vrei. cum de iti place patinajul , cine iti place din cei ce patineaza acum ????
bine ai venit si distractie faina la plushy!!!

Anisia
29th February 2008, 23:58
Bine-ai venit ioanaformed:) (si eu sunt incepatoare):D

rocs_a
1st March 2008, 00:27
ioanaformed, eu anul trec am luat autografe de la plushenko si marton. multa lume a luat anul trec, dar park nu toti (toate mai bine zis) . tb sa te duci repede dupa ei, sa ai insa grija la gorilele de la bgs sau de unde vin ei sa pazeasca, k anul trec erau cam suparati rau.
autograf e usor de luat, mai greu sau imposibil dak vrei sa faci poze cu ei

Ivanna
1st March 2008, 09:23
Am auzit ceva zvonuri cum ca anul acesta va fi organizata o sesiune de autografe

rocs_a
1st March 2008, 10:10
sunt curioasa sa ii vad la tv in vreun talk show, asa cum a fost anul trecut cu showul nasul. au fost funny plushy si marton atunci

ioanaformed
1st March 2008, 12:48
multumesc pentru primirea calduroasa chiar nu ma asteptam...:)...mie imi place cel mai mult de plushy si asta de cand eram mica a fost dragoste la prima vedere cred k l-am vazut prima oara atunci cand a patinat cu Yagudin si a cazut :( aveam 12 ani...va multumesc pentru sfaturi si sper sa iau un autograf nu ma dau asa usor batuta si poze nici nu incerc pentru ca ii iubesc si imi dau seama ca e f obositor pentru ei

Iulya
1st March 2008, 15:09
eu anu trecut am luat autograf si de la el si de la marton. Dupa Show l=am asteptat la vestiare , da a fost cam imbulzeala

ioanaformed
1st March 2008, 17:01
iulya era cam imbulzeala sau nici nu puteai sa treci...baietii sunt draguti i mean...dispusi sa dea autografe pt toata lumea ;;)

Iulya
1st March 2008, 17:24
a fost imbulzeala ... iar paza a mai restrictionat insa au stat ceva baietii

Ivanna
27th March 2008, 09:17
Se apropie momentul mult asteptat :yes:
Ce se mai aude? Zvonuri, ceva?
Am vazut ca partener media si coorganizator este Prima TV. Asadar anul asta va fi transmis pe Prima;)

irinaidu
27th March 2008, 13:39
ma bucur ca e pe prima. macar sper ca o sa vad un interviu si facut de altcineva in afara de "nasul" de la b1tv.

rocs_a
27th March 2008, 15:10
eu nu ma bucur k e p prima....findca prima tv nu au talk show-uri serioase. adik, pe prima ce showuri tv ar fi, care sa tina mai mult decat un reportaj de stiri? e Teo ...blah...nu-mi place teo , s-a prostit rau in ultima vreme, sau m-am maturizat eu intre timp. nu se compara seriozitatea de la teo cu cea de la nasul. dak il dau pe plushy la teo, sparg tvul...
nu prea exista talk showuri serioase la noi. ar tb totusi sa ma multumesc k nu apare la dan diaconescu :)))

Tracoromana
27th March 2008, 16:33
dak il dau pe plushy la teo, sparg tvul...nu prea exista talk showuri serioase la noi. ar tb totusi sa ma multumesc k nu apare la dan diaconescu :)))

:happy:happy Numai daca dispare Stradivariusu', doamne fereste!

rocs_a
27th March 2008, 16:54
Da, asta ar fi stire senzationeasca diaconeasca

bijoufan
29th March 2008, 00:22
tot ce imi aduc aminte este ca eu si o prietena am fost ultimele norocoase care au obtinut autografe de la plushy:D

rocs_a
30th March 2008, 20:58
lui plushy nu cred k ii merge afacerea bine anu asta ca anu trec. desi anu trec s-au vandut biletele ca painea calda de a trebuit sa se faca si al doilea show neplanificat initial, biletele din prima zi inca nu s-au vandut! trebuia sa se puna in vanzare cele din 25 aprilie incepand cu 15 martie, nu s-a facut asta. acum anunta ca le pun in vanzare incepand cu 31 martie. poate ca se gandeste lumea ca anu trec a fost aiurea ca a aparut de f putine ori (aparut, nu am pretentii la patinat) si nu mai vor teapa. macar sa se gandeasca la surya... daca venea si o pereche buna de rusi ce bine era ... e bine totusi si asa
bijoufan, tu mai vii si anu asta?

bijoufan
30th March 2008, 22:02
eu voiam foarte mult sa merg, dar mi am dat abia azi noapte seama ca show'ul se va desfasura dupa 24 aprilie, iar eu voi fi plekata din tara la data aceea:(mie imi pare rau, pt ca sunt sigura ca m ar fi incantat ca si anul trecut, dar astept pozele si comentariile celor care vor putea sa mearga:)

Ivanna
31st March 2008, 10:51
poate ca se gandeste lumea ca anu trec a fost aiurea ca a aparut de f putine ori (aparut, nu am pretentii la patinat) si nu mai vor teapa. macar sa se gandeasca la surya... daca venea si o pereche buna de rusi ce bine era ... e bine totusi si asa
bijoufan, tu mai vii si anu asta?

Apoi eu nu-i prea inteleg pe aia care se duc doar sa-l vada pe Plushenko:confused: Eu ma duc sa vad live, patinaj artistic, nu pentru Plushenko.Pe el il vad cand vreau pe Youtube, la televizor. Desigur ca prezenta lui da clasa evenimentului, dar eu nu m-am simtit tzepuita anu trecut ca Plushenko n-a aparut de nu stiu cate ori pe gheata.
Probabil ca organizatorii n-au ales tocmai bine data( Saptamana Pastelui-vor veni putini din provincie), iar preturile sunt cam exagerate fata de alte spectacole Kings on ice din alte tari.

rocs_a
31st March 2008, 12:10
eu m-am simtit extraordinar anul trec. dupa show am spus ca a fost cea mai tare experienta din viata mea. probabil k o va depasi un alt spectacol de patinaj, fie el un campionat, fie un alt show de acest gen. insa eu am avut alte cunostinte care au marturisit ca nu au fost multumite de prezenta scurta a regelui pe gheata. ce-i drept, a aparut putin dar si cand aparea era senzatie.
si nu e vorba ca il vezi pe youtube sau la tv, fiindca una e sa vezi live si alta inregistrat. mi-ar fi parut si mai bine sa vad piruetele alea f rapide de mai multe ori (cred ca am mai zis-o, insa cand am vazut cu cata rapiditate efectueaza pe viu acele piruete, ma gandeam la stpehane cum o fi pe viu o pirueta de-a lui).
mie mi-ar parea rau sa vina putini romani la show, sa dezamagim in felul asta. deoarece cu siguranta ei au venit si a doua oara consecutiv fiindca le-a mers financiar foarte bine. n-as vrea sa se creada ca la noi showurile de patinaj nu se vand. ca daca s-ar auzi chestia asta la rusi si francezi de exemplu, nu ar mai veni minunatii patinatori din acele tari (nu ar fi decizia lor, ci a organizatorilor). fiindca, evident, nu se vine numai din placere.
iar in privinta preturile, ma enerveaza la culme cifrele astea foarte mari, tocmai la noi unde se presupune ca avem salarii medii mizerabile comparativ cu altii din alte tari. la fel cum ma enerveaza ca vor veni si cei de la balsoi si bineinteles ca si acolo sunt preturi dureroase la buzunar.

ricochet4
31st March 2008, 21:25
cum adica bilete "pe gheata" ?!? cum sa stai pe gheata ? nu cazi ? si patinatorii patineaza printre oameni ? nu inteleg. din cate am vazut la tv, patinatorii patineaza pe gheata si spectatorii stau pe scaune in tribune.

rocs_a
31st March 2008, 21:46
sunt 2 sau 3 randuri de scaune puse pe gheata...e amenajat special, ca un "tzarc" :) e chiar lipit de marginea mantinelei, astfel incat patinatorii nu sunt incomodati de aceste locuri pe gheata

ioanaformed
31st March 2008, 21:55
eu am loc in primul rand si ma tenteaza sa alerg dupa plushy pe gheata :)) sa-i pup patinele :p...sa-i spun ca pentru el sunt disponibila 24 h din 24 si sa-i mai spun ca eu is innebunita dupa nasul lui ala urias:rolleyes:

rocs_a
31st March 2008, 22:53
si sa il ciupesti de burtica pe care o are recent :P

ricochet4
31st March 2008, 22:55
s-a ingrasat ? asta o sa-l incomodeze la piruete.

ricochet4
31st March 2008, 22:56
sunt 2 sau 3 randuri de scaune puse pe gheata...e amenajat special, ca un "tzarc" :) e chiar lipit de marginea mantinelei, astfel incat patinatorii nu sunt incomodati de aceste locuri pe gheata

merci de explicatie. sper ca sint ancorate, nu te plimbi cu ele pe gheata. dar de ce sint pe gheata, daca stai oricum in spatele mantinelei ?

ioanaformed
31st March 2008, 23:02
am sa-i fac o perchezitie ca la politie...mai din cate am vazut pe bilete nu mai sunt deci s-au vandut

rocs_a
31st March 2008, 23:02
sunt de partea cealalta a mantinelei, inspre gheata, nu inspre locurile din public .. ca sa fiu mai clara, pun poza cu planul locatiei.
si nu aluneci cu scaunele :) cred k e o platforma speciala pe care stai cu picioarele si pe care sunt puse scaunele. cred, nu-s sigura, oricum, nu cade nimeni de pe gheata dintre spectatori, poate doar patinatorii :)

ricochet4
31st March 2008, 23:13
ar fi ceva daca si lumea ar patina cu tot cu scaune printre patinatori.

Ivanna
1st April 2008, 10:43
Pentru randul 1, gheata, 24 aprilie, nu mai sunt bilete:evil:
O sa se vanda si restu' ce au ramas, anu' trecut le-au pus in vanzare cu 25 de zile inainte de spectacol, de aia a avut lumea impresia ca s-au trecut ca painea calda; acum le-au pus in vanzare din februarie:cool:

Tracoromana
7th April 2008, 18:47
Nu stiu daca am inteles eu bine, dar la Teo s-a spus ca maine, 8 Aprilie sunt invitati Surya Bonaly, Edvin Marton si Plushenko. (A zis bine Roxana ca la Teo vor veni).
Dar asa de repede??? Dupa ce i-a insirat pe toti, Teo a zis ca nu stie cine-i Plushenko (!!!???), dar de Marton si de Surya stia. Va dati seama ce interviu le va lua!!!

rocs_a
7th April 2008, 19:22
Nu stiu daca am inteles eu bine, dar la Teo s-a spus ca maine, 8 Aprilie sunt invitati Surya Bonaly, Edvin Marton si Plushenko. (A zis bine Roxana ca la Teo vor veni).
Dar asa de repede??? Dupa ce i-a insirat pe toti, Teo a zis ca nu stie cine-i Plushenko (!!!???), dar de Marton si de Surya stia. Va dati seama ce interviu le va lua!!!


:headbang::headbang::headbang: de ce acolo??/ de ceeee??? de ceeeeee???? :headbang:
NU STIE DE PLUSHENKO??????? NU STIE CINE EEEEE?????? ARE TUPEUL SA RECUNOASCA???? mi-ar fi rusine daca as fi in locul ei. se presupune ca un prezentator trebuie sa isi faca temele dinainte. CE RUSINE!!!!!!! :headbang::angry::confused::headbang:
fiecare d-asta :headbang: e pentru Teo , nu pentru mine :D

ioanaformed
7th April 2008, 19:28
cand mai maine pe primaTV?...sunteti sigure aveti idee la ce ora???

madalina18
7th April 2008, 19:36
Niciodata nu mi-a placut Teo.....acum dupa faza asta,imi e mai nesuferita!:headbang::headbang:

Tracoromana
7th April 2008, 19:40
De venit, sigur vin la Teo. Emisiunea e de la 16,30, la Prima TV. Dar ceea ce nu sunt sigura e ca e maine(?). Am fost asa de surprinsa, incat "amanuntul" asta nu l-am retinut. Poate va trebui sa urmarim fiecare emisiune.......nu stiu. Trebuie sa-i gasesc site-ul, sa ma exprim. Rocs, am sa te citez, daca il gasesc. Mi-a placut indignarea ta.

rocs_a
7th April 2008, 19:46
no prob, Glavia! da copy paste, nu ma supar,nu cer drept de autor...
dupa ce ca nu o suport pe teo sa ii mai vad emisiunile zilnice???? cred ca o pun pe bunica sa se uite si sa ma anunte daca zice ceva de Plushenko.

IMPORTANT: De unde din Bucuresti se pot cumpara bilete la Kings on Ice? In afara de bilet.ro? Tot Diverta, Muzica?

Anisia
7th April 2008, 19:58
In caz ca-i asa, Teo ar trebui sa se intereseze totusi de invitati, nu? Macar sa ramana cu impresie buna (sper).

rocs_a
7th April 2008, 20:03
YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEES

am gasit ceva fain:

Bucuresti, 7 aprilie 2008

Trei staruri ale patinajului mondial se intalnesc la Prima TV! Violonistul Edvin Marton, castigator al premiilor "Vioara de Aur" si Emmy, patinatorul medaliat olimpic Evgheni Plushenko si fosta campioana europeana la patinaj artistic, Surya Bonaly revin in Romania. Pe 24 si 25 aprilie, acestia vor sustine spectacolul "Kings on Ice 2008" la Sala Polivalenta. Prima TV, alaturi de Amphitrion, este co-organizator al acestui eveniment.

Dupa conferinta de presa pe care o vor sustine la Bucuresti, pe 8 aprilie, la ora 14:30, la Rin Grand Hotel, acestia vor fi invitati speciali ai lui Teo in platoul de la Teo Live. :( De asemenea, telespectatorii pot urmari la Focus 18 interviuri inedite cu Edvin Marton, Evgheni Plushenko si Surya Bonaly. Pe 9 aprilie, ei vor fi oaspetii de onoare ai Cronicii Carcotasilor. :great:
Posesor al unui "Stradivarius" autentic ce valoreaza 4 milioane de euro, Edvin Marton are un contract cu Sony BMG si a compus multe dintre melodiile pe care Plushenko a patinat in competitiile din intreaga lume. Pe muzica sa, patinatorul a cucerit 12 medalii. Multipla campioana europeana, Surya Bonaly a devenit celebra datorita spectaculoaselor sarituri pe gheata.

Fiti alaturi de vedetele "Kings on Ice", numai la Prima TV!

link aici http://www.comunicatemedia.ro/Kings_on_Ice_sparg_gheata_la_Prima_TV_ic12322.html

Maineeeee Uraaaaaa

Anisia
7th April 2008, 20:09
Hai mai, poate o sa iasa bine la Teo. S-a ales bine locatia pentru conferinta de presa. Si vin si la Cronica Carcotasilor:D

rocs_a
7th April 2008, 20:12
ce-i cu hotelul asta de e asa bun ?

innuendo
7th April 2008, 20:14
cate avantaje sunt ca stati in buc :-(

Anisia
7th April 2008, 20:15
Pai e cel mai mare din Europa de est:D

Tracoromana
7th April 2008, 20:30
Ma intreb, de ce or fi venit asa de repede? ce fac in urmatoarele doua saptemani?

rocs_a
7th April 2008, 20:33
da, si pe mine ma intriga chestia asta.... poate om afla maine... sunt curioasa daca la stirile sportive s-a anuntat ca vin... chiar am auzit din greseala o stire in timp ce m-am dus in sufragerie ca i-a murit cainele lui cornel dinu si ca a fost inmormantat etc etc
probabil ca nu au mai avut loc sa anunte si de venirea lui plushy, la asa "stiri importante"

Anisia
7th April 2008, 20:34
Da, nu stiu. Or pleca si apoi vor veni inapoi? Sau se cazeaza 2 sapt la Rin? (nu prea cred...)

ioanaformed
7th April 2008, 20:34
vai imi vine sa plang maine am meditatie de la 5
:(((

Tracoromana
7th April 2008, 20:36
vai imi vine sa plang maine am meditatie de la 5
:(((

Maine la carcotasi! Rectific, miercuri la carcotasi.

irinaidu
8th April 2008, 02:43
ooo, mersi de anunt. si eu cred ca nu pot sa ma uit maine la teo, dar e in reluare a2a zi dimineta.
inteleg sa nu stii cine e un invitat dar sa mai si zici pe post :( . dar eu nu am nici o suparare anume ca nu mai merg la B1tv ca si nasul ce faze a scos din el. habar nu avea nici el de plushy se vedea ca citise ceva repede inainte de emisiune.
dar chiar asa oare o sa stea toate zilele astea in romania????
si merg si la carcotasi???? hmm, oare ce fel de discutie va fi acolo???

in caz ca unii din noi pierd momentul e cineva care poate sa inregistreze????

Ivanna
8th April 2008, 10:51
Ce bine ca am intrat azi sa vad vestea cea mare!!!:yes:
Azi ii fac audienta la Prima TV si si maine se pare:yes:
P.S. Au mai ramas aprox 2 saptamani:yeah:

Iulya
8th April 2008, 10:57
Ma intreb, de ce or fi venit asa de repede? ce fac in urmatoarele doua saptemani?

si data trecuta au venit devreme au facut "munca" de PR si au plecat si apoi s-au reintors pt spectacole

Anisia
8th April 2008, 18:14
Acum, ca s-a terminat emisiunea, ce parere aveti?(cei care s-au uitat) Eu cred ca totul a iesit bine, pana la urma. La inceput a fost un pic ciudat, dar apoi s-au destins si la final Surya, Evgheni si Edvin au facut o hora! :D

irinaidu
8th April 2008, 18:45
eu nu am vazut. ma scol maine sa vad reluarea :(

rocs_a
8th April 2008, 18:46
i-am vazut!!! din pacate a trebuit sa vad toata emisiunea!!! the horroR!!!the pain!!!
fff simpatici au fost! plushy ma impresioneaza cu umorul lui! la fel si marton! sunt frumosi amandoi..marton a mai slabit, nu?
iar surya....hmmm...parca destul de sfioasa a fost, asa as zice...rusinoasa...
am vazut si reportajul la stiri...cik ii arata in seara asta la megastar iara (megastaru e azi?!?!)
in plus, they rock!!!
insaaaa...teo....oooooffff. durere!!! abia l-a bagat inseama pe plushy! febletea ei era surya, ok, I get it! dar totusi...cu plushy nu prea a vorbit, asa mi s-a parut. a trebuit el sa se bage in discutie si sa zica faptul ca melodia nou compusa pt el va fi cea pe care va patina la nu cand se intoarce in competitii...teo nici vorba sa stie chestii de bun simt despre el...doar ca patineaza...ii intreba cum se simt pe gheata si cum gandesc inainte de concurs...pai astea sunt intrebari pe care si un copil de generala i le pune....
anyway, au fost asa haiosi cand incercau la inceput sa danseze si parca faceau misto :)) iar hora incinsa fu faina!

irinaidu
8th April 2008, 18:51
la megastar???? dar asta e sambata.

rocs_a
8th April 2008, 18:55
nu e in reluare sambata megastaru?
a, si tampitii de la prima tv, pe ecran cand il aratau pe plushy cu marton pe gheata au scris sus si mare "King on ice"...desi erau si 2 pe gheata si desi oficial la plural e denumirea ...
si naiba, au pus clipul suryei de pe youtube???? avea o calitate groaznica....de ce naiba nu se informeaza ei la eurosport sau la departamentul lor sportiv cu privire la intrebarile pe care ar putea sa le puna prezentatorii??? daca tot nu sunt informati, isi fac tot de cap? aoleo ce nervi am!

Anisia
8th April 2008, 18:59
Acum, totul e consumat. Si eu ma intrebam la un moment dat: Dar pe Evgheni nu-l intreaba nimic? Am observat ca Edvin a fost febletea ei si Surya. Si mie mi s-a parut sfioasa. Pana la urma pleaca sau raman?

ricochet4
8th April 2008, 19:02
eu am ratat. m-am trezit tarziu. cand e reluarea ?

whisper
8th April 2008, 19:03
Multumim pentru informatii! :floricica:
:headbang: Eu am uitat..dar sper sa reusesc sa ii vad maine la Carco:ok:

Anisia
8th April 2008, 19:06
Chiar sunt curioasa, oare ce glume vor face? Vom vedea:)

Tracoromana
8th April 2008, 19:09
Ei, uite, partea cu hora n-am mai vazut-o! Pana la urma a iesit cumva, dar cred ca putea sa fie putin mai profesionist. Nu cred ca era mare lucru ca pe ecran sa apara sau Teo sa citeasca de pe o foaie, intr-o singura propozitie, toata titulatura pt. Evgeny (campion european, de cate ori o fi fost, triplu campion mondial, vicecampion si campion olimpic); la fel pentru Surya; o pagina de wikipedia ar fi fost o baza buna de discutii. Evgeny ardea de dorinta de a spune ca revine in competitii de amatori, a incercat sa spuna ca pregateste si prezinta SP, dar nimeni n-a fost impresionat, asa ca a renuntat. In rest, atmosfera buna, prima tv s-a descurcat cu niste inregistrari de pe youtube, macar atata..... ce sa zic? Ma astept la mai rau de la carcotasi. Oricum, Moraru asa nepregatit cum era s-a descurcat mai bine data trecuta.

Pana si eu care nu sunt ziarista ma documentez, cand deschid gura despre un subiect.

ioanaformed
8th April 2008, 19:09
pff ce prostie de emisiune :)))....deci am crezut ca toata prostia aia de emisiune este despre si cu "Kings on ice" nu cu nuj ce cucoana din parlament...intrebarile au fost atat de jalnice parca vorbea cu Blondy nu cu regii ghetii...despre Jenia a spus doar ca patineaza la Bucuresti si ca are un par dragut:groggy:...Doamne fereste...ma asteptam sa il intrebe despre revenirea lui, daca are emotii ,de ce patinator ii e cel mai frica,sa-l intrebe de famelie :))) de noua lui iubita...chestii d-astea...dar n-am aflat nimic nou poate apare vre-un interviu prin vreo revista:(

Anisia
8th April 2008, 19:16
Da, niciun detaliu mai interesant.

ricochet4
8th April 2008, 19:16
titularura asta de "competitie de amatori" ar trebui schimbata. patinatorii de acolo numai amatori nu sint. sint cei mai buni. auzi, plushenko amator... pe de alta parte, plushenko are iubita ?!? nu e casatorit ? tin minte cum il intreba peizerat la ultima lui competitie desper una, despre alta si el, cu intelepciunea unui "nas" gen marlon brando, al unui om trecut prin viata si vazut multe la viata lui a spus "life is good for me, my friend..." :) si ce par ? nu are freza pe care a avut-o din totdeauna ?

Tracoromana
8th April 2008, 19:20
Dar Teo nu stie ca-i freza dintotdeauna.

Anisia
8th April 2008, 19:21
Cred ca s-a referit la miscarea parului din timpul programelor. Si daca-mi aduc bine aminte, se vorbea de un divort parca. Nu mai stiu exact.

rocs_a
8th April 2008, 19:21
bine ca m-ai starnit, Ioana!
cum poti sa ii zici celui care a castigat medalia olimpica pe melodia "godfather", in timp ce danseaza pe acea mel, ca "parul lui face toata treaba"
what the f##$@#$@$?!?!?!?!?! triple, cvadruple, piruete, pasi etc ?!?!?!a auzit de asa ceva?

Anisia
8th April 2008, 19:24
Si eu la ma asteptam sa zica ceva de sarituri spectaculoase, bine facute, precizie, alea alea. Dar "parul a facut totul":D

Tracoromana
8th April 2008, 19:24
:ras-plans::cry::ras-plans:

rocs_a
8th April 2008, 19:25
a fost o jignire! nici gluma n-a fost! am observat fata lui plushy sa vad cum reactioneaza...n-a schitat vreun zambet!
stupid teo !!!

Tracoromana
8th April 2008, 19:25
bine ca m-ai starnit, Ioana!
cum poti sa ii zici celui care a castigat medalia olimpica pe melodia "godfather", in timp ce danseaza pe acea mel, ca "parul lui face toata treaba"
what the f##$@#$@$?!?!?!?!?! triple, cvadruple, piruete, pasi etc ?!?!?!a auzit de asa ceva?

chiar asa, n-are pe cineva din redactia sportiva care sa-i fi dat ceva indicii? Mai ramanacum si carcotasii, si megastarii.

ioanaformed
8th April 2008, 19:29
sper sa nu faca o gafa carcotasii si sa-l intrebe de yagudin...

ricochet4
8th April 2008, 19:30
Lasa ca ma uit in reluare. Sper sa prind. E la 3, nu e o problema. Doar sa nu uit.

Tracoromana
8th April 2008, 19:30
sper sa nu faca o gafa carcotasii si sa-l intrebe de yagudin...

N-ar fi o gafa . Dar nu stiu ei de Yagudin

ricochet4
8th April 2008, 19:30
sper sa nu faca o gafa carcotasii si sa-l intrebe de yagudin...

Ce gafa ? Ca doar nu e dusman de moarte. Cred ca sportiv isi recunosc valoarea celuilalt.

ricochet4
8th April 2008, 19:31
Acum ma uit la Megastar. Sa vad daca e ceva. Deocamdata canta o tanti.

ioanaformed
8th April 2008, 19:35
acu ma uit ca am scris gresit...nu sa-l intrebe... trebuia sa scriu sa intrebe...adica sa-l confunde cu Yagudin....oricum la faza cu parul plushy a fost amuzat nu intelegea nici el se uita sub-brat :))...a si la stiri au spus ca Kings on ice se desfasoara pe 23/24 aprilie

Anisia
8th April 2008, 19:37
Nu vreau sa ma pripesc si sa zic, ca totul a iesit rau, fiindca inca nu s-a terminat, dar daca se duceau la Maruta, cred ca iesea mult mai bine.

ricochet4
8th April 2008, 19:39
Nu-i nimic la megastar. Canta aia acum.

Ivanna
8th April 2008, 21:24
Nu-i nimic la megastar. Canta aia acum.

:confused: Da Megastaru nu-i sambata?

No eu nu m-am uitat, am preferat o plimbare in natura in loc:evil:. M-am bazat pe reluarea de maine:rolleyes: dar imi dau seama ca nu am pierdut nimic oricum. Daca stau bine si ma gandesc nici nu prea avea cum sa fie tare spectaculos. Orice i-ar fi intrebat, nu-avea cum sa fie iesit din comun. Cred ca nici maine nu ma uit:evil:

irinaidu
8th April 2008, 21:39
ioana, cum sa-l confunde cu yagudin? pt asta ar trebui sa fi auzit astia vreodata de yags. nu cred ca suntem in pericol sa mai stie si alt nume de patinator.
chiar i-a zis ca parul a facut toata treaba????
eu cred ca la cat 10000 de euro castiga prezentatorii astia ar putea deschide si ei o revista , ar putea citi cateva articole. o sa ma uit maine in reluare dar prevad ca ma voi enerva.

rocs_a
8th April 2008, 21:44
da, Irina, de par i-a zis ca face toata treaba...si plushy a facut o gluma mai buna ridicand bratul semn ca zicea de parul de la subrat ... triiiist... TEO YOU SUCK!!!!
voi ce emisiune credeti ca i s-ar fi potrivit mai degraba decat teo? eu ma gandeam poate la mihaela radulescu cu dum in familie. maruta s-a mai pomenit...nush , dar eu as fi facut o emisiune DOAR cu ei . PATETICI
ce ziceti sa atacam siteul lui Teo? :D sa ii explicam subtil ca e inapta si ceea ce trebuia sa faca si cum sa ii prezinte pe cei 3? eu abia astept sa fac asta :drak: :drak:

innuendo
8th April 2008, 21:48
si facea teo glume in stilu ei :P cand erau absenti se amuzau pe pronuntarea numelui lui Evgeny Plushenko .... pe urma ea zicea ca plushy e al ei si edvin e al tantzei....cand au venit aia ii zicea lui edvin vad ca te uiti cu ochii dulci la mine...etc :)) si multe deastea......
calitatea videolui cu Surya - sub orice critica :|
si da... nici nu a zis ca evgeni e campion olimpic....l-a cam neglijat ca si cum el ar fi fost insotitorul la aia doi sau ceva de genu.
A cantat Edvin la vioara :> super.
Si a cam dat multa importanta la ceilalti...cu femeia aia de la momentul adevarului sau senatoarea... :-@. Tare a fost faza cand evgheni se apleaca cu capul la suboara si zice "parul acesta :))?" , da au simtul umorului cum ziceati si voi.
Ce o fi maine la carcotasi. :-? poate citesc si ei discutiile noastre sa nu mai faca aceleasi greseli :evil: vreau sa lasam o impresie buna :)

:yeah:patinaj:yeah:

irinaidu
8th April 2008, 21:55
rocs inca nu am vz emisiunea dar dupa ce o vad si eu ma gandesc sa ii las niste pareri pe site.
si mie mi-ar fi placut sa ii vad la mihaela radulescu. mie raduleasca mi se pare singura prezentatoare care a evoluat de cand a aparut pe sticla. iar acum se vede clar ca e foarte documentata cand are invitati speciali. a avut ea si emisiunea aia " gala " si se vedea ca se straduie sa stie despre ce vorbeste.
la maruta nu as fi vrut sa ii vad. mie mi se pare ca lui maruta i s-a urcat succesul la cap si ma cam seaca in ultima vreme.

Tracoromana
8th April 2008, 21:56
da, Irina, de par i-a zis ca face toata treaba...si plushy a facut o gluma mai buna ridicand bratul semn ca zicea de parul de la subrat ... triiiist... TEO YOU SUCK!!!!
voi ce emisiune credeti ca i s-ar fi potrivit mai degraba decat teo? eu ma gandeam poate la mihaela radulescu cu dum in familie. maruta s-a mai pomenit...nush , dar eu as fi facut o emisiune DOAR cu ei . PATETICI
ce ziceti sa atacam siteul lui Teo? :D sa ii explicam subtil ca e inapta si ceea ce trebuia sa faca si cum sa ii prezinte pe cei 3? eu abia astept sa fac asta :drak: :drak:

Practic un inceput exista.
http://www.primatv.ro/emisiuni/teo.html
Forum Teo Live, Sfaturi, pareri.... ceva de genul asta.

Irina, sigur o sa te enervezi. Incepand cu declaratia lui Teo: Sunt total nepregatita, asa ca n-am sa va pun nici o intrebare.

rocs_a
8th April 2008, 22:16
http://teo.primatv.ro/contact.html
mai bine contactati direct aici.
sau unde credetti ca ajunge mesajul repede
a aratat ceva patinatori la megastar?

rocs_a
8th April 2008, 22:24
Teo draga, m-ai dezamagit!
La asa mari valori precum patinatorul Plushenko si Surya nu ai pus decat niste intrebari de scoala generala ( ce te gandesti inainte de concurs etc.). Trebuia sa intrebi de competitorii lui, cum crede el ca va reveni dupa asa pauza. Daca nu esti in stare sau nu ai timp de informare, roaga pe un comentator sportiv sa isi listeze niste intrebari pe foi ca sa ai ce sa vorbesti!
Alea sunt intrebari? La salariul tau nu esti in stare sa te informezi in legatura cu invitatii? Eu as fi acordat in locul tau o emisiune intreaga celor de la Kings on Ice (ce mi-o arati pe necunoscuta insipida de la momentul adevarului? WE DON`T CARE!!!
L-ai ignorat total pe Plushenko! Nu i-ai prezentat palmaresul (vicecampion olimpic in 2002, campion olimpic in 2006, campion mondial si european de atatea ori). Nici macar de intoarcerea lui in comptetitiile europenelor si mondialelor nu ai pomenit (a trebuit el sa intervina si sa specifice asta). RUSINE!!!
Cand erai la PRO imi placeai mai mult! Mare pacat pentru valorile aduse acolo...Pregateste-te data viitoare cand ai asa mari oameni langa tine , oameni straini, ca nu te faci doar pe tine de rusine, ne faci si pe noi, ca romani, de rusine.
Groaznic ce ai facut!



Asta ar fi emailul meu pt teo
Ma scuzati, sunt foarte indignata si a trebuit sa va impartasesc gandurile!

innuendo
8th April 2008, 22:52
gg roxana :D

ricochet4
9th April 2008, 04:11
Am vazut reluarea la emisiune. Oribila. Saracii invitati, s-au simtit stingheri. Noroc cu Marton, care era mai dezghetat si intra in jocul lor. Biata Surya era total stanjenita. Plushenko arata neschimbat. Din cate am vazut la secventele din Kings on Ice 2007, pare foarte pregatit si poate reveni. Vad ca inca face elemente dificile. Acum sa vedem si in concurs cum ii ies.

Ivanna
9th April 2008, 09:51
Tocmai am vazut si eu acum reluarea. Intr-adevra pare ca l-a neglijat pe Plushenko, dar in rest mie mi s-a parut ok. Nu mi s-a parut un dezastru; aia e totusi o emisiune de divertisment, nu o luati asa in serios. N-ati vazut si la emisunile lui Jay Leno cum se discuta cu Kimmie Meissner, Michelle Kwan,Julia Roberts, Matt Damon, Reese Witherspoon, etc? Intrebariile sunt puse sa starnesca cat mai multe glume din partea invitatilor, nu neaparat raspunsuri cu caracter informative pt public. in concluzie, intrebarile lui Teo nu mi s-au parut deplasate, stupide, de gradinita. Si daca a fost dezinformata cu privire la invitati, este doar vina celor care ii scriu foile alea, nu e in atributiunea ei documentarea despre invitati. n-are nici o trebaa salariul ei cu documentarea despre invitati.

Abia astept sa fie Joi 24 Aprilie :D:D:D

irinaidu
9th April 2008, 09:55
am vazut si eu si m-am ingrozit. de fapt nici macar nu a fost penibil pt ca ar fi trebuit sa fie ceva ca sa fie penibil. mama, nici eu nu mai stiu ce vb. dar pur si simplu aproape ca nu i-a intrebat nimic. numai glume cam nesarate si teo care se vroia emotionata cand acum cateva zile declarase ca nu stie cine sunt invitatii.
edvin, plushy si surya par niste oameni f draguti. edvin e un simpatic si cred ca stie engleza cel mai bine si de asta ii vine mai usor sa raspunda cu glume. dar si plushy si surya pareau dispusi sa vb si sa faca glume, dar cu cine????
o intrebare acolo despre revenirea in competitie, nimic. si evgeni vroia sa zica de sp dar s-a vazut clar teo habar nu avea ce-o fi cu spul ala.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

ps : la jay leno vin celebritati in fiecare zi. si fac glume dar ii intreaba mereu despre ultimul lor proiect. mereu sunt clipuri din ultimul film sau din ultimul specacol.

rocs_a
9th April 2008, 10:11
dar voi ati vazut inceputul emisiunii? cand a inceput sa prezinte invitatii? dar s-a luat cu vorba si a cantat (zbierat) Of, viata mea! ??? si cand a trecut la invitati pe kings on ice ii prezinta ULTIMII!!! si citez!!!!! "AH, sa nu uit: Evgeny plushenko etc etc."
Ultimii? "Ah sa nu uit?"
Da, Irina, sunt de acord cu tine in privinta mihaelei. Si de la tvr as mai fi avut asteptari frumoase. Nu de la andreea marin, poate de la altii de pe acolo. E tipa aia blonda care are seara tarziu invitat pe cineva la o masa si tipa e blonda, in varsta.
Anyway, tot indignata sunt. Nu se poate vorbi si de Jay Leno si de Teo in acelasi timp. Teo scoate multe sunete ciudate si se stramba mult sa fie amuzanta. Jay Leno face glumite inteligente

Ivanna
9th April 2008, 10:27
Nu se poate vorbi si de Jay Leno si de Teo in acelasi timp. Teo scoate multe sunete ciudate si se stramba mult sa fie amuzanta. Jay Leno face glumite inteligente

Exact, Jay leno are scenaristi care-i fac toate, absolut toate glumitele alea inteligente, pe cand Teo trebe sa le faca live. Ma enerveaza si pe mine Teo de la o vreme, de cand se stramba mereu, parac are un limbaj codat, vb cu cameramanii, cu aia din regie, nu se intelege nimic din monologul de inceput. Cu toate astea emisiunea, cu plushenko nu mi s-a parut un dezastru si nu cred ca Teo merita atatea critici referitoare la intrebarile care le-a pus, la documentarea despre invitati, ordinea in care au fost prezentati etc pt ca nu a fost atributiunea ei sa se ocupe de astea, altii sunt vinovatii!

irinaidu
9th April 2008, 10:28
as fi curioasa sa intreb pe un non-fan al patinajului ce parere a avut despre emisiune. sunt chiar curioasa daca in caz ca nu esti fan patinaj emisiunea pare ok.
rocs, la tvr doamna despre care vorbesti e eugenia voda, cred.

rocs_a
9th April 2008, 10:41
da, asa e, la Eugenia Voda ma refeream. Face emisiuni bune, stie sa puna intrebari, e inteligenta, diplomata si informata (din cateva emisiuni pe care le-am vazut eu cu ea)

ricochet4
9th April 2008, 18:55
nu e in atributiunea ei documentarea despre invitati. n-are nici o trebaa salariul ei cu documentarea despre invitati.


ar trebui sa aiba. cand te duci sa te angajezi pe un job imputit ti se cere sa stii totul din toate, sa fii un as si-ti ofera 6-7 milioane. la salariul ei ar trebui sa stie mai mult despre invitati decat ei insisi.

Anisia
9th April 2008, 19:18
Eu am vazut si reportajul de pe tvr2 si au spus in 3 minute mai mult decat a intrebat Teo in 10 minute. Si am aflat din ziar ca intr-adevar Evgheni divorteaza.Oricum, mi-au placut glumele lor din emisiune si hora:)

rocs_a
9th April 2008, 19:36
pai nu divortase de asta vara?

Anisia
9th April 2008, 19:39
Si eu auzisem de mai demult, dar nu eram sigura. Am mai aflat ca Evgheni va patina la Eurovision:), bineinteles si pe muzica lui Edvin.

ioanaformed
9th April 2008, 19:39
evgeni e divortat eu asa stiam si asta de mult...si din cate am auzit are o noua prietena

Anisia
9th April 2008, 19:46
Da, si eu am auzit c-are o noua prietena, dar niciun alt detaliu.

rocs_a
9th April 2008, 19:48
la Eurovision? serios? hmmm...pai am vazut eu pe youtube la un momn dat un clip cu el si marton si un tip care canta pe scena ca vocalist. cred ca ala era cu eurovisionu

whisper
9th April 2008, 20:24
Bine ca nu am vazut emisiunea, atunci! Ar fi trebuit si Teo sa se informeze , sa stie ceva despre ei.
Rocsana, ai trims e-mailul?:D Ar fi trebuit:)

rocs_a
9th April 2008, 20:31
Da, Ade, am trimis. Probabil degeaba, dar am facut-o

whisper
9th April 2008, 20:54
Nu intotdeauna e degeaba:) E-mailurile mele cate GSP au avut efect...:P Le-am si multumit dupa WC :D

Tracoromana
9th April 2008, 21:51
Rocs, parca intrebai de bilete pt Kings on Ice. Cica daca intri pe siteul carcotasilor si nush ce faci acolo, poti face rost de invitatie pentru spectacol.

whisper
9th April 2008, 21:57
Am vazut si eu..cred ca voi intra si eu..sa vad poate castig :P Dar nu situl lor ci al primei tv:)

innuendo
9th April 2008, 21:58
au fost la carcotasi :D :D hmm park oleak mai bine :D s-au descurcat... a fost nevoie tot unul din ei (Edvin) sa aminteasca faptul ca Plushy e campion olimpic ... off

innuendo
9th April 2008, 21:59
a fost scurt oricum. vreau si eu bilet :D:D de fapt cine nu vrea :)) ?

rocs_a
9th April 2008, 22:19
yap, am vazut, merci Flavia. sper sa nu uit :)

rocs_a
10th April 2008, 15:15
http://www.compact.info.ro/index.php?section=articole&screen=articol&art_id=45147
azi am pus mana pe un compact vechi de ieri si am vazut articolul asta
Apare deci plushy la Eurovision :ras-plans: nu-mi dau seama cum va patina el la Eurovision, daca va fi live. daca nu e live banuiesc ca or pune pe un ecran urias barna lui plushy si pe el patinand..dar poate chiar improvizeaza gheata. va fi fain. ma voi uita la eurovision doar pentru plushy :D

ioanaformed
10th April 2008, 15:35
apoi daca e asa eu il si votez pe plushy...numai pe plushy vreau sa castige:yeah:

ricochet4
10th April 2008, 19:09
unde te poti inscrie sa castigi bilete la carcotasi ? eu nu am gasit pe site.

whisper
10th April 2008, 20:28
Pe situl prima tv am inteles eu?
Multumim Rocsana pentru informatii:ok:

@Alin: Uite linkul aici: http://www.primatv.ro/concursuri/regulament-concurs-kings-on-ice.html

rocs_a
10th April 2008, 20:41
http://teo.primatv.ro/
vedeti aici emisiunea lui Teo cu Kings on ice. In special pentru cei care nu au vazut (ADE :P )

whisper
10th April 2008, 20:47
Pentru mine special:P :floricica: Merci:kiss:

Geografu
10th April 2008, 20:49
Multumim Rocs nici eu nu am vazut-o ! :ok:

ricochet4
10th April 2008, 20:54
Pe situl prima tv am inteles eu?
Multumim Rocsana pentru informatii:ok:

@Alin: Uite linkul aici: http://www.primatv.ro/concursuri/regulament-concurs-kings-on-ice.html

Merci.

rocs_a
10th April 2008, 20:55
Enjoy! sa nu va spargeti totusi CRT-urile sau LCD-urile :D

Iulya
10th April 2008, 23:56
Vids de la Teo cu kings on ice:

Kings on ice Teo Live.
http://www.myfile.ch/?d=173C02E24

Kings on Ice - folclor -
http://www.myfile.ch/?d=F2C0AC4F4

rocs_a
11th April 2008, 00:03
uuuu, treasure!
thanks Iulia!

rocs_a
11th April 2008, 01:23
http://megastar.primatv.ro/noutati/arta-si-spectacol-la-superlativ-cu-kings-on-ice.html
alte informatii si multe poze cu ei
se pare ca au fost si la megastar, i-a vazut careva?

irinaidu
11th April 2008, 02:25
ce faine sunt pozele, mai ales alea de la megastar. eu nu i-am vz cand au fost.

ricochet4
11th April 2008, 02:27
nici eu.

Tracoromana
11th April 2008, 17:53
http://megastar.primatv.ro/noutati/arta-si-spectacol-la-superlativ-cu-kings-on-ice.html
alte informatii si multe poze cu ei
se pare ca au fost si la megastar, i-a vazut careva?

Nu cred ca au fost in direct la megastar. Probabil se vor da imagini sambata.

Irina mi-a dat dat ideea sa intreb un non fan fs despre kings la teo si mi-a spus acelasi lucru, ca Evgeny a fost neglijat. Persoana pe care am intrebat-o stia insa cine-i Plushenko.
Anyway, important este ca pana la urma s-au simtit bine.

Sa avem si noi o poza:
http://megastar.primatv.ro/assets/news/529/IMG_0624.JPG

rocs_a
11th April 2008, 17:58
anu trecut venisera si cirque du soleil? ca nu mai tin minte...

Tracoromana
11th April 2008, 18:03
Nu cred, nu-mi aduc aminte sa fi vazut acrobati la spectacolul televizat.

irinaidu
11th April 2008, 18:05
ma indoiesc. oricum cirque de soleil ar avea un show separat daca ar veni. eu am vz doar reclama la showul lor din las vegas si visez si acum sa il vad. din pacate nu se puteau lua bilete asa de pe o zi pe alta. :(

rocs_a
11th April 2008, 18:08
Pai s-a anunta ca vine o parte din trupa la kings on ice. d-asta intrebam daca fusesera si anul trec


Publicului roman ii revine onoarea de a vedea IN PREMIERA MONDIALA NUMARUL PREGATIT DE PLUSHENKO PENTRU CAMPIONATELE EUROPENE DE PATINAJ ARTISTIC DIN 2009. Mai mult, gratia patinajului de clasa feminina isi va avea propriul ambasador prin prezenta celebrei Surya Bonaly. Acrobati ai celebrului “Cirque du Soleil” cea mai renumita trupa de circ, unica datorita acrobatiilor complicate si a creativitatii show-urilor, efectelor de luminã si sunet, muzicii si scenografiei vor uimi prin numerele pregatite. Edvin Marton, pe a carui muzica vor patina Plushenko, Bonaly si alti 15 patinatori de exceptie, va surprinde publicul prin interpretarea unei serii de melodii in premiera.


luat de pe bilet.ro

Tracoromana
11th April 2008, 18:20
Ma rog, inafara de chestia cu "alti 15 patinatori de exceptie" ..........sunt curioasa de sp-ul lui Plushenko.

ioanaformed
11th April 2008, 19:45
si eu sunt curioasa si sper sa nu ma dezamageasca...:table:
PS:mai sunt 12 zile:rolleyes:

Ivanna
11th April 2008, 20:52
Pai s-a anunta ca vine o parte din trupa la kings on ice. d-asta intrebam daca fusesera si anul trec




N-au venit anu trecut. A fost o acrobata de prin rusia, ceva capioana nu stiu de care, care se invartea pe niste perdele :happy

rocs_a
11th April 2008, 20:56
scrisese in ziar ca toata treaba costa 350.000 euro. mie mi se pare totusi micutza suma, la cata lume vine (15 patinatori necunoscuti, mai sunt nu 2 ca anu trec ci 3 VIP-uri ai ghetii si mai pun gheata special pt polivalenta deci alte super costuri)

aurelia21russy
13th April 2008, 18:39
va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine :D imi doresc fff mult un autograf de la E.Plushenko , ziceti-mi si mie daca stiti ,cand vor face ei repetitii cu cateva zile inainte de show, intrarea va fi permisa pentru fani? dupa show mai stau sa dea autografe? :( i want one from Zhenya so badly :X

whisper
14th April 2008, 17:09
Bine ai venit Aurelia!
Eu zic ca vor da autografe dupa spectacol:) si sper ca vei reusi sa iei:ok:

Ivanna
14th April 2008, 22:18
/OLE/ Ce putin a mai ramas /OLE/
Perioada asta ii cea mai faina cand stii ca urmeaza peste o saptamana:P, asa ca si cu vacanta:D

innuendo
14th April 2008, 22:27
care mai veniti joi ? :D:D pe 24 sa stiu si eu cine vine..ca eu merg cam singur :-s cred

iulia2na
16th April 2008, 18:39
Buna!

Am 2 bilete in plus la Kings on Ice Vineri 25 aprilie, de 170 RON / bilet.
(am cumparat mai multe cadou, dar 2 persoane nu pot veni)

Daca va intereseaza, astept raspunsul vostru!

whisper
16th April 2008, 18:54
Bine ai venit, iulia2ana!:)

Anisia
16th April 2008, 20:59
Deci, cine-a castigat invitatii la spectacol la concursul de la Prima? :D
Bine-ai venit iulia2ana!:)

Iulya
17th April 2008, 03:34
Ce caste are Kings on Ice in Cehia: Plushenko, Verner, Petrenko, Weir, Slutskaya, Lang&Tchernechev, Aliona Savchenko and Robin Szolkowy, Khokhlova & Novitski, Surya. Vrem si noiiiii.......

Ivanna
17th April 2008, 14:25
Vrem si noiiiii.......

Mi se pare normal! :D Cehii merita, noi nu!!!

Nu o fost si Navratilova si Seles anu trecut la BCR? ce rost o avut ca organizatorii s-o chinuit sa le aduca?i toata lumea o plecat din arena, toti o plecat sa vada meciu de fotbal :rosu:

P.S: saptamana viitoare pe vremea asta...:yeah:

ioanaformed
17th April 2008, 14:58
care mai veniti joi ? :D:D pe 24 sa stiu si eu cine vine..ca eu merg cam singur :-s cred

eu merg joi :D....spune-mi unde stai ca sa-ti fac cu mana

innuendo
17th April 2008, 15:01
in M :D da-mi add : myloveisdangerous sa vb mai multe :D

innuendo
17th April 2008, 15:02
CASTIGATORI concurs "KINGS on ICE"

Enache Dan - Bucuresti
Badea Elena-Madalina - Bucuresti
Savin Cristina - Bucuresti
Florescu Alina-Camelia - Craiova
Mitrea Anda Mihaela - Calarasi

emiii03
18th April 2008, 21:14
oare mai gasesc acum bilet??????
cel mai ieftin oare cat e???? nu am rabdare sa citesc toate paginil de aici......help....pls

Anisia
18th April 2008, 21:27
Incearca pe bilete.ro Cel mai ieftin e 1 milion, dar nu stiu daca se mai gasesc.

whisper
18th April 2008, 22:51
Pai nu zicea iuli2ana ca vande 2 bilete parca?:thinkso:

Anisia
18th April 2008, 23:10
Da, parca asa e, la 170 de lei.

emiii03
18th April 2008, 23:12
ok,ms fetelor....pana atunci mai tre' sa gasesc tren si cazare.....din moment ce se rezolva iau legatura cu ea

whisper
18th April 2008, 23:22
Ar trebui sa mai intre ea pentru a putea vorbi...nu am vazut sa fi lasat vre-un e-mail.

aurelia21russy
19th April 2008, 18:12
si eu merg joi :D

aurelia21russy
19th April 2008, 18:31
ah se apropie tot mai mult :D mult asteptatul eveniment :( si mie frika ka nu voi reusi sa iau un autograf de la evgeni :( ma striveste publicul si bgs-ul inainte sa ajung la el :)) how sad... daka as ajunge la Plushenko makar q mana rupta ar fi bine :))

emiii03
19th April 2008, 20:53
bad news: nu pot sa ajung la kings on ice.problems
daca vine Johnny....sper sa-l vedeti si sa faceti poze cu el si sa cereti autograf si sa le puneti pe forum.....pls
cred ca o sa fiu fffff 'said' inca un an ca nu reusesc sa ajung
....ma consolez cu faptul ca Edvin Marton o sa mai aiba concerte in tara si poate reusesc sa ajung acolo

rocs_a
19th April 2008, 21:04
daca vine johnny? care johnny? nu stiu decat un johnny si ala e weir....ce treaba are el cu kings on ice bucuresti?

emiii03
19th April 2008, 21:08
pai uite pana acum a fost kings on ice la praga si bratislava acolo au fost: in afara de plush si edvin: irina slutskaya, aliona si robin, Faella/Scali - Lang/Tchernyishev, Jozef Sabovèík, Kovaűíková/Novotnę, Obertas/Slavnov, Viktoria Afanasieva/Pete Dack, viktor petrenko, si JOHNNY WEIR
si nici acolo nu a fost anuntat ca vine......
sa speram ca vine si la noi

rocs_a
19th April 2008, 21:11
a, chiar asa? ... eu n-as spera la minuni d-astea :) poate ca sunt eu mai pesimista, dar nu isi bat capul si cu romanica noastra.

innuendo
19th April 2008, 21:13
poate numai acolo:D

Tracoromana
19th April 2008, 23:01
pai uite pana acum a fost kings on ice la praga si bratislava acolo au fost: in afara de plush si edvin: irina slutskaya, aliona si robin, Faella/Scali - Lang/Tchernyishev, Jozef Sabovèík, Kovaűíková/Novotnę, Obertas/Slavnov, Viktoria Afanasieva/Pete Dack, viktor petrenko, si JOHNNY WEIR
si nici acolo nu a fost anuntat ca vine......
sa speram ca vine si la noi

Or fi cei 15 patinatori renumiti, de care zice reclama.........Dar de ce sa nu le zica numele?

ioanaformed
20th April 2008, 08:50
ah se apropie tot mai mult :D mult asteptatul eveniment :( si mie frika ka nu voi reusi sa iau un autograf de la evgeni :( ma striveste publicul si bgs-ul inainte sa ajung la el :)) how sad... daka as ajunge la Plushenko makar q mana rupta ar fi bine :))

si mie imi e frica de acelas lucru...dar voi cei care stati in Bucuresti nu aveti idee pe unde intra patinatorii,unde au cabinele?:D
nu cred ca vin ceilalti patinatori...poate nici n-au auzit de Romania oricum as fi foarte fericita daca as vedea-o si pe Irinuca

aurelia21russy
21st April 2008, 08:31
uff...trebuie sa mergem inainte de show sa aflam unde au cabainele :D

Rafaela_1987
21st April 2008, 14:13
Stati linistite,se pot lua lejer autografe,daca aveti rabdare sa stati la coada.Am fost anul trecut si am vazut cum a fost tot.Pacat ca persoana cu care mersesem insista sa plecam,ca se grabeste,etc.Plushy nu e pe primul loc in lista mea cu patinatori favoriti,dar un autograf nu strica...De ce a trebuit sa ma iau dupa altii?Ufff.....

Miruna_28
22nd April 2008, 09:26
Buna. Este cineva interesat pentru un bilet pt vineri la Kings on ice?costa 1 milion

whisper
22nd April 2008, 17:28
Bine ai venit Miruna!
Stiu ca Emi era interesata. Poate mai trece ea pe aici si zice:)

innuendo
23rd April 2008, 21:22
maine :D:D sper sa fie super :D si sa vad bine de acolo :))

Esther
23rd April 2008, 22:29
Salutare.Este cineva interesat sa cumpere 2 bilete la Kings on Ice pentru vineri, 25 apr, la 170RON? Sunt in sectorul R.

Esther
23rd April 2008, 22:30
170 RON/bilet

whisper
23rd April 2008, 23:09
Bine ai venit Esther!
Sper ca noi veniti sa mai treaca pe aici..nu doar sa ne propuna sa cumparam bilete:P
Macar sa ne povesteasca cum a fost la Kings on ice 2:)

Miruna_28
24th April 2008, 08:05
Putem sa povestim dupa spectacol nu inainte :)

corina_mee
24th April 2008, 09:34
Si eu merg diseara. De abia astept. Poate anul asta reusesc sa iau si autograf.
Singurul lucru care nu preaimi place e ca merg singura, dar asta e.

aurelia21russy
24th April 2008, 14:59
tHIS IS THE BIG DAY :D daca avem norok luam si autografe :P dar oricum showul conteaza :) sper sa fie ceva frumos ...

irinaidu
24th April 2008, 15:53
distractie maxima tuturor!!!!

rocs_a
24th April 2008, 16:02
sa veniti sa ne spuneti cum a fost! numaidecat!

peirsolgirl
25th April 2008, 01:16
A fost absolut superb!Sunt tare incantata:)
marturisesc ca ma asteptam ca suprafata ghetii sa fie mai mare,dar n-a contat.
Marton,Surya si Plushy au fost extraordinari:)
Si guess what :D noul program al lui Plushy e Zorba Grecul in varianta lui Edvin Marton.Eu una nu stiam:P
Singurul lucru care m-a intristat a fost faptul ca Marton n-a cantat Magic stradivarius :( e melodia mea de suflet

innuendo
25th April 2008, 09:43
da, a fost super :D:D:D chiar mi-a placut. a meritat toti banii ! ;)

am luat si autograf...trebuia sa ai cd :|


am facut si niste filmulete. eu vedeam mai bine...nuj dc la camera se vad cam departate (e camera foto).......:-?? o sa le atasez

irinaidu
25th April 2008, 10:18
ce ma bucur ca v-ati distrat bine!!!!!!!!!
alex, in sfarsit ai putut merge!!!!!!!!!!!!! yeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!
asteptam poze!
nici eu nu stiam cu ce e noul program al lui plushy.

corina_mee
25th April 2008, 10:57
Buna tuturor.

Aseara in sfarsit am reusit sa iau autograf de la toti trei.:yeah:...bine ca imi cumparasem cd la pauza ca altfel nu te lasau.
Spectacolul a fost foarte frumos...asa cum ma asteptam. As fi vrut sa fie gheata mai mare, dar asta e. Am avut loc exact in primul rand pe centru...s-a vazut super. Biletul meu era in primul rand dar pe o laterala...dar pt ca au observat sa nu se vedea bine, organizatorii au facut mici mutari si am ajuns chiar pe centru.:)

ioanaformed
25th April 2008, 13:10
buna eu de-abia m-am intors de la bucuresti...a fost dragut dar din pacate mie nu mi-au prea iesit pozele asa ca cine are sa faca bine sa le posteze...au venit si cu dima bilan pentru cine nu a fost...gheata a fost prea mica si plush nu a putut face combinatii insa a patinat exceptional e in forma maxima si am vazut ca la o pirueta avea viteza lui lambiel chestie pe care n-am mai vazut-o pana acum...surya e o scumpa pana acum am crezut k e o ingamfata...edvin ca de obicei funny deci a fost super... logic am luat si autograf le-am spus hello :D si mi-au raspuns le-am facut si o poza de aproape...plush mi-a desenat si o inimioara...

Tracoromana
25th April 2008, 15:35
Ma gandesc ca Prima tv o sa transmita inregistrarea, I hope!

Geografu
25th April 2008, 15:39
Traco ea va fi difuzata pe 27.04.2008 ora 22,00 !
De abia astept sa il revad pe Plusy ! :ok:

Tracoromana
25th April 2008, 15:45
Ce bine!! Nu-i acelasi lucru ca in direct... dar e ceva.

rocs_a
25th April 2008, 15:47
ooo, ce frumos ca il difuzeaza de Paste!

innuendo
25th April 2008, 17:41
si ce difueaza ? cea de joi sau de vineri ? :D eu vreau sa il revad si pe cel de joi dar sa il vad si pe cel de vineri :D

whisper
25th April 2008, 23:04
:) o sa il vedem si noi ceilalti duminica - de la 22 parca -pe prima tv.
Ma bucur ca a meritat banii spectacolul.

rocs_a
26th April 2008, 00:53
am fost si eu vineri...mi-a placut, insa anul trecut am fost mai data peste cap, fiindca era prima data :D
anu asta nu mi-a placut peticul de gheata, nu au mai putut prinde viteza pe gheata, ca sa faca showu si mai spectaculos...
sala mi s-a parut foaaarteee mica, si cred ca lui plushy i s-a parut o chestie minuscula in comparatie cu salile de patinoar in care a patinat el pana acum...
surya a fost excelenta cu cele 2 sarituri pe spate ale ei..si ce coooorp aaaareeee!!! ce muuuuuschi!!! ce posterior !!!!
plushy a fost si el un deliciu...mi-a placut, incepe sa imi placa din ce in ce mai mult, se misca bine, chiar si cu barna de acopera tot ecranul tvului tot mi se pare charismatic si atragator. ma declar fana plushy :D in acest moment...in mom yagudin il sustin pe yags, in mom de dupa retragerea lui plushy pe lambiel...dar si plushy e in preferintele mele actuale...
insaaa
ce as mai avea sa adaug? a fost o faza f interesanta cu plushy, intra pe gheata, se opreste muzica, isi ia pozitia de start, liniste totala si cand colo, se aude un cor de fete strigand in rusa te iubm evgheni :D a ridicat ochii plushy si a zambit... apoi s-a aplaudat frenetic. mi-a placut gestul fetelor, parca ar fi asa un pic precum la competitii cand se striga pt incurajari...
dima nu a venit :( imi pare f rau, imi doream sa il vad
marton e haios-caraghios cand danseaza...
si imi pare rau sa anunt, insa a fost playback toata ziua. cu cateva exceptii (la zorba grecul sigur si la inca vreo 2-3 mel) fu playback la marton. de orchestra nu mai zic, fiindca ei in permanenta au mimat ca interpreteaza (stiu sigur fiindca am cunoscut niste tipi de acolo din orchestra care mi-au spus asta)...deci nu au fost cu orchestra monte carlo, ci orchestra formata din liceeni de la george enescu, dinu lipatti si conservator. dar s-au distrat copii din orchestra...
plushy e , dupa parerea mea, ingamfat ca nu face poze. nu a vrut sa faca cu cei din orchestra (doar cu cateva fete, probabil ca erau fete frumoase, stiind de reputatia lui), dar nici macar pt cei care au mimat melodiile colegului lui, marton. marton e simpatic, el cica facea poze.
si rusul are prietena frumoasa. cred ca era prietena lui o tipa blonda, scunda, slaba rau, cu par lung, cred ca frumoasa, cu care statea mereu si vorbea mult si ii explica si zambea cu ea..nu bag mana in foc totusi
si mi-a placut f mult zorba grecul lui plushy, cel mai frumos dans vazut in seara asta, mi-ar placea sa castige aurul pe ea, insa nu sunt sigura la conditia lui. adica s-a ingrasat grav, mi s-a parut ca are burtica si nu avea viteza deloc in piruete , sarituri mai mult duble facea (poate si din cauza ca nu avea spatiu de desfasurare totusi). insa sper ca va fi in forma, asa competitia la anul va fi crancena..)...

imi cer scuze pt greselile de xprimare, e f tarziu si sunt franta. si mi-e lene sa le corectez :D

LE: si nu au fost cei de la cirque du soleil. doar trupa obisnuita kings on ice, cea care a fost si data trec

irinaidu
26th April 2008, 01:44
rocs mersi de poveste. suna interesant ce zici. suna de fapt made in romania. nu ma supar pe plushy si morton, cred ca au lucrat si ei cu ce au avut aici la noi. chiar daca nu as deveni fan plushy nici in ruptul capului , il apreciez pt ca a adus patinajul in atentie si in romania.
pana la urma a fost sala plina???

ricochet4
26th April 2008, 01:48
Cineva de aici spunea ca are viteza lui Lambiel la piruete. Rocs, spui ca nu are. Pana la urma cum e ? Eu l-am vazut sprinten la televizor, cand a fost pe la Prima TV. Marton are pantofi speciali, aderenti la gheata ? Cum nu cade, cu vioara asa de scumpa ? Vad multa lume mergand pe gheata, cu pantofi de strada. Mie mi-e asa de frica, cand simt gheata sub picioare, instinctiv mi se moaie picioarele si ma opresc.

irinaidu
26th April 2008, 01:57
eu una nu cred ca morton ia vioare adevarata pe gheata. mai ales daca face playback de ce sa riste vioara de 4 mil de euro sau cat mama ei e. dar cred totusi ca are ceva pantofi speciali.

ricochet4
26th April 2008, 01:58
Marius Negrea spunea ca e Stradivarius-ul. Referitor la pantofi, la cat de grijuliu calca, nu stiu cat de speciali sint pantofii. Oare Marton stie sa patineze ?

Tracoromana
26th April 2008, 09:05
Irina, Marton, ca Morton suna prea englezesc si nu i se potriveste.

Ma bucur ca a fost frumos, cred ca in direct intotdeauna e altceva si lumea se indragosteste intotdeauna de eroul principal..... a fost plina sala??

innuendo
26th April 2008, 09:42
eo ma oftic ca nu am vazut joi nici un 3 A :( . la zorba grecul a fost dublu :( . rocs zicea ca vineri i s-a parut la tosca...nu-mi mai amintesc.. sa vad duminica.
Cam asta s-a observat si joi, rocs.....nu mai era in forma lui de campion olimpic - cu burta lui cu tot :))

rocs_a
26th April 2008, 09:49
vineri nu a fost sala asa plina...jumatate din cee 2 sectoare din dreptul scenei a fost neumpluta. da, sigur te indragostesti de eroul principal cand vezi live. e o senzatie foarte frumoasa sa il astepti sa intre pe gheata, si fiindca nu apare tot spectacolul, suspansul si entuziasmul cresc repede.
referitor la pantofi, marton si-a schimbat des pantofii...a avut conversi rosii la inceput, apoi bleu si apoi cred ca si albi. peste tenisi isi luase niste opincutze greu sesizabile, care pe talpa probabil aveau material special facut sa nu cada cu vioara pe gheata :D
si cat despre viteza lui la piruete, mie nu mi s-au parut deloc spectaculoase. anul trecut au fost mai rapide. cert e ca in realitate cand le vezi sunt mult mai spectaculoase decat la tv (sariturile sunt mai inalte, piruetele mai rapide) ... Irina poate sa infirme sau confirme asta. eu anul trec am fost uimita de piruetele lui, si atunci m-am gandit ca daca lui ii ies asa live, apoi la lambiel ramai mut...nu cred ca se pot compara lambiel si plushy in cazul asta, doar daca l-ai vazut live si pe steph facand piruete. in schimb anul asta nu mi s-a parut a avea viteza la piruete, nici cine stie ce sarituri, duble multe cum am zis, insaaaaaaa...pasii au contat foarte mult. cred ca pe asta au mizat ei mult, fiindca zona asa mica de patinoar era enervanta si deloc buna pentru acrobatii . de exemplu, niste patinatoare de acolo la un moment dat, in horele lor, s-au apropiat asa de mult de tuburile prin care iesea foc , incat credeam ca le va lua parul foc. in trupa mai era un baiat care sarea pe spate.
am sa atasez niste poze, sa vad poate le pun pe un server, photo bucket n-am. sper ca nu va suparati daca le arhivez si le pun pe server sa le luati pe toate.

aurelia21russy
26th April 2008, 11:50
a fost un show super, am fost joi. CAnd a aparut Evgeni am inceput sa plang de bucurie :)) ma gandeam ca jumatate din visul meu s-a implinit : l-am vazut pe Evgeni Plushenko, si imi mai ramane sa-l vad pe Dima Bilan si visul meu va fi indepliniy .
Deci nu pot sa exprim in cuvinte cat de fericita am fost cand l-am vazut pe Dima , nu am plans atata in viata mea :)) Deci MERITA SA TRAIESTI CA SA VEZI ASA CEVA!!!!!!!! La pauza am mers la prezentatorul evenimentului si l-am intrebat unde va fi sesiunea de autografe :D. La sfarsit am stat la coada sa iau autograf, am pierdut-o si pe mama :)) dar in momentul acela nici nu mi-am dat seama, ma gandeamm doar la Plushenko si la Bilan. CAnd am ajuns sa iau autograf imi zic aia:"domnisoara, CD-ul va rog" (eu nu-mi cumparasem Cd-ul). Atunci am inceput sa plang, credeam ca mor . Apoi am vazut-o pe mama era in multimea de fani si imi facea semn cu mana sa vin ca a cumparat ea CD-ul, si sa vin in locul ei sa iau autograf....nu m-a lasat Bgs-ul... :/. O dezamagire totala . Insa mama a mers si a luat autograf pentru mine de la toti , cand a ajuns la DIma a vorbit cuel si l-a rugat sa-mi dea un autograf. :D Acesta a scris pentru MINE : Pentru Aurelia ca amintire . DIMA BILAN . :)) nu va puteti imagina cat de fericitaam fost insa imi doream foarte mult sa ma aflu eu in locul mamei. Atunci am vb cu un domn de la securitate si cand m-a vazut atat de disperata, mi-a aratat cum pot sa trec inca odata cu acelasi CD.Asa si am facut am trecut cu acelasi Cd a 2-a oara insa Dima plecase deja :(. Oricum a fost frumos, am vorbit cu Evgeni(in rusa) :))) m-a intrebat de unde sunt, ce mai fac, daca mi-a palcut spectacolul. :)) Eu i-am dat un trandafir alb si i-am zis ca a fost cel mai frumos spectacol vazut vreodata, el mi-a zambit si apoi am plecat.

In sfarsit am luat autografe de la toti :D . 2 autografe de la Plushenko, 2 de la Edvin Marton, 1 de la DIma, 1 de la Surya Bonaly .

aurelia21russy
26th April 2008, 12:01
rocs a imi pare rau ca nu ti-am zis imediat dupa spectacol cum a fost :P am fost franta de oboseala si a doua zi am plecat la tzara :)) Mai bine tarziu decat niciodata :D

irinaidu
26th April 2008, 15:31
nu l-am vz niciodata pe plushy live. dar trebuie sa recunosc ca steph cand se apuca de piruete te apuca ameteala si pare destul de incredibil ca poate sa se invarta atata.

mersi mult de povesti tuturor!!
nu ma deranjeaza nici daca puneti poze arhivate. le dezarhivam noi. :D

Ivanna
26th April 2008, 16:04
Azi am sosit din Bucuresti...dezamagita. Am fost la cel de joi, cu loc in sectorul 9, randul 1.

Am ajuns la Sala P in jur de 6 fara ceva; aveam la mine camera video si aparatul foto, fiecare in gentuta separata :headbang:; oricine isi dadea seama ce erau alea. Am vazut afisul cu "interzis camera video" exact cand intram pe usa si vroiam sa arat biletul. Nu m-au lasat sa intru cu ele. N-am fost tare inspirata in momentul ala si singura ideea care mi-a venit a fost sa ma cert cu ei, sa-i intreb de ce nu s-a stiut dinainte, de ce nu exista o garderoba unde sa le lasi, ce vina am eu ca am venit cu ele, anu trecut de ce s-a putut filma, etc etc. N-am rezolvat nimic cu asta, nu mi-a venit "geniala" ideea sa plec, sa le ascund sub haina si sa revin, pur si simplu m-au luat prea tare prin surprindere cei de la BGS. Noroc ca nu eram singura si pers cu care eram, a luat un taxi si le-a lasat la hotel, reusind sa se intoarca totusi in timp util. Intre timp eu intrasem si spre dezamagirea mea, 80% din spectatori aveau aparat foto, unii si camera video:headbang: Am fost extrem extrem extrem de nervoasa:angry: Initial planuiesem sa plec cu un tren imediat dupa spectacol, ce doamne faceam atunci? daca era dupa ei nu mai intram in sala deloc pt ca nu mai aveam unde sa las gentile alea. Sa interzici tu accesul cu camere video, da sa n-ai acolo o garderoba, ceva. De fapt mai bine n-aveam unde sa le las, poat asa imi venea si mie ideea sa le ascund. Mie nici nu mi-a trecut prin cap ca ar putea interzice accesul cu camere video, mai ales ca anu trecut nu a fost nici o problema. Daca aveam ceva temeri inainte imi venea si mie ideea sa le bag cumva sub geaca.

Alte lucruri care m-au dezamagit:
-gheata pre mica
-randul 1 nu era pe gheata, dist fata de gheata era considerabila
-pe spatiul din fata ghetii mereu se plimba cineva si filma sau facea poze:ba fugea prin fata ta, ba se ridica, ba se apleca
-n-am inteles care a fost rolul orchestrei noastre
-de prea multe ori intrau pe gheata cate 7-8 patinatori, nu stiai la care sa te uiti, nu faceau nimic special; au fost putine momentele in care sa patineze doar o pereche sau doar un patinator
- nu stiu ce rol o avut ala de la eurovision, mi s-a parut penibil momentul

Ce mi-a placut:
-mi-au placut evident Surya si Plushenko

Ca si concluzie: nu se compara cu cel de anu trecut:rosu:; atunci s-a pus accentul pe patinaj, acum pe un fel de spectacol de dans:mda:

Daca se mai organizeaza Kings on Ice in Ro, promit solemn ca nu mai merg:drak:

P.S: am luat si eu autografe:) preferam in locul lor sa fi putut filma si poza. Am facut ceva filmulete cu telefonu, da-s aproape zero.

irinaidu
26th April 2008, 16:14
chestia asta cu aparatele foto e nasoala. e adevarat daca nu permiti accesul cu ele ar trebui sa fii capabil sa le depozitezi undeva. dar crede-ma ca se intampla si la case mai mari, nu ca asta ar fi o consolare ( dar as puea face o lista lunga de muzee si cladiri importante cu legi cretine ).
vad ca parerile sunt f impartite. interesant.

rocs_a
26th April 2008, 16:52
:)
are dreptate Ivanna ca anul trec a fost mai frumos, adevarat ca nu au patinat asa mult, dar trebuie sa ii intelegem ca NU aveau loc.
orice chestie legata de patinaj e interesanta si ma fascineaza, deci si kings on ice
urmatorul obiectiv al meu si vis : sa il vad pe steph cand face piruete!
partea cu locurile pe gheata au fost o vrajeala mare, fiindca nu erau deloc pe gheata. era distanta mare intre locurile "pe gheata " si gheata...
faza cu camerele a fost o porcarie, asa e...eu am avut noroc cu alex (triple axel) care m-a avertizat pe mess sa imi ascund camera :D si asta am facut, am bagat-o in buzunarul interior ascuns al gentii mele :D
dar mie mi se pare o grosolanie sa controlezi si sa te uiti in geanta unei doamne sau domnisoare.
eram pe la mijlocul salii si auzeam cum se taia gheata cu patinele si mi se facea o pofta de patinaj....:D
Aurelia, ma bucur ca te-ai simtit bine si ca ai apucat sa iei autografe! stiu ca asta te preocupa mult inainte de spectacol :D

ricochet4
26th April 2008, 17:51
Nu stiu ce continea cd-ul, nimeni nu a spus (sau n-am remarcat eu), dar nu mi se pare frumos sa dea autograf doar daca cumparai cd. Practic ai cumparat autograful. Cine e Dima Bilan ? N-am auzit de el.

Tracoromana
26th April 2008, 18:13
Cine e Dima Bilan ? N-am auzit de el.

N-ai pierdut nimic. Actor-cantaret rus, a luat locul 2 la Eurovision in anul in care Treistariu a luat locul 4.

Anul trecut spectacolul a fost pe un alt patinoar mai mare?

rocs_a
26th April 2008, 18:18
http://www.sendspace.com/file/77p2im
pozele promise de mine...nu-s multe si bine facute, anul asta m-am concentrat pe admirarea showului decat pe vanarea patinatorilor sa ii prind in posturi bune.
anul trec showul a fost pe un patinoar de vreo 3-4 ori mai mare decat asta de acum

whisper
26th April 2008, 19:04
Multumim pentru comentarii:)
Wow! Aurelia ai fost norocoasa...chiar daca nu ai vorbit personal cu Dima ai autograf cu dedicatie de la el si asta e ceva :ok:

rocs_a
26th April 2008, 19:54
Ade, esti fana dima?

whisper
26th April 2008, 20:24
Cam asa ceva..de ce?:P

innuendo
26th April 2008, 20:40
si pe mine m-au cautat de aparat foto aveam un rucsac.dar continea mai multe si o geaca...apa...mai multe chestii. mi-au gasit doar sticla cu apa..apartul era pe fundul rucsacului :D. si cand am intrat in sala era cam 5.30. l-am vazut pe plushy jos la antrenament am coborat repede si am scos aparatu.. erau aia de la bgs langa mine..nicio treaba :)) eu pozam acolo fara nici un stress. Am vrut sa-l chem pe plushy dar ma gandeam ca nu vine si deh........mai sunt baiat...dar nu imi strica o poza cu cel mai bun patinator :D. nu au iesit pozele bune ca aveam blitz si era nuj..au iesit intunecate. si am mai facut si sus si ieseau neclare si m-am lasat de meserie :) eu am fost doar anul acesta..dar mi-a placut. am stat in M, randul 2, locul 5. am vazut f. bine. tot ce nu mi-a placut ca nu s-a pozat...era o ocazie unica. :D. singura dovada ca am fost e o poza langa gheata :D

emiii03
26th April 2008, 21:05
wow....pareri f impartite .....mersi pt toti...eu astept pana duminica sa ma decid
?intrebare: ce piese are noul cd Edvin Marton?

rocs_a
26th April 2008, 21:15
Ade, te intreb fiindca mai nou am devenit si eu pasionata de 2 melodii de-ale lui (singurele pe care le stiu)

whisper
26th April 2008, 21:31
:) Dap..daca vrei iti pot da cateva melodii...nici eu nu am prea multe:P

rocs_a
26th April 2008, 21:44
vreau
cum mi le dai? pe mess sau le pui pe undeva?
am cautat pe dc dar nu am gasit decat believe me si never let you go

ricochet4
26th April 2008, 22:04
A, deci era un cd cu Marton ? Cat costa ?

innuendo
26th April 2008, 22:10
40 Ron

mah deci cd-ul (Edvin Marton & Monte Carlo Orchestra - Stradivarius) are:
Tosca Fantasy
Vivaldi Spring
Rio Carneval
Badinerie
Romeo and Juliet
Dramatico
My love is Deep
Bellydance
Love in Venice
Tchaikovsky Remix
Ibiza
C'est la Vie
Ice Symphony
O Sole Mio
Crazy Violin
Hungarian Rhapsody No.6
Fireworks
Paganini 5
Edvin Marton&Lou Bega - C'est la vie (bonus track)

baaaaaaa am uitat sa va zic ceva f. important :shocked::( ... sa nu va suparati pe mine acum :( - PASTE FERICIT tuturor !! :D:great::dance::ok:

emiii03
27th April 2008, 00:31
am si eu cateva melodii de la fetele de la BJDG. dar nu m-as supara deloc daca mi-ai putea trimite ce mai ai tu
mersi anticipat Ade

emiii03
27th April 2008, 00:33
Paste Fericit!!!!

ricochet4
27th April 2008, 02:56
Cam mult pentru un autograf.

whisper
27th April 2008, 10:26
:) Le uplodez si le pun pe FT..dar cred ca Emi are sigur mai multe ca mine:P Poate le pune si ea :)

innuendo
27th April 2008, 21:25
sa va uitati la 22.00 pe prima ca da spectacolul Kings on ice ! nu stiu daca cel de joi sau vineri!

stiu ca stiati in mare parte...or mai fi si nestiutori :P

emiii03
27th April 2008, 21:55
pt cei interesati eu am albumul Virtuoso al lui Edvin Marton. cine o doreste sa-mi dea un pm si-l trimit.
Ade daca tu ai alte melodii.....le asteptam