PDA

View Full Version : Cine promoveaza din Liga 2?(2006-2007)



Alex90
8th July 2006, 21:30
Aici puteti discuta despre viitoarele meciuri din Liga 2 si despre cine considerati voi ca este favorita la promovarea in Liga 1!

micutzu
8th July 2006, 23:21
Vezi ca inca nu cunosti compozitia celor 2 serii, in plus de asta nu stii ce jucatori au plecat sau au venit del sau la aceste echipe.
Mi se pare prematur acest thread momentan dar ulterior, in functie de ce mai apare, am sa modific poll-ul.

Vlad
9th July 2006, 01:07
Nu s-a stabilit nici acum programul si echipele din L2?
Pai oricum Resita promoveaza din seria ei :D

lolo_grupa_c
9th July 2006, 12:18
corect....inca e prematur....dar sa presupunem??? ok:io zic U CLUJ

Alex90
9th July 2006, 16:50
O sa modifice poll-ul micutzu_11 dupa aflarea celor 2 serii ale Ligi 2... eu sper ca FC Brasov sa fie una din cele 4 echipe care vor promova in Liga 1.

After Hours
9th July 2006, 17:27
kiar... nu stie nimeni cand e impartirea si tragerea la sorti a programului !?!? sau cand incepe sezonul ?

Alex90
9th July 2006, 17:29
Din propile mele surse... tragerea la sort a celor 2 serii si a programului va avea loc sapt viitoare, peste cateva zile... si cred ca Liga 2 va incepe pe la mijlocul luni August sau chiar la sfarsitul ei...

Cristian
9th July 2006, 17:30
cate echipe promoveaza ?

Alex90
9th July 2006, 17:34
Vor promova in Liga 1, 4 echipe. 2 echipe din Seria I si 2 echipe din Seria 2. Echipele vor promova direct, nu vor mai trebui sa sustina meciuri de baraj...

Cristian
9th July 2006, 17:41
Daca stau sa ma gandesc atunci si Dunarea Galati ar avea sanse :)
Ms Alex90 de raspuns

BrasovFans
9th July 2006, 18:40
FC Brasov cu siguranta... nu e normal... :D?

rhadoo
9th July 2006, 19:14
FC Brasov cu siguranta... nu e normal... :D?

NU
ce te face asa sigur in afirmatii
ca anu asta nu ati ajuns nici la baraj?:headbang:
HAI JIUL PETROSANI!

starsteel
9th July 2006, 19:27
Intai sa vedem seriile si apoi sa ne dam cu parerea, oricum interesante cele 2 serii in noul format. Cine miza anul trecut pe Urziceni sau Liberty?

King of Hell
9th July 2006, 20:53
Sper sa isi revina alb negrii din Medias, ca o sa fie prea plictisitor sa marsaluim prin serie anu asta.

micutzu
10th July 2006, 00:07
Eu zic ca nu vor fi chiar asa de multe candidate sezonul asta chiar din cauza faptului ca sunt 2 serii. Deplasarile mai lungi decat sezonul trecut vor supune cluburile la un efort financiar mult mai mare, iar multe cluburi vor face meciuri strategige pentru supravietuire.
Nu stiu exact cate retrogradeaza. Poate cineva sa-mi dea detalii?

CHITU
10th July 2006, 00:14
FC Brasov cu siguranta... nu e normal... :D?

nu te grabi sa spui asta asa repede.....ca o sa ne intalnim in aceasi grupa mai mult ca sigur.....dar ramane de vazut....oricum bafta:ok:

mendingo
10th July 2006, 03:59
rahat...la Oradea e groasa...vad ca nu ia nimeni echipa, shi l-or mai lasat shi pe kiss antrenor...cred ca anu asta tre sa strangem din buci :( ca sa nu picam in C :(...da macar au dat-o pe bihoreni nu pe mercenari..pfoai da mult le-o mai trebuit. noah in fine, ideea e ca Fc Bihor nu prea are ce cauta in poll-ul ala anu asta :( din pacate.
in alta ordine de idei...bafta UTA, nu dau sanse mari...dar decat moldoveni tata ziua UTA chit ca ne "iubim" noi sincer :D

lolo_grupa_c
10th July 2006, 12:38
cum ziceam mai devreme....U CLUJ....poate si PETROLUL,dar am inteles ca sansele petrolului sunt cam mici........

Alex90
10th July 2006, 12:43
vor retrograda cate 4 echipe din fiecare serie. Deci din Liga 2 vor pica in Liga 3, 8 echipe... 4 din seria I si 4 din seria II

dragosh_vl
10th July 2006, 12:50
Csm Rm.Valcea -insa nu anu acesta ci la anu .Anu acesta are ca obiectiv clasarea in primele 8 echipe.

King of Hell
10th July 2006, 13:46
da macar au dat-o pe bihoreni nu pe mercenari

cum ar fi Cristi Luput, acontat de U Cluj? :)

bihoreanul
10th July 2006, 14:20
Vai de capul meu ce v-ati scos clujenilor :) Ce panarama de aparator ati luat, este omul pe care majoritatea bihorenilor nu-l mai vroiau la echipa dupa gafele facute si la Cluj,dar mai ales la baraj. Cine s-a uitat la baraj a vazut 'galacticul'.Pe deasupra, o sa va stoarca de bani ca cica 'la valoarea si experienta lui.....' :) Sa fim seriosi. In rest,anul asta sper sa promovati sa scapam de voi la anul :P cand tragem la promovare ....din nou :D
PS1: politica clubului FC Bihor este de a forma o echipa cu jucatori tineri si bihoreni care sa fie crescuti langa experimentatii GR. Tudor, Foro,Fele.
PS 2: Miculescu si Lupascu au fost trimisi la echipa a doua pana cand isi vor gasi angajamente cu alte echipe.

Sommerset Hateg
10th July 2006, 14:30
Sper sa isi revina alb negrii din Medias, ca o sa fie prea plictisitor sa marsaluim prin serie anu asta.

Cam greu de marsaluit,omu`.Cele doua din Brasov,Pandurii,Valcea,Suceava,Resita,Timisoara (CFR),Bihorul,Mediasul,daca isi revin,toate incep cu acelasi obiectiv.Nici noi nu suntem departe rau...Oricum iti doresc succes si sa promovati de pe primul loc:ok: .Pentru cel secund,...hmm,;) imi intreb curva de inima!

King of Hell
10th July 2006, 23:09
Sommerset....Brasovii is in aia lalta serie, Suceava iara. Pandurii cu echipa lor de rebuturi ma indoiesc sa promoveze. Resita, CFR TM? Glume bune....Bihorul cel putin declarativ si la prima vedere nu prea o sa aiba tangente cu promovarea...iar Mediasul dupa ce a cazut in prapastie, mare lucru pentru ei de au echipa de start in prima etapa. Si asa le mai dam un 5-0, de dragul vremurilor trecute.

Elphax
10th July 2006, 23:44
THREAD penibil! nu se stiu echipele, programu' , organizarea, si ai pus poll cu optiune unica. Parca promoveaza 4 !!!

BrasovFans
11th July 2006, 00:10
FC Brasov va juca in Seria 1 alaturi de Petrolul Ploiesti, Cetate Suceava, Forex Brasov, FCM Bacau etc. (Eu sunt mai mult ca sigur ca asa va fi... Forza Steagu' !!!)

BAK
11th July 2006, 02:10
Sper sa promoveze Clujul, Petrolul, Brasovul si Mediashul..........

Mario Di Lazi
11th July 2006, 12:59
Cand se stabilesc seriile atunci putem face polluri si calcule. Pana atunci ne crestem numarul de posturi prin acest therd.
Cand se stabilesc seriile ?

BrasovFans
11th July 2006, 13:52
Cica s-ar stabili dupa data de 15 iulie... saptamana asta...

Boeing
12th July 2006, 09:43
FC Brasov
Petrolul
U Cluj
si... a patra

lolo_grupa_c
12th July 2006, 10:29
FC Brasov
Petrolul
U Cluj
si... a patra

cam asta e si viziunea mea.....:ok: :ok: ...as mai vrea insa si resita(pt.suporteri)

King of Hell
12th July 2006, 13:29
Da, misto resitenii. :) Tin minte cand am fost acum la ei de ne-o batut, ca veneau resitenii si stateau la povesti cu noi in galerie, si la moment dat unui jandarm i se comunica "la cel mai mic incident intervii in forta" la care raspunde ala "ce sa intervin, ca se plimba resitenii ca'n codru aici in galerie la U"

lolo_grupa_c
12th July 2006, 13:41
pacat ca nu implica lumea si pe acolo(ma refer la investitori sau consiliu local)..in rest,sa revina "U"..in prima liga....

micutzu
12th July 2006, 14:05
Adevarul ca resitenii sunt baieti super faini, si noi am fost bine primiti intotdeauna.

As vrea "U", Petrolu, Brasov si Oradea, dar dupa cate am inteles la Oradea nu mai sunt conditii financiare si de lot care sa permita astfel de aspiratii.

Vlad
12th July 2006, 14:07
ba se implica si la Resita, dupa ce a distrus-o Staicu, si CSM-ul a picat in C la un pas de desfintare a fost preluata de consiliu
si astfel s-a nascut FCM Resita care a preluat palmaresul CSM-ului si am aterizat in divB (am terminat pe 5)

cine cred io ca promoveaza:
L I 1 Petrolul
2 Brasov
L II 1 Resita
2 Cluj (sau invers) :) ca Medias, FC Bihor au probleme si Salonta a promovat

lolo_grupa_c
12th July 2006, 14:11
o spun pt. ca am cunoscu baieti din resita pe cand era in A....astept sa vad cum se prezinta cei de la arad(ultima oara acum vreo 8-9 ani am baut cu ei...dar a trecut ceva timp..)

BrasovFans
12th July 2006, 14:58
Abia astept sa vad derby-urile Ligi 2 intre FC Brasov si FC Petrolul. Eu sunt mai mult ca sigur ca FC Brasov va juca in Seria 1 alturi de: Petrolul Ploiesti, Forex Brasov, FC Sacele, Tractorul Brasov, FCM Bacau, FC Botosani etc... (restu echipelor nu ma intereseaza din Seria 1)

TaciAcolo
12th July 2006, 15:34
Pandurii daca o sa joace in L2 desi nu cred ca il avem pe CONDESCU mare mafiot :))

boshcUtza
12th July 2006, 16:27
"U" Cluj, Petrolul, Fc Brasov, si eventual Resita

t.b.
12th July 2006, 16:35
Vai de capul meu ce v-ati scos clujenilor :) Ce panarama de aparator ati luat, este omul pe care majoritatea bihorenilor nu-l mai vroiau la echipa dupa gafele facute si la Cluj,dar mai ales la baraj. Cine s-a uitat la baraj a vazut 'galacticul'.Pe deasupra, o sa va stoarca de bani ca cica 'la valoarea si experienta lui.....' :) Sa fim seriosi. In rest,anul asta sper sa promovati sa scapam de voi la anul :P cand tragem la promovare ....din nou :D
PS1: politica clubului FC Bihor este de a forma o echipa cu jucatori tineri si bihoreni care sa fie crescuti langa experimentatii GR. Tudor, Foro,Fele.
PS 2: Miculescu si Lupascu au fost trimisi la echipa a doua pana cand isi vor gasi angajamente cu alte echipe.


Da, noah atunci ce noroc ca si-o prelungit contractul cu voi :happy

DanielAndrei
12th July 2006, 16:38
Poli Iasi II :D ... sansa a doua pare o a avea Botosaniul

King of Hell
12th July 2006, 17:50
Echipele satelit nu pot promova, nici macar in gluma.

the lion king
12th July 2006, 18:43
pt frumusetea fotbalului as vrea U Cluj si Petrolul

BrasovFans
12th July 2006, 18:55
pt frumusetea fotbalului as vrea U Cluj si Petrolul

Si cred ca ai putea zice si de FC BRASOV!!! FC Brasov este o echipa cu traditie si are destui suporteri in Brasov si in tara. :ok:

arad80
12th July 2006, 19:02
Brasov,Cluj,Resita si care o mai fi!

hai UTA!

the lion king
12th July 2006, 19:07
Brasovenii sunt dusmanii nostri.Unde aveti mah suporteri in toata tara?N-am mai auzit...Ma faci sa rad.

BrasovFans
12th July 2006, 19:37
Brasovenii sunt dusmanii nostri.Unde aveti mah suporteri in toata tara?N-am mai auzit...Ma faci sa rad.

Tu ai chef de scandal? Parca dusmani vostri erau cei de la Dinamo. Hai ca mie imi place sa ma cert cu unul pe care-l supara adevarul... Nu zic ca sunt foarte multi suporterii "stegari" in Romania... dar iti garantez ca sunt asa ca nu mai vorbi degeaba.

Si vezi ca am zis in tara... nu in TOATA tara cum ai scris tu... fi mai atent cand citesti... :rosu:

the lion king
12th July 2006, 20:06
da-ti tie rosu ca pe tine te supara adevarul si ma ameninti cu scandalul.

BrasovFans
12th July 2006, 20:09
Cu ce scandal te-am ameninatat... ti-am zis doar ca U. Craiova nu are acum sanse la castigarea campionatului... tinand cont ca a mancat bataie azi de la FC Arges cu 3-0!

Si sa vezi ca nu sunt rau si ca nu vreau sa ma mai cert cu tine... vreau sa ne impacam si sa uitam... da sau nu?

Si corecteaza-ti mesajul acela unde ai votat echipa cea mai buna... :)

the lion king
12th July 2006, 20:13
La ce promovare n-are ,mah, sanse?Ba,tu dormi?

BrasovFans
12th July 2006, 20:17
Scuze... eram cu gandul in alta parte. Vrei sau nu sa te impaci?

the lion king
12th July 2006, 20:20
Pai da cu cine m-am certat?

BrasovFans
12th July 2006, 20:22
Off... cu mine... nu ziceai tu ca eu am inceput sa-ti fac tie scandal... sau ai uitat. Ai uitat ce ai citit si ce ai scris? Zi da sau ba...

the lion king
12th July 2006, 20:25
pai incepusesi sa te ataci...tu..nu eu...deci eu nu ma cert.

BrasovFans
12th July 2006, 20:26
Ok... gata... subiect incheiat.

the lion king
12th July 2006, 20:44
Deci,conluzie:brasovu nu intra in Liga1.

BrasovFans
12th July 2006, 21:17
Daca nu intram in Liga 1... voi picati in Liga 2!

the lion king
12th July 2006, 21:38
s-a intamplat o data la 41 de ani,nu se va mai intampla aleks.poate peste inca 41 ani.

BrasovFans
12th July 2006, 22:18
Eu nu mai postez aici! Acesta este ultimul mesaj! Vorbesc serios.

SILVIU99
13th July 2006, 00:57
nu pot sa spun tinand cont ca nush componenta celor 2serii.care poate sami spuna si mie componenta celor 2 serii multumesc anticipat

Vlad
13th July 2006, 03:14
pai nimeni, nu cred ca a fost stabilita componenta serilor din liga2 inca

lolo_grupa_c
13th July 2006, 15:40
petrolul,U cluj,csm resita si brasov

Sommerset Hateg
13th July 2006, 22:24
Sommerset....Brasovii is in aia lalta serie, Suceava iara.

Fara astea,nu prea ies la gramaj.Is prea putine echipe in zona.Tractorul o dat locul in seria I.Ma astept chiar si la Mioveni,pe langa Building.Tg, Jiu si Valcea.:ok:

King of Hell
13th July 2006, 22:30
Tractorul o vandut la Dunarea Calarasi. Io ma gandesc la seria noastra asa:
U Cluj, FC Bihor, Gaz Metan Medias, CSM Resita, Corvinul Hunedoara, CFR Timisoara, Unirea Dej, ISCT, Minerul Lupeni, Unirea Alba Iulia, Building Vanju Mare, Pandurii TG Jiu, Caracal, RM Valcea, Baia Mare. Si inca 2...nush sa ma pronunt. Dar nu FC Brasov, Forex, Petrolul, Bacau etc. Va fi lejer :D

Sommerset Hateg
13th July 2006, 22:32
Tractorul o vandut la Dunarea Calarasi. Io ma gandesc la seria noastra asa:
U Cluj, FC Bihor, Gaz Metan Medias, CSM Resita, Corvinul Hunedoara, CFR Timisoara, Unirea Dej, ISCT, Minerul Lupeni, Unirea Alba Iulia, Building Vanju Mare, Pandurii TG Jiu, Caracal, RM Valcea, Baia Mare. Si inca 2...nush sa ma pronunt. Dar nu FC Brasov, Forex, Petrolul, Bacau etc. Va fi lejer :D

Ai uitat Lugojul.Si tot mai trebe 2.Cred ca vor fi echipele din Brasov.

Sommerset Hateg
13th July 2006, 22:34
Ai bagat si Alba.Pai...

Elphax
13th July 2006, 22:36
pt cluj: tot pe moina jucati?
ce faceti daca promovati?

andrei1921tm
13th July 2006, 23:21
U Cluj In A Clar!!!

King of Hell
13th July 2006, 23:51
Jucam pe Moina in B. In A nu mai avem voie, o sa jucam la Alba. Da o sa faca nush ce americani stadion in vreo 3-4 ani. Om trai si om vedea, important e sa promovam la pas.

BAK
14th July 2006, 03:43
pt cluj: tot pe moina jucati?
ce faceti daca promovati?

pai tu nu esti din cluj ca sa stii...........?
eu zic numai la ce scrie la location....

oricum..sper ca sezonul asta nu o sa mai promoveze tot felul de echipe fantoma...gen urziceni, liberty sau bihor...... e vremea echipelor de traditie sa revina
U Cluj si Petrolul mai ales!/hello /hello

cristi[XU]
14th July 2006, 09:10
pai tu nu esti din cluj ca sa stii...........?
eu zic numai la ce scrie la location....

oricum..sper ca sezonul asta nu o sa mai promoveze tot felul de echipe fantoma...gen urziceni, liberty sau bihor...... e vremea echipelor de traditie sa revina
U Cluj si Petrolul mai ales!/hello /hello

esti idiot mah!!! vroiai sa scri liberty, forex si urziceni!!

BrasovFans
14th July 2006, 09:23
Ai uitat Lugojul.Si tot mai trebe 2.Cred ca vor fi echipele din Brasov.

Si in seria cealalta cine va juca? Gandeste-te mai bine daca nu....:headbang:

Sommerset Hateg
14th July 2006, 09:34
Si in seria cealalta cine va juca? Gandeste-te mai bine daca nu....:headbang:


Hm,si eu mi-as dori pentru Corvinul,un loc in seria I,unde-i cald si bine.Dar nu se poate.Cred ca va trebui sa va "bateti" pentru promovare in seria noastra,unde nici un meci acasa nu-i castigat de la inceput.

King of Hell
14th July 2006, 13:20
;716531']esti idiot mah!!! vroiai sa scri liberty, forex si urziceni!!

nu, voria sa zica Urziceni, Liberty si FC BIHOR

ca doar era vorba de echipe fantoma :D

SILVIU99
14th July 2006, 14:42
inca nu sau stabilit seriile dar mias dori sa promoveze u.cluj si petrolul

bihoreanul
14th July 2006, 15:32
Daca FC Bihor e echipa fantoma si nu este de traditie....atunci si voi va 'pricepeti' la fotbal......:headbang:

BAK
15th July 2006, 03:19
;716531']esti idiot mah!!! vroiai sa scri liberty, forex si urziceni!!


un moderator pe aici nu este...? sau cer prea mult.........?

bihoru o facut seria de rushine...o echipa a vandut locul, alta s-a facut de ras la baraj......si urziceniul si forexul au castigat contra voastra......:happy /hello si voi inca tot comentati....ati castigat toate meciurile pe blat si ati crezut ca o sa va mearga pana in A.greshit!!!!!:evil:
plus ca anul asta sunteti una din candidatele la RETROGRADARE

King of Hell
15th July 2006, 07:21
Da mai BAK, sa zicem ca sunt o echipa fantoma legendara, ete nah, ca sa nu se supere.

lolo_grupa_c
15th July 2006, 12:53
alta era intrebare ............in fine raspund io...U CLUJ...PETROLUL,CSM,BRASOV

bihoreanul
15th July 2006, 13:57
Vorbesc cei care nici nu au ajuns la baraj.......ma frustrati sunt unii pe aici. Ciocu mic si joc de glezne pana veti ajunge si voi in A ,ca baraj nu mai este. Deja clujenii doar aberatii scriu pe aici ,de te umple scarba sa mai citesti elucubratiile vesnicilor nemultumiti suporteri ai lui U. Ultima data repet, s-a vazut in rezultatele directe cu voi cate 'blaturi' am facut: 3-2 la Oradea si 2-3 la Cluj. Mai pune drequ mana pe clasamente si mai documenteaza-te inainte sa faci afirmatii cretine sau nu stii ce inseamna rezultat direct ? Vezi-ti de 'Maveriks-ul tau' ca nu esti tu in masura sa vorbesti de noi 'inteligentule'

King of Hell
15th July 2006, 14:07
Ma, voi nu simtiti asa un fior? Ma tem ca avem fantome pe forum. Sau suporteri de echipe fantoma in orice caz. :D I see dead bihoreni, walking around like regular people.

bihoreanul
15th July 2006, 14:10
Lasa kingule ca o luati iarasi la Oradea si invatati ce-i ala respectul fata de cei mai buni decat voi. :D Ti-am mai zis eu odata,ca un campionat sau o promovare se castiga cu echipele meci,ori voi exact cu alea ati clacat,noi doar cu cateva din ele. Asa ca revezi post-ul anterior 'Ciocu mic si joc de glezne ' :D

King of Hell
15th July 2006, 14:32
Bihorene, lasa tata, chiar daca sunteti o echipa mica mica mica, pispirica chiar, nu vom claca, va administram un 5-0 sec. :D

andrei1921tm
15th July 2006, 17:39
Deci daca intra U restul nu conteaza.Trebuie sa aiba si Clujul echipa fainion in prima divizie.Sa vezi ce derbyuri o sa fie....

BAK
15th July 2006, 18:00
incearca sa le explici vesnicilor nerealizati din bihor....

Sommerset Hateg
15th July 2006, 19:44
Cred c-o sa fie un sezon tare fierbinte.

bihoreanul
16th July 2006, 13:52
Mai nerealizat esti tu mah 'vesnicule' decat toti bihorenii ,ca in ultimii ani noi avem o promovare si un baraj ,asa ca vezi-ti de 'Mavericks-ul ' tau ca esti pe spate.

Sommerset Hateg
16th July 2006, 15:08
Mai nerealizat esti tu mah 'vesnicule' decat toti bihorenii ,ca in ultimii ani noi avem o promovare si un baraj ,asa ca vezi-ti de 'Mavericks-ul ' tau ca esti pe spate.
:o:
...si-o retrogradare.Si ciuca batailor in baraj.Ati adus onoare defunctei serii a-III-a.:rosu:

King of Hell
16th July 2006, 15:18
da, fc oradea-bihor...blaturi, non valoare, public primitiv, oras fara canalizare, rusine ambulanta....hmmm..mare echipa :D

bihoreanul
16th July 2006, 15:34
Cine a aruncat cu pietre de vorbesti copile de 'public primitiv' si alte afirmatii puerile pe care le faci? Tu nu vezi ca te faci de ras pe aici? Baiatu cu furnalele stai in banca ta ca voi sunteti muuult sub noi si de abia v-ati salvat de la retrogradare sezonul trecut,cat despre performanta ,la voi nu se poate vorbi de asa ceva.

Tony_Viola
16th July 2006, 15:37
Cine a aruncat cu pietre de vorbesti copile de 'public primitiv' si alte afirmatii puerile pe care le faci? Tu nu vezi ca te faci de ras pe aici? Baiatu cu furnalele stai in banca ta ca voi sunteti muuult sub noi si de abia v-ati salvat de la retrogradare sezonul trecut,cat despre performanta ,la voi nu se poate vorbi de asa ceva.

tu ai vorbit de bataia pe care ati dat-o timisorenilor:mda: :jerk:

Sommerset Hateg
16th July 2006, 15:42
Cine a aruncat cu pietre de vorbesti copile de 'public primitiv' si alte afirmatii puerile pe care le faci? Tu nu vezi ca te faci de ras pe aici? Baiatu cu furnalele stai in banca ta ca voi sunteti muuult sub noi si de abia v-ati salvat de la retrogradare sezonul trecut,cat despre performanta ,la voi nu se poate vorbi de asa ceva.

Lool,"baiatu`"?:cool: nu tre` sa ma iei cu domnia,dar nenea,ai putea sa-mi zici,ca am copii mai mari ca multi de pe aci`...

King of Hell
16th July 2006, 15:51
Cine a aruncat cu pietre de vorbesti copile de 'public primitiv' si alte afirmatii puerile pe care le faci? Tu nu vezi ca te faci de ras pe aici? Baiatu cu furnalele stai in banca ta ca voi sunteti muuult sub noi si de abia v-ati salvat de la retrogradare sezonul trecut,cat despre performanta ,la voi nu se poate vorbi de asa ceva.

vai scuza-ma, am uitat ca esti de varsta lu Deceneu. imi plec capul in fatza senectutii tale. oricum, publicu vostru nu poate fi numit altfel decat primitiv, te simti ca acum 4000 de ani pe o arena romana, din 4000 de oameni, daca 2 is oameni normali, restul parca is scapati de la jilava. a, si sa nu uitam scandarile alea..cfr,cfr. Oai ma, n-ar intra unu de 10 ani pe forum sa-i zic COPILE? ca ii la moda.

bihoreanul
16th July 2006, 16:04
Stii sa fi ironic? Cum de ? Tu de unde stii ce a fost la Oradea,ca parca ziceai ca ai fost 'rupt in gura' ?! Totusti 'arena romana' a noastra ,mai mai ca ti-ar placea sa o ai la Cluj,cu public cu tot,ca am vazut ce multi ati fost si acum la meciul direct. Hunedorene,nu prea judeci de varsta care ti-ai afisat-o acolo, cred ca te-ai intoxicat cu CO 2 de nu ai observat ca nu-ti era adresat tie mesajul. Sau iarasi vrei sa-i iei apararea clujeanului? Lasa-l ca se descurca singur ,ca cica acuma e major.

Andreea17
16th July 2006, 20:52
Cand se afla cele 2 serii ale Ligi2?

Promoveaza.... FC Petrolul Ploiesti, U. Cluj, FC Brasov, CSM Resita.

Sommerset Hateg
16th July 2006, 21:50
Ba mi se pare ca partea secunda a mesajului,chiar imi era adresata,dar tu n-ai de unde sa stii,ca ai ideiile mixate in tartacuta.Iar despre cum judec,or avut altii grija sa evalueze si sa traga concluzii,pe vremurile cand scoala romaneasca avea un cuvant de spus.Adevaru-i ca toate neamplinirile voastre,din acest sezon,nu se trag de la Cluj,Salonta sau Medias,ci vin de aici: http://www.youtube.com/watch?v=SKMyw9fbuWo.
In coltul din stanga,sus cadrul prinde si minusculul grup de "rebeli" care la un meci acasa vin aproape zece.

andrei1921tm
16th July 2006, 22:25
incearca sa le explici vesnicilor nerealizati din bihor....

Ce rost mai are?Prin ce am spus U in A e singura care conteaza,am spus totul.
Mai trebuie sa dai explicatii altor stelisti?:jerk:
Tare as vrea sa li se alature cfr in liga a-2a sa joace marile derbyuri la matineu:evil: .
INCA O DATA:
U CLUJ IN A>>>/hello

Andreea17
16th July 2006, 23:01
Cand se afla cele 2 serii ale Ligi2?

Imi raspunde-ti si mie baieti?

Tony_Viola
16th July 2006, 23:04
Cand se afla cele 2 serii ale Ligi2?

Imi raspunde-ti si mie baieti?

azi cica:D

King of Hell
16th July 2006, 23:06
maine se afla. frate, vezi ca ii numa 23:00, nu suntem deja in maine-azi. :D

Tony_Viola
16th July 2006, 23:07
maine se afla. frate, vezi ca ii numa 23:00, nu suntem deja in maine-azi. :D

da....credeam ca e maine:sleep:

Andreea17
16th July 2006, 23:11
maine se afla. frate, vezi ca ii numa 23:00, nu suntem deja in maine-azi. :D

Eu sunt fata... ar fi trebuit sa-mi zici surioara... :)

Tony_Viola
16th July 2006, 23:12
Eu sunt fata... ar fi trebuit sa-mi zici surioara... :)

:happy :happy :happy

Andreea17
16th July 2006, 23:16
:happy :happy :happy
Ce e asa de ras? :) Daca mai razi iti dau :rosu:

B0gdaaaN
16th July 2006, 23:21
Sper sa promoveze U Cluj...daca nu anul asta atunci cand?

King of Hell
17th July 2006, 00:15
Ce e asa de ras? :) Daca mai razi iti dau :rosu:

surioara :) eu ii ziceam lui Tony frate.

Sommerset Hateg
17th July 2006, 10:50
Cand se afla cele 2 serii ale Ligi2?

Imi raspunde-ti si mie baieti?

Azi era vorba.Cu cine tii? :ok:

Andreea17
17th July 2006, 13:29
Eu tin cu Poli Timisoara, dar si un pic cu FC Brasov pentru ca am copilarit in Brasov.

andrei1921tm
17th July 2006, 13:34
Eu tin cu Poli Timisoara, dar si un pic cu FC Brasov pentru ca am copilarit in Brasov.

Bravo Andreea...de obicei fetele tin cu stiaua.Tu eshti o exceptie.Stai in Timisoara?

Tony_Viola
17th July 2006, 13:36
Bravo Andreea...de obicei fetele tin cu stiaua.Tu eshti o exceptie.Stai in Timisoara?

andrei...fii cuminte:P

KpaC
17th July 2006, 13:37
petrolul , u , bacau , si inca una

Tony_Viola
17th July 2006, 13:38
petrolul , u , bacau , si inca una

anul trecu au fost destule surprize...gen unirea sau salonta. poate ca si anul asta va fii la fel....corvinul?:P

Andreea17
17th July 2006, 13:38
Bravo Andreea...de obicei fetele tin cu stiaua.Tu eshti o exceptie.Stai in Timisoara?

Da... locuiesc in Timisoara dar mai tot timpul sunt plecata prin tara cu afaceri.

Forza Poli & Brasov! /hello

andrei1921tm
17th July 2006, 13:41
Da... locuiesc in Timisoara dar mai tot timpul sunt plecata prin tara cu afaceri.

Forza Poli & Brasov! /hello
Pai am crezut k ai 17...de la nick..:P

anul trecu au fost destule surprize...gen unirea sau salonta. poate ca si anul asta va fii la fel....corvinul?:P
Daca e U restul nu conteaza.
444- e cifra fatidica ca si 666?

KpaC
17th July 2006, 13:43
sper sa nu fie o surpriza din cev a oras fantona fara stadion si alte alea

Tony_Viola
17th July 2006, 13:44
Pai am crezut k ai 17...de la nick..:P

Daca e U restul nu conteaza.
444- e cifra fatidica ca si 666?

la mine a fost 333:P :drak:

Andreea17
17th July 2006, 13:47
Pai am crezut k ai 17...de la nick..:P

Sper dezamagirea ta nu am 17 ani... mie imi place foarte mult aceast numar si de accea.

andrei1921tm
17th July 2006, 13:47
sper sa nu fie o surpriza din cev a oras fantona fara stadion si alte alea

pai anu asta au fost 2..unirea si salonta.

andrei1921tm
17th July 2006, 13:49
Sper dezamagirea ta nu am 17 ani... mie imi place foarte mult aceast numar si de accea.

Mah de unde sti u ca sunt dezamagit:P ??Sau poate ma iau si eu dupa prietenul Tony:D

Andreea17
17th July 2006, 13:51
Voi credeti ca va putea sa promoveze FC Brasov? Asa dupa voi, vreau sa aud si parerea voastra... :)

Sauron
17th July 2006, 13:58
Eu tin cu Poli Timisoara, dar si un pic cu FC Brasov pentru ca am copilarit in Brasov.

Eu vreau sa intre FCM Resita, ca merg la baie la Trei Ape si la Valiug /hello

Tony_Viola
17th July 2006, 14:03
Voi credeti ca va putea sa promoveze FC Brasov? Asa dupa voi, vreau sa aud si parerea voastra... :)
depinde de serii:D inca nu se stie

Andreea17
17th July 2006, 14:05
Pai era vorba ca azi sa se afle componenta seriilor. Stiti la ce ora are loc?

andrei1921tm
17th July 2006, 14:33
Voi credeti ca va putea sa promoveze FC Brasov? Asa dupa voi, vreau sa aud si parerea voastra... :)

Pai e greu,daca o sa pice in serie cu U Cluj,Fc bihor,Gaz metan,ceea ce e foarte probabil,o sa fie destul de greu.Oricum acum o sa fie bataie mare,deorece sunt numai 2 serii.

Pai era vorba ca azi sa se afle componenta seriilor. Stiti la ce ora are loc?

probabil dupa 3 o sa apara pe vreun site....

Sti careva cate echipa Promoveaza/retrogradeaza?

Andreea17
17th July 2006, 14:34
Promoveaza 2... si pica 4...

Mario Di Lazi
17th July 2006, 14:39
Promoveaza 2... si pica 4...
In ce campionat ? :mda:

starsteel
17th July 2006, 14:43
Referirea e probabil la cele doua serii cate 2 promoveaza si cate 4 retrogradeaza.

Sommerset Hateg
17th July 2006, 15:02
Valcea o mai fost cu noi in serie,(Flacara) cred ca vor fi din nou.:ok:

King of Hell
17th July 2006, 15:07
seriile se vor stabili doar prin 21, vineri, ca so facut prea multe tranzactii si nush ce. asa ca mai asteptam

Sommerset Hateg
17th July 2006, 15:12
seriile se vor stabili doar prin 21, vineri, ca so facut prea multe tranzactii si nush ce. asa ca mai asteptam

Posibil.Azi dimineata,la club, stiau de luni.Dar in Romania,orice-i posibil.Aurolacii aia de mitici nici n-or venit din vacante.:rosu:

King of Hell
17th July 2006, 16:03
pai Alba Iulia, o luat loc de la RM Valcea, si cica pana vineri tre sa le dea la Valceni 80 000 euro, si daca nu dau 80 000, o sa vanda locul altcuiva si tot asa. pai daca o picat amaratii aia in C, in C sa putrezeasca, nu sa isi cumpere loc. Tara tuturor posibilitatilor

Sommerset Hateg
17th July 2006, 16:56
Pai,inseamna ca pe ei ii asteapta astia,de nu dau drumul la program.Vineri cand au comfirmarea ca-i alba sau neagra,vor purcede.Inseamna ca Oltchim-ul o promovat degeaba...

boshcUtza
17th July 2006, 18:43
Voi credeti ca va putea sa promoveze FC Brasov? Asa dupa voi, vreau sa aud si parerea voastra... :)

depinde in ce serie vor juca
daca o sa fie cu Bacau si Petrolul o sa fie o lupta interesanta pt promovare

six
17th July 2006, 22:01
Voi credeti ca va putea sa promoveze FC Brasov? Asa dupa voi, vreau sa aud si parerea voastra... :):) apreciem ca esti "fana"VIOLA..../hello iar la intrebarea ta eu cred ca FC Brasov NU poate promova pt ca este finantata de un zgarcit pe nume nICULAE care este in fotbal numai si numai pt publicitate....parerea mea ;) :cool: :ok:

Andreea17
17th July 2006, 22:17
S-au aflat cele 2 serii ale Ligii a 2-a?

King of Hell
17th July 2006, 22:44
traim in Romania, asa ca o sa aflam cu 10 zile inainte de inceperea campionatului, prin 2 august. :D

Andreea17
17th July 2006, 23:00
De unde sti? Cine ti-a zis? Sau asta e parerea ta? :D

boshcUtza
17th July 2006, 23:03
s-a amanat pt 21 iulie stabilirea seriilor, dar mai mult ca sigur ca in 21 se va amana iar

Andreea17
17th July 2006, 23:11
s-a amanat pt 21 iulie stabilirea seriilor, dar mai mult ca sigur ca in 21 se va amana iar

A fost dat publicitati cumva vreun comunicat de sti?

King of Hell
18th July 2006, 00:18
ce comunicat sa dea? o scris in ceva ziar amarat, gen ziaru clujeanului. atata tot

Forza-Dinamo
18th July 2006, 17:06
S-au stabilit seriile. Stiu insa doar Seria 1 cea care ma intereseaza.

1.FCM Bacau
2.Forex
3.FC Brasov
4.Precizia
5.Dunarea Giurgiu
6.FC Botosani
7.Cetate Suceava
8.Gloria Buzau
9.Dacia Braila
10.Dunarea Galati
11.FCM Targoviste
12.Petrolul Ploiesti
13.FCM Campina
14.Chimia Brazi
15.CS Otopeni
16.FC Snagov
17.Prefabricate Modelu Calarasi
18.Delta Tulcea

Dupa parerea mea o serie extrem de exchilibrata. De-abia astept sa inceapa campionatul pe 12 august. Pe 24 iulie, luni, se trage programul.

Cu siguranta va promova echipa mea, Gloria Buzau. :D

De amintit ca Bacau porneste cu -8 puncte.

Totul despre Liga II, Gloria Buzau si adversarele ei si fotbal in general numai pe
http://www.gloriabuzau.bro.ro

King of Hell
18th July 2006, 19:43
ma indoiesc sa se fii stabilit, insa daca s-au stabilit, si ai dreptate, iti dau o bere cu prima ocazie :D

Andreea17
18th July 2006, 22:26
Pai si de ce nu a aparut nimic prin ziare? Ziarele online cum ar fi ProSport sau Gazeta Sporturilor? Oricum sper sa fie cum zici tu. ;)

King of Hell
18th July 2006, 22:28
dc nu a aparut? pentru ca nu s-a stabilit, e relativ simplu. :D

Elphax
18th July 2006, 22:29
e beton seria I : Brasov, Ploiesti, Bacau - una dintre ele NU va promova
seria II e mult mai slaba...

King of Hell
18th July 2006, 22:31
da, e beton, atata ca e doar in mintea unora, atata timp cat seriile se stabilesc in 28 iulie. sau care parte din NU S-O STABILIT INCA, nu o intelegeti? :D

Andreea17
18th July 2006, 23:01
Se pare ca uni posteaza ca sa se afle in treaba, nu dau nume... :)

ALLINN
19th July 2006, 00:42
Dupa cum am mai spus si cu alte ocazii, in opinia mea, principala favorita la promovare din seria a 2-a va fi U Cluj, care se va bate cu F C Bihor (care anul asta s-a facut de ras la baraj), dar si cu Pandurii Tg-Jiu. Nu sunt de lepadat nici principalii arbitri ai seriei, precum Gaz Metan, Resita, Corvinul, Poli II, CFR Tm sau Baia Mare.

Rossi
19th July 2006, 02:29
FC Brasov
FC Petrolul Ploiesti
FCM Bacau
U Cluj

micutzu
19th July 2006, 10:03
Pai nu s-au stabilit.
Stai sa vedem ca poate Bacaul va juca in liga1 daca Jiul si Sportul nu primesc licenta. Asa ca s-ar putea sa apara Sportul in seria I.

lolo_grupa_c
19th July 2006, 10:11
...nu cred ca nu vor primi licenta...este ca un semnal de alarma pt. toate cluburile din romania sa_si achite datoriile....nu vad (parerea mea) sa se creeze un precedent

micutzu
19th July 2006, 10:35
Eu ma refeream la faptul ca nu avea cum sa faca seriile FRF-ul pana ce nu se termina treaba cu licentele.

Forza-Dinamo
19th July 2006, 16:52
Alooo... astia cu "posteaza sa se afle in treaba"

Daca asa scrie in ziar local ce vrei sa le fac? De unde stiau toate echipele din serie? Au facut ei asa cum au crezut?? Ma indoiesc.

King of Hell
19th July 2006, 17:11
is prosti toti ziaristii de la tara. si m-am convins de asta cititnd stiri de genu "s-au stabilit seriile" , "szolomayer, portarul lui U Cluj a ajuns la FC Brasov" etc. astea apareau in ziare brasovene. apai tu nush in ce oras stai. Spune-mi in ce oras stai ca sa-ti spun cat de tarani is ziaristii din orasul tau. :D

Andreea17
19th July 2006, 17:30
"szolomayer, portarul lui U Cluj a ajuns la FC Brasov"

szolomayer a dat probe pentru FC Brasov dar nu s-au inteles cluburile penntru transferul sau la FC Brasov!!!

stirea asta chiar este adevarata!

King of Hell
19th July 2006, 18:15
Szolo e simbolul echipei, si n-a parasit orasul Cluj pentru a da probe la echipe amarate de divizia B sau A din Romania, nicio clipa.

Forza-Dinamo
19th July 2006, 18:33
Cum adica ziarele de la "tara"?

Eu sunt din Buzau. Forza Gloria Buzau.

Buzau nu este la 'tara' pentru cei care n-au facut geografie.

Elphax
19th July 2006, 18:38
Szolo e simbolul echipei, si n-a parasit orasul Cluj pentru a da probe la echipe amarate de divizia B sau A din Romania, nicio clipa.

Mda, Brasovu e amarat, ca doar U e echipa de CL

Andreea17
19th July 2006, 18:53
FC Brasov are mai mult participari in Liga 1 King daca nu stiai. Asa ca nu fa tu o echipa care este pe locul 9 all time, echipa amarata!!!

King of Hell
19th July 2006, 19:10
FC Brasov are mai multe participari in Liga 1 ca cine? Gloria Buzau?

starsteel
19th July 2006, 19:17
Hai puteti sa studiati clasamentul all-time ca m-am muncit la el cateva zile, garantez ca e foarte aproape de adevar si altul mai bun nu gasiti.
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=721474#post721474

Andreea17
19th July 2006, 19:27
Scuze... dar oricum King nu poti sa zici ca FC Brasov este o echipa amarata... ca atunci Gloria Bistria, Ceahlaul, Jiul, Pandurii sunt....

King of Hell
19th July 2006, 19:30
ma refeream la orice echipa in afara de steaua, dinamo, rapid.

Andreea17
19th July 2006, 19:32
adica si U Cluj. Se pare ca nici tu nu sti ce vb.

six
19th July 2006, 21:23
Buzau nu este la 'tara' pentru cei care n-au facut geografie.:rolleyes: ....;) zici ca forza dinamo????:P

boshcUtza
19th July 2006, 21:56
FC Brasov are mai mult participari in Liga 1 King daca nu stiai. Asa ca nu fa tu o echipa care este pe locul 9 all time, echipa amarata!!!

in cazu in care te-ai uitat putin in clasamentul all time ai fi observat ca U se afla undeva pe locu 6 parca

King of Hell
19th July 2006, 23:14
adica si U Cluj. Se pare ca nici tu nu sti ce vb.

echipa de fatza se exclude, din moment ce el e deja la U Cluj. Si vroiam sa zic ca nu paraseste el pe U Cluj pentru orice alta echipa romaneasca, doar daca ar fi elita fotbalului. aici e alta poveste, s-a atasat de simbol. si oricum o fost duma stirea, szolomayer e Uist pe 2 ani si a jucat azi in amicalul cu FC Sibiu, asa ca imi reiau ipoteza cum ca ziaristii de la tara is prost informati, la fel ca aia din buzau care o zis ca s-o stabilit seriile, si brasovenii repede le-o postat pe forum. :jerk:

Lup_Galben
20th July 2006, 00:03
Cum adica ziarele de la "tara"?

Eu sunt din Buzau. Forza Gloria Buzau.

Buzau nu este la 'tara' pentru cei care n-au facut geografie.

d.p.d.v. al fenomenului Buzaul este la "tara" cat despre "orasul" in sine nu e prea mult de discutat, un oras in care echipa locala n-a facut niciodata "legea" in oras, sclavii fiind la mare discretie, u esti unu dintre ei ;)

referitor la poll-ul de mai sus, deocamdata nu cred k isi avea rostul, abea pe 25 aflam seriile......
Dupa promovarea Craiovei si a UT-ei, Petrolul ramane cea mai titrata echipa de serie B din tara, sa speram k nu va mai dura decat un an.....
Forza Petrolul !

Forza-Dinamo
20th July 2006, 09:39
d.p.d.v. al fenomenului Buzaul este la "tara" cat despre "orasul" in sine nu e prea mult de discutat, un oras in care echipa locala n-a facut niciodata "legea" in oras, sclavii fiind la mare discretie, u esti unu dintre ei ;)

referitor la poll-ul de mai sus, deocamdata nu cred k isi avea rostul, abea pe 25 aflam seriile......
Dupa promovarea Craiovei si a UT-ei, Petrolul ramane cea mai titrata echipa de serie B din tara, sa speram k nu va mai dura decat un an.....
Forza Petrolul !

Aici cam ai dreptate ca sunt multi sclavi in Buzau, insa eu nu pot fi numit asa pentru ca desi tin cu Dinamo sustin si echipa locala la fel de mult. Ca un argument, sezonul trecut am fost la toate meciurile de acasa.

Dupa acel ziar local aseara au dat si stire la PRO TV Buzau cum ca Gloria e in serie cu Bacau, Petrolul si Brasov. Ce-i drept cam oricine isi dadea seama de asta.

Lup_Galben
20th July 2006, 09:53
Gloria e in serie cu Bacau, Petrolul si Brasov.

pai asta nu poate decat sa ma bucure, Petrolul va fi sustinuta la Buzau si de suporteri locali dat fiind faptul k se gasesc fani galben-albastrii in orasul tau......si in plus va fi o placere sa fac o deplasare acolo unde am colegi de facultate :)

Forza-Dinamo
20th July 2006, 10:12
Sustinuta? Ai fost la ultimul Gloria-Petrolul? Din cate tin minte a fost acum 3 ani cand ati promovat si noi am fost pe locul 2. V-am batut la Buzau cu 2-0 (unul din goluri stiu ca l-a dat Iulin Apostol, acum la Farul) si la Ploiesti cu 1-0. Atunci Gloria ar fi terminat pe 1 daca spre final conducerea n-ar fi facut manevre pentru a pierde incredibil cu 2-0 la Fieni ca apoi sa vanda si barajul cu Poli AEK.

In fine sa revenim la acel meci unde chiar au fost incidente. Prietenie nu prea o sa fie.

acelasieu
21st July 2006, 11:42
Nu o da in penibil sa zici ca avem cu cine sa facem incidente la buzau...sti si tu realitatea.

Forza-Dinamo
21st July 2006, 15:55
Hai ba lasa-ma cu jmecherisme de-astea. Cine v-oti fi crezand daca stati in Ploiesti? Crezi ca ma impresioneaza vreun pic numele Petrolul?

best_lazialul
21st July 2006, 17:38
Data trecuta au fost doar niste certuri de la distanta ca sa le zic asa, daca se incepea si vreo bataie va spun ca nu ieseati prea bine ..;).si nu o spun ca pe o amenintare ci pentru ca am vazut ca subestimati foarte mult orasul Buzau si nu prea aveti dreptate. oricum Gloria v-a batut de 2 ori in ultimul sezon in care ne-am intalnit si sunt ceva sanse sa se intample la fel si de data asta. :D Vom vedea ce se va intampla pe teren.

acelasieu
21st July 2006, 23:14
Bine, bine, nu stau sa-mi bat capul cu voi. Cine stie cunoaste si gata.

Cra10veanu
21st July 2006, 23:23
din poll cica Pandurii raman in liga I.....
eu zic ca promoveaza brasovu, bacaul, cluju, si a 4-a alegeti voi, nu vad cine ar mai candida.

best_lazialul
22nd July 2006, 12:25
Bacau nu promoveaza pentru ca intra cu -8. Si nu prea au valoare. Au pierdut intr-un amical cu 2-0 meciul cu Gloria Buzau.

boshcUtza
22nd July 2006, 13:25
U Cluj, Petrolu, Brasov si Resita

King of Hell
22nd July 2006, 16:51
Bacau nu promoveaza pentru ca intra cu -8. Si nu prea au valoare. Au pierdut intr-un amical cu 2-0 meciul cu Gloria Buzau.

i-o batut buzaouanii? (sau cum se scrie) apai inseamna ca-i bate si fc avantu rolast daca i-o batut gloria buzau :D

resita
23rd July 2006, 01:20
/hello /hello F.C.M. RESIŢA/hello /hello
/hello /hello /hello /hello

Vlad
23rd July 2006, 01:59
Acum ca a retrogradat si Sportul, o sa fie lupta mare pentru promovare in seria 1 intre Petrolul, Brasov si Sportul (daca nu le pleaca prea multi jucatori si daca vor fi toate trei in aceeasi serie).

In seria 2 Resita si U Cluj.

HIV
23rd July 2006, 04:24
vlade...reshitza si U Cluj...hmmm , nu prea stiu ce sa zic cum va fi cu licentzele :D

best_lazialul
23rd July 2006, 13:29
i-o batut buzaouanii? (sau cum se scrie) apai inseamna ca-i bate si fc avantu rolast daca i-o batut gloria buzau :D

Nu subestimati echipa Gloria Buzau. O sa vedeti in acest sezon de ce e in stare. ;) Pacat ca nu suntem in aceeasi serie..

ALLINN
23rd July 2006, 15:48
Marti, dupa ce se afla componenta seriilor, precum si orarul ligii secunde, trebuie modificat poll-ul (sondajul de pe subiectul asta). Mai trebuie completat cu echipe atat din Seria I, cat si din Seria a II-a(mai ales, deoarece nu numai U si Bihor se vor bate la promovare, ... in cazul in care Pandurii vor promova la masa verde).

Forza-Dinamo
23rd July 2006, 18:32
Nu subestimati echipa Gloria Buzau. O sa vedeti in acest sezon de ce e in stare. ;) Pacat ca nu suntem in aceeasi serie..

Mare pacat.

BAK
23rd July 2006, 18:36
da mah, mare pacat........ voi sunteti cei mai mari si cei mai tari....pacat ca nimeni nu va baga in seama..... asta ii din seria de povesti "sunt bun dar nu ma vede nimeni"....

mare pacat ii si faptul ca amadoi fanii buzoieni sunt sclavi ai stelei si ai dinamovistilor.... asta cred ca spune totul......

dragos_popa17
23rd July 2006, 18:36
Eu astept sa vad care vor fi seriile. Dup-aia mai vorbim. Daca am chef :cool:

King of Hell
23rd July 2006, 22:33
la cat de beat is, pot zice doar "NUMAI U!!!"

Vand vise
23rd July 2006, 22:39
cum arata liga a 2 a ? :) ce echipe au ramas?

Forza-Dinamo
24th July 2006, 09:44
Stati linistiti .......... ca noi n-am cerut niciodata sa 'ne vada' cineva. Am zis ca vom arata pe teren. Cat despre sclavi, am mai zis, care-i problema ca tinem cu echipele astea daca tinem la fel de mult cu Gloria?

HIV
24th July 2006, 17:10
Meri fa dragoste cu tine

andrei1921tm
24th July 2006, 17:11
Eu astept sa vad care vor fi seriile. Dup-aia mai vorbim. Daca am chef :cool:

Pai ce rost mai are?Oricum U e favorita in orice serie.

boshcUtza
24th July 2006, 17:42
aici ai mare dreptate andrei

*Coco*
24th July 2006, 17:59
Pai in seriea din Vestul tari care se vor bate la promovare sunt "U" Cluj si Pandurii in rest nu mai vad pe nimeni a se bate la promovare din acea serie

Slater
24th July 2006, 18:35
Nu e nevoie sa stiti seriile, "U" a fost intotdeauna favorita.

dragos_popa17
24th July 2006, 18:52
Pai ce rost mai are?Oricum U e favorita in orice serie.

Ca bine spui :)

mendingo
24th July 2006, 19:11
Pai in seriea din Vestul tari care se vor bate la promovare sunt "U" Cluj si Pandurii in rest nu mai vad pe nimeni a se bate la promovare din acea serie

tu chiar crezi? la Panduri ma refer. ca pe cluj ii cunosc shi stiu ca pot ;)! asa am zis shi noi cand am picat din A amu cativa ani shi iacata-ne :(, tot aci ne facem veacu. da' e bine ca esti optimist :D
apropos, dak va fi ca anu trecut, sau mai bine zis ca in ultimii ani, din pacate, dupa ce anuntza componentza seriilor shi programul, dupa vreo 2 3 zile se vor putea anuntza shi scorurile :D

*Coco*
24th July 2006, 19:38
Nu e nevoie sa stiti seriile, "U" a fost intotdeauna favorita.
Da intotdeauna favorita da nu a mai promovat de o gramada de ani:D
Si creca si anul asta va fi destul de greu sa promovati ca aveti o echipa sustinuta de Primarie si Consiliul Local cea ce echipele astea nu au nici un viitor:sleep:

King of Hell
24th July 2006, 23:01
Da intotdeauna favorita da nu a mai promovat de o gramada de ani:D
Si creca si anul asta va fi destul de greu sa promovati ca aveti o echipa sustinuta de Primarie si Consiliul Local cea ce echipele astea nu au nici un viitor:sleep:

daca si dupa ce va umiliram la voi acasa mai ai ceva de obiectat...:no:

*Coco*
24th July 2006, 23:05
daca si dupa ce va umiliram la voi acasa mai ai ceva de obiectat...:no:

Pe Craiova lasa mai ca a fost amical ala
Da vedem noi cu Pandurii cum va fi daca ne bateti sau nu
Mie unu in convine in aceasta serie ca echipele din Ardeal nu sunt asa bogate ca cele din Bucuresti

King of Hell
24th July 2006, 23:21
Pandurii joaca in A si asa :) si in semnatura ta am vazut "U" Craiova la echipe favorite.

Cra10veanu
24th July 2006, 23:50
daca si dupa ce va umiliram la voi acasa mai ai ceva de obiectat...:no:

daca si un amical te face sa sari in sus asa tare, inseamna ca...e clar :D umilire la 1-0, esti penibil. An de an promovati, dar de 10 ani incoa sete mare, promovati retrogradati, nu mai fi entuziasmat asa ca n-are rost

*Coco*
25th July 2006, 00:34
Pai U Cluj nu are bani asa multi ce poti sa ceri la o echipa care e sustinuta de Consiliul Local
Nu m`ar surprinde nici daca anul acesta nu a`ti promova
In orice caz Pandurii cu Siguranta va promova

Cra10veanu
25th July 2006, 00:40
nu vorbesc de pandurii, dar vorbesc de o echipa care se da cu traditie si cu istorie care ei fac si dreg, dar cat timp au dat din gura ca promoveaza, cfr-ul a venit din urma tare, cu echipa care se bate la titlu, adevarul doare, dar asta e. Imi doresc sa promovati, sinteti o echipa care merita cat de cat un loc in divizia A.
King of hell esti si tu moderator vorba aia, ti-ar trebui mai multa neutralitate in discutii.

*Coco*
25th July 2006, 00:55
Nu ca a`si avea ceva cu U Cluj da de ani bun zic ca promoveaza si nu promoveaza
Dar anul acesta poate intra si ei impreuna cu Pandurii ca alte echipe nu vad a se mai bate la promovare
Gaz Metan sa intamplat ce sa intamplat si Bihor nu cred ca vor mai trage la Promovare

BAK
25th July 2006, 02:27
cra10vene', las-o mai usor cu atacurile, ca nu isi prea au rostul... la ce echipa aveti nu prea stiu cum te poti lansa in atacuri.... pai amical sau oficial, nu tot la victorie trebuie sa joci, mai ales ca era meciul de prezentare al echipei.... plus ca ati pierdut cam toate amicalele din aceasta vara, deci nu imi spune ca nu ati vrut sa castigati macar meciul ala...ati jucat cu rezervele sau cu echipa de old boys? nu prea cred....

p.s. defapt tu ai dreptate.... a fost doar un amical, un amical in care o echipa laudaroasa de divizia B a batut o "candidata la titlu sau la uefa":happy :happy :drak:

lolo_grupa_c
25th July 2006, 02:53
cra10vene', las-o mai usor cu atacurile, ca nu isi prea au rostul... la ce echipa aveti nu prea stiu cum te poti lansa in atacuri.... pai amical sau oficial, nu tot la victorie trebuie sa joci, mai ales ca era meciul de prezentare al echipei.... plus ca ati pierdut cam toate amicalele din aceasta vara, deci nu imi spune ca nu ati vrut sa castigati macar meciul ala...ati jucat cu rezervele sau cu echipa de old boys? nu prea cred....

p.s. defapt tu ai dreptate.... a fost doar un amical, un amical in care o echipa laudaroasa de divizia B a batut o "candidata la titlu sau la uefa":happy :happy :drak:

lasa_l pe oltean sa se laude si sa spere....cu asa mentalitate,mai greu....dupa parerea mea astia se numesc bolovani....

Cra10veanu
25th July 2006, 03:44
lasa_l pe oltean sa se laude si sa spere....cu asa mentalitate,mai greu....dupa parerea mea astia se numesc bolovani....

bolovani sint cei care cauta sa adune postari, care "mircuiesc" aici pe forum si care mesajele lor se limiteaza doar la "ba" "ma" "taranisme" etc, nu dau nume cei vizati se cunosc :D

BAK, daca te uiti in gura lui mitetelu esti mai prost ca el ca-l iei in cosiderare, cel putin nu cred ca exista oltean care sa creada ca dupa promovarea noastra si lotul subtirel ne vom bate la uefa :rolleyes: cel putin obiectivul meu pt universitatea e mentinerea in divizia A, si asa va fi greu daca al nostru investitor mai continua sa scoata pe gura prostii si nu baga mana-n buzunar. N-am jignit pe nimeni bak, te-ai simtit jignit singur cand am spus ca CFR va scuipa seminte-n cap, si asa e, nu e nici-o jignire e un adevar. Despre amicale, daca se mentine traditia, altii ne vedeau in C vara trecuta, dar am promovat cu brio, Pandurii au batut pe Arges in amical :D noi am batut pandurii, dar argesul ne-a tras-o rau, ce concluzie tragi de aici ? ca sintem mai buni ca argesu ? dar ne-au batut. Sint meciuri de pregatire, antrenorii isi incearca toti jucatorii pe toate posturile se experimenteaza tactici etc. Deci puteti sa va bucurati macar ca-n amical ati batut campioana unei mari iubiri.

BAK
25th July 2006, 04:45
@ car10veanu'... nu sunt cu nimic mai prost decat cei care tin cu craiova...esti tare spurcat la gura pentru un moderator...... poate ti s-a urcat prazul la cap, cine stie?

p.s. de scuipat semintze in cap nu cred ca ne scuipa nimeni....nici macar la figurat..... sedere placuta in A.....

inca o data , lasa duma cu meciul de pregatire, sunt convins ca ati vrut sa castigat meciul asta mult mai mult decat am vrut noi insa ca si valoare a echipei suntem clar peste voi..... insa in divizia B noi am avut ghinion si voi ati avut noroc....

Lup_Galben
25th July 2006, 08:46
garantat craiova va reveni in B daca se va prezenta in campionat cum s-a prezentat in meciurile amicale de pana acum....
p.s. periplu placut in A, la anu facem schimb de locuri...:happy

*Coco*
25th July 2006, 09:17
garantat craiova va reveni in B daca se va prezenta in campionat cum s-a prezentat in meciurile amicale de pana acum....
p.s. periplu placut in A, la anu facem schimb de locuri...:happy
Mai gazare taci ma ca v`am batut si in Tur si in retur voi va laudati tot ca si U Cluj dar macar ei au echipa cea ce voi nu aveti deloc
Voi in seria voastra nu aveti nici o sansa gazare mai ramane sa mai stati un ban in B:P :P :P

lolo_grupa_c
25th July 2006, 09:49
@craioveanu:cine cauta postari mai nene ca deja este un complx pt. tine??

Mario Di Lazi
25th July 2006, 11:27
Inteleg ca azi se stabilesc cele 2 serii. Ati auzit ceva, ca prin ziare nu vad nimic.

*Coco*
25th July 2006, 11:36
Inteleg ca azi se stabilesc cele 2 serii. Ati auzit ceva, ca prin ziare nu vad nimic.
Parca la ora 12 va avea loc:D

best_lazialul
25th July 2006, 12:57
da, e beton, atata ca e doar in mintea unora, atata timp cat seriile se stabilesc in 28 iulie. sau care parte din NU S-O STABILIT INCA, nu o intelegeti? :D

Vezi ca Forza-Dinamo a avut dreptate cand a scris Seria 1 pe 18 iulie? Cred ca ai sa-i dai o bere..;)

TaciAcolo
25th July 2006, 13:04
sezonu asta sau sezonu viitoru Derby Oltean Pandurii-Stiinta in A e clar :D/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Gontel
25th July 2006, 15:43
Parca il vad pe Mititelu dezumflat dupa cateva etape dupa ce craiova pierde cateva meciuri.

King of Hell
25th July 2006, 22:46
sezonu asta sau sezonu viitoru Derby Oltean Pandurii-Stiinta in A e clar :D/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

iti dai seama ce ambigua e exprimarea ta? io stii ce inteleg? ca la anu va fi mare derby oltean in liga 2. si tare ma tem ca asa a shi. :ok:

Cra10veanu
26th July 2006, 10:18
sarira ofticatii ? :D ma bucur ca ne tineti de grija :D ce sa faci hell asa a fost sa fie, cei mai buni sa promoveze :D O sa promoveze si petrolul, cand o lua U cluj vre-un campionat.

Gontel
26th July 2006, 11:12
Pai vom avea derby-uri la anul: Craiova-Pandurii in B :D si U Cluj-CFR Cluj in A :yeah: .

Flow
29th July 2006, 14:48
Hai Bihoru !!!:ok:

S2K
8th August 2006, 18:50
Promoveaza cine intinde cel mai bine sforile...

Da' un lucru e sigur: U nu va promova. Sau daca chiar promoveaza... ce se va intampla? Joaca in Gruia?! :happy

King of Hell
8th August 2006, 19:07
hahaha, un lucru e sigur...bine ma, alt semigenial. ar trebui sa va faceti partid. dupa ce va dam 5-0 in prima etapa mai vorbim.

S2K
8th August 2006, 19:13
Nu o sa ne dati 5 - 0, o sa ne dati probabil 7 - 0 sau mai mult.

Nu ma intelege gresit. Chiar suporterii U-ului (care printre altele imi este si mie pe undeva drag ca doar am facut facultatea acolo) au spus-o, chiar aici pe acest forum, ca in sezonul 2005/06 doar suporterii au vrut promovarea... nu si echipa si conducerea. Apoi la U, pana nu vine unul care sa bata cu pumnu-n masa nu o sa se faca treaba.

PS: Ca si lectura suplimentara: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13966

King of Hell
8th August 2006, 19:48
S2K, daca promovarea nu va veni, si nu zic ca va veni 100%, ca si io ma tem ca ne rupeti in prima etapa si ca nu prea promovam...daca nu va veni...va fi sfarsitul...si nu pot concepe asa ceva. sa ne autodistrugem. totul depinde de noi. asa ca va urez maxim de puncte, mai putin in meciurile directe cu noi.

S2K
8th August 2006, 23:27
ca si io ma tem ca ne rupeti in prima etapa

:o: Eu nu am spus asa. E clar ca va castiga U, noi ne vedem lungul nasului, iar obiectivul este salvarea de la retrogradare.

WOLF_ULTRAS
8th August 2006, 23:31
Dunarea Galati :d

kiose
24th August 2006, 13:04
petrolul promoveaza poate si clujul pentru ca sunt o echipa cu mai mare traditie decat multe ecchipe din liga I si ar merita sa joace pe prima scena fotbalistica a romaniei.
PETROLULsi atatrestul nu mai conteaza

Parazitu'1919
28th December 2006, 14:47
kkklaaaarrr ........."U" !!!:great: :great:

nr.zece
29th December 2006, 20:31
petrolul nu mai promoveaza in veci
vor ramane doar o scoala de fotbal

Ray1
25th April 2007, 01:41
cine poate sa imi zica cum pot sa vad meciul dintre otopeni si bacau.eu sunt din italia si nu am tvsport.exista vreun site care da in direct?(am vazut ceva cu sport.ro dar nu se conecteaza).Mersi

Blu3red
29th April 2007, 12:16
Evident ca U Cluj va promova :ok: , chiar nu mai poate rata promovarea !
FORZA "U" !

DIXX
3rd May 2007, 11:10
Rai 1 nu prea merge ce vrei tu din pacate,singurul post de tv care preia meciul e tvsp si asta numai daca clubul gazda plateste cca 2700€ (asa e la div B).

TeoBz
7th May 2007, 00:41
se stie gloria bZ nu ?

CDRAGOSSORIN
8th May 2007, 15:14
sa nu uita-ti de CORVINUL!!!!

CDRAGOSSORIN
8th May 2007, 15:15
Respect "u" Cluj Si Sa Dea Domnul Sa O Snopeasca Pe Cfr Cluj

blandu
25th May 2007, 03:09
Cred ca va promova U Cluj !!! :D

soreen
26th May 2007, 13:00
[QUOTE=DIXX;1269220]Rai 1 nu prea merge ce vrei tu din pacate,singurul post de tv care preia meciul
e tvsp si asta numai daca clubul gazda plateste cca 2700? (asa e la div B).[

pe bune...astia chiar platesc ca sa ii televizeze? nu cred sa mai fie o tara cu asemenea magarii...:shocked:

TYPI-STIINTA
2nd June 2007, 12:59
Suntem 90% In Liga1!!!!!!!!!!! ..yess. Bravo Csm Rm Valcea! :great:

Cappone
2nd June 2007, 13:26
si a mai promovat si tulcea,dar nu cred ca va juca in liga1

dragosh_vl
2nd June 2007, 13:54
ole ,ola valcea este aproape in A :D

dragosh_vl
2nd June 2007, 13:56
ole ola valcea e aproape in A

UrsMeier
2nd June 2007, 14:00
........dar ati depus actele pt acordarea licentei?

dragosh_vl
2nd June 2007, 14:41
avem licenta de anu trecut l;) ne mai trb 3 puncte la baia mare :D

Rossi
2nd June 2007, 16:47
U Cluj
Csm Rm.Valcea
Gloria Buzau sau Petrolul ... Gloria are sanse 90% , Petrolul doar 10 %
Delta nu poate promova , deci Ceahlaul ramane in prima liga .

Luis Garcia10
2nd June 2007, 16:49
Stai asa ca Valcea tre` sa bata la Baia Mare ca sa intre ;) Nu te grabi :D :)

dannymoga
2nd June 2007, 23:48
Suntem 90% In Liga1!!!!!!!!!!! ..yess. Bravo Csm Rm Valcea! :great:

La Baia-MAre o sa batem pentru ca nu avem de ales :D
cel mai mult conteaza ca valcea merita sa intre iarasi in fotbalul mare dupa zeci de ani de absenta!
Hai CSM Rm.VAlcea!!!!!!!!:yeah: :yeah: :yeah: