PDA

View Full Version : Roxana Luca - Campioana Romaniei



Iulya
27th January 2008, 23:30
http://www.pixieworld.net/thumbs/roxanaluca.jpg

Date of birth: 23.12.1982
Place of birth: Bucharest
Height: 165 cm
Home town: Bucharest
Profession: Student
Hobbies: car driving, step aerobic, cooking
Start sk. / Club: 1987
Coach: Marius Negrea
Choreographer: Leonardo Azzola, Roxana Luca
Former Coach: Alexandru Barbalau
Practice low season: 25 h / week at Flims/SUI, Oberstdorf/GER
Practice high season: 16 h / week at Ravensburg/GER, Flims/SUI, Milan/ITA
Music Short Program / Original Dance as of season 2007/2008
Blues Boys Tune by B. B. King
Music Free Skating / Free Dance as of season 2007/2008
Amelie (soundtrack) by Yann Tiersen
Personal Best Total Score 121.22 30.01.2005 European Championships 2005
Personal Best Score Short Program 42.57 28.01.2005 European Championships 2005
Personal Best Score Free Skating 78.65 29.01.2005 European Championships 2005
http://www.frp.ro/crystal2007/mari/IMG_8778.jpghttp://www.frp.ro/artistic_cn_2008/poze/NIS_9185.jpghttp://www.frp.ro/artistic_cn_2008/poze/NIS_9185.jpghttp://www.frp.ro/artistic_cn_2008/poze/NIS_9251.jpg

madalina18
10th March 2008, 23:45
mda......Roxana e o scumpa.....pacat k nu se poate ridica la un nivel inalt in competitiile internationale!:(

andreeas
11th March 2008, 00:12
Are cateodata fata de copil, asa mi se pare mie... E cea mai buna patinatoare a noastra. Pacat ca nu se investeste in ea si nu numai, daca ar avea un antrenor rus, de exemplu, ar fi altceva...

Anisia
11th March 2008, 20:40
Da, e pacat ca are potential, dar nu prea are cine s-o sustina:(

Iulya
21st March 2008, 15:46
2007 Merano Cup - Roxana Luca (ROM) - Free Program
http://www.youtube.com/watch?v=8UI250lm0ns

2007 Merano Cup Roxana Luca (ROM) Short Program
http://www.youtube.com/watch?v=e9fiwcT4kMY


Luca 2008 Euros LP
http://www.youtube.com/watch?v=cfQEoXsSkAM

Iulya
8th April 2008, 00:42
SP de la Mondialele din Suedia:
Luca ROU - 41.7 MB
http://www.mediafire.com/?nenzgrmli3y

ricochet4
8th April 2008, 01:18
Mie nu-mi place Roxana Luca. Si nici Marius Negrea cand apar la televizor in asteptarea notelor. Numai in germana vorbeste. Iar de la Roxana Luca am auzit doar Hallo Deutschland si Ciao amore. Nu sint eu un nationalist, dar nici in halul asta. Scrie sub tine ROM, reprezinti Romania, esti nascut acolo si sa nu scoti un cuvant in limba ta. Dezgustator.

irinaidu
8th April 2008, 04:12
chiar vb in germana????? eu nu am observat.
dar sa stii ca sunt simpatici cand vb cu ei. nu au fite si nici nu vb germana :P

ricochet4
8th April 2008, 04:17
Nu neg. Dar eu intotdeauna numai in germana si in italiana am auzit-o. Acuma stiu ca sint conditii grele in Romania si ei se antreneaza prin Germania, beneficiind de ceva ajutoare de la ei si e normal sa le multumeasca, mai ales ca Marius Negrea am inteles ca traieste si antreneaza pe acolo. Dar macar un multumesc sa zica in romana mai intai. Sa salute pe cei de acasa, pe telespectatori, etc., nu numai in germana. Nu e frumos deloc. Repet, nu sint un nationalist fanatic, dar ce fac ei e urat. Mai ales ca sint romani, stiu perfect romana. Nu ma astept sa o aud pe Kawaguci vorbind rusa, dar un roman sa nu vorbeasca romana, mai ales ca reprezinta romania...

irinaidu
8th April 2008, 04:24
o sa download acum ceva programe si o sa ma uit mai atent ( bine poate ca totusi o sa ma uit maine ca e deja 3 dimineata ).

ricochet4
8th April 2008, 06:45
urmareste-l si pe marius negrea.

mikeyy
6th January 2009, 02:30
http://www.libertatea.ro/usr/thumbs/thumb_612_x_0_3815-106026-20roxa161.jpg


Un conflict fără precedent în patinajul artistic arde la foc mocnit. Antrenorul Roxanei Luca, Marius Negrea, îi face "ignoranți" și "dezinteresați" pe conducătorii federației, a­cu­zân­du-i că îi defavorizează eleva, în tentativa ei de a prinde un loc la JO de la Vancouver.

Într-un sport cvasi-interzis fetelor din România, participarea Roxanei Luca la două ediții ale Jocurilor Olim­pice, Salt Lake City 2002 și Torino 2006, a reprezentat o a­devărată minune. Ro­xa­na Luca (25 de ani), ne­învinsă de ze­ce ani pe plan națio­nal, se pre­gătește de câțiva ani în Ger­ma­nia. În 2008, conform an­­tre­no­rului Marius Negrea, federația i-a întors spa­tele. "E bă­taie de joc, pen­tru că noi mergem la Eu­ro­pene și la Mon­di­ale fără nici un ajutor fi­nanciar. Facem sport din propriul buzunar și reprezentăm Ro­mâ­nia. Ei știu că noi pu­nem pasiune și vrem să ne calificăm pentru JO 2010. Abia atunci ne bagă în seamă. Sunt ignoranți și dezinteresați. Mereu zic că nu au bani. Dar pentru ei, au. Profită de pe urma muncii, a eforturilor noastre. Refuză total colaborarea cu mine", re­cla­mă Neg­rea.

«Cei din federație dau bani pentru o fată slabă, de 13 ani»

Tehnicianul susține că forul de specialitate s-a transformat în "Fe­derația Română de Tu­rism și Vacanțe", a­ducând în discuție d­e­pla­sările unor ju­ni­oa­re, care ar fi favorizate. "Au găsit o fată de 13 ani, româncă ce tră­iește în Canada. E sla­bă, dar bagă bani în de­plasările ăleia, ca să se plimbe ei. Cel mai rău e vicepreședintele federației, N­icolae ­Be­lu, arbitru in­ter­na­țional, care taie și spân­zură, pentru că președintele Ma­rian Streche și secretarul general Crist­a­che Mi­-t­rea nu se pricep la pa­tinaj", a tunat Ma­rius Negrea.

Belu zice că nu are rost să se mai investească în ea

În replică, vicepreședintele FRP, Nicolae Belu, nu neagă lipsa finanțării pentru Roxana Luca, dar susține că sportiva a fost invitată să se pregătească la Miercurea Ciuc, încă din vară. "Am deschis gheața, sunt condiții excelente, dar ea a refuzat, preferând să se antreneze afară". "Exact cu banii care s-ar cheltui acolo, noi ne pregătim vara în Elveția și toamna-iarna în Germania. N-am cerut nici un ban în plus. E și concurența mai bună în străinătate", a contrat Roxana Luca. Pentru oficialii fe­derației, multipla campioană națio­nală nu mai face parte din lista de priorități. "Trebuie să facem niște slalomuri. Ea are 25 de ani, nu mi-a intrat niciodată în finală la marile competiții", spune Belu, care menționează că, atunci când Luca a început patinajul, a sponsorizat-o timp de trei-patru ani. În realitate, Roxana a prins ultimul act al Europenelor în 2005, 2007 și 2008, cel mai valoros rezultat fiind locul 15.

Sursa: Libertatea


http://www.libertatea.ro/usr/thumbs/thumb_612_x_0_3815-106027-20roxanalucamariusnegreavl.jpg

irinaidu
6th January 2009, 02:44
grrrr, ce nervi ma apuca cand citesc din astea.

mesteritza
6th January 2009, 11:18
Mie nu-mi place Roxana Luca. Si nici Marius Negrea cand apar la televizor in asteptarea notelor. Numai in germana vorbeste. Iar de la Roxana Luca am auzit doar Hallo Deutschland si Ciao amore. Nu sint eu un nationalist, dar nici in halul asta. Scrie sub tine ROM, reprezinti Romania, esti nascut acolo si sa nu scoti un cuvant in limba ta. Dezgustator.

Dupa ce am citit articolul cu banii ..cred ca faptul ca vb doar in germana este un mod de a protesta. Eu tot timpul l-am admirat pe Belu cat a fost antrenor dar de cand are acea funstie la ANS nu a facut nimik pt sport. Ar trb sa se intoarca la antrenorat ca la aia se pricepe, la altceva nu.

andreeas
6th January 2009, 13:40
urat din partea lui Marius Negrea sa vorbeasca asa despre o alta patinatoare, mai ales ca are doar 13 ani, iar eleva lui din pacate Roxana Luca nu este cu nimic mai buna decat Sabina Mariuta.

Iulya
6th January 2009, 14:06
Trebuie sa luam in consideratie faptul ca articolul e din libertatea ....deci nush cat de exact au transpus ei in articol.

1. Pana una alta Roxana este mai buna decat Sabina.A facut destule pentru Romania: Roxana a prins ultimul act al Europenelor în 2005, 2007 și 2008, cel mai valoros rezultat fiind locul 15. Nu este corect nici din partea federatiei sa nu ii ofere suport sportivei cu cele mai mari sanse de a se califica la olimpiada din vancouver. In mod normal trebuia gasita o solutie de mijloc prin care sa fie sustinute amandoua sportivele.
Sabina Mariuta beneficiaza de antrenori personali, un coregraf si de conditii foarte bune de pregatire in Canada dar totusi cel mai bun loc obtinut anul acesta in concursurile de juniori a fost in jurul pozitiei a 22. Deci pana acum nici ea nu a rupt gura targului.

Ce a zis Negrea: "Au găsit o fată de 13 ani, româncă ce trăiește în Canada. E slabă, dar bagă bani în deplasările ăleia, ca să se plimbe ei. Cel mai rău e vicepreședintele federației, Nicolae Belu, arbitru internațional, care taie și spân­zură, pentru că președintele Marian Streche și secretarul general Cristache Mitrea nu se pricep la patinaj"

irinaidu
6th January 2009, 14:51
mie mi se pare mare ipocrizie sa ii spui roxanei sa vina sa se antreneze in romania si ca de asta nu ii dau bani ca nu e in tara. sa fim seriosi. gheorghe chiper a ajuns undeva pana nu a plecat din tara??? eu zic ca si roxana probabil ca si gheorghe daca ar fi plecat mai devreme din tara ar fi ajuns mai departe.
si totusi fata sa vrea sa participe la olimpiada si sa aiba sanse si sa nu fie sustinuta mi se pare o magarie. sabina are 13 ani si sigur nu merge la olimpiada, plus ca la urmatoare olimpiada va avea 18 ani deci tocmai bine pt participare.

eu am intrebat o prietena care merge la euros daca ar fi de acord sa ii transmita ceva urari roxanei. in caz ca e de acord, compunem o urare din partea olsului?

andreeas
6th January 2009, 15:47
sa se inteleaga nu am nimic cu roxana luca.
imi pare rau ca nu este sustinuta de federatie.
iar gheorghe chiper a progresat datorita sandrei schar, daca se antrena cu mariu negrea asa cum dorea federatia tare ma tem ca ar fi avut aceleasi rezultate ca si roxana.
este doar o parere personala.
sper ca totusi sa se califice pentru olimpiada.

irinaidu
6th January 2009, 15:49
pai exact andreeas, asta ziceam si eu. poate ca roxana nu poate mai mult, eu chiar nu stiu. dar e clar ca mai bine te antrenezi in strainatate decat in romania.

andreeas
6th January 2009, 16:21
roxana luca nu cred ca este singura in aceasta situatie, guvernul si comitetul olimpic doresc prima data rezultate si apoi eventual sa investeasca.
un interviu cu gheorghe chiper despre aceasta situatie:
"Daca toata lumea asteapta ca federatiile, sportivii, antrenorii sa obtina rezultate prin propriile lor puteri, va fi foarte greu. Cind organismele de la nivel inalt vor decide sa ii sprijine, se va schimba situatia. Celelalte sporturi beneficiaza de mai multa atentie si nu inteleg de ce. Sporturile de iarna merita acelasi lucru".

http://www.presa-zilei.ro/stire/1353/medalii-gratis.html

roxana luca in gala de la sibiu
http://www.youtube.com/watch?v=H1UwyYAPsLI

irinaidu
6th January 2009, 16:29
mersi pt linkuri andreeas. trist :(

din pacate a noi in tara nu se investeste in nimic, decat poate in borduri :P

mikeyy
6th January 2009, 16:37
Nu trebuie sa luati prea in serios cele scrise in Libertatea. Ei denatureaza adevarul si-l transforma in senzational..ei cand scriu de sport doar despre conflicte vorbesc, nu ar spune vreodata despre vreun lucru bun.

La gimnastica am dovada cea ma clara...au aparut atata articole despre gimnaste, iar in realitate stiu din surse sigure ca gimnastele au delcarat una, iar ei au scris altceva.

Imi e greu sa cred ca Marius Negrea a declarat asa ceva de Sabina, folosind exact acele cuvinte. Exista cu siguranta un sambure de adevar, insa Federatia ar trebui sa gaseasca o cale de mijloc..sa reuseasca sa le ajute pe amandoua. Roxana ne reprezinta in prezent, iar Sabina va fi peste 2-3 ani. Tre sa se ocupe atat de situatia din prezent cat si pt viitor.

Tracoromana
7th January 2009, 11:07
Dupa ce am citit articolul cu banii ..cred ca faptul ca vb doar in germana este un mod de a protesta. Eu tot timpul l-am admirat pe Belu cat a fost antrenor dar de cand are acea funstie la ANS nu a facut nimik pt sport. Ar trb sa se intoarca la antrenorat ca la aia se pricepe, la altceva nu.

Nu este vorba de Octavian Belu - antrenor de gimnastica, ci de Nicolae Belu -vicepreședintele FRP. Cel ce mai comenteaza la erurosport cu Yvonne Ghita la transmisiile de patinaj.

miafangina
7th January 2009, 13:13
eu am intrebat o prietena care merge la euros daca ar fi de acord sa ii transmita ceva urari roxanei. in caz ca e de acord, compunem o urare din partea olsului?

Cu așa ceva sunt de acord de fiecare dată!:)
Am înțeles ca și data trecută urările noastre au fost bine primite.

irinaidu
7th January 2009, 15:04
dap. data trecuta adica la mondialele din goteborg iulia a realizat ceva foarte frumos. acum nu avem timp sa facem ceva elaborat, asa ca va rog sa lasati cateva ganduri pt roxana si zoli si eu le voi trasmite prietenei mele si ea o sa le printeze.

Iulya
10th January 2009, 20:46
Deja s-a trecut limita - si aici poate sunt si eu de vina ca poate am insistat prea mult
Alin exista un topic cu patinatori pe care nu ii placem ...o sa mut acolo posturile cu polemica noastra si daca mai ai ceva de adaugat te invit acolo:http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=31036&page=39

Daca nu iti place Roxana e treaba ta .... e optiunea ta dar aici e topicul dedicat Roxanei si nu e corect sa ne apucam sa ne certam daca si de ce nu iti place de ea ...nu e locul acestori discutii aici ok?

Tracoromana
10th January 2009, 21:03
E clar ca patinatorii romani fac si ei ce pot si cum pot. Cei care au realizat anumite performante si s-au clasat in top 10 (Cornel Gheorghe, Ghe. Chiper) nu s-au antrenat in Romania. Roxana Luca face acelasi lucru cu rezultate pe masura sanatatii sau puterilor ei. Nu-i nici un rau in asta, ci dimpotriva. Pastrand proportiile, imi aduc aminte ca Yagudin a fost intrebat de ce ii place sa se antreneze pe patinoarele din America si a raspuns: Pentru ca e cald si muzica se aude foarte bine. Ce lucruri simple si cat de importante pentru un sportiv, (presupunand bineinteles ca exista si patinoar, sala de balet, coregraf, vestiar, dus, etc.).

La fel de clar e ca federatia se implica prea putin in promovarea patinatorilor, patinajului, in organizari de tot felul. Desfasurarea campionatelor nationale parca-s desprinse din Kafka. Au un site pentru ca se poarta, dar informatii la zi n-au. Mai multa promovare a facut Cristian Topescu la viata lui.

Eu de cand urmaresc CE si CM de patinaj (adica de muuult...), le-am urmarit cap-coada incepand de la locul 30 la 1 in speranta ca-i vad si pe romani si m-am bucurat cand i-am vazut si cand s-au calificat in primii 24. Recunosc ca ceea ce spune Alin despre cum vorbesc Roxana Luca si Marius Negrea in Kiss and Cry Area mi-a creat si mie un oarecare disconfort, ca si cum eu i-am asteptat si ei nu m-au bagat in seama, dar cam atat. Mai ales acum ca stiu mai multe lucruri despre patinajul international cred in continuare ca ce fac patinatorii nostri in conditiile date, este meritoriu indiferent de rezultat.

mikeyy
11th January 2009, 12:11
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7964/3728219/1/roxana-1.jpg?width=320


A aparut un articol despre problemele Roxanei si in Prosport. Deja se observa diferenta dintre acest articol si cel aparut acum cateva zile in Libertatea.
Pacat ca se intampla asa ceva in Romania, iar sportivii nu sunt sprijiniti :(


Lipsită de sprijin financiar din partea FR de patinaj, Roxana Luca (foto) vrea să acceadă în ultimul act al CE de la Helsinki, pentru a-și demonstra valoarea. Stabilită de câțiva ani în Germania, ea și-a propus să participe pentru a 3-a oară la Jocurile Olimpice.

Participantă la edițiile Salt Lake City 2002 și Torino 2006 ale JO de iarnă, Roxana Luca vrea să o bifeze și pe cea de la Vancouver 2010. Ceea ce ar transforma-o în prima patinatoare din România cu trei participări la prestigioasa competiție. „Vom trage să obținem calificarea încă de la Mondiale. Din acest motiv, Europenele reprezintă un examen foarte util”, explică antrenorul Marius Negrea, care i-a propus elevei sale, ca obiectiv, calificarea între primele 24 la CE. „Le-am da peste nas celor care contestă rezultatele și capacitățile ei, iar faptul că va evolua în a doua grupă valorică, deci după-amiaza, ne avantajează“, a adăugat Marius Negrea.

Accidentată ușor la spate, motiv pentru care s-a antrenat mai lejer în ultimele două săptămâni, cea mai titrată patinatoare autohtonă se pregătește de mai bine de un an pe banii proprii. „Este foarte greu. De 13 luni nu am mai primit niciun ban din partea federației, nici măcar banii pe patine. Trăim din ce câștig eu predând ore de patinaj. E foarte greu, pentru că vorbim aici de performanță. Sunt antrenor, manager, doctor, absolut tot”, mărturisește cu amărăciune Negrea.

1.500 de euro costă lunar pregătirea Roxanei Luca

Sursa Prosport
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/pe-cont-propriu-3728219

ricochet4
11th January 2009, 20:08
Nu stiu care sint conditiile de participare, dar daca Marius Negrea mai arunca mult cu noroi in federatie, ma gandesc ca aceasta ar putea la o adica sa-i interzica sa mai concureze pentru Romania.

mikeyy
11th January 2009, 20:12
Pai Marius Negrea e doar antrneor..nu el participa ci Roxana. Chiar dava il suspenda pe Negrea, Roxana tot poate concura deoarece si-a castigat locul pt CE si CM. In plus Federatia e la mana lor deocamdata.

ricochet4
12th January 2009, 03:24
O federatie nu e niciodata la mana unor sportivi, ci invers.

Iulya
26th March 2009, 13:30
Forțează calificarea la JO 2010!

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7964/4089207/1/rox-neg-ok-fa0849.jpg?width=661

Fără bani de pregătire în ultimele 15 luni, Roxana Luca (foto, în stânga) țintește mâine seară (ora 20:00 / TVR2), la Mondialele de la Los Angeles, calificarea pentru programul liber, ceea ce i-ar asigura, teoretic, prezența la JO de iarnă de la Vancouver.

Lipsită de sprijinul federației și cu probleme de sănătate, Luca debutează mâine în programul scurt, unde 54 de patinatoare se vor întrece pentru a se califica pentru programul liber (primele 24 de locuri) și a obține astfel biletul pentru Vancouver. „Concurența e mare, dar ne-am propus un loc 20-21, să fim siguri că obținem calificarea pentru JO, pentru că unele țări pot califica mai mulți sportivi” , a explicat Marius Negrea (foto), cel care o antrenează de zece ani pe Roxana.
Nemulțumirea tehnicianului e cu atât mai mare cu cât de peste șase luni oficialii nu au luat legătura cu ei: „Federația nu face nimic pentru noi. Știau că Roxana are probleme cu spatele, nu s-au obosit să dea măcar un telefon, să întrebe cum se simte, absolut nimic, de parcă nici nu am fi. E un dezastru total. Continuăm lupta cu federația, cu sistemul” . Luca (26 de ani) a participat la două ediții ale JO, la Salt Lake City 2002 și Torino 2006.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/forteaza-calificarea-la-jo-2010-4089207

venera
26th March 2009, 13:57
Forțează calificarea la JO 2010!

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7964/4089207/1/rox-neg-ok-fa0849.jpg?width=661

Fără bani de pregătire în ultimele 15 luni, Roxana Luca (foto, în stânga) țintește mâine seară (ora 20:00 / TVR2), la Mondialele de la Los Angeles, calificarea pentru programul liber, ceea ce i-ar asigura, teoretic, prezența la JO de iarnă de la Vancouver.

Lipsită de sprijinul federației și cu probleme de sănătate, Luca debutează mâine în programul scurt, unde 54 de patinatoare se vor întrece pentru a se califica pentru programul liber (primele 24 de locuri) și a obține astfel biletul pentru Vancouver. „Concurența e mare, dar ne-am propus un loc 20-21, să fim siguri că obținem calificarea pentru JO, pentru că unele țări pot califica mai mulți sportivi” , a explicat Marius Negrea (foto), cel care o antrenează de zece ani pe Roxana.
Nemulțumirea tehnicianului e cu atât mai mare cu cât de peste șase luni oficialii nu au luat legătura cu ei: „Federația nu face nimic pentru noi. Știau că Roxana are probleme cu spatele, nu s-au obosit să dea măcar un telefon, să întrebe cum se simte, absolut nimic, de parcă nici nu am fi. E un dezastru total. Continuăm lupta cu federația, cu sistemul” . Luca (26 de ani) a participat la două ediții ale JO, la Salt Lake City 2002 și Torino 2006.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/forteaza-calificarea-la-jo-2010-4089207

Ce bataie de joc, sa nu se interese deloc federatia de tine, ai un sportiv cu potential si nu il sprijini deloc ! In ce tara traim fratilor, zici ca e in codru aici...:(

mikeyy
30th September 2009, 12:20
Un articol din Prosport despre Roxana Luca:



Accidentată cu trei zile înaintea turneului de calificare la JO 2010, Roxana Luca a spus adio celei de-a treia Olimpiade a carierei

Roxana Luca, cea care de ani de zile a reprezentat patinajul artistic românesc la marile competiții, nu va lua startul la JO 2010, de la Vancouver (12-28 februarie). Diagnosticată cu ciupituri de menisc la genunchiul drept, ea așteaptă acum refacerea cartilagiului pentru a afla dacă mai poate continua.

După ce a participat la două ediții ale JO, la Salt Lake City 2002 și Torino 2006, Roxana Luca (26 de ani) dorea să își încheie cariera realizând hat-trick-ul, la Vancouver 2010. Deși ratase biletul direct pentru competiția din Canada, își pusese toate speranțele în turneul de calificare "Nebelhorn Trophy". Pentru acest obiectiv a tras tare la stagiul de pregătire din Elveția, cu gândul că peste patru luni își va ocupa locul pe gheața olimpică. Însă, cu doar trei zile înainte de concursul din Germania, Luca s-a accidentat la genunchiul drept, medicii recomandându-i câteva săptămâni de repaus. "A mai avut probleme, dar nu atât de grave și speram să o mai lase un pic până la concurs. Însă din cauza durerilor nu mai putea ține nici aterizările", ne-a declarat Marius Negrea, antrenorul Roxanei. Diagnosticată cu ciupituri de menisc la genunchiul drept, ea urmează un tratament care grăbește refacerea cartilagiului, astfel că peste două luni va afla dacă mai poate face sport de performanță sau nu. "Noi ne gândeam ca sezonul următor să fie ultimul. Sper să nu se termine așa și până la Naționale (26-29 noiembrie) să avem un răspuns", a completat Negrea.

"Am plâns și noi, era ultima șansă să își împlinească visul, dar în acest moment sănătatea este prioritatea ei numărul 1", Marius Negrea antrenor.

irinaidu
30th September 2009, 16:21
of, saracuta, imi pare tare rau.

Iulya
29th December 2009, 17:09
Luca așteaptă sezonul următor
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/alte-sporturi/luca-asteapta-sezonul-urmator-5225802

ice_girl
8th November 2014, 18:16
Roxana s-a casatorit, acum se numeste Roxana Hartmann iar cu ocazia asta am aflat ca are si un baietel ce deja a implinit un an, pe nume Robert-Alexander :)