PDA

View Full Version : Steaua - locul 4 in clasamentul UEFA , editia 2006-2007



Paul
8th July 2006, 15:59
In urma euro-blaturilor , si a rusinii de a ajunge in semifinala Steaua ocupa un glorios Loc 4.

Aveti mai jos top10, din care lipseste surprinzator Rapidul.

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/tcoef2006.html



1 FC Barcelona Esp CL 13 29 34.1620
2 Arsenal Eng CL 13 27 31.7610
3 Sevilla Esp UC 15 25 30.1620
4 Steaua Buc. Rom UC 14 21 26.5550
5 AC Milan Ita CL 12 21 26.0675
6 M`brough Eng UC 15 21 25.7610
7 Ol. Lyon Fra CL 10 21 24.5680
8 Schalke 04 Ger UC 14 21 24.4440
9 Villarreal Esp CL 12 19 24.1620
10 Inter MIlano Ita CL 10 19 24.0675

maciu 4ever
8th July 2006, 16:17
locul 4 doar pt rezultatele obtinute anul acesta in cupa uefa.....insa RAPID e pe pe 9 in topul MONDIAL,in urma tuturor rezultatelor...si stim cu totii dc steaua a ajuns in semifinala...pt ca pana la RAPID,a jucat doar cu echipe dp ultimele locuri in liga respectiva din care provin

Paul
8th July 2006, 16:20
voi ati ajuns in urma rezultatelor , iar noi am ajuns pe 4 ca am dat spaga si mai ales ca v`am batut pe voi in sferturi :evil:

maciu 4ever
8th July 2006, 16:26
voi ati ajuns in urma rezultatelor , iar noi am ajuns pe 4 ca am dat spaga si mai ales ca v`am batut pe voi in sferturi :evil:

ne`ati batut??? :))))))))))))....cu cat??:)))))))))......ne`ati eliminat nu batut....mai trebuie sa mancati ca sa bateti voi rapidul...... ps:steaua-RAPID:0-2 (asta inseamna bataie,nu 2 egaluri):sneaky:

Paul
8th July 2006, 16:28
ma rog si nemtii au batut Argentina la mondial ... :D

Celtic
8th July 2006, 23:56
ne`ati batut??? :))))))))))))....cu cat??:)))))))))......ne`ati eliminat nu batut....mai trebuie sa mancati ca sa bateti voi rapidul...... ps:steaua-RAPID:0-2 (asta inseamna bataie,nu 2 egaluri):sneaky:

Esti amuzant! Ati avut o sansa uriasa sa aratati ca sunteti in stare de ceva si sa ne eliminati din uefa, sa traiti si voi aceasta bucurie, si ati esuat lamentabil, 1-1 si 0-0 exact asa cum e mai dureros :drak:

Asta ramane, v-am ELIMINAT, si v-am umplut inca o data strachina frustrarii cu otrava ca de atatea alte ori :D
Pofta buna

LUCKY_AMARU
9th July 2006, 00:00
Gata man ........ce a fost a fost......e 2007 de acuma...e alt sezon....e alt fotbal....e alt vis de atins.......e cu totul altceva.....da-i naibii odata........ca noi am facut egal si i-am eliminat nu le-au convenit.......da ei cand s-au calificat dupa i infrangere dura 3-1 cu hamburgu n-au zis nimik.........ce sa le mai zici......uraciosi:d

Angel66
9th July 2006, 01:17
Gata man ........ce a fost a fost......e 2007 de acuma...e alt sezon....e alt fotbal....e alt vis de atins.......e cu totul altceva.....da-i naibii odata........ca noi am facut egal si i-am eliminat nu le-au convenit.......da ei cand s-au calificat dupa i infrangere dura 3-1 cu hamburgu n-au zis nimik.........ce sa le mai zici......uraciosi:d


dar noi am batut hamburg acasa!cu un fotbal spectaculos...cu 2 goluri de generic!ceea ce voi nu ati reusit....cu nimeni

Angel66
9th July 2006, 01:20
Esti amuzant! Ati avut o sansa uriasa sa aratati ca sunteti in stare de ceva si sa ne eliminati din uefa, sa traiti si voi aceasta bucurie, si ati esuat lamentabil, 1-1 si 0-0 exact asa cum e mai dureros :drak:

Asta ramane, v-am ELIMINAT, si v-am umplut inca o data strachina frustrarii cu otrava ca de atatea alte ori :D
Pofta buna

daca noi suntem amuzanti,voi sunteti penibili...ati ajuns sa va cumpere jiji titlurile...doar numele s-a schimbat(inainte era ceausescu,acum e jiji),practicile sunt aceleasi!nu stiu cine e frustrat...ati spus de atatea ori cuvantul...probabil va chinuie rau de tot...cum in fata Rapidului nu stiti ce e victoria...:drak: :drak:

Paul
9th July 2006, 12:50
baiete nici nu ne intereseaza victoria in fatza rapidului

Ne intereseaza ca la final cand tragem linie sa fim pe primul loc , cand ne uitam pe tabloul cupelor europene sa vedem ca evident noi am mers cel mai departe.

Cat despre meciurile stricte , unul singur ne intereseaza extrem de mult.
Meciul cu Dinamo de acasa , fiindca e o traditie care zice ca nu ne-au mai batut de 17 ani acasa , in campionat , si e bine sa nu pierdem cu Dinamo acasa.

In rest , ne-au batut acasa Poli Iasi sau Bistrita , am luat titlul deci am fost/suntem/vom fi multumiti.

BTW. Tii minte sezonul 2002-2003 , cand ati luat ultimul titlu , si v`am batut 2-1|2-1. Crezi ca are vre`o importanta ca v`am batut de v`au sarit capacele , daca noi pierdem pe linie cu UTA , FC National si alte echipe si terminam pe 2? Titlul l-ati luat voi ...

Campionatul are 30 de echipe , deci orice e posibil.

Angel66
9th July 2006, 13:20
baiete nici nu ne intereseaza victoria in fatza rapidului

Ne intereseaza ca la final cand tragem linie sa fim pe primul loc , cand ne uitam pe tabloul cupelor europene sa vedem ca evident noi am mers cel mai departe.

Cat despre meciurile stricte , unul singur ne intereseaza extrem de mult.
Meciul cu Dinamo de acasa , fiindca e o traditie care zice ca nu ne-au mai batut de 17 ani acasa , in campionat , si e bine sa nu pierdem cu Dinamo acasa.

In rest , ne-au batut acasa Poli Iasi sau Bistrita , am luat titlul deci am fost/suntem/vom fi multumiti.

BTW. Tii minte sezonul 2002-2003 , cand ati luat ultimul titlu , si v`am batut 2-1|2-1. Crezi ca are vre`o importanta ca v`am batut de v`au sarit capacele , daca noi pierdem pe linie cu UTA , FC National si alte echipe si terminam pe 2? Titlul l-ati luat voi ...

Campionatul are 30 de echipe , deci orice e posibil.

daca asa va simtiti voi superiori,fie...cu meciurile castigate asa...stiti si voi cum...
PS ai gresit adresa:"baiete"

Paul
9th July 2006, 13:44
adresa sau colivia?

starsteel
9th July 2006, 13:51
Sa pastram clasamentul asta ca va curge multa apa pe Dunare pana vom mai ajunge atat de sus. Atat de sus e vorba de Steaua ca restul nici nu stiu cum e.

Cristian
9th July 2006, 14:04
Locu 1 mah ce locu 4, 1 direct

Ayrton
10th July 2006, 10:33
Campionatul are 30 de echipe , deci orice e posibil.

:drak: :drak: :drak:
Cred ca atunci ar da faliment Gigi Becali, ca ar trebui sa alerge dupa 27 de autocare! :D

Hipgnosis
10th July 2006, 12:44
E senzational locul 4 in Europa in ultimul sezon competritional. Dinainte de 1989 nici o echipa romaneasca nu a reusit sa mai intre in top 10. Acum ca suntem pe 4, inaintea unor echipe cu bugete de sute de ori mai mari, si cu traditie net superioara Stelei, e extraordinar.
Pe rapid cred ca nu i-a bagat in top ca stiau ca ei nu lupta pt. cupe si flori, ci doar pt. spectatori. :evil: :evil: :evil:
Desi poate era bine sa se faca un top cu primele 1 000 de echipe europene, poate intra si dinamo si aveau si ei un motiv de mandrie. Mi-l si inchipui pe porcea cum se batea cu pumnul in piept ca dinamo a terminat a 8997 echipa in europa. :headbang:

dede
10th July 2006, 12:59
pai dupa ce Steaua a ajuns anul trecut pana in semifinale, nu avea cum sa nu fie acolo in fata...s-au adunat pct si Steaua a urcat pana pe locul 4

MMD&R
10th July 2006, 13:52
ne`ati batut??? :))))))))))))....cu cat??:)))))))))......ne`ati eliminat nu batut....mai trebuie sa mancati ca sa bateti voi rapidul...... ps:steaua-RAPID:0-2 (asta inseamna bataie,nu 2 egaluri):sneaky:

Milogule, stii cate victorii are Steaua in plus in confruntarile cu echipa care a jucat cu 'SOARELE' bolsevic pe piept, aka Rapid CFR? Vreo 16 in campionatsi vreo alte 8 in Cupa Romaniei. Asta-i diferenta de valoare frustratel, pricepi?
---------------------------------------------------------

MILOGII, MILOGII, MILOGII DIN GHIULESTI!

sun
10th July 2006, 20:05
RstINPC fa curatenie pls , e cosul de gunoi al omenirii aici :ok:

Vad ca o noua generatie de frustrati rapidisti isi face aparitia . Fia si Cry sunt in sfarsit razbunati ( sa nu zic inviati ) . :D

Paul
10th July 2006, 22:48
fia era mistocar si baiat finutz , cry era cretin :D
diferentza dintre fia si cry , e exact ca si cea dintre cip si remy ...

Maciu e departe de Cry.
Cry e genul care la DInamo vs Maltezii , zice ca se califica maltezii , maciu in schimb ne da sansele noastre in meciul cu Gorica.

the lion king
10th July 2006, 22:52
si dinamo pe ce loc e?

Paul
10th July 2006, 23:05
46

the lion king
10th July 2006, 23:07
saracii de ei...vin ei la craiova,muicaaaaa!!!

RstInPc
10th July 2006, 23:29
Au vre-un rost discutiile astea ? Mi se par inutile thread-urile de genul "X-ulica locul 2 in clasamentul...". Aceste thread-uri ar trebui inchise sau ,mutate pe "Suporter". Mai le las putin sa vas cum se desfasoara "ostilitatile" mai departe, dupa care voi lua o hotarare.

Paul
10th July 2006, 23:35
da`le close , dar threadul asta l`am deschis efectiv ca replica la Rapid - locu 9 ...