PDA

View Full Version : *Newbie Topic* Buna, eu sunt....



Iulya
26th January 2008, 18:46
Pentru ca am obervat un numar mare de vizitatori, m-am gandit ca un asemenea topic ar putea sa-i incurajeze sa se inscrie si sa posteze:

Bine ati venit!!!!/hello

Suntem bucurosi de cat mai multi noi membri deci don't be shy k doar Nu muscam, stati linistiti indiferent de preferinte sau gusturi,pt ca aici suntem toti iubitori ai patinajului! http://www.fsvids.net/forums/style_emoticons/default/skating3.gif

Aici va puteti prezenta, pune intrebari ...

Deci, asadar si prin urmare postati oameni buni!!!!!:ok:

Anisia
2nd February 2008, 21:01
Buna, eu sunt Anisia si unul dintre fanii(din cate am observat foarte multi) ai patinajului

praf_de_stele
2nd February 2008, 21:05
buna, anisia!!! :) bine ai venit /hello
ne bucuram ca avem din c in c mai multi fani ai patinajului p'aici :) t mai asteptam si p la celelalte topicuri sa'ti dai cu parerea...:)

c patinatori iti plac?

alyosha_87
2nd February 2008, 21:13
hello :D
welcome to the club ;)
sper sa te simti bine intre noi :)

whisper
2nd February 2008, 21:19
/hello WELCOME/BIENVENUE..sorry japoneza nu am invatat-o inca..dar ma straduiesc;) :D
Sper sa iti place la noi :ok:

Cristinush
2nd February 2008, 23:06
Helloooooo!Lume noua pe aici!Yupiiiii!/hello

praf_de_stele
2nd February 2008, 23:09
/hello WELCOME/BIENVENUE..sorry japoneza nu am invatat-o inca..dar ma straduiesc;) :D

:happy:happy:happy t pomenesti ca n'o intelege romana? :cry:

Anisia
3rd February 2008, 18:16
Mersi de primire, si eu sper sa ma simt bine aici, de fapt de mai mult timp va urmaresc si mi-a placut de la inceput. Asa ca am hotarat sa ma alatur voua.:ok:

praf_de_stele
3rd February 2008, 18:58
buna hotarare ai luat :ok: sa postezi cat poti tu d des :P

monicell07
3rd February 2008, 19:24
bine ai venit anisia

whisper
3rd February 2008, 21:58
t pomenesti ca n'o intelege romana?
:happy Mai stii? Intre timp eu vreau sa stiu ceva japoneza..poate apare vre un membru si din Japonia pe aici:D
@Anisia, daca mai treci pe aici..sper sa nu te sperii de discutiile noastre :P

praf_de_stele
3rd February 2008, 22:05
asa ade...fii precauta :ok: :D

dc sa se sperie? :P noi graim numai si numai adevarul :D

Anisia
3rd February 2008, 22:32
nu ma sperii:)

whisper
5th February 2008, 22:22
:P E bine ca nu te sperii..si acum pot sa zic: Yôkoso , Anisia!/hello ;)

praf_de_stele
5th February 2008, 22:24
acum inteleg dc nu mai dai p forum :P studiezi japoneza intens :P

whisper
5th February 2008, 22:31
Incerc si eu...oricum am mai invatat cate ceva :D

madalina18
10th March 2008, 22:42
Eu sunt Madalina,am 18 ani si sunt din Turda,jud Cluj!:P

andreeas
10th March 2008, 22:57
Bine ai venit Madalina!:)

madalina18
10th March 2008, 23:01
bine te-am gasit!:P

monicell07
10th March 2008, 23:02
Bine ai venit printre noi!

irinaidu
11th March 2008, 01:31
bine ati venit!!! pupici pt toate noile membre!

rocs_a
11th March 2008, 14:26
Buna madalina! bine ai venit printre noi! am vazut k ai postat mult, te asteptam in continuare sa postezi! doar vin si campionatele ...

Cristinush
11th March 2008, 15:05
Buna Madalinaaaaaa! Bienvenue!!/hello

praf_de_stele
11th March 2008, 16:55
Eu sunt Madalina,am 18 ani si sunt din Turda,jud Cluj!:P
eu ti'am mai urat o data "bun venit" ...o mai fac inca o data
bine ai venit si sa postezi mult :P :)

whisper
11th March 2008, 19:18
/hello Bine ai venit, Madalina(desi ti-am mai zis:P)!

Anisia
11th March 2008, 20:32
Bine ai venit, Madalina!:) Am vazut ca ai sosit pusa pe treaba(la cat ai postat):ok:

madalina18
11th March 2008, 22:54
ms mult de primire.....bine v-am gasit!/hello
de abia astept si eu sa inceapa campionatul sa putem dezbate totul pe forum!:D

dnstefania
30th April 2008, 15:10
Salut tuturor fanilor patinajului artistic. M-am alaturat de mult voua dar din pacate nu am asa de mult tmp sa scriu pe forum.Pasiunea pentru patinaj o am de cand eram mica si toata lumea stie de acest lucru. In ianuarie si martie cand sunt campionatele europene si mondiale imi iau tot timpul concediu sa vad si programele scurte, dar anul asta nu prea am reusit sa vad pentru ca am avut mult de lucru. Astept cu nerabdare un campionat european ca mai aproape de Romania. DIn cauza programului infernal nu am reusit sa ajung la Zagreb asa cum imi propusesem.Sotul meu mi-a promis ca a doua noastra luna de miere va i la un campionat de Patinaj.El nu este asa fan ca mine dar l-am stresat sufiient cat sa ne uitam impreuna cand e acasa.

rocs_a
30th April 2008, 15:33
Bine ai revenit Stefania! ne bucuram ca si tu impartasesti visul de a vedea live un campionat de patinaj! si e de admirat sotul tau sa compare un campionat de patinaj cu o luna de miere ! si Doamne ajuta sa se faca astfel de campionate in apropiere romaniei sau , de ce nu, la noi in tara :)

innuendo
30th April 2008, 16:17
bine ai revenit !

praf_de_stele
30th April 2008, 17:01
buna, stefania :) te mai asteptam, cand ai tu timp, cu pareri despre patinaj :)

ade :mda: de ce ai sters posturile mele si ale lu` lala de la inceputul threadului? :cry: alea cu patinatorii favoriti :happy ne`am spus si noi parerea doar :D sau daca le`ai mutat, unde le`ai mutat? :P

innuendo
30th April 2008, 17:02
ade (whisper) cand intrii pe mess? ca vreau sa vb ceva . esti din buzau, nu? si nu ai fost la patinoar ? ca daca ai fost sigur ne-am vazut :D la cat de des am fost eu :D

whisper
1st May 2008, 12:23
Bine ai venit/revenit Stefania!

strawberry92
13th August 2008, 20:28
hi everyone!

my name's Stefania [but i prefer to be called stefy ^^ ] i'm 16 [and a half ] and from Italy!
Whisper told me about this forum!
I'm a truly fan of Steph and i LOVE figure skating! my fav girl skater is Mao Asada! maybe coz she's as old as me [ok 1 year older ]
i skate to but with rollerskates and also in a show group.. don't know if you know about this spaciality in roller skating..
i like also.. ok love absolutely Japan! and i'm attending a linguistic high school, studying Italian [of course], Latin [unlucky], German, Spanish, English and French..at the Uni i'll study Japanese and Korean xD
oh, and i'm a fan addicted to Harry Potter! *ç*i guess that's all... in the case ask me whatever you want! ^^
Sorry for the LITTLE presentation

rocs_a
13th August 2008, 20:39
hi everyone!

my name's Stefania [but i prefer to be called stefy ^^ ] i'm 16 [and a half ] and from Italy!
Whisper told me about this forum!
I'm a truly fan of Steph and i LOVE figure skating! my fav girl skater is Mao Asada! maybe coz she's as old as me [ok 1 year older ]
i skate to but with rollerskates and also in a show group.. don't know if you know about this spaciality in roller skating..
i like also.. ok love absolutely Japan! and i'm attending a linguistic high school, studying Italian [of course], Latin [unlucky], German, Spanish, English and French..at the Uni i'll study Japanese and Korean xD
oh, and i'm a fan addicted to Harry Potter! *ç*i guess that's all... in the case ask me whatever you want! ^^
Sorry for the LITTLE presentation



we have the same tastes! i roller skate (but do not practice it as a sport to go to shows or something), love mao asada, i like harry potter.
but i`m not that into asia and i do not like carolina kostner (sorry). but valentina marchei and karel zelenka are super :ok:

hope you`ll visit us more often

praf_de_stele
13th August 2008, 20:42
hi !!! welcome stefy!!! we`re glad to have another lambiel fan here...
i`m 16 too :P
you can visite all our topics about figure skating and we`ll speak english for you :)
i know carolina kostner is your compatriot, but do you like her? what do you think about her? what`s your opinion? :D
i observe that you like to learn new languages...so good luck :)
i`ll hope you`ll chat with us often :)

whisper
13th August 2008, 20:45
Sorry for the LITTLE presentation
Don't worry we like you presentation :P
/helloWelcome on board! Yokoso!;)


at the Uni i'll study Japanese and Korean xD
Great! And Korean too...that's really hard...wish you "Good luck!" on learning them:cheer: Ganbatte Kudasai!...:P

praf_de_stele
13th August 2008, 20:49
i support japan in men`s artistic gymnastics :P

whisper
13th August 2008, 20:58
^_^ It's good enogh, Ade! :P

strawberry92
13th August 2008, 21:02
thank you!! i'm glad to know all of you!
ahahah...well, i'm not really a fan of Carolina.. But for other reason xD i admire her for her results, but other skaters are still my favourites!


we have the same tastes! i roller skate (but do not practice it as a sport to go to shows or something), love mao asada, i like harry potter.
but i`m not that into asia and i do not like carolina kostner (sorry). but valentina marchei and karel zelenka are super

hope you`ll visit us more often
oh i forgot him!!! i like a lot also Karel!! and Adrian Schultheiss, Jhonny Weir, sarah meier, daisuke takahashi, miki ando, shizuka arakawa, yuna kim, and then i don't remember!
i'm happy to meet you! ^^


hi !!! welcome stefy!!! we`re glad to have another lambiel fan here...
i`m 16 too
you can visite all our topics about figure skating and we`ll speak english for you
i know carolina kostner is your compatriot, but do you like her? what do you think about her? what`s your opinion?
i observe that you like to learn new languages...so good luck
i`ll hope you`ll chat with us often

thaanx! *ç*
about her... ehm... what to say? i guess she's nice and a very good skater and i can say she's like me for many things... i can't stand people who say bad things about her because of Torino 2006 and i usually defend her.. but she's not one of my favourites! i sincerally prefer Mao and Sarah.. people say she's elegant but in my opinio sarah is eleganter than her :)
i hope to be here as more as possible! ^^


Great! And Korean too...that's really hard...wish you "Good luck!" on learning them Ganbatte Kudasai!...
ahah thank you!


i support japan in men`s artistic gymnastics
unfortunately the TV here doesn't broadcast Gymnastic, so i can't watch it... :(

thank you again for your warm welcome! :)

whisper
13th August 2008, 21:27
oh i forgot him!!! i like a lot also Karel!! and Adrian Schultheiss, Jhonny Weir, sarah meier, daisuke takahashi, miki ando, shizuka arakawa, yuna kim, and then i don't remember!
Also we like all of them! I like more: Karel, Dai-chan, Miki , Sarah.But I likethe others too :P


About Caro: First I didn't liked her..but this year I can say that cheer for her :ok:

praf_de_stele
13th August 2008, 21:31
thaanx! *ç*
about her... ehm... what to say? i guess she's nice and a very good skater and i can say she's like me for many things... i can't stand people who say bad things about her because of Torino 2006 and i usually defend her.. but she's not one of my favourites! i sincerally prefer Mao and Sarah.. people say she's elegant but in my opinio sarah is eleganter than her :)
i hope to be here as more as possible!
yes, i understand you for defending caro, but unfortunately on this forum nobody loves carolina :D i hope you won`t be angry if we talk bad about her...actually, we`re joking :P

and i like the skaters enumerated by you too...

praf_de_stele
13th August 2008, 21:32
About Caro: First I didn't liked her..but this year I can say that cheer for her :ok:
ma fac ca n`am inteles :mda:

whisper
13th August 2008, 21:44
Gandeste-te ca am scris in japoneza:cry:

praf_de_stele
13th August 2008, 22:12
pai da...ar fi o solutie....sau mai bine de cate ori ai tu o astfel de parere s`o scrii in japoneza ca sa nu intelegem noi :cry: ca stefy zice ca vrea sa invete japoneza...o laudati amandoua pe caro in japoneza :P

strawberry92
13th August 2008, 22:39
yes, i understand you for defending caro, but unfortunately on this forum nobody loves carolina :D i hope you won`t be angry if we talk bad about her...actually, we`re joking :P

and i like the skaters enumerated by you too...

say what you want! ^^
the world is free!

praf_de_stele
13th August 2008, 22:50
i like your photo in the signature :)

rocs_a
13th August 2008, 23:15
@ Stefy: can you understand what we write in romanian? romanian language is close to the italian one

strawberry92
14th August 2008, 21:02
thank you ade17 :)


@ Stefy: can you understand what we write in romanian? romanian language is close to the italian one
well, not everything.. most of words are different from italian, and i can understand just a few... but in the case i can ask whisper as translater! ^^

whisper
14th August 2008, 21:30
Sure I will help you :) And the other girls can help you too ^_^

iuli
15th September 2008, 12:53
Buna, eu sunt iuli (baiat, nu fata), am 19 ani si sunt din Bucuresti.
Trebuia sa ma prezint probabil inainte sa postez. Nu le am mai deloc cu patinajul, dar mai sunt pe la offtopic. Are ceva? :D
De aici am avut placerea sa le cunosc pe Luma si Iulya dar si pe Dan (geografu), super de treaba toti ;)

Eu ma plictisesc acum :D Ca altfel nu gaseam threadul asta :)
Cam atat.

Anisia
15th September 2008, 12:58
Bine-ai venit,Iuli! :D

praf_de_stele
15th September 2008, 13:27
are aproape 9 mii de posturi si posteaza la nou veniti ...ciudat :D (am luat`o cu acest cuvant "ciudat" :groggy: ...cred ca`i deja tic verbal)
welcome :P

iuli
15th September 2008, 13:28
Pai se refera la subforumul de patinaj nu? :D
Bine v-am gasit :D :cry:

Anisia
15th September 2008, 13:29
Ade, poate ca-i nou venit, aici, pe Patinaj:)

praf_de_stele
15th September 2008, 13:33
da, da` e totusi...ciudat, nu? :cry: :happy

am facut o obsesie pt cuvantu` asta :)

whisper
15th September 2008, 17:44
:cry: Ai dreptate Ade, e cam ciudat;)
Totusi: Bine ai venit, Iuli! Sper ca ne vei vizita cat de des poti..fie si pe Friendship Thread:ok:

Cristinush
17th September 2008, 18:21
Bine ai venit, Iuli :Dte acceptam si pe offtopic ;)

ioana11
30th January 2009, 13:00
:P Buna, pe mine cred ca ma stiti deja. Postez ca mi se pare foarte atent din partea voasta sa deschideti un topic de genul acesta. Imi place forumul , putine mi se par asa dragute. Si imi mai place si ideea de friendship thread, sau cel cu la multi ani... :)

praf_de_stele
30th January 2009, 17:13
buna :) ne bucuram ca`ti place...aici e mana moderatoarelor noastre...e meritul lor :)

whisper
30th January 2009, 21:25
Bine ai venit..inca o data iti zic, Ioana!
Ne bucuram ca iti place forumul nostru/hello

:kiss: Ade...da' l-ai uitat pe Mihai...deci a moderatorilor :P

@Ioana: Iti zic eu ca aici e mana tuturor a celor care scriu pe acest forum! http://www.millan.net/minimations/smileys/grouphugg.gif (http://www.millan.net)

irinaidu
31st January 2009, 01:56
buna ioana!!!! ne bucuram ca te-ai hotarat sa ni te alaturi !!!

miafangina
10th February 2009, 18:59
Buna,eu sunt Mia si ma cunoasteti de un an,dar abia azi am descoperit acest topic si tare bine m-am distrat.:)
Concluzia:trebuie sa trec urgent la lectii de japoneza.:happy

Iulya
10th February 2009, 19:05
Mia .. solutia pt japoneza http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=387202 :D

whisper
10th February 2009, 22:25
:kiss: Mia!
:cry: Ar fi cazul....nu se stie niciodata cand iti va folosi:D


:happy
Mai stii? Intre timp eu vreau sa stiu ceva japoneza..poate apare vre un membru si din Japonia pe aici

Mai am avut dreptate..avem vreo 2 membri din Japonia...:D

miafangina
11th February 2009, 01:06
Fetelor,sunteti deosebite!Chiar nu ma asteptam sa aveti(avem) si un loc de-nvatat limba japoneza.

Ade,hai sa ne-apuca si de austro-germana,cine stie ce surprize vom avea?!:)

irinaidu
11th February 2009, 01:09
mia tu incepe threadul cu austro-ungara si apoi vedem noi :P

a se observa totusi ca threadul cu japoneza nu l-am deschis noi. :D

whisper
11th February 2009, 22:44
Ai o idee buna si cu austro-germana!:ok:
Stiu deja cateva cuvintele:P Nu ar fi rau sa invat mai mult:P

:happy Irina!!!!!!!!! Austro-germana nu austro-ungara:cry:

irinaidu
11th February 2009, 23:10
eu am citit austro -ungara si credeam ca mia face misto :P

whisper
11th February 2009, 23:14
:cry: Nu face...ne trebuie austro-germana pentru a putea vorbi cu Schliri, Morgi sau Schmitt :cry:
Cine stie poate se inscriu pe forum :happy

miafangina
12th February 2009, 00:37
:cry: Nu face...ne trebuie austro-germana pentru a putea vorbi cu Schliri, Morgi sau Schmitt :cry:
Cine stie poate se inscriu pe forum :happy

:great:He,he,ar fi cireasa de pe tortul vietii de forumist!:)
Sa se-nscrie linistiti,Mihai stie germana si-l rugam sa ne-ajute.

whisper
12th February 2009, 00:47
Da invatam si noi..sa se inscrie ei..ca promit sa iau cursuri de germana:cry:

Iulya
12th February 2009, 00:54
Pana una alta ...daca tot suntem interesati de limbi straine de ce nu deschidem si noi un topic in care sa traducem termenii ce au legatura cu patinajul din diverse limbi:rolleyes:
Ce ziceti?

whisper
12th February 2009, 23:12
De acord :ok:

WhateverHime
21st February 2010, 21:38
*WhateverHime isi drege glasul, tuseste usor si ia cuvantul*

Bine v-am gasit, frati si surori intru patinaj. Eu sunt Ana, am 22 de ani si sunt din Bucuresti. Sunt studenta la masterat la jurnalism si intr-o zi o sa castig un Pulitzer :) Imi place sa scriu, dar sunt extrem de lenesa si o fac rar. Imi place sa ma uit la anime-uri si dupa patinaj sportul meu preferat este ski jumpingul. Morgi all the way!
Ma uit la patinaj din negura timpului si de prin '98 n-am pierdut nicio competitie la televizor. Patinatorii mei preferati sunt Plushky si Steph, despre care tind sa cred ca e unul dintre mai talentati patinatori din istorie.
Am aflat de forumul asta de la Iulya mai demult si am mai aruncat ochiul peste discutiile voastre ocazional, dar abia recent mi-am luat inima in dinti si m-am inregistrat.

Anisia
21st February 2010, 21:42
Bine-ai venit, Ana!:)

innuendo
21st February 2010, 22:05
Bun venit ! Sper sa iti placa pe aici si sa nu te intimideze anumite controverse. Dar daca iti place Plushenko, atunci ai fost incantata ca i s-a luat apararea

Gyulia
22nd February 2010, 00:07
hello ana!:)

lady_k
22nd February 2010, 09:37
Bine ai venit, Ana!

Insa "negura" aia e relativa. Eu ma uit din 1991.:P

WhateverHime
23rd February 2010, 21:56
Multumesc tuturor :)

@Triple Axel: Hm, da, desi as fi preferat sa nu fie cazul :D

@Lady_k: Pai ma cam uit din totdeauna. Mama se uita la toate competitile si asa am prins gustul. Dar din '98 m-am prins eu bine ce si si cum e cu sportul asta.

andreeas
23rd February 2010, 22:05
Bine ai venit Ana!/OLE/

ioana11
25th February 2010, 15:02
Bine ai venit Ana!
De Steph imi place si mie, dar nu pot spune acelasi lucu si despre Plush.

praf_de_stele
25th February 2010, 15:11
buna, ana !!!

la fel ca ioana zic si eu, cu o mentiune : nu doar imi place steph, suna cea mai mare fana :D

whisper
25th February 2010, 18:31
/hello Bine ai venit Ana!
Sa dea Domnul sa castigi intr-o zi premiul Pulitzer!

Iti place ski jumpingul? Si tii cu Morgi? Si eu la fel!!!!! :yes: De Schlieri ce parere ai? :P
Te astept si pe forumul dedicat sariturilor:ok:

Cristinush
26th February 2010, 20:45
Welcome here, Ana :D

WhateverHime
28th February 2010, 14:17
Multumesc frumos :)

@Whisper: Ah, sa stii ca Schlieri nu mi-e chiar asa simpatic. Il prefer pe Kofler. Medalia de aur a Austriei la proba de echipe (dublata de argintul Germaniei pe care o iubesc de pe vremea lui Hannawald) mi-a adus cea mai mare bucurie la olimpiada asta, ca patinajul... -_-

whisper
28th February 2010, 16:23
:P Nu iti e? Nu ii nimic...bine ca iti place Andi :) Dar Loitzl?:D

si mie la fel!
si eu tin cu nemtii si m-am bucurat pt medalia de argint! dar si pt medaliile de bronz ale lui Schlieri!

WhateverHime
1st March 2010, 11:12
Loitzl si chiar si Martin Koch mi-s simpatici :D

irinaidu
1st March 2010, 19:28
buna ana !!!

nevruta
8th July 2011, 12:41
Imi cer scuze ca nu m-am prezentat mai intai aici, inainte de a posta pe alte threaduri. M-a luat valul:rolleyes:
Eu sunt Anca si, evident, sunt o mare fana a patinajului artistic. Din pacate nu prea am timp sa ma pun la curent cu tot ce se intampla in lumea patinajului si de aceea m-am alaturat voua, care pana acum mi-ati fost de mare ajutor! So...thanks! :)

Geografu
8th July 2011, 16:43
Bine ai venit! :)

lady_k
9th July 2011, 00:05
Bine ai venit, Anca!:)

nevruta
9th July 2011, 22:30
Thank you, guys!:floricica:

irinaidu
9th July 2011, 23:24
bine ai venit anca ! iti observasem nickul, ma bucur ca ni te-ai alaturat !

whisper
22nd October 2011, 23:29
pai dupa aproape 4 luni :P sa ii zic si eu "Bun venit!" /hello Ancai!!! :)

nevruta
23rd October 2011, 10:10
Haha! Merci! :floricica: