PDA

View Full Version : Iasi Sevens



anthynidiany
26th January 2008, 18:08
Ne-am intalnit cei 4 baieti ce urmeaza sa ne ocupam de echipa. Am ales numele si culorile echipei

Iasi Sevens / Galben - Albastru

O sa ne ocupam 2 oameni de ofensiva si 2 de defensiva.

O sa ne reintalnim pe 3 Februarie impreuna cu prietenii nostri si o sa dam drumul la treaba.

cristane
26th January 2008, 18:22
Felicitari pentru initiativa. Dar de ce Sevens? :D

anthynidiany
26th January 2008, 18:25
Iasul si Roma sunt orasele situate pe 7 Coline

georgebz
26th January 2008, 23:09
succes cu echipa ... la inceput incercati cu FlagFootball pana apar echipamentele ... parerea mea ;)

r0bby
27th January 2008, 08:48
Felictiari..pare un nume reusit.Se7vens.

anthynidiany
27th January 2008, 09:57
Si este reusit :) Fara nume de animale care nu exista prin oras, fara alte chestii pompoase. Am ales cel mai reprezentativ lucru pt Iasi.

Se pare ca Vasluiul avea culorile galben-albastru si astfel nu ne ramane decat sa aleg alte culori. :(

plex23
27th January 2008, 10:47
felicitari ptr infintzarea echipei...cum a spus si georgebz inceptzi mai intii cu flag...respect

Mr. White
30th January 2008, 22:13
Ok. Pas cu pas mergem inainte....
Felicitari!!!

Va invitam la Chisinau, sa vedeti un meci frumos :) mai ales ca sunteti aproape.

ik2xnw
31st January 2008, 17:57
Toate urarile de rigoare si succes de la baieti din Constanta Sharks!
P.S.: numele e foarte reusit, bravi
Luca

anthynidiany
3rd February 2008, 20:12
Astazi a fost prima intalnire , primul antrenament oficial al echipei

A fost o intalnire foarte super. Ne-am adunat 17 baieti si exista semnale ca vor mai veni si altii.

Mai exista deci un punct pe harta fotbalului american in Romania - Iasi Sevens

georgebz
3rd February 2008, 20:25
17 .. un numar destul de bun pentru inceput ... important e sa formati un nucleu unit si sa incercati sa strangeti cat mai multi :ok:

multa bafta

mtfk
3rd February 2008, 20:40
sweet u started practicing on superbowl day:D

anthynidiany
4th February 2008, 11:40
Primele poze
De la stanga la dreapta
1. Locul de antrenament provizoriu
2. Center-ul nostru (Fost rugbist - Face treaba foarte buna)
3. Stanga Catalin - Antrenor Defensiva / Dreapta Robert - Antrenor Ofensiva
4. Cu mingea sunt eu - Antrenor Ofensiva (de fapt OL si DL)
5. Suntem vreo cativa

anthynidiany
4th February 2008, 13:25
Pozele de grup

over1
4th February 2008, 15:54
desi sunt din bucuresti, numele vostru mi se pare cel mai reusit. totusi mi se parea mai ok (mai normal) sa existe termeni in romana chiar daca este un joc american. este doar parerea mea insa ...

georgebz
4th February 2008, 21:41
inceputul pare promitator :ok:

Mr. White
4th February 2008, 23:54
Inceput bun. Va doresc succes in continuare. Sper sa mergeti pana la urma...
Dupa cum am mai spus...suntem la dispozitia voastra....pana la primul meci...la primul meci terminam cu prietenia :))) just kiddin'.... :)

anthynidiany
10th February 2008, 22:07
A avut loc si al doilea antrenament - Rupere de oase si ligamente :P:P:P

Se pare ca ne formam si noi un nucleu de jucatori

Treaba merge

mtfk
11th February 2008, 15:10
abtinetiva de la rupturi de ligamente, ca ramaneti fara jucatori;)

campuscodi
2nd March 2008, 21:01
prea tarziu pentru sfatul asta :(

mtfk
2nd March 2008, 21:37
c'mon man, toata lumea a zis p forumul asta sa se inceapa cu flag football sau touch football ca va nenorociti asa neavand experienta necesara...

M.I.
7th March 2008, 11:53
Un nume foarte tare v-ati ales!Va doresc mult succes,multi jucatori buni si o posibila infruntare cu Bucharest Warriors!Asta da inceput promitator!Tineti-o tot asa!:yeah::great:

anthynidiany
11th April 2008, 22:23
http://i249.photobucket.com/albums/gg225/iasisevens/DSC02635.jpg

Defensiva sus (de la stanga la dreapta) : David-CB, Laurentiu-DE, Dan-DE, Ovidiu-CB, Vlad-DE, Cosmin-S

Ofensiva jos (de la stanga la dreapta) : Robert-C, Tyby-RG, Marius-LT, Mada-QB/RB, Alin-WR, Tudor-QB/RB, Stefan-WR

Mai lipsesc 3 oameni din defensiva si 2 din ofensiva. Deci un lot de 18 jucatori :)

campuscodi
18th June 2008, 01:16
in curand... tudor si cu mine lansam varianta beta la website..... incercam sa facem un portal de fotbal american pentru toata tara.... cine vrea sa contribuie este binevenit.... cu articole... tutoriale si tot felul ed chestii :P

campuscodi
29th June 2008, 21:06
Website-ul echipei si-a schimbat fatada. Incercati noua versiune "beta" [daca ii putem spune asa] www.iasisevens.com

campuscodi
11th August 2008, 00:04
Cautam inca un baiat "obsedat" de fotbal american care sa ma ajute pe mine si Robert sa antrenam echipa. In special el o sa se ocupe impreuna cu mine de defensiva. Chiar daca nu vrea sa joace, postul este de antrenor, il primim cu bratele deschise. Poate sa fie si un absolvent al Facultati de EFS, tactic si teoretic il putem invata eu si cu Robert destule pentru inceput.

Apropo, am inceput din plictiseala sa scriu tutoriale despre fotbal american pe website-ul echipei. Cei mai "isteti" asa, dati-va cu o parere, sau corectati-ma pe unde gresesc. Oricum, majoritatea tutorialelor sunt traducerea directa a interpretarilor din regulamentul NCAA. Sper sa va fie de folos si celor de la alte echipe din tara.

mtfk
11th August 2008, 03:24
super tare siteu:> felicitari

campuscodi
13th August 2008, 14:43
http://en.wikipedia.org/wiki/Iasi_sevens Pagina de wikipedia a echipei Iasi Sevens !

campuscodi
14th September 2008, 23:24
http://www.iasisevens.com/v2/Iasi_Sevens_Wallpapers.rar

Wallpapers Iasi Sevens

campuscodi
15th September 2008, 02:00
Am adaugat un playbook defensiv pe website. Este facut dupa playbook-ul celor de la Arkansas din 2002.
Am vrut sa-l folosim la meciul cu Vaslui din 27 iulie, insa lupii au anulat meciul de la Bucale.

Vreau si eu pareri din partea voastra. L-am simplificat destul de mult. Sa-mi ziceti daca va place.

cycloneclau
16th September 2008, 03:44
In mod normal n-ar trebui sa dezvalui niciodata schemele echipei. Cineva cu destule cunostinte de FA le va putea folosi impotriva voastra pe teren. In rest, orice playbook este mai bun decat nimic. Bravo, sper ca il puneti cat de cat in aplicare si pe teren, nu doar in teorie :ok: preferabil impotriva noastra, Warriors :D

campuscodi
20th September 2008, 21:09
In mod normal n-ar trebui sa dezvalui niciodata schemele echipei. Cineva cu destule cunostinte de FA le va putea folosi impotriva voastra pe teren. In rest, orice playbook este mai bun decat nimic. Bravo, sper ca il puneti cat de cat in aplicare si pe teren, nu doar in teorie :ok: preferabil impotriva noastra, Warriors :D

Nu este cel oficial. I'm not that stupid. Este un exemplu. Ca sa stie lumea ce sa se astepte. Mai era inca unul ofensiv pe undeva pe server, dar am uitat exact pe unde era.

brettfavre
7th October 2008, 04:23
Cand faceti urmatorul antrenament pentru rookies va rog sa ma anuntati si pe mine. V-am trimis un sms la amandoi antrenori.

campuscodi
11th October 2008, 22:46
Antrenamente normale:

http://www.iasisevens.com/v2/index.php/antrenamente.html

Pentru rookie sau first timers, vei fi sunat de mine sau de Robert

campuscodi
17th October 2008, 20:46
Duminica de la 15:00 toti cei ce vor sa se alature echipei sunt rugati sa se prezinte la antrenament.
Va fi o mica prezentare a jocului de la 15;00 doar pt noi veniti, iar la 16:00 va sosi grosul echipei la antrenament.

campuscodi
23rd October 2008, 20:15
Filmulete pe website de la antenamentul de pe 19 oct.

campuscodi
25th October 2008, 20:10
Din proiectul de traducere al regulamentului (multumesc baietilor care si-au asumat traducerea unei anumite parti si apoi nici pe mess nu mai vb cu mine) am decis sa pun lucrurile mai simple in articole pe website.

Azi am pus inca vreo 9 articole noi, 3 filmulete de la antrenamentul de joi, un nou sondaj si niste poze la sectiunea de multimedia.

Duminica si luni va astept pe sectiunea de TV online sa urmariti meciurile.

Bogdan.Tudor
25th October 2008, 20:41
uitanduma la filmulete mi-am amintit de Warriors acu un an juma
ce distractie era atunci

campuscodi
27th October 2008, 03:05
Am reusit dupa cateva luni sa ma prind cum sa folosesc slider-ul din site. Deci am schimbat look-ul la prima pagina.
Deasemenea am sa pun o sectiune dedicata fotbalului american din Romania. Daca doriti sa scrieti un articol reprezentativ despre echipa voastra..... cautati-ma pe mess si dati-l...altfel voi inventa eu ceva despre voi acolo :P

campuscodi
26th November 2008, 06:10
In weekend-ul trecut, am avut placerea sa ii gazduim pe componentii echipei Bucharets Predators in cadrul unor serii de antrenamente comune.

In cursul zilei de sambata ne-am antrenat impreuna; membrii Iasi Sevens avand posibilitatea sa probeze echipamentele celor de la Predators, sa execute drill-uri specifice full-pads si la sfarsitul antrenamentului am jucat un scurt meci de flag. Astfel ne-am initiat in regulile flag football, pentru a putea participa la o viitoare competitie de acest gen in tara la noi. Competitie la care speram sa ne intalnim cu toate echipele din tara: Bucharest Predators, Constanta Sharks, Bucharest Warriors (cu aceasta ocazie ii felicitam si pentru ultima victorie), Cluj Napoca Crimson Dragons, Oradea Stars (echipa pe care o asteptam sa-si reia activitatea in curand) si Vaslui Wolves. Deasemenea am auzit niste zvonuri de o posibila echipa de flag intr-un alt oras din tara. Pastram secretul pe moment. Seara am petrecut-o toti impreuna la o sesiune de team-building.

Cu toate ca vremea a fost mizerabila si a rivalizat cu Ice Bowl-ul si Mud Bowl-ul in acelasi timp. Ne-am intalnit si a doua zi la un scrimmage. Chiar daca mai putini, insa la fel de voiosi. Am jucat timp de cateva ore un joc scoala, echipele fiind formate din membrii ambelor formatii pentru a putea impartasi cat mai multe cunostiinte.



Am avut multe de invatat de la ei. Toti dintre noi. Unii au invatat sa imbrace un echipament. Altii sa-l poarte cu onoare si sa-si pedepseasca adversarul printr-un placaj perfect realizat. Altii si-au tras un avatar “cool” si doar atat. Dar cel mai important, cativa dintre noi au prins “microbul”, definitv. Atat de mult incat in 3 zile dupa plecarea predatorilor, ne-am facut un set de flag-uri pentru urmatorul nostru antrenament.



Tinem personal sa ii multumim lui George, Panda si Bogdan pentru ca au facut totul in putinta lor ca acest weekend sa se intample. Le multumim pentru prezenta si tuturor celorlalti membrii ai echipei care au avut bunavointa si rabdare cu noi. Cu siguranta vechile prietenii s-au legat mai strans, iar altele noi au fost create.



Scopul acestui antrenament a fost atins cu varf si indesat. Fotbalul american si-a castigat noi fani in Iasi, cimentand astfel acest sport in inimile noastre. Deasemenea am ramas surpinsi placut de chinurile si sacrificiile financiare pe care le-au facut baietii de la Predators pentru a face aceasta deplasare, dandu-ne un exemplu ca se poate. Nu cred ca vor mai exista meciuri sau competitii la care echipa noastra sa refuze sau sa abandoneze gandul de a participa, cum s-a intamplat in trecut.



Mai multe detalii despre echipa Bucharest Predators puteti gasi pe www.predators.ro



Va prezentam mai jos o serie de fotografii de la antrenamentul de sambata si 2 filmulete de la antrenamentul de duminica.

http://i297.photobucket.com/albums/mm209/campuscodi/IMG_0764.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm209/campuscodi/IMG_0730.jpg
http://i297.photobucket.com/albums/mm209/campuscodi/IMG_0752.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=8loJnspShJA
http://www.youtube.com/watch?v=Gigqudr6KGw

Bogdan.Tudor
26th November 2008, 08:47
Asteptam sa va procurati echipamente si sa ne faceti o vizita.
Puteti face cu o singura deplasare meciuri si cu Warriors si cu Predators iar daca Rechini au placerea putem fi chiar patru.
E bine ca ati inteles ca acest sport in tara noastra unde domneste jiji si ai lui nu se poate face fara sacrifici. Trebuie sa te chinui si sa investesti vointa timp si bani ca sa poti obtine satisfactie.

"Warriors au venit cu doar 17 oameni si ei si-au platit deplasarea, tot echipamentul (spre deosebire de TS), au fost obositi de dupa drum (spre deosebire de TS) si n-au sponsori (spre deosebire de TS). Dar diferenta a fost ca ei nu au venit pt prietene, amici, public sau media, ei au venit sa joace FOOTBALL si, mai ales, au venit sa castige. A fost pur si simplu o chestiune de vointa, cine a vrut mai mult victoria ...exact cum zice si reclama de la Nike: Who wants it more...

O echipa se construieste caramida cu caramida, pas cu pas si fara o baza, etajele superioare nu rezista. Baza deocamdata consta in mentalitate si spiritul de lupta, dar eu cred ca Team Sofia are un viitor stralucit in fata daca vom continua sa muncim tare. "
Astea sunt vorbele antrenorului Sofiei dupa meci pe forumul lor.
Stabilizativa un nucleu de jucatori iar daca sunteti minim 11 puteti juca. Vointa sa aveti.
Succes in continuare

eNt
26th November 2008, 15:41
Lasand team sofia la o parte si revenind la oile noastre am vazut la iasi cativa oameni cu potential imens.
cel mai mult mi`a atras atentia un hb ce loveste de 2 ori mai puternic decat orice lb pe care l`am vazut pana acum.
avand in vedere ca a fost prima oara cand au purtat echipamente nici nu imi pot imagina cat de departe pot ajunge sevens.se poate, dar e loc de mai bine.sunt abia la inceput si vor avea mult de tras.in final esentialul asa cum spunea si bogdan e vb de cine vrea mai mult.
imi pare rau ca niciunul dintre antrenori nu au imbracat echipamentele

campuscodi
26th November 2008, 21:43
Newsflash Is7s:

Pana duminica vom avea un set de 10 flaguri (5 albe, 5 verzi). Flagurile vor fi confectionate de membrii echiepi. Voi reveni cu un link catre un articol de pe website-ul nostru in care va vom arata cum sa va confectionati si voi un asemenea set.

Raven Jaguar
4th December 2008, 11:33
Chiar daca se intampla ceva mai tarziu,vreau sa multumesc baietilor de la Iasi Sevens pentru primirea calduroasa,eforturile lor pentru gazduirea si disponibilitatea lor,atitudinea pozitiva si amabilitatea cu care ne-au primit. :)
A fost o deplasare reusita,am legat prietenii puternice,am facut cunostinta cu baieti deosebiti,am ramas placut surprins mai ales de munca pe care Catalin si Robert au depus-o pentru formarea acestei echipe.Sunt baieti in echipa Sevens cu un mare potential,abilitati fizice si sunt ferm convins ca pe viitor o sa fie o echipa redutabila(am remarcat in fiecare compartiment cel putin cate un om deosebit,atat in ofensiva cat si in defensiva).Oameni cu caracter puternic,calitati fizice individuale si cu un suflet mare.Tot respectul meu pentru baietii de la Iasi Sevens si sper in continuare sa progreseze iar in viitor sper sa avem cat mai multe intalniri de genul team-building,sa ne ajutam reciproc si sa sustinem meciuri impreuna(atat contact cat si flag in eventuale competitii sau meciuri amicale),e mult de munca(valabil pentru toate echipele din tara) dar asa cum am mai spus..nu e imposibil.
Felicitari pentru ceea ce sunt ei,unde au ajuns si am increderea ca or sa ajunga departe daca se tin in continuare de treaba si le urez bafta in continuare!Suntem alaturi de voi Sevens! :ok: si toata stima si respectul pentru sacrificiul,ambitia,vointa si determinarea voastra pentru acest sport minunat! :ok:

campuscodi
15th January 2009, 15:28
Comunicat oficial al clubului Iasi Sevens

http://www.iasisevens.com/v2/index.php/comunicate-de-presa/Recunoastere-Oficiala.html

campuscodi
17th January 2009, 09:32
http://www.iasisevens.com/v2/index.php/stiri/stiri/newsflash/3-newsflash/199-promovare-online.html

Poate mai ajuta si pe altcineva ideea noastra !

glumaproasta
19th January 2009, 18:51
Felicitari baietii !
Nu merge pe forumul asta sa pun imagine la semnatura. Oricum foarte tare ideea.

UFO
19th January 2009, 22:21
Super tare arata....abia astept sa le vad pe primele in care vor fi folosite imagini cu jucatorii de la Sevens in ele :D cat mai curand sper :P

campuscodi
1st February 2009, 01:04
Happy Birthday Sevens !!!! :P

eNt
1st February 2009, 12:48
LMA 7!Sa ne vedem cu bine!

campuscodi
22nd March 2009, 19:26
News: http://www.iasisevens.com/v2/index.php/component/content/article/50/209-participare-turneu-flag-essone-franta.html

brettfavre
25th March 2009, 12:01
Se muta campionatul roman in Franta ? :)))))

UFO
26th March 2009, 00:41
good luck sevens...ne vdm pe teren!

campuscodi
27th May 2009, 02:27
Dupa o lunga pauza, website-ul echipei revine cu un nou look www.iasisevens.com


Deasemenea echipa a initiat campania: "Un website pentru o casca" prin care membrii echipei vor construi un website tuturor celor care doneaza sume mai mari de 500$ in contul echipei.

Speram sa avem ceva succese cu aceasta campanie si sa strangem niste bani. Sau macar sa avem ce le oferi sponsorilor inapoi pentru donatiile lor :)



Cineva de la sharks sa-mi dea si mie logo-ul cel nou cu galben. :)

campuscodi
24th September 2009, 23:35
De acum inainte puteti gasi stiri despre echipa Iasi Sevens, pe pagina oficiala a acesteia pe reteaua sociala Twitter.

Pagina este: http://twitter.com/iasisevens

gerrusu
26th February 2010, 08:46
La fel ca sevens presupun :))
no pun intended


Adica? :confused: gata nu mai avem echipa in Iasi ? sper ca glumesti?

campuscodi
26th February 2010, 10:07
Ba da. Este. Numai ca o data la cateva luni cand eu, Robert sau Daniel dorim sa facem o miscare sau un mic joc. :)

Las ca a fost ziua mea si iar am primit o sacosa de mingi. Asa ca probabil o sa ne mai vedem la o miscare ca sa le sparg si pe astea.

cycloneclau
26th February 2010, 14:46
Pacat ... in conditiile in care sunt 4 echipe gata sa joace ... iar Iasi nu e un oras mic. Asta e, poate ca n-a prins sau n-au fost depuse destule eforturi (fluturasi, postere, adunare bani pt echipamente etc). Fiecare echipa isi croieste prin propriile mijloace un drum.

Sper sa reveniti dupa ce activitatea FA din tara se va intensifica. :ok:

campuscodi
26th February 2010, 17:54
money
restul erau

Mr. White
7th April 2010, 23:48
owhat the hell happened to you website guys? where did it go? :(

cosmin_vs
2nd November 2010, 13:31
Cineva din fosta echipa din Iasi daca vede acest post....sa ma contacteze....sau sa dea un reply...PLS!

cosmin_vs
5th November 2010, 12:08
Nu vreau sa ridic sperantele nimanui dar am vorbit astazi cu cineva din echipa Iasului. Am fost de acord sa ne intalnim sa discutam de o eventuala revenire, poate acolo unde am gresit separat sa reusim impreuna:). Sper sa fie ok totul, maine (06-11-2010) ma intalnesc cu cativa reprezentanti. Sa o luam incetisor ca nu ne grabeste nimeni, si sa construim ceva frumos in numele acestui sport:).

cosmin_vs
5th November 2010, 14:31
Nu vreau sa ridic sperantele nimanui dar am vorbit astazi cu cineva din echipa Iasului. Am fost de acord sa ne intalnim sa discutam de o eventuala revenire, poate acolo unde am gresit separat sa reusim impreuna:). Sper sa fie ok totul, maine (06-11-2010) ma intalnesc cu cativa reprezentanti. Sa o luam incetisor ca nu ne grabeste nimeni, si sa construim ceva frumos in numele acestui sport:).

Sper sa nu ma certe robby ca postez cu nemiluita...revin la afirmatia de mai sus...vorbind cu Daniel de la Iasi....am amanat pe motiv ca ma duceam eu de unul singur si ei veneau 6. Vorbeam in numele echipei, dar sa speram ca ma inteleg cu ei la o data ulterioara, cand revenim la discutii.

Mr. White
5th November 2010, 17:31
Sa speram ca se intampla ceva pana la urma...daca tot va ganditi sa faceti ceva, macar o echipa de Flag pentru Campionatul din 2011 sa pregatiti. Ar fi un inceput.

Succes.

cosmin_vs
5th November 2010, 18:53
Mie mi s-au spus ca au renuntat sau au intrat intr-o perioada de inactivitate...pt ca nu au echipamente...asta am inteles eu...sper sa nu fi gresit si sa imi sara cineva in cap:)....

bodonutz
27th January 2011, 14:57
Ne-am intalnit cei 4 baieti ce urmeaza sa ne ocupam de echipa. Am ales numele si culorile echipei

Iasi Sevens / Galben - Albastru

O sa ne ocupam 2 oameni de ofensiva si 2 de defensiva.

O sa ne reintalnim pe 3 Februarie impreuna cu prietenii nostri si o sa dam drumul la treaba.
vreau sa fac si eu parte din echipa am 20 de ani si sunt din bt dar fac facultate in iasi....anunta-ma pe email daca pot face parte din echipa ta.....ms

bodonutz
27th January 2011, 15:02
Ne-am intalnit cei 4 baieti ce urmeaza sa ne ocupam de echipa. Am ales numele si culorile echipei

Iasi Sevens / Galben - Albastru

O sa ne ocupam 2 oameni de ofensiva si 2 de defensiva.

O sa ne reintalnim pe 3 Februarie impreuna cu prietenii nostri si o sa dam drumul la treaba.
bodo_bogdanel10@yahoo.com

Mr. White
29th January 2011, 21:55
Welcome to our cummunity Bogdan!

csmpetrotub
22nd October 2011, 23:57
Cum pot intra si eu ? :>

Bronco
23rd October 2011, 12:24
Deschide usa... sau suna la sonerie!

campuscodi
23rd October 2011, 13:18
Echipa nu mai exista. Sa inchida un moderator topicul.