PDA

View Full Version : Auxerre uita-te, ora ta s'apropie



tchibos
8th July 2006, 01:11
Farul are ocazia sa intalneasca una din echipele titrate. Depinde numai de echipa constanteana de a se califica in turul 3. Deja a fost fixat şi meciul oficial din Cupa UEFA Intertoto cu Farul sau Lokomotiv Plovdiv, sambata 15 iulie 2006, de la ora 22:00 (Ora României) pe stadionul Abbé Deschamps.

ps: poll-ul se va inchide dupa 2 zile

Vlad
8th July 2006, 02:48
Da mah mergeti la Auxerre, important e ce faceti acolo, ca se complica treaba cu francezii
Bafta in retur si cu Auxerre!

offline
8th July 2006, 11:16
stati putin, numa sa treceti diseara de mancatorii de castraveti...

kerosene
8th July 2006, 12:46
nu va agitati voi atata pentru Faru` ma :no:

Francezi pregatiti-va!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

tchibos
9th July 2006, 09:33
stati putin, numa sa treceti diseara de mancatorii de castraveti...


am trecut si in mergem in Franta :ok:

acum se pune intrebarea ce vom face acolo?

Sa nu uitam ca va reveni la echipa si Gurita

tchibos
9th July 2006, 10:35
am modifcat numele topicului pentri ca intrebarea nu isi mai avea rostul... poll-ul va ramane inchis pentru a se putea vedea cati au votat la intrebarea '"Va juca Farul cu Auxerre?" inainte de calificarea Farului

vom scrie aici pareri, intrebari si informatii despre meciurile tur si retur Farul - Auzerre

kerosene
9th July 2006, 14:27
Sper sa facem un meci bun in Franta, ca sa avem sanse mai mari de calificare in retur, care va fi unu tare in special ca atmosfera(cum numai Constanta stie):yeah: :yeah:

CosminGrc
9th July 2006, 21:59
daca nici asta nu va fii transmis...imi bag...macar sa il transmita ca joaca daniel niculae in intertoto ci nu faru...mi se rupe mie...doar sa il transmita

tchibos
9th July 2006, 23:34
este posibil sa vedeti meciul pe vreun post francez

Auxerre nu e o echipa de neglijat. Ea a ocupat in Liga 1 din Franta, locul 6. Echipa din Franta nu este una dura dupa cum reiese dintr-un clasament Fair-Play 2006

Classement Ligue 1
2006
1 Lyon 84 pts
2 Bordeaux 69 pts
3 Lille 62 pts
4 Lens 60 pts
5 Marseille 60 pts
...
6 Auxerre 59 pts


Classement Fair-Play
2006

1 Auxerre 42 2
2 Saint Etienne 53 3
3 Lyon 63 1
4 Toulouse 61 2
5 Sochaux 56 4

Coloana 1 = cartonase galbene
Coloana 2 = cartonase rosii

Auxerre se afla in stagiu de pregatire. Intr-un interviu, Thomas Frédéric mijlocas al echipei franceze declara ca a gasit la echipa o atmosfera placuta, antrenamentele se desfasoara in conditii bune dupa urmatorul program: se trezesc la ora 7 dimineata si iau micul dejun, dupa care la ora 9.30 echipa pleaca la antrenament. De la ora 12.30 pana la ora 16.00 jucatorii au program de relaxare, iar cina o iau la 19.30

Lotul pe care antrenorul echipei Auxerre, Jean Fernandez, il are la dispozitie este urmatorul:

Chabert Baptiste -> portar
Cool Fabien -> portar
Sauvage Arnaud -? portar

Bolf René -> fundas
Ciani Michael -> fundas
Grichting Stéphane -> fundas
Jaures Jean-Sebastien -> fundas
Kaboul Younes -> fundas
Kalabane Oumar -> fundas
Martin Baptiste -> fundas
Mignot Jean-Pascal -> fundas
Radet Johan -> fundas
Sagna Bakari -> fundas

Ba Issa -> mijlocas
Cheyrou Benoit -> mijlocas
Kahlenberg Thomas -> mijlocas
Mathis Lionel -> mijlocas
Thomas Frédéric -> mijlocas
Traoré Alain -> mijlocas
Vadocz Krisztian -> mijlocas
Yebda Hassan -> mijlocas

Akale Kanga -> atacant
Dembélé Garra -> atacant
Jelen Ireneusz -> atacant
Lejeune Kevin -> atacant
Niculae Daniel -> atacant
Oziemczuk Kamil -> atacant
Pieroni Luigi -> atacant

dintre acestia se remarca :

Grishting fundas elevetian prezent la mondiale, atacantul Pieroni international belgian, mijlocasul Kahlenberg international danez si mijlocasul Mathis care a fost prezent in lotul Frantei de U21

ps: nu am facut poll "care echipa se califica dintre farul si Auxerre" pentru ca exista deja pe forumul EuROpa, pentru a nu diminua importanta competitiei in care Farul activeaza si speram ca va mai activa. Asa ca voturile le veti pune aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=21443&page=2 dupa ce vor pune si un poll. Noi vom discuta in continuare pe Farul despre aceste doua meciuri de o importanta extraordinara pentru echipa Farul

dorryn
10th July 2006, 04:27
faceti aici un chestionar de ala ..sau poll moll cum ii zice.eu zic ca ne calificam daca vom juca cu prima echipa.chiar indraznesc sa zic ca dubla asta va fi chiar mai usoara decat cea cu "loko".

tchibos
10th July 2006, 10:45
Lotul Farului pleacă spre Franţa miercuri. Deplasarea se face cu o cursă aeriană a companiei „Air France“, între orele 15,15 şi 17,25 (Bucureşti - Paris). „Rechinii“ nu se vor caza în Auxerre, deoarece locurile la hoteluri au fost de mult ocupate de spectatorii care vor asista, în week-end, la cursa de F1 de la Magny-Cours. Ieri, la prânz, se căuta o soluţie în apropierea oraşului, posibil Troyes. Întoarcerea se face duminică după-amiază, tot cu „Air France“, ajungându-se la Bucureşti la ora 19,20. Partida Auxerre – Farul este programată sâmbătă, 15 iulie, de la ora 21 (22 în România). Meciul retur se desfăşoară la Constanţa, sâmbătă, 22 iulie, de la ora 19. (M.B.)


ps: am creat un threand cu poll pentru cei cu "drept de vot" aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=21655 . Topicul asta il inchid pentru a discuta despre dubla Farul Auxerre intr-un singur loc pe suporter Farul