PDA

View Full Version : MLB - sezonul 2008



cristane
25th January 2008, 15:29
Gata fratilor, iarna e aproape gata, asa ca sa trecem la treaba. Mai sint 3 saptamini pina incepe training camp-ul, ceva mai mult de o luna pina la Spring Training, si fix 2 luni pina la primul meci din noul sezon al MLB!

Sper ca anul asta sa fiti la fel de activi ca in 2007, ba chiar mai activi :D Si mai sper sa ne inmultim, odata ce incep meciurile.

Asadar, citeva remarci despre noul sezon:

- sezonul regulat incepe pe 25 martie (cel mai devreme in istoria MLB). Primul meci: Boston Red Sox - Oakland Athletics, la Tokyo
- season opener in SUA: pe 30 martie, cind se inaugureaza noul stadion din Washington, in meciul Nationals - Braves.
- va fi ultimul sezon pentru ambele stadioane din New York, atit Yankees cit si Mets urmind sa aiba arene noi din 2009
- se asteapta ca audientele sa creasca in continuare. Ele au crescut cu 59% din 1990 pina azi, anul 2007 insemnind un nou record absolut.
- programul complet a fost anuntat pe www.mlb.com

Asadar, sa inceapa nebunia :yeah:

atisha
26th January 2008, 02:05
eu unul abia astept, a fost cam lunga iarna... si faptul ca Red Sox incep sezonul mai repede e un bonus pentru mine, desi luna aprilie le va fi cam dificila. Interesant e ca n-au facut mai deloc achizitii, echipa va fi cam aceeasi de anul trecut, poate cu un Clay Buchholz ceva mai prezent in rotatie si cu un middle reliever nou.
baseball-ul m-a prins dincolo de orice asteptari si sper sa fie la fel de frumos sezonul asta cum s-a terminat celalalt :D

georgebz
28th January 2008, 12:40
si eu abia astept sa inceapa sezonul , mai ales ca se termina si NFL-ul :D

Dani3l
28th January 2008, 16:42
Cel mai important e ca A-ROD a ramas la Yankees!:yeah: Ar fi cazul sa mai castigam si noi un World Series...

cristane
28th January 2008, 18:25
Cel mai important e ca A-ROD a ramas la Yankees!:yeah: Ar fi cazul sa mai castigam si noi un World Series...

Hopa, tu tii cu Yankees? :D De data asta sintem de aceeasi parte a baricadei :P

Dani3l
28th January 2008, 18:30
Hehehe!Dap...NY Rangers-NHL,NY Yankees- MLB si DALLAS COWBOYS-NFL:P
Pitcher-ul,Roger Clemens s-a retras?!Ar fi super sa-l luam pe Santana de la twins!

manai
29th January 2008, 12:09
cristane ai uitat sa spui:"Ca un omagiu pt istoria acestei faimoase arene all star game 2008 se va tine pe Yankee Stadium"

cristane
29th January 2008, 13:09
Pitcher-ul,Roger Clemens s-a retras?!Ar fi super sa-l luam pe Santana de la twins!

Da, Clemens s-a retras, desi nu m-ar mira prin mai sa se razgindeasca iar :D Cit despre Santana, daca Twins nu scad pretentiile, nu o sa-l mai ia nimeni. Yankees deja au renuntat, Red Sox par sa renunte, iar Mets e in asteptare, dar nu-l vor lua in conditiile astea.

Dani3l
29th January 2008, 13:22
Daca-l ia mets,sa-l luam pe Martinez de la Mets!:D Cel care a fost la red sox:) Mussina si Pettite sunt oscilanti...Wang are putea fi The raising star!:yeah: Sa vedem ce sezon o sa aiba Giambi.Jeter si Williams,nu se mai retrag?!:D Sa mai scada payroll-ul...:happy Matsui fara accidentari e un hitter de 30 HR!:) Apoi,Posada ruleaza..asta,de aici iese direct in pensie!!!

cristane
29th January 2008, 16:23
Mussina si Pettite sunt oscilanti...Wang are putea fi The raising star!:yeah:

Pe Mussina sper sa nu-l mai vad in rotatie anul asta. Ideal pt mine ar fi Wang - Pettitte - Hughes - Joba - Kennedy. Wang nu are cum sa fie raising star, el deja este star :D A fost 2 ani la rind cel mai bun starter al yankeilor, e primul la ERA si cel mai constant. Problema cu el (daca asta poate fi numita o problema) e ca nu iese prea mult in evidenta pt ca nu face multe strike-outs. Nu are fastball puternic, in schimb are un sinker bestial ce determina multe ground outs.



Jeter si Williams,nu se mai retrag?!:D Sa mai scada payroll-ul...

Care Williams? :D Jeter mai are multi ani in fata, sint convins. :yeah:

manai
29th January 2008, 17:51
cum care williams mai cristane?bernie williams iti spune ceva?e o legenda in viata.

manai
29th January 2008, 17:52
kennedy ala nu-mi place,pe hughes l-as accepta.yankees trebuiau sa ia alti starteri,de ce n-au facut oferta pt beddard.parca totusi l-as fi lasat pe joba in bullpen,sa fie urmatorul closer,cum e papelbon la boston.

cristane
29th January 2008, 20:23
cum care williams mai cristane?bernie williams iti spune ceva?e o legenda in viata.

Da mah, il stiu pe Bernie, dar ce legatura are el cu payroll-ul Yankeilor? Doar s-a retras in 2006.


kennedy ala nu-mi place,pe hughes l-as accepta.yankees trebuiau sa ia alti starteri,de ce n-au facut oferta pt beddard.parca totusi l-as fi lasat pe joba in bullpen,sa fie urmatorul closer,cum e papelbon la boston.

Joba nu are ce sa caute in bullpen. El are calitati de starter de top, caz in care e pacat sa-l strici folosindu-l ca reliever. Beddard mi-ar fi placut si mie sa vina.

Dani3l
3rd February 2008, 12:47
http://www.youtube.com/watch?v=wUgrYECiGPw Super video :happy Imi place replica lui Letterman "you gonna have company when u leave tonight":happy Show-ul lui letterman e filmat in NY?!:D Tare si replica despre Clemens:happy
Apropo,GO Yankees!:sneaky:
ps http://www.youtube.com/watch?v=efPOcb9B4bI&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=TwBa3XA3Sl4&NR=1
Damn,nice vids!:D

cristane
7th February 2008, 12:00
O lista interesanta: cei 100 prospects/rookies care ar putea avea cel mai mare impact in MLB in 2008. AICI (http://www.usatoday.com/sports/baseball/2008-02-06-names-to-know_N.htm). Primul e Kuroda, al doilea Joba :yeah:

A.k.a
23rd February 2008, 18:12
Astept si eu sa inceapa sezonul, sper ca de data aceasta sa il urmaresc cu mai mult interes

georgebz
24th February 2008, 21:52
primul pas ar fi sa iti alegi o echipa favorita ;) ... asa ar fi cu siguranta mai interesant

Echo362
24th February 2008, 23:33
primul pas ar fi sa iti alegi o echipa favorita ;) ... asa ar fi cu siguranta mai interesant

tu cu cine tii?

georgebz
25th February 2008, 09:25
am zis-o si pe threadul cu echipa favorita ... cu TIGERS ;)

A.k.a
25th February 2008, 13:20
Da nici nu prea le stiu, am auzit de astea mai mari: red sox, yankees, indians,

cristane
25th February 2008, 14:27
Nimeni nu te poate sfatui cum sa iti alegi echipa favorita, dar vad ca din NFL tii cu Giants, deci ai putea sa alegi tot din NY, intre Yankees si Mets. Yankees sint cea mai galonata echipa din istorie, Mets au si ei o echipa foarte buna si tocmai l-au adus pe Santana, unul din cei mai buni pitcheri din MLB. Oricum, vad ca mai tii si cu Bengals, ai grija sa nu ti-i alegi pe Cincinnati Reds, sint foarte slabi si neinteresanti :)

Dani3l
25th February 2008, 14:37
Sa nu alegi echipa din tampa....in ultimii ani,they suck...Eu tin cu Yankees!Daca ar fi o echipa pe care sa ti le sugerez ar fi:St Louis Cardinals/Atlanta Braves/Oakland Athletics/Phillies din Philadelphia!:))Tu alegi...
Baseball team looking for a few fat men

More MLB Videos MIAMI—The Florida Marlins are looking for some footloose fat men. The National League team is creating an all-male, plus-size cheerleading squad to be dubbed the Manatees. Tryouts were scheduled for Sunday.

The team hopes to recruit seven to 10 tubby men to dance, cheer and jiggle during Friday and Saturday home games this season.

Real manatees, 1,200-pound mammals sometimes referred to as “sea cows,” are not considered the most agile of creatures and often get caught in boat propellers.

The Marlins want their Manatees to have the same dimensions, but to be decidedly more agile. Men will be judged on how well they dance a choreographed routine.

The Marlins already have a cheerleading squad, the considerably more svelte Mermaids.

Men selected for the Manatees won’t be paid. They’ll get tickets to games they perform at, and the honor of dancing in front of crowds that have been smallest in major league baseball for the last two seasons.

The Marlins aren’t the only pro sports team capitalizing on Americans’ expanding waistlines. The Chicago Bulls basketball team have the Matadors, a big-man dance troupe that’s entertained fans at home games since 2003.

And although cheerleaders might be an unfamiliar site in baseball, big men aren’t, as fans have long cheered on the likes of Babe Ruth and Kirby Puckett.
http://sports.yahoo.com/mlb/news?slug=marlin-cheerleaders-022408&prov=ap&type=lgns
:happy :happy

A.k.a
25th February 2008, 18:31
Pai si eu ma tot uit pe situl celor de la Yankees, in plus cred ca sunt prima echipa de care am auzit. In fine, sper sa reusesc la mai multe meciuri sezonul asta, sau macar sa pot downloda cateva. BTW stiti situri cu torrente MLB, ceva gen Ten Yard Torrents?

georgebz
25th February 2008, 19:56
nu prea sunt meciuri pe torrenti , dar sunt destule meciuri la ore acceptabile , deci ai ce vedea ;)

Echo362
25th February 2008, 21:58
Nimeni nu te poate sfatui cum sa iti alegi echipa favorita, dar vad ca din NFL tii cu Giants, deci ai putea sa alegi tot din NY, intre Yankees si Mets. Yankees sint cea mai galonata echipa din istorie, Mets au si ei o echipa foarte buna si tocmai l-au adus pe Santana, unul din cei mai buni pitcheri din MLB. Oricum, vad ca mai tii si cu Bengals, ai grija sa nu ti-i alegi pe Cincinnati Reds, sint foarte slabi si neinteresanti :)

Eu zic ca Reds vor fi una din surprizele sezonului. Au doi pitcheri solizi (Harang si Arroyo), in bullpen l-au adus pe Cordero, iar lineup-ul este foarte bun. Plus ca au niste prospecte senzationale ca J. Bruce, J. Votto, H.Bailey etc.

Dani3l
26th February 2008, 13:20
Pai si eu ma tot uit pe situl celor de la Yankees, in plus cred ca sunt prima echipa de care am auzit. In fine, sper sa reusesc la mai multe meciuri sezonul asta, sau macar sa pot downloda cateva. BTW stiti situri cu torrente MLB, ceva gen Ten Yard Torrents?
Sincer,baseball-ul e cam plictisitor..n-are ritm!:)
Sincer,nu sunt un bun cunoscator al jucatorilor din mlb:D nu-i "simt",nu pot sa afirm de jucatori ca vor avea o "explozie" in sezonul viitor.:P
Totusi!Go,Yankees!:drak:

A.k.a
27th February 2008, 14:39
Acum mi-am downloadat Indinas @ Red Sox, game 7. E destul de interesant, acum ca nu e intrerupt de reclame.

cristane
27th February 2008, 15:15
Acum mi-am downloadat Indinas @ Red Sox, game 7. E destul de interesant, acum ca nu e intrerupt de reclame.

E mai interesant cind nu stii scorul. Si cind nu cistiga Red Sox :D

manai
2nd March 2008, 19:58
n-a fost misto playofful anul trecut.....n-aveai ce vedea.

atisha
3rd March 2008, 19:24
ALDS game 3 - Yankees@Indians, meciul ala cu invazia de goange :D
si imediat dupa el a fost Angels@Red Sox cu acel HR al lui Manny care a iesit din stadion peste Green Monster.

cristane
12th March 2008, 15:10
Tocmai am primit cartea Baseball Prospectus 2008, care e bestiala (daca aveti 20 bucks to spend, mergeti pe amazon (http://www.amazon.com/Baseball-Prospectus-2008-Essential-Season/dp/0452289033/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=books&qid=1205323877&sr=8-1) si comandati-o), precum si jocul MLB 08: The Show pt PS3, mi-am reactivat MLB.tv, si sint gata pentru noul sezon :P Let the games begin :)

cristane
20th March 2008, 00:58
Yankees tocmai au decis: Joba ramine in bullpen pentru prima parte a sezonului, ca setup pentru Mo. Adversarii lui Yankees ar face bine sa conduca dupa 7 innings daca vor sa aiba vreo sansa la victorie :P

Echo362
20th March 2008, 21:06
deci rotatia e Wang- Pettitte- Mussina- Hughes- Kennedy; interesant, oricum au facut bine ca l-au pus in bullpen (e mai mare nevoie de el acolo)

antonie
21st March 2008, 14:25
sunt nou pe aicia ziceti-mi si mie care sunt regulile jocului de baseball pe romaneste ca pe engleza le pot gasi
va rog frumos
mii de multumiri

cristane
21st March 2008, 14:29
Salut si bine ai venit ;)

Exista un topic separat cu regulile jocului de baseball, click aici (http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=110651&page=2).

Ti-ai gasit un moment foarte bun sa incerci sa devii interesat de baseball, sezonul nou tocmai sta sa inceapa :)

georgebz
25th March 2008, 17:10
sezonul a debutat cum nu se putea mai frumos pentru mine ... o partida cu rasturnari de situatie , decisa in al 10-lea inning ... campionii de la Red Sox au iesit invingatori 6-5 impotriva celor de la A's

Dani3l
25th March 2008, 17:21
Sezonul incepe doar dupa ce NY Yankees joaca primul meci..:D

cristane
25th March 2008, 17:22
Da, superb meci, pacat ca Street nu a reusit sa tina lead-ul din al noualea inning :( Ar fi fost si mai frumoasa o surpriza in prima zi :D

georgebz
26th March 2008, 00:10
pai eu zic totusi ca a fost surpriza :P ... Boston pierduse 6 din ultimele 7 season-opener :D

clausisme
26th March 2008, 13:40
Meciurile astea din Japonia sunt accesibile ca ora la noi decat la americani :)) urmatoarele nu o sa mai fie atat de usor de vazut

cristane
26th March 2008, 14:43
Ba da, aproape zilnic meciurile incep la 20.00 (ora Romaniei).

Oakland conduce Boston cu 4-0 :D Iar Harden pina acum a fost bestial. 8 K's in 5 IP.

clausisme
27th March 2008, 13:03
Acum ma uitam pe orarul meciurilor si vad ca meciurile cam incep de la 1 pm pn la 10 pm (ET) si ei sunt acum pe Eastern Daylight Time adaugam 6 ore la ale lor ... deci 7 pm >> 4 am.Probabil si ei pun meciurile bune tarziu asa ca ai mai multe sanse sa te trezesti devreme decat sa te culci tarziu :)) chiar sunt curios care o sa para solutia mai rezonabila.

cristane
27th March 2008, 15:36
Simbata se schimba ora si la noi, deci 13+7 = 20 ora Romaniei :) Nu exista nicio diferenta intre meciurile de zi si de noapte. Toate echipele joaca aproximativ acelasi numar de meciuri ziua si noaptea, si am vazut o gramada de meciuri Yankees - Red Sox, de exemplu, la 13.00 ora lor (20.00 la noi). Oricum, fiecare echipa joaca zi de zi, deci o sa ai des ocazia sa-ti vezi echipa favorita la ore rezonabile :)

Btw, care iti e echipa favorita? :D

Echo362
27th March 2008, 21:22
Echipele cu multi fani joaca mai multe meciuri devreme decat celelalte. De exemplu, Yankees, cand sunt gazde, joaca sambata intotdeauna de la ora 8 pm (ora Romaniei). Mai greu e daca tii cu o echipa din Vest, pentru ele cel mai devreme pot incepe la 11.
Duminica aproape toate echipele joaca ziua.

clausisme
30th March 2008, 17:05
Simbata se schimba ora si la noi, deci 13+7 = 20 ora Romaniei :) Nu exista nicio diferenta intre meciurile de zi si de noapte. Toate echipele joaca aproximativ acelasi numar de meciuri ziua si noaptea, si am vazut o gramada de meciuri Yankees - Red Sox, de exemplu, la 13.00 ora lor (20.00 la noi). Oricum, fiecare echipa joaca zi de zi, deci o sa ai des ocazia sa-ti vezi echipa favorita la ore rezonabile :)

Btw, care iti e echipa favorita? :D

Ce pot spune mi-am petrecut ceva timp intr-un pub sportiv iar deasupra mesei mele era si inca este un echipament Sox ....White Sox ;) , dar imi place si Red Sox :P si nu am nimic impotriva yankeilor sa castige cel mai bun si bineinteles sa fie spectacol

De maine se intra in paine :yes:

cristane
30th March 2008, 17:48
Baseball season is here! (http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20080330&content_id=2466308&vkey=news_mlb&fext=.jsp&c_id=mlb)

clausisme
30th March 2008, 20:37
Baseball season is here! (http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20080330&content_id=2466308&vkey=news_mlb&fext=.jsp&c_id=mlb)

19 million tickets sold so far at MLB.com oh may:shocked:

atisha
31st March 2008, 13:55
in intampinarea sezonului, un mic text pe blogul meu: http://vasyworld.blogspot.com/2008/03/maratonul-mlb-sau-lunga-vara-fierbinte.html

antonie
31st March 2008, 16:27
super articolul de ce nu incerci sa contactezi un post de televiziune si sa le propui difuzarea unor meciuri de baseball ai putea fi un excelent comentator
posteaza daca este posibil regulamentul de desfasurare a unui meci e baseball cat mai amanuntit
ar fi de folos tuturor incepatorilor printre care sunt si eu

Dani3l
31st March 2008, 16:30
Naspa opening avem...wang vs hollyday...damn,sper sa nu fie 0-1...:(

cristane
31st March 2008, 16:58
in intampinarea sezonului, un mic text pe blogul meu: http://vasyworld.blogspot.com/2008/03/maratonul-mlb-sau-lunga-vara-fierbinte.html

Misto articol. Singura chestie cu care nu sint de acord e faptul ca romanii ar putea indragi vreodata baseball-ul. IMPOSIBIL. Jumatate dintre ei fie urasc America, fie sint incuiati la minte si nu vor accepta niciodata vreun sport care sa nu aiba traditie in Europa. Cealalta jumatate sint taranii, tiganii si *******ii care vad in sport doar un mijloc de a se rafui, a injura si a se da in spectacol. Noi sintem exceptiile, si sintem al naibii de putini.

manai
31st March 2008, 18:32
mai exista linkul ala de media player in care se puteau vedea toate meciurile pe ecran ca un fel de mozaic?stie cineva?

Dani3l
31st March 2008, 20:01
Misto articol. Singura chestie cu care nu sint de acord e faptul ca romanii ar putea indragi vreodata baseball-ul. IMPOSIBIL. Jumatate dintre ei fie urasc America, fie sint incuiati la minte si nu vor accepta niciodata vreun sport care sa nu aiba traditie in Europa. Cealalta jumatate sint taranii, tiganii si *******ii care vad in sport doar un mijloc de a se rafui, a injura si a se da in spectacol. Noi sintem exceptiile, si sintem al naibii de putini.

:yeah::yeah:

cristane
31st March 2008, 21:45
mai exista linkul ala de media player in care se puteau vedea toate meciurile pe ecran ca un fel de mozaic?stie cineva?

Daca te referi la aplicatia "oficiala" de pe MLB.com, azi au anuntat ca o lanseaza, inca nu o gasesc nici eu.

georgebz
31st March 2008, 22:16
ploaia intarzie debutul Yankeilor :(

... tigrii mei au 1-0 deocamdata si sper sa in ceapa cu dreptul noul sezon

cristane
1st April 2008, 01:57
... tigrii mei au 1-0 deocamdata si sper sa in ceapa cu dreptul noul sezon

Well, n-au inceput :D Intre timp, Zambrano rocked, as always. :yeah:, dar a iesit in inningul 7 cu o problema la mina. Sper sa nu fie ceva serios, incepuse excelent.

Dani3l
1st April 2008, 13:31
TIGERS...m-au scos la pariuri:)))
Cine credeti ca va fi surpriza sezonului regulat si deceptia?:)

cristane
1st April 2008, 13:48
Cine credeti ca va fi surpriza sezonului regulat si deceptia?:)

Surpriza: Marlins (il au pe Hanley Ramirez), Athletics (multi tineri buni) sau Nationals (pt prima oara au bani si toate conditiile de performanta).
Deceptia: Mets (tot n-o sa cistige NL, nici macar cu Santana) si/sau Red Sox (dupa titlu sa ratezi playofful = deceptie :D).

atisha
1st April 2008, 16:24
http://vasyworld.blogspot.com/2008/04/baseball-un-joc-simplu-dar-complex.html
regulamentul, destul de pe larg si pe inteles si in romana, pentru cei ce l-au cerut.

Dani3l
1st April 2008, 16:26
Red Sox (dupa titlu sa ratezi playofful = deceptie :D).

La cat de des au castigat World Series...ar fi in nota obisnuita!:drak:(stiu ca au castigat 2 W.S..Ma refer la media lor de W.S castigate:D)
Apropo,azi, wang vs halladay...sa vedem ce face taiwanez-ul nostru :yeah:

julema
1st April 2008, 23:29
Miercuri ...01:05 - 04:05 Toronto Blue Jays vs. New York Yankees ...pacat ca e asa de tarziu ca m-as uita la meci:(:(:((:headbang:...spun ca va fi scorul 4-2:D:D:D:D...Goooooo Toronto:X:X

atisha
1st April 2008, 23:39
e mai usor de vazut un meci de la 5, like Red Sox@Athletics :D
serios, superba zi de deschidere, se anunta un sezon excelent.

cristane
2nd April 2008, 02:18
Cele mai usoare tot alea de la 20.00 si 23.00 sint :D Noroc cu arhivele de pe mlb.com, o sa vad meciul Yankeilor integral miine ;)

cristane
2nd April 2008, 14:05
Dupa cum va spuneam, adversarii yankeilor ar face bine sa conduca dupa 7 inninguri daca vor sa aiba sanse :D Joba & Mo par in mare forma, and this is only the beginning :yeah: Foarte bun meci pt Wang. Meciul de azi e si pe NASN, il vad la TV :yeah:

georgebz
2nd April 2008, 14:48
Cele mai usoare tot alea de la 20.00 si 23.00 sint :D Noroc cu arhivele de pe mlb.com, o sa vad meciul Yankeilor integral miine ;)


arhiva mai e FREE ? :)

atisha
2nd April 2008, 15:01
au anuntat astia pe myp2p ca se cam vaneaza streamurile MLB, asa ca probabil tot la MLB TV ajungem - 15 dolari pe luna nu-i asa mult, after all.

cristane
2nd April 2008, 17:48
arhiva mai e FREE ? :)

Nope, nu mai e. Dar vorba lui atisha, 15$ pe luna nu e mult deloc. Anul trecut am fost foarte multumit de MLB.tv. Anul asta au inceput cam prost. De opening day se cam blocase totul, iar acum au o problema cu functionalitatea de full screen, sper sa o rezolve rapid. In schimb Mosaicul merge perfect, iar pentru 5$ in plus pe luna, au bagat si stream la 1,2 Mbps, ceea ce inseamna imagine ca la TV :D

georgebz
3rd April 2008, 00:23
au anuntat astia pe myp2p ca se cam vaneaza streamurile MLB, asa ca probabil tot la MLB TV ajungem - 15 dolari pe luna nu-i asa mult, after all.


mda ... in seara asta din 3 meciuri ce au fost pana acum nu am vazut baseball deloc , streamurile sunt doar pentru TV Ants care mie nu prea imi merge

Tigers au pierdut din nou :mda:

atisha
3rd April 2008, 12:32
eu am urmarit ieri Red Sox @ A's pe ESPN GameCast, destul de fain, mai ales efectul ala de minge lovita si statisticile la zi in functie de situatie.

julema
4th April 2008, 00:50
Iar au luat bataie cei de la Detroit Tigers:((:((:((...cu 4-1

georgebz
4th April 2008, 04:27
omg ... ce greseli copilaresti fac A Rod & Co ... nu ii vad bine nici in meciul asta

cristane
4th April 2008, 17:30
La ce greseli copilaresti de referi? A fost un meci bun, cu pitching de mare clasa din partea ambelor echipe. Rivera deja are 2 saves, dupa ce anul trecut se chinuise mai bine de o luna pentru ele :D Iar acum avem o serie de 4, acasa, cu Tampa, din care nu concep minim 3 victorii ;)

julema
5th April 2008, 00:52
Arizona Diamondbacks - Colorado Rockies ... conduce cu 3-0, Arizona inca din prima repriza...acuma e la a 2 a la jumatate:D

julema
5th April 2008, 01:39
4-0...pentru Arizona...dupa un HomeRun de exceptie:shocked::shocked::shocked:

georgebz
5th April 2008, 17:50
La ce greseli copilaresti de referi?

au fost 2-3 greseli facute in defensiva in primele inninguri , cand in loc sa obtina outuri foarte usoare , au lasat oameni pe baze

cristane
7th April 2008, 14:56
Boston got swept by Toronto :D Si in acest moment ocupa onorabil ultimul loc din AL East :P De Detroit cu al lor 0-6 nu mai zic nimic. Zic insa de Joba, care continua sa fie perfect. Inca 2 IP, si tot 0.00 ERA. Mo la fel. Cel mai bun cuplu de set-up / closer din baseball, period. :)

clausisme
8th April 2008, 03:08
Twins - White Sox in al 7 inning Scor : 3 la 3 ... toate bazele incarcate si Joe Crede pentru Sox la bataie . ... si... Grand Slam Home Run :ok:.

S-a terminat 4-7 ... Frumos meci

manai
8th April 2008, 13:39
Boston got swept by Toronto :D Si in acest moment ocupa onorabil ultimul loc din AL East :P De Detroit cu al lor 0-6 nu mai zic nimic. Zic insa de Joba, care continua sa fie perfect. Inca 2 IP, si tot 0.00 ERA. Mo la fel. Cel mai bun cuplu de set-up / closer din baseball, period. :)
eu cand iti ziceam ca e mai bine sa fie in bullpen ziceai ca nu sa-l faca starter. uite ca e mai bine in bullpen,se pregateste sa fie noul closer asa cum e pappelbon la boston.

cristane
8th April 2008, 17:11
eu cand iti ziceam ca e mai bine sa fie in bullpen ziceai ca nu sa-l faca starter. uite ca e mai bine in bullpen,se pregateste sa fie noul closer asa cum e pappelbon la boston.

E mai bine sa fie in bullpen acum. Dar la ce calitati are, e pacat sa nu devina starter, si ma bucur ca si cei de la Yankees par sa gindeasca la fel. Starteri de exceptie se gasesc mult mai greu decit relieveri, si e pacat ca un pitcher cu asemenea calitati sa-si iroseasca intreaga cariera in bullpen. Joba, chiar daca acum foloseste doar fastball si slider (deh, la 1 inning pe meci nu are nevoie de mai mult), are si un changeup foarte bun si cind ai 3 pitch-uri foarte bune, nu ai cum sa nu fii starter.

julema
8th April 2008, 23:53
de vreo 2 ore o inceput meciul Detroit Tigers - Boston Red Sox ... din pacate sunt condusi cu 3-0 Tigers:(:(:( in al 5 inning...:(:(:(...cel putin mai au cateva inninguri deci mai au sanse:D:D:D...desi va fii cam greu...voi spune la sfarsitul meciului cat e scorul final;)

georgebz
9th April 2008, 00:46
dezastru continua intr-adevar pr Tigers :angry:

Echo362
9th April 2008, 21:24
E mai bine sa fie in bullpen acum. Dar la ce calitati are, e pacat sa nu devina starter, si ma bucur ca si cei de la Yankees par sa gindeasca la fel. Starteri de exceptie se gasesc mult mai greu decit relieveri, si e pacat ca un pitcher cu asemenea calitati sa-si iroseasca intreaga cariera in bullpen. Joba, chiar daca acum foloseste doar fastball si slider (deh, la 1 inning pe meci nu are nevoie de mai mult), are si un changeup foarte bun si cind ai 3 pitch-uri foarte bune, nu ai cum sa nu fii starter.

Si cine ii va luat locul in bullpen? Fansworth si Hawkins sunt slabi, mai multa nevoie e de el acolo.

Echo362
9th April 2008, 21:24
dezastru continua intr-adevar pr Tigers :angry:

O sa-si revina ei, n-am nici o indoiala si vor marca si 1000 de runs :)

cristane
10th April 2008, 02:16
Si cine ii va luat locul in bullpen? Fansworth si Hawkins sunt slabi, mai multa nevoie e de el acolo.

Nu stiu, pt asta are Cashman un an de zile sa decida. La anul Moose si Pettitte se retrag, o sa fie criza mai mare in rotatie decit in bullpen.

Pina una alta, Posada se pare ca va intra pt prima oara in cariera pe DL, Jeter e si el accidentat si lipseste citeva zile, perioada imediat urmatoare se anunta destul de sumbra :sleep:

julema
10th April 2008, 22:53
O sa-si revina ei, n-am nici o indoiala si vor marca si 1000 de runs :)
eu tot asa cred:D:D:D:D...

apropo scuzati ca nu am scris la sfarsit scorul final:(...s-a terminat 5-0 pentru BOSTON:((

cristane
12th April 2008, 15:11
Wang i-a cam naucit pe Red Sox, complete game, sub 90 pitches, si doar 2 hits :) Are deja 3 wins si nu e nici mijlocul lui aprilie. Din pacate de la meciul din seara asta nu am mari sperante, nu-l vad pe Moose rezistind contra lui Beckett. Dar cine stie. :D

atisha
12th April 2008, 19:22
meh, nu poti zice ca i-a naucit cand au fost peste 10 flyouts si o droaie de line drives care au nimerit fix la om.
din pacate de la noi doar JD Drew e in forma - culmea, dupa un 2007 mediocru.

cristane
12th April 2008, 19:28
meh, nu poti zice ca i-a naucit cand au fost peste 10 flyouts si o droaie de line drives care au nimerit fix la om.


Wang nu e un strike-out pitcher, el majoritatea out-urilor le obtine cu ground balls si citeva sint fly-outs. Asta nu inseamna ca nu a dominat autoritar jocul. Sa nu uitam ca singurele 2 hit-uri permise de el au fost un home-run ce ar fi trebuit prins de Abreu (nu inteleg cum a ratat mingea. dupa ce a sarit s-a uitat in manusa, si el credea ca a prins-o :D), si un bunt single. Atit. In my book, this is called "owning the red sox" :)

georgebz
21st April 2008, 22:09
Joba pare sa fie sa fie foarte aproape de un loc in rotatia Yankeilor , conform mlb.com ...

cristane
22nd April 2008, 21:05
Joba pare sa fie sa fie foarte aproape de un loc in rotatia Yankeilor , conform mlb.com ...

Nu e chiar asa, a fost o rabufnire a lui Hank Steinbrenner, din cite am citit azi pina la urma s-a intilnit cu Cashman si s-au inteles. Dupa cit a aruncat sezonul trecut, Joba nu va fi lasat anul asta sa joace mai mult de 140 innings, pentru a nu risca vreo accidentare. De aceea, daca il baga in rotatie acum, in iulie sezonul ar fi gata pentru el. De aceea vor sa-l tina in bullpen pina in vara, sa aiba inning-uri putine, dupa care sa-l bage in rotatie, sa termine sezonul cu aprox. 140 IP. Asta e planul. Not even Steinbrenner can mess with the Joba Rules :D

georgebz
2nd May 2008, 15:06
Tigers isi revin si reusesc pentru prima data in 42 ani un sweep in fata celor de la Yankees , chiar la ei acasa :D ... goooooooooo Tigers :P

cristane
2nd May 2008, 19:11
Da. Lucrurile merg din rau in mai rau pentru Yankees. Dupa A-Rod si Posada, si Hughes s-a accidentat destul de nasol, si va sta pina prin iulie din cite se pare. El va fi inlocuit in rotatie de Rasner. Sper ca macar A-Rod sa-si revina curind, altfel o sa mai fim sweeped si de altii in viitorul apropiat.

Echo362
10th May 2008, 20:33
yankees vor castiga 100 de meciuri, anul trecut la All Star Break erau sub .500 si tot au ajuns in play off cu un record bun, acum va fi mai usor.

georgebz
16th May 2008, 17:19
Brandon Webb reusete 9 victorii in primele 9 meciuri , lucru ce nu se mai intamplase din 1985

Tigers au intrat iarasi intr-o perioada nefasta .. 2-8 in ultimele 10 meciuri :(

georgebz
21st May 2008, 14:15
Jon Lester reuseste un "no-hitter" impotriva celor de la KC ... imi pare rau ca nu am vazut meciul , si nici pe vreun torrent nu l-am gasit

cristane
21st May 2008, 18:45
Don't worry, probabil o sa apara si pe torenti.

In timp ce Red Sox reusesc meciuri si performante istorice, Yankees se distanteaza tot mai mult pe ultimul loc in AL East. 2-12 azi-noapte cu Baltimore, Mussina nu a rezistat nici macar un inning, A-Rod a revenit (cum altfel) cu Home Run, Jeter s-a accidentat usor dupa ce a fost lovit de un pitch (dupa parerea mea neintentionat), iar Hawkins a vrut sa se razbune si a aruncat de 2 ori dupa un adversar. Si, parca pentru a demonstra penibilitatea echipei din ultima vreme, nici macar nu l-a nimerit.

Dark clouds are coming :sad:

georgebz
22nd May 2008, 02:12
sper sa apara ... in seara asta o sa stau sa vad LIVE daca Webb reuseste sa faca 10-0 :D

despre Yankees nu stiu ce sa zic , nu prea i-am urmarit fara A-Rod , dar stai linistit , ca o duceti mai bine decat tigrii mei :P ...

cristane
22nd May 2008, 10:16
A-Rod is back! Al doilea homer in doua zile, in sfirsit un meci bun al intregii echipe. Rasner a fost din nou foarte tare, daca continua asa nu-l mai scoate nimeni din rotatie.
Ca veni vorba de rotatie: good news! Dupa meciul de azi-noapte, Girardi a confirmat ca a inceput procesul de transformare a lui Joba in starter. Pt inceput, va fi long reliever (aseara a aruncat 2 innings, o sa urmeze alte meciuri cu 2-3 innings), iar apoi va intra in rotatie. Asta insa va elibera rolul de set-up, din al 8-lea inning, si sper din tot sufletul sa nu-l puna pe Farnsworth acolo, ar fi sinucidere curata. Trebuie adus cineva competent.

Cit despre Webb, imi pare rau ca nu a ajuns la 10-0. N-am vazut meciul, dar 3 ER in 7 IP, cu 0 BB si 7 K, e mai mult decit decent. Insa de data asta nu l-a ajutat ofensiva.

georgebz
23rd May 2008, 01:50
mda .. din pacat Webb nu a reusit sa ajunga la 10-0 ...

in seara asta "Dice-K" a reusit inca o victorie si a ajuns la 8-0 , intr-un meci in care Boston au reusit 2 "grand-slamuri" prin J.D. Drew si Mike Lowell :ok:

georgebz
3rd June 2008, 17:42
primul start pentru Joba in noaptea asta de la 02:00 ... probabil il vor lasa vreo 70 pitches si apoi va fi scos ... prevad macar 4 runs pentru Toronto cat va fi el :D

cristane
4th June 2008, 14:26
Ei bine ai prevazut gresit :) A avut emotii mari, evident, ceea ce a dus la o gramada de walks, dar totusi s-a descurcat decent, 1 ER pina cind a iesit in al 3-lea inning. Urmatorul meci pt el e duminica, tot acasa, cu Kansas City, contra lui Greinke ;)

georgebz
5th June 2008, 21:01
am prevazut gresit , dar a debutat exact cum ma asteptam ... "bust" cred ca ar fi cuvantul potrivit .. nu zic ca nu va ajunge un jucator de valoare , doar ca parca i s-a dat prea multa atentie :D

manai
6th June 2008, 10:46
joba e un pitcher bun,are un viitor grozav in fata,e mai bun decat tot bullpenul lu' yankees la un loc....nu uita ca a luat un singur hit in acele 2 reprize.eu l-as lasa in bullpen pt ca acolo este mare nevoie de el,as face din el un fel de okajima,adica omul care sa rezolve situatiile grele indiferent de repriza....meci grozav aseara,yankees a avut ghinion la lovitura lui damon,apoi noroc ca n-a luat decat un punct in a 9-a si apoi iar noroc cu homerunul lui giambi la 2 strike.meci superb,excelenta reclama pt baseball....

georgebz
8th June 2008, 01:09
ce meci .. Yankees - Royals 12-11 , cu rasturnari de scor si cu un final extraordinar ... Johnny Damon 6/6 , cea mai buna performata a lui si una destul de rara in MLB :D , si bineinteles runul victoriei a fost marcat dupa un hit al lui Damon ... superb meci :ok:

cristane
26th June 2008, 22:04
Daca nu puteti vedea meciurile in format Video.... aplicatia Gameday tocmai a capatat o noua dimensiune :) Detalii aici (http://mlb.mlb.com/news/article.jsp?ymd=20080626&content_id=3007748&vkey=news_mlb&fext=.jsp&c_id=mlb)

georgebz
4th July 2008, 02:14
foarte tare meciu asta : http://mlb.mlb.com/mlb/gameday/index.jsp?gid=2008_07_02_texmlb_nyamlb_1&mode=wrap ... 12 runs in 2 inninguri pentru Yankees ... dar cel mai tare este ERA'ul lui Madrigal la debut : 162 :happy

atisha
4th July 2008, 11:45
mda, mi-am facut si eu abonament la MLB TV intr-un final, just in time ca sa vad urmarea postului de adineauri, Red Sox - Yankees 7-0 :) Jon Lester a fost impresionant, dar si Yankees si-au golit sacul cu runuri si-au avut un meci ofensiv execrabil, multe outuri la prima aruncare, double plays si alte bazaconii. Se pare ca baietii mei din Boston si-au revenit in aerul curat din Bronx dupa ce au pierdut cinci meciuri din sase in arene acoperite, la Houston si Tampa.
Apropo, ce ziceti de Tampa Bay? :D

atisha
5th July 2008, 14:23
George, un meci care-o sa-ti placa, jucat vineri: Rockies - Marlins 18-17, dupa ce Marlins au avut 13-4 :)
Red Sox - Yankees 6-4, cu o faza de un comic aparte - o tripla a lui Youkilis dupa ce Damon a scapat mingea pe marginea panoului din stanga, mingea a sarit de vreo 2 ori pe panou, s-a si oprit vreo 3 secunde, dupa care a cazut inapoi in teren, dar Damon era asa de naucit ca a trebuit sa-i strige un fan unde e mingea :D

georgebz
6th July 2008, 09:26
George, un meci care-o sa-ti placa, jucat vineri: Rockies - Marlins 18-17, dupa ce Marlins au avut 13-4 :)


intr-adevar , un meci cum mai rar se vede ... si o revenire spectaculoasa pentru Colorado ... nishte cifre impresionante pentru Holliday si Atkins , baietii mei da la fantasy: 3 HR , 6 R , 8 H , 8 RBI :D

georgebz
9th July 2008, 10:38
arhiva mai e FREE ? :)


Nope, nu mai e.


chiar acum ma uit la acel FLA @ COL de pe 4 Iulie :evil:

cristane
10th July 2008, 16:36
Am revenit si eu in tara dupa 2 saptamini de concediu in care am fost cu totul desprins de internet :D Si m-am bucurat aseara de o victorie Yankees. Cite se pot schimba in 2 saptamini! La Yankees starter a fost Ponson, pe care nici n-am idee cind l-au luat. Iar Gardner a fost titular, si pe el l-am vazut pt prima oara, ca si pe Christian. E chiar ciudat sa lipsesti 2 saptamini si sa-ti gasesti echipa atit de schimbata :)

cristane
16th July 2008, 14:06
Care a vazut All Star Game-ul azi-noapte? :D Un meci de exceptie, cel mai lung din istorie. 15 inning-uri, final cu walk-off, multa tensiune si momente interesante. Inca un eveniment istoric in ultimul an al Yankee Stadium. Mai ramine acum ca Yankees sa cistige World Series, cu meciul 7 acasa. Ar fi cel mai frumos final posibil pentru stadion. :D

atisha
17th July 2008, 11:39
eu l-am vazut incepand cu repriza a sasea. m-am bucurat mult pentru JD Drew, MVP-ul meciului, care nu mai avea mult si ajungea pitcher :D iar Uggla de la Marlins a fost de rasu-plansu...

manai
18th July 2008, 12:55
Care a vazut All Star Game-ul azi-noapte? :D Un meci de exceptie, cel mai lung din istorie. 15 inning-uri, final cu walk-off, multa tensiune si momente interesante. Inca un eveniment istoric in ultimul an al Yankee Stadium. Mai ramine acum ca Yankees sa cistige World Series, cu meciul 7 acasa. Ar fi cel mai frumos final posibil pentru stadion. :D
Cu pitcherii pe care-i are yankees ar fi o performanta daca ar ajunge in playoff si,in loc sa caute un reliever ca bullpenul e varza,il semneaza pe richie sexson pe care il fac strike-out si eu daca ma antrenez un pic....daca nu se califica in playoff Cashman zboara sigur....

Echo362
18th July 2008, 20:52
superb meci, a avut de toate, la final mi-a fost frica pentru Kazmir sa nu se accidenteze

cristane
26th July 2008, 03:04
Un supermeci sta sa inceapa: Red Sox vs Yankees, cu Beckett vs Joba ;) Daca sinteti online, sa nu-l ratati.

georgebz
26th July 2008, 12:56
super pitching game ... 1-0 pentru Yankees care isi continua seria victoriilor ..

si se intaresc pentru Playoff-uri .. Xavier Nady si relieverul Damaso Marte de la PIT ... in mom asta sunt convins ca vor ajunge acolo ... de Wang ce se mai aude ?

cristane
26th July 2008, 17:13
Wang reintra in septembrie. Pina una alta, Joba a aratat inca o data de ce e in stare, desi din nou n-a avut parte de run support :) 9 K & 0 ER in 7 IP. Impressive. In seara asta, Pettitte vs Wakefield. Should be fun.

Cit despre trade, sint super-multumit. Nady imi place mult de tot, Marte nu are cum decit sa ajute, iar cei 4 cedati nu erau cine stie ce prospects, poate eventual Tabata dar dupa problemele disciplinare din vara asta nu cred ca e un lucru rau ca a plecat.

atisha
28th July 2008, 15:29
heads-ups:
1. care poate, sa-l asculte pe Vin Scully comentand meciurile de acasa pentru Dodgers - superb;
2. una din placerile de abonat mlb.tv e si colectia "Baseball Best" - merita rasfoita. sunt acolo meciuri inclusiv din anii '30 in comentariul original (radio, e drept), plus tot felul de nebunii (Phillies - Cubs 23-22 prin anii '80).

manai
29th July 2008, 22:16
heads-ups:
1. care poate, sa-l asculte pe Vin Scully comentand meciurile de acasa pentru Dodgers - superb;
2. una din placerile de abonat mlb.tv e si colectia "Baseball Best" - merita rasfoita. sunt acolo meciuri inclusiv din anii '30 in comentariul original (radio, e drept), plus tot felul de nebunii (Phillies - Cubs 23-22 prin anii '80).vin scully il cheama pe bosrogul ala comunist de la dodgers...mersi pt informatie....ala e cel mai prost comentator posibil,e un fel de topescu pe la noi,e depasit rau....n-ai observat ca isi incepe comentariul mereu cu :"it's time for dodgers baseball...hi everyone and welcome....."de fiecare data aceleasi cuvinte...asculta-l pe harry kalas comentand meciurile lui phillies cu " outta here"-ul sau celebru sau "struck him out" zis asa ragusit....ala da comentator....si michael kay plus crew sunt buni si orsilloo + remy si dan + al de la st/louis sunt super amuzanti......scuza-ma da ala de la dodgers e cel mai plicticos.

cristane
30th July 2008, 16:46
Si pe mine m-a plictisit ingrozitor mosul de la Dodgers. Mai nou a inceput sa-mi placa cel de la White Sox (mai demult ma enerva), si am vazut citeva meciuri acasa cu D-Backs, bestiali comentatorii, habar n-am cum ii cheama.

Un trade important azi-noapte: Teixeira la Angels, la schimb cu Kotchman si un minor leaguer. Interesant. :)

manai
31st July 2008, 09:56
Si pe mine m-a plictisit ingrozitor mosul de la Dodgers. Mai nou a inceput sa-mi placa cel de la White Sox (mai demult ma enerva), si am vazut citeva meciuri acasa cu D-Backs, bestiali comentatorii, habar n-am cum ii cheama.

Un trade important azi-noapte: Teixeira la Angels, la schimb cu Kotchman si un minor leaguer. Interesant. :)

Aia de la White Sox sunt super tari si ei.In afara de "put it on the board......yes" care e trademark-ul lor mai au si expresiile gen "he gone"(la strike out) si daca ai observat ei nu pronunta aproape deloc white sox sau sox sau ceva de genul asta....pt ei white sox sunt "the good guys" :"the good guys coming to bat" ceva de genul asta...dan mcloughin si al grbowsky de la st.louis sunt tari si ei.asculta-i cand ai ocazia.cand da un jucator de la st.louis o minge ce se indreapta spre home-run al spune ceva de genul "giddyap baby" ca si cum ar mana un cal....e super tare.si cand pronunta albert(pujols) il pronunta asa ciudat dar super amuzant...

cristane
31st July 2008, 17:49
Azi la 23.00 e trade deadline si se pune la cale un super-schimb: Manny Ramirez la Marlins, Jeremy Hermida la Pirates, Jason Bay la Red Sox. Intre timp Yankees l-au luat pe Pudge Rodriguez sa acopere lipsa lui Posada care s-a operat, si l-au dat pe Farnsworth (finally :yeah:)

cristane
1st August 2008, 04:18
Pina la urma, Manny a ajuns la Dodgers! Alaturi de inca 7 milioane de USD. Red Sox s-a ales cu Jason Bay de la Pirates, care au luat vreo 4 prospects (2 de la Dodgers si 2 de la Red Sox). Eu unul sint super multumit. Manny i-a cam rupt pe Yankees pe unde i-a prins, deci faptul ca s-a mutat in NL e o veste excelenta.

Dar ce ziceti de lista de jucatori transferati in ultimele zile: Sabathia, Harden, Nady, Blanton, Teixeira, Pudge Rodriguez, Griffey, Manny. Din ce am auzit in comentariile americanilor, de mult nu a mai fost agitatie asa mare inainte de deadline-ul trade-urilor.

georgebz
1st August 2008, 12:28
mda ... s-a vorbit atat de mult de Manny la Marlins si a ajuns la Dodgers

pe Sabathia as fi vrut sa il vad la Tampa , dar nu a fost sa fie

intr-adevar au fost transferuri importante inainte dedeadline ... echipele se intaresc pentru PlayOffs :D

manai
1st August 2008, 13:27
mda ... s-a vorbit atat de mult de Manny la Marlins si a ajuns la Dodgers

pe Sabathia as fi vrut sa il vad la Tampa , dar nu a fost sa fie

intr-adevar au fost transferuri importante inainte dedeadline ... echipele se intaresc pentru PlayOffs :D

manny la marlins?sabathia la tampa?haideti mai baieti chiar credeati asa ceva...cu ce-i plateau....bani de unde?florida are stadionul gol la aproape fiecare meci,n-au nici dupa ce bea apa.....yankees iar n-au luat un reliver ca lumea,l-au dat pe farnsworth (care era un tantalau,dar era) dar ce pun in loc?robertson ala e un copil,e.ramirez e inconsistent,veras la fel.....trebuia adus un om de baza...auzisem ceva de sherril de la baltimore dar vad ca nu s-a finalizat nimic.

cristane
1st August 2008, 15:47
Pai ce, Dodgers il platesc pe Manny? Salariul tot de la Red Sox si-l ia. Si cu Marlins ar fi fost aceeasi situatie, si oricum, e vorba doar de aceste 2 luni. La finalul sezonului nimeni n-o sa-i preia optiunea pt 2009 (21 milioane parca, nu sint sigur), si o sa devina free agent.
La Yankees marea problema ramine rotatia. 3 oameni de baza (Moose, Joba si Pettitte) nu sint de ajuns, cit timp ceilalti 2 (Rasner si Ponson) au mai multe jocuri proaste decit bune. Cu bullpen-ul e in regula, adica exista problema lipsei unui om de baza pt inningul 8, dar nu ducem lipsa de jucatori. Plus ca zilele astea revine Bruney si in curind il urca si pe Melancon din AAA. Dar decit Farnsworth pt al 8-lea inning, il prefer la orice ora pe Bruney. Sau chiar Robertson.

manai
2nd August 2008, 17:01
Cu bullpen-ul e in regula, adica exista problema lipsei unui om de baza pt inningul 8, dar nu ducem lipsa de jucatori. Plus ca zilele astea revine Bruney si in curind il urca si pe Melancon din AAA. Dar decit Farnsworth pt al 8-lea inning, il prefer la orice ora pe Bruney. Sau chiar Robertson.
bruney ?!!! cred ca glumesti,cand pierde controlul da ball dupa ball,iar robertson ala e un copil,e ca si clippard anul trecut...are cosuri pe fata...nu e pregatit pentru niveul asta inca....nu inteleg de ce nu cauta relieveri.....

cristane
5th August 2008, 17:59
Joba, nooooooo :sad: Daca e grava accidentarea, gata cu playoff-ul pt Yankees. :(

atisha
13th August 2008, 13:07
george, fuga in arhiva si uita-te la TEX@BOS din 13 august.

georgebz
13th August 2008, 13:26
hahahahaha .. pai ce crezi ca am facut de dimineata ? :P

daca Texas reusea victoria era si mai frumos :D ... pacat ca nu au pitcheri si bullpen .. daca nu ma insel sunt pe ultimu loc la ERA ..... aaa si prea mule erori :mda:

cristane
20th August 2008, 02:21
Aveti chef de niste predictii pt playoffs? :D

AL
Angels (1) - Red Sox (4)
Rays (2) - White Sox (3)

NL
Mets (1) - Brewers (4)
Cubs (2) - D-Backs (3)

Finalele
Angels - White Sox
Mets - Cubs

World Series
White Sox - Cubs :)

World Champion: Chicago Cubs

atisha
29th September 2008, 14:07
o mica analiza la final de sezon:
http://vasyworld.blogspot.com/2008/09/final-de-sezon-in-mlb.html

cristane
1st October 2008, 16:52
Asta e asadar programul playoff-ului:

American League
Los Angeles Angels (1) - Boston Red Sox (4)
Tampa Bay Rays (2) - Chicago White Sox (3)

National League
Chicago Cubs (1) - Los Angeles Dodgers (4)
Philadelphia Phillies (2) - Milwaukee Brewers (3)

Meciurile incep in seara asta, la 22.00.

Pronosticuri, ceva? :D Eu merg in continuare pe o finala intre echipele din Chicago :P

georgebz
1st October 2008, 20:44
Cubs - Brewers
White Sox - Red Sox

si finala

Cubs - Red Sox :)

manai
5th October 2008, 09:21
imi pare rau pt fanii cubs,dar cubs e cea mai patetica echipa din playofful asta,i-a batut dodgers la pas......n-au avut nicio sansa,la bata sunt zero barat....as vrea sa castige philly dar cred ca va castiga boston.daca boston ajunge in world series se distreaza cu echipele din NL....Angels au dezamagit mai ales ca ii batusera pe sox 8 din 9 in sezonul regulat si boston are echipa mai slaba ca anul trecut....ce sa-i faci daca tampitii astia de la yankees nu iau niste starteri si relieveri ca lumea,stau si se uita ca viteii cand puteau sa fie in playoff ca nu's cu nimic mai slabi ca tampa bay sau white sox

atisha
7th October 2008, 14:24
toate rezumatele din Divisional Series le puteti viziona de aici (http://vasyworld.blogspot.com/2008/10/cu-bata-n-balta-si-nu-numai.html).

TomBrady
14th October 2008, 04:54
M-am alaturat si eu acestui sport de vreo 3 zile
Am vazut deja vreo 3 meciuri

acum ma uit la meciul 4 Dodgers vs Phillies
dupa ce Rays au batut rau Red Sox si conduc 2-1

cristane
17th October 2008, 12:59
Incredibil meciul de azi-noapte. Red Sox au revenit si au cistigat cu 8-7, dupa ce au fost condusi cu 7-0 de Rays. Acum e 3-2 la general pt Rays, si urmatoarele 2 meciuri se joaca la Tampa.

georgebz
17th October 2008, 17:25
da ... incredibila revenire mai ales ca erau condusi cu 7-0 si mai aveau la dispozitie 7 outs ca sa revina ;)

cel putin urmatorul meci cred ca il vor castiga tot Red Sox ... cei de la TB deja se gandeau la sampanie si asta i-a costat .. cu siguranta sunt cu moralul la pamant acum :D

atisha
17th October 2008, 17:28
Dumnezeule ce meci a fost... l-am trait la mare intensitate. Rezumatul aici (http://mlb.mlb.com/media/video.jsp?mid=200810173627512).

TomBrady
20th October 2008, 20:14
am si eu o intrebare
cum este sistemul de postseason?

cine cu cine joaca?

Cucu
20th October 2008, 23:06
pai finala incepe Miercuri intre Tampa Bay Rays si Philadelphia Phillies
si se joace cel mai bun din 7 meciuri, deci primul care ajunge la 4 victori castiga.

Dizzy_ro2002
23rd October 2008, 22:37
Salutare fani ai Baseball-ului!!

Daca vreti sa vedeti un adevarat meci de baseball va invit sambata pe stadionul de rugby din Ghencea :) ora 12 ... intrarea e libera normal :D

are loc finala play-off-ului intre
Atletico Alexandria si Dinamo Bucuresti

Meciul promite a fi unul senzational.

In turneul de la Suceava cele 2 echipe au jucat senzational si se claseaza momentan pe primele 2 lucuri in campionat. Au jucat 2 meciuri incheiate cu 6-4 Ptr dinamo si 4-2 Ptr Atheltico.
In primul meci in inning-ul 8 Athletico conducea cu 4-3 si Dinamo a preluat conducerea in urma unui HR pe 2 baze pline :)

Eu zic ca merita sa vedeti un meci ca asta :) si poate reusim sa dam un pik amploare sportului asta la noi :)

Am jucat 5 ani aici in Romania si am ramas doar cu amintiri faine (si multe dureri de spate :P) :) evolutia sportului insa e deplorabila :)

Mai sunt totusi oamnei care investesc din banii proprii pentru a face performanta si ar fi super daca macar ar avea specatatori la meci :)

atisha
24th October 2008, 08:57
pacat ca-s din satu mare, ca veneam cu siguranta... asa e prea lunga calatoria.
bucurestenii cred ca se duc (Cris sigur).
pana una alta in World Series e 1-1 la meciuri (3-2 Phillies primul, 4-2 Rays al doilea).
meciul 3 sambata in Philadelphia, posibil sa fie amanat insa, se anunta vreme proasta.

cristane
30th October 2008, 19:47
Philadelphia Phillies este noua campioana a MLB, dupa o victorie mult mai facila decit ma asteptam in finala cu Tampa Bay Rays.

manai
1st November 2008, 20:48
philly e echipa mea preferata din NL, dar ca si in 2006 nu pot spune ca a castigat cea mai buna echipa din liga...au fost niste circumstante favorbaile pentru philly care n-a rupt gura targului mai ales la bata...tampa bay n-avea ce cauta in finala,,,tot acest sezon a fost o intamplare...la anu isi vor reveni si se vor reaseza pe ultimul loc unde le este locul....boston ii spulbera pe philly in finala....totusi felicitari philadelphia ,felicitari cole hamels si ryan howard(jucatorul meu preferat din NL)

atisha
2nd November 2008, 13:24
de unde stii ca Tampa se-ntoarce pe ultimul loc? nucleul tot ala va fi, sunt tineri, au suferit acum si prima infrangere dureroasa in playoff si vor reveni motivati. plus ca anii de prestatii naspa le-au umplut ferma de talente alese din draft.
daca la bullpen te gandesti, aia se poate rezolva, la cate trade-chips au.