PDA

View Full Version : Transferuri de iarna - UTA



adymax
24th January 2008, 18:22
Fundasul sarb Nenad Lalatovici, in varsta de 30 de ani, este asteptat, joi, dupa ora 16.00, la Arad, unde va semna un contract cu gruparea UTA, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Asasinu_Ucj
24th January 2008, 22:24
Cam Tarziu Pentru Transferuri

delaparis
29th January 2008, 22:16
"In prezent liber de contract, Jardel a transmis prin intermediul impresarului sau ca doreste sa evolueze pentru UTA insa numai daca intelegerea va fi pana la finalul sezonului, cerand totodata un salariu lunar de cel putin 10.000 de euro."

Onlinesport: Daniel Popescu



http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/uta-arad/29059/jardel-la-uta.htm

Hopa :shocked:

interesant ...

adymax
30th January 2008, 19:06
Gurita: "Vin cu sufletul la UTA"
Scris de Manager sportarad.com
Wednesday, 30 January 2008
Proaspata achizitie a "Batranei Doamne", Mihai Gurita, considera ca mai are un cuvant greu de spus in Liga 1 si crede ca-si poate aduce contributia la salvarea echipei aradene de la retrogradare.

"Vin cu sufletul la UTA, sper sa-i fac fericiti pe suporterii aradeni cu golurile mele. Stiu ca echipa din Arad este foarte iubita si de aceea orice jucator care evolueaza acolo are o responsabilitate in plus, dar sper sa ma ridic pretentiilor. Cred ca ne putem salva de la retrogradare, o echipa de traditie ca UTA are datoria sa ramana in Liga 1." - a declarat fotbalistul care peste doua zile va implini 35 de ani. "Nu cred ca Steaua ar fi luat un jucator terminat acum o jumatate de an. Conjunctura a fost alta in Ghencea, nu am avut sanse prea multe, dar am trecut si peste acest moment si ma simt in stare sa mai joc inca un an jumate, doi ani, la un nivel inalt." - a mai spus "varful", care are la activ 60 de goluri pe scena primului esalon.

Gurita mai recunoaste ca a fost unul dintre preferatii antrenorului Marin Barbu pe vremea cand acesta l-a antrenat la Suceava, dar ca asta nu inseamna ca va fi titular la UTA. "Conteaza faptul ca am lucrat cu domnul Barbu si ma cunoaste, dar numai de mine depinde daca imi voi face loc in echipa. Eu sunt cel care intru pe teren si trebuie sa rasplatesc increderea tuturor in mine cu cat mai multe reusite." - a incheiat Mihai Gurita, care ar putea debuta in tricoul UTA-ei in amicalul de duminica, impotriva ungurilor de la Haladas.

adymax
30th January 2008, 19:17
Radu Marginean(CFR Cluj), Gurita si Marincau (daca confirma in probe) sunt siguri. Si Oliveira daca isi da acordul.

PerVersion
31st January 2008, 01:06
Cred ca Radu Marginean e o achizitie buna. A facut treaba buna la Bistrita, insa la noi nu si-a mai gasit locul in echipa, din pacate. Si Oliveira e un jucator util, e bine daca reusiti sa-l luati. :)

adymax
31st January 2008, 21:16
Mijlocasul gruparii CFR Cluj, Pedro Oliveira, a fost imprumutat la UTA pana la finalul sezonului.

White Shadow
31st January 2008, 21:22
Un jucator bun in care am mare incredere......

adymax
1st February 2008, 00:13
Si eu cred ca ne va fii foarte util sa-l avem la distrubutie daca are aceste calitati.