PDA

View Full Version : sportivul favorit



roxana
4th March 2004, 11:08
m-am gandit sa pun acest thread pentru a discuta despre sportivi pe care ii admiram pentru ceva.
incep eu cu Tyler Hamilton, pentru performanta lui din sezonul trecut, pentru modestia lui si pentru curajul de a parasi o echipa mare (US postal).

insider
4th March 2004, 17:45
m-am gandit sa pun acest thread pentru a discuta despre sportivi pe care ii admiram pentru ceva.
incep eu cu Tyler Hamilton, pentru performanta lui din sezonul trecut, pentru modestia lui si pentru curajul de a parasi o echipa mare (US postal).
E frumos ce crezi despre Hamilton...curajos...dar eu cred ca e vorba de contract si de bani...si nu de curaj... :)

roxana
6th March 2004, 19:33
tu crezi ca de la csc a primit mai mult decat de la us postal?
sau acum de la phonak mai mult decat de la astea doua? eu nu cred

insider
6th March 2004, 20:19
Ei bine eu cred...pt. ca la u.s postal el nu era vioara 1...pe cand la noua echipa poate fii fara probleme...Atunci cand se schimba o echipa sau un contract se tine cont de oferte...nu schimbi un sponsor cu unul care iti ofera mai putin?nu?

ady_azzuro
26th March 2004, 19:18
m-am gandit sa pun acest thread pentru a discuta despre sportivi pe care ii admiram pentru ceva.
incep eu cu Tyler Hamilton, pentru performanta lui din sezonul trecut, pentru modestia lui si pentru curajul de a parasi o echipa mare (US postal).
Ce fel de sport practica dumnealui? :rolleyes:

Marseillais
27th March 2004, 17:05
Si eu tot la un Ciclist ma gandeam :LAURENT JALABERT (s-a retras)
In activitate ar fi Janne Ahonen(finlandezul zburator).....Andy Hug(decedat in 2000) unul din cei mai tari luptatori din k1.

loridana
14th November 2004, 05:44
martin schmitt si sven hannavald.

gianni
27th November 2004, 12:38
O sa va dezamagesc si o sa va spun ca Armstrong este pentru mine un adevarat luptator. Dupa necazurile prin care a trecut a dovedit ca este un mare luptator si un mare caracter.
Aceleasi cuvinte le-as spune si in cazul lui Magic Johnson ! Ce sportiv !!!

Gabriela
12th December 2004, 09:16
Buna! De Angelo Alexa ati auzit? Pe 11 a castigat open-ul de bodybuilding la europenele de la Timisoara ... am inteles ca a fost show total. Din vara viitoare am inteles ca se va pregati la GENESSE BODYBILDING, in Bucuresti (www.culturism3.3x.ro) .. Revin cu poze de la Timisoara.

Darkslowstar
14th December 2004, 18:52
Nu am auzit de dumnealui. Este al doilea mesaj al tau pe care il citesc si iar faci reclama la ceva. :no:

Pacala
14th December 2004, 20:19
brasovene, n-am inteles care e sportivul tau favorit ;)

Eu votez pentru ....Catalina Ponor :ok: din toate punctele de vedere :)

Mihai
14th December 2004, 20:52
Lance Armstrong CLAR! Trebuie sa ne gandim prin ce a trecut! Si dupa boala a mai si castigat TOT! Anul acesta m-a uimit, atat vointa si atata determinare n-am mai vazut de mult la cineva! Tine-o tot asa!

roxana
14th December 2004, 21:47
n-a castigat tot, a castigat toate tururile frantei. si asta nu e chiar tot.

charlize
20th December 2004, 23:33
Ioan Gherghel, pentru constanta de care a dat dovada in ultimul timp si pentru faptul ca a fost singurul inotator care a salvat onoarea tricolorilor la campionatele europene de la Viena.

Marquise MGP
21st December 2004, 01:15
"Air" Jordan = cel mai bun sportiv din toate timpurile

MadSkillz
23rd February 2005, 05:44
Kevin Garnett - Minnesota Timberwolves , NBA

marius135
28th June 2005, 23:32
1 detasat
Ole Einar Biorndalen
2 Karl Malone (baschetul e total altfel fara el de fapt nu prea ma mai uit la nba de atunci)
3 HHF Frentzen (iarasi F1 nu mai e la fel fara el de fapt f1 nu mai e la fel de vreo 5 ani(anu asta s-a schimbat in bine))
se apropie turul si vedem noi de Hamilton al Roxanei astia de pe eurosport nu il vad bine:)

Mihai
28th June 2005, 23:58
Nu am auzit de dumnealui. Este al doilea mesaj al tau pe care il citesc si iar faci reclama la ceva. :no:

Am auzit eu:D Super tare baiatul... L-am si vazut la TV.

PS: Ce vremuri cand era threadul asta in floare, scria Pacala :D unde esti desde sa-ti vezi amorul...

Sharkie
2nd July 2005, 16:03
Pai ar fi Dwyane Wade,un super-talent !
Fernando Alonso,la fel.
Ronnie,idem.
(numa talente :D )
Si mai uitati-va in semnatura :D :P

Paul
2nd July 2005, 16:33
Lance pentru ca a invins boala si domina acest sport de ceva timp ...

Si opusul lui Lance , sportivul cel mai nesuferit : Schumacher .

irriducibile_01
3rd July 2005, 13:47
Bob Beamon , Emil Zatopek , Nadia Comaneci .

aaa ... ce mare prostie am facut , l-am uitat pe cel care l-a sfidat pe hitler in '36 : JESSE OWENS . :ok: :ok: :ok:

miril
3rd July 2005, 14:23
Si eu il stimez pe marele Monsieur Laurent Jaja Jalabert, un ciclist cu adevarat complet, un gentilhomme, cu alte cuvinte, dar si pe Signore Valentino Rossi, pentru ca le face pe toate cu zambetul pe buze, ca un copil. Intr-adevar Jessie a fost o adevarata legenda, care a infruntat "supraomul" si...A INVINS! Asta da performanta.

irriducibile_01
3rd July 2005, 14:41
sportivii adevaratzi sunt cei care pot face lumea sa planga de bucurie shi de tristetze !
cei care ne urca shi ne coboara de pe culmile extazului !

miril
3rd July 2005, 14:49
Cu alte cuvinte, a invinge inseamna sa si (stii sa) pierzi...un pic si, atunci, s-o faci cu zambetul pe buze. Doar atunci inseamna ca ai inteles ceva din frumusetea de a trai cu adevarat.

irriducibile_01
3rd July 2005, 14:56
da , asha este , dar se pare ca unii "nu intzelege" :D :D :D

miril
3rd July 2005, 15:00
Ei "nu intelege" caci le "stie" pe toate!

irriducibile_01
3rd July 2005, 15:03
:d :d :d :d :d

dextercioby
3rd July 2005, 15:39
PETE SAMPRAS dintre cei care s-au retras si TIM DUNCAN dintre cei inca in activitate.

Daniel.

A-ZAPACIT
4th July 2005, 01:02
Gheorghe Hagi -a dat sens fotbalului romanesc

AL1N
4th July 2005, 20:05
Da asta cam asa e.
De cand nu mai joaca Hagi fotbal eu nu ma mai uit la asa ceva.

Freestyle
14th July 2005, 13:31
Ioan Gherghel, pentru constanta de care a dat dovada in ultimul timp si pentru faptul ca a fost singurul inotator care a salvat onoarea tricolorilor la campionatele europene de la Viena.

asa te vreau!!! /hello /hello
Gherghel x2! :ok: same here! :ok: in general el salveaza onoarea inotului nostru..si la mondialele in bazin scurt el a avaut cea m buna performanta!

Tess
14th July 2005, 14:43
....ei, sa vedem ce va fi acum, la Montreal :D...io nu l`as uita nici pe Dragos, la hotararea de pe fatza lui de la antrenamente, cred ca ne va surprinde placut :D...

cat despre sportivul meu preferat...nu are nevoie de prezentare, nu? oricum allen hughes ar face-o mai bine decat mine... deci...de ce e jucatorul meu preferat? pt modul lui original de a combina non-conformismul cu vulnerabilitatea si puterea de a merge mai departe...pt momentele in care renuntza la un frame ca un copil, pt ca apoi sa revina si sa castige turneul...pt ca este pur si simplu ronnie :D

mistress of ice
17th July 2005, 15:30
am trei sportivi preferatzi shi atunci cand o sa devina cunoscutzi in lumea sportului :Dfiindk acum sunt prea tinerei o sa vii prezint :P pana atunci Paul Hunter :ok:

Freestyle
19th July 2005, 15:01
....ei, sa vedem ce va fi acum, la Montreal ...io nu l`as uita nici pe Dragos, la hotararea de pe fatza lui de la antrenamente, cred ca ne va surprinde placut ...

stiu cat poate fi de hotarat,da daca ai prins o zi proasta,hotarat ramai...din pacate

de ce zici,ca vedem cu va fi in Montreal? crezi ca Fane n-are sanse la o medalie?
eu zic ca are,si inca foarte mari

codrutc
22nd August 2005, 19:55
Fiindca locuiesc in Indiana voi mentiona doi sportivi locali, dar nu neaparat din patriotizm local ci pentru ca ii cunosc mai bine.

Reggie Miller pentru competitivitate, seriozitate in munca, devotament pentru echipa de club (Indiana Pacers), atasament fata de comunitatea care l-a adoptat.

Cum Reggie s-a retras, as vrea sa mentionez dintre sportivii in activitate pe
Peyton Manning, quarterback, Indianapolis Colts.
Pe langa faptul ca a fost MVP in NFL doi ani la rand (2003, 2004) si ca probabil ca atunci cand se va retrage va ramane ca unul din cei mai buni QB din toate timpurile,
Peyton este si unul din cei mai inteligenti sportivi din cati cunosc.
Este bine stiut ca e in stare ca in cateva secunde sa schimbe schema de atac si sa o comunice coechipierilor in functie de cum vede asezarea apararii adverse.

ovi sibiu
28th October 2005, 18:04
John Stockton, a jucat numai la Utah Jazz! Motive: respectul pe care-l are fata de jucatori si fata de jocul de baschet, viziunea jocului etc.

Kyara
2nd November 2005, 21:43
Paul Hunter
si nu zic ca e cel mai bun , ar fi absurd sa zic asha....dar mie imi place foarte mult cum joaca,cum se concentreaza "and how he never gives up"

codrutc
3rd November 2005, 17:34
Paul Hunter
si nu zic ca e cel mai bun , ar fi absurd sa zic asha....dar mie imi place foarte mult cum joaca,cum se concentreaza "and how he never gives up"

Scuza-ma ca intreb, sa stii ca iti respect opinia, dar cine este Paul Hunter ?
Este cumva un jucator de billiard/snooker ?

Darius
9th March 2006, 01:22
Paul Hunter este un tanar jucator de Snooker, o speranta a acestui sport care a inceput sa confirme printr-o semifinala de campionat mondial. Personal, imi place mult, pare un baiat serios.
Eu am mai multi sportivi care imi plac mult, din mai multe ramuri sportive, dar ca sa dau un nume ma rezum la Goran Ivanisevic (tenis).