PDA

View Full Version : amicale inainte de retur 2008



Datenshi
22nd January 2008, 22:54
RAPID - RIO MAIOR 1-1


De la ora 19:00 Rapid a disputat primul amical din cadrul turneului de pregătire din Portugalia, în compania echipei Rio Maior.

Rapid in prima repriza: Coman (Andrade 30) - I. Stancu, Maftei, M Constantin, Bozovic - Buga, Grigore, E. Dica, Cesinha - Despotovic, Burdujan.

Echipa Rapidului in a doua repriza: Andrade - Sapunaru, Maftei, P. Leonard, I. Stancu - C. Lazar, E. Dica, Grigorie, Griffiths - Boya, Raduta.

Ce dracu' o fi cautat Stancu tot meciul pe teren?

samar
22nd January 2008, 23:40
Dap...multe intrebari mi le pun si eu...dar cred ca ma amagesc ....:no:
Nu-mi vine sa cred...am facut atata tam-tam pe seama altora...si...iata rezultatul...:headbang:
Dooooooonnn Reeeeeeeeddniiiiiiicccccccc...Pe unde ati fost don'leeee???:rosu:

kain
23rd January 2008, 00:10
Ca si celelalte echipe, nu trebuie data prea mare importanta amicalelor :ok:

Important e sa se creeze relatiile de joc si sa nu se accidenteze vre-un jucator :P

Rossi
23rd January 2008, 12:23
Nu-mi vine sa cred...am facut atata tam-tam pe seama altora...si...iata rezultatul...:headbang:


1-1 ... cu o echipa aflata pe penultimul loc din liga a 3-a portugheza ... practic cu o echipa de amatori ...

samar
23rd January 2008, 12:39
1-1 ... cu o echipa aflata pe penultimul loc din liga a 3-a portugheza ... practic cu o echipa de amatori ...

Dap...asa e...dar daca e sa ne luam dupa rezultat...1-1 este mai bun decat sa pierzi cu 2-0 doua meciuri consecutive..:evil:

samar
25th January 2008, 01:39
Iar 1-1.......:headbang:
Ce naibilor...devine si la noi un scor preferat????:rosu:
Atentie....este totusi egal nu infrangere (macar asta sa ne consoleze)...:confused:

Datenshi
25th January 2008, 09:00
Macar sa fim praf in amicale si sa castigam dupa aia in campionat pe banda rulanta.

Dogville
25th January 2008, 19:51
...asa zicem si noi.....:D...si-o sa raminem cu....zisul.....:drak:

Datenshi
31st January 2008, 08:59
Rapid - Naval 0-1
Rapid a pierdut ultimul amical pe care l-a disputat in Portugalia, in fata celor de la Naval, cu scorul de 0-1.
Golul a fost marcat in prima repriza, in minutul 5, de Davide. Rapidul a jucat slab in prima repriza si nu a reusit sa isi impuna jocul.

In mitanul secund, odata ce au intrat Boya si Despotovici, rapidistii au dominat clar ostilitatile, au ratat mult, dar nu au punctat si giulestenii inregistreaza primul esec in acest an.
@prosport

samar
10th February 2008, 19:57
Echipa Rapid Bucuresti a pierdut la limita, cu scorul de 2-3 (1-3), meciul amical sustinut, duminica, in compania formatiei bulgare Levski Sofia, al doilea din cadrul stagiului de pregatire din Cipru.
Golurile Rapidului au fost marcate de Emil Dica '15, din penalty, si Pierre Boya '64.

Rednic l-a testat in acest meci pe mijlocasul leton Andrej Rubins, sosit in probe la formatia giulesteana,dar care a jucat neconvingator.

Rapid a jucat frumos si in viteza...ocaziile n-au lipsit...se trecea repede de la o poarta la alta...
O greseala semnificativa i-a apartinut lui Maftei (The Captain) care a acordat adversarilor un penalty la scorul de 1-0 pt Rapid...:headbang:

Datenshi
10th February 2008, 20:39
Rapid a jucat frumos si in viteza...ocaziile n-au lipsit...se trecea repede de la o poarta la alta...


Eu m-am uitat la meci si chiar n-au jucat nimic. :D Frumos si in viteza au jucat bulgarii spre finalul primei reprize. Iar ocaziile noastre au fost pur intamplatoare.

samar
10th February 2008, 22:11
Eu m-am uitat la meci si chiar n-au jucat nimic. :D Frumos si in viteza au jucat bulgarii spre finalul primei reprize. Iar ocaziile noastre au fost pur intamplatoare.

Pai si eu m-am uitat la meci...dar se pare ca vedem lucrurile diferit....In tot cazul,rezultatul nu conteaza...Mai au cateva meciuri amicale de jucat...si om vedea...

Nightwish
10th February 2008, 22:42
Cu tristete trebuie sa remarc, atat CFR cat si Rapid sau Dinamo joaca prost in momentul de fata, singura echipa care s-a intarit pana in momentul de fata pare Steaua ( la ei a fost mai usor oricum, trebuiau doar sa aduca vreo 3 oameni in locul catorva petarde :D ).
Am vazut meciul Rapidului si au avut totusi destule momente in care au jucat bine. Defensiva de exemplu pare in momentul de fata mai sigura decat a CFR-ului, pacat de greseala lui Maftei.

Datenshi
10th February 2008, 23:01
Defensiva aia e nesigura si va mai fi. Atat Constantin cat si Maftei fac gafe, pana cand nu se va renunta la serviciile lor apararea va fi intotdeauna punctul slab. Avem doi fundasi laterali foarte buni, pacat ca centrul scartaie rau de tot.
Dar e doar opinia mea. :)

samar
10th February 2008, 23:51
Defensiva aia e nesigura si va mai fi. Atat Constantin cat si Maftei fac gafe, pana cand nu se va renunta la serviciile lor apararea va fi intotdeauna punctul slab. Avem doi fundasi laterali foarte buni, pacat ca centrul scartaie rau de tot.
Dar e doar opinia mea. :)

Mie mi se pare ca Maftei face foarte multe gafe in aparare:rosu:..in schimb,Mariusica este mult mai sigur si mai determinat...se baga la sacrificiu de multe ori...fara a mai tine cont de consecinte...:yeah:
Ai dreptate...Sapunaru si Bozovici....Palaria jos:ok:...merita !Mai avem de lucrat cu cativa "amatori"...dar totul va fi bine pana la urma!
IN GOD WE TRUST!:D

tataleone
12th February 2008, 00:47
Defensiva aia e nesigura si va mai fi. Atat Constantin cat si Maftei fac gafe, pana cand nu se va renunta la serviciile lor apararea va fi intotdeauna punctul slab.

Stii tu altii mai buni in momentul de fata? (la campionatul nostru ma refer, nu cine stie ce "mari jucatori" de prin liga a 7-a portugheza, Uzbekistan sau Tanzania)
De bine, de rau, isi fac datoria la Rapid de multa vreme, mai ales Constantin...eu zic ca altii mai buni nu prea avem de unde sa aducem.
Tot opinia mea :)

Datenshi
12th February 2008, 23:00
Nu pot sa cred ca nu se gasesc niste fundasi ca lumea in toata Europa asta. Dar eu n-am auzit nici vara trecuta nici acum ca au cautat fundas central, desi cei doi gafeaza constant...

tataleone
12th February 2008, 23:13
Eu ma refeream la Romania, nu la toata Europa. Pt. ca aducerea jucatorilor din afara la noi pare in ultima vreme o loterie: poti da peste un jucator bun sau peste o petarda...

Datenshi
12th February 2008, 23:32
Iti trebuie o doza puternica de ghinion sa gasesti o petrada mai mare decat Maftei. :D A avut dreptate Lita Dumitru saptamana trecuta, e ultimul dinozaur-libero si pur si simplu nu se poate adapta la un sistem cu 4 fundasi.

samar
15th February 2008, 01:00
Rapid a disputat astăzi cel de-al patrulea amical și ultimul din stagiul de pregătire din Cipru. Adversara giuleștenilor a fost campioana și liderul la zi din Moldova, Sheriff Tiraspol.

Rapid a încheiat turneul de pregătire cipriot cu o remiza, scor 1-1. Pentru giuleșteni a marcat Burdujan (3), după o gafă a portarului tiraspolean. Echipa lui Rednic a mai înregistrat o victorie, cu FC Cracovia și a pierdut două partide, cu Levski și Lokomotiv Sofia.

Mda.....Cam NO COMMENT in ceea ce priveste meciurile amicale din aceasta pauza competitionala...Ne conformam si incercam sa vedem lucrurile in roz...:confused:

tataleone
15th February 2008, 12:20
Inca mai sper ca e adevarat ce zice Rednic, ca nu au nici o relevanta meciurile de pregatire...desi incep sa ma indoiesc :no:
In ritmul asta, cu noile "vedete" si cu "butoanele" anuntate, Steaua castiga detasat campionatul :angry: