PDA

View Full Version : Transferuri de iarna - Steaua



Pages : [1] 2

Elphax
17th December 2007, 16:54
Becali se tot lauda cu schimbari majore de lot, dar nu vine cu nimic concret.

Aici se vor discuta miscarile de la Steaua in iarna 2007-2008.

Pleaca Dica, Goian? Cine vine in locul lor?

"De plecat vor pleca 8 jucatorii, nu va zic cine pentru ca vreau sa iau bani pe ei. Sigur va pleca Dica, pe bani multi. De Goian nu stiu inca" Becali

SAMM
18th December 2007, 16:02
pacat ca pleaca Neaga

e unul din putinii jucatori care pot face diferenta, pacat

analfabetul nu i-a dat nicio sansa

Elphax
18th December 2007, 16:04
Thereau mai vine sau nu?

CFR1907
18th December 2007, 16:15
Chiar sunt curios care vor fi celebrii "carlani" care ii va aduce Jiji.:)

effect
18th December 2007, 16:51
pacat ca pleaca Neaga

e unul din putinii jucatori care pot face diferenta, pacat

analfabetul nu i-a dat nicio sansa

Lasa ca ramanem cu Nicolita sau Surdu :ok:
Avea dreptate MM , o sa avem probleme atata timp cat ciobanul o sa se implice la echipa . Da , recunosc , Neaga n-a fost extraordinar sezonul asta (exceptie 2-3 meciuri) dar in mod sigur n-a evoluat mai slab decat alti vitezisti cu care o sa incepem "reconstructia" .

Dani3l
18th December 2007, 18:28
Ioan Becali îl oferă Stelei pe Ianis Zicu!
gsp.ro

BAK
18th December 2007, 18:31
camus si thereau erau dati ca sigur la steaua....pana la urma nici unul nu a mai venit....eu nu cred ca o sa vina nimeni in iarna la steaua

effect
18th December 2007, 18:35
HA HA HA !
Zicu e stelist de mic , asta sa stiti de la mine :D

Nightwish
18th December 2007, 18:42
Curioasa faza cu Neaga, mie chiar mi s-a parut ca a inceput sa-si intre "in mana" in acest final de sezon...

Vladek
18th December 2007, 18:48
Curioasa faza cu Neaga, mie chiar mi s-a parut ca a inceput sa-si intre "in mana" in acest final de sezon...

Asta e irelevant la noi. Daca Trimisul lui Dumnezeu pe pamant viseaza noaptea ca pacatosul care strica treaba este Neaga, atunci Neaga va disparea. Poate sa dea si 5 goluri pe meci. La fel a fost si cu Elton : era vinovat ca il aplaudau spectatorii prea mult.

Dani3l
18th December 2007, 18:52
Cica netoiu s-a certat cu aia de la dinamo:Dmotiv:borcea il vrea pe stancu de la urziceni la dinamo..in timp ce netoiu vrea sa-l dea la Steaua.Sursa:sport.ro
:D

SAMM
19th December 2007, 12:13
ce sa caute stancu la Steaua

e tot o bomba mediatica fasaita, in ultimul timp e rezerva la Urziceni

la fel ca herea, grifiths si exemplele pot continua

CFR1907
19th December 2007, 12:20
Mie unul mi se pare tare ciudat ceea ce se intampla la Steaua. Neaga si Zaharia sunt niste jucatori foarte buni si Becali ar fi prost daca ar renunta la ei. Neaga dadea viteza jocului si Zaharia era omul cu golul (pacat ca nu i s-a acordat mai mult credit). Chiar sunt curios ce strategie de transferuri are Becali pentru iarna asta...

Radu
19th December 2007, 12:45
Mie unul mi se pare tare ciudat ceea ce se intampla la Steaua. Neaga si Zaharia sunt niste jucatori foarte buni si Becali ar fi prost daca ar renunta la ei. Neaga dadea viteza jocului si Zaharia era omul cu golul (pacat ca nu i s-a acordat mai mult credit). Chiar sunt curios ce strategie de transferuri are Becali pentru iarna asta...
corect...trebuie sa recunosc dar ai foarte mare dreptate in ce ai spus aici...asta e...ce sa facem...ciobanu tot cioban ramane...:(

effect
19th December 2007, 13:32
Chiar sunt curios ce strategie de transferuri are Becali pentru iarna asta...


Vinde oile schioape si batrane si cumpara carlani :D

SAMM
19th December 2007, 15:18
Vinde oile schioape si batrane si cumpara carlani :D

carlani gen surdu si badoi


:sleep:

Adi Da Samraj
19th December 2007, 17:53
Lista neagra in Ghencea: Neaga, Iacob, Zaharia, Badoi, Cristocea si Croitoru


Ramine Surdu ? :thinkso::shock::shock::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Nightwish
19th December 2007, 18:40
Lista neagra in Ghencea: Neaga, Iacob, Zaharia, Badoi, Cristocea si Croitoru


Ramine Surdu ? :thinkso::shock::shock::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Surdu e bun mah, vine de la CFR si e un jucator de viitor :happy:happy

moty
19th December 2007, 18:47
cea mai tare lovitura a cfr-ului: vanzarea lui surdu la steaua pe 1 milion!

Nightwish
19th December 2007, 18:59
cea mai tare lovitura a cfr-ului: vanzarea lui surdu la steaua pe 1 milion!

Aham, l-am prostit pe cioban :D
Si culmea, nici nu-si da seama, il pastreaza in continuare :P

moty
19th December 2007, 19:07
asteapta sa-i creasca valoarea, sa obtina ceva profit ;)

Vladek
19th December 2007, 19:25
Aham, l-am prostit pe cioban :D
Si culmea, nici nu-si da seama, il pastreaza in continuare :P

Cum, sa recunoasca el asa ceva ? Mai Nightwish, tu-ti dai seama ce spui ? Cum sa se insele Trimisul lui Dumnezeu pe Pamant ? El nu se inseala niciodata si se pricepe la toate. De-aia ramane Surdu la Steaua.

YoYoyOi
19th December 2007, 19:42
sa ramana, numai sa nu-l mai vad in teren :headbang:

danpuric78
19th December 2007, 19:49
Neaga, Iacob, Zaharia, Badoi, Cristocea si Croitoru

1. Neaga- marea deziluzie a toamnei. Adus cu surle si trambite, pe post de salvator, Neaga a dezamagit. Totusi, cat e vina fotbalistuklui si cat a celor care au insistat pentru el?
Neaga e un fotbalist nascut vedeta- superstar dintotdeauna, insa in toata cariera lui a avut un singur retur de campionat decent. Si peste tot pe unde a fost a avut probleme de disciplina. Nu s-a gandit nimeni can s-a luat hotararea sa fie transferat rica?

2. Zaharia - a fost transferat pentru a fi rezerva. Inlocuitor. In situatia in care vedetele se accidenteaza sa aiba un inlocuitor decent. Si-a facut in general treaba.Numai un nebun isi poate inchipui ca zaharia e fotbalist care sa dea 15 goluri intr-o toamna.

3. Badoi - cea mai mare pierdere. Trei antrenori au trecut pe la steaua si nici unul nu i-a dat timp. Dupa ce joci 8 ani 3-52 sau 4-3-3 pe drepata, nu te integrezi de la sine in 4-4-2 stelist. Oricum pleaca la poli, iar daca ramane acolo uhrin, badoi va mai juca 2-3 la un nivel acceptabil.

4. Cristocea - fotbalist bun pentru Liga 1. Asta a fost dintotdeauna. Da un randament acceptabil pe partea stanga cam la orice echipa de la noi. nu e un superfotbalist, asta e niovelul lui si isi face treaba.


5. Iacob - de multe ori scos principalul vinovat. Daca cineva de la steaua s-ar pricepe la fotbal, ar vedea cam cate mingi utile au ajuns in careu la iacob in acest tur. Pentru ca iacob e atacant de careu.

6. Croitoru - no comment.

Interesanta lista ciobanului. Nimik despre preferatul vali badea, cel cu 2 goluri date din intamplare. Nimik despre sezonul deceptionant a lui dica, singurul stelist care s-a facut de ras pe emirates?
BUn sezon a avut si surdu, nu?
Nimic despre cei trei antrenori care s-au plimbat pe la steaua. nici unul dintre ei nu a confirmat in cariera lor. Asta nu are nici o importanta?

Probabil ca nu. Ciobanul a facut o lista a vionvatilor absolut aleatoare. Si nici nu cred ca-l intereseaza prea tare. La fel ca naul trecut, rezolva el lucrurile in modul lui. N-are nevoie de fotbalisti.

YoYoyOi
19th December 2007, 19:53
Dane, poate ne spui si noua cum ar putea confirma vreun antrenor la Steaua cu Becali in the ass, practic.
Cat despre Iacob, e drept ca n-a avut 1000 de centrari bune, dar din cate a avut, 80% le-a aruncat la gunoi ;)

effect
19th December 2007, 20:12
La Iacob se renunta pentru ca in fiecare sezon se accidenteaza si pierde jumatate din meciuri (plus alt sfert pentru o refacere completa) ramanand sa devina om de baza doar pt un sfert de sezon
Croitoru e un jucator de duzina cu o mentalitate tipic romaneasca
Badoi nu s-a adaptat si nici nu prea arata dorinta nebuna de a o face . S-a gasit o solutie foarte buna in Timisoara care ne-a facut o oferta buna : 30% dintr-un jucator de 23 de ani , convocat la nationala Nigeriei si care a fost printre cei mai buni jucatori sezonul asta pentru un jucator de 32 de ani ,care desi constant ani de-a randul , se apropie de finalul carierei sau cel putin de acum incepe declinul
Cristocea se accidenteaza prea des si in aceste conditii nu mai poate fi folositor , cu atat mai mult cu cat este un jucator bun doar pentru liga 1
Zaharia e o rezerva acceptabila , dar are o varsta si i-ar prinde bine un transfer in strainatate
Neaga a evoluat dezamagitor in acest sezon , dar i-as mai fi acordat sanse , mai ales pentru ca n-a evoluat pe pozitia lui obisnuita fiind nevoit sa evolueze mai mult in banda stanga ,acolo unde nu se simte deloc comfortabil

Surdu e tanar si pana acum un an facea furori in liga 1 si la nationala de tineret , ce s-o fi intamplat cu el nu stiu...e clar ca evolueaza slab si ca e unul dintre cei mai slabi jucatori ,dar poate o pregatire buna de iarna il poate readuce pe linia de plutire
Badea anul trecut a avut 18 goluri si a fost declarat de marea majoritate cel mai bun stelist al sezonului , a avut acum o accidentare si sunt sigur ca ii e mai greu , insa isi poate reveni

Despre Dica n-a spus nimic pentru ca se stie ca o sa plece ;)

SAMM
20th December 2007, 10:37
In concluzie conform distrusului cioban mai ramanem cu un singur atacant Vali Badea, probabil incearca sa ii faca loc lui Surdu, care fie vorba e o mare petarda

.

Nico21
20th December 2007, 10:38
Vine Gavroche...:):):)

viola_fan_cluj
20th December 2007, 11:40
Surdu e un jucator foarte talentat. Problema lui este psihicul. Poate nu s-a obisnuit cu atmosfera din vestiarul Stelei, sau poate, pur si simplu nu s-a adaptat in Bucuresti

Adi Da Samraj
20th December 2007, 15:06
Zapata pleaca la FC Sevilla pentru 4 milioane de euro

SAMM
20th December 2007, 15:14
Surdu e un jucator foarte talentat. Problema lui este psihicul. Poate nu s-a obisnuit cu atmosfera din vestiarul Stelei, sau poate, pur si simplu nu s-a adaptat in Bucuresti

nu cred ca e mare talent, si eu daca intram pe teren cred ca faceam mai multe decat a facut el, a jucat multe sute de minute si are ZERO realizari, niciun dribling, nicio pasa in fata NIMIC NIMIC

danpuric78
20th December 2007, 17:15
Dane, poate ne spui si noua cum ar putea confirma vreun antrenor la Steaua cu Becali in the ass, practic.
Cat despre Iacob, e drept ca n-a avut 1000 de centrari bune, dar din cate a avut, 80% le-a aruncat la gunoi ;)

1. Eu m-am referit la faptul ca nici unul nu era mare antrenor inainte de a veni la steaua. Toti fara experienta la nivelul asta. Si asta s-a vazut. Cu becali n-o sa aiba nici unul viata buna. Nici capello.


Cat despre Iacob - problema e foarte clara pentru mine. Si el si ceilalti de pe lista sunt fotbalisti buni. Pentru Liga 1. Sunt fotbalisti decenti la orice formatie de top din campionatul nostru. Si cam aceiasi e situatia si cu indizerabilii de la dinamo sau rapid.
Iar mai mult, chiar si dezirabilii nu sunt cu mult mai buni.

Asta e de fapt problema la noi - echipele de top au 2-3 fotbalisti de valoarea, care ar putea face fata la echipe din esalonul 2 al fotbalului european, gen ajax, shaktior, boro, benfica, etc.
Mai exact echipele noatrre de top au 2-3 fotbalisti care fac fata la echipele care se bat in mod constant pentru locul 3 in grupele CL.
Restul sunt duzina, buni pentru arabi, chinezi sau pentru echipele care se bat la retrogradare in ucraina sau turcia.


Asta e valoarea loturilor, in schimb pretentiile sunt enorme - pentru ca am avut 2 sezoane de exceptie, in care fotbalistii si valoarea fotbalului nostru au fost, in general, mult supraevaluate.

BAK
21st December 2007, 22:04
jiji trebuie sa vanda prima data jucatori ca sa aiba bani de transferuri......thereau e cea mai buna dovada

Vladek
21st December 2007, 23:20
jiji trebuie sa vanda prima data jucatori ca sa aiba bani de transferuri......thereau e cea mai buna dovada

Doar nu te asteptai sa bage GG mana in buzunarul propriu, nu :D ? Eu deja m-am impacat cu ideea ca daca nu pleaca Dica si/sau Goian, nu o sa vedem nici un transfer mai important la Steaua. Poate ceva umplutura, ici-colo.

YoYoyOi
21st December 2007, 23:57
si chiar daca o sa plece cei doi sa nu va asteptati ca sumele castigate vor intra in alti jucatori... nu in totalitate :rolleyes:

Elphax
22nd December 2007, 00:05
Badoi e la noi?

sunt curios ce impresia va face ...

Adi Da Samraj
22nd December 2007, 00:10
buna :ok:

iuli
22nd December 2007, 00:40
ce sa caute stancu la Steaua

e tot o bomba mediatica fasaita, in ultimul timp e rezerva la Urziceni

la fel ca herea, grifiths si exemplele pot continua

What? Gandesti o secunda inainte sa vorbesti? Stancu este printre putinii fotbalisti de viitor din campionatul nostru. A fost rezerva din cauza ca avea o accidentare care a recidivat.
Alti fotbalisti care o sa mai fie la echipe mari sunt Mardare si Sepsi. Torje este deja.

Elphax
22nd December 2007, 01:24
astia sunt tampiti, toti !!!!

o fi reala chestia asta?

GSP: " Dezvăluire- șoc: Bădoi nu poate părăsi Steaua , deși este pe lista neagră, pînă nu returnează toți banii pe care i-a încasat în ultima jumătate de an, atît cît a stat în Ghencea! Cum s-a ajuns aici? Mijlocașul a mers joi seară în biroul președintelui Valeriu Argăseală pentru a pune la punct despărțirea. "Am ofertă de la Timișoara...", și-a început Bădoi speech-ul. El a fost întrerupt de șeful Stelei. "Da, știm, numai că mai trebuie să îndeplinești o condiție pentru a te lăsa să pleci. Trebuie să dai înapoi clubului banii pe care i-ai cîștigat la Steaua pînă acum, altfel nu pleci nicăieri", i-a spus Argăseală. Bădoi a rămas fără replică. "Poftim?", a fost tot ce a putut spune mijlocașul care a fost trecut pe linie moartă în ultimele două luni. "Ar fi bine să nu le zici celor de la Timișoara de acest lucru, să rămînă între noi", a fost ultimul sfat pe care șeful Stelei i l-a dat fostului rapidist. Bădoi a părăsit încăperea bulversat de "propunerea" conducerii clubului, nu înainte însă de a-i transmite lui Argăseală că nu va accepta să dea înapoi nici un dolar dintre cei încasați pe perioada cît a stat la Steaua. "Dacă nu returnezi suma respectivă, atunci o să joci la echipa a doua, în Liga a III-a", a fost ultimul cuvînt al lui Argăseală. Bădoi n-a răspuns ieri la telefon pentru a comenta situația.

YoYoyOi
22nd December 2007, 09:42
pai de ce dracu sa returneze banii? :mda:

_Razvi_
22nd December 2007, 10:18
Astea-s cele mai tari glume made by oier :)
O sa mai vina jucatori la Steaua , peste multi ani buni ... daca asa sta treaba :)

BAK
22nd December 2007, 12:01
nu se face un thread pe intern despre subiectul asta?

Hard
22nd December 2007, 12:08
pai de ce dracu sa returneze banii? :mda:

pt ca s-a semnat un contract ? jucatorul nu este liber de contract ca sa plece de capul lui cand vrea ...

Nightwish
22nd December 2007, 15:44
pt ca s-a semnat un contract ? jucatorul nu este liber de contract ca sa plece de capul lui cand vrea ...

Nu vorbi prostii... Pai de ce sa dea salariul inapoi pe ultimele luni? Nu l-a castigat sau ce? Doar nu este dat gratis la Poli, cele 2 cluburi s-au inteles... Moamaaa, e ca si cum mi-as schimba azi angajatorul si astia vechi m-ar pune sa dau salariul pe ultimii 2 ani inapoi :happy:happy

Kainsashiki
22nd December 2007, 17:27
bah da nimic nu stiti ... cand a semnat, badoi a luat salariu in avans pe un an intreg si a stat doar juma de an, asa ca sa aduca banii inapoi.....

si asa a castigat in tur cat au castigat toti jucatorii lui dinamo la un loc si o pasa de gol n-a dat.

YoYoyOi
22nd December 2007, 17:31
sa aduca banii pe care i-a luat in avans e una, dar sa aduca banii pt perioada de pana acum e alta ;)

Datenshi
24th December 2007, 08:38
L-ati luat pe Habibi. :D

Nightwish
24th December 2007, 09:28
L-ati luat pe Habibi. :D

Chiar Habib Habibou :D...
Se pare ca este primul jucator de Champions League pe care il achizitioneaza Steaua in pauza de iarna :)

Vladek
24th December 2007, 10:12
Who the fuck is Habib asta ?

Edit : gata, i-am vazut poza in Prosport. Relax baieti ca nu vine. Pe langa faptul ca-i negru, mai are si tunsoare din aia neconventionala. Si pun pariu ca nici nu-i drept-credincios, cum vrea Trimisul lui Dumnezeu pe Pamant. Deci nu vine la Steaua. Clar.

Radu
24th December 2007, 10:32
poi sa semneze si apoi vedem de ce este in stare...:ok:

Gontel
24th December 2007, 10:44
astia de la prosport dau ca sigur transferul. nu stiu ce sa zic, daca sa am incredere sau nu. vom vedea daca este adevarat sau nu.
pare cam mediocru, asa de felul lui...a jucat putin sezonul asta si a dat abia 2 goluri. in cazul asta bekkali nu il va tine la echipa, dar daca se va dovedi a fi valoros si va avea priza la public nu prinde vara in ghencea.

YoYoyOi
24th December 2007, 10:49
si pe ce post joaca Habib asta?
sigur nu e trimisul lui bin Laden? :D

moty
24th December 2007, 10:59
habib? asta de unde a aparut?

steauasv
24th December 2007, 11:01
Nu vorbi prostii... Pai de ce sa dea salariul inapoi pe ultimele luni? Nu l-a castigat sau ce? Doar nu este dat gratis la Poli, cele 2 cluburi s-au inteles... Moamaaa, e ca si cum mi-as schimba azi angajatorul si astia vechi m-ar pune sa dau salariul pe ultimii 2 ani inapoi :happy:happy

ce dracu wa? voi nu cititi toata stirea???
BADOI A IMPRUMUTAT BANI CAND A VENIT LA CLUB SI TREBUIE SA II DEA INAPOI !! NU E VORBA DE NICI UN SALARIU NIMIC ! CE CAI VERZI PE PERETI VORBITI WA??

steauasv
24th December 2007, 11:03
poi sa semneze si apoi vedem de ce este in stare...:ok:

eventual il dam la Steaua II ( nu gloria buzau ca aia`s prea prosti..no offence) la Steaua II prin liga a III-a

*Coco*
24th December 2007, 11:25
Asta e transferul bomba de care zicea Argaseala?=))
Vai de voi rau ati ajuns daca transferati jucatori noname din campionatul Belgiei

Radu
24th December 2007, 11:56
Asta e transferul bomba de care zicea Argaseala?=))
Vai de voi rau ati ajuns daca transferati jucatori noname din campionatul Belgiei
macar noi mai facem cate un transfer...voi frecati prazu...:rolleyes:

ionut_cluj
24th December 2007, 12:27
Asta e transferul bomba de care zicea Argaseala?=))
Vai de voi rau ati ajuns daca transferati jucatori noname din campionatul Belgiei

ALO, WOBAY!...ciocu mic.

grasu2
24th December 2007, 12:29
Habib asta a costat 350k euro... oare la banii aia, ce poti cumpara? Mai ales de la o echipa gen Charleroi care-i de mijlocul clasamentului intr-un campionat mult mai slab cotat ca si al nostru? Se vede clar ca ciobanul nu are nici un chef sa bage bani in fotbal.

*Coco*
24th December 2007, 12:44
ALO, WOBAY!...ciocu mic.


Ala e peste tot ce aveti voi in lotul vostru de oitze:lol:
Asta e unul din "Carlanii" pe care vrea ciobanu sa ii aduca la stelutza?:happy
Imi dau seama ce ochii are si ciobanu asta daca a vazut el atatea DVD-uri cu jucatori si il alesa tocmai pe asta de a jucat doar 2 meciuri :happy

Dani3l
24th December 2007, 12:50
Mai,asta cu prazu,las,ca aveti voi valori:baird,rose,mitchell,ciuca,wobay..pe astia nu i-as baga nici in echipa din curtea scolii...:happy
Sper sa-l ia si pe camus daca tot au tratat cu charleroi pt habib la patrat...:D

*Coco*
24th December 2007, 12:55
Baiatu nu stiu cum sa iti spun dar:
Rose e pese ambi vostri fundasi stanga
Baird e peste V.Iacob
Wobay nu aveti voi jucatori tehnic ca asta in toata echipa
Mitchell e peste Rada si Baciu la un loc
Ciuca nu a mai jucat demult...

Dani3l
24th December 2007, 12:58
Wow..bineinteles,ce aveti voi la craiova,sunt de primele 10 locuri in clasamentul Balonului de Aur....ce cristiano ronaldo,ce Kaka,ce Messi sau Nesta..sunt praf in comparatie cu minuninile de la univ.craiova...:happy wobay,drogba de craiova :happy

Radu
24th December 2007, 12:58
Ala e peste tot ce aveti voi in lotul vostru de oitze:lol:
Asta e unul din "Carlanii" pe care vrea ciobanu sa ii aduca la stelutza?:happy
Imi dau seama ce ochii are si ciobanu asta daca a vazut el atatea DVD-uri cu jucatori si il alesa tocmai pe asta de a jucat doar 2 meciuri :happy
da sa pricepe wobay asta sa frece prazu,nu???de tine nu mai vb...:D

Radu
24th December 2007, 13:01
Baiatu nu stiu cum sa iti spun dar:
Rose e pese ambi vostri fundasi stanga
Baird e peste V.Iacob
Wobay nu aveti voi jucatori tehnic ca asta in toata echipa
Mitchell e peste Rada si Baciu la un loc
Ciuca nu a mai jucat demult...
auzi la el:happy rose peste emeghara...:happy:happy:happy baird...poi dak victoras e la capacitate fizica maxima ii da clasa astuia de la antipozi...:happy:happy wobay...no comment pt k nu l-am vazut jucand...a fost mai mult rezerva...mitchell :happy:happy:happy esti penibil prietene...ai mancat mult praz azi???:D

effect
24th December 2007, 13:15
*Coco* no offence , dar nu te face de ras pe forum . Ai un pic de demnitate

ionut_cluj
24th December 2007, 13:23
Baiatu nu stiu cum sa iti spun dar:
Rose e pese ambi vostri fundasi stanga
Baird e peste V.Iacob
Wobay nu aveti voi jucatori tehnic ca asta in toata echipa
Mitchell e peste Rada si Baciu la un loc
Ciuca nu a mai jucat demult...

si cu starurile astea in lot pe ce loc sunteti?

Dani3l
24th December 2007, 13:26
Hai,mai..vorbim de craiova:happy pe topicul Stelei..sa fim seriosi!:D L-au luat si pe Armenteros,pe libertatea si ols,asa scrie.:D

vlad1607
24th December 2007, 13:27
habibi habibi :happy

steauasv
24th December 2007, 13:28
Ala e peste tot ce aveti voi in lotul vostru de oitze:lol:
Asta e unul din "Carlanii" pe care vrea ciobanu sa ii aduca la stelutza?:happy
Imi dau seama ce ochii are si ciobanu asta daca a vazut el atatea DVD-uri cu jucatori si il alesa tocmai pe asta de a jucat doar 2 meciuri :happy

auz ba olteanule...uite`te dreq la arsenal...sau nu prindeti vreun post pe care sa vezi sau sa auzi ceva de "tunari" :|

steauasv
24th December 2007, 13:29
Baiatu nu stiu cum sa iti spun dar:
Rose e pese ambi vostri fundasi stanga
Baird e peste V.Iacob
Wobay nu aveti voi jucatori tehnic ca asta in toata echipa
Mitchell e peste Rada si Baciu la un loc
Ciuca nu a mai jucat demult...

ce gluma tare =))) mai ai?...hai ca imi place sa rad

Vadim
24th December 2007, 13:40
Nu intereseaza pe nimeni aici ce transferuri face Craiova, vorbiti despre transferurile Stelei, in speta al lui habib.

effect
24th December 2007, 13:45
Allez Habib , Allez Habib ..ce misto suna :))

Dani3l
24th December 2007, 13:53
Daca transferurile care le fac,nu ies...cred ca adi ilie si argaseala vor sughitza la greu...:happy

ionut_cluj
24th December 2007, 14:08
habibi habibi :happy

E lipsa de buna-crestere sa faci misto de numele cuiva. In rest putem sa ne dam cu parerea cat vrei, dar ce-ai facut se numeste nesimtire.

Geografu
24th December 2007, 14:09
Dupa numele preconizate cu siguranta ne asteptam la altceva.Cine Doamne iarta-ma a mai auzit de tipul asta ? Nu ma intereseaza ca are 20 de ani e francez si promite.
Eu vreau valoare dovedita.
Sa vedem ce va face domnisorul Habib la noi.....:rolleyes:

SORENSEN
24th December 2007, 14:23
hmm a jucat 300 min sezonul asta si a dat 2 goluri...cam putin sa poti sa-ti dai cu parerea..

relansat
24th December 2007, 14:25
Steaua continua in nota manelistica din ultima vreme, aici gandindu`ma la Carlos care rupea stilu` pe manelele lui Aditza de la Valcea, Habibi asta`mi pare mai mult arab decat frantzuz, deh ... de parca as da vreo ceapa degerata pe el :drak: ... problema ramane totusi, finalu` e usor previzibil si, fortzand putin nota, va suna cam ashe: "Offfffffffff viatzzzaaaaaaaa meeeaaaaaaaaaaaaa"! Cam atat :|

Kainsashiki
24th December 2007, 14:27
asta intra la categoria ducu ninu&bicfalvi, asa ca daca nu se adapteaza nu-i nici o problema, probabil va veni si un atacant experimentat..

Van Halen
24th December 2007, 14:32
Oierul MESIANIC SE da in stamba again
ia mosule si arunca -l la POl
nemernicul asta de JIJHNIO ne face de ras
am ajuns sa nu mai spun ca sunt stelist
dupa peste 20 de ani
rau am ajuns
CIOBANUL ASTA FACE DE RAS TOTI CIOBANII muncitori din Romania
e un zgarcit asta de mult stiam numai voi ziaristii il pupati in Kuuur
RUSINE
promite ca va cumpara si cand colo iar se face de *****
huo
AFARA CU MACHEDONUL de la steaua
cum naiba sa facem sa il aruncam de la steaua?
greu dar nu imposibil
si ceasca a fost DOBORAT

Bogdan99
24th December 2007, 14:53
transferul e facut la misto sa enervat ciobanu pe thereau si a luat un pusti in locul lui o sa stea 3-4 sapt. dupa care ciobanul o sal faca cioara si o sal dea afara .

Lover
24th December 2007, 14:57
mai vine Deco baieti ? :ras-plans:

ionut_cluj
24th December 2007, 15:14
mai vine Deco baieti ? :ras-plans:

Nu, merge la voi ca e mai multa "culoare" la echipa.


on-topic: Pana la urma, cine a auzit de Fabbiani, Didi sau Semedo inainte sa ajunga in Romania? Deci nu vad care e problema.

Nico21
24th December 2007, 15:35
Hihihi...de cand e ciobanul la echipa,Steaua a devenit subiect de caterinca nationala...:happy:happy:happy:happy

Oaia Dolly
24th December 2007, 15:39
Hihihi...de cand e ciobanul la echipa,Steaua a devenit subiect de caterinca nationala...:happy:happy:happy:happy

Pentru oameni dastepti ca tine, da.:ok:

Nico21
24th December 2007, 15:43
:):):)Ce a dat icterul in asta...:):):)transferul eu zic ca e reusit...la atatea oi trebuia si un Habibou...:ok::ok::ok:

Radu
24th December 2007, 15:59
de bine de rau noi macar am transferat ceva...patrupezii si cei de sub pod stau si se uita...sa nu mai vb de prazari...:happy:happy:happy

Duba
24th December 2007, 16:44
Oierul MESIANIC SE da in stamba again
ia mosule si arunca -l la POl
nemernicul asta de JIJHNIO ne face de ras
am ajuns sa nu mai spun ca sunt stelist
dupa peste 20 de ani
rau am ajuns
CIOBANUL ASTA FACE DE RAS TOTI CIOBANII muncitori din Romania
e un zgarcit asta de mult stiam numai voi ziaristii il pupati in Kuuur
RUSINE
promite ca va cumpara si cand colo iar se face de *****
huo
AFARA CU MACHEDONUL de la steaua
cum naiba sa facem sa il aruncam de la steaua?
greu dar nu imposibil
si ceasca a fost DOBORAT

Nici nu cred ca esti stelist. Doar un copil fara minte ca tine poate spune asa ceva.
Ciobanul asta, asa cum iti place tie sa-i spui, a dus Steaua de doua ori consecutiv in Liga Campionilor si in semifinalele Cupei UEFA, performante pe care nicio alta echipa romaneasca nu le-a realizat de la revolutie incoace.
Treci la tigani sau la maidanezi daca nu-ti convine de cel care a facut cel mai mult pentru fotbalul romanesc.

Forza STEAUA! Forza GIGI!

Duba
24th December 2007, 16:52
Hihihi...de cand e ciobanul la echipa,Steaua a devenit subiect de caterinca nationala...:happy:happy:happy:happy

De cand e 'ciobanu' la Steaua v-am batut aproape de fiecare data, am castigat campioante si v-am eliminat din UEFA.
10 ani de B, retine, STEAUA cu Becali patron va va umili non-stop.

Dani3l
24th December 2007, 16:55
Forza GIGI!
:shocked: Poftim?!:confused::thinkso: Cum adica,"forza gigi"?!:hmm:

Radu
24th December 2007, 17:08
Nici nu cred ca esti stelist. Doar un copil fara minte ca tine poate spune asa ceva.
Ciobanul asta, asa cum iti place tie sa-i spui, a dus Steaua de doua ori consecutiv in Liga Campionilor si in semifinalele Cupei UEFA, performante pe care nicio alta echipa romaneasca nu le-a realizat de la revolutie incoace.
Treci la tigani sau la maidanezi daca nu-ti convine de cel care a facut cel mai mult pentru fotbalul romanesc.

Forza STEAUA! Forza GIGI!
ba du-te si impuscate cu oaia aia cu tot...lasa-ne...

six
24th December 2007, 17:08
transferul e facut la misto sa enervat ciobanu pe thereau si a luat un pusti in locul lui o sa stea 3-4 sapt. dupa care ciobanul o sal faca cioara si o sal dea afara . :ras-plans::ras-plans::ras-plans: Habibou !!???...........presupun ca o sa stea in camera cu Ra2 :happy:happy:happy

Cra10veanu
24th December 2007, 18:34
doar urmeaza modelul, rezultatele sint cu totul altele :evil:

Mark88
24th December 2007, 18:39
Lasa ca asa s-a zis si de Elton si de Thereau si de Zapata... Sa-l vedem cum joaca si dupa aia sa sarim ca niste termite pe el sa-l desfiintam... in plus... e pusti ... e de viitor... asa a fost si Wenger luat la misto cand a tot adus pustime la Arsenal... si acum face legea in Europa si in Anglia cu pustii lui...

*Coco*
24th December 2007, 18:56
Defapt asta nici nu e transferat!!!
E IMPRUMUTAT=))))))))))))))))

BAK
24th December 2007, 19:48
Forza STEAUA! Forza GIGI!


De cand e 'ciobanu' la Steaua v-am batut aproape de fiecare data, am castigat campioante si v-am eliminat din UEFA.
10 ani de B, retine, STEAUA cu Becali patron va va umili non-stop.

la asta am vrut sa ii dau quote numai ca sa spun asta:happy:happy:happy:happy


din prosport
Conform site-ului oficial al clubului belgian, Steaua Bucuresti a obtinut doar imprummutul pana in vara al atacantului francez Mahamadou Habibou, cu optiune de cumparare definitiva la sfarsitul sezonului.

"Tanarul francez a fost imprumutat pentru a doua parte a sezonului la Steaua Bucuresti, cu optiune de cumparare definitiva in vara. De asemenea, Habibou si-a prelungit contractul cu Charleroi pana in 2012", se arata in sursa citata.
:D:D:D:D:D transeful anului si cel mai bun jucator strain din campionat a fost numai imprumutat:ok:

Oaia Dolly
24th December 2007, 20:06
Nici nu cred ca esti stelist. Doar un copil fara minte ca tine poate spune asa ceva.
Ciobanul asta, asa cum iti place tie sa-i spui, a dus Steaua de doua ori consecutiv in Liga Campionilor si in semifinalele Cupei UEFA, performante pe care nicio alta echipa romaneasca nu le-a realizat de la revolutie incoace.
Treci la tigani sau la maidanezi daca nu-ti convine de cel care a facut cel mai mult pentru fotbalul romanesc.

Forza STEAUA! Forza GIGI!

Mi e rusine de suporteri de rezultat ca tine. Traiasca valorile si principiile umane.

Craciun Fericit tuturor

Nico21
24th December 2007, 20:16
De cand e 'ciobanu' la Steaua v-am batut aproape de fiecare data, am castigat campioante si v-am eliminat din UEFA.
10 ani de B, retine, STEAUA cu Becali patron va va umili non-stop.


:happy:happy:happyBai SOS-ule,pensionarule....te-a bagat Jiji in PNG?...:):):)

Charon
24th December 2007, 20:27
:shocked: Poftim?!:confused::thinkso: Cum adica,"forza gigi"?!:hmm:
vorbesti cu cainele de paza al stanei lui jiji!:ok:
eu zic sa ne rugam de mosu sa-i aduca in seara asta o mansarda noua!

Dani3l
24th December 2007, 20:29
bak:ai primit liber de la vaci?!:D Felicitari..acu,du-te si fa bradul de Craciun!;)Nici in ajunul Craciun nu renunti la rahaturile care ni le servesti de cand esti pe forum...ai timp 363/4 de zile sa ne obosesti cu imbecilitatea ta,de bedford....lasa-ne...du-te la vaci,lasa-ne sa ne bucuram macar de-o zi pe an.
parizerule,care-i jignirea?!:D
gata,am inteles..ai facut-o din solidaritate pt un roman fugar..ca tine!:D
Craciun fericit!:D

CFR1907
24th December 2007, 20:37
Voi cu jucatorul asta vreti sa ne ajungeti pe noi? :happy Gigi a luat jucatorul asta ca sa faca cu el ceea ce face si cu terenurile, adica sa il cumpere ieftin si apoi sa il vanda scump. Voi ca sa aveti sanse sa va apropiati de noi aveti nevoie de un mijlocas central si de un atacant de valoare foarte mare si nici un jucator cu adevarat valoros nu va veni la voi pe un salariu de maxim 300.000 de euro (limita impusa de Becali). Si nu ma luati pe mine cu metoda Arsenal, ca aia urmaresc jucatorii tineri inca de cand au 10-12 ani, nu ca voi care vedeti un jucator de 20 de ani pe cateva DVD-uri si gata, ziceti ca e noul Hagi.

Dani3l
24th December 2007, 20:43
Da..de cand sunt in fat,wenger da ordin "this is the one for us.He will be the next Henry":happy
Odata cu revenirea pe teren a lui Radoi si Plesan, calitatea jocului Stelei se va ameliora.Sunt sigur.:D
parizer,sa stii ca exista si ani bisecti...poate la paris nu exista,insa,pe aici: DA :D

delaparis
24th December 2007, 20:45
...ai timp 363/4 de zile sa ne obosesti cu imbecilitatea ta,de bedford....lasa-ne...du-te la vaci,lasa-ne sa ne bucuram macar de-o zi pe an.
parizerule,care-i jignirea?!:D


Pe aici pe colo :D

Lasa calculele de peste 300 de zile ca nu le ai .... crezi probabil ca esti deja in 2008 :D

vorbeste si tu ceva despre Habbib sau cum il cheama pe ala .... :lol: tanar francez

ionut_cluj
24th December 2007, 20:51
Voi cu jucatorul asta vreti sa ne ajungeti pe noi? :happy Gigi a luat jucatorul asta ca sa faca cu el ceea ce face si cu terenurile, adica sa il cumpere ieftin si apoi sa il vanda scump. Voi ca sa aveti sanse sa va apropiati de noi aveti nevoie de un mijlocas central si de un atacant de valoare foarte mare si nici un jucator cu adevarat valoros nu va veni la voi pe un salariu de maxim 300.000 de euro (limita impusa de Becali). Si nu ma luati pe mine cu metoda Arsenal, ca aia urmaresc jucatorii tineri inca de cand au 10-12 ani, nu ca voi care vedeti un jucator de 20 de ani pe cateva DVD-uri si gata, ziceti ca e noul Hagi.

eu zic ca la cati no-name aveti in echipa tu esti ultimul care ar trebui sa faca gargara pe subiectul asta. Mari staruri au fost Semedo sau Didi cand i-ati adus, nu? Faceti instructie cu Real Madrid, nu? Ca asta reiese din tonul tau. Defapt, daca stau sa ma gandesc voi n-ati adus nici un jucator consacrat, deci de unde mistoul asta ieftin?

clausisme
24th December 2007, 21:00
eventual il dam la Steaua II ( nu gloria buzau ca aia`s prea prosti..no offence) la Steaua II prin liga a III-a

Mda tu in schimb esti suficient de prost (no offence) .Ma mira ca multi de aci desfinteaza un jucator inainte de a-l vedea cum joaca.Trebuie asteptat sa vina, sa desfaca bagajele, sa intre ca rezerva in min 76 cand steaua pierde, sa fie huiduit la sfarsitul meciul, sa se acomodeze cateva saptamani timp in care sa nu-l supere pe antrenor,manager sau pe george si abia dupa aia vom vedea ce poate el cu adevarat.Trebuie tinut cont ca unii jucatori nu se acomodeaza niciodata, alti nu intra in planurile tactice (pentru ca ar fi al naibi de mirat daca la intrebat cineva pe Lacatusi ce fel de jucator ar vrea)

CFR1907
24th December 2007, 21:02
eu zic ca la cati no-name aveti in echipa tu esti ultimul care ar trebui sa faca gargara pe subiectul asta. Mari staruri au fost Semedo sau Didi cand i-ati adus, nu? Faceti instructie cu Real Madrid, nu? Ca asta reiese din tonul tau. Defapt, daca stau sa ma gandesc voi n-ati adus nici un jucator consacrat, deci de unde mistoul asta ieftin?

Semedo si Didi sunt niste exceptii. Pe ei i-am descoperit in momentul in care am adus jucatori la kilogram. Atunci puteam foarte bine sa nu gasim nici macar un jucator valoros. Si jucatorii adusi de noi in iarna asta vor face senzatie in retur. Dorsin si mai ales Sebastian vor fi printre cei mai buni jucatori ai nostrii, asta va garantez eu. De asemenea va garantez ca fara implicarea lui Becali, Steaua nu va termina mai sus de locul 4.

skeptik
24th December 2007, 22:06
Who the fuck is Habib asta ?

Edit : gata, i-am vazut poza in Prosport. Relax baieti ca nu vine. Pe langa faptul ca-i negru, mai are si tunsoare din aia neconventionala. Si pun pariu ca nici nu-i drept-credincios, cum vrea Trimisul lui Dumnezeu pe Pamant. Deci nu vine la Steaua. Clar.
.................................................. .................................................. ...
EXACT, LUMEA AR FI MAI BUNA SI MAI PUTIN VIOLENTA DACA NU ERAU DIN ASTIA IDIOTI CARE O CONDUC SI OR S-O SFIRSEASCA CURIND!********

delaparis
24th December 2007, 22:14
skept ... usor ....

Vostradamus
25th December 2007, 03:53
Nu va mai agitati atâta, il stiu pe Habib, e submediocru. Bai Jiji, se aude ? Dai banii aiurea si ne prelungesti agonia ...
Cu asa paparude de mana 7-a dintr-un campionat de cacao ca al Belgiei, vom ajunge sigur la mijlocul clasamentului.
Cine mama naibii e raspunzator de transferuri : A. Ilie, M. Lacatus, Argaseala, sau marele cioban sef ? Ca nu-si face treaba !
Vreti sa luati oameni buni la pret mic si apoi sa-i revindeti ? Incercati cu brazilienii Europei, din fosta Jugoslavie, sunt mult mai buni si se acomodeaza mai bine la noi.

lokoboy
25th December 2007, 08:36
Doamne,Argaseala asta chiar crede ca nu ne dam seama ca e prostu lu becali?Asta e jucator de CL?unt stelist dar decat sa imi vad echipa condusa de niste analfabeti si un oligofren ce face pe credinciosu'...

boni2204
25th December 2007, 10:03
Mda tu in schimb esti suficient de prost (no offence) .Ma mira ca multi de aci desfinteaza un jucator inainte de a-l vedea cum joaca.Trebuie asteptat sa vina, sa desfaca bagajele, sa intre ca rezerva in min 76 cand steaua pierde, sa fie huiduit la sfarsitul meciul, sa se acomodeze cateva saptamani timp in care sa nu-l supere pe antrenor,manager sau pe george si abia dupa aia vom vedea ce poate el cu adevarat.Trebuie tinut cont ca unii jucatori nu se acomodeaza niciodata, alti nu intra in planurile tactice (pentru ca ar fi al naibi de mirat daca la intrebat cineva pe Lacatusi ce fel de jucator ar vrea)

problema e ca jiji a tot trambitat transferuri de zeci de milioane si ce face el aduce un no name de prin liga a 2-a belgiana de fapt, ca la charleroi a jucat 2 meciuri si a inscris un gol.
pai lasa-ma frate ori vrei performanta ori ....:mda:
poate ca baiatul o fi bun, dar in niciun caz nu e un jucator cu care steaua ar face mai mult de un punct in liga cum a facut anul asta, nu are cum pt ca e tanar nu are experienta, nu are multe, iar asta cu mentalitatea - o pierde repede odata ajuns in bucuresti:D
sincer as vrea sa vad si eu jucatori straini de valoare in romania, dar se pare ca jiji umbla iar cu cioara vopsita:)
zicea cineva de ceea ce se intampla la arsenal si ii dau dreptate pai aia au peste 20 de scouteri in toata lumea si daca e nevoie urmaresc si fatul:D, dar bineinteles ca s-a gasit cineva sa il ia la misto ca doar la ASTA SUNTEM PRIMII si ne mai miram unde suntem si de ce suntem asa jos.
eu am ramas impresionat cand am vazut cum poate juca echipa a 3-a(cu 2 jucatori de la prima echipa si vreo 2 rezerve de drept la prima echipa in rest doar pustani care nu prind nici lotul in meciuri mai importante) a lui arsenal in meciul cu blackburn din cupa ligii. pai la noi daca o echipa joaca fara 3-4 jucatori titulari deja nu mai leaga o pasa:mda:
CRACIUN FERICIT TUTUROR!:ok:

krapulax
25th December 2007, 10:35
Mai ales de la o echipa gen Charleroi care-i de mijlocul clasamentului intr-un campionat mult mai slab cotat ca si al nostru?
'mult' mai slab? chiar?
eu zic ca tot cam pe acolo suntem, deci e ca si cum ai lua un jucator de rezerva de la vaslui sau bistrita. e drept ca are 20 de ani numa, si e bine facut.

habib asta va inscrie cel putin 12 goluri in retur. am zis!

_Razvi_
25th December 2007, 10:44
'mult' mai slab? chiar?
eu zic ca tot cam pe acolo suntem, deci e ca si cum ai lua un jucator de rezerva de la vaslui sau bistrita. e drept ca are 20 de ani numa, si e bine facut.

habib asta va inscrie cel putin 12 goluri in retur. am zis!


Va concretiza toate penalty'urile pe care le primeste steaua bonus si ajunge golgeter

Van Halen
25th December 2007, 10:58
Mi e rusine de suporteri de rezultat ca tine. Traiasca valorile si principiile umane.

Craciun Fericit tuturor

sunt si fani ai lui jiji care nu vad si nu stiu
sunt FANATICI si ATAT
ei nu vad ca acest club are profit iar profitul nu se reinvesteste cum ar trebui mai ales ca JIJIHNO se lauda cati bani baga el
aiurea transferuri de doi lei
inafara de emeghara su zapata restul sunt varza
cu lovin jucator cheie la steaua :happy ce sa mai spui
sunt mai stelist ca multi altii asta se poate dovedii oricand dar cel mai mult sufar cand vad clubul steaua pe mana acestui cioban, preferam sa nu ajungem in CL decat sa ne umileasca TOTI si sa ramana doar problema scorului
mai ganditi inainte de a scrie
auzi FORTZA JIJI? :happy

Gontel
25th December 2007, 13:15
intai sa il vedem la treaba, nu va mai dati cu parerea aiurea doar ca sa faceti misto de steaua. sigur ca faptul ca vine de la o echipa mediocra din belgia nu il recomanda ca un mare atacant.

iuli
28th December 2007, 14:16
Am vazut si eu declaratiile sclavului de Argaseala...
"Habibou a jucat doar 2 meciuri titular din cauza ca acolo sunt foarte multi jucatori foarte buni" :lol: Atentie !! Locul 11 in Belgia cu doar 20 de puncte, deci foarte buni :D

Si al doilea sclav, Adi Ilie, care nu mai are niciun cuvant de spus desi a jucat pe unde a jucat:
"Are scoala lui PSG" :lol: Care PSG bre? :happy Aceeasi echipa care in ultimii 5 ani a reusit cu greu sa se mentina in prima liga din Franta? :happy

ionut_cluj
28th December 2007, 14:51
Am vazut si eu declaratiile sclavului de Argaseala...
"Habibou a jucat doar 2 meciuri titular din cauza ca acolo sunt foarte multi jucatori foarte buni" :lol: Atentie !! Locul 11 in Belgia cu doar 20 de puncte, deci foarte buni :D

Si al doilea sclav, Adi Ilie, care nu mai are niciun cuvant de spus desi a jucat pe unde a jucat:
"Are scoala lui PSG" :lol: Care PSG bre? :happy Aceeasi echipa care in ultimii 5 ani a reusit cu greu sa se mentina in prima liga din Franta? :happy

aoleu bai minte luminata... ronaldinho a jucat la PSG acu cativa ani...oare nu e jucator bun? daca continuam analogia ta, atunci Corinthians e o echipa slaba. Nu, prietene, aceste echipe (Corinthians si PSG) vor ramane echipe mari pentru c a au scris istorie in fotbal.

iuli
28th December 2007, 15:28
Cand a fost Ronaldinho acolo, echipa juca in Europa bai paralelule...

Acum am vazut alta bomba, Palimaru !!!
Clar, steaua ia campionatul la pas daca mai ia doi jucatori de nivelul celor doi :lol:

Nico21
28th December 2007, 15:37
Acum serios,pentru mine ascensiunea lui Dihno a fost o imensa supriza...pai cand Rapidul a intalnit PSG,brazilianul practic nu a miscat intr-o dubla mansa,in fata lui...Perja...:D:D:D:D

ionut_cluj
28th December 2007, 15:39
Cand a fost Ronaldinho acolo, echipa juca in Europa bai paralelule...

Acum am vazut alta bomba, Palimaru !!!
Clar, steaua ia campionatul la pas daca mai ia doi jucatori de nivelul celor doi :lol:

pari putin mai destept decat un pahar de apa plata. pai ma, daca Deco a mers la FC Porto GRATIS din Brazilia, atunci baiatul asta de ce nu poate confirma? L-ai vazut tu jucand pe Habibou? Esti ceva scouter la AC Milan si nu stim noi? Hai ba stai jos ca nici mama omida nu esti.

iuli
28th December 2007, 16:08
bai paralelule...am zis doar ca e o rezerva la o echipa de pe locul 11 din belgia, dar nah, jucator de UCL :lol:

Inca una: jucator brazilian din liga a doua din Japonia !!! yupi !!!

Fotbalisti marfa, nu gluma

Datenshi
28th December 2007, 16:13
Eu zic sa renuntati la apelativele astea inainte sa degenereze discutia.

Nu stiu ce scouteri are Steaua, dar eu nu prea cred ca astia pot fi jucatori care sa faca diferenta.

YoYoyOi
28th December 2007, 16:31
tot incerc sa-mi dau seama ce vrea Becali sa obtina prin distrugerea Stelei. Ca doar asta face. Cu astfel de jucatori, cu astfel de perspective nu se poate decat sa se duca Steaua in jos cat mai mult. Si nu pot sa inteleg ce se urmareste...

Celso
28th December 2007, 16:36
"iau 5-6 armasari....care-i problema?!?..de sa vedeti ce rup cu ei" :cry:

Dani3l
28th December 2007, 17:25
bai paralelule...am zis doar ca e o rezerva la o echipa de pe locul 11 din belgia, dar nah, jucator de UCL :lol:

Inca una: jucator brazilian din liga a doua din Japonia !!! yupi !!!

Fotbalisti marfa, nu gluma

Ce necioplit...clicy,toure,zidane si alti jucatori,n-au pornit toti de la barca,real,ac milan..dar ne scuzi,smecherie mica..nu ne "pricepem" ca tine la fotbal...:shocked:

BBB
28th December 2007, 17:30
Jucatori mari de Liga Campionilor poti gasi si in liga 2 din serbia. Trebuie sa stii sa-i cauti. Habibou nu poate fi judecat pana nu e vazut jucand. Asa si Thereau a venit din postura de nime'n drum si mi s-a parut cel mai bun atacant din Ghencea la acea perioada. Uitati-va la cfr ca au adus petarde de jucatori de la liga 1-2 portugalia si nush ce liga 5 din coasta de fildes, care desi nu au fatza de CL, joaca foarte bine pentru campionatul romanesc: semedo cadu fabiani si alte exemple

BAK
28th December 2007, 19:33
jiji a declarat in prosport ca toti jucatorii care vin la steaua in iarna asta vor veni sub forma de imprumut

SORENSEN
28th December 2007, 20:14
Mda sa vada dc au valoare..ideea nu e rea..

Vladek
28th December 2007, 20:15
jiji a declarat in prosport ca toti jucatorii care vin la steaua in iarna asta vor veni sub forma de imprumut

GG vorbeste si el ca se auda vorbind. Mai bine nu-l ascultati.

BAK
28th December 2007, 23:34
Mda sa vada dc au valoare..ideea nu e rea..

sau nu vrea jiji sa bage bani in echipa....ce fel de echipa cu pretentii e asta, care imprumuta jucatori de la echipe mediocre din belgia...eventual la U sa vina jucatori imprumut, ca ne luptam pentru evitarea retrogradarii, insa la cea mai buna echipa din estul europei.......:no::no::no:

YoYoyOi
28th December 2007, 23:59
kkt :mda:

sper ca noul an sa-mi indeplineasca cea mai arzatoare dorinta pe plan fotbalistic :rolleyes:

promit ca o sa cumpar cea mai frumoasa coroana :D

effect
29th December 2007, 00:00
HAHAHAHA , tare yoyo :happy :lol:

blaga
29th December 2007, 00:00
Hihihi...de cand e ciobanul la echipa,Steaua a devenit subiect de caterinca nationala...:happy:happy:happy:happy


Pentru oameni dastepti ca tine, da.:ok:


de bine de rau noi macar am transferat ceva...patrupezii si cei de sub pod stau si se uita...sa nu mai vb de prazari...:happy:happy:happy


Fabiani danseazaaaa!
Campionii se distreaza!

GIGI(Steaua) si cu fratii(Becali+pacalicii BORCEA+TURCU) de la Dinamo
ori investesc mult si cu cap, ori se muta la volei.

Dani3l
29th December 2007, 00:12
Fabiani danseazaaaa!
Campionii se distreaza!

GIGI(Steaua) si cu fratii(Becali+pacalicii BORCEA+TURCU) de la Dinamo
ori investesc mult si cu cap, ori se muta la volei.

Si Anorthosis trece mai departe...:rolleyes:

effect
29th December 2007, 00:16
Dario Fernandez(Panionios) s-a inteles cu Steaua si va veni saptamana viitoare sa semneze contractul :ok: (gsp)

blaga
29th December 2007, 00:22
Sper ca nu i-ai ratat pe ratatii de la Steaua cand au reclamat offside:happy:happy:happy
la golul lui U
daca n-ai fost la meciu ala,
e greu sa-ti povestim cat de simpatizata e Steaua intre studentii ardeleni.

Dani3l
29th December 2007, 01:53
Mai,blaga,tu cu cine naiba vorbesti?:happy

YoNuTzz
29th December 2007, 02:04
Jucătorul Dario Fernandez de la Panionios , de 1.79 metri înălțime, 72 kg, 29 de ani, s-a înțeles cu Steaua! Fotbalistul avea contractul scadent în vara lui 2008, iar Panonios l-a vîndut în această iarnă pentru a nu-l pierde în iunie gratis. Steaua l-a achiziționat pe jucător pentru 700.000 de euro, după ce oferta inițială, de 550.000 de euro, a fost refuzată.

El va semna cu Steaua săptămâna viitoare un contract pe doi ani, cu posibilitatea de prelungire pentru încă un an. Fernandez a fost dorit și de Rapid, însă acesta a preferat Steaua. Gruparea din Giulești oferise mai mult decît roș-albaștri, însă fotbalistul a refuzat gruparea vișinie


wow....Panionios ce nume greu in Europa, iar suma de transfer e exorbitanta...

intradevar, vor fi transferuri spectaculoase...

Charon
29th December 2007, 03:00
ce subtil au bagat fitilul baietii astia de la gsp!:D
ce lupte s-au dus intre Steaua si Rapid pentru anonimul asta,cum a "preferat" el pe Steaua,deja e pregatit de derby.......:D

bai frate,chiar asa,se lupta granzii pentru anonimii astia?:happy
dintre milioanele de anonimi din fotbal,granzii Romaniei au pus ochii pe aceeasi oameni!
eu zic sa se si bata la propriu ,ca sa aiba presarii tacamul complet!

Vladek
29th December 2007, 10:38
E un transfer potrivit pentru o echipa de locul 3 sau 4. Nu stiu de ce va agitati atata. Doar nu va asteptati la cine stie ce mari lovituri, nu ? Macar stiu dracului ca e jucator strain, nu vreo panarama din campionatul intern care dupa ce ajunge la Steaua se culca pe-o ureche.

Nico21
29th December 2007, 10:40
:):)Cel mai penal site e rahatul ala de sport.ro,bre Demo...:)Mai acum cateva zile,asa trona pe site,cu litere imense:"Dupa Habibou,:):)alte doua nume grele:):) se pregatesc sa ajunga in Ghencea!"...ca sa vezi si sa nu crezi...

iuli
29th December 2007, 12:54
Ce necioplit...clicy,toure,zidane si alti jucatori,n-au pornit toti de la barca,real,ac milan..dar ne scuzi,smecherie mica..nu ne "pricepem" ca tine la fotbal...:shocked:

Ai dreptate, tu esti praf,
Ce tare, il compari pe Habibi cu Zidane :lol:


steaua a luat o rezerva de la locul 11 din Belgia. Atat si nimic mai mult

Celso
29th December 2007, 13:01
are dreptate iuli acum, serios....ala era rezerva la locul 11 din Belgia, un campionat pot spune mai slab decat al nostru..daca Steaua vroia intradevar sa ia un mijlocas dreapta bun il cumpara pe Szekely de la Galati si gata...., dar ala e scump, normal ca nu da Jiji atatia bani....ca de altfel toti conducatorii din Romania....

nu mai dati exemple cu fotbalisti de la Arsenal sau de la alte echipe din vest....acolo exista un alt sistem de recrutare a tinerilor ...

ionut_cluj
29th December 2007, 14:18
are dreptate iuli acum, serios....ala era rezerva la locul 11 din Belgia, un campionat pot spune mai slab decat al nostru..daca Steaua vroia intradevar sa ia un mijlocas dreapta bun il cumpara pe Szekely de la Galati si gata...., dar ala e scump, normal ca nu da Jiji atatia bani....ca de altfel toti conducatorii din Romania....

nu mai dati exemple cu fotbalisti de la Arsenal sau de la alte echipe din vest....acolo exista un alt sistem de recrutare a tinerilor ...

si de unde stii tu ca szekely asta e mai bun decat Habibou? ai citit in urina? Calmati-va ba cu discutiile astea, sa-l vedem la lucru si mai vorbim.

Celso
29th December 2007, 14:37
ce dreaq ma....aparati jucatori adusi de becali....

SORENSEN
29th December 2007, 14:43
Nu apara nimeni..dar dc nu l-a vazut nimeni e greu sa te pronunti obiectiv

effect
29th December 2007, 14:52
Celso ,nu stii de unde sare iepurele. Nu cred ca e jucatorul adus de Becali , Gigi stie doar sa se laude .

Hard
29th December 2007, 15:13
mor dinamovistii de transferurile Stelei ...

Cristian
29th December 2007, 15:16
Am auzit si eu de unu Bou si nu mai stiu cum.... vazut de pe DVD-uri :cry:

Celso
29th December 2007, 15:33
mai aduceti ma din astia...inca vreo 6... mie imi pare bine:D

steauasv
29th December 2007, 15:50
Ai dreptate, tu esti praf,
Ce tare, il compari pe Habibi cu Zidane :lol:


steaua a luat o rezerva de la locul 11 din Belgia. Atat si nimic mai mult

eu sincer...cred ca nu poti citi bine ce a scris omu...are mare dreptate...citeste pana la sfarsti..citeste de 5 ori...poate intelegi ce a vrut sa zica:headbang::headbang:

effect
29th December 2007, 16:06
mai aduceti ma din astia...inca vreo 6... mie imi pare bine:D

Nu vreau sa incep discutiile , da' decat sa aducem jucatori vopsiti si expirati(a se citi Stoican,Barcauan,Vali Nastase) mai bine merg pe mana astora

Lover
29th December 2007, 19:35
Nu apara nimeni..dar dc nu l-a vazut nimeni e greu sa te pronunti obiectiv

nu l`am vazut... da` ma indoiesc ca aia tineau un viitor Zidane pe banca . mai ales ca din cate am auzit are vreo 20 de ani. jucatorii buni incep sa joace de pe la 18-19 ani titulari, daca sunt buni la 20 ajung sigur in prima echipa ( mai ales la charleroi :ras-plans: )

Lordul
29th December 2007, 20:21
cristi de Boubatran ai vrut sa spui ...e jucator prin B da o trecut si pe la U.Cluj

SORENSEN
29th December 2007, 21:12
acum cu William asta nu prea e mult de zis...cartea de vizita spune totul ..24 de ani si joaca in div 2 japoneza :D

otinho
29th December 2007, 21:49
am auzit si eu de unu de la FC Abuja United din div a 18-a din Congo , cred ca ar fi bun pt noi

Moldovan Aurel
30th December 2007, 12:04
trebuie dat fiecarui jucator o sansa fie ca e alb negru sau rosu sau ce culoare o avea

iuli
30th December 2007, 12:49
eu sincer...cred ca nu poti citi bine ce a scris omu...are mare dreptate...citeste pana la sfarsti..citeste de 5 ori...poate intelegi ce a vrut sa zica:headbang::headbang:

Am inteles prea bine ce a vrut sa zica...dar nu poti compara aceste doua lucruri. Zidane era cel mai bun tanar din Franta, titular, la Cannes, o echipa de Cupa UEFA la acel moment. !!! Nu rezerva la locul 11 din Belgia la 20 de ani.
Eu asta zic...steaua vrea sa ia titlul cu bananieri.

lopez
30th December 2007, 18:56
Avem cea mai incompetenta conducere din lume .Cel putin Adi Ilie ala n-are nicio treaba ,nu e instare sa transfere nici un jucator din liga 4.

Adi Da Samraj
31st December 2007, 02:26
din pacate ai dreptate :(

gabisentimente
31st December 2007, 19:04
steaua a facut transferurile anului

gabisentimente
1st January 2008, 12:07
Saison 07/08 -3.100.000
Zugang
Eric Cosmin Bicfalvi (Jiul Petrosani) 250.000
Alexandru Tudose (UTA Arad) * -
Valentin Simion (UTA Arad) * -
Alin Constantin Litu (Jiul Petrosani) * -
Emanoil Valentin Badoi (Rapid Bukarest) 550.000
Cosmin Andrei Vatca (Otelul Galati) 350.000
Ifeany Innocenti Emeghara (FCU Politehnica Timisoara) 1.200.000
Adrian Neaga (Seongnam Ilhwa Football Club) 800.000
Pawel Golanski (Korona Kielce) 1.000.000
Ionut Rada (Rapid Bukarest)
Dorel Zaharia (Gloria Bistrita) 500.000
Mihaita Paunel Plesan (FCU Politehnica Timisoara) ?
Romeo Surdu (CFR Cluj) 800.000
Emil Ducu Ninu (Progresul Bukarest) ?
Robinson Zapata ( Unbekannt) 1.000.000
Mahamoudou Habibou (RSC Charleroi) * ?
Dario Ezekiel Fernandez (Panionios Athen) 800.000
Abgang
Apostol Muzac (Steaua Bukarest II) -
Saban (Maccabi Netanya) ablösefrei
Daniel Oprita (Dinamo Bukarest) ablösefrei
Stelian Stancu (FCU Politehnica Timisoara) 150.000
Cyril Théreau (RSC Anderlecht) 2.900.000
Sorin Ion Paraschiv (Rimini Calcio) 500.000
Élton (Al Nasr Dubai) 500.000
Alexandru Tudose (Gloria Buzau) * ?
Valentin Simion (Gloria Buzau) ?
Alin Constantin Litu (Gloria Buzau) ?
Mihai Gurita (Gloria Buzau) ?
Alexandru Iacob (Gloria Buzau) * ?
Gigel Coman (Universitatea Cluj) 100.000
Iulian Ochirosii (Gloria Buzau) * ?
Gabriel Bostina (Dinamo Bukarest) ?
Andrey (Cruzeiro EC Belo Horizonte) ?

Summe: 7.250.000 Summe: 4.150.000

steauasv
1st January 2008, 14:28
nu inteleg de ce ne chinuim atat...ca oricum nu putem schimba nimic..poate doar sa facem o rugaciune pentru minte conducatorilor...Fortza Steaua.. SI UN AN NOU FERICIT !! LA MULTI ANI STEAUA !!

Dogville
1st January 2008, 14:33
..nu stiu de va plangeti....pai din lista de mai sus numai sa nu vrei si tot faci o echipa bunicica....sau intervine incompetenta antrenorului....asta,da......

Vand vise
3rd January 2008, 14:10
pinto a semnat cu real :(

Vladek
3rd January 2008, 14:13
pinto a semnat cu real :(

:rolleyes::rolleyes: Wow, ce surpriza .. doar nu-si inchipuie cineva ca Steaua avea vreo sansa in fata Realului la transferuri.

YoNuTzz
3rd January 2008, 14:43
pinto a semnat cu real, william ala a refuzat oferta etc...
am avut dreptate cand am spus k aceasta "campanie" va fi inexistenta...
cu o asha conducere, nu prea ai cum sa speri la performanta...
doar printr-o minune putem prinde locul 2 pe bune...

Charon
3rd January 2008, 15:19
Oficialul stelist nu a dorit sa vorbeasca foarte multe lucruri despre faptul ca atacantul chilian Sebastian Pinto nu a mai ajuns la gruparea din Bulevardul Ghencea, ci la Real Madrid: "Nu am ce sa spun despre Pinto. A fost un DVD care nu se prea vedea....".

explicatia omului care se ocupa de transferuri :groggy:

YoYoyOi
3rd January 2008, 22:35
jenant :(

Lordliv
3rd January 2008, 22:40
am un deja vu!
parca privesc renumitele campanii de transferuri ale craiovei!

ps. cu ilie si costesin " manageri " olteni innascuti, nici nu ma mai mira...
se pare ca palimaru este de steaua la ora actuala...

YoYoyOi
3rd January 2008, 22:54
sau Steaua e de Palimaru :headbang:

Geografu
4th January 2008, 00:05
Ar fi culmea sa nu mai vina nici Habibou....:lol::headbang::groggy:

YoNuTzz
4th January 2008, 03:08
cik impresarul lui armenteros nici nu a auzit vreodata de vreo oferta a stelei...

Mario Di Lazi
4th January 2008, 09:04
multe pagini scrise pentru doar 1 transfer ...

Adi Da Samraj
4th January 2008, 13:51
"Nu am ce sa spun despre Pinto. A fost un DVD care nu se prea vedea....".

explicatia omului care se ocupa de transferuri :groggy:



- 1 RON: atît costă un DVD nou
- 2.500 de euro: un drum în Chile

gabisentimente
5th January 2008, 08:26
golgheterii in chile


Topscorers

Carlos Villanueva Audax Italiano 20
Cristián Canío Cobreloa 13
Pedro Morales U. de Chile 13
Manuel Villalobos Ñublense 13
Gabriel Vargas Cobresal 12
Gonzalo Fierro Colo Colo 11
Esteban Fuertes (ARG) U. Católica 11
Jaime Riveros Huachipato 10

Ioca10
5th January 2008, 13:31
Pinto: "as Da Real Pe Steaua. Am Auzit Ca Fanii Stelei Sunt Fanatici"

Dani3l
5th January 2008, 14:30
Fanaticule...
Sa-i zica cineva la Pinto, caci pe Santiago Bernabeu, erau 35.000 de romani STELISTI :yeah:

BAK
5th January 2008, 18:04
dute mah oaie, erau capsunari de-ai tai

ionut_cluj
5th January 2008, 19:19
dute mah oaie, erau capsunari de-ai tai

voi cand o sa aveti 35.000 de sustinatori la un meci in deplasare?:D

Dani3l
5th January 2008, 19:24
dute mah oaie, erau capsunari de-ai tai

Amant al vacilor,se scrie "du-te":D Bine mai,ionut...ce stie amantu vacarilor...el "stie" de pe net:happy
Apropo,a fi amant,nu e o jignire..e ceva magulitor,nu orice poate fi amant...:happy

iuli
5th January 2008, 19:39
Fanaticule...
Sa-i zica cineva la Pinto, caci pe Santiago Bernabeu, erau 35.000 de romani STELISTI :yeah:

capsunari

Dani3l
5th January 2008, 19:44
Sunt romani..nu toti sunt sefi de banci...toate neamurile tale sunt sefi de banci?!Unii erau medici,altii zidari, samd.Imp e ca au fost la meci ;)

Ferdininho
5th January 2008, 20:12
voi cand o sa aveti 35.000 de sustinatori la un meci in deplasare?:D

Voi de cand nu ati mai avut 35000 pe Ghencea?
Defapt Ghencea are numai 25000 capacitate, cand au fost 25000 ultima data?

Dani3l
5th January 2008, 20:24
Pai,n-ai de unde sa stii,la orice meci trebuie nevandute 10% din capacitatea stadionului.Dar,stai flex,cand am avut stadion mai mare,am fost 50.000 pe Lia Manoliu.

Bell
5th January 2008, 21:47
Amant al vacilor,se scrie "du-te":D Bine mai,ionut...ce stie amantu vacarilor...el "stie" de pe net:happy
Apropo,a fi amant,nu e o jignire..e ceva magulitor,nu orice poate fi amant...:happy

bai oaie, nu te lega de clujeni, tine-ti fanteziile sexuale pentru tine... perversa ce esti

orice echipa romaneasca ar fi jucat ar fi avut acelasi numar de spectatori... mare rahat steaua ce sa-ti spun... poate acum cu transferurile astea senzationale o sa mai va revigorati un pic.. in sensul ca nici vorba...:happy

BAK
5th January 2008, 21:58
Amant al vacilor,se scrie "du-te":D Bine mai,ionut...ce stie amantu vacarilor...el "stie" de pe net:happy
Apropo,a fi amant,nu e o jignire..e ceva magulitor,nu orice poate fi amant...:happy

cine vorbeste....eu spun sa lasi oile ca nu iti fac bine si gaseste-ti o femeie adevarata....auzi la el, taran din maramures, cu impresii ieftine....tu cu ce te ocupi mah, ca toti astia din maramures ba vindeti masini din germania, ba haine si parfumuri furate din italia....iar despre amant, pai poti sa o intrebi pe maicata ce fel de amant sunt:happy:happy

Dani3l
5th January 2008, 22:10
Bak:mai prostul vacii..:happy daca tot vrei sa jignesti pe cineva,scrie corect..imbecil cu documente de vaca texana:) Se scrie "*******" ...
clopotelule,du-te vere si vezi de famagusta ta...sunteti o echipa de 0 cupe,0 campionate si tot asta o sa ramaneti si in continuare.
PS bak-ul prostea,sa iti reamintesc de unde a inceput Caritasul si cate familiii a nenorocit?!Sa-i pupati... lui stoica,asa s-au imbogatit multi clujeni..isi aduceau tot familionul,sa stea pe rand la intins mana...

Ferdininho
5th January 2008, 22:30
Maramuresul cu shtoia :happy :happy :happy :happy

Dani3l
6th January 2008, 01:09
Maramuresul cu shtoia :happy :happy :happy :happy
Pai..timisoreni anti-bucuresti sustin o echipa venita de la Bucuresti...in + si frati cu niste baieti din bucuresti..ia vezi.:groggy:
on topic:azi,tre sa vina tatal lui pinto!:D Cica..sa vedem!:)

ionut_cluj
6th January 2008, 02:36
Voi de cand nu ati mai avut 35000 pe Ghencea?
Defapt Ghencea are numai 25000 capacitate, cand au fost 25000 ultima data?

dinamo a jucat cu lazio, in tara in care se presupune ca-s ceio mai multi romani. cati romani au fost? Oare daca era aek-policlinica bragadiru cati suporteri erau?

Ferdininho
6th January 2008, 12:37
dinamo a jucat cu lazio, in tara in care se presupune ca-s ceio mai multi romani. cati romani au fost? Oare daca era aek-policlinica bragadiru cati suporteri erau?

Ati avut 35000 din conjuctura...orice echipa romaneasca avea atatia.
Dovada ca daca erau organizati se aflau in acelasi sector de tribuna,au fost imprastiati prin tot stadionul. Crede-ma am vb recent (de sarbatori) cu persoane care au fost la meci si nu erau ultrasi stelisti asa cum sustineti defapt nu tineau cu Steaua. Sunt multi care aveau prieteni spanioli suporteri Real si au mers impreuna cu ei la meci, le-au facut rost de bilete si au stat cu ei in sector.

De la finala de CCE '85 dintre Juve-Liverpool (intreaba parintii) UEFA a luat masuri speciale ca suporterii unei echipe sa nu mai ajunga in sectorul suporterilor adversi

Referitor la media de spectatori pe meci in Liga I mai consulta statisticile sau voluntariatul in PNG iti ocupa tot timpul.

Radu
6th January 2008, 12:51
ba terminati-va cu spectatori si toate kkt-urile pt mine nu conteaza k suntem 3000 sau ca suntem 30000...decat 30000 prosti mai bine 3000 care sa cante si sa faca atomsfera....:ok:

Elphax
6th January 2008, 13:21
? dar tot prosti ...

ionut_cluj
6th January 2008, 13:54
Ati avut 35000 din conjuctura...orice echipa romaneasca avea atatia.
Dovada ca daca erau organizati se aflau in acelasi sector de tribuna,au fost imprastiati prin tot stadionul. Crede-ma am vb recent (de sarbatori) cu persoane care au fost la meci si nu erau ultrasi stelisti asa cum sustineti defapt nu tineau cu Steaua. Sunt multi care aveau prieteni spanioli suporteri Real si au mers impreuna cu ei la meci, le-au facut rost de bilete si au stat cu ei in sector.

De la finala de CCE '85 dintre Juve-Liverpool (intreaba parintii) UEFA a luat masuri speciale ca suporterii unei echipe sa nu mai ajunga in sectorul suporterilor adversi

Referitor la media de spectatori pe meci in Liga I mai consulta statisticile sau voluntariatul in PNG iti ocupa tot timpul.

astea-s basme pe care doar voi le credeti. Probabil te vezi mai frumos in oglinda dupa ce vezi textul tau:happy:happy

Dani3l
6th January 2008, 14:21
Steaua oferă 6 milioane de dolari pentru Jose Sand

BUCUREȘTI / 14:00, 6.01.2008

Cotidianul El Ideal Gallego a anunțat, duminică, citând surse apropiate clubului Lanus, că FC Steaua ar fi dispusă să plătească până la șase milioane de dolari pentru a-l achiziționa pe atacantul Jose Sand.

Potrivit sursei citate, oferta vicecampioanei României a venit după ce de serviciile jucătorului s-a arătat interesat și clubul rus Saturn Ramenskoe.

"Acum ne gândim doar la posibilitățile reale pentru jucător, care va face saltul în Europa", a comentat agentul atacantului, Juan Cruz.
http://www.mediafax.ro/sport/steaua-ofera-6-milioane-de-dolari-pentru-jose-sand.html?1689;2324473

Nico21
6th January 2008, 14:25
dinamo a jucat cu lazio, in tara in care se presupune ca-s ceio mai multi romani. cati romani au fost? Oare daca era aek-policlinica bragadiru cati suporteri erau?



Cainii au fost vreo 2000 in Italia...dar pe alese...suporteri adevarati...nu vopsiti pe fete,semintari,cu gornite cu freon,cum ati avut voi pe Santiago Bernabeu...in plus,romanii din Italia nu au putut sa riste sa ajunga la acel meci pentru ca aproape toate brigazile dure din galeria laziala,au stat la panda si au asteptat orice grup de suporteri romani care nu era insotit de fortele de ordine...in Spania,romanii s-au pozat inainte de meci cu suporterii Realului...ce zici,asa ceva era posibil cu suporterii laziali?...in plus,in perioada cand a jucat Steaua la Madrid,erau niste Sarbatori de ale lor,si toata lumea a fost libera...

steauasv
6th January 2008, 14:50
vorbim de TRANSFERURI DE IARNA - STEAUA? sau de suporterii de pe nu stiu ce stadioane si alte balaverne?

Brian
6th January 2008, 15:47
Gabi Safta: „Barcelona s-a interesat de Florin Lovin și de Nicolae Dică”
sursa:gsp

De unde le scot unii?....a doua "bomba" legata de Steaua intr-o singura zi....
Inainte intram pe site-uri de bancuri k sa rad....acum intru pe GSP sau alte site-uri de sport....:happy

Radu
6th January 2008, 16:09
Cainii au fost vreo 2000 in Italia...dar pe alese...suporteri adevarati...nu vopsiti pe fete,semintari,cu gornite cu freon,cum ati avut voi pe Santiago Bernabeu...in plus,romanii din Italia nu au putut sa riste sa ajunga la acel meci pentru ca aproape toate brigazile dure din galeria laziala,au stat la panda si au asteptat orice grup de suporteri romani care nu era insotit de fortele de ordine...in Spania,romanii s-au pozat inainte de meci cu suporterii Realului...ce zici,asa ceva era posibil cu suporterii laziali?...in plus,in perioada cand a jucat Steaua la Madrid,erau niste Sarbatori de ale lor,si toata lumea a fost libera...
vad ca le ai cu fenomenu samd...dak tot sti atatea zi u cati am plekt noi la madrid...ma refer PN si PS...:ok:

YoNuTzz
6th January 2008, 17:22
oricum habibou sau cum il cheama va fi singurul transfer al stelei...

gabisentimente
6th January 2008, 17:46
in romania este steaua si restul lumii

ionut_cluj
6th January 2008, 23:40
Cainii au fost vreo 2000 in Italia...dar pe alese...suporteri adevarati...nu vopsiti pe fete,semintari,cu gornite cu freon,cum ati avut voi pe Santiago Bernabeu...in plus,romanii din Italia nu au putut sa riste sa ajunga la acel meci pentru ca aproape toate brigazile dure din galeria laziala,au stat la panda si au asteptat orice grup de suporteri romani care nu era insotit de fortele de ordine...in Spania,romanii s-au pozat inainte de meci cu suporterii Realului...ce zici,asa ceva era posibil cu suporterii laziali?...in plus,in perioada cand a jucat Steaua la Madrid,erau niste Sarbatori de ale lor,si toata lumea a fost libera...

nu cred ca era posibil, in mod normal niste oameni care merg la un meci de fotbal se taie inainte de inceperea partidei, deci nu mi-as inchipui atata inteligenta din partea lor.

corello
6th January 2008, 23:46
cred ca il regretati pe meme mai mult ca niciodata
adica meme facea treaba nu gluma dar voi si presa v-ati axat pe "actiunile" din afara manageriatului
desi nu il am la suflet pe meme pot sa zic ca mai bun manager ca el nu prea este in "lig uan"

Bell
8th January 2008, 03:35
Bak:mai prostul vacii..:happy daca tot vrei sa jignesti pe cineva,scrie corect..imbecil cu documente de vaca texana:) Se scrie "*******" ...
clopotelule,du-te vere si vezi de famagusta ta...sunteti o echipa de 0 cupe,0 campionate si tot asta o sa ramaneti si in continuare.
PS bak-ul prostea,sa iti reamintesc de unde a inceput Caritasul si cate familiii a nenorocit?!Sa-i pupati... lui stoica,asa s-au imbogatit multi clujeni..isi aduceau tot familionul,sa stea pe rand la intins mana...

:happy ce mare ciuda :happy... lasa ma ca toate au un inceput... fi numa' atent la retur :)

PS: Eu am chiar am scos good pesetas de la Caritas :happy... altii fraieir si-au vandut vaca, calu', casa si au suflat in dramba dupa aia :happy.. tulai ca asha o fost de mizer Clujuletul meu atunci... au curs din toata tara sa se imbogateasca... dar ei n-au stiut ca castigurile era doar pentru clujeni :happy... acum mi-e clar de ce multi inca ne urasc... hahahhahahahaha
Sper ma dnile ca n-ai pierdut chiar tot....

Bell
8th January 2008, 03:43
Steaua oferă 6 milioane de dolari pentru Jose Sand

BUCUREȘTI / 14:00, 6.01.2008

Cotidianul El Ideal Gallego a anunțat, duminică, citând surse apropiate clubului Lanus, că FC Steaua ar fi dispusă să plătească până la șase milioane de dolari pentru a-l achiziționa pe atacantul Jose Sand.

Potrivit sursei citate, oferta vicecampioanei României a venit după ce de serviciile jucătorului s-a arătat interesat și clubul rus Saturn Ramenskoe.

"Acum ne gândim doar la posibilitățile reale pentru jucător, care va face saltul în Europa", a comentat agentul atacantului, Juan Cruz.
http://www.mediafax.ro/sport/steaua-ofera-6-milioane-de-dolari-pentru-jose-sand.html?1689;2324473

ma, nu te mai ajita atata ca numa' cu niegru' ala ramaneti.. ca nu mai baga oieru' nimic in echipa... eventual mai vinde.... :happy sper sa nu prindeti nici uefa macar... indiferent ce facem noi vreau sa zic...

Benny
8th January 2008, 10:17
vorbim de TRANSFERURI DE IARNA - STEAUA? sau de suporterii de pe nu stiu ce stadioane si alte balaverne?
Pai transferurile anuntate si balivernele nu se exclud reciproc.


in romania este steaua si restul lumii
Aproape corect. Corect este: Steaua si Romania sunt restul lumii.

BAK
12th January 2008, 19:42
Care crezi ca e transferul iernii pina in acest moment in Liga I?

Habibou (Steaua) 572 ( 44.14 %)
Dorsin (CFR) 237 ( 18.29 %)
Peralta (CFR) 223 ( 17.21 %)
Dubarbie (CFR) 66 ( 5.09 %)
Hirschfeld (CFR) 58 ( 4.48 %)
Ruiz (CFR) 54 ( 4.17 %)
Badoi (Timisoara) 43 ( 3.32 %)
Philippe Leonard (Rapid) 27 ( 2.08 %)
Brezinsky (Timisoara) 16 ( 1.23 %



....................de pe stelisti.ro............multi, da.......

PerVersion
13th January 2008, 03:50
Pai daca asta e parerea oamenilor... ce vrei si tu? :)

Prome
13th January 2008, 17:34
bla bla canci transferuri iarna asta

vrajeli de ale lui becali ca de obicei, ca nu vrea sa plateasca mult ca strica echipa, nu ca nu are bani saracia

Sergio_D
14th January 2008, 22:55
DINO EZE A SEMNAT CU STEAUA!

Site-ul oficial al Stelei, www.steauafc.com, anunta faptul ca mijlocasul Gloriei Buzau, Dino Eze, a semnat un contract cu Steaua, echipa pentru care va evolua in urmatorii patru ani. Nigerianul in varsta de 23 de ani, care a evoluat in 18 partide din acest sezon si a marcat un gol pentru buzoieni, a declarat in mai multe randuri ca isi doreste sa joace la Steaua.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns aici. Orice fotbalist care evolueaza in Romania isi doreste sa ajunga, intr-o buna zi, la Steaua. Pot spune ca mi s-a indeplinit acest vis", a declarat Eze.

Sa ii credem, sa nu ii credem? :cry:

m8k
14th January 2008, 23:01
Mare transfer acesta!:D Mai vin 2 atacanti de la Jiul si steaua e gata sa castige campionatul!:happy

moty
14th January 2008, 23:04
gata, au inceput sa suiere transferurile bomba!

YoYoyOi
14th January 2008, 23:04
si apoi sa nu iti vina sa injuri de toti zeii cunsocuti si necunoscuti? :headbang: :headbang: :headbang: caca-m-as in mustata lui de oligofren tembel :mda:

moty
14th January 2008, 23:06
idiotii astia glumesc numai cand e vorba de transferuri adevarate. cand e vorba de "petarde" gen Eze, Palimaru s.a. e bine sa-i luam in serios!

YoYoyOi
14th January 2008, 23:08
pai a aparut pe site-ul Stelei, ce mai e de negat????

e al nostru si putem sa ne stergem in cur cu el :headbang:

jucatori fenomenali, echipa fenomenala :sleep: :ciocan:

Oaia Dolly
15th January 2008, 09:56
Sa- i dam o sansa si lui dino totusi, mai rau ca Nesu sau Croitoru nu are cum sa fie.

m8k
15th January 2008, 19:37
Mare transfer acesta!:D Mai vin 2 atacanti de la Jiul si steaua e gata sa castige campionatul!:happy

...dupa cum anticipam...:happy

"Managerul general al clubului Jiul Petrosani, Ioan Sdobis, a declarat, marti, ca jucatorul Alin Abuzatoaie este foarte aproape de un transfer la FC Steaua Bucuresti in baza unui contract de colaborare intre cele doua grupari,"

:happy:happy:happy

YoYoyOi
15th January 2008, 20:00
de la Unirea Dej nu ia pe nimeni? :headbang:

Prome
16th January 2008, 17:02
e lasa ca e mai bine sa ia multi si prosti decat putini si la fel de prosti :) asa cine stie cum pica unu bun :P

Vladek
16th January 2008, 18:07
e lasa ca e mai bine sa ia multi si prosti decat putini si la fel de prosti :) asa cine stie cum pica unu bun :P

Cuvinte ce descriu de minune politica de transferuri a FC Steaua Bucuresti. Transferam la nimereala, numai ieftini sa fie. Pana la urma nu se poate sa nu nimerim ceva, macar acceptabil. Si apoi sa vezi ce ne umflam in pene.

Bell
16th January 2008, 22:29
lasa ca vedeti voi ce surprize va pregateste jiji... o sa aduca 3 atacanti de o sa murim de ciuda toti.. sau de ras??!!! :happy... dar la urma urmei voi sunteti doar la 8 puncte de noi si mai sunt 15 etape... cum de altfel foarte pertinent realiza si Radoi in cugetarile-i profunde... si ca sunt sanse sa ii depasiti pe "frustratii" de la CFR...:happy... Mai il dati pe Dica si pe dl. Goe si sunteti up and running for CL...

Lasand gluma la o parte un pic... chiar is curios daca o sa cumparati vreun jucator...sau poate v-ati hotarat sa ne umiliti si sa castigati campinatul chiar facand achizitii la misto :happy...

lopez
18th January 2008, 12:13
^Acum mai razi ma bozgor canadian? N-a avut neam de neamu CFR-ului asemenea atacanti.Fabbiani ala da goluri numai din noroc ca pana se misca ..arbitrii sa traiasca ,asta e deviza voastra

KinSlayer
18th January 2008, 13:48
Daca echipa Stelei va fi imbunatatita cu ceea ce se spune in presa ....atunci sigur echipa se va intari fff mult din punct de vedere ofensiv;)....si vor inlocui eventualele plecari ale lui Dica,Lovin,Goian etc:D

CFR1907
21st January 2008, 11:01
E destul de ciudata campania de transferuri a Stelei. A transferat niste jucatori care au avut probleme de comportament in trecut. La prima vedere jucatorii par destul de valorosi numai ramane de vazut daca jucatorii se vor integra si nu vor strica atmosfera in vestiar.

Vladek
21st January 2008, 11:04
E destul de ciudata campania de transferuri a Stelei. A transferat niste jucatori care au avut probleme de comportament in trecut. La prima vedere jucatorii par destul de valorosi numai ramane de vazut daca jucatorii se vor integra si nu vor strica atmosfera in vestiar.

Atmosfera din vestiar si asa nu are cum sa fie prea grozava, in conditiile in care e destul de clar ca echipa se imparte in "preferatii lui GG" si "restul".

Posibil ca cei 3 sa fie amatori de petreceri, dar mai important e sa-i vedem pe teren. Daca isi fac treaba, n-au decat sa rupa barurile. Ca doar n-or fi restul fotbalistilor niste pocaiti si doar astia niste petrecareti.

CFR1907
21st January 2008, 11:25
Atmosfera din vestiar si asa nu are cum sa fie prea grozava, in conditiile in care e destul de clar ca echipa se imparte in "preferatii lui GG" si "restul".

Posibil ca cei 3 sa fie amatori de petreceri, dar mai important e sa-i vedem pe teren. Daca isi fac treaba, n-au decat sa rupa barurile. Ca doar n-or fi restul fotbalistilor niste pocaiti si doar astia niste petrecareti.

Eu cand am zis ca ar putea strica atmosfera din vestiar m-am referit la altceva. Dayro a fost in anii trecuti in atentia mai multor cluburi importante din Euroba, dar de fiecare data transferurile au picat din cauza comportamentului sau. In caz ca nu stiai, acum un an si-a lovit antrenorul pentru ca l-a tinut rezerva. Sa nu mai vorbesc de Mendoza, care acum o luna a adus alcool si prostituate in cantonamentul echipei lui nationale, sau cand a jucat la Olympique Marseille a fost client fidel al cluburilor de noapte si in campionat nu a marcat decat un gol in 20 de partide.
Asa ca daca nu ii supraveghiati foarte atent pe jucatorii astia puteti sa va ardeti rau de tot cu ei.

Vladek
21st January 2008, 11:35
Eu cand am zis ca ar putea strica atmosfera din vestiar m-am referit la altceva. Dayro a fost in anii trecuti in atentia mai multor cluburi importante din Euroba, dar de fiecare data transferurile au picat din cauza comportamentului sau. In caz ca nu stiai, acum un an si-a lovit antrenorul pentru ca l-a tinut rezerva.


Hopa ! :D Ia uite, asta nu stiam. Totusi, nu-l vad eu pe Dayro asta sarind la Lacatus. Nici Lacatus nu si-a castigat porecla de "Fiara" degeaba :D .



Sa nu mai vorbesc de Mendoza, care acum o luna a adus alcool si prostituate in cantonamentul echipei lui nationale, sau cand a jucat la Olympique Marseille a fost client fidel al cluburilor de noapte si in campionat nu a marcat decat un gol in 20 de partide.
Asa ca daca nu ii supraveghiati foarte atent pe jucatorii astia puteti sa va ardeti rau de tot cu ei.

Evident ca exista riscuri. Dar parca tot e mai bine sa-ti asumi riscul sa rupa baietii barurile decat sa-ti asumi riscul de miza tot pe jucatori lipsiti de valoare, plictisiti sau care fac 1 meci bun si 3 mediocre si 3 slabe.

Deocamdata la Steaua situatia e ceva gen "mai bine decat nimic".

YoYoyOi
21st January 2008, 12:24
lasa mai ca si Mutu a fost ce-a fost si acum rupe portile in Italia :D

poate se mai cumintesc oamenii, vazand ca nu le merg transferurile bune din cauza comportamentului...

Dani3l
21st January 2008, 12:51
Eu cand am zis ca ar putea strica atmosfera din vestiar m-am referit la altceva. Dayro a fost in anii trecuti in atentia mai multor cluburi importante din Euroba, dar de fiecare data transferurile au picat din cauza comportamentului sau. In caz ca nu stiai, acum un an si-a lovit antrenorul pentru ca l-a tinut rezerva. Sa nu mai vorbesc de Mendoza, care acum o luna a adus alcool si prostituate in cantonamentul echipei lui nationale, sau cand a jucat la Olympique Marseille a fost client fidel al cluburilor de noapte si in campionat nu a marcat decat un gol in 20 de partide.
Asa ca daca nu ii supraveghiati foarte atent pe jucatorii astia puteti sa va ardeti rau de tot cu ei.

Rade ciob de oala sparta...suferi de amnezie?!Sa-ti reamintesc de petrecerile lui cadu & co. in cluburile din cluj!?Se pare ca iti amintesti doar ce-ti convine...:rolleyes: Vreau sa vad jucatorul acela,care va incerca sa-l loveasca pe Lacatus...:happy

Prome
21st January 2008, 13:25
nu stiu de ce am eu o mica presimtire ca Dayro Moreno nu mai vine la Steaua :)

Brian
21st January 2008, 13:41
Cik vine marti....Sa vedem ce va fi....

4ndy
21st January 2008, 20:23
Baaa, da' Steaua a devenit baza de atacanti? Si la mijloc cine mai joaca??.. N-avem niciun playmaker ca lumea..

YoYoyOi
21st January 2008, 20:36
il muta pe Dicanho la mijloc, alaturi de 0Petre :D

lopez
21st January 2008, 21:08
Pancu la Steaua?? Nu stiu sincer sa fiu cum mai joaca el acum..dar mie intotdeauna mi-a placut jucatorul asta ,chiar si cand era la rAPID

Sunchase
21st January 2008, 21:10
“Suporterii rapidisti sa stea linistiti! Pancu nu va juca niciodata la Steaua! Am vorbit cu el acum citeva minute si mi-a spus ca nici pentru zece miliarde de euro nu va juca acolo. Pancu face parte din familia noastra si nu poate trada culorile alb-visinii. Ii transmit lui Gigi Becali ca nici cu sute de miliarde de euro nu poate cumpara un rapidist. Pancu m-a asigurat ca desi fratii Becali trag de el sa mearga in Ghencea, nu va trada niciodata Rapidul”, a declarat Corsicanu’.

Radu
21st January 2008, 21:13
ce sa caute mercenaru asta la noi...remember meciu q besiktas,, Pancule , Pancule sa-ti dau la ****" sau o sa rasune iar din Ghencea

pancu, pancu tomberoooon , tomberoooonn!!!!!!
Akum alegeti voi :D

YoYoyOi
21st January 2008, 21:28
hai ma da-l in boale pe Corsicanu :happy

lopez
21st January 2008, 21:34
^ Da ar fi culmea...De cand e Corsicanu in mijlocu evenimentelor ?Imi vine sa rad numai cand mi-l imaginez .Cand o sa se vada Pancu fara echipa ar fi ultimu om la care sa se gandeasca

Vladek
21st January 2008, 21:40
^ Da ar fi culmea...De cand e Corsicanu in mijlocu evenimentelor ?Imi vine sa rad numai cand mi-l imaginez .Cand o sa se vada Pancu fara echipa ar fi ultimu om la care sa se gandeasca

Ce-ai dom'le, indraznesti cumva sa comentezi declaratiile expertului de reputatie mondiala, galactica, universala chiar, Gigi Corsicanu ? Tu nu stii ca astia de la Rapid nici sosete nu-si cumpara pana nu primesc aprobare de la marele Corsican :happy:happy:happy ?

PS : Eu sper sa-si gaseasca Pancu alta echipa. Ce dracu, pana acum Dinamo servea drept locatie de revopsire ale gloabelor refuzate la export ale fratilor Becali. Acum trebuie sa contribuim si noi ?

YoYoyOi
21st January 2008, 21:42
poi daca ne-am reinfratit :headbang: trebuie sa contribuim la bunastarea intregii familii Becali :ciocan:

Vladek
21st January 2008, 21:54
poi daca ne-am reinfratit :headbang: trebuie sa contribuim la bunastarea intregii familii Becali :ciocan:

Corect ! In vreme ce niste ... naivi isi spar capetele (virtual), Gigi si Copos se distreaza impreuna.

Gigi + Copos = Love (cu nabadai uneori, ce-i drept). :happy:happy

Bell
22nd January 2008, 04:13
^Acum mai razi ma bozgor canadian? N-a avut neam de neamu CFR-ului asemenea atacanti.Fabbiani ala da goluri numai din noroc ca pana se misca ..arbitrii sa traiasca ,asta e deviza voastra

bai tigan stelist rad cand am chef... alte explicatii nu meriti ca scrii numai ineptii

SAMM
22nd January 2008, 20:02
Dupa o escala la Madrid, columbianul Dayro Moreno a sosit marti în România, fiind asteptat la aeroport chiar de catre managerul sportiv Adrian Ilie. Oficialul bucurestenilor nu a fost scutit de emotii, provocate de faptul ca primise pe parcursul zilei câteva informatii eronate în legatura cu traseul lui Moreno pe ruta Bogota – Bucuresti. Insotit de mama, prietena si impresarul sau, Dayro a refuzat sa ofere declaratii pâna în momentul prezentarii sale oficiale, prevazuta pentru miercuri.


Iata ca astfel cel mai important jucator care a ajuns vreodata in Romania este aici.

Felicitari Cobra


Propun sa facem un poll cu numele celor mai importanti jucatori straini veniti in Romania. Astept propuneri

SAMM
22nd January 2008, 20:22
un distrus

PerVersion
22nd January 2008, 21:15
Poate ar fi o idee sa-l vedeti la lucru macar cateva meciuri, inainte sa-l catalogati drept "cel mai important jucator" care a ajuns in Romania. Spun asta pt ca am avut si noi un jucator titular in nationala Boliviei, care a cam rupt banca de rezerve in ultimii 2 ani, desi nu era un jucator rau. Dar e foarte important sa se adapteze, daca nu reuseste, nu va putea juca la adevarata valoare. Cam in aceeasi situatie e si Surdu...

adymax
24th January 2008, 00:15
Poate becali sa vi-l aduca pe Ronaldinho pt ca cu Lacatus nici pe loc de UEFA nu terminati.

Universal
24th January 2008, 00:27
ma indoiesc de afirmatia ta..eu pot spune ca echipa ta va retrograda , din pacate. Cu Lacatus, Steaua va termina minim pe locul 2

Noi sa fim sanatosi, cu 5 achizitii..si toti negrii ;) o sa puna osul la munca...

adymax
24th January 2008, 00:36
Mai vedem noi...de ce nu vedeti realitatea..Laca nu stie sa comunice cu jucatorii si mai are si alte probleme. Din cauza lui suntem unde suntem.

CFR1907
24th January 2008, 10:45
Astia sunt jucatori luati de pe Youtube si in campionat nu vor face mai nimic. Mai aveti o luna de asteptat si o sa-mi dati dreptate.:)