PDA

View Full Version : Amicale CFR Cluj



samar
22nd January 2008, 18:40
CFR este condusa cu 2-0 de Arsenal Kiev in primul meci amical din aceasta pauza competitionala:yeah:
Astept suporterii sa ne comenteze evolutiile proaste cu echipele internationale in comparatie cu cele din campionatul nostru...
aaaaa...dragi redactori ai ONLINESPORT NEWS...va rog eu frumos sa nu ma obligati sa va solicit tot timpul rectificari...este obositor...:lol:
Vedeti ca ati omis sa schimbati clubul pe prima pagina si ati incadrat amicalul lui CFR la clubul Dinamo...:D
Rusinica...rusinica...:shocked:

samar
22nd January 2008, 19:00
Scor final...preferential de altfel...0-2 :D

Dogville
22nd January 2008, 19:23
....bravo baieti...faceti pirtie pentru Steaua si Rapid c-asa e frumos....inteleg,totusi,ca Arsenal nu e din London ci din Kiev.....Ando,revino.....


...un fan!!!!

samar
22nd January 2008, 19:24
Acu' mi-ati incadrat meciul amical al lui Rapiduletu' la clubul Dinamo...Incredibil!!!Domnilor ...sunteti dinamovisti????:headbang:

PerVersion
22nd January 2008, 20:52
De ce un thread nou pt asta? Vorbeam deja de primul amical din acest cantonament, in alt thread.

In fine, rezultat surprinzator la prima vedere. In cele 2 reprize au evoluat 2 echipe diferite.

In prima au jucat multi dintre cei care evoluau de obicei in primul 11, dar cativa dintre ei pe pozitii noi. Panin a trecut de pe stanga pe dreapta, Trica care evolua de obicei in centru a trecut pe dreapta, Leao care de obicei era pe banca i-a luat locul lui Trica, iar Semedo a fost trecut in atac alaturi de Fabbiani.
Rezultatul? 0-1 in prima repriza. Nu stiu daca Andone a incercat ceva experiment sau era singurul mod in care putea sa le dea sansa tuturor de a evolua in cele 2 reprize... dar in mod cert rezultatul nu a fost unul satisfacator.

In a 2-a repriza au evoluat majoritatea jucatorilor care luau loc pe banca de rezeve de obicei, sau chiar in tribuna, si cativa din cei care au venit in aceasta iarna. Andone a jucat un 4-3-3 in aceasta repriza, dar mai degraba din cauza ca printre cei care au jucat erau mai multi de profil ofensiv. Rezultatul? Acelasi.. 0-1.

Spre deosebire de primul meci, in acesta au aparat ceilalti 2 portari din lot. Nu stiu in ce masura au fost vinovati la golurile luate, dar oricum, Nuno Claro si Turcas cred ca au devenit optiunea 3 respectiv 4, in ceea ce priveste postul de portar.

Din punctul meu de vedere, singurele certitudini pana acum sunt Hirschfeld si Dorsin. Cred ca isi vor face loc in primul 11.

In afara de faptul ca s-au facut mai degraba niste experimente, si Andone a incercat sa ruleze tot lotul in cele 2 meciuri din acest cantonament, n-as putea sa dau un alt motiv pt aceste rezultate, care sunt mai degraba nesatisfacatoare. 0-0 cu Energie Cottbus si 0-2 cu Arsenal Kiev, echipe care nu se descurca prea bine in campionatele in care evolueaza. Ar mai fi de zis ca initial Andone nu a vrut sa programeze nici macar un meci, aceasta fiind o perioada de acumulare, cu 2 antrenamente dure in fiecare zi.

Acum, nu stiu in ce masura prietenul rapidist care a deschis acest thread era curios de o explicatie, sau vroia mai degraba sa ne scoata ochii cu faptul ca am pierdut un meci amical. Acuma nu o sa vin sa zic ca nu au nici o importanta aceste rezultate, normal ca au, si normal ca mi-as fi dorit sa castigam aceste meciuri. :) Ideea e ca nu au o prea mare relevanta, in privinta desfasurarii campionatului. Imi aduc aminte de cantonamente cu Dorinel in care bateam tot, iar in campionat... :cool:

samar
22nd January 2008, 21:12
De ce un thread nou pt asta? Vorbeam deja de primul amical din acest cantonament, in alt thread.

In fine, rezultat surprinzator la prima vedere. In cele 2 reprize au evoluat 2 echipe diferite.

In prima au jucat multi dintre cei care evoluau de obicei in primul 11, dar cativa dintre ei pe pozitii noi. Panin a trecut de pe stanga pe dreapta, Trica care evolua de obicei in centru a trecut pe dreapta, Leao care de obicei era pe banca i-a luat locul lui Trica, iar Semedo a fost trecut in atac alaturi de Fabbiani.
Rezultatul? 0-1 in prima repriza. Nu stiu daca Andone a incercat ceva experiment sau era singurul mod in care putea sa le dea sansa tuturor de a evolua in cele 2 reprize... dar in mod cert rezultatul nu a fost unul satisfacator.


In a 2-a repriza au evoluat majoritatea jucatorilor care luau loc pe banca de rezeve de obicei, sau chiar in tribuna, si cativa din cei care au venit in aceasta iarna. Andone a jucat un 4-3-3 in aceasta repriza, dar mai degraba din cauza ca printre cei care au jucat erau mai multi de profil ofensiv. Rezultatul? Acelasi.. 0-1.

Spre deosebire de primul meci, in acesta au aparat ceilalti 2 portari din lot. Nu stiu in ce masura au fost vinovati la golurile luate, dar oricum, Nuno Claro si Turcas cred ca au devenit optiunea 3 respectiv 4, in ceea ce priveste postul de portar.

Din punctul meu de vedere, singurele certitudini pana acum sunt Hirschfeld si Dorsin. Cred ca isi vor face loc in primul 11.

In afara de faptul ca s-au facut mai degraba niste experimente, si Andone a incercat sa ruleze tot lotul in cele 2 meciuri din acest cantonament, n-as putea sa dau un alt motiv pt aceste rezultate, care sunt mai degraba nesatisfacatoare. 0-0 cu Energie Cottbus si 0-2 cu Arsenal Kiev, echipe care nu se descurca prea bine in campionatele in care evolueaza. Ar mai fi de zis ca initial Andone nu a vrut sa programeze nici macar un meci, aceasta fiind o perioada de acumulare, cu 2 antrenamente dure in fiecare zi.

Acum, nu stiu in ce masura prietenul rapidist care a deschis acest thread era curios de o explicatie, sau vroia mai degraba sa ne scoata ochii cu faptul ca am pierdut un meci amical. Acuma nu o sa vin sa zic ca nu au nici o importanta aceste rezultate, normal ca au, si normal ca mi-as fi dorit sa castigam aceste meciuri. :) Ideea e ca nu au o prea mare relevanta, in privinta desfasurarii campionatului. Imi aduc aminte de cantonamente cu Dorinel in care bateam tot, iar in campionat... :cool:

Prietena Rapidista a deschis acest thread pt a vedea reactia suporterilor adevarati...:ok:o sa deschid unul si cu Rapidu' imediat dupa incheierea meciului...:)
Este adevarat ca aceste meciuri amicale nu conteaza ca rezultat...dar ca test sunt semnificative totusi...atunci dc s-ar mai juca..????:rolleyes:

PerVersion
22nd January 2008, 21:23
Prietena Rapidista a deschis acest thread pt a vedea reactia suporterilor adevarati...:ok:o sa deschid unul si cu Rapidu' imediat dupa incheierea meciului...:)
Este adevarat ca aceste meciuri amicale nu conteaza ca rezultat...dar ca test sunt semnificative totusi...atunci dc s-ar mai juca..????:rolleyes:

Asa deci, prietena rapidista sa fie. :) Normal ca sunt importante, dar ceea ce vroiam eu sa subliniez, e ca in aceste 2 meciuri nici nu s-a pus problema sa joace un eventual prim 11 din campionat. Pur si simplu s-a rulat tot lotul.

Insa cred ca in cantonamentul din Cipru, Andone va forma un prim 11 cu care va juca o repriza, si una cu rezervele. :) Cel putin cam asa a procedat vara trecuta...

spartacus
23rd January 2008, 14:36
E clar ca nu e un rezultat bun.
Totusi e bine ca am avut tempo si ne-am creat suficiente ocazii de a inscrie. Asa cum a spus PerVersion, Ando a rulat intregul lot de jucatori. E si asta o metoda de a linisti spiritele in echipa. Fiecare are sansa sa joace si sa arate ce poate...

PerVersion
7th February 2008, 17:56
A venit timpul sa mai fac un update si aici. In cantonamentul din Cipru, participam la un mini turneu. Azi am jucat ultimul meci din faza grupelor, grupa care am si castigat-o. Din cate stiu vom juca finala duminica, cu castigatoarea celeilalte grupe, care, din cate am inteles, este chiar Otelul Galati. :ok:

Revenind la meciurile din grupa, acestea au fost:

CFR Cluj 2 - 0 Gyeongnam (Coreea de Sud, locul 4 din cate imi amintesc)
CFR Cluj 2 - 2 Slovan Liberec (Cehia, locul 11)
CFR Cluj 2 - 1 Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina, locul 1)

Echipa a jucat multumitor in aceste meciuri, s-a ajuns usor la poarta adversa, ne-am creat destul de multe ocazii. Din pacate majoritatea ocaziilor au fost ratate cu multa seninatate, si aici cred ca avem o problema. In aparare am stat destul de bine, cu exceptia primei reprize din meciul cu Slovan Liberec, cand s-au facut gafe foarte mari, din fericire am scapat doar cu 2 goluri luate.

Nightwish
9th February 2008, 15:49
La pauza CFR - Otelul 0 - 2.
Nu ca ar juca Otelul extraordinar, dar ai nostri pana in momentul asta au jucat slab. Mi-am dat seama ca Trica este pe teren pe la sfarsitul primei reprize... Sper sa-si revina pe parcursul reprizei a doua...

Zax
9th February 2008, 15:51
se pare ca maghiarul paskany apasa butoanele inca din amicale...bravos CFR Kolocsvar, foarte frumos ceea ce faceti.

PerVersion
9th February 2008, 15:57
Baiete, ai uitat sa-ti iei pastila azi? Vad ca delirezi si vezi butoane peste tot.

Am dominat prima repriza, dar a fost o dominare sterila. Ne-am creat ocazii, insa n-am reusit sa inscriem. Otelul a avut 2 ocazii, a inscris de 2 ori, asta da exemplu de urmat, eficacitate maxima. Bravo lor!

Zax
9th February 2008, 16:07
lasa vrajeala...de ce a fost eliminat Jula?

repriza a doua , penalti clar refuzat Otelului

Zax
9th February 2008, 16:13
GOOOOOOOOL bravo baietiii Otelari

The_Blonde
9th February 2008, 16:15
3-2

Hard
9th February 2008, 16:18
La pauza CFR - Otelul 0 - 2.
Nu ca ar juca Otelul extraordinar, dar ai nostri pana in momentul asta au jucat slab. Mi-am dat seama ca Trica este pe teren pe la sfarsitul primei reprize... Sper sa-si revina pe parcursul reprizei a doua...

Si de faza golului 3 ce ai de zis ?

Zax
9th February 2008, 16:18
bah ce plmea....3-2

Hard
9th February 2008, 16:19
:cry: urmeaza 3-3 stai linisitit

Zax
9th February 2008, 16:21
asa ati facut si-n Uefa... echipa de tolomaci

The_Blonde
9th February 2008, 16:27
ma zax tu suferi de sindromul tourette ce pana ursului ai?

stai draq in banca ta acolo te bagi tu ...

Hard
9th February 2008, 16:37
exact cum am prezis :D

Zax
9th February 2008, 16:38
echipa mai imprevizibila ca Otelul nu cred ca exista.

PerVersion
9th February 2008, 16:46
Cu toate ca am inscris de 3 ori in repriza a 2-a, jocul mi s-a parut mult mai dezorganizat, prea la intamplare. Iar ratarile astea deja devin exasperante. La 2-3 am ramas in 2 randuri singur cu portarul si am ratat... incredibil.

Cat despre asta ce tot zice de arbitraj, aici vorbim de arbitrii din liga secunda cipriota, la ce naiba te asteptai? Jula cred ca a fost eliminat pt o lovire a adversarului, asistentul arata ca a lovit cu piciorul. Oricum in toate amicalele de pana acum care le-am vazut, arbitrajele au fost slabe sau foarte slabe.

LE: Nu stiu sigur care au fost motivele, dar se pare ca meciul a ramas asa, la 3-3. Fiind vorba de o finala, mi se pare o mare greseala din partea organizatorilor, sa nu ia in calcul un eventual rezultat de egalitate la sfarsitul celor 90 de minute.

Hard
9th February 2008, 16:53
Au castigat cu 3-3 :D

PerVersion
9th February 2008, 17:03
Da, sa zicem ca a castigat Otelul cu 3-3, pt ca au marcat primii, au condus cu 3-0, au jucat mai pragmatic, stiau ce vor de la aceasta partida.

Jocul nostru nu mi-a placut, am vazut multe pase aiurea, multe ezitari din partea unor jucatori, din nou concentrare ce tinde spre zero. Poate ca ar trebui sa o lase mai moale cu distractia si voia buna acolo in cantonament, pt ca mai sunt doar 2 sapt pana la startul sezonului, si jocul nostru e departe de cel din turul campionatului...

spartacus
10th February 2008, 07:17
Doar atat...sper ca Hirschfeld sa nu fie prima optiune la portari. Ceva intre el si linia de fundasi nu functioneaza. Personal dupa evolutiile din amicale cred ca Stanciou ar merita prima sansa...
Cred ca Otelul merita sa castige finala. Noi, la pretentiile si lotul care il avem, am fost cam fan...

Ess
11th February 2008, 13:37
n-am vazut meciul. cum au evoluat noile achizitii? cine are bile albe si cine negre?

PerVersion
11th February 2008, 16:07
Mai degraba bile gri aproape la toata lumea... :) Hai sa incepem din poarta...

Hirschfeld a aparat toate cele 90 de minute, in afara celor 3 goluri nu a avut prea mult de lucru. Din pacate a avut destul de multe ezitari, asta spre deosebire de alte meciuri in care a aparat si unde mi s-a parut un portar peste ce aveam noi in lot. Din pacate in acest meci defensiva nu l-a ajutat mai deloc.

Dorsin a facut un meci slab, a fost schimbat prin minutul 60 parca dupa ce un adversar l-a secerat. Nu s-a scris nimic despre situatia lui, deci sper ca nu a fost nimic grav. A urcat rar in atac, iar din zona stanga unde era el si Sandberg s-au luat toate cele 3 goluri. La ultimul el nu mai era pe teren, ideea e ca Sandberg nu are ce cauta in primul 11. :) La Dorsin s-a vazut si o oarecare oboseala, si probabil nici nu s-a integrat inca.

Dubarbier a intrat in repriza secunda, nu s-a remarcat in mod special, dar a fost destul de prezent in joc, si a dat si pasa decisiva la primul gol.

Ruiz intrat si el in repriza secunda, a impins mingea in plasa la golul 3, cu riscul de a da cu capul in bara. :) A si ratat insa, ramas singur cu portarul galatean, a tras in el. Nu prea il vad sa-i ia locul lui Fabbiani, insa cred ca va intra ca si al 2-lea varf, pe sfarsit de meci. Asta desigur in situatii de criza, cand timpul e putin, si incepem sa jucam doar cu centrari in careu din orice pozitie.. :)

Cam asta au facut noile achizitii, cel putin din ce am observat eu. Dintre cei vechi, nu i-as vrea in primul 11 pe Sandberg si Minteuan.

Nightwish
11th February 2008, 21:07
Amical jucat cu vicecampioana din Armenia ( numele imi scapa :D ). CFR a folosit echipa a doua, mare majoritate a jucatorilor ( cu exceptia lui Semedo ) nefiind de obicei titulari. Ma bucur ca am avut ocazia sa-i vad la treaba pe cei doi tineri ivorieni care se antreneaza cu echipa mare, Kone si Vieira.
Scorul final a fost 3-0 pentru CFR dar asta e mai putin important. Plusuri: Dubarbier, care confirma din nou ca nu a fost adus degeaba la CFR, Vieira ( care cred ca va fi un fundas foarte bun cand va avea mai multa experienta ). Semedo si Culio ( intrat in repriza a doua ) au jucat foarte bine. Surpriza oarecum neplacuta pentru mine a fost Peralta; posibil totusi sa-i ia mai mult timp pana sa-si intre in mana.
Pacat ca valoarea adversarilor de astazi nu ne permite sa tragem mai multe concluzii; mi-ar fi placut sa vad echipa asta impotriva unui adversar mai puternic, vicecampioana Armeniei fiind la nivelul unei echipe de divizia B de la noi.
LE: nu stiu ce naiba se intampla cu Fabbiani, nu mai joaca nimic si in plus ii si cearta pe ceilalti ca nu-i dau pase; cand a primit pase a tras de la distanta si foarte prost. Multe mingi pierdute de el si a jucat si foarte retras, sa speram ca-si va reveni pana la startul sezonului.

PerVersion
11th February 2008, 21:22
Sa fim seriosi, adversarul de azi a fost mai mult decat modest... Echipa aliniata de Andone in prima repriza, chiar si a 2-a, nu ar face fata unei echipe mai puternice. De remarcat ar fi evolutiile lui Semedo si Dubarbier, si faptul da Fabbiani pare total iesit din forma.

Cred ca vom mai avea un meci miercuri, sper sa gasim un adversar mai valoros.

Rossi
14th February 2008, 09:02
CFR Cluj-Vihren Sandanski (Bulgaria) 1-1

ati primit doua penaltyuri moca , ca sa reusiti si voi sa marcati un gol :happy

ps: e adevarat ca jumatate dintre golurile din amicale , le-ati marcat din penalty :evil:

brunetu
14th February 2008, 13:45
echipa mai imprevizibila ca Otelul nu cred ca exista.

io zic k otelul va fi relevatia returului..in amicale a batut aproape tot ..sa faca sin campionat fatza?