PDA

View Full Version : Etapa 1 : Universitatea Craiova - FC Vaslui



Pages : [1] 2

RstInPc
7th July 2006, 12:12
Comentarii despre partida Universitatea Craiova- FC Vaslui, din etapa 1 a Ligii 1 2006/2007, aici, inainte si dupa meci.

Vlad
7th July 2006, 12:15
Universitatea Craiova - FC Vaslui 1

boosaw
7th July 2006, 12:20
Universitatea Craiova - FC Vaslui 1

Stiinta este plina de surprize dar probabil acest meci il va castiga..... depinde ce lot isi va face Vaslui.. Momentan au doar multe plecari.

UrsMeier
7th July 2006, 12:29
meci greu pt ambele echipe....dar cred ca oltenii vor castiga la limita

nr.zece
7th July 2006, 12:37
daca nu-i batem pe astia nu are rost sa mai continuam campionatul
din pacate pentru vaslui e groasa rau la ei
nu tu bani, nu tu jucatori, nu tu influenta ca anul trecut

bada_otelul
7th July 2006, 19:08
cred ca anul asta zicem adio fc vaslui,meci de 1,fara x

apercele
7th July 2006, 20:39
unul din putinele meciuri castigate de olteni...

B0gdaaaN
7th July 2006, 22:18
1 solitst...daca nu aduc jucatori cei de la Vaslui o sa ii umileasca Craiova

Cra10veanu
8th July 2006, 04:33
unul din putinele meciuri castigate de olteni...

nu mai latra ca te vad eu etapa a 5-a :D daca nu pe astia..atunci ce-om cauta in ligue 1 ? :rolleyes:

THE HUN
8th July 2006, 06:51
Meci de 1 solist,nu de alta dar e foame mare de fotbal in Oltenia si nici n-am mai prea auzit de Vaslui de cand au "jucat' cu Steaua si nu-s sigur ca mai exista aceasta echipa.

VLAD@SIN
8th July 2006, 09:38
meci egal, totusi la vaslui a ajuns antrenor multescu, care stie ce face....

starsteel
8th July 2006, 10:30
Sansa pt. Craiova la meciul de debut ca joaca cu Vasluiul. Nu putea castiga in prima etapa decat in fata a maxim 4-5 adversari si uite ca a cazut poate cu cel mai facil adversar. Totusi debutul conteaza.

Cristian
8th July 2006, 12:40
Castiga oltenii zic eu ;)

Ulio singuraticu
8th July 2006, 12:58
Craiova! fara dicutii...:D

tutye
8th July 2006, 18:33
Le-a tras teapa jiji Vasluineilor.....probabil le-a promis marea cu sarea dupa acel Blat...Ultimul sezon in A pt cs Vaslui...Bat Oltenii....

malexoid
8th July 2006, 18:58
meci fara probleme, stiinta paseste cu dreptul in Liga.
pronostic : 1 maaare cat roata carului!
Welcome Craiova!

777
9th July 2006, 05:02
clar bat moldovenii.... :D nasu din trenu cu care se vor intoarce acasa... 4-1 pentru Stiinta (Vaslui-Gol Multescu)

marcel
9th July 2006, 07:52
2-0 ,va fi prima victorie a Craiovei si sper un stadion plin

tuxie
10th July 2006, 16:10
2-0 zic si eu, cu nitel spectacol dupa primul gol.

cip_81
10th July 2006, 19:14
1-1, golul Craiovei va fi marcat de Gargalie. :D

the lion king
10th July 2006, 19:31
bai cip,du-te unde ai treaba.Ai auzit de CROIX DE SAVOIE????hai, mars caine!!!!!!!!

the lion king
10th July 2006, 19:32
1-0 si sunt 3 puncte.vreau 4-0 cu cateii din guoaiele bucurestiului!

Cra10veanu
10th July 2006, 20:53
bai cip,du-te unde ai treaba.Ai auzit de CROIX DE SAVOIE????hai, mars caine!!!!!!!!

eu unu nu mai auzisem in viata mea de CROIX DE SAVOIE, dar ei spera la UEFA :happy

the lion king
10th July 2006, 20:57
..si dinamo la Champions League..

cip_81
10th July 2006, 21:00
Badaluta, Mititelu, Blondu, Postasu, Gargalie, bancurile si caruta cu ... va reprezinta.

In alta ordine de idei...ramane cum am stabilit...1-1...si la anul veti fi printre cele 4 care vor "promova" in B. Noapte buna.

Cra10veanu
10th July 2006, 21:51
n-ai tu grija noastra, ca voi dupa 2 meciuri din grupe cu echipe nemaiauzite, v-ati si intors acasa, cu coada intre picioare, la prorpiu :D:D:D

inter
10th July 2006, 22:07
In alta ordine de idei...ramane cum am stabilit...1-1...si la anul veti fi printre cele 4 care vor "promova" in B. Noapte buna.

ce sa spun ... va pregatiti cu bucatarii pt. CL .. si va mai si bat aia? ...
ce dreaq ati facut mey ... n-ati lasat si voi nici un "tips" acolo ..? :D:D
v-au umilit unii care si-au pus performanta pe site ... ca, cea mai importanta victorie :D:D

on-topic: victorie!/hello

the lion king
10th July 2006, 22:15
Badaluta, Mititelu, Blondu, Postasu, Gargalie, bancurile si caruta cu ... va reprezinta.

In alta ordine de idei...ramane cum am stabilit...1-1...si la anul veti fi printre cele 4 care vor "promova" in B. Noapte buna.
si dintre cele 4 care promoveaza in B normal ca face parte si dINAMo ca a cam venit timpul,s-a strans ata.Si a mai plecat si blatNetoiu.../hello

apercele
10th July 2006, 23:28
si dintre cele 4 care promoveaza in B normal ca face parte si dINAMo ca a cam venit timpul,s-a strans ata.Si a mai plecat si blatNetoiu.../hello

o sa ajunga dinamo in B cand iesiti voi in primele 10 din campionat
adica NEVER!!!

Cra10veanu
11th July 2006, 00:07
o sa ajunga dinamo in B cand iesiti voi in primele 10 din campionat
adica NEVER!!!
sa inteleg dinamo in B la anu ? :rolleyes:

apercele
11th July 2006, 00:17
hehe ai vrea tu, dar nu ai calcat in 2 tone de rahat sa ai atata bafta :)

rhadoo
11th July 2006, 00:35
bate craiova fara probleme
HAI JIUL PETROSANI!

dede
11th July 2006, 14:23
pai avand in vedere ca craiova se lupta pt titlu, nu-si pot permite sa piarda cu astia :happy

King of Hell
11th July 2006, 15:29
"U" Craiova-FC Vaslui 4-0, ca au nevoie juvetii de 3 puncte ca dupaia vreo 5 etape nu mai fac niciunu :)

apercele
11th July 2006, 17:31
pai avand in vedere ca craiova se lupta pt titlu, nu-si pot permite sa piarda cu astia :happy

care titlu? ati luat-o razna mai baieti, daca credeti ca o echipa din B are sanse serioase la titlu...uitati-va la poli care a bagat mult mai multi bani in club decat craiova si ce greu a fost anul trecut....fiti si voi mai realisti

BrasovFans
11th July 2006, 17:33
Castiga U. Craiova meciul cu FC Vaslui.

U. Craiova - FC Vaslui 2-0.

Cra10veanu
11th July 2006, 20:05
care titlu? ati luat-o razna mai baieti, daca credeti ca o echipa din B are sanse serioase la titlu...uitati-va la poli care a bagat mult mai multi bani in club decat craiova si ce greu a fost anul trecut....fiti si voi mai realisti

nu-ti trebuie numai bani, iti trebuie si cap, la Poli au fost bani aruncati, nu bani bagati, noi nu speram la titlu ce zice mititelu, e altceva, dar nici n-o sa ne bata orice echipa, dar apercele m-am cam plictisit de tine pe aici, deci :cya:

TaciAcolo
11th July 2006, 20:24
dupa prima etapa stiinta pe primu loc ..victorie la diferenta 2-3 goluri :D

apercele
11th July 2006, 20:38
normal ca te-ai plictisit daca tot va dau peste nas
tu vrei sa zicem toti ca va lua craiova titlul sa va racoriti si voi putin...
cum zice cineva ceva contra oltenilor, nu va prea convine...:D

Cra10veanu
11th July 2006, 20:42
normal ca te-ai plictisit daca tot va dau peste nas
tu vrei sa zicem toti ca va lua craiova titlul sa va racoriti si voi putin...
cum zice cineva ceva contra oltenilor, nu va prea convine...:D

tu citesti cu ochelarii pe nas cumva ? :D nu s-a pomenit de titlu, si pana tu dai peste nas mai trebuie sa arunci cateva banane pe saftica, sa mai vopsesti doua trei mertane, te astept sa dezbatem etapa a5-a, pana atunci fa-ma sa-mi fie dor de tine :D

apercele
11th July 2006, 20:48
pai s-a pomenit de titlu tati, cica craiova ar avea sanse reale
stii care e treaba craiovene, tu cu restul prietenilor tai ati cam pus botul la vrajeala ieftina lui MITITICA si va vedeti campioni, ca bateti pe dinamo pe steaua pe rapid etc..ati inceput si voi ca timisorenii cu ANTI CAPITALA, M**E BUCURESTI si faceti rahatul praf...si asta nu ma refer la tine personal, dar la galerie in mare
eu zic sa va multumiti cu un loc in A si sa fiti bucurosi daca iesiti in primele 10, mai usor cu amenintarile la dinamo steaua rapid...mai aveti mult pana acolo
(repet, nu neaparat tu....fanii craiovei si timisoara in general..)

Cra10veanu
11th July 2006, 20:54
pai s-a pomenit de titlu tati, cica craiova ar avea sanse reale
stii care e treaba craiovene, tu cu restul prietenilor tai ati cam pus botul la vrajeala ieftina lui MITITICA si va vedeti campioni, ca bateti pe dinamo pe steaua pe rapid etc..ati inceput si voi ca timisorenii cu ANTI CAPITALA, M**E BUCURESTI si faceti rahatul praf...si asta nu ma refer la tine personal, dar la galerie in mare
eu zic sa va multumiti cu un loc in A si sa fiti bucurosi daca iesiti in primele 10, mai usor cu amenintarile la dinamo steaua rapid...mai aveti mult pana acolo
(repet, nu neaparat tu....fanii craiovei si timisoara in general..)

cunoscatorule, cred ca timisorenii incep ca noi cu anti-capitala, tu ca suporter a lui dinamo stii despre ce vorbesc, de noi v-ati ciocnit intotdeauna, pe cand poli pe vremea aia juca prin B, C nicidecum cu echipe de prin bucuresti, deci comparatia ta nu-si are rostul. Noi sintem U Craiova si nu o sa fim niciodata bucurosi cu un loc in primele 10, vizam cat mai sus atat cat se poate, sintem a 3-a echipa din tara ca performante, si chiar recente. Mai usor cu amenintarile la adresa bucalelor ? :o: pai stiti ca n-ati ajuns bine in Craiova si v-ati si luat palmele peste ochi asa va astepta pe toti :evil:

apercele
11th July 2006, 21:02
deci e clar ca vorbesc cu un elev care nu a fost batut de parinti cand a fost mic, si i-a venit pofta de cafteala la 17 ani...
uiti ca au venit cativa olteni in capitala sa joace cu dinamo II si au plecat cu buze umflate si supozitoare in cur
(nu ca sunt de acord ca sa bateau aia ca chiorii, ca pana la urma si-au facut cluburile de rahat)
dar tu ca sa zici ca dinamovistii vor primi palme in craiova inseamna te doare in pix de rezultatul meciului, tu esti cu gandul la suporterii nostri..
hehehe faceti ce faceti tot cu gandul la noi sunteti...

Jar-Gon
11th July 2006, 21:02
se intalnesc 2 echipe ffffff limitate fotbalistic si de rasul curcilor(nu ala de la Farul) a 9 minune a Caracalului poate fi numit meciul asta:D Gargamel si Gagauta 2 nume de comedie ca si echipele astea:drak: :evil: :o:

Cra10veanu
11th July 2006, 21:05
cu Rednic antrenor voi chiar vreti sa pupati victorie in banie ? :happy de aia nu pomenisem de tabela, pomenisem de partea mai putin amuzanta, pentru voi, nu v-ati batut cu noi la Dinamo II, ati batut niste copii de 16-17 ani, dar asa sinteti voi cainii, tari in haita :D daca nu stii ce varsta am abtine-te si nu pomeni de parinti ca n-o sa-ti placa daca incep :D facem ce facem si tot cu gandul la desfiintarea voastra sintem.

apercele
11th July 2006, 21:06
da mai galatene asa e....ai prins si tu tupeu
hai baga nani ca esti cam obosit

inter
11th July 2006, 21:07
limitate fotbalistic? ...
tu ai habar de termenul limitat? daca Craiova e limitata ... atunci ai tai sunt multimea vida?

Cra10veanu
11th July 2006, 21:09
se intalnesc 2 echipe ffffff limitate fotbalistic si de rasul curcilor(nu ala de la Farul) a 9 minune a Caracalului poate fi numit meciul asta:D Gargamel si Gagauta 2 nume de comedie ca si echipele astea:drak: :evil: :o:

ati batut niste juniori unguri si acuma va credeti real madrid ? ...oricum pt moldova e o mare performanta :ok:

apercele
11th July 2006, 21:10
daca si fanii otelului vorbesc de echipe limitate....ne mai trebuie vreun elev, suporter CIMENTUL MEDGIDIA sa ne zica si el ce trupa si-au facut aia pe acolo
las-o mai moale tati ca efectiv ne plictisesti

the lion king
11th July 2006, 21:15
se intalnesc 2 echipe ffffff limitate fotbalistic si de rasul curcilor(nu ala de la Farul) a 9 minune a Caracalului poate fi numit meciul asta:D Gargamel si Gagauta 2 nume de comedie ca si echipele astea:drak: :evil: :o:

Tu dormi?:rosu: Ce echipa e limitata fotbalistic?Daca te referi la Craiova chiar ca tu nu dormi dar esti dus rau?Gandesti ce spui,moldovene?Doamne, bine ca nu m-a facut mama moldovean/hello

Cra10veanu
11th July 2006, 21:20
nu va mai luati cu "limitatii astia" care s-au inscris la OLS sa faca zgomot dupa ce echipa metalului a reusit cateva meciuri in retur si a reusit sa atraga cativa fani, fani care vor disparea odata cu retrogradarea acesteia sau ocupanta locurilor inferioare in clasament. Mesajele lor vor fi sterse ca ei sint un fel de zizou, lipsa de control cand te iei de ei si se pun pe injurat :D fiti mai destepti ca ei.

Jar-Gon
11th July 2006, 21:26
da v-a facut muma olteni cu maciuci de moldoveniii:D :drak:
hooooo mai oltenilor luati naibii o gura de praz sa nu faceti toti hepatita de la atata oftica:D :D :drak:

Cra10veanu
11th July 2006, 21:40
nu se oftica nimeni, cu atat mai putin din cauza unui.....country boy, dar pana un alta avertisment si poti sa mesteci mamaliga in continuare.

Jar-Gon
11th July 2006, 21:45
traiti-ar mata mamaliga ai tu intre degete
ma tu sigur te-ai rasturnat cu caruta in satul ala celebru parca Caracal nu:D :drak:

the lion king
11th July 2006, 21:47
penibili...limitati rau...

the lion king
11th July 2006, 21:48
Ssssiiiiiirrrrrmmmmaaaaaaaaa.....bah!!!

Cra10veanu
11th July 2006, 21:48
nu e nimic lion king, fi tu mai destept, ca problemele se rezolva altfel, nu ca zidane ;)

the lion king
11th July 2006, 21:49
am plecat de aici ...

inter
11th July 2006, 21:50
ignorati-l fratilor ... ca e pe "brazda" :D:D

Cra10veanu
11th July 2006, 21:53
si-a adunat 3 avertismente, vine banu :D

the lion king
11th July 2006, 21:55
merita un ban,nu-i asa ?

apercele
11th July 2006, 21:59
merita un glonte mai bine direct la poponakis

Jar-Gon
11th July 2006, 22:06
You Fuking Gay
Toti Oltenii Frustrati Si Cracanati De Viata Atenti La Mine
Suckkkkkkkkkkkkk Ittttttttt

starsteel
11th July 2006, 22:10
Incearca sa te opresti chiar nu are rost. Patezi imaginea din avatar.

andrei1921tm
12th July 2006, 10:16
Dap..o sa castige Craiova,dar ar trebuii totusi sa nu mai viseze la obiectivele lu Mititelu,ca parca ala nu are o viata in fotbal...nu are idee despre ce vorbeste.

Cra10veanu
12th July 2006, 10:26
eh, are Iancu viata in fotbal, cum are in libertate :D. La cupa se poate spera, insa la titlu e magareala prea mare. Etapa cu etapa si vom vedea ce va da.

malexoid
12th July 2006, 11:10
eh, are Iancu viata in fotbal, cum are in libertate :D. La cupa se poate spera, insa la titlu e magareala prea mare. Etapa cu etapa si vom vedea ce va da.

iancu (ca si deshteptu' ala al vostru de altfel), e ceva trecator...e doar un consumabil :). echipa cu ultrasii ei minunati va exista mereu.
nimeni nu vorbeste de campionat, exceptie cativa bighidii in calduri...pe mine personal, nici macar cupa nu ma intereseaza, pe moment doresc doar o echipa puternica, constant performanta sa-i mushte de gat pe mitici :ciocan:
la fel stiinta voastra!

atdi
12th July 2006, 12:49
You Fuking Gay
Toti Oltenii Frustrati Si Cracanati De Viata Atenti La Mine
Suckkkkkkkkkkkkk Ittttttttt

Ma baiatule da ce te-a apucat??????:o:

atdi
12th July 2006, 12:50
Eu merg pe 1 solist, sper din toata inima sa debuteze cu o victorie, ca se anunta un sezon greu pentru echipa mea de suflet.

atdi
12th July 2006, 12:52
Dap..o sa castige Craiova,dar ar trebuii totusi sa nu mai viseze la obiectivele lu Mititelu,ca parca ala nu are o viata in fotbal...nu are idee despre ce vorbeste.

Chestia cu obiectivele si pe mine ma enrveaza la culme. De vreo 10 ani tot se anunta lupta pentru titlu si uite ca am fost nevoiti pana la urma sa stam un an in B.

Jar-Gon
12th July 2006, 13:00
Ma baiatule da ce te-a apucat??????:o:

bai mesajul asta era pt Craioveanul si simba sau lion king(cati ani ai de iti pui nume de asta)care mi-au trimis niste mesaje de dulce pe private
tot ce am zis e ca craiova e o echipa limitata .contraziceti-ma daca nu e adevarat. asta e parerea mea:drak:

the lion king
12th July 2006, 13:35
atdi,stai linistit ca-i batem pe moldoveni si daca ne trezim la 2 noaptea din somn sau dupa 1 saptamana de mahmureala cu moldovencele...

lolo_grupa_c
12th July 2006, 13:37
....optimism exagerat...oricum astept sa vad craiova-dinamo....se lasa rau..

the lion king
12th July 2006, 13:43
lolo,noi daca batem pe dinamo putem sa si retrogradam ca fericirea e fara margini.Nu stiu daca intelegi.

Jar-Gon
12th July 2006, 13:44
n-ai tu norocul asta
tu vezi-ti de craiova ta ca ultima data v-am dat 6-0 la voi acasa
eu zic ca asta e meci egal

lolo_grupa_c
12th July 2006, 13:45
inteleg prea bine....si sa nu uitam ce sa intamplat la bucuresti cand erati in b....trebuie o revansa...abia astept

the lion king
12th July 2006, 13:53
si eu sper sa ne luam revansa atat pe teren cat si ....un afara lui!!!!!!!!!!!!1Mai ales !!!!

maciu 4ever
12th July 2006, 15:05
castiga craiova..la scor...vaslui e prea slaba si nu va rezista in a

the lion king
12th July 2006, 16:21
nu stiu daca la scor dar castiga sigur!

the lion king
12th July 2006, 19:05
in amicalul de la brasov argesu conduce Craiova cu 2-0 la pauza...Mai batem vasluiul?

apercele
12th July 2006, 20:22
inceput superb ptr olteni...joaca azi amical cu marea putere FC Arges, si e 0-3...

the lion king
12th July 2006, 20:23
nu-i traba ta,mah.

apercele
12th July 2006, 20:38
nu-i traba ta,mah.

elegant mai scrii....bine seful, nu-i traba mea mah, eu doar am zis ca mai e mult de munca si mititica sa tina ciocul mai mic

o zi buna

the lion king
12th July 2006, 20:42
cioc au altii...nu eu

apercele
12th July 2006, 20:44
pai nu am zis nimic de tine, vorbeam de mititelu
grea romana asta....

the lion king
12th July 2006, 20:46
asa e,grea de tot,mititelu nu e mititca...

Steeltown Boy
12th July 2006, 21:23
Dacă meciu' era anu' trecut, spuneam x sau 2.
Īn cazul de faţă īnsă, varianta e 1. Solist. Nu văd Vasluiul prea bine sezonul ăsta.

the lion king
12th July 2006, 21:55
macar pe astia sa-i batem si noi...si mai ales pe catei

the lion king
12th July 2006, 22:43
ce naiba au jucat aia la brasov?chiar asa sa iei 3 boabe de la o echipa ca argesu?ma refer ca se bazeaza mai mult pe rezultat si nu pe spectacol si pe ofensiva.Mititelu ce dreaqu mai zice acu?Vai de steaua lui...

UrsMeier
12th July 2006, 22:47
ce naiba au jucat aia la brasov?chiar asa sa iei 3 boabe de la o echipa ca argesu?..
:ciocan:
Ce vrei sa zici cu asta?.....ca argesul e ca valoare sub craiova?

the lion king
12th July 2006, 22:54
Intotdeauna si asa va fi mereu.E treaba ta daca crezi sau nu .Noi asa am fost crescuti sa nu acceptam locul 2,de0aia suntem olteni.

UrsMeier
12th July 2006, 22:59
in momentul de fata nu ai dreptate...........si mai ramane de demonstrat in teren

the lion king
12th July 2006, 23:01
am sau nu dreptate timpul o va dovedi.Scuze dar nu am avut nici cea mai mica intentie sa jignesc argesu,iar tu ai sarit repede pe galceava.

Cra10veanu
12th July 2006, 23:36
mititelu ar trebui sa ia joaca-n serios, fotbalul nu inseamna doua trei insulte la adresa lui borcea si invers, fotbalul cere bani si nu gura mare, sa puna mana sa aduca jucatori cum trebuie ca de juniori si copii de 16 ani sint satul. Probabil se va destepta si mititelu asta...

SILVIU99
13th July 2006, 00:24
va castiga u.craiova tinand cont ca vaslui a pierdut foarte multi jucatori si au avut o campanie de achiziti foarte proasta.craiova va redebuta in A cu o victorie pronostic 1

Anti_Broscar
13th July 2006, 09:49
O ia Vasluiu'. A pierdut prea multi jucatori, practic acum nu cred ca au destui sa puna pe foaia de joc.

ce_bine_e
13th July 2006, 12:22
mi-s la fel de "dragi" ambele echipe, Craiova nu mai e nici pe departe ce a fost vreodata, Vasluiu, niste huligani...

the lion king
13th July 2006, 14:25
da pai ca si voi ne sunteti dragi...rau de tot.

VLAD@SIN
13th July 2006, 19:00
atdi,stai linistit ca-i batem pe moldoveni si daca ne trezim la 2 noaptea din somn sau dupa 1 saptamana de mahmureala cu moldovencele...

nu zau?
inseamna ca trebuia sa aplicati "tratamentul" asta shi la fc arges ca va cam batut cu 3-0

the lion king
13th July 2006, 19:02
e un simplu amical,desteptule.

VLAD@SIN
13th July 2006, 19:04
e un simplu amical,desteptule.

"desteptule" era pur si simplu o remarca...cred ca in meciurile oficiale bagati "echipa mare" ashai?:sleep:

the lion king
13th July 2006, 19:21
cred ca in meciurile oficiale o sa batem moldovenii rau de tot,aia e.

VLAD@SIN
13th July 2006, 19:23
cred ca in meciurile oficiale o sa batem moldovenii rau de tot,aia e.

da da! om vedea...

OVIDIU 62
13th July 2006, 22:23
O sa vede-ti ca Vasluiul va castiga la CRAIOVA DECI 2 SOLIST.

the lion king
14th July 2006, 10:27
bina,mai,tataie,vezi-ti de otelaria dumitale acolo.Ai simtit vreodata cum e sa fii Campion?NEVER,tataie,never.Se vede ca te pricepi la fotbal....

ce_bine_e
14th July 2006, 11:32
greseala voastra e ca il aveti pe Mititelu in frunte...cand il vad pe ala, ma iau toti fiorii!
ciudat om!!!

the lion king
14th July 2006, 12:30
pai ce vina avem noi?daca altul nu s-a gasit ,cu bani mai multi,e bun si asta,performanta sa faca ca vointa are,dar n-are bani saracu!

andrei1921tm
14th July 2006, 12:43
Da am auzit k are universitatea in inima,vrea sa faca multe da nu prea poate..totusi se vede k e oltean k ii fierbe sangele in vene...poate ar fi bine sa o lase mai moale.

the lion king
14th July 2006, 12:47
asa e la noi la olteni.gura multa...deh,avem si noi pacatele noastre.e bine ca are gura multa,isi face curaj singur.

ce_bine_e
14th July 2006, 14:48
in etapa a 5-a avem la voi parca, poate ne vedem :D

malexoid
14th July 2006, 15:38
pai ce vina avem noi?daca altul nu s-a gasit ,cu bani mai multi,e bun si asta,performanta sa faca ca vointa are,dar n-are bani saracu!

este vreme pentru a gasi o solutie...parerea mea ca Stiinta chiar daca nu are posibilitati de intarire a lotului, nu e in pericol iminent. Dar nici foarte fericit nu sunt daca va vad zbatandu-va undeva in subsol!
Faceti orice, reveniti, si fiti iarasi ce ati fost: spaima miticilor!!!

TaciAcolo
14th July 2006, 15:56
incet da sigur o sa revenim stiinta revelatia campionatului :D

the lion king
14th July 2006, 17:41
este vreme pentru a gasi o solutie...parerea mea ca Stiinta chiar daca nu are posibilitati de intarire a lotului, nu e in pericol iminent. Dar nici foarte fericit nu sunt daca va vad zbatandu-va undeva in subsol!
Faceti orice, reveniti, si fiti iarasi ce ati fost: spaima miticilor!!!
Chiar ca spaima eram.Eram toti un comando, facuse Cartu din noi campioni si nu mai dormea tot bucurestiul,aveau toti depresii.:ok:

WOLF_ULTRAS
14th July 2006, 18:10
gata cu vs anu asta ce se mai mandresc si ei ...pleaca in B dar fura un punct de la craiova X

the lion king
14th July 2006, 18:18
asa cum perdeti voi 3 cu CFR,bai,moldovene...

WOLF_ULTRAS
14th July 2006, 18:20
asa cum perdeti voi 3 cu CFR,bai,moldovene...

hai ca ma plictisesti ce dracu iei foc asa...este doar un pronostic:rosu:

the lion king
14th July 2006, 18:24
bine,mah,daca te plictisesc,scuza-ma...Ma duc la IARTA_MA,ce sa fac!

SILVIU99
14th July 2006, 19:30
victorie craiova la ce lot are vaslui....

Cra10veanu
14th July 2006, 20:56
in etapa a 5-a avem la voi parca, poate ne vedem :D

gresit, etapa 5 avem cu dinamo in banie, doar daca esti fan dinamo ....:rolleyes: cu Iasi se joaca in etapa 7.

ce_bine_e
14th July 2006, 23:26
da scuze a 5-a avem al Petrosani :D
a 6-a va batem :D:D:D

Cra10veanu
15th July 2006, 01:14
da scuze a 5-a avem al Petrosani :D
a 6-a va batem :D:D:D
tot nu se vede ? :D a7-a :D aduc si tablele sa ne bateti ? sau remi ?

Tony_Viola
15th July 2006, 10:39
vom vedea dupa prima etapa daca mai ramaneti in liga I daca nu bateti pe vaslui eu va fac cu manutza:cya:

the lion king
15th July 2006, 10:45
ne faci cu mana adica ne saluti,nu-i asa?

Tony_Viola
15th July 2006, 10:51
ne faci cu mana adica ne saluti,nu-i asa?

eu sper sa ramaneti si sa va salut:ok: . dar va fii greu, oricum mult succes/hello

Cra10veanu
15th July 2006, 11:04
ne faci cu mana adica ne saluti,nu-i asa?au mai facut-o ei si anul trecut de oaie, si acuma ne saluta, ce pacat c-avem memoria buna :rolleyes: :evil:

Tony_Viola
15th July 2006, 11:08
au mai facut-o ei si anul trecut de oaie, si acuma ne saluta, ce pacat c-avem memoria buna :rolleyes: :evil:

tie-ti fac cu mana stai linistit:no:

iscar
15th July 2006, 19:29
va fio victorie a oaspetilor, ca sa moara toti cei ce ne vad deja in B

lolo_grupa_c
15th July 2006, 22:38
....pt. tot ceea ce inseamna coada de tigru si munt3anu .....bate vasluiul...

Cra10veanu
15th July 2006, 23:50
....pt. tot ceea ce inseamna coada de tigru si munt3anu .....bate vasluiul...

chiar isi avea restul postul asta al tau lolo ? sa nu mai fim offtopic si sa nu ne mai luam la scandaluri pe aici, data viitoare argumenteaza-ti pronosticul si poate ne convingi, dar daca vii doar cu afirmatii din astia care-ti trec prin minte, vei aprinde ceilalati suporteri si ce iese pe aici numai drecu stie.
ON-topic, 3-0 pt Olteni

UrsMeier
15th July 2006, 23:53
inainte credeam ca oltenii vor castica meciul asta.......dar acum nu mai sunt asa sigur.Oltenii vor avea viatza grea anul asta.Am vazut amicalul cu sportul si practic nu m-au impresionat cu nimic.Universitatea e o echipa buna....dar de div. B.Sun curios ce o sa mai zica mititelu despre meciul asta:D

Cra10veanu
15th July 2006, 23:57
ursmeier, problema in felul urmator, ne-am mai luat noi prin amicaluri 5-1 de la giurgiu etc si am maturat seria B2 cu ei. Stanga ce face in amicale, cauta posturi la jucatori si-i incearca pe diferite pozitii, si e normal sa apara greseli individuale, eu zic ca avem un lot totusi bunicel tanar, dar sint de acord ca nu vorm avea viata usoara, e si normal nici-un jucator din actualul lot nu stie ce este divizia A, dar ne vom descurca oarecum bine.

UrsMeier
16th July 2006, 00:00
nu te supara dar in afara de bornescu nu prea am pe cine observa..........iar declaratiile lui mititelu sunt chiar iesite din comun.

Cra10veanu
16th July 2006, 00:01
nu te supara dar in afara de bornescu nu prea am pe cine observa..........iar declaratiile lui mititelu sunt chiar iesite din comun.

mititelu n-o sa fie pe teren, deci lasa-l sa bantuie. Bornescu, Ciuca, A.Ionescu (ambii accidentati) Baird, Saceanu, Mitchell sint jucatori foarte talentati. Uitasem sa-i aduc pe Dina si Salih

UrsMeier
16th July 2006, 00:04
oricul...lot de cupa uefa nu aveti.......ceea ce spera mititelu:D
Sa fiti multumiti daca scapati de retrogradare.

Cra10veanu
16th July 2006, 00:07
de retrogradare nu se pune deloc problema, s-a intamplat o data, si le-a ajuns. Iti repet, Mititelu nu e pe teren si adevaru il stim noi suporterii, nu ce spune el UEFA etc, e absurd. Stiu ca-ti dai in piept acuma, Penescu, pe care cel putin il doare undeva de arges, el cauta sa-si faca publicitate la biznis, cum face publicitate si cu noi :D, ca pana acuma nu prea aveati glas. Incepe campionatul si atunci o sa poti sa-ti dai mai mult cu parerea...

UrsMeier
16th July 2006, 00:12
, Penescu, pe care cel putin il doare undeva de arges, el cauta sa-si faca publicitate la biznis, cum face publicitate si cu noi :D, ca pana acuma nu prea aveati glas....
nu e chiar asa......penescu a zis ca iubeste aceasta echipa dar a zis ca nu prea se pricepe la fotbal.A mai spus ca baga bani cat e nevoie c o sa-i recupereze rin imagine.Daca echipa merge bine o sa creasca si imaginea lor, dar si a echipei.Si nu e vorba ca acum am prins glas......glas aveam si inainte sa vina penescu, cand v-am batut si pe voi

lolo_grupa_c
16th July 2006, 01:00
chiar isi avea restul postul asta al tau lolo ? sa nu mai fim offtopic si sa nu ne mai luam la scandaluri pe aici, data viitoare argumenteaza-ti pronosticul si poate ne convingi, dar daca vii doar cu afirmatii din astia care-ti trec prin minte, vei aprinde ceilalati suporteri si ce iese pe aici numai drecu stie.
ON-topic, 3-0 pt Olteni

...oki.imi cer scuze!!!!din partea mea nu se va mai intampla....dar spunei asta si lu' FDL....:ok:

Cra10veanu
16th July 2006, 01:05
exista butonul edit. asta pt fdl, sa nu-ti dau avertisment pt pocire de nume :ok:

Vand vise
16th July 2006, 07:56
bate vaslui...3-0 sau 4-0

Cra10veanu
16th July 2006, 10:18
bate vaslui...3-0 sau 4-0

asta doar in cazul in care se stinge nocturna mai mult de o ora :happy :happy

Vand vise
16th July 2006, 10:47
ce a facut craiova aseara?

SILVIU99
16th July 2006, 10:49
ce a facut craiova aseara?

2-1 pt sportul au marcat dina/maxim si ferfelea

Vand vise
16th July 2006, 10:59
ma asteptam sa piarda f.f.f.f rau... 1-2 e un scor f.f.f.f.f. bun pt craiova...

Cra10veanu
16th July 2006, 11:02
ma asteptam sa piarda f.f.f.f rau... 1-2 e un scor f.f.f.f.f. bun pt craiova...
dar voi ce-ati facut cu ungurii ? :D 5-1 parca ? :drak: si-a dat si stanga seama in meciul cu arges ca nu e bine sa joci cu 3 atacanti :rolleyes: parca s-au mai reparat din greseli.

SILVIU99
16th July 2006, 11:05
dar voi ce-ati facut cu ungurii ? :D 5-1 parca ? :drak: si-a dat si stanga seama in meciul cu arges ca nu e bine sa joci cu 3 atacanti :rolleyes: parca s-au mai reparat din greseli.

nau luato de la unguri si de la ucrainieni de la tavria .atunci siau luat si la propriu si la figurat.dar nu conteaza amicalele sa vedem meciurile oficiale:ok: .on-topic:2-1 craiova

Vand vise
16th July 2006, 11:07
se intampla...craiova vad ca pierde toate meciurile =))

andrei1921tm
16th July 2006, 11:42
asta jiji ce a facut totusi steaua aseara???..k park si ea a jucat un amical cu o echipa fantoma.park 0-0 nu?

SILVIU99
16th July 2006, 11:47
ce sa intamplat pana la urma cu marius jianu si ninel corcoveanu sau intors inapoi la craiova??

Cra10veanu
16th July 2006, 11:51
ce sa intamplat pana la urma cu marius jianu si ninel corcoveanu sau intors inapoi la craiova??

nu se mai intorc, ca i-a apucat vedetismul ala de 17 ani, viseaza deja la bani masini femei :headbang: de la scoala GP au sansele cele mai mari sa ajunga in stefan cel mare.

SILVIU99
16th July 2006, 12:10
nu se mai intorc, ca i-a apucat vedetismul ala de 17 ani, viseaza deja la bani masini femei :headbang: de la scoala GP au sansele cele mai mari sa ajunga in stefan cel mare.

sa dea DOMNU sa fie ca tine si sa vina la DINAMO ca eu nu ma supar deloc(chiar ma bucur) pt ca sunt buni mai ales jianu care este golgeterul nationalei u17:ok: /hello

Universal
17th July 2006, 03:09
2-2 meci spectaculos, dar nu cästigä cred nimeni

Ess
17th July 2006, 15:15
Meci de 1 solist. ...da mai sti? :)

damned
18th July 2006, 18:37
Sper ca inceapa cu dreptul, Stiinta

malexoid
19th July 2006, 13:18
e vremea ca mancatorii de mamaliga sa o ia incetisor spre ospitalierul B, acolo unde le e locul...
si-au vandut dosul stelei, merita din plin!
Forza Stiinta!

r3my
20th July 2006, 17:07
1 si scorul etapei.

blueb0y15
20th July 2006, 18:28
bate CRAIOVA :ok:
Forza STIINTA !! :yeah:

andrei1921tm
20th July 2006, 18:44
Pai lasa ca incet incet Craiova arata ca are echipa sa se pastreze linistit in A.Nu e echiar cum zice mititelu dar oricum moldovenii nu au nici o sansa.
Dar e pacat ca mititelu ala are gura prea mare si parca stica un pic culoarea echipei.
Oricum deocamdata transferurile de marca facute nu se prea vad...dar asteptam meciurile oficiale.
Pronostic:2-0.

resita
21st July 2006, 11:28
:headbang: craiova-vaslui 1-2:rosu:
/hell /hello /hello DINAMO PĀNĂ LA MOARTE/hello /hello /hello
/OLE/

Sorin Blaj
21st July 2006, 11:47
Sper ca inceputul in campionat sa fie cu dreptul pentru Universitatea Craiova. O victorie ar fi foarte importanta atat pentru moralul echipei, cat si pentru publicul craiovean.
E adevarat ca nu s-au facut transferuri importante dar sper ca echipa sa fie adevarata vedeta si sa realizeze un joc bun, care sa fie concretizat printr-o victorie.

HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI!

777
24th July 2006, 02:21
nu se mai intorc, ca i-a apucat vedetismul ala de 17 ani, viseaza deja la bani masini femei :headbang: de la scoala GP au sansele cele mai mari sa ajunga in stefan cel mare.

nu e vb de nici-un vedetism... in momentul in care trebuiau sa semneze contractele, cei de la GP au vrut ca si Gica Popescu sa fie prezent (acesta fiind plecat din tara la momentul respectiv)... lu mititelu i-a sarit mushtarul si i-a trimis acasa...

Cra10veanu
24th July 2006, 09:18
nu e vb de nici-un vedetism... in momentul in care trebuiau sa semneze contractele, cei de la GP au vrut ca si Gica Popescu sa fie prezent (acesta fiind plecat din tara la momentul respectiv)... lu mititelu i-a sarit mushtarul si i-a trimis acasa...

inseamna ca e mai grav decat credeam.

atdi
24th July 2006, 18:04
Sper sa debuteze cu o victorie Stiinta, poate le-ar da putina incredere jucatorilor, ca la felul cum se prezinta echipa in momentul de fata o sa fie cam dura lupta pt ramanerea pe prima scena. Asta il consider eu cel mai important lucru pentru anul asta sa ne mentinem in prima divizie si de la anul incet, incet sa se construiasca o echipa competitiva, cine stie poate o sa cumpere echipa cineva cu bani si cu gura mai mica.
Forza Stiinta si sa auzim de bine!!!

LazioRoma
24th July 2006, 18:10
Hai Oltenii!!!!!!!!

superchumbo
25th July 2006, 11:35
si-o ia grav craiova la meciul asta............. 0-3. :P

Gontel
25th July 2006, 16:09
Bate Vasluiul si sa il vad pe Mititelu pe unde mai scoate camasa. Chiar nu vede ca echipa lui n-a avut nici un rezultat in amicale?!.....Sa te bata si echipe de Liga a 2-a. Parca ii si vad pe olteni sarind in capul meu dupa postul asta.

cap
25th July 2006, 16:21
meci greu dar favoriti vasluienii

snake4739
25th July 2006, 16:42
O Craiova buimacita,nesigura si subtire din punct de vedere valoric.Se vor arunca spre poarta adversa ca Mititelu in ineptii.Si vor pierde.0-2.

TaciAcolo
25th July 2006, 19:05
din prima etapa moldovenii sa sa-si ocupe locu pe care il merita:happy 3-0 Stiinta

Luis Garcia10
25th July 2006, 19:16
mi-ar placea sa bata craiova, dar dak ar fi sa incerc un pronostic as fi de acord cu snake 0-2

hamsterutz
26th July 2006, 01:54
am ajuns so vad si pe asta .... vasluiu fav in fata craiovei :D

cfr_ista2000
26th July 2006, 09:42
oltenii nu sunt pregatiti inca de prima liga...asta sa vazut in meicurile de pregatire..;)...si vaslui are la carma un antrenor bun...care a facut cea facut k sportul..dar jucatori putini si nu foarte valororsi..deci merg pe UN X

Aurel.D
26th July 2006, 15:57
Meciurile amicale conteaza mai putin, poate doar pt. moral; la meciurile oficiale concentrarea este alta.
Pt. a repara imaginea lasata in amicale, Univ. trebuie neaparat sa invinga Vasluiul. Daca nu vor avea un inceput de tur bun, s-ar putea sa isi revina foarte greu.

Hipgnosis
26th July 2006, 18:00
Cred ca in retur despre acest meci se va vorbi ca despre "derbiul echipelor care inceraca sa evite retrogradarea". :ok:

100%rapidist
26th July 2006, 18:17
U Craiova are prima sansa!!!!Craiova ar trebui sa bata lejer cu 3-0!!!Vaslui nu ma inpresionat deloc la ultimul meci cu Steaua cand au pierdut cu 0-4!!!!

magica_steaua
26th July 2006, 18:21
Iti spun k vaslui are echipa mai ales cine a vazut amicalul cu dinamo in care au ratat de 2 ori singur cu portarul si au si experienta unui an de divizia A,pe cand jucatorii craiovei n-au jucat niciodata in A pana acum .SI s-a vazut si in amicale care este diferenta cand joci in B si mai si aranjezi meciuri cu echipele din zona olteniei si cand joci cu echipe de divizia A.Asa k sa nu-si puna mari sperante oltenii k bate vasluiul.Tineti minte pronosticul asta

100%rapidist
26th July 2006, 18:28
k o sa tinem minte:ok:Dar nu trebuie uitat ca la Craiova sunt jucatori care au experienta!!!

magica_steaua
26th July 2006, 18:29
zi 2 jucatori cu experienta

100%rapidist
26th July 2006, 18:39
Ovidiu Stanga,Mircea Bornescu,Silviu Lung,Daniel Orac,Mihai Dina!!!1Toti au jucat cel putin un sezon in A

SILVIU99
26th July 2006, 18:43
Ovidiu Stanga,Mircea Bornescu,Silviu Lung,Daniel Orac,Mihai Dina!!!1Toti au jucat cel putin un sezon in A

nu sunt de acord cu tine
stanga a jucat int-adevar ani buni in A
bornescu e debutanta
silviu lung sa retras de mult il inscrisese la lpf pt un meci deoarece navea solutie de rezerva
orac nu mai e la craiova e la pandurii
dina e iarasi debutant

:ok:

100%rapidist
26th July 2006, 18:48
Imi cer scuze dar eu stiam ca au jucat toti in divizia A!!!Dar totusi jucatori acestia au experienta!!!(nu toti)

Glorfindel
27th July 2006, 03:30
cum puteti sa spuneti asemenea aberatii cum ca ar fi vasluiu favorita
sa nu ziceti ca sunt eu subiectiv...duceti-va si uitati-va la cotele la pariuri, ca aia stiu ce zic

Vand vise
27th July 2006, 06:53
vaslui e favorita....joaca cu o nou promovata

magica_steaua
27th July 2006, 12:28
Oltenilor la mintea lui mititelu voi cu echipa asta nu pierdeti nici cu barcelona.CUm sa nu fie fie favorita vasluiul?ce juktori are craiova?????credeti k dak ati cumparat toate meciurile in B jucand cu echipe din oltenia gata acum castigati si cu vreo echipa din A?
Retrogradare placuta!!!!!!!!!!

atdi
27th July 2006, 12:51
Voi vorbiti de cumparat meciuri???

magica_steaua
27th July 2006, 15:49
O semifinalista uefa n-are nevoie sa cumpere meciuri!!!
si inca o data retrogradare placuta!!!!!!!!


cateva blaturi ale noastre:steaua-lens 4-0,steaua-valencia 2-0,betis sevilla-STEAUA 0-3(la 2 zile dupa blatul cu noi urma sa faca egal cu real madrid 0-0 in campionat),steaua-halmstad 3-0,herrenven-steaua 1-3,steaua-boro 1-0
Univ. Craiova-Fc vaslui 0-3

deep purple
27th July 2006, 15:50
Daca oltenii joaca cu entuziasmul caracteristic unor echipe noi promovate cu multi tineri in lot, Vasluiul nu are nici o sansa. Daca se joaca ca in amicale nu as putea sa dau un pronostic. Vasluiul a pierdut sursa de finantzare si ceva jucatori, in timp ce pe olteni nu i-am vazut in A in actuala formula. Echipa care a retrogradat anul trecut era cu totul alta.
In orice caz, faptul ca UTA si Craiova au revenit in A e cea mai buna veste a noii editii de campionat.

deep purple
27th July 2006, 15:52
O semifinalista uefa n-are nevoie sa cumpere meciuri!!!


Nici o echipa n-are voie sa cumpere meciuri, dar asta nu inseamna ca respecta regulamentul.

P.S. Ai citit motivele pt care Porumboiu s-a lasat de finantarea Vasluiului? Sau mai bine zis... stiai sa citesti pe vremea cand Porumboiu s-a retras de la Vaslui?

King of Hell
27th July 2006, 15:54
Bate Vasluiul si sa il vad pe Mititelu pe unde mai scoate camasa. Chiar nu vede ca echipa lui n-a avut nici un rezultat in amicale?!.....Sa te bata si echipe de Liga a 2-a. Parca ii si vad pe olteni sarind in capul meu dupa postul asta.

Echipe de liga a 2-a dar nu orice echipe. :D lasa ca va luam pe toti la rand in Cupa Romaniei.

atdi
27th July 2006, 15:54
O semifinalista uefa n-are nevoie sa cumpere meciuri!!!
si inca o data retrogradare placuta!!!!!!!!


cateva blaturi ale noastre:steaua-lens 4-0,steaua-valencia 2-0,betis sevilla-STEAUA 0-3(la 2 zile dupa blatul cu noi urma sa faca egal cu real madrid 0-0 in campionat),steaua-halmstad 3-0,herrenven-steaua 1-3,steaua-boro 1-0
Univ. Blat Craiova-Fc vaslui 0-3
Sigura ca da, steaua e cea mai cinstita echipa din Romania. Eu personal nu m-am legat pe forumul asta pana azi de fosta "Carmen Bucuresti", dar cand vad ca apar specimene ca tine imi cam ies din sarite, asa ca vezi-ti de oile tale.

magica_steaua
27th July 2006, 15:55
OLtene citeste cu atentie dak nu stii pune pe altul am spus:"o semifinalista uefa nu are nevoie sa fak blaturi" insist "nu are NEVOIE" vrei sa iti traduc???

Benny
27th July 2006, 15:59
O semifinalista uefa n-are nevoie sa cumpere meciuri!!!


Iata un suporter care va ajunge departe. Ii prevad deja o functie de conducere in etajele superioare ale Campioanei (cu C mare de la Ca pitala). Va rugam sa admirati in primul rand logica impecabila precum si echilibrul perfect intre ura subtil dozata, preturi mari si prost gust.

Da-ne numele tau, te rog, sa te putem vota la urmatoarele alegeri parlamentare.

On topic: 1-0

Semnat Magicul Bors

PS: Ce-i cu Juventus si Milan?

magica_steaua
27th July 2006, 15:59
Si inainte sa-mi spui de carmen bucuresti trebuie sa vezi unde a ajuns univ CRAiova,nu vedeti k sunteti de rasul lumii,va chinuiti sa gasiti o echipa sa castigati si voi ,cu sportul n-ati putut ati jukt cu u. cluj nici cu aia atunci cu cine vrei

atdi
27th July 2006, 16:04
OLtene citeste cu atentie dak nu stii pune pe altul am spus:"o semifinalista uefa nu are nevoie sa fak blaturi" insist "nu are NEVOIE" vrei sa iti traduc???

Nici o castigatoare a CL parca nu are voie sa faca blaturi, si parca tocmai o castigatoare a CL a fost retrogradata in liga a doua franceza din cauza unor mici aranjamente si mai nou vezi cazurile din Italia, asa ca mai lasa-ne cu logica ta de fier.

atdi
27th July 2006, 16:06
Si nu te mai aprinde ca-ti face rau la sanatate.

magica_steaua
27th July 2006, 16:06
bah oltenii astia chiar nu fac diferenta intre nu are nevoie si nu are voie

atdi
27th July 2006, 16:08
Citeste si tu cu atentie ce am scris eu referitor la cazurile din alte tari, unde justitia functioneaza de bine de rau.

atdi
27th July 2006, 16:09
Nu are voie sa faca != Nu face

magica_steaua
27th July 2006, 16:10
lasa k va dezumflati voi peste 4-5 etape nu mai intra nici unul pe forum,acum e normal cand iti spune un mititel k bateti barcelona ce sa faceti si voi ascultati cuminti si aveti tupeu.

magica_steaua
27th July 2006, 16:12
tre sa-ti spun k pentru olteni nu are nevoie adik din moment ce bati lens 4-0,valencia anu trecut o elimini joci semifinala uefa este la mintea oricui k vaslui nu se compara cu betis,lens .....

atdi
27th July 2006, 16:14
Bai baiatule eu sunt constient de faptul ca echipa nu joaca, si va fii greu sa se mentina anul asta in prima divizie, nu ma iau dupa declaratiile lui mititelu. Doar ti-am spus sa-ti vezi de echipa ta si de blaturile ei, nu mai improsca cu noroi echipa asta care de bine de rau a fost deschizatoare de drumuri in competitiile europene.

Jerry20cm
27th July 2006, 16:15
magica_steaua iti dau sfat prietenesc fiindca esti stelist: lasa off-topicul ca s-ar putea sa iei un ban de nu te mai vedem vreo 5-7 zile:ok: , incearca sa vb despre Universitatea Craiova-Vaslui nu despre Steaua, vezi ca avem un thread despre Steaua te astept acolo sa vb despre Steaua.

Ca sa fiu si on-topic: la acest meci merg pe un 1x.

Benny
27th July 2006, 16:18
tre sa-ti spun k pentru olteni nu are nevoie adik din moment ce bati lens 4-0

Incepi sa-mi placi baiete. Ce n-as fi dat sa fi fost tu in locul lui Moggi, n-ar fi retrogradat echipea mea de suflet in felul asta. Tu ai fi stiut, ca daca ai eliminat pe Real Madrid, trebuie doar sa te prezinti ca sa bati niste cioace de Sampdoria, Udinese etc. N-ai fi aranjat arbitraje ca amaratul ala de Moggi. Pacat, ce pacat! Sa o ti tot asa, te rog eu.

Semnat
Cel mai mare fan al tau.

PS: Cum Craiova nu e semifinalista UEFA, va fi mult mai greu cu Vasluiul. adica nu ajunge sa se prezinte, trebuie sa si joace.

*Coco*
27th July 2006, 16:26
O semifinalista uefa n-are nevoie sa cumpere meciuri!!!
si inca o data retrogradare placuta!!!!!!!!


cateva blaturi ale noastre:steaua-lens 4-0,steaua-valencia 2-0,betis sevilla-STEAUA 0-3(la 2 zile dupa blatul cu noi urma sa faca egal cu real madrid 0-0 in campionat),steaua-halmstad 3-0,herrenven-steaua 1-3,steaua-boro 1-0
Univ. Craiova-Fc vaslui 0-3

Uite blaturile de le`ati facut voi sezonul trecut
De 1 singur sunt 100% ca a fost : Steaua-Pandurii 1-0
Sportul-Steaua 1-2 alt blat
Vaslui-Steaua 0-4
Steaua-Jiul 1-0
In locul tau nu asi mai vb mai "ciobane"

atdi
27th July 2006, 16:43
On topic: U Craiova 2 - 1 FC Vaslui. Sper sa fie stadionul plin.

Cra10veanu
27th July 2006, 21:58
Echipe de liga a 2-a dar nu orice echipe. :D lasa ca va luam pe toti la rand in Cupa Romaniei.

sa fim seriiosi, ati prins o zi buna, un gol norocos si atat. Sa nu uitam ca ati avut cea mai slaba serie voi ardealul din care n-a promovat nici-o echipa, pe cale naturala vorbind, exceptand cazul UTA. Daca erati asa buni precum va dadeati ajungeati mai departe si ne-am fi duelat acuma pe prima scena. Dar valoarea si-a spus cuvantul. Cupa romaniei...ma lasi ? entuziasmul atinge cote maxime, visam deja.
E pacat ca n-avem pe Ionescu, Costea, Ciuca disponibili ca stateam fara emotii, dar tot batem pe moldoveni, 2-0.

YodaRo
28th July 2006, 23:03
Oltenii...daca nu bateti vasluiu' maine... dati-i suturi lui Mititelu sa nu mai faca Oltenia de ras.

Sorin Blaj
28th July 2006, 23:57
Sper ca maine Universitatea sa inceapa cu o victorie campionatul. Nu avem voie sa ne incurcam cu Vasluiul, o candidata sigura la retrogradare.
Problema este ca vor lipsi doi jucatori importanti: Ionescu si Stanga. Va fi greu fara ei, dar nu imposibil.

magica_steaua
29th July 2006, 00:01
Sa vedeti ce il alearga oltenii pe mititelu dupa vreo 5 etape,dak nu merge craiova e numai din cauza transferurilor lui de 2 bani ,ce mare valoare pot sa aiba niste australieni adusi dumnezeu stie de unde,dar in prostia lui se incurajeaza singur si inflameaza toti oltenii k sa aiba stadionu asha poate poate o face si el ceva.

sadakch
29th July 2006, 00:08
sper sa bata Vaslui, imi doresc insa sa fie ultimul lor sezon in Divizia A

resita
29th July 2006, 00:12
craiova - vaslui 2
fara suparare n-aveti echipa de prima liga, mititelu nici atat.

magica_steaua
29th July 2006, 00:14
Singurul lucru in favoarea lor este publicul superb de la cariova in rest...pakt k a ajuns echipa pe mana unui sarac cum e mititelu care n-are bani nici sa treaca strada

resita
29th July 2006, 00:23
Singurul lucru in favoarea lor este publicul superb de la cariova in rest...pakt k a ajuns echipa pe mana unui sarac cum e mititelu care n-are bani nici sa treaca strada

si inaintea lui au fost alti doi destepti staicu si netoiu :no: , tot comunistul de staicu a retrogradat si resita

PiTiKu
29th July 2006, 00:45
F.C.Arges-Craiova 3-0....deci Craiova-FcVaslui 3-0 :)))) pakt k au suporteri olteni k in rest....echipa nu au...mititelu e varza...Faceti skndal la meciu cu dinamo va rog..sa jucati la valcea:)))) K sa fie iara stadionu Alb-Violet:)))

Cra10veanu
29th July 2006, 02:35
F.C.Arges-Craiova 3-0....deci Craiova-FcVaslui 3-0 :)))) pakt k au suporteri olteni k in rest....echipa nu au...mititelu e varza...Faceti skndal la meciu cu dinamo va rog..sa jucati la valcea:)))) K sa fie iara stadionu Alb-Violet:)))

voi nici suporteri nici echipa n-aveti, daca e sa ne luam dupa amicale, v-au tras-o si pandurii :D cum alb-violeti la valcea? sint suporteri timisoreni acolo? :drak:

YodaRo
29th July 2006, 05:05
Socoteala lui Mititelu seamana cu a lui SIman. Baga bani putini in echipa, conteaza pe talentul unor tineri si ii revinde sa isi umple buzunarele. La momentul oportun o taie. Asta e Stiinta Mititelu daca nu v-ati prins. Restul, suporteri, galerie samd sunt doar de coloratura...buni sa plateasca biletul. Bataia de joc a inceput. Dupa 5 etape deja o sa il injurati pe Mititelu...iar el sa sa planga ca nu i-a iesit bussinesu' cu Stiinta. As vrea sa ma insel.

Universal
29th July 2006, 05:12
Craiova-Vaslui 1-0

Cra10veanu
29th July 2006, 05:23
Socoteala lui Mititelu seamana cu a lui SIman. Baga bani putini in echipa, conteaza pe talentul unor tineri si ii revinde sa isi umple buzunarele. La momentul oportun o taie. Asta e Stiinta Mititelu daca nu v-ati prins. Restul, suporteri, galerie samd sunt doar de coloratura...buni sa plateasca biletul. Bataia de joc a inceput. Dupa 5 etape deja o sa il injurati pe Mititelu...iar el sa sa planga ca nu i-a iesit bussinesu' cu Stiinta. As vrea sa ma insel.

sintem suporteri Universitatea Craiova nu suporteri Mititelu, si daca nu face ce trebuie normal ca va avea soarta lui Staicu sau Netoiu.
MAN_US: daca e cum ziceai tu, ca mititelu vrea sa faca business cu Craiova, cum iti explici ca n-a plecat nimeni de la noi spre dinamo si bucuresti? i-a urlat chiar sub nas lui Borcea, ca nu mai pupa jucatori de la Craiova. El iubeste Craiova si cred ca singurul lucru pe care l-ar face sa scoata bani, e sa duca Craiova in cupele europene. Entuziasmul e prea mare si banii prea putini asta e Mititelu. E mai bogat la vorbe decat la punga. Si la urma urmei daca stai si te uiti, cum e el plin de bube-n cap, s-a gasit sa preia Craiova cand nimeni nu vroia sa auda si a promovat-o, asa ca merita putin respect , dar nu prea mult. Dupa meciul de maine vom sti mai multe, sper sa batem

Universal
29th July 2006, 05:27
Stati linistiti,nu retrogradeazä,sunt echipe mult mai slabe ca Universitatea anul acesta,minim 6.

Cra10veanu
29th July 2006, 05:30
Stati linistiti,nu retrogradeazä,sunt echipe mult mai slabe ca Universitatea anul acesta,minim 6.

asa mi-am tot zis si eu, dar cu optimismul n-ajungi nicaieri. Mai trebuie si argumente materiale, banii in cazul nostru, si un management mai bine organizat, ca de aia nu s-a strans nici-un sponsor pe langa echipa. Cand dai din gura si te certi pe la televizor, arati pur si simplu tiganeala, iar sponsorii interesati de publicitate, nu se vor lega la cap cu martalogi. Asta e problema, daca conducerea era mai linistita, un management mai bun, si mai competenti (numai titluri de onoare prin conducere etc.) ar fi strans bani mai multi si alta era campania de achizitii, intram fara stres in liga 1. Craiova nu e o echipa care se multumeste cu mentinerea in prima divizie.

Universal
29th July 2006, 05:33
stiu.de aceea cred cä vor cel putin locurile 7-10 dacä nus e poate mai sus,eu cred , dupä cum sunt jucätorii si valoarea, sunt de locul 9-10 deocamdatä, poate insä pot produce surprize( vezi Otelul inainte-dupä)
Nu se stie niciodatä

UrsMeier
29th July 2006, 08:25
voi nici suporteri nici echipa n-aveti, daca e sa ne luam dupa amicale, v-au tras-o si pandurii :D cum alb-violeti la valcea? sint suporteri timisoreni acolo? :drak:

s-a referit ca sunt multi care tin cu echipa noastra......nu incerca tu sa fii ironic.Pai daca e sa te iei dupa amicale asa cum zici tu inseamna ca noi va rupem , ca doar v-am batut cu 3-0.Eu zic ca inca nu poti sa iti faci o idee dupa amicalele jucate de x sau y.:ciocan:

UrsMeier
29th July 2006, 08:30
voi nici suporteri nici echipa n-aveti

Mai bine taceai la faza cu echipa.....ca suntem mult peste voi.Nu avem noi echipa mare dar oricum suntem cu mult peste voi.Si cum poti sa spui ca nu avem suporteri?Esti chiar penibil.Tu crezi ca doar cei din galerie sunt suporteri?:headbang: Ca suntem mai putini asta nu inseamna ca nu suntem deloc.Pt mine e foarte logic, pt tine........mai greu:headbang:

Cra10veanu
29th July 2006, 08:42
e logica defecta, tu erai ala cu gura mare ca ne-ati batut in amical, si imediat dupa rusinoasa infragere cu pandurii o intorci ca la ploiesti ? :D normal ca amicalele nu zic nimic, deci logica ta ca sinteti peste noi care e ? entuziasmul :D nu sinteti cu nimic peste noi. nici n-ati fost si poate nici nu veti fi, asta in cazul ca mai luati voi vre-o doua campionate. Eu zic hai sa punem punct la offtopic si zii si tu acolo un pronostic favorabil noua, cum am pus si eu la voi cu Jiul :drak:
Daca erati peste noi nu luati jucatori de la noi (pe Jerry Gane)

UrsMeier
29th July 2006, 09:19
eu ma refer la valoarea lotului actual......nu la istorie.La istorie nu ne putem compara cu voi....
Pe gane l-am luat pt ca aveam nevoie neaparat de inca un atacant......dar sunt de acord cu tine.....cred ca e cel mai slab din lot.Nu avea ce cauta in LIga I. E o bomba.

Luis Garcia10
29th July 2006, 09:58
1-0 chinuit, dar bun pt olteni :D

totmarius
29th July 2006, 10:12
Meci de X

SILVIU99
29th July 2006, 11:47
nu va fi un meci usor pentru craiova dar vor castiga
U.CRAIOVA-FC VASLUI 2-1 (BAIRD,DINA/R.NEAGU) pronosticul meu

urs_181
29th July 2006, 12:26
forzza stiinta
bate craiova fara discutii

NY_giants05
29th July 2006, 12:34
1-0 pt craiova.

zicea unu' k argesu' e mult peste craiova ! ...la asta nu's deloc d acord. Si ma rog, la ce sunt argesenii mult peste craioveni ??? la inaltime, la ce ?

andrei1921tm
29th July 2006, 12:39
Si eu zic ca o sa bata craiova!
1-0

baubau
29th July 2006, 13:20
Craiova sta f bine la cap jucatori in schimb ce Vaslului sta f bine la capitolul antrenor cu experienta.

Va fi un 1, probabil si entuziasmului oltenilor din cauza revenirii in prima liga va conta castigarea meciului

TaciAcolo
29th July 2006, 13:40
sper sa nu aiba trac olteni si sa le dea la moldoveni 3 4 boabe:P

Kidu
29th July 2006, 13:46
Meci greu pt. olteni, totusi cred ca se vor impune la o diferenta de un gol.
Numai bine ...

magica_steaua
29th July 2006, 13:53
victorie lejera pt. vaslui 3-0 si oltenilor va lasam sa va pregatiti de divizia B,makr baremul sa-l faceti,puteti sa urlati cat vreti asta e adevarul .

magica_steaua
29th July 2006, 13:54
o prostie alb-albastra la craiova e mereu/sunteti o echipa proasta ce joak la matineu

TaciAcolo
29th July 2006, 14:00
o prostie alb-albastra la craiova e mereu/sunteti o echipa proasta ce joak la matineu

Voi sunteti idioti din nastere cu toti berbeci de acolo mm si jiji:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

magica_steaua
29th July 2006, 14:03
retrogradare placuta ,si poate faceti makr si voi baremu k acu 2 ani ati fost aproape..

six
29th July 2006, 14:09
Si eu zic ca o sa bata craiova!
1-0:yeah: FORZA STIINTA....;)

YodaRo
29th July 2006, 15:39
sintem suporteri Universitatea Craiova nu suporteri Mititelu, si daca nu face ce trebuie normal ca va avea soarta lui Staicu sau Netoiu.
E mai bogat la vorbe decat la punga. Si la urma urmei daca stai si te uiti, cum e el plin de bube-n cap, s-a gasit sa preia Craiova cand nimeni nu vroia sa auda si a promovat-o, asa ca merita putin respect , dar nu prea mult. Dupa meciul de maine vom sti mai multe, sper sa batem
M-as bucura sa ma insel si sa ajungeti sa ii faceti statuie lui Mititelu. Din cate l-am mirosit eu pare decat un sarlatan. Faptul ca nu a investit sa aduca jucatori de valoare ce va spune? Ziceti ca n-are bani...e ok daca n-are atunci sa se asocieze cu unii care au. Dar nu... nu o face pentru ca vrea sa castige singur dupa revanzarea jucatorilor. Joaca la cacialma cum se spune.
Se mizeaza doar pe talentul unor pusti si divizia A s-ar putea sa fie o caciula prea mare pentru ei.
Mi-as dori din tot sufletul sa ma insel si Stiinta sa joace in cupele europene la anul dar tare ma tem ca va bateti pentru retrogradare.

erreyy
29th July 2006, 16:11
Bate Vaslui cu 1-0, Stiinta se bate cu Pandurii la retrogradare anul asta...

KpaC
29th July 2006, 16:19
din toata inima as vrea sa bata vasluiul dar e greu .. poate macar un x

erreyy
29th July 2006, 16:33
Bate Vasluiul, Multescu e meserias stie sa faca echipa sa castige, pe Craiova nu i-am simpatizat niciodata, prea multa prostie si scandaluri acolo, in frunte cu acest Mititelu care este o caricatura de conducator, chiar Trica a recunoscut acest lucru si e si el oltean asa ca...:headbang: :headbang: :headbang:

Blaugrana_shark
29th July 2006, 16:39
Nu cred ca vasluiul au forta financiara necesara pentru a ramane in divizia A anul acesta.....merg pe o victorie la limita a Craiovei

Liviu
29th July 2006, 16:45
Meci cum se zice ,,de 6 puncte'' intre doua candidate la retrogradare. Daca va pierde Craiova sau in primele etape va face putine puncte, de frica sa n-o ia din nou la vale spre B , s-ar putea ca Mititelu sa renunte la Stanga sau ma rog sa-i aduca un director tehnic.Ca lot , Vasluiul este cel putin egal cu Craiova si normal ar fi un egal.

Sorin Blaj
29th July 2006, 17:36
Jocul se leaga greu, cu multe greseli de ambele parti.

cosimo1
29th July 2006, 17:43
fc vaslui a inceput sa lege mai bine jocul,si a avut 2 ocazii de deschidere a scorului

Sorin Blaj
29th July 2006, 17:53
0-0 la pauza. Sa speram ca in repriza a doua va fi altceva, poate se va mai racori putin.

WOLF_ULTRAS
29th July 2006, 17:53
Ce atmosfera de liga a 2 la craiova.....si jocul tot de de liga a 2 este.............

Blaugrana_shark
29th July 2006, 17:59
da...mai bine incing baietii un gratar

SILVIU99
29th July 2006, 18:02
slabuta prima repriza mai ales din partea craiovei de la care ma asteptam la mai mult