PDA

View Full Version : QATAR isi stringe echipa !



ricky
3rd March 2004, 20:47
Brazilianul AILTON (BREMEN), va zbura saptamina viitoare in QATAR pentru a semna acordul cu federatia tarii.
La 31 martie, QATARUL va sustine primul joc pentru GERM-2006. Pina atunci, federatia lor se straduieste sa-si adune o pleiada de jucatori deja consacrati !

Chiar asa de usor a devenit ?!

ady_azzuro
3rd March 2004, 23:58
:D :D :D
Imi pare bine ca se strang vedetele in Golf, astfel voi vedea si eu fotbal adevarat....live! :cool:

DRAGOS
4th March 2004, 15:11
Nu te grabi ricky!!!
Deocamdata l-au luat doar pe Ailton (care probabil e ofticat ca nu are loc in nationala Braziliei) si nu cred ca vor urma multi dupa el. Poate doar inca vreo 2-3, maxim patru!!!

ricky
4th March 2004, 21:51
Se pare ca si DEDE e pe drum !
Pentru 1,8 MIL parca as mai juca si eu !
In NATIONALA ROM n-am vrut ! Atita timp cit e Iordanescu& Mitica & Sandu ! :p

N0_NaM3
4th March 2004, 23:59
Daca au bani ....

DRAGOS
5th March 2004, 11:44
Cica si Cl. Niculescu ar vrea sa joace in nationala Quatarului!!!

ricky
5th March 2004, 18:50
FIFA, cum era si de asteptat, a hotarit sa stopeze acest "exod" !
Cum ramine cu celelalte sporturi ?

ady_azzuro
5th March 2004, 22:59
Ma oftic ca Kuweitu nu ia nimic :mad:

ricky
10th March 2004, 21:03
Intre timp, AILTON si DEDE (impreuna cu fratele LEANDRO) au purtat primele discutii cu sheicul din QATAR.
AILTON a declarat ca il intereseaza si banii dar, important pentru el este a imbraca un tricou al unei echipe NATIONALE !

In 3 saptamini, AILTON ar putea imbraca tricoul QATARULUI. DEDE, se pare, cindva prin iulie !
De mentionat faptul ca suma de 1,5 mil $ este NEIMPOZITABILA ! In QATAR nu exista impozite !

Pina FIFA se...trezeste, baietii se mai prajesc la soare...Si asta...pe bani ! :p

GoPens
10th March 2004, 21:23
In 3 saptamini, AILTON ar putea imbraca tricoul QATARULUI. DEDE, se pare, cindva prin iulie !
De mentionat faptul ca suma de 1,5 mil $ este NEIMPOZITABILA ! In QATAR nu exista impozite !

depinde de tara carui mai apartii in afara de Qatar. un cetatean britanic de exemplu, trebuie sa-si impoziteze toate veniturile de oriunde ar fi ele la nivelul de taxare britanic. fatpul ca Qatar nu impozeaza nu te salveaza de impozit in tara de origine atita timp cit iti pastrezi cetatenia.

ricky
19th March 2004, 22:45
Cum era si de asteptat, FIFA a intrerupt...dansul pe sirma ! /hello

ady_azzuro
10th May 2004, 00:07
Mai pleaca Ailton la Shalke?

ricky
10th May 2004, 00:11
ADY, AILTON a semnat de citeva saptamini !
A regretat ce a facut dar...e bine sa gindesti inainte de-a face ceva !
Acum a promis (tot in urma cu saptamini) ca daca BREMEN ia titlul EL va face cununia pe stadion ! :evil:
Oricum, in meciul cu BAYERN, l-a trimis dupa tigari pe KAHN !
De fapt, eu am avut impresia ca OLIVER stie drumul : l-a invatat din meciul contra NATIONALEI noastre ! :evil: