PDA

View Full Version : Etapa 1: Otelul Galati - CFR Cluj



Pages : [1] 2

starsteel
7th July 2006, 10:25
Comentarii despre partida Otelul - CFR Cluj, din etapa 1 a Ligii 1 2006/2007, aici, inainte si dupa meci.

Vlad
7th July 2006, 12:22
Otelul - CFR Cluj X

boosaw
7th July 2006, 12:26
Eu zic ca un 1x e mai real... Nu stiu portughezii ce aduc in plus pr Cj dar totusi 1x.

nr.zece
7th July 2006, 12:39
nu inteleg de ce nu faceti topicurile si poll-urile calumea daca tot va apucati

dede
7th July 2006, 12:45
castiga cfr

bada_otelul
7th July 2006, 19:05
meci echilibrat,dar castiga otelul

SORINULTRA
8th July 2006, 11:54
victorie otelul la 2 goluri in fata

Cristian
8th July 2006, 12:36
Victorie Otelara

julyeta
8th July 2006, 12:39
Castiga Otelul...bineinteles FORZA OTELUL!!!!!!!!

Ulio singuraticu
8th July 2006, 12:52
Bate fierul cat e cald!
Dar otelul?
Nush...bate cluju ca doar ei au iesit mai bine in sezonu trecut...

Otzelaru'
8th July 2006, 14:27
OTELUL GALATI 4 - 0 C.F.R CLUJ

asa ca pt inceput:yeah:

PerVersion
8th July 2006, 15:13
Doar 4-0 ?!?!? Dar sunteti modesti mai baieti...

Cristian
8th July 2006, 15:41
PerVersion fiecare cu parerea lui...
Si nu generaliza ca eu nu am zis niciun scor ;)

bada_otelul
8th July 2006, 17:26
PerVersion fiecare cu parerea lui...
Si nu generaliza ca eu nu am zis niciun scor ;)

la fel si eu,am zis meci echilibrat,dar victoria noastra

tutye
8th July 2006, 18:14
E un meci greu dar eu zic ca bate Otelul.....Forza Otelul!!!

Steeltown Boy
8th July 2006, 18:26
1-0 dar nu cred că Oţelul bate prea uşor... Şi mă gândesc aici la meciu' cu pandurii din et.30. :headbang:
Mai bine juca Oţelul în deplasare în prima etapă. :)

tutye
8th July 2006, 18:43
Stii vorba aia..Taci si faci....s-a vazut la timisoara daca se vorbeste mult ce iese....acum vad ca prea se pune accent pe uite ce a facut cfr...doar niste transferuri nu a batut pe Ac milan......

malexoid
8th July 2006, 18:52
...daca otelarii se misca ca in retur.
pronostic: 1

PerVersion
9th July 2006, 04:05
Stii vorba aia..Taci si faci....s-a vazut la timisoara daca se vorbeste mult ce iese....acum vad ca prea se pune accent pe uite ce a facut cfr...doar niste transferuri nu a batut pe Ac milan......

Unde anume ai vazut tu ca se pune accent pe ceea ce a facut CFR? Eu sincer la stirile sportive altceva decat SDR nu vad..
Intr-adevar nu a facut decat niste transferuri, la fel ca si celalalte echipe. Oricum zic eu ca e putin cam devreme sa dam un pronostic obiectiv, cand mai sunt de jucat meciuri amicale, nici perioada de transferuri nu s-a terminat...
Dar un pronostic asa, sa nu fiu off topic, pot da si eu... Otelul 0 - 2 CFR :)

SORINULTRA
9th July 2006, 07:56
la faza cu stirile de la tv ai dreptate , dar pronosticul tau e total eronat

tutye
9th July 2006, 15:14
eu am mai vazut pe site-ul de la gsp si prosport...si l-am auzit si pe taranul ala de MM pe la tv...INseamna ca nu ati platit destul; ca sa fiti mai des mediatizati...

Vi3rme_X
9th July 2006, 15:26
Nu-i prea simpatizez pe cei de la CRF, deci victorie Otelul.

Manito
9th July 2006, 17:21
O sa fie meci greu dar daca bate Otelul vor fi de neoprit in acest tur de campionat... si asa cred ca se va intampla... apropo.. Otelul 14-0 Sopron si CFR Cluj 1-2 Gaz Metan Medias

Dark Horror
9th July 2006, 18:14
Meci greu....sper sa batem,dar cred ca sae va termina egal.

starsteel
9th July 2006, 19:49
O sa fie meci greu dar daca bate Otelul vor fi de neoprit in acest tur de campionat... si asa cred ca se va intampla... apropo.. Otelul 14-0 Sopron si CFR Cluj 1-2 Gaz Metan Medias
Cat a fost cu Sopron?! Au jucat cu juniorii?

bada_otelul
9th July 2006, 23:09
Oţelul a tăvălit nişte farsori: 14-0!


Meci amical în Austria fără adversari şi fără istoric

* Cu toate că oficial erau componenţii clubului maghiar Sopron, din prima ligă, adversarii de sâmbătă ai gălăţenilor s-au dovedit a fi nişte nulităţi * "Probabil o fi fost fraţii sau soţiile fotbaliştilor", i-a taxat antrenorul Petre Grigoraş, mulţumit doar că i-a ieşit un antrenament bun * Oţelul s-a impus la paisprezece goluri diferenţă şi aşteaptă meciuri mult mai dificile în cea de-a doua săptămână de cantonament austriac

"Ăia şi-au trimis fraţii pe teren"

V-aţi închipuit vreodată un antrenor supărat chiar şi când formaţia sa câştigă la un scor astronomic? Ei bine, Petre Grigoraş este acela şi poate nu supărat ar fi termenul care ar defini perfect starea de spirit a tehnicianului "roş-alb-albaştrilor" după jocul amical disputat sâmbătă seară. Poate nelămurit. Trupa sa a vrut să-şi măsoare gambele şi gleznele cu o formaţie ungară, Sopron, şi abia pe la jumătatea primei reprize şi-a dat seama că este puţin probabil ca gruparea din ţara vecină să fi aliniat primul "unsprezece". Grig a apelat chiar la o duzină de ironii pentru a califica echipa adversă: "O fi fost prietenii fotbaliştilor, soţiile sau fraţii lor, căci mi-e greu să cred că au trimis pe teren prima formaţie. Ştiau ce-i aia minge, dar erau slăbuţi de tot, modeşti rău".

Azi, un nou meci de verificare

"Principalul" Oţelului a mai remarcat ceva după amicalul disputat sâmbătă seară la 60 de kilometri de Lobersdorf: "Singura satisfacţie după acest soi de meci este că băieţii noştri s-au întrebuinţat ca la un meci oficial, au jucat de ca şi cum ar fi avut în faţă pe Steaua sau Dinamo. N-a contat că adversarul era pe jos, am făcut un antrenament bun, dar în zilele următoare vom avea şi adversari în adevăratul sens al cuvântului. Glumind puţin, cred că asta a fost doar încălzirea. Abia de-acum urmează adevăratele antrenamente." Diseară, Oţelul va disputa o partidă de verificare (de data aceasta, nu va mai fi vorba de o farsă - garantează oficialii gălăţeni) cu o echipă austriacă.

Până şi fundaşul Rancan a dat două!

Revenind la alergarea "oţelarilor" pe lângă jaloanele maghiare, trebuie remarcată dimensiunea scorului: 14-0 (6-0)! Golgeterul principal al celor 90 de minute disputate în compania "fraţilor" de la Sopron a fost atacantul Gabriel Jula, realizator a patru "bucăţi", lista marcatorilor continuând cu Paraschiv (2), Tănase (2), Rancan (2), Bădescu, Arhire, Brujan şi Apetri. În prima repriză, Oţelul a jucat în formula: Vâtcă - Lazăr, Nogo, Baciu, Crăciun - Gado, Costin, Paraschiv, Arhire - Tănase, D. Stan. După pauză, Grigoraş a mizat pe: Borş - Şomodean, Mărginean, Rancan, S.Ilie - Bădescu, Brujan, Mădjer, Apetri - Jula, Michael. Portarul Iorga şi jucătorii de câmp Semeghin, Elek şi Bănaru au efectuat la rândul lor alergări, dar pe marginea terenului.

Grig a testat şi un atacant ghanez

În testul de alaltăieri, antrenorul gălăţenilor a urmărit timp de 45 de minute şi un atacant ghanez - "Michael şi nu mai ştiu cum" - care, deşi avea în faţă frizeri, chelneri, ospătari sau ce-or mai fost aşa-zişii fotbalişti de la Sopron, s-a mişcat puţin şi prost. "Luni (n.r. - azi) îl voi trimite la plimbare, poate o să mai vedem şi alţii", a precizat Petre Grigoraş.

Dănuţ Lungu

prea tare/hello

lolo_grupa_c
10th July 2006, 11:18
...vad o victorie a otelului....1 solist

tutye
10th July 2006, 11:49
14-0...ala nici macar antrenament nu a fost....

PerVersion
10th July 2006, 12:08
Nu cred ca acel 14-0 demonstreaza ceva, din cate am citit era o echipa de juniori. Iar noi, in primul amical mai tare, cu Dinamo Kiev, am pierdut cu 2-3. Se pare ca meciul a fost pierdut din cauza unor greseli personale, deci in principiu echipa merge bine.
Nu zic ca va fi meci usor cu Otelul, dar raman la parerea ca batem :)

lolo_grupa_c
10th July 2006, 12:26
...intotdeauna e bine sa respecti adversarul.....imi place ca ai zis ceva de genul"nu va fi un meci usor"...dar batalia se va da pe teren..asa ca vom vedea...

tutye
10th July 2006, 14:44
fiecare poate sa-si exprime parerea, fie ea obiectiva sau subiectiva...A mea este mai mult subiectiva decat obiectiva....Subiectiv zic ca batem cu 5-0 iar Obiectiv o sa bata Otelul cu 2-0... :D

lolo_grupa_c
10th July 2006, 15:11
in aceasta seara pe un post local,o emisiune despre si cu suporteri...8 30....on topic victorie galateana...

WOLF_ULTRAS
11th July 2006, 00:35
OTELUL 2-1 Cfr

SORINULTRA
11th July 2006, 07:58
otelul- tfr 2 - 0

STEELMAN
11th July 2006, 08:56
cred ca vom redeveni iarasi o echipa redutabila acasa ca acum cativa ani cand nu mai pierdusem acasa de 2 ani de zile asa ca nu pot spune decat ca vom castiga 1-0 sau 2-1
FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA

andrei1921tm
11th July 2006, 10:39
e meci intre 2 echipe puternice....X

maciu 4ever
11th July 2006, 12:54
1-0 pt otelu ;)

King of Hell
11th July 2006, 15:27
Daca le-o dat 14-0 la Matav Sopron, cred ca un 5-0 se poate jeler si cfrului. Jula Hattrick :D Haide tata, nu uita de-al cui esti :)

ionut-b
11th July 2006, 15:49
Otelul 0 - 3 CFR

Kan
11th July 2006, 17:06
in mode normal ar trebui sa mai aseptam sa vdm ce mai fac prin amicaluri...accidentari , scandaluri si alea alea..sa km cu o sapt inainte sa inceapa campionatu se pot pune pronsticurile..parerea mea...oricum un meci extrem de interesant...2 echipe care au cate ceva de demonstrat sezonu asta.

BrasovFans
11th July 2006, 17:34
Otelul - CFR Cluj se va termina la egalitate... 1-1 sau 0-0.

Jar-Gon
11th July 2006, 20:03
buna seara si bine v-am gasit draCii mei a ramas cumva cineva fara idei
clujul o fura asa ca de inceput de sezon dar isi recupereaza punctele in etapa urmatoare
2-0 Otelul 2 goluri Jula ca sa se bucure King Of Hell

Cristian
11th July 2006, 21:02
1-0 pt otelu ;)

Ai votat gresit

lolo_grupa_c
11th July 2006, 22:16
meci greu....dar victoria va fi a otelarilor...

Cristian
12th July 2006, 07:14
Nu trebuie sa ne luam dupa rezultatele din amicaluri. Acolo se incearca jucatorii, sa se vada cum se poate acoperi toate posturile... etc.

Boeing
12th July 2006, 09:14
Otelul-CFR Cluj 1-1. Va fi egal. Fortele par egale.

lolo_grupa_c
12th July 2006, 10:21
...insa jucam acasa si avem un mic avantaj...asta in care zici tu ca fortele par egale...

lolo_grupa_c
12th July 2006, 11:48
in amicale JULA ,gol dupa gol.....sa repete asta si in campionat...

malexoid
12th July 2006, 11:51
...insa jucam acasa si avem un mic avantaj...asta in care zici tu ca fortele par egale...
pentru voi, avantajul pare a fi in deplasare...ma rog, oricum trebe' sa-i bateti!!!

lolo_grupa_c
12th July 2006, 11:55
aici cam ai dreptate.....dar sa nu uitam totusi avantajul terenului propriu....

malexoid
12th July 2006, 12:01
aici cam ai dreptate.....dar sa nu uitam totusi avantajul terenului propriu....
sunt usor ingrijorat pentru meciu' asta: clujenii sunt periculosi in deplasare pe cand galatiul joaca catastrofal pe teren propriu (nu ca as avea o exagerata simpatie pt galati, dar nu imi plac de nici o culoare substituitzii "U" Clujului

lolo_grupa_c
12th July 2006, 12:07
poi...astia nu sunt "u".......sunt niste ciuperci aparute dupa ploaie....

lolo_grupa_c
12th July 2006, 12:08
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...gata ...am inteles.....

Kidu
12th July 2006, 12:15
O sa bata CFR, au trupa buna si omogena, stabilitate financiara si jucatori valorosi, pe cand otelul astia sunt niste desculti ...

lolo_grupa_c
12th July 2006, 12:18
O sa bata CFR, au trupa buna si omogena, stabilitate financiara si jucatori valorosi, pe cand otelul astia sunt niste desculti ...

bai oligofrenule,tu vorbesti???unde erati acum o luna??? in mizeria diviziei c...si vorbeste el de stabilitate financiara...vezi ca vorbesti in lipsa de documentatie si aberezi de la o acadea???:rosu:

KpaC
12th July 2006, 12:45
bate otelul clar in meciul asta .. parerea mea :D

Jar-Gon
12th July 2006, 12:50
bai, nu toti dar in marea majoritate voi clujenii sunteti niste mizerii de oameni.
am citit si pe la celelalte meciuri cum faceti moldovenii sarantoci etc. adica ne provocati si dupa ce va ripostam cu aceleasi cuvinte ne faceti pe noi golani sau mai stiu eu cum . santeti niste mari pete pe forumul asta ,ingratilor.
on topic-vedem pe teren cine e mai bun ,restul grohaiturilor voastre nu ne intereseaza

lolo_grupa_c
12th July 2006, 12:52
aici vorbim de astia cfr...baietii de la "U" sunt cu coloana vertebrala....

KpaC
12th July 2006, 12:53
bate otelul clar

Jar-Gon
12th July 2006, 12:53
pai trebuia sa specific
de cei de la cfr ma refeream si stiti voi mai bine de ce

lolo_grupa_c
12th July 2006, 12:59
..si mai nou un refugiat de la uta,se face debusolat pe aici...

maciu 4ever
12th July 2006, 15:16
nu am nimic cu niciuna dintre echipe...dar presupun ca va castiga cfr sau egal...

tutye
12th July 2006, 18:48
..si mai nou un refugiat de la uta,se face debusolat pe aici...

hmmmm...cand joci in prima liga dupa nu stiu cati ani..e normal sa fii debusolat..tre sa-l intelegi....

Kidu
12th July 2006, 20:46
Sincer sa fiu nu am nimic personal cu voi, doar ca orasul vostru este unul dintre cele mai murdare si mai pline de tigani orase din Romania.
Steel Boys, fara sa vreau am intrat la voi pe forum si am vazut bravura voastra de la incidente, nu am putut decat sa rad cu lacrimi, 5 putoi de maxim 16 ani fac incidente :).
Sa vezi ce radeau cei de pe ultrasforum de voi, dar asta nu e tot, logo-ul vostru (capul de cavaler) l-au folosit baietii de la ULTRAS 19 (U Cluj) intr-o coregrafie de-a lor.

Si ca sa nu ziceti ca vorbesc fara probe am sa pun aici o poza care atesta penibilitatea voastra:

http://img429.imageshack.us/img429/7606/424ql.jpg

Al naibi coincidenta :happy :jerk: .

tutye
12th July 2006, 20:59
bah tata....Daca cineva foloseste o maimuta intr-o coregrafie, si ulterior apare ca simbol al unui Grup asta inseamna ca s-au inspirat baietii de acolo???Ce-mi arati tu este o pura coincidenta.........Si cei de la timisoara au un cavaler....Atat timp cat nimeni nu mai are Acea Stema ca si simbol al grupului nu vad care este problema....NU am copiat pe nimeni ci este doar o coincidenta......

Steeltown Boy
12th July 2006, 21:04
@the_kid
:happy Ho, nebunule şi mută-te mai bine pe threaduri demografice, rasiste sau specializate pe coregrafii. Chiar are tupeu băiatu ăsta :jerk: ...
Păi dacă aşa gândesc toţi parveniţii bătrânei doamne puternic machiate şi oarecum dizgraţioase, am şi eu o părere: bine ar fi să o văd şi pe "doamnă" cu totu' cu exemplare gen the kid acolo unde le e locul ! Dar dreptatea va veni odată cu începutul turului...
Bate Oţelul şi pe UTA şi pe CFR ca să dau şi-n topicu' ăsta.
Mai reflectează măi chidule la semantica cuvântului "penibil" că s-ar putea să ai surprize...

tutye
12th July 2006, 21:05
Vezi ca securea aia cu 2 taisuri o au si cei de la Grupa c.....cred ca tot de aici s-au inspirat....dute bah si lasane ca nu ne intreseaza parerile tale....

tutye
12th July 2006, 21:23
Steel Boys, fara sa vreau am intrat la voi pe forum si am vazut bravura voastra de la incidente, nu am putut decat sa rad cu lacrimi, 5 putoi de maxim 16 ani fac incidente :).


Bah mincinosule....Pe care forum al nostru ai intrat tu bah????ce bravura de la incidente bah mincinosule??.....zi mah forumul ala pe care ai intrat tu cum se numeste???? 5 putoi de 16 ani??cum zi tu bah....poate ne gasim la meciul direct....sa vrb...sunt doar curios cum arata baiatul ala care ne face pe noi putoi de 16 ani....doar sa vrb......:rosu:

Cristian
12th July 2006, 21:29
Bai afumatule tu daca nu ai fost vreodata prin Galati de ce zici ceva ce nu stii ?
Nici eu nu am fost prin arad asa ca nu ma exprim ca tine

Ducu16
12th July 2006, 22:08
Sincer sa fiu nu am nimic personal cu voi, doar ca orasul vostru este unul dintre cele mai murdare si mai pline de tigani orase din Romania.
Steel Boys, fara sa vreau am intrat la voi pe forum si am vazut bravura voastra de la incidente, nu am putut decat sa rad cu lacrimi, 5 putoi de maxim 16 ani fac incidente :).
Sa vezi ce radeau cei de pe ultrasforum de voi, dar asta nu e tot, logo-ul vostru (capul de cavaler) l-au folosit baietii de la ULTRAS 19 (U Cluj) intr-o coregrafie de-a lor.


Al naibi coincidenta :happy :jerk: .

termina ma nebunule ca nu stati mult in "Liga 1".. sunteti doar in vizita.. asa ca mai usor cu comentariile astea greoaie!

bada_otelul
13th July 2006, 00:14
Sincer sa fiu nu am nimic personal cu voi, doar ca orasul vostru este unul dintre cele mai murdare si mai pline de tigani orase din Romania.
Steel Boys, fara sa vreau am intrat la voi pe forum si am vazut bravura voastra de la incidente, nu am putut decat sa rad cu lacrimi, 5 putoi de maxim 16 ani fac incidente :).
Sa vezi ce radeau cei de pe ultrasforum de voi, dar asta nu e tot, logo-ul vostru (capul de cavaler) l-au folosit baietii de la ULTRAS 19 (U Cluj) intr-o coregrafie de-a lor.

Si ca sa nu ziceti ca vorbesc fara probe am sa pun aici o poza care atesta penibilitatea voastra:

http://img429.imageshack.us/img429/7606/424ql.jpg

Al naibi coincidenta :happy :jerk: .



n-avem noi tigani cati bozgori care vor autonomie aveti voi,mai intereseaza-te putoiule de 24 ani.pe cat ca gasesc capul de cavaler in inca 20 de locuri

SILVIU99
13th July 2006, 00:49
este un meci foarte echilibrat intre doua echipa bune.otelul a facut un retur excelent sezonul trecut iar cfr a avut o campanie de achiziti foarte buna (poate chiar cea mai buna din vara aceasta).este greu sa dau un pronostic dar merg pe un x2 tinand cont ca otelul joaca mai bine in deplasare

SORINULTRA
13th July 2006, 07:55
bai capul de cavaler probabil ca il au 100 de crupuri din toata lumea , asta nu inseamna ca e " furat "de la cluj . asta ca nu iau apararea celor de la steel boys dar chiar au dreptate

tutye
13th July 2006, 09:55
Ca altceva nu aveam de facut decat sa ma uit la coregrafiile echipelor din Divizia B.....daca e sa ma uit la grupurile de la noi din tara nu stiu daca gasesc la maxim 3 o emblema originala.......

tutye
13th July 2006, 10:07
bai capul de cavaler probabil ca il au 100 de crupuri din toata lumea , asta nu inseamna ca e " furat "de la cluj . asta ca nu iau apararea celor de la steel boys dar chiar au dreptate


Dar stai asa ca de la noi din tara nu il are nici un grup...Ce grup din tara mai are aceasta emblema pusa pe bannerul de gard???ce ca l-a folosit intr-o coregrafie???pai acolo in coregrafie au folosit si un castel....nu poate sa mai faca nimeni de acum o coregrafie pe care sa aibe un castel ca e plagiat??? Stema clubului Otelul cuprinde si niste ziduri de castel cam cum am vazut intr-o coregrafie de la Steaua...Ma duc sa-l trag de urechi pe Marius Stan ca s-a INspirat de la Stelisti.:rosu: ..hai sa fim seriosi....On topic....Bate clar OTelul!!!:ok:

Jar-Gon
13th July 2006, 10:40
cum isi zic astia din arad ?parca red fighters nu? mai degraba SCUFITELE ROSIIII:drak: :D :happy suna frumos nu.in loc de tricouri rosii o sa va puneti pe voi niste sortulete de bucatarie ,bonetute rosii ,va mai cumparati si un cosulet (asta ca sa aveti unde sa va puneti confetii) si o sa fiti cea mai tare:drak: :D sau mai bine zis unica si ilara galerie care a existat vreodata in lume. ia sa va mai spun odata numele galeriei ca suna al naibii de amenintator SCUUFFITEELLEE ROSSSIIIII:o: :evil: :D :drak: BRRRRRR CE NUME FIOROS
ON TOPIC -II BATEM PE TERMINATII DIN CLUJ

SORINULTRA
13th July 2006, 11:09
niste refulati care din c sa u vazut direct in a si acum gata ca si oltenii se cred mari campioni, dar tot de mana cu oltenii or sa se duca unde le e locul adica in "B":no: :rosu: :headbang: :jerk:

lolo_grupa_c
13th July 2006, 15:47
sa asteptam meciul direct si o sa mai vorbim noi.....dar de ce sunt sigur ca un copilas ca chid nu merge prin deplasari, si acasa nul lasa mamica la meci ca a facut aseara pe el???

OVIDIU 62
13th July 2006, 22:13
Sa razbunam CARITASUL si toti cei care se cred superiori fata de noi moldovenii.Victorie galateana la 2 goluri diferenta.

starsteel
13th July 2006, 22:41
Acceptabil raspunsul vostru la atacul aradeanului, aproape de avertisment, dar nu ati sarit calul, el si-a primit rasplata, incercati sa mentineti un limbaj civilizat ca asa le dam mai frumos peste nas. Apelati la ironii nicidecum la jigniri nu de alta dar incepe campionatul si nu avem nevoie de suspendati.

Kidu
13th July 2006, 23:53
bai smardoilor nu va mai incordati ca niste p.... proaste la telefon, cascati ochii inainte sa cascati gura.
Site-ul de care vorbeam este: http://steelboys.uv.ro/ la sectiunea incidente de pe forum.
Rade toata tara de voi, martalogilor .....

White Shadow
14th July 2006, 00:21
Victorie clara pt echipa din Cluj , o echipa cu 10 clase peste Otelul , CFR Cluj a terminat in sezonul trecut campionatul pe locul 5 , CFR Cluj a primit sezonul trecut doar 27 de goluri in 30 de meciuri , doar Steaua si Rapid au mai stat asa de bine cu defensiva , Otelul a terminat pe 9 , a reusit sa obtina 10 victorii in 30 de meciuri , majoritatea obtinute in deplasare pt ca acasa nu au jucat mai nimik , pronostic X2.

tutye
14th July 2006, 02:48
Bah plavane...in primujl rand ala nu este forumul Gruparii Steel Boys...in al doilea rand cei care vrb de incidente vrb in majoritate de incidente de prin anii 90...si mai putin de ultimul incident cu cei de la timisoara...in al 3-lea rand cei ce povestesc acele incidente nbu sunt de la steel boys....Deci..altceva nu am ce sa-ti zic decat ca esti dus tata...Esti un fustrat rau de tot....Eu nu stiu ce cautati voi in A..oricum nu o sa facetzi multi purici prin prima LIga....Bah baieti nu-l mai luati in seama...chiar nu are rost.....E smecher asta si nu vrem sa avem probleme cu el....

PerVersion
14th July 2006, 06:05
Citind ce s-a mai scris pe aici, raman de parere ca acest thread a fost deschis mult prea devreme. Off-topic in 85% dintre mesaje... vad ca ati ajuns sa va razboiti cu cei de la UTA, ne jigniti si pe noi fara ca vreun CFR-ist sa va fi jignit... ce sa mai.. penibil!

bada_otelul
14th July 2006, 09:52
Citind ce s-a mai scris pe aici, raman de parere ca acest thread a fost deschis mult prea devreme. Off-topic in 85% dintre mesaje... vad ca ati ajuns sa va razboiti cu cei de la UTA, ne jigniti si pe noi fara ca vreun CFR-ist sa va fi jignit... ce sa mai.. penibil!

in principiu ai dreptate.dar s-au bagat vreo 2 utisti ca musca-n ...,de aia ne razboim cu ei.daca va jigneste careva de la noi degeaba imi pare rau,sper ca e un caz izolat si cred ca stiu cine e,restul nu cred ca au ceva cu voi.
ontopic victorie grea a noastra

OVIDIU 62
14th July 2006, 10:49
Spurcatii de clujeni o vor lua pe cocoasa la malul Dunarii asa ca pentru inceput un sec 2-0.

STEELMAN
14th July 2006, 11:07
din punctul meu de vedere cearta cu cei din arad nu are absolut nici un sens asta din 2 motive.e posibil ca cel care e intituleza kind daca nu gresesc nu are absolut nici un motiv demn de luat in considerare si apoi mai important baietii cei drept putini care au ramas devotati "Batranei Doamne" sunt mai putini ca in alti ani si cu siguranta stiu f bine cand si cum e momentul sa intre in discutii(polemici).in principiu bine ati revenit pt ca facand o paralela fata de cele 2 retrogradate de anul trecut respectiv pandurii si si bacau sunteti mult mai injectati cu doctrina ultra dar daca tot veti continua cu bete in roate la cate un meci in care nu puteti decat sa va spuneti parerea si nu sa criticati e posibil sa va schimbati imaginea de brigada neutra evident exceptand timisoara.bineinteles e doar parerea mea;)

the lion king
14th July 2006, 11:13
Spurcatii de clujeni o vor lua pe cocoasa la malul Dunarii asa ca pentru inceput un sec 2-0.Tataieeeee,matale ai fost in Cluj?Baaaaa,acolo e civilizatie si oameni cu bun simt nu ca la otelu lu matale:rosu: auzi,spurcati....esti varza,iesi mai bine de pe forum.:rosu: :ciocan:

tutye
14th July 2006, 11:22
ca sa vedeti penibilitate la Ultrasul aa...mi-a trimis o Poza pe privat in care imi zicea cam asa....vrei sa ma vezi pis...le????uite o poza cu mine sa ma recunosti......Si ce p[oza mi-a dat nea Van damme....ce a zis...cu asta gata l-am speriat.......ce mentalitate...chiar ca de copil....dupa fata se vede ca e taran.....

tutye
14th July 2006, 11:37
Asta parca e Jhony Bravo.....:o:

starsteel
14th July 2006, 12:03
Incetati cu devierea de la subiect si jignirile usoare, au fost date cateva cartonase galbene punem stop aici sau trecem la rosii.

lolo_grupa_c
14th July 2006, 14:16
...dupa cum spunea si stimabilul domn STEELMAN...sunt si persoane cu coloana vertebrala in arad,dar fiecare gradina cu uscaturile ei.....cat despre cluj,respect doar baietii de la "U"...

malexoid
14th July 2006, 15:46
Sa razbunam CARITASUL si toti cei care se cred superiori fata de noi moldovenii.Victorie galateana la 2 goluri diferenta.

as pune 2 beri contra 5 ca ai pierdut oarece la caritas :))
bateti oricum, numai bateti!

bada_otelul
14th July 2006, 17:06
ca sa vedeti penibilitate la Ultrasul aa...mi-a trimis o Poza pe privat in care imi zicea cam asa....vrei sa ma vezi pis...le????uite o poza cu mine sa ma recunosti......Si ce p[oza mi-a dat nea Van damme....ce a zis...cu asta gata l-am speriat.......ce mentalitate...chiar ca de copil....dupa fata se vede ca e taran.....

multi muschi si minte 0.n-are sens sa ne mai certam cu cei cativa ametiti care se baga aiurea in seama.meciul nostru e in primul rand cu cei de la cfr si se va juca pe teren si in tribune(unde sigur vom castiga),nu pe forum

WOLF_ULTRAS
14th July 2006, 17:48
http://img160.imageshack.us/img160/4093/10ha.gif (http://imageshack.us)
eu pana la urma nu inteleg ce vor sa demonstreze cei de la UTA ca sunt penibili ? se stie de mult asta alta treaba nu aveti ma ? ducetiva si petreceti cat mai apucati ca aveti echipa in liga 1 ca la anu inapoi in B si apoi C.....OTELUL 2-1 cfr ...si astia de la cfr ce ingafati sunt parca au castigat campionatul si clujul parca ar fi MADRID,ROMA...etc http://img160.imageshack.us/img160/4093/10ha.gif (http://imageshack.us)

starsteel
14th July 2006, 17:52
Hai sa ne oprim aici, stiu ca exista unele regrete si la Arad, asa ca o sa vedeti ce buni prieteni vom fi cu Kid e totusi suporterul unei echipe care prin palmares e de toata lauda.

the lion king
14th July 2006, 17:55
asa,bravo starsteel,gandesti bine...voi ce palmares aveti?

WOLF_ULTRAS
14th July 2006, 18:05
asa,bravo starsteel,gandesti bine...voi ce palmares aveti?
vai tu IRONICULE:no:
poti pleca cu tot cu caini tai cu tot

the lion king
14th July 2006, 18:14
sa plece toti cainii,si eu sunt de acord...mai Ironicule,afara cu ei ...BRAVOOO!!!!

starsteel
14th July 2006, 18:15
Palmeresul nostru in primul rand e faptul ca suntem o echipa curata care nu jucam cu capul plecat nici la frf, lpf sau la echipe gen Steaua cum aiurea se spune. Avem cateva participari in Cupa UEFA, locuri 4 obtinute exclusiv pe munca noastra fara nici un sprijin as putea spune chiar contrariul, o finala de Cupa Romaniei si ne mai laudam cu victoria in fata Juventusului obtinuta in '87 in UEFA Cup. Nu e mare lucru dar cred ca e important ca suntem o partenera de competitie onesta care pune probleme numai prin jocul de pe teren atunci cand poate bineinteles.

WOLF_ULTRAS
14th July 2006, 18:19
Palmeresul nostru in primul rand e faptul ca suntem o echipa curata care nu jucam cu capul plecat nici la frf, lpf sau la echipe gen Steaua cum aiurea se spune. Avem cateva participari in Cupa UEFA, locuri 4 obtinute exclusiv pe munca noastra fara nici un sprijin as putea spune chiar contrariul, o finala de Cupa Romaniei si ne mai laudam cu victoria in fata Juventusului obtinuta in '87 in UEFA Cup. Nu e mare lucru dar cred ca e important ca suntem o partenera de competitie onesta care pune probleme numai prin jocul de pe teren atunci cand poate bineinteles.

finalista in cupa balcanica de 2 ori si am si castigato odata:) :ok:

King of Hell
14th July 2006, 18:22
Mi-o luat 10 minute sa parcurg cele 7 pagini, si rad ca vaca aici singur. Ar fi important de retinut faptul ca aici era vorba de Otelul Galati care va rupe fashul cfrului cu un 4-0 sec, si nu o lupta intre Cluj si Galati sau Ardeal-Moldova. Pentru simplul fapt ca cfr nu reprezinta mai mult decat un cartier dintr-un deal Clujean.

PS acum am observat si eu capul ala de cavaler :) noh, interesant. ce mai conteaza. stema unei alte brigazi clujene, si nu ii dau numele ca nu vreau sa fac reclama, am ginit-o pe un steag rapidist, la un Steaua-Rapid. dar cum baneru nostru era deja facut, ce era sa facem. aia au un steag cu stema noastra, ne fac reclama indirect, si noi le facem reclama la randul nostru. Ca doara nu-i asa mare lucru ca doi oameni intr-o tara de 22 milioane locuitori sa gaseasca pe Google o poza care le place si vor sa faca un steag cu ea.

ON TOPIC din nou, Otelul-cfr 4-0, hattrick Jula.

the lion king
14th July 2006, 18:22
Palmeresul nostru in primul rand e faptul ca suntem o echipa curata care nu jucam cu capul plecat nici la frf, lpf sau la echipe gen Steaua cum aiurea se spune. Avem cateva participari in Cupa UEFA, locuri 4 obtinute exclusiv pe munca noastra fara nici un sprijin as putea spune chiar contrariul, o finala de Cupa Romaniei si ne mai laudam cu victoria in fata Juventusului obtinuta in '87 in UEFA Cup. Nu e mare lucru dar cred ca e important ca suntem o partenera de competitie onesta care pune probleme numai prin jocul de pe teren atunci cand poate bineinteles.
Este corect, Starsteel...esti foarte diplomat...lasa-ma sa ma i-au la harta cu ceilalti.Cu fair-play,ma refer

bada_otelul
14th July 2006, 19:39
asa,bravo starsteel,gandesti bine...voi ce palmares aveti?

istoria mai recenta(din ultimii20 ani sa zicem) e net in favoarea noastra,per total nu cred ca cineva poate contesta valoarea utei.dar noi traim in prezent nu in trecut,ca asa si noi(romanii) ne putem lauda ca avem o istorie mult mai bogata decat a americanilor,dar in prezent e durere...
ontopic:nu cred ca va fi scor fluviu,cfr-ul joaca bine in deplasare dar otelul sezonul asta va aduna cele mai multe puncet de acasa,nu va mai fi ca sezonul trecut,asa ca zic si eu 2-1 pt otelul

Cra10veanu
14th July 2006, 21:34
eu ma votat cfr cluj, avand in vedere campania de achizitii din vara asta, poate cea mai reusita de pana acum, otelul 1-2 cluj

OVIDIU 62
14th July 2006, 23:02
I-mi pare rau de Arad dar cand am fost in Italia si am trecut pe acolo am vazut foarte multi drogati si multa prostitutie.Acesta este exemplul pe care il dau aradenii de fapt un oras de divizia C.

LazioRoma
15th July 2006, 01:15
meci NEINTERESANT! sper sa bata cluju . oriunde joaca otelu .. este NEINTERESANT! Fara interes!

BAK
15th July 2006, 02:42
chestia comica este ca nici unu de la cfr nu a postat...insa astia de la otelul se cearta cu cine apuca.......da mie mi-s simpatici asa ca pot sa faca orice vor....

WOLF_ULTRAS
15th July 2006, 02:56
meci NEINTERESANT! sper sa bata cluju . oriunde joaca otelu .. este NEINTERESANT! Fara interes!

ba analfabetule iar teai trezit sati deschizi gura...nui prima oara cand intri aici pe la noi si te bagi in seama cu japca dute si sustineti pescarusi....echipa aia buna care am batuto sezonu trecut la voi acasa:rosu: penibil esti ba
da faru este echipa interesanta ?? de cat timp nu ati mai fost un uefa cup ? nici nu stiu daca ati fost vreodata da nici nu ma intereseaza
si am mai observat ceva ....vad ca ti si cu steaua acuma esti de tot rasu ba...stai in constanta si ti cu aia....sustineti echipana locala nu cea din capitala ....steaua nu e nationala...hai bft ca mam plictisit

the lion king
15th July 2006, 08:03
I-mi pare rau de Arad dar cand am fost in Italia si am trecut pe acolo am vazut foarte multi drogati si multa prostitutie.Acesta este exemplul pe care il dau aradenii de fapt un oras de divizia C.Visezi,ataie,si eu am trecut prin Arad si n-am vazut taica atat de multi drogati ca matale:rosu: Cred ca-s mai multi in Moldova matale ca beti acolo pana va pi**ti pe voi si incepeti sa va f***ti in cur:evil: .

bada_otelul
15th July 2006, 08:20
chestia comica este ca nici unu de la cfr nu a postat...insa astia de la otelul se cearta cu cine apuca.......da mie mi-s simpatici asa ca pot sa faca orice vor....

pai ne certam daca se baga toti prostii in seama si ne jignesc.nu se supara nimeni daca posteaza cineva un pronostic pro cfr(cum a facut craioveanu),dar mai apar si marleti care se iau ba de oras,ba de echipa...

the lion king
15th July 2006, 08:33
marleti gen Ovidiu62...nu?

lolo_grupa_c
15th July 2006, 08:50
...hai fdl,ca ne plictisesti...

the lion king
15th July 2006, 09:35
stii ce inseamna fdl? Fossa dei leoni,bai,moldavien.

tutye
15th July 2006, 09:50
bah leule....chiar nu ai treaba???dute si canta in alta parte....hai tata vezi-ti de treaba ta si lasane......

starsteel
15th July 2006, 10:01
Vad o predilectie pentru starnirea galatenilor care nu-i onoreaza pe autori in acelasi timp sunt multumit ca otelarii fac eforturi pt. un limbaj civilizat cu toate ca au antecedente de razboinici vehementi si in trecut au mai sarit calul. E oricum o proba de maturitate pe care sper sa o treaca cu succes, nu de alta dar campionatul sta sa inceapa.
FORTZA OTELUL! FORTZA SIDEXPLOZIA! Frumusel nume are galeria galateana, nu-i asa instigatorilor?

the lion king
15th July 2006, 10:24
Limbaj civilizat???????????????Vorbe ca la usa cortului,gen "Jar mancati"...

tutye
15th July 2006, 10:51
Inima de Leu....hai te rog mergi la tine pe thread si nu mai starni lumea....ai dreptate in tot ce zici tu acolo...sunte-m oras de cum crezi sau cum credeti voi....echipa nu avem..dar asta e problema noastra......crezi ca rezolvam ceva daca tu ne injuri sau noi te injuram??....On topic....Otelul -Cfr cluj 2-0

the lion king
15th July 2006, 10:57
scuze,dar eu n-am injurat pe nimeni.ai dreptate ....nu rezolvam nimic.

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:03
scuze,dar eu n-am injurat pe nimeni.ai dreptate ....nu rezolvam nimic.

bai coada de tigru....tocmai pentru ca aveai la avatar emblema grupului(fdl),de aia tiam zis asa....pacat,nu de tine...de grup...ca sa desfiintat....

SORINULTRA
15th July 2006, 11:09
starsteel incepi sa mi devii din ce in ce mai simpatic si cine stie poate vreodata o sa ajungem sa bem si o bere impreuna , nu te fac sclav , nu te jignesc dar te rog eu scoate steaua de langa otelul , intelege odata steaua chiar nu ne reprezinta steaua nu inseamna galati

SORINULTRA
15th July 2006, 11:10
mandru ca sunt galatean

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:13
respectati_va orasul,culorile clubului,echipa locala.....nu ___________ din cap[itala.....

STEELMAN
15th July 2006, 11:25
starsteel incepi sa mi devii din ce in ce mai simpatic si cine stie poate vreodata o sa ajungem sa bem si o bere impreuna , nu te fac sclav , nu te jignesc dar te rog eu scoate steaua de langa otelul , intelege odata steaua chiar nu ne reprezinta steaua nu inseamna galati

sau de ce sa nu scoata otelul de langa steaua?bai baiatule daca zici ca ai ceva simpatii pt echipa asta din gl si vrei sa ne faci un bine nu mai scrie tu de sidexplozia ultra pt ca nu esti in masura si ne faci greata.

SORINULTRA
15th July 2006, 11:35
nu ma steelman omul e chiar de treaba stie tot despre otelul si se vede ca e un fan al echipei , dar chiar nu inteleg daca tine cu echipa asta din orasul lui asa de mult cum draku ii mai sustine si pe aia din ghencea

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:41
bun asa...tine cu echipa....dar de posteaza despre sidexplozia???..sta in peluza ,merge in deplasare??..hai sa fim seriosi,opop.....cred ca vrea sa _si faca prieteni printre noi astia,care sustinem echipa locala.....cat despre cultura si devotamentul lui pt. gl....no comment..,pacat ca are si alte simpatii...

STEELMAN
15th July 2006, 11:43
nu ma steelman omul e chiar de treaba stie tot despre otelul si se vede ca e un fan al echipei , dar chiar nu inteleg daca tine cu echipa asta din orasul lui asa de mult cum draku ii mai sustine si pe aia din ghencea

bai cand spui fan gandul ti se duce la fanatism.cand vorbesti de fanatism deja in universul tau nu esti obsedat decat in cazul nostru de o anume echipa.cu poate fi asta fan cand el e un bigam?poate doar simpatizant.urati mi-au fost oamenii astia....

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:47
..pun pariu da dl; starsteel o sa cenzureze aceste mesaje....de ce oare??/

STEELMAN
15th July 2006, 11:49
pt ca se simte.dar parca deja i sa dat o prea mare importanta chiar ar merita atatea postari?
on topic .meci de 1 maxim x

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:52
sunt foarte sigur ca aceste mesaje vor fi sterse....on topic:avantul ciocarlia-tractorul beresi 2

Cristian
15th July 2006, 11:53
Corect starsteel, mie imi place asa cum gandesti sa stii, chiar si cand te atacam spuneam cu parere de rau ca esti galatean, dar te rugam frumos scoate steaua de acolo, nu-ti face onoare. Sincer, pune si tu o stema a Otelului si numai Otelul acolo sus la echipa favorita. Salut si numai bine

SORINULTRA
15th July 2006, 11:55
nu e vorba ca le cenzureaza , cenzura se practica de cand lumea , dar alta e chestia el a observat ca fata de anii trecuti desi shtoia a avut rezultate bune in uefa numarul stelistilor din oras a scazut , acum nu mai vezi cu tricouri cu steaua sa se plimbe asa cum vor ei prin oras etc

lolo_grupa_c
15th July 2006, 11:57
...te rugammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ....te rugammmmmmmm....haideti mai baieti,ce dreaq???stam noi in personaje cu dubla personalitate??lasati omu' in pace....(ca inteligenta si ca devotament pt. otelul am mai spuso....no comment...dar e faza cu steaua,,,si....asa ceva nu se uita)

SORINULTRA
15th July 2006, 12:23
omul e un tip destept pacat de el

lolo_grupa_c
15th July 2006, 12:33
otelul-cfr----------------meci greu,dar victorie galateana.....GRUPA C

SORINULTRA
15th July 2006, 12:34
pai cine se indoia de victorie?

lolo_grupa_c
15th July 2006, 12:38
tu nu auzi ma ca se mai baga in seama cate o coada de tigru,care nu are tangenta cu divizia a decat de 1 luna ........asa ca am zis si o repet...OTELUL-cFR meci de 1 solist

tutye
15th July 2006, 12:41
Clar ca meci de 1 solist.....se indoieste cineva de asta????

lolo_grupa_c
15th July 2006, 12:49
Clar ca meci de 1 solist.....se indoieste cineva de asta????

coada de tigru.....:no:

micutzu
15th July 2006, 13:00
Parea mea ca Clujul are sanse mai mari deoarece au o echipa mai echilibrata iar daca intra si Dorinel pe teren la mijloc ii va fi greu Galatiului.
Bafta ambelor echipe si o partida frumoasa.

lolo_grupa_c
15th July 2006, 13:04
...bai micutzule!!!sum poti sa fii asa diferit fata de tristul ala de kid.????mereu cand intra,vb, numai prostii...tu in schimb.....numai bine....

SORINULTRA
15th July 2006, 13:25
uite micutzu un om cu care se poate discuta omeneste

lolo_grupa_c
15th July 2006, 13:27
caracter pt. caracter....

bada_otelul
15th July 2006, 14:17
marleti gen Ovidiu62...nu?

el in niciun caz,e fair play de regula dar acum a trebuit sa raspunda provocarilor repetate ale adevaratilor marleti.nu suntem noi padurea fara uscaturi dar nu noi am inceput cu jignirile

King of Hell
15th July 2006, 14:29
Rectific, Otelul-cfr 5-0, nu 4-0. S-a strecurat o mica eroare in baza de date cand am zis 4-0. Ma bucur ca am remediat problema :D Du-te cfr, inapoi in B!

starsteel
15th July 2006, 15:13
Bag un singur mesaj off-topic ca altfel apar in postura strutului cu capul in nisip. Imi pare rau nu pot sa scot nici o echipa de la "echipa favorita" asta simt si nu ma pot ascunde chiar daca stiu ca asta va duce mereu la controverse si caracterizari gen, sclav, bigam, etc. mi le asum, eu sunt multumit ca totusi ma recunoasteti ca suporter al acestei echipe cu care am fost in trecutul nu foarte indepartat in nenumarate deplasari deci nu sunt complet rupt de spiritul peluzei nord. Adevarul ca intradevar acordati prea multa importanta cazului meu raman pt. voi un galatean cu "defect", asta e, decat unul lipsa mai degraba unul cum credeti voi pe jumatate desi va garantez ca sunt aproape mereu 100%. Daca in tribunele 1, 2 si peluza sud ar fi suporteri ca mine am crea pe stadionul Otelul o atmosfera de vis.

King of Hell
15th July 2006, 15:33
Cred ca i-ai lamurit pe baieti. Discursul tau respecta intocmai recomandarile lui Cicero referitoare la un bun orator "orator dicet ita ut probet, ut delectet, ut flectat" :D Dar tot nu ai motiv destul de serios pentru a tine si cu stiaua.

White Shadow
15th July 2006, 15:47
I-mi pare rau de Arad dar cand am fost in Italia si am trecut pe acolo am vazut foarte multi drogati si multa prostitutie.Acesta este exemplul pe care il dau aradenii de fapt un oras de divizia C.

De ce vorbesti pe acest thread despre orasul Arad ? asta-i subiectul threadului ? de ce vorbesti la plural , despre toti aradenii , cati ai cunoscut ? toti sunt drogati dupa mintea ta , nu ?

Tie iti pare rau de Arad ?....tu te gasesti sa dai exemple ?.....ai vazut in Arad multi drogati si multa prostitutie ?......stii de unde vin drogatii si prostituatele ?.....uita-te la stirile de la Pro TV de la ora 17.00 si vei vedea de unde vin , uita-te la statisticile cu infractorii din Romania sa vezi ca cea mai mare pondere o au moldovenii , tu vorbesti de exemple........hai sa-ti dau si eu un exemplu , mai deunazi eram in parcare la un magazin din Arad cand un individ dupa ce-si descarca caruciorul il arunca cat colo si loveste o alta masina. Ii atrag atentia spunandu-i ca nu e civilizat sa loveasca masina altuia cu caruciorul care dealtfel trebuie dus la intrarea magazinului.
Replica lui vine promt in nesimtitul grai moldovenesc "ce te bagi ma , nu e treaba ta , vrei sa ma dau jos la tine ? ", la plecare binenteles observ ca nesimtitul avea numar de Arad........si nu e singurul exemplu , asta ce inseamna ? ca suntem un oras cu oameni necivilizati ? ce vina avem noi ca voi veniti la noi in oras si stricati tot designul orasului , mai incetati cu exemplele voastre despre orasul Arad.

Prietene lasa analizele tale de 2 bani despre orasul Arad altora ca sunt chestii grele si-ti fracturezi neuronu, doamne fereste...

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu acest post dar incercati sa postati la subiect si incercati sa nu mai jigniti toti aradenii cand afirmati ceva , daca eu ma cert cu cineva din Bucuresti asta inseamna ca trebuie sa jignesc toti bucurestenii ?

Sunt sigur ca putem sa ne intelegem intre noi pt ca toti vorbim o singura limba , sunt sigur ca putem sa ne contram si intr-un mod civilizat fara jigniri dar acest lucru nu se va intampla niciodata pt ca intotdeauna trebuie sa vina unu sa posteze aiurea.

starsteel
15th July 2006, 15:58
...Discursul tau respecta intocmai recomandarile lui Cicero referitoare la un bun orator "orator dicet ita ut probet, ut delectet, ut flectat" ...

King ai reusit sa ma bagi in corzi cu Cicero, daca eu am facut latina acum 24 de ani tu probabil acum 5 ani incerc si eu o traducere aproximativa ca sa o aflu de la tine pe cea corecta: oratorul spune, probeaza, delecteaza, aplecat (adica jumatate rabatat). Hai ca sunt curios daca am inteles ceva sau sunt total pe dinafara.
Off-topic la greu, asta e exemplu din ciclul "Nu faceti ca mine".

King of Hell
15th July 2006, 17:16
Pai ideea de baza e ca stii sa vorbesti (scrii) frumos, da n-ai prea reusit sa convingi oamenii, dc tii cu steaua. :) dar cel mai bine e sa o lasam moarta. fiecare cu a lui.

bada_otelul
15th July 2006, 17:55
De ce vorbesti pe acest thread despre orasul Arad ? asta-i subiectul threadului ? de ce vorbesti la plural , despre toti aradenii , cati ai cunoscut ? toti sunt drogati dupa mintea ta , nu ?

Tie iti pare rau de Arad ?....tu te gasesti sa dai exemple ?.....ai vazut in Arad multi drogati si multa prostitutie ?......stii de unde vin drogatii si prostituatele ?.....uita-te la stirile de la Pro TV de la ora 17.00 si vei vedea de unde vin , uita-te la statisticile cu infractorii din Romania sa vezi ca cea mai mare pondere o au moldovenii , tu vorbesti de exemple........hai sa-ti dau si eu un exemplu , mai deunazi eram in parcare la un magazin din Arad cand un individ dupa ce-si descarca caruciorul il arunca cat colo si loveste o alta masina. Ii atrag atentia spunandu-i ca nu e civilizat sa loveasca masina altuia cu caruciorul care dealtfel trebuie dus la intrarea magazinului.
Replica lui vine promt in nesimtitul grai moldovenesc "ce te bagi ma , nu e treaba ta , vrei sa ma dau jos la tine ? ", la plecare binenteles observ ca nesimtitul avea numar de Arad........si nu e singurul exemplu , asta ce inseamna ? ca suntem un oras cu oameni necivilizati ? ce vina avem noi ca voi veniti la noi in oras si stricati tot designul orasului , mai incetati cu exemplele voastre despre orasul Arad.

Prietene lasa analizele tale de 2 bani despre orasul Arad altora ca sunt chestii grele si-ti fracturezi neuronu, doamne fereste...

Imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu acest post dar incercati sa postati la subiect si incercati sa nu mai jigniti toti aradenii cand afirmati ceva , daca eu ma cert cu cineva din Bucuresti asta inseamna ca trebuie sa jignesc toti bucurestenii ?

Sunt sigur ca putem sa ne intelegem intre noi pt ca toti vorbim o singura limba , sunt sigur ca putem sa ne contram si intr-un mod civilizat fara jigniri dar acest lucru nu se va intampla niciodata pt ca intotdeauna trebuie sa vina unu sa posteze aiurea.

observatiile lui ovidiu vin pe fondul jignirilor aduse de vreo 2 utisti,care fara absolut niciun motiv s-au luat de orasul galati si de locuitori fara a fi vizitat macar odata regiunea.daca a jignit unii aradeni care nu au avut nicio treaba cu respectiva intamplare sunt convins ca ii pare rau,si nu cred ca toti au fost vizati.daca nu ma crezi uita-te ce a scris the_kid in primele pagini.
ca sa nu fiu complet offtopic:meci echilibrat,victoria otelului la limita

lolo_grupa_c
15th July 2006, 22:34
Bag un singur mesaj off-topic ca altfel apar in postura strutului cu capul in nisip. Imi pare rau nu pot sa scot nici o echipa de la "echipa favorita" asta simt si nu ma pot ascunde chiar daca stiu ca asta va duce mereu la controverse si caracterizari gen, sclav, bigam, etc. mi le asum, eu sunt multumit ca totusi ma recunoasteti ca suporter al acestei echipe cu care am fost in trecutul nu foarte indepartat in nenumarate deplasari deci nu sunt complet rupt de spiritul peluzei nord. Adevarul ca intradevar acordati prea multa importanta cazului meu raman pt. voi un galatean cu "defect", asta e, decat unul lipsa mai degraba unul cum credeti voi pe jumatate desi va garantez ca sunt aproape mereu 100%. Daca in tribunele 1, 2 si peluza sud ar fi suporteri ca mine am crea pe stadionul Otelul o atmosfera de vis.

.....inca o data imi exprim parerea(ultima) vis-a-vis de cazul dl. starsteel:pacat ca ai ceva cu "aia".:no ...in rest numai cuvinte de bine....pacat totusi...

^matrix^
15th July 2006, 22:55
o...u - CFR CLUJ = O-2 ( SIGUR )..... O SINGURA IUBIRE FC CEAHLAUL PIATRA NEAMT/hello /hello /hello

miril
16th July 2006, 09:22
Fiecare are dreptul la opinie si nu trebuie condamnat pentru asta ci contrat cu...argumente, nu cu discutii off topic si limbaj la limita acceptabilului. Meci echilibrat, de X, cu balanta usor inclinata pentru Otelul, care joaca acasa.

STEELMAN
16th July 2006, 10:58
interesant e faptul ca am jucat de 2 ori cu cfr la gl si de fiecare data am pierdut.vorba aia pana in 3 ori

lolo_grupa_c
16th July 2006, 11:15
...si noi castigam la ei....dar la acest meci bag mana in foc 1 solist....apropo:suporteri din gruia nimic???nu de alta da' voia KING OF HELL sa le zica ceva de dor...

Steeltown Boy
16th July 2006, 11:26
interesant e faptul ca am jucat de 2 ori cu cfr la gl si de fiecare data am pierdut.vorba aia pana in 3 ori

Bate-te peste gura. Poa' ai vrut sa spui ca ulcioru' nu merge de trei ori la apa.
Adica la Dunare.
Oricum, pe CFR i-a umflat presa si anul asta, nu-s asa periculosi cum par la prima vedere. Iar Otelul va juca in sfarsit motivata de o pozitionare mai buna in clasament.
FORZA OTELUL!!!!!!

lolo_grupa_c
16th July 2006, 11:29
FORZA OTELUL !!!uitam rpd ce sa intamplat anu trecut(de fapt am jucat pe dunarea...nu acasa),asa ca victorie galateana fara dubii......

WOLF_ULTRAS
16th July 2006, 11:30
cfristi astia ce se mai dau mari au facut si iei 4 transferuri din afara si gata se crede campioni mai aveti de lucru ma...vreti asa din prima...asa si timisoara a vrut din prima cam in 2 ani va trebuie sa ajungeti prin primele 3 credeati ca aveti norcul nostru de sezonu trecut ca sa inghegat o echipa intro luna si a rupt returu.....nu va mai dati asa mari a o sa aveti surpize mari....inainte cei de la U cluj faceau legea pe acolo...nu poate sa le inchida gura astora

lolo_grupa_c
16th July 2006, 11:31
stai calm ca si acuma tot cei de la "U" fac legea prin oras....astia din gruia sunt de umplutura......

lolo_grupa_c
16th July 2006, 11:39
ma intreb cate le da jula ??2 sau 3 ?..astept sa vad...

SILVIU99
16th July 2006, 11:40
jula e adus de la u.cluj nu??

Steeltown Boy
16th July 2006, 11:52
zic ca va batem doar cu 1-0.:) Si n-ar fi o rusine prea mare, Otelul chiar e o echipa (foarte) buna. :D. Am si argumente: Lotul care va batea in Gruia sezonul trecut a fost intarit.

STEELMAN
16th July 2006, 11:58
Bate-te peste gura. Poa' ai vrut sa spui ca ulcioru' nu merge de trei ori la apa.
Adica la Dunare.
Oricum, pe CFR i-a umflat presa si anul asta, nu-s asa periculosi cum par la prima vedere. Iar Otelul va juca in sfarsit motivata de o pozitionare mai buna in clasament.
FORZA OTELUL!!!!!!

intradevar .am gresit eu.in orice caz am vruut sa spun ca a 3-a oara nu mai pot bate

cfr_ista2000
16th July 2006, 12:26
1.nu neati batut anu trecut k anu trecut vam batut noi k 1-0 la voi akas..
2.imi imaginez k ce jucatori deaia de prin div judeteana...
oricum dupa cum am zis speranta moare ultima...;)tu te uiti dupa 1 singur meci in viatza cand neati batut si voi..uitate mai inapoi k la galatti tot noi vam batut;)deci....sa sti k si lotul cfr-ului a fost intarit poate MULT MAI TARE decat al vostru...

steel town boy...no sa fiu deloc dezamagita dak o sa incepem cu stangul...pt k imi sustin echipa si al bine si la rau...

bada_otelul
16th July 2006, 13:42
daca sunt si portughezii vostri la fel de buni ca carlos(cacofonie intentionata) de la steaua atunci e clar,ala cred ca a prins 2 meciuri bune,dintre care unu cu noi fir-ar...totusi e cam greu de crezut ca pot exista la boavista alti fotbalisti mai prosti ca carlos(ca mai sus).oricum eu am zis ca va fi meci echilibrat si sa nu uitam ca jucam pe otelul nu pe aratura de pe dunarea unde am pierdut meciurile alea 2 cu cfr.sper si cred ca vom castiga dar la limita nu cum mai zic unii in gluma la scor

cfr_ista2000
16th July 2006, 13:46
aici ai dreptate...poate vor prinde si portughezii o zi proasta da asta ff greu de crezut k toti sa prinda o zi proasta..fiecare isi sustine echipa favorita si spune k ea va castiga..acelasi lucru spun si eu.;) k CFR VA CASTIGA LA LIMITA;)...FORTZA CFR~~!!

Ps* Nui Poti Compara Pe Portughezii Nostri K Carlos;)(k Betivu De Carlos Eventual)

SILVIU99
16th July 2006, 13:49
oricum fata de sezonul trecut cand cfr sa intarit mult si va putea sa aiba si o banca de rezerve valoroasa acest lucru nu se putea spune sezonul trecut cand dorinel nu prea avea multe solutii valoroase pe banca

cfr_ista2000
16th July 2006, 13:55
oricum noi TOTI suporterii cfr-ului avem incredere in toata echipa nu numai in achizitii si cred k se vor mobilza la meciul k otelul si vor face o faza frumoasa pt acesct inceput de campionat in care CFR sarbatoreste centenarul;)

King of Hell
16th July 2006, 17:50
ce bine tre sa va simtit voi cu 100 de ani de existenta, din care 90 pe sate. :) performante demne de o campioana veritabila.faceti si voi ca aia din Anglia, Reading, care dupa 150 de ani de existenta, o promovat anu asta prima data in Premier League.

cfr_ista2000
16th July 2006, 20:41
mah...king of hell...yo nush dc naiba te tot bagi in meciurile cfr-ului ...esti si varza ...si te faci de rahat..k postezi numa prostii de cfr kare ii in A si voi acu 1 luna le pupati picioarele la aia de la liberty sa fuzineze k voi...TACI SI VEZI-TI TU DE B-ul TAU...vezi k so afisat div B ....oare k cine aveti primu meci k Minerul Lupeni sau k aia mah...CFR timisoara..?sau mai aveti ceva amicale la pata rat pana incepe camp..?

starsteel
16th July 2006, 21:32
Sper sa punem capat aici ca au aparut cartonasele galbene si rosii. Aici e de discutat la greu inca doua saptamani pana are loc partida, trebuia denumit threadul "Otelul - CFR plus off-topic". Oricum eu astept victoria galateana ca sa-i aducem pe clujeni cu picioarele pe pamant. Mai precis pe unii clujeni ca vad contradictii mari intre universitari si cfr-isti.

Ess
17th July 2006, 15:00
Ne prezentam la Galatzi cu o echipa schimbata aproape radical si intalnim o echipa care in retur a avut un parcurs f f bun (nu stiu ce schimbari au fost pe la Otelul in intersezon).
Merg pe 1 X.
Sper sa n-am dreptate :)

bada_otelul
17th July 2006, 15:44
Ne prezentam la Galatzi cu o echipa schimbata aproape radical si intalnim o echipa care in retur a avut un parcurs f f bun (nu stiu ce schimbari au fost pe la Otelul in intersezon).
Merg pe 1 X.
Sper sa n-am dreptate :)

la noi nu au fost mari schimbari,dintre jucatorii importanti au plecat doar apostol si baltoi,au venit mai multi jucatori care vor face treaba chiar daca nu sunt f cunoscuti sau apreciati,dar cati din cei adusi in iarna erau.aceeasi politica de transferuri ca in iarna.si cfrul s-a intarit acum sa vedem ce va fi,eu raman la parerea ca va fi victorie a otelului la limita

VLAD@SIN
17th July 2006, 16:05
otelul-cfr. cluj= 0-4( shi la mai multe-pt amicul popo, scuze lolo):ok:

VLAD@SIN
17th July 2006, 16:53
delirezi.....

nene daca te deranjeaza o parere atunci dute racorestete...e o simpla parere nu tre sa o luati personal:sleep:

tutye
17th July 2006, 17:07
dar cine a zis ca am luat-o personal???

bada_otelul
17th July 2006, 22:18
otelul-cfr. cluj= 0-4( shi la mai multe-pt amicul popo, scuze lolo):ok:

si din partea noastra ca tot o faci pe interesantul:Multe Urari de Iubire Eterna vlad@sin.
daca ai nevoie de traduceri apeleaza cu incredere la oricare dintre noi.
ontopic:teoretic neavand schimbari multe la echipa ar trebui sa jucam cel putin la fel de bine ca in retur,dar sunt sigur ca anul asta vom strange multe puncte de acasa,probabil ceva mai putine din deplasare,asa ca victorie in prima etapa a noastra

^matrix^
18th July 2006, 00:27
i se spune >>> LOLI POP <<< .HAI CEAHLAUL

lolo_grupa_c
18th July 2006, 16:38
...nesemnificativa parerea ta ,esti prea mic pt. jocul asta.....forza otelul...

Chriss34
18th July 2006, 22:07
victorie C.F.R. , Dorinel Munteanu gol

lolo_grupa_c
18th July 2006, 22:08
da mai joaca dorinel??????io zic ca nu.......in schimb jula,de 2 ori...in poarta cfr_ului

bada_otelul
18th July 2006, 22:28
da mai joaca dorinel??????io zic ca nu.......in schimb jula,de 2 ori...in poarta cfr_ului

eu as prefera sa dea elek,unul da care sa aduca victoria noastra,pt ca va fi un meci echilibrat.nu uitati baieti ca se elibereaza abonamente incepand cu saptamana asta iar vineri la ora 16:00 are loc spectacolul care cuprinde 3 reprize demonstrative de 25 minute,prezentarea locului si amicalul cu poli iasi

lolo_grupa_c
18th July 2006, 22:53
....cam asta ar fi primul adversar cat de cat,pana acuma numai cu echipe slabe am jucat.....forza otelul...

Ammadeus
19th July 2006, 07:02
realist 1-3, 1-4, tzeffer incepe in fortza

lolo_grupa_c
19th July 2006, 10:00
realist 1-3, 1-4, tzeffer incepe in fortza

si pana la urma unde e realitatea???....stai cu picioarele pe pamant nene si lumea o sa aiba alta conotatie...ai sa vezi...

SORINULTRA
19th July 2006, 11:14
da unde jucati voi mai favoritilor ? in curtea scolii, bate otelul 2-1

STEELMAN
19th July 2006, 12:26
imi place atitudinea optimista a celor din cj care s-au trezit si ei din anonimat acum 2-3 ani .oameni ca astia ii numesc eu suporteri de conjuctura

starsteel
19th July 2006, 12:44
da mai joaca dorinel??????io zic ca nu.......in schimb jula,de 2 ori...in poarta cfr_ului
Si eu mi-as dori sa o bage Jula in ate astfel impartim Clujul in doua tabere, una a universitarilor fericiti iar cealalta a ceferistilor tristi.

lolo_grupa_c
19th July 2006, 12:50
indiferent de situatie important e sa castigam.......si sa speram ca o data si o data se va face dreptate("U" in a.....)

SORINULTRA
19th July 2006, 13:09
neaparat trebuie sa incepem cu dreptul sezonul asa ca 2 -1 otelul

grupa "C" la mare inaltime campionatul asta , urmeaza noi coregrafii si mai frumoase decat cele din trecut/hello :happy :yeah:

SteelBoy
19th July 2006, 13:47
:happy
Sincer sa fiu nu am nimic personal cu voi, doar ca orasul vostru este unul dintre cele mai murdare si mai pline de tigani orase din Romania.
Steel Boys, fara sa vreau am intrat la voi pe forum si am vazut bravura voastra de la incidente, nu am putut decat sa rad cu lacrimi, 5 putoi de maxim 16 ani fac incidente :).
Sa vezi ce radeau cei de pe ultrasforum de voi, dar asta nu e tot, logo-ul vostru (capul de cavaler) l-au folosit baietii de la ULTRAS 19 (U Cluj) intr-o coregrafie de-a lor.

Si ca sa nu ziceti ca vorbesc fara probe am sa pun aici o poza care atesta penibilitatea voastra:

http://img429.imageshack.us/img429/7606/424ql.jpg

Al naibi coincidenta :happy :jerk: .
Bai mucosule ...controleazate si calm taticule ...acum o luna va pregateati ceasurile pt div c si acu ati venit sa va dati voi mari ca...i??Mars ma...Apropo daca vii in galati anuntama sa vedeti si voi ce inseamna putoi de 15 ani dar daca nu ne intalnim la voi acasa ca pt voi galatiul e doar un vis ce nu va deveni realitate!!Pt voi fotbalul e doar o portita de iesire din lumea voastra mediocra...si de a scapa de calvarul de nevesta...chiar nu are rost sa ne batem capul cu cei de seama noastra niste putoi/hello :happy Auzi la el !!
On toppic: Victorie clara Otelul!!Forza OTELUL!! FORZA S.B!!

SteelBoy
19th July 2006, 13:57
Hm nu am vrut ca cel de al 100-lea meu post sa sune chiar asa dar nu se poate ca retrogradatii astia care nu prea stiu ce mai inseamna atmosfera de div a sa vina sa comenteze..in fine ..Nu-i nimik locul vostru ramane rezervat de unde ati plecat acum o luna!!
Nu ma gandesc decat la o victorie a noastra fara discutii va trebui sa castigam chiar daca avem in fata o echipa ff dificila si pt care am un mare respect...cu niste suporteri destul de fanatici dar ca orice padure are si uscaturi..si care se gasesc sa comenteze si sa dea mari macho...VICTORIE OTELUL!!FORZA OTELUL!!FORZA S.B!!

delaparis
19th July 2006, 17:18
Nu mai scrie consecutive.
Nu ti s-a unit postul ca sa nu se confunde cu avert'ul pe care l-ai luat.

starsteel
19th July 2006, 18:57
Jucatorii lui CFR sau capatat cu o toxinfectie alimentara, acum au scuza pt. infrangerea pe care o vor incasa in prima etapa.

Cra10veanu
19th July 2006, 22:04
imi place atitudinea optimista a celor din cj care s-au trezit si ei din anonimat acum 2-3 ani .oameni ca astia ii numesc eu suporteri de conjuctura

anonimat dar v-au tras-o de v-au disperat. Bravo lor ca au patron cu cap, ungur cum e el, a luat echipa din C si uite-o in topul primei divizii, in 3 ani a facut echipa care se poate bate la aceasi intaltime cu echipele din Bucuresti. Mentin pronosticul, bate CFR.

bada_otelul
19th July 2006, 22:08
baieti vesti excelente:baltoi a revenit la otelul pe o perioada de un an/hello .cresc si mai mult sansele sa castigam cu cfr,astfel singura pierdere din vara e iulica,dar am adus o gramada de jucatori.jula nu cred ca mai apuca sa joace cu cfr acum ca a revenit alex baltoi:D

SILVIU99
19th July 2006, 23:23
baieti vesti excelente:baltoi a revenit la otelul pe o perioada de un an/hello .cresc si mai mult sansele sa castigam cu cfr,astfel singura pierdere din vara e iulica,dar am adus o gramada de jucatori.jula nu cred ca mai apuca sa joace cu cfr acum ca a revenit alex baltoi:D


BALTOI no sa joace cu cfr pt ca este accidentat

WOLF_ULTRAS
20th July 2006, 00:32
BALTOI no sa joace cu cfr pt ca este accidentat

da este adevarat va reveni pe gazon peste o luna treaba e sa prinda meciul cu steaua ala e inportant sai batem :jerk:

Dregan
20th July 2006, 02:30
nene daca te deranjeaza o parere atunci dute racorestete...e o simpla parere nu tre sa o luati personal:sleep:


Iata ca au aparut si cei doi suporteri ai Ceahlaului(matrix si vlad@sin) si au inceput sa comenteze. Va dati seama daca moare unu din ei ramane Ceahlaul cu un singur suporter. Hai baieti intrati inapoi in grotele voastre si succes la pinalty-uri.

On-topic : Meciul cu Cfr va fi foarte greu avand in vedere ca adversarii s-au intarit, si in plus suferim si de un mic complex cand jucam cu ei acasa. Nu dau pronosticuri ca poarta ghinion, dar sper sa fim bucurosi dupa meci/hello !!!Fortza Otelul!!!

SORINULTRA
20th July 2006, 07:43
e cea mai buna veste pe care am primit o baltoi e din nou ACASA . forza otelul 2-1

STEELMAN
20th July 2006, 09:21
anonimat dar v-au tras-o de v-au disperat. Bravo lor ca au patron cu cap, ungur cum e el, a luat echipa din C si uite-o in topul primei divizii, in 3 ani a facut echipa care se poate bate la aceasi intaltime cu echipele din Bucuresti. Mentin pronosticul, bate CFR.

bai nene eu vorbeam de suporteri nu de echipa sau conducatori.daca vrei sa iti maresti numarul de postari dute pe threadurile craiovei

STEELMAN
20th July 2006, 09:25
chiar daca nu ar fi fost accidentat nu cred ca alex ar fi prins primul 11 pt ca grig a mers pe o strategie si deja s-au conturat titularii.imi place de baiatul asta jula se descurca f bine cand are mingea in careu

lolo_grupa_c
20th July 2006, 09:26
Iata ca au aparut si cei doi suporteri ai Ceahlaului(matrix si vlad@sin) si au inceput sa comenteze. Va dati seama daca moare unu din ei ramane Ceahlaul cu un singur suporter. Hai baieti intrati inapoi in grotele voastre si succes la pinalty-uri.

On-topic : Meciul cu Cfr va fi foarte greu avand in vedere ca adversarii s-au intarit, si in plus suferim si de un mic complex cand jucam cu ei acasa. Nu dau pronosticuri ca poarta ghinion, dar sper sa fim bucurosi dupa meci/hello !!!Fortza Otelul!!!

stai linistit ca au murit demult astia mici....:drak:

geilon
20th July 2006, 13:01
oricum este foarte imbucurator pentru noi dar mai ales si pentru el ca o sa joace din nou pentru otelul, pentru ca si-a dorit enorm de mult sa nu plece de la galati.

pintru aia di la shiahlau: mai stati cu vaca pe munte sa va uitati la meci? acum aveti si nocturna... poate mai faceti un graterel ceva...

pun pariu ca bate otelul

starsteel
20th July 2006, 13:46
.... dar v-au tras-o de v-au disperat. Bravo lor ca au patron cu cap, ungur cum e el,.....
Ne-au tras-o rau de tot, exact cu 0-1 in ultimul meci gol Semeghin, suntem cu adevarat disperati si patronul lor ungur are cap problema e ca il cam tine aplecat la lpf si frf, adica coloana e jumatate rabatata, pe cand al nostru are cap si il foloseste mandru arata oricand cu degetul mizeriile din fotbalul romanesc si cu toate astea suntem in continuare unde ne e locul adica intre primele formatii din fotbalul romanesc.

r3my
20th July 2006, 17:04
meci tare. inclin spre un 1.

VLAD@SIN
20th July 2006, 17:13
si din partea noastra ca tot o faci pe interesantul:Multe Urari de Iubire Eterna vlad@sin.
daca ai nevoie de traduceri apeleaza cu incredere la oricare dintre noi.
ontopic:teoretic neavand schimbari multe la echipa ar trebui sa jucam cel putin la fel de bine ca in retur,dar sunt sigur ca anul asta vom strange multe puncte de acasa,probabil ceva mai putine din deplasare,asa ca victorie in prima etapa a noastra

doare adevarul, asta e... mai mult nu zic: astept meciul :sleep:

VLAD@SIN
20th July 2006, 17:16
Iata ca au aparut si cei doi suporteri ai Ceahlaului(matrix si vlad@sin) si au inceput sa comenteze. Va dati seama daca moare unu din ei ramane Ceahlaul cu un singur suporter. Hai baieti intrati inapoi in grotele voastre si succes la pinalty-uri.

On-topic : Meciul cu Cfr va fi foarte greu avand in vedere ca adversarii s-au intarit, si in plus suferim si de un mic complex cand jucam cu ei acasa. Nu dau pronosticuri ca poarta ghinion, dar sper sa fim bucurosi dupa meci/hello !!!Fortza Otelul!!!

dute bah..:jerk: te-ai trezit shi tu vorbind aiurea...:sleep:

bada_otelul
20th July 2006, 18:56
BALTOI no sa joace cu cfr pt ca este accidentat

macar ii motiveaza in plus pe ceilalti atacanti:D

lolo_grupa_c
20th July 2006, 19:04
dute bah..:jerk: te-ai trezit shi tu vorbind aiurea...:sleep:

da cati sunteti ma???:no:

SORINULTRA
20th July 2006, 19:05
nimeni dar absolut nimeni nu ne va sta in cale anul asta forza otelul

Cra10veanu
20th July 2006, 19:50
bai nene eu vorbeam de suporteri nu de echipa sau conducatori.daca vrei sa iti maresti numarul de postari dute pe threadurile craiovei

daca e sa vorbim de suporteri, si voi sinteti anonimi, mai putin dupa returul asta "bai nene". Nu fac parte din acelasi aluat ca lolo si multi de pe aici care posteaza ca pe chat doar de dragul de-a mari postarile, eu ti-am zis parerea despre cfr, asa ca cu otelul galati nu va mai dati talente de mare echipa, ramaneti modesti ca ajuta mai bine. Cand vei deveni proprietar pe threadul asta atunci sa-mi interzici sa postez. Bate Cfr "echipa anonima" sa fac pe plac catorva, e mai rusinos sa te bata o echipa anonima.

Dregan
20th July 2006, 23:05
dute bah..:jerk: te-ai trezit shi tu vorbind aiurea...:sleep:


Ce replica inteligenta ai dat. Parca esti fan Ceahlaul asa te-ai exprimat:happy

WOLF_ULTRAS
20th July 2006, 23:15
Click aici!!!
http://www8.rapidupload.com/file.php?filepath=21091
Imn Otelul (nou)

bada_otelul
20th July 2006, 23:39
Click aici!!!
http://www8.rapidupload.com/file.php?filepath=21091
Imn Otelul (nou)

wolf,de unde l-ai luat?e imnul oficial?

STEELMAN
20th July 2006, 23:58
daca e sa vorbim de suporteri, si voi sinteti anonimi, mai putin dupa returul asta "bai nene". Nu fac parte din acelasi aluat ca lolo si multi de pe aici care posteaza ca pe chat doar de dragul de-a mari postarile, eu ti-am zis parerea despre cfr, asa ca cu otelul galati nu va mai dati talente de mare echipa, ramaneti modesti ca ajuta mai bine. Cand vei deveni proprietar pe threadul asta atunci sa-mi interzici sa postez. Bate Cfr "echipa anonima" sa fac pe plac catorva, e mai rusinos sa te bata o echipa anonima.

ti-ai spus parerea despre cfr pur si simplu fara nici o logica fata de ceea ce spuneam eu cat despre lolo nu esti tu in masura sa il critici pt ca nu ai mentalitatea lui.probabil nu ai nici meciuri acasa cate deplasari are el.daca macar postezi aici spuneti punctul de vedere scurt si la obiect ca de polemica sunt satul!

WOLF_ULTRAS
21st July 2006, 00:13
wolf,de unde l-ai luat?e imnul oficial?

da man asta noul imn oficial...lam luat de la un baiat care la randul lui la luat din sanul conducerii:evil:

arad80
21st July 2006, 03:19
bate Cluju' lejer,cel putin 2-0!

SORINULTRA
21st July 2006, 07:59
nu e cine stie ce , i mi placea mai mult al lui moldovan

Jar-Gon
21st July 2006, 09:03
Este A Revenittttttttt ALEX BALTOI :yeah: :ok: :happy :pace: /OLE/ :D /hello :cya: :great: :bere:
BAIIIIII VA VINEEE SA CREDETI IMI VINE SA SAR PE GEAM DE FERICIRE
HAI MA NU II MAI BAGATI IN SEAMA PE INTRUSII ASTIA DE PE AICI NU MERITA

lolo_grupa_c
21st July 2006, 10:09
ti-ai spus parerea despre cfr pur si simplu fara nici o logica fata de ceea ce spuneam eu cat despre lolo nu esti tu in masura sa il critici pt ca nu ai mentalitatea lui.probabil nu ai nici meciuri acasa cate deplasari are el.daca macar postezi aici spuneti punctul de vedere scurt si la obiect ca de polemica sunt satul!

nu trebuie sa bagi toti bolovanii in seama,mai ales unii care nici nu stau prin tara sa sufere alaturi de echipele lor favorite.....le dai explicatii unor migratori???nu merita efortul...

cfr_ista2000
21st July 2006, 10:15
:))...pfoai..nare rost sa zic k bate cfr..k asta se stie!..da voi ati auzit k posibil se amana meciu..:))?

SORINULTRA
21st July 2006, 10:19
poa' sa se amane si peste 1000 de ani tot v om fi peste voi (tine)

cfr_ista2000
21st July 2006, 10:22
poa' sa se amane si peste 1000 de ani tot v om fi peste voi (tine)

peste mine poate..dar peste ei(CFR )sigur no sa fiti..:)asta ii sigur;)

lolo_grupa_c
21st July 2006, 10:52
...pana una alta vreau sa vad dupa meci daca mai ai curaj sa postezi draga cfr_ista.....stii vb. aia??:cel mai bun sa castige?? desigur OTELUL...

cfr_ista2000
21st July 2006, 11:21
sigur k da...vam zis k is alaturi de echipa si al bine si la rau..deci si dak va pierde vei vedea k voi posta;)/hello FORTZA CFR!

SORINULTRA
21st July 2006, 11:56
mai cfr-isto te asteptam la gl. ca sa fim peste tine atunci

WOLF_ULTRAS
21st July 2006, 12:23
mai cfr-isto te asteptam la gl. ca sa fim peste tine atunci:evil:
adu tot cartierul gruia :no:

starsteel
21st July 2006, 12:41
peste mine poate..dar peste ei(CFR )sigur no sa fiti..:)asta ii sigur;)
Totusi, ce sa inteleg:o:? mesajul asta e un armistitiu cu unii galatenii sau doar vrei sa-i imbunezi:D. Deja cred ca multi au devenit extrem de curiosi;).

bada_otelul
21st July 2006, 13:55
nu e cine stie ce , i mi placea mai mult al lui moldovan

si mie la fel,partea proasta era ca in versuri apareau nume de jucatori altfel putea fi pastrat lejer,e bina ca macar si-au dat interesul sa faca un imn nou,poate fi schimbat in fond dupa o perioada.si sa nu uitam ca unora(inclusiv mie) nu le-a placut stema noua la inceput iar acum ne-am schimbat parerea:D .
cat despre meciul cu cfr sper si cred ca nu se va amana,mai ales ca va fin in avantajul nostru sa se joace acum,dar tot va fi un meci dificil,castigat de noi evident

bada_otelul
21st July 2006, 23:47
daniel stan vad ca e in forma de zile mari,in amicalul cu poli iasi castigat cu 4-1,plus un penalty ratat,stan a marcat 2 goluri,jula si craciun completand lista.echipa s-a miscat foarte bine in fata unui adversar bun totusi.ce ziceti baieti punem de-o victorie cu cfr-ul in prima etapa?

starsteel
22nd July 2006, 00:20
Punem in mod sigur de o victorie cu CFR dar puteai si tu sa pui o postare pe Suporter Otelul despre meciul amical cu Poli Iasi.

lolo_grupa_c
22nd July 2006, 02:48
ii asteptam pe cei de la cfr...FORZA OTELUL...victorie galateana

cfr_ista2000
22nd July 2006, 07:36
1-2 pt cfr;)...ase o victorie ca de inceput..;):yeah: ...baieti poate vin la galati ..dar nu e 100% sigur;)

King of Hell
22nd July 2006, 16:57
sigur k da...vam zis k is alaturi de echipa si al bine si la rau..deci si dak va pierde vei vedea k voi posta;)/hello FORTZA CFR!

alaturi de echipa si la bine si la rau....PE NET!!! :happy :happy
cica cfristii au cerut amanarea primei etape pentru ca au diaree...si presimt ca se va amana, datorita pilelor de la federatie. paskani pe langa faptul ca doarme in pat cu iuliu muresan, are si alte treburi intime cu aia de la FRF. si faza tare e ca U Cluj a fost obligata sa joace in ultima etapa la oradea, cu un lot decimat de toxiinfectie alimentara, pe cand cfristilor li-i se va permite amanarea. traiti si veti vedea. FUCK CFR

Ammadeus
22nd July 2006, 22:41
diferenta de valoare la nivel de lot ma obliga la un pronostic de 1-4; ferroviarii termina otzelarii de india...

resita
23rd July 2006, 00:59
se mai joaca meciul, nu se amana ?
2-0 Otelul

Universal
23rd July 2006, 05:47
Un meci mare. Un meci spectaculos 2-3 sau 2-2

WOLF_ULTRAS
23rd July 2006, 14:20
Un meci mare. Un meci spectaculos 2-3 sau 2-2

Nai sa vezi .....bat pariu cu tine ...ca ai batem....am fost la prezentarea lotului de vineri si am vazut echipa la lucru otelul 4-1 poli iasi ....vreau sati zic ca jucam mult mai bine ca sezonu trecut....avem o echipa inchegata avem ff multe ocazii...returu trecut e minciuna ce o sa fie acuma :evil:

King of Hell
23rd July 2006, 14:21
otelarilor, is suparat pe voi ca l-ati batut pe Iuri...asa ca fiti de treaba si faceti-va datoria si cu galeria cfrista :D

WOLF_ULTRAS
23rd July 2006, 15:21
otelarilor, is suparat pe voi ca l-ati batut pe Iuri...asa ca fiti de treaba si faceti-va datoria si cu galeria cfrista :D

Faza cu Iuri...mai mult lau batut propri suporteri :)) daca te uiti aici la video se vede ff clar cum grasu ala din galeria ieseana sta pe el si da un pumn http://www.youtube.com/watch?v=m8BzVe7Kvdo&eurl=.....dar ce dracu sa bati la cfristi astia ca sunt ca niste mielusei....:D

lolo_grupa_c
24th July 2006, 02:03
...forza grupa c.....dupa meciul cu iasiul am convingerea ca nu exista alta varianta decat victoria in meciul cu cfr

STEELMAN
24th July 2006, 15:19
victoria pe teren sau in afara lui?
>:)

LazioRoma
24th July 2006, 18:09
mare minune daca nu da clujul 3-4-5 goluri ""N________lor"" de la otielu

Jar-Gon
24th July 2006, 18:30
du-te-n iglul matii pinguin expirat si zapacit
ce-ai ma ai racit expiratule .vezi ca de la galati o sa pleci cu faru-n cur daca o mai tii asa .asa ca mai ia o gura de nisip si nu mai face pipi-n pat ca prinzi prea mult curaj:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

LazioRoma
24th July 2006, 18:33
du-te-n iglul matii pinguin expirat si zapacit
ce-ai ma ai racit expiratule .vezi ca de la galati o sa pleci cu faru-n cur daca o mai tii asa .asa ca mai ia o gura de nisip si nu mai face pipi-n pat ca prinzi prea mult curaj:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

:happy Exact ce ziceam! Nijte tarani veniti la oras dupa numele la user se vede ca te-a scapat mama ta in WC cand erai mik. . si cred ca Bunicatu. a tras apa :)))

six
24th July 2006, 18:56
:yeah: sincer imi place si Clooju si Galatzu (ANTIMITICI)asa ca sa castige cel mai bun....cu un plus pt Clooj...hai bau :cool: ;) :drak:

WOLF_ULTRAS
24th July 2006, 19:30
mare minune daca nu da clujul 3-4-5 goluri ""N________lor"" de la otielu

Bai sclavule tiam mai zis sa nu ma postezi pe forumul asta ca strici imaginea echipei faru si galeriei ca ti cu oieri...daca sar duce steaua in B ai maai tine cu ea ? nu te mai lauda asa ca esti tu orasean ca nu stiu ce ....ca tu esti o panarama de om care e invidios cand am fost sezonu trecut la constanta fondu sonor noi lam dominat....si pe teren echipa noastra a fost stiu ca suferi asa ca fati tie o favoare si numai intra pe forum esti jalnic:rosu:

bada_otelul
24th July 2006, 19:45
mare minune daca nu da clujul 3-4-5 goluri ""N________lor"" de la otielu

esti penibil din toate punctele de vedere.
starsteel ce pazesti?nu vezi ca asta poceste numele echipei?
ca sa nu fie numai offtopic:dupa toxiinfectia alimentara de la cluj,si forma aratata de noi in amicalul cu poli iasi,sunt convins ca vom castiga,chiar daca va fi un meci greu