PDA

View Full Version : Transferuri de iarna -U.Cluj



DraculaMonster
20th January 2008, 19:10
Discutii aici .

Au venit : Meszaros (antrenor ) , Silvasan (Poli Iasi ) , Zeno Bundea (Maccabi Netanya)

Plecari : G.Multescu (antrenor )

De asemenea Dorin Goga este curtat de Poli Timisoara

BAK
21st January 2008, 21:48
vad ca inca nu a postat nimeni aici
sa vedem ce avem pana acum

Universitatea Cluj i-a mai achizitionat în aceasta luna pe portarul Mircea Oltean, de la Dacia Mioveni, pe fundasul Lucian Perde, de la Industria Sârmei Câmpia Turzii, pe atacantii Flavius Bad, de la Gloria Bistrita, Cristian Silvasan, de la Poli Iasi, si Petre Budeanu, de la International Pitest. plus zeno bundea si claudiu blocnotes raducanu...sper sa nu pierdem prea multi jucatori insa.....ne putem salva de la retrogradare, meszaros pare foarte serios si profesionist

YoYoyOi
21st January 2008, 21:49
Raducanu? interesant...
de plecat cine pleaca?

BAK
21st January 2008, 21:54
park, szolomaier parca si negrean....pana acum... nu stiu ce va face marius baciu dar cred ca cei doi brazilieni din aparare vor ramane, mai ales bilica....raducanu nu e rau, pacat ca nu il prea duce capul prea mult.....totusi, are renume si cred ca in acest moment are toate premisele pentru a face un retur bun daca vrea sa reintre in circuit in divizia A

YoYoyOi
21st January 2008, 22:02
renume ca renume, dar are experienta. si daca cineva cu cap il coordoneaza bine se poate sa reuseasca o revenire...
De Baciu imi pare rau, dar am inteles ca ar fi mai multe probleme cu el... De Negrean era clar ca pleaca :D
La voi problema nu e lotul ci concentrarea lui. Pt ca s-au pierdut o gramada de puncte pe greseli de tot rahatu' :mda:

BAK
21st January 2008, 22:10
da, s-au pierdut o gramada de puncte pe greseli prostesti...echipa nu a jucat rau deloc in tur, de aceea cred ca mai exista destule sanse de salvare....echipa are nevoie de disciplina si o mentalitate sanatoasa....mezaros are experienta si pare a aduce a boloni sau chiar piturca in modul sau de a fi......

YoYoyOi
21st January 2008, 22:14
chiar nu ma pot pronunta asupra lui Mezaros...
citisem pe undeva ca e posibil sa primit o mana de ajutor de la CFR... mai e valabila chestia, sau e doar apa de ploaie?

Nightwish
21st January 2008, 22:32
Se pare ca doar apa de ploaie, din pacate :no:..Astia vor bani si U-istii vor gratis. :)

YoYoyOi
21st January 2008, 22:34
pai in momentul cand ajuti pe cineva, nu ceri bani in schimb... aia se numeste vanzare...

Nightwish
21st January 2008, 22:42
Probabil se pune si problema cine plateste salariile jucatorilor imprumutati...
Ramane de vazut ce va fi, oricum e cam tarziu deja, daca erau jucatori de imprumutat trebuia facuta mutarea deja.

YoYoyOi
21st January 2008, 22:44
ii plateste cine-i joaca, normal... dar macar sa-i dea, daca asta au zis ca fac... oricum la CFR sunt prea multi si n-are rost sa faca hemoroizi pe banca :P

*Coco*
22nd January 2008, 09:23
Atat timp cat aduni toti mercenarii care sunt liber de contract si semneaza doar pe o perioada de 6 luni nu ai cum sa te salvezi de la retrogradare!!!
Politica lor e una semnez pe 6 luni si iau banii , daca echipa se salveaza probabil mai raman, daca retrogradeaza au plecat

Nightwish
22nd January 2008, 18:20
Atat timp cat aduni toti mercenarii care sunt liber de contract si semneaza doar pe o perioada de 6 luni nu ai cum sa te salvezi de la retrogradare!!!
Politica lor e una semnez pe 6 luni si iau banii , daca echipa se salveaza probabil mai raman, daca retrogradeaza au plecat

Ai dreptate.

boshcUtza
22nd January 2008, 19:12
Au venit: Soltuz, Soporan, Bad, Oltean, Bundea, Silvasan, Raducanu.


Au plecat: Baciu, Bolohan, Park, Haciatrian, Szolomajer, Villand.


Situatie incerta: Bilica, Milan Jovanovic.


In probe: Perde, Budean, Nicorec.

BAK
23rd January 2008, 03:02
sper sa nu plece bilica

boshcUtza
23rd January 2008, 09:51
bilica inca nu a venit in romania

Elphax
23rd January 2008, 09:57
jumatate din astia au fost la noi :)

Asasinu_Ucj
23rd January 2008, 16:54
Vine si BILICA
:D:D

CFR1907
24th January 2008, 10:51
ii plateste cine-i joaca, normal... dar macar sa-i dea, daca asta au zis ca fac... oricum la CFR sunt prea multi si n-are rost sa faca hemoroizi pe banca :P

Jucatori de la noi nu vor merge la U si asta nu din cauza noastra ci din cauza lui Dobos, ca el din transferurile de la noi nu ar ramane cu nimic, dar daca aduce jucatori liberi de contract gen Raducanu, mai ia si el un comision.:)

Asasinu_Ucj
24th January 2008, 16:27
Jucatori de la noi nu vor merge la U si asta nu din cauza noastra ci din cauza lui Dobos, ca el din transferurile de la noi nu ar ramane cu nimic, dar daca aduce jucatori liberi de contract gen Raducanu, mai ia si el un comision.:)

jucatori de la voi o incercat dobos sa aduca. Dar muresan o cerut 1.150.000 de euro pentru patru juctori care au evoluat in liga 4. Pe oliveira o zis ca il lasa gratis numa sa isi gaseasca echipa, dar in momentul in care o intrat cei de la "U" pe fir o cerut 400.000 de euro pe el.:rosu::rosu::rosu::rosu:

BAK
24th January 2008, 20:42
dar ce mah, noi nu avem nevoie de mila nimanui....de ce sa ii dea pe gratis...iar daca vin , cu siguranta sunt mai buni decat orice avem noi pe pozitiile respective..am ajuns sa stam sa cersim jucatori de la cfr? daca nu ii putem cumpara, atunci gata, ce naiba, nimeni nu e de vina...nu mai avem un pic de demnitate, sau expresia "te faci frate cu dracul pana treci podul " inca a ramas in mintea multora.

Asasinu_Ucj
24th January 2008, 21:22
dar ce mah, noi nu avem nevoie de mila nimanui....de ce sa ii dea pe gratis...iar daca vin , cu siguranta sunt mai buni decat orice avem noi pe pozitiile respective..am ajuns sa stam sa cersim jucatori de la cfr? daca nu ii putem cumpara, atunci gata, ce naiba, nimeni nu e de vina...nu mai avem un pic de demnitate, sau expresia "te faci frate cu dracul pana treci podul " inca a ramas in mintea multora.

POATE NU MAI INTELES. EU VROIAM SA SPUN CA JUCATORII SUNT COTATI LA SUME PREA MARI DE IULIA SI DE ACEA NU AU FOST CUMPARATI NU PT. CA DOBOS AR VREA COMISIOANE. :ok::ok:
DOBOS PANA ACUMA CU BANI CARE II AVEA LA DISPOZITIE A FACUT CEA PUTUT. :ok::ok:
NUMAI BINE TUTUROR "U"ISTILOR
NUMAI "U"!!!!

CFR1907
24th January 2008, 21:26
jucatori de la voi o incercat dobos sa aduca. Dar muresan o cerut 1.150.000 de euro pentru patru juctori care au evoluat in liga 4. Pe oliveira o zis ca il lasa gratis numa sa isi gaseasca echipa, dar in momentul in care o intrat cei de la "U" pe fir o cerut 400.000 de euro pe el.:rosu::rosu::rosu::rosu:

Eu cunosc mai multe persoane din cadrul clubului si iti zic sigur ca intelegerea era ca noi sa va dam mai multi jucatori imprumut gratis. Numai ca Dobos e interesat doar sa faca cat mai multi bani in astea ultimile luni care mai sta la U Cluj si de aia el prefera sa aduca jucatori liberi care sa semneze contracte pe 6 luni din care sa ia el comision pentru ca el i-a adus, decat sa ia jucatori imprumut gratis de la noi pe 6 luni, jucatori care chiar daca joaca in liga a 4-a sunt foarte valorosi.

BAK
24th January 2008, 22:42
POATE NU MAI INTELES. EU VROIAM SA SPUN CA JUCATORII SUNT COTATI LA SUME PREA MARI DE IULIA SI DE ACEA NU AU FOST CUMPARATI NU PT. CA DOBOS AR VREA COMISIOANE. :ok::ok:
DOBOS PANA ACUMA CU BANI CARE II AVEA LA DISPOZITIE A FACUT CEA PUTUT. :ok::ok:
NUMAI BINE TUTUROR "U"ISTILOR
NUMAI "U"!!!!

scuza, nu am citit atent. nUmai U:D

boshcUtza
29th January 2008, 18:42
cristian dancia(ex poli timisoara) a sosit aseara la cj si urmeaza sa semneze un contract valabil pana la vara
Perde si Budean vor fi pastrati in lot din cate am inteles

Asasinu_Ucj
31st January 2008, 19:52
Plecarii: M. Tudor in proportie de 90% la Unirea Urziceni
Sergiu Costea inapoi la Dinamo
Andrei Muresan la Bistrita
Vasile Ghindaru rezilierea contractului

BAK
31st January 2008, 20:11
dintre toti, andrei muresan era bine sa ramana......

boshcUtza
1st February 2008, 09:56
pacat de costea ca s-a accidentat si nu a apucat sa joace decat intr-un meci sau 2
luni vom afla daca siman de la sportu il lasa pe tibi balan sub forma de imprumut pana la vara

Asasinu_Ucj
1st February 2008, 21:17
Goga, Nemanjia si Cordos si-au prelungit contractele pana in 2011 :D:D:D:D

BBB
4th February 2008, 19:05
Nu si-au prelungit nimic, doar au primit mariri de salariu

TaciAcolo
4th February 2008, 19:20
Goga, Nemanjia si Cordos si-au prelungit contractele pana in 2011 :D:D:D:D

daca nu au fost in stare sa va tina in liga 1 ..macar sa va promoveze:D

Razvan T.
4th February 2008, 20:21
daca nu au fost in stare sa va tina in liga 1 ..macar sa va promoveze:D

Ma oltene veziti de prazul si portughezii tai

spiridusu
9th February 2008, 14:34
Pt nivelul lui "U" eu zic ca s-au facut transferuri bune...Sper sa se salveze de la retrogradare :|

Razvan T.
11th February 2008, 15:05
Mijlocașul brazilian, Erison da Silva Santos - Bayano a semnat pe 2 ani jumate

împrumutul fundașului Sorin Rădoi de la Poli Timișoara cu prima optiune de cumparare in vara

boshcUtza
12th February 2008, 18:30
olah si martin tudor sunt liberi de contract

Vincitor
12th March 2008, 17:52
sa castige cel mai bun !