PDA

View Full Version : Poli "AEK" - FC UNIREA



nedved
3rd March 2004, 10:19
nu uitati FortZa Un :yeah: irea

HaoTic
12th March 2004, 18:37
Mai este o ora pana la meci.
Hai baieti, mai faceti-ne fericiti inca odata!

No1Fan
12th March 2004, 19:09
Bafta!!!! Doamne ajuta sa bateti aekk!!! /hello /hello

ady_azzuro
12th March 2004, 19:51
1-1 in minutul 22 in fata a 30 000 de spectatori :)

ady_azzuro
12th March 2004, 19:56
min 26 1-2 Paleacu din penalty :D

himi
12th March 2004, 20:05
Ce penalty???
1-2 gol Paleacu din actiune!!!
Si apoi..........
Goooooooooooooooolllllllllllll Tibi Moldovan!
1-3!

Forzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaa UNIREA!!!!

RedBaron
12th March 2004, 20:41
Frumos! Mai e o repriza! Bafta!

ady_azzuro
12th March 2004, 21:05
3-3 :D

MaPaX
12th March 2004, 21:07
Da, a egalat albaiuleanul Mircea Oprea fratele jucatorului de la Apulum, Rares Oprea.

ady_azzuro
12th March 2004, 21:33
S-a terminat 4-3, ghinion curat!

MaPaX
14th March 2004, 16:53
* Aurel Şunda (antrenor principal FC Unirea): "Este pentru prima dată când pierdem un meci în care am avut un avantaj de două goluri. Cred că publicul timişorean a avut o contribuţie decisivă la stabilirea învingătoarei, după cum sunt convins că o serie de greşeli individuale au condus la această răsturnare de situaţie. Oricum, mai avem mult de lucru".
* Emanoil Savin (preşedinte CA al FC Unirea): "Trebuie să analizăm foarte bine cauzele care au condus la pierderea meciului de la Timişoara. Cei care se fac vinovaţi, vor plăti. Ne mai gândim dacă şi pe viitor antrenorul Aurel Şunda va mai primi prime duble în caz de victorie... De altfel, cât voi fi eu la echipă, nu se va mai întâmpla aşa ceva!"
* Ovidiu Maier (jucător FC Unirea): "Acum (sâmbătă la prânz) mă joc cu fetiţa mea, Luana Maria, şi încerc să uit de cele petrecute la Timişoara. Nu ştiu de ce, dar am impresia că dacă noi marcam şapte goluri, am fi primit... opt! Să fim doar noi, jucătorii, vinovaţi pentru acest nefericit episod?"
* Alin Paleacu (jucător FC Unirea): "Nu-mi doream decât să nu fi pierdut tocmai la Timişoara. Sunt supărat foc pentru că am pierdut un joc pe care l-am avut în mână. La experienţa noastră, nu aveam voie să nu câştigăm nici măcar un punct. Toţi prietenii mi-au spus că Alba Iulia este o excelentă formaţie de contraatac, dar ce folos că punctele au intrat în contul celor de la «Poli»..."
* Anton Doboş (preşedinte CA al "Poli" AEK): "Am fost singurul nebun care în momentul în care tabela de marcaj arăta scorul de 3-1 pentru Alba Iulia, am pronosticat că vom învinge cu 4-3... Am avut încredere în echipă şi în public şi nu m-am înşelat. De altfel, de astăzi (n.a. vineri seară) formaţia va reveni la vechea denumire de Politehnica Timişoara, fără numele AEK. Spectatorii timişoreni m-au convins să fac acest pas!"
* Dan Găldean (jucător FC Unirea): "La scorul de 3-1 nimeni de la noi din echipă nu ar fi crezut că putem pleca cu mâna goală de la Timişoara. Meritam cel puţin un egal, pentru că în condiţiile în care am pierdut, cele două goluri marcate de mine, nu mai au nici o valoare".

Parerea mea este ca trebuia sa-l introduca la pauza pe fundasul Bumb.

mariusc
14th March 2004, 20:27
Ce meci! Nebunie, nu altceva... nu poate fi adevarat ce s-a intamplat :headbang: - cred ca dorm :sleep: si sunt intr-un cosmar....

Oricum, meciul a fost f. frumos... gen Juventus - AC Milan, cel putin asa mi-a placut mie sa cred.

ultra_alba
15th March 2004, 16:11
A fost un meci frumos.Pacat ca s-a terminat cu scorul asta.Din pacate greselile din aparare ne-au tradat din nou, un plus pentru noua achizitie Grigore mi-a placut cum s-a miscat pe teren inafara fazei de la golul 4 ,Moldovan a jucat destul de prost,are cam multe aere de vedeta in cap copilul asta dupa ce a ajuns la nationala ,sper sa-si revina dar mai ales e de urmarit evolutia echipei in urmatoarele meciuri de acasa cu Gloria si cu Ceahlaul pe care trebuie sa le castigam fara probleme.

HaoTic
16th March 2004, 10:58
Acum am simtit si noi ce au simtit oradenii dupa meciul de pomina 4-3, din B.
Apararea noastra a fost varza tot meciul. Aproape la fiecare actiune a fost depasita.

Edward32456
9th May 2004, 00:13
Blat clar
Sa conducem cu 3-1 si sa ne bata
blat clar