PDA

View Full Version : Basescu a facut pe el! La propriu!!!



Kainsashiki
19th January 2008, 13:55
Traian Basescu a iesit in timpul spectacolului de la Lisabona fiindca a facut pe el!

"Īmparatul e gol!" - striga pustiul din basmul lui Hans Christian Andersen "Hainele Īmparatului". Asa si cu Basescu. S-a (si ne-a) facut de rīs la reuniunea de la Lisabona. Mai tineti minte? La un moment dat, spectacolul festiv a fost perturbat de un omulet care s-a ridicat si a traversat cadrul de la dreapta la stīnga, īntrebīnd pe unul dintre organizatorii portughezi unde e toaleta. Era Basescu. Scena a fost remarcata de o Planeta īntreaga. Din cca. 450 de oficialitati, numai seful Statului Romān a facut una ca asta. Nu s-a putut abtine? Avea nevoi atīt de presante? Da, din pacate, da. Si n-a fost vorba doar de incontinenta lui urinara, ci de ceva cu mult mai grav si mai jenant, din moment ce Basescu nu s-a mai īnapoiat sa-si reia locul.

La cca. 2 luni de la acel incident, ofiteri ai Serviciilor Secrete rup tacerea: "Ziarul "Tricolorul" a avut dreptate cīnd a scris ca operatia pe care, īn anul 2006, a suportat-o Traian Basescu la Viena a fost ratata. Atunci, pacientului i-au fost atinsi niste nervi de la sira spinarii, astfel īncīt el nu-si mai poate controla nici vezica urinara, nici sfincterele. La Lisabona, Basescu a facut, pur si simplu, pe el. Asa ca s-a dus, glont, la toaleta, sa se spele, sa se schimbe. Momente penibile. Daca ar fi avut o simpla necesitate fiziologica - asa cum au toti oamenii -, dupa cīteva minute el s-ar fi īntors la locul lui. Dar nu s-a mai īntors, efectiv a disparut. Poate credeti ca oficialitatile prezente la acea festivitate din Capitala Portugaliei si Serviciile Secrete straine n-au remarcat toate astea? Ba bine ca nu!".

Uite cine sta pe tronul lui Mihai Viteazul! O stīrpitura! La urma-urmei, asta e diferenta esentiala īntre cei doi: īn fata lui Mihai Viteazul faceau strainii pe ei, pe cīnd Traian Basescu īsi face, el, nevoile īn fata strainilor. Ce rusine...

Sursa: Ziarul Tricolorul:D

YoYoyOi
19th January 2008, 14:12
ma, ma lasi cu Tricolorul tau? :mda:

Romeo
19th January 2008, 14:28
Uite cine sta pe tronul lui Mihai Viteazul! O stīrpitura! La urma-urmei, asta e diferenta esentiala īntre cei doi: īn fata lui Mihai Viteazul faceau strainii pe ei, pe cīnd Traian Basescu īsi face, el, nevoile īn fata strainilor. Ce rusine...


si Mihai Viteazul cine a fost ? A dat spaga lui Sinan pasa sa ia tronul, apoi s-a batut cu Sinan Pasa, iar in ultimii ani s-a batut cu oricine a fost in jurul lui. Il slavim ca a unit cele 3 tari, dar in realitate setea de putere l-a facut sa le ocupe, nu vreun sentiment de unitate.
De la Tricolorul lui Vadim Tudor ma astept la orice, nu am vazut pe nimeni sa-l cumpere.

miril
19th January 2008, 15:01
Cat nu mi-e mie de simpatic Basescu, nu pot sa nu remarc articolul derizoriu. In plus, nu ma pot bucura de raul altuia care nu este de vina de cele intamplate, daca este adevarat. Ar fi ceva de patimit, nu de condamnat.

Dogville
19th January 2008, 16:44
Hai,dom'le ca nu e asa grav....nu mai tineti minte ce biletele ii transmitea George (dabal iu :D) Bush Condolitzei..???....'' draga....vreau sa fac ..pipi...unde e toaleta???''.....si asta in mijlocul nu stiu carei intruniri importante...

relansat
19th January 2008, 17:13
ce subiect, Tricolorul e "satelitul" Cancan`ului? :cry:

Sorin Blaj
19th January 2008, 17:23
ma, ma lasi cu Tricolorul tau? :mda:

Habar n-are a cui e fituica asta.

Cristian
19th January 2008, 18:34
Tricolorul un ziar de tot rahatu facut de oameni de rahat... cu un sef de rahat si ratat. Si basescu imi e antipatic.. da nici cu tricolorul nu pot fi de acord.

Universal
19th January 2008, 18:35
Traian Basescu a iesit in timpul spectacolului de la Lisabona fiindca a facut pe el!

"Īmparatul e gol!" -
Sursa: Ziarul Tricolorul:D

tabloid menit sa creeze scandal,nimic mai mult.

Gica Chioru
20th January 2008, 01:49
si Mihai Viteazul cine a fost ? A dat spaga lui Sinan pasa sa ia tronul, apoi s-a batut cu Sinan Pasa, iar in ultimii ani s-a batut cu oricine a fost in jurul lui. Il slavim ca a unit cele 3 tari, dar in realitate setea de putere l-a facut sa le ocupe, nu vreun sentiment de unitate.
De la Tricolorul lui Vadim Tudor ma astept la orice, nu am vazut pe nimeni sa-l cumpere.

Mey Romeo, imi devii din ce in ce mai simpatic, taman ma pregateam sa plec la culcare dupa ce citisem ce-mi scrie un "purice" pe alt topic cand imi sare-n ochi topicul asta... Chiar asa, oricat de simpatic mi-e Miŗu, ca a fost bataus mare de tot, ai dreptate, nene.

On topic: chiar asa nasol sa-i fie lu' Sefu?

YoYoyOi
20th January 2008, 01:51
nu-i e nicicum mai... daca e sa ne luam dupa Vadim numai el nu se caca, nu se pisa, tine in el tot si doar pe gura scoate toata *****urile si.... mai bine ma opresc

miril
20th January 2008, 09:48
Cat nu mi-e mie de simpatic Basescu, nu pot sa nu remarc articolul derizoriu. In plus, nu ma pot bucura de raul altuia care nu este de vina de cele intamplate, daca este adevarat. Ar fi ceva de patimit, nu de condamnat.

Ar fi ceva de compatimit si nimic altceva.

Tyler Durden
20th January 2008, 13:16
chiar s-a ajuns sa se comenteze stiri aparute in fituici peremiste...