PDA

View Full Version : Poate ma ajutati si pe mine



coldeye
2nd March 2004, 15:32
As vrea sa imi spuneti un site sau poate imi trimiteti un folder despre tenis(cum se tine racheta corect,cum se loveste mingea etc)

Vadim
2nd March 2004, 15:46
Ar trebui sa faci un curs cu un antrenor. Racheta o tii de maner :), ca si cum ai strange pumnul.

alina_pro
2nd March 2004, 17:58
putem incepe aici un scurt curs de tenis de camp: acest sport se practica in minim si maxim 2 jucatori, pe un teren suficient de mare cat sa intorci o masina de marime medie. fiecare jucator sta de cate o parte a fileului (un fel de navod, dar mai ingust, pus astfel incat sa separe pe lat terenul de joc)
se ia racheta (batul acela cu un disc de plasa la un capat) si se incearca lovirea mingii (bila aia plusata pe care ti-o trimite adversarul de peste fileu).
mingea trebuie trimisa, de asemenea, tot peste fileu, pe cat posibil in interiorul terenului advers(daca va deranjeaza cineva din public-sau arbitrul- este de laudat daca reusiti sa-l loviti-cu mingea, dar merge si cu racheta. nu riscati decat sa fiti depunctati!)
primiti puncte ori de cate ori reusiti sa-l trimiteti la plimbare pe adversar, adica atunci cand mingea trimisa de voi loveste terenul lui de joc, iar el sta si se uita la minge ca la dentist. :yeah:

DJ Klaus
3rd March 2004, 11:14
As vrea sa imi spuneti un site sau poate imi trimiteti un folder despre tenis(cum se tine racheta corect,cum se loveste mingea etc)
Lasa site-urile , daca platesti bine ... te fac campion !

gigel_bucur
3rd March 2004, 11:24
Lasa site-urile , daca platesti bine ... te fac campion !

corect, ia-l pe klaus ca antrenor. nu degeaba a fost el in primii 100 jucatori ai lumii.
klaus, care a fost cea mai buna clasare a ta? parca 68, daca imi amintesc bine:)

EDMOND_
3rd March 2004, 11:42
coldeye,daca nu-ti poti permite plata unor ore de tenis , sau nu exista astfel de cursuri in orasul in care locuiesti , exista niste carti ( manuale ) despre tenis ; aveam si eu una ceva mai veche , am sa o caut si daca o gasesc ( e pusa pe undeva ... e cam veche , are vreo 15 ani ) si crezi ca te ajuta m-as bucura sa ti-o trimit!
Tinem legatura!

DJ Klaus
3rd March 2004, 11:48
corect, ia-l pe klaus ca antrenor. nu degeaba a fost el in primii 100 jucatori ai lumii.
klaus, care a fost cea mai buna clasare a ta? parca 68, daca imi amintesc bine:)
doar 5 ... dar in campionatul national. De ATP n-am avut sponsor... :)

Vadim
3rd March 2004, 12:42
Lol, Klaus te-am intrebat daca ai facut tenis profesionist si te-ai facut ca ploua. Atunci inteleg ca un set al doilea destul de strans, chiar daca nedecis, nu poate decat sa ma onoreze. Hai ca s-a facut frumos afara, poate dam una pe nocturna zilele astea, ca vad ca nici o sansa de ninsoare prin Bucuresti.

DJ Klaus
3rd March 2004, 12:44
te-as fi demoralizat :p poate chiar in seara asta daca nu ploua

Vadim
3rd March 2004, 12:53
In seara asta am o petrecere (vezi in ProSportul de maine :)). Insa o putem lasa pa maine.