PDA

View Full Version : Derby Vest



redneck
6th July 2006, 14:43
Polistilor, sinteti pregatiti pentru meciurile cu UTA ? Abia astept derby-ul cu voi...
Sper sa iasa spectacol !!!
/hello/hello /hello /hello /hello
/hello /hello /hello
/hello

Hai UTA ! UTA forever !

Sergio
6th July 2006, 21:56
de 3 ani va tot astaptam... intrebarea e daca sunteti voi pregatiti, ca noi cred ca ne descurcam. :D

Elphax
7th July 2006, 07:00
keep walking...

redneck
7th July 2006, 13:21
we'll see about that, elphax

malexoid
9th July 2006, 11:50
Continui sa postezi aberatia aia (muta liberty), malexoid, ceea ce dovedeste cat esti de ingust la minte.

O sa o incasati aici.

adu-tzi aminte micutzule, cate ironii am inghitzit la acea vreme pe tema: aek, fulgeru' etc...
well, acuma te astepti sa trecem cu vederea analogia?

malexoid
9th July 2006, 11:55
tot mamaligaru' va pastoreste?
unde va e mandria de ardelean? chiar nu avetzi un localnic capabil sa conduca ceea ce voi numiti 'galerie'?

redneck
11th July 2006, 16:03
Mai rau, Poli are antrenor oltean...


UTA forever !!!

Elphax
11th July 2006, 17:57
si voi aveti antrenor stelist 100% :D nu zic mai mult pana nu am dovezi

BrasovFans
11th July 2006, 22:18
de 3 ani va tot astaptam... intrebarea e daca sunteti voi pregatiti, ca noi cred ca ne descurcam. :D

Abia astept sa vad un meci UTA - Poli si Poli - UTA... oare cine va avea castig de cauza? :D

Sergio
11th July 2006, 23:50
am o banuiala da o tin pt mine. :D

BrasovFans
11th July 2006, 23:52
Ia zi-o... pierde Poli meciurile cu UTA? Asta vrei sa ne zici?

Elphax
12th July 2006, 23:43
uta poate ar bate daca ar juca cu caricatura de echipa a lui zambon (pt ca aia se pare ca nu mai exista :D )

Sergio
14th July 2006, 23:26
Ia zi-o... pierde Poli meciurile cu UTA? Asta vrei sa ne zici?
bine mah ai ghicit, da nu mai zici la nimeni. :cool:

malexoid
15th July 2006, 09:03
Mai rau, Poli are antrenor oltean...


UTA forever !!!

in locul vostru, as tacea malc cand vine vorba de antrenori :)
mai umblati sa aduceti si jumatate din surplusurile echipei a 3-a de la steaua?
pai nu mai e mult si vom vedea si maibahu' jijiului innobilandu-va intrarea la stadionul vostru (ala fara garduri) :)
si pe mahmah stoica pocindu-l cu posheta lui pe alecu luca

redneck
15th July 2006, 13:06
Lacatus a plecat tocmai din cauza lui fecali si meemee. O fi fost el stelist, dar a fost si brasovean. Pina una, alta, are omu' coloana vertebrala !

Elphax
15th July 2006, 16:50
aradene du-te si inchina-te la peretele stadionului tau proaspat renovat.
ai un mesaj surpriza!

alex_6tm
15th July 2006, 17:10
Asa asa...mergeti toti :drak: :D

Sergio
15th July 2006, 23:14
Lacatus a plecat tocmai din cauza lui fecali si meemee. O fi fost el stelist, dar a fost si brasovean. Pina una, alta, are omu' coloana vertebrala !
sigur ca e brasovean... doar cu asta se lauda in gura mare de cate ori are ocazia, cat de brasovean e... la fel cum si Duckadam se lauda peste tot cat de utist e... get real man.

mai voi ati mazgalit peretii proaspat renovati? vreti sa le retraga licenta? :drak:

redneck
16th July 2006, 08:59
sigur ca e brasovean... doar cu asta se lauda in gura mare de cate ori are ocazia, cat de brasovean e... la fel cum si Duckadam se lauda peste tot cat de utist e... get real man.

mai voi ati mazgalit peretii proaspat renovati? vreti sa le retraga licenta? :drak:
For real now: I'm really sorry for Poli !
Pacat ca nu mai aveti nimic cimisorean in voi: antrenor oltean, echipa de mitici, conducere sa nu mai zic. Dar hai sa trecem peste asta si sa ne intilnim la meciuri. Sper sa fie un derby frumos !

Elphax
16th July 2006, 09:22
voi cati jucatori/antrenori/conducatori aradeni aveti?
va inteleg, nu e nici o mandrie sa fi aradean...

malexoid
16th July 2006, 11:08
Lacatus a plecat tocmai din cauza lui fecali si meemee. O fi fost el stelist, dar a fost si brasovean. Pina una, alta, are omu' coloana vertebrala !

...si culoare specifica
dar se integreaza la voi de minune :)

Sergio
17th July 2006, 20:39
voi cati jucatori/antrenori/conducatori aradeni aveti?
va inteleg, nu e nici o mandrie sa fi aradean...
lasa mah ca sufera si ei de sindromul barnei din ochi.

RED&WHITE
17th July 2006, 20:49
voi cati jucatori/antrenori/conducatori aradeni aveti?
va inteleg, nu e nici o mandrie sa fi aradean...

Bai daca nici aici nu avem dreptate atunci nu mai are rost sa mai discutam ca ne pierdem vremea. Pe bune! Nu ca ar avea asta nu stiu ce importanta dar totusi...
Asa ca daca nu stiti sau nu vreti sa stiti urmatorii jucatori sunt aradeni: Marne, Nadaban, Rusu, Anca si Negru. La acestia de adauga si 2 dintre secunzi (Roland Nagy si Dan Tapos) /hello :ok:

six
17th July 2006, 22:15
Abia astept sa vad un meci UTA - Poli si Poli - UTA... oare cine va avea castig de cauza? :D:) ROMANIA ;)

malexoid
17th July 2006, 23:46
Bai daca nici aici nu avem dreptate atunci nu mai are rost sa mai discutam ca ne pierdem vremea. Pe bune! Nu ca ar avea asta nu stiu ce importanta dar totusi...
Asa ca daca nu stiti sau nu vreti sa stiti urmatorii jucatori sunt aradeni: Marne, Nadaban, Rusu, Anca si Negru. La acestia de adauga si 2 dintre secunzi (Roland Nagy si Dan Tapos) /hello :ok:

ceva medici, maseuri, ingrijitori nu mai gasesti sa 'fie la numar'?
PS: dupa aspect, chiar si Osei ar putea trece un veritabil aradan...ia gandeste-te bine, nu e?

White Shadow
18th July 2006, 00:01
voi cati jucatori/antrenori/conducatori aradeni aveti?
va inteleg, nu e nici o mandrie sa fi aradean...



Asa ca daca nu stiti sau nu vreti sa stiti urmatorii jucatori sunt aradeni: Marne, Nadaban, Rusu, Anca si Negru. La acestia de adauga si 2 dintre secunzi (Roland Nagy si Dan Tapos)

Hai ca noi am spus cati aradeni avem la echipa , e randul vostru , hai sa vedem voi cati timisoreni aveti la echipa..........

Imperator
18th July 2006, 01:20
...si culoare specifica
dar se integreaza la voi de minune :)

termina cu atacuri de genul asta, bai liliacule!

tu vorbesti de culoare, miticare?!
pai sa-ti spun eu cum sta treaba, in caz ca te-a lasat memoria: cimisorenii sunt infratiti cu o galerie de culoare din bucuresti, patronul vostru provine dintr-un cartier colorat, el insusi avand o alura de lume interlopa, de unde de fapt si provine, dupa ce a dat statului impreuna cu acolitii lui o teapa de 15 mii de miliarde, bani negri care-i investeste si in prezent in hibridul vostru.

asa ca...mucles :jerk:

Elphax
18th July 2006, 08:40
suparat esti mai
te roade?

ULTRAS_TAVY
5th September 2006, 23:10
Uff da mari va credti astai de la timioara...Uta e peste voi oricum!!!!UTA UTA sa va aud p toti cum strigati.....sclavi lu rapid c sunteti...Respect Uta:ok: Forza Farul

forzaviola
8th September 2006, 20:45
ma bucur ca e fratie intre mediocrii fotbalului uta&farul

redneck
9th September 2006, 08:39
ma bucur ca e fratie intre mediocrii fotbalului uta&farul

Funny...cimisoreanule...zici asta din frustrare ?

Sergio
16th September 2006, 16:13
o constatare la voi e neaparat frustrare?

pana una alta derbyul vestului e cel de diseara ca pana jucam cu uta numa derby nu se va ptea numi.

Sezione
23rd September 2006, 00:45
Mai rau, Poli are antrenor oltean...


UTA forever !!!

E ceva rau in asta? Stii eu sint jumate ardelean jumatate oltean si stiu bine ca exista origolii mari in ambele parti... ce nu inteleg e un lucru : de ce la voi acolo la arad sint mai multi dinamovisti si stelisti decit suporteri ai Utei?? Cum se face ca la voi se iese in strada la ficeare succes al stelei? Din punctul asta de vedere Timisoara e de respectat ... spurkatzii n-au fost lasati sa se bucure de galeria lui Poli dupa meciul cu Kievul . Stii ca la noi ,amaritii astia de olteni, pe care ai priviti asa de sus ,nici nu s-a pus problema sa se faca vreo fiesta??
Si asta poate pentru ca nu avem nevoie sa cautam idoli in alta parte..Stiu traim din amintiri ..dar sintem maindrii de trecutul nostru si poate ar fi cazul sa fiti si voi (aveti ceva in spate).

Sezione
23rd September 2006, 00:48
For real now: I'm really sorry for Poli !
Pacat ca nu mai aveti nimic cimisorean in voi: antrenor oltean, echipa de mitici, conducere sa nu mai zic. Dar hai sa trecem peste asta si sa ne intilnim la meciuri. Sper sa fie un derby frumos !

...Asa si ?? Citi jucatori basci are BArca??? Sau citi englezi are Chelsea?? echipa o iubesti si gata ..Daca tot ai deschis subiectul de la Duckadam incoace a mai parut la Arad vreun fotbalist mare ??

Sezione
23rd September 2006, 00:51
Uff da mari va credti astai de la timioara...Uta e peste voi oricum!!!!UTA UTA sa va aud p toti cum strigati.....sclavi lu rapid c sunteti...Respect Uta:ok: Forza Farul

FArul ? Mda... e o echipa mica dintr-un oras cu 95 % suporteri ai unei echipe din capitala. Marsh mei...Voi vorbiti de sclavi???

redneck
23rd September 2006, 10:07
E ceva rau in asta? Stii eu sint jumate ardelean jumatate oltean si stiu bine ca exista origolii mari in ambele parti... ce nu inteleg e un lucru : de ce la voi acolo la arad sint mai multi dinamovisti si stelisti decit suporteri ai Utei?? Cum se face ca la voi se iese in strada la ficeare succes al stelei? Din punctul asta de vedere Timisoara e de respectat ... spurkatzii n-au fost lasati sa se bucure de galeria lui Poli dupa meciul cu Kievul . Stii ca la noi ,amaritii astia de olteni, pe care ai priviti asa de sus ,nici nu s-a pus problema sa se faca vreo fiesta??
Si asta poate pentru ca nu avem nevoie sa cautam idoli in alta parte..Stiu traim din amintiri ..dar sintem maindrii de trecutul nostru si poate ar fi cazul sa fiti si voi (aveti ceva in spate).

Tu pe aia ii numesti suporteri ? Azi cu steaua, miine cu (sa zicem) unirea urziceni, in functie de rezultate ?!
Ma bucur ca (virgula) craiova are suporteri fideli ca tine...
P.S. : nu uita ca Duckadam a zburat de la UTA din cauza suporterilor (asta ca sa nu mai zici nimic de suporterii UTA) !

Elphax
23rd September 2006, 10:15
o f zburat el din cauza suporterilor, problema insa e alta: de ce e el mai mult stelist decat aradean? ti-ai pus problema?
think pink!

redneck
23rd September 2006, 11:56
o f zburat el din cauza suporterilor, problema insa e alta: de ce e el mai mult stelist decat aradean? ti-ai pus problema?
think pink!

Ducki putea sa fie acum in SUA (a cistigat loteria vizelor), dar si-a lasat familia in SUA si el sta prin Ro., sclav la cioban. Ce sa te astepti de la asa om ?
Think deeper.

redneck
6th October 2006, 07:23
"Comisia de Disciplina din cadrul UEFA a decis, joi, sa-i anuleze clubului Poli Timisoara participarile in cupele europene, banatenii ramanand astfel fara palmares, anunta site-ul oficial al forului continental.

Echipa de pe Bega este parte intr-un proces care dureaza de aproape un an, intre Claudio Zambon, italianul care detine palmaresul echipei, si conducerea actualului club. In ciuda acestei decizii, tensiunea dintre cele doua tabere este in continua crestere.

Peninsularul nu este inca multumit suta la suta si spune ca vrea sa ia si denumirea formatiei.

"Acesta e doar inceputul. Abia acum vine bomba. Nu ma opresc aici. Vreau sa le iau si denumirea si sa produc un cutremur in Timisoara", a marturisit Claudio Zambon, care este patronul "adevaratei" Poli Timisoara, echipa din Liga a III-a, seria a II-a, care isi disputa meciurile in Bucuresti.O alta ambitie a italianului este si aceea de a-si muta echipa?din Capitala la Timisoara, in locul actualei FCU Politehnica, din prima liga. "
onlinesport.ro

Se ingroasa gluma la voi...:happy

Sergio
6th October 2006, 11:39
o sa ne mai vina inima la loc dupa ce maturam cu voi pe jos stai tu flexat.

redneck
3rd November 2006, 11:30
Se apropie...se apropie...18 noiembrie...!!!:ciocan: :ciocan: :ciocan:

Sergio
5th November 2006, 18:52
derby-ul suferintei s-ar potrivi mai bine.

redneck
11th November 2006, 10:11
derby-ul suferintei s-ar potrivi mai bine.

exact ! mai bine nu mai veniti cu stegulete, veniti cu batiste sa va stergeti lacrimile !:cry:

Sergio
12th November 2006, 21:04
hai ca s-au mai schimbat lucrurile putin... echipele sunt pe val, putem lasa batistele acasa ca n-o sa avem nevoie. :D

redneck
14th November 2006, 00:34
acuma serios...meci deschis oricarui rezultat...
cel mai bun sa cistige !

Sergio
19th November 2006, 11:48
sa sa fie. :D

Sergio
29th November 2006, 09:52
Victorieeeeeeee!!!!!!!!!! :d

andrei1921tm
29th November 2006, 23:07
Victorieeeeeeee!!!!!!!!!! :d

A fost, unii deja au uitat.oricum s-a facut mare scandal dar am fost mult peste ei la toate capitolele.Ii batem si la Arad.

Elphax
30th November 2006, 00:24
exact ! mai bine nu mai veniti cu stegulete, veniti cu batiste sa va stergeti lacrimile !:cry:

noi am veni cu batiste (alea de plastic colorate)
dar voi de ce nu ati venit cu inimioare?

Sergio
3rd December 2006, 10:58
le-au pierdut pe drum. :D

Darius
3rd December 2006, 11:31
Cāt a fost scorul?:thinkso: :D

Sergio
8th December 2006, 15:13
pe teren sau in afara lui? :drak: