PDA

View Full Version : Stiri, noutati, evenimente, ecouri



Pages : 1 [2]

utd4ever
12th August 2008, 21:16
Scuza-ma, dar nu stiu ce argument ai tu ca e neaparat o prostie sa fie finalele ziua. Da, se obisnuieste sa fie seara, dar care-i problema pana la urma ? Tribunele au fost pline ochi, deci nici o problema in aceasta privinta ... Altceva ? A, da, ca e dimineata la 5 la noi, la noi trebuia sa se gandeasca ... de fapt aveau de ales intre America si Europa .. americanii au venit cu multi bani si uite ca la ei e seara.

rob_din
12th August 2008, 21:19
Scuza-ma, dar nu stiu ce argument ai tu ca e neaparat o prostie sa fie finalele ziua. Da, se obisnuieste sa fie seara, dar care-i problema pana la urma ? Tribunele au fost pline ochi, deci nici o problema in aceasta privinta ... Altceva ? A, da, ca e dimineata la 5 la noi, la noi trebuia sa se gandeasca ... de fapt aveau de ales intre America si Europa .. americanii au venit cu multi bani si uite ca la ei e seara.

Doamne fereste, ce treaba au chinezii. NBC-ul si CIO i-au obligat sa puna gimnastica si inotul la 10 dimineata

Asta ziseze IS CINEVA in post?

Roddicted
12th August 2008, 21:19
cum naiba ma sa pui o alta fetita sa faca playback pentru ca cea care canta era "urata".Asta vezi numai intr-o tara comunista.

rob_din
12th August 2008, 21:20
cum naiba ma sa pui o alta fetita sa faca playback pentru ca cea care canta era "urata".Asta vezi numai intr-o tara comunista.

Cred ca glumesti, asta au invatat-o de la Hollywoodul american. Acolo conteaza doar frumusetea, nu si talentul. E foarte capitalista idea.

resita
12th August 2008, 21:21
Asta ziseze IS CINEVA in post?

pe aproape ;)

IS CINEVA, de ce ai sters mesajul?

Roddicted
12th August 2008, 21:23
m-am gandit ca nu are rost sa-mi ridic toti userii in cap:PAsa ca...M-am plictisit de cearta cu altii de pe forum

mariK
13th August 2008, 07:30
Buna ziua Beijing

Felicitari,cred ca Onlinesport a fost singurul site care a trasnmis live finala la gimnastica fete. Ziarele mari - somnic, iar radioul national se trezea pt informatiille din trafic si muzica.

El Pistolero
13th August 2008, 10:00
nu stiti unde gasesc niste clasamente la handbal,volei ,fotbal?

Cipri
13th August 2008, 13:57
nu stiti unde gasesc niste clasamente la handbal,volei ,fotbal?
cred ca linkul asta te poate ajuta : http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/Schedule/index.shtml

El Pistolero
13th August 2008, 15:48
cred ca linkul asta te poate ajuta : http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/Schedule/index.shtml

poi pe asta cautam si eu si nu gasesc

resita
13th August 2008, 16:08
mergi pe sportul care vrei, dai click si iti arata toate meciurile iar dupa aceea intri pe meciul care te intereseaza la rezultat si vezi rezultatul precum si statistica meciului

utd4ever
13th August 2008, 17:56
Cum ajung frateeee in zona de clasamente, ca mor aici ? Nu vreau linkuri la un anumit sport, ca ma intereseaza mai multe, ci sa-mi spuneti ca la prosti cum se face ca nu dau de cap :D

El Pistolero
13th August 2008, 17:56
mai eu vreau clasamente nu statistici ca ale le-am vazut si eu
clasamente cine-i pe primul loc pe al doilea in gr.noastra la handbal de ex.

utd4ever
13th August 2008, 18:09
Exact. Cum mama dracului se ajunge ca ati dat un link mai devreme pe aici si era in sectiunea de rezultate, pe care am cotrobait-o din scoarta in scoarta ? :D

rob_din
14th August 2008, 11:20
Probleme cu vremea: amanari la softball, baseball, caiac slalom, canotaj printre altele

resita
20th August 2008, 23:00
TVR 1 a fost lider de audiență duminică, în a noua zi a Olimpiadei

TVR 1 a fost lider de audiență duminică, în cea de-a noua zi de concurs la Jocurile Olimpice, atât la nivel național și urban, cât și în rândul publicului comercial, potrivit unui comunicat TVR.

TVR 1 a înregistrat 1,9% rating și 10,9% cotă de piață la nivel național, 2,5% rating și 12,7% cotă de piață la nivel urban și 2% rating și 11,9 cotă de piață rândul publicului comercial.

Între orele 09.00-17.46, TVR 1 a transmis, în direct, competițiile de handbal feminin (Norvegia – România), canotaj, atletism și gimnastică, din cadrul Olimpiadei de la Bejing, având o medie de audiență de 706.000 telespectatori pe minut (3,6% rating și 17,1% cotă de piață) la nivel național, 532.000 de telespectatori la nivel urban (4,7% rating și 20,8% cotă de piață) și 222.000 de telespectatori din rândul publicului comercial (4,2% rating și 21,4% cotă de piață).

Datele de audiență au fost furnizate GfK România și prelucrate de Colectivul Analiză și Cercetare al TVR.

resita
20th August 2008, 23:06
În primele șase zile ale JO de la Beijing, audiența canalului public a câștigat 100.000 de telespectatori între orele 7-17, față de săptămâna de dinaintea întrecerilor

Finala câștigată de Alina Dumitru se plasează în topul primelor trei momente cele mai urmărite de telespectatorii români, în primele șase zile de întreceri.

Victoria Alinei Dumitru în proba de judo, transmisă pe TVR 1, a înregistrat o audiență medie de 472.000 de telespectatori pe minut în mediul urban (4,1% rating). Cifra reprezintă un record de audiență pentru ora și ziua la care a avut loc transmisiunea (15,23 - sâmbătă). Festivitatea de premiere, în cadrul căreia Alina Dumitru a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, a fost urmărită de 539.000 de persoane în mediul urban (4,7% rating).

Pentru că toate probele sportive sunt difuzate live în prima jumătate a zilei, datorită diferenței de fus orar, TVR nici nu poate spera la recorduri de audiență cu JO de la Beijing. Probele olimpice nu se desfășoară în prime-time (orele 19.00-23.00). De asemenea, românii nu sunt mari consumatori de sport (nici pasionați practicanți).

Audiența crește doar când intră în concurs sportivii noștri. O partidă „exotică" din turneul de baschet, China - SUA, nu prezintă interes, chiar dacă are loc duminică (1,6% rating în urban). Fotbalul continuă să rămână singurul program consumat cu „lăcomie" de români.

Și acest lucru s-a văzut recent la Euro 2008 (TVR). La acestea se adaugă și faptul că mulți români sunt plecați în vacanță. Așa încât TVR își face datoria de serviciu public (și depune un efort considerabil) pentru a transmite cel mai mare eveniment sportiv al anului, fără să aibă mari pretenții în sondajele de audiență.

Nu mai avem rating la gimnastică

Chiar și în aceste condiții, audiența TVR 1, canalul pe care sunt difuzate majoritatea probelor, a cunoscut o creștere notabilă în primele șase zile. Audiența medie pe intervalul orar 7.00-17.00 a crescut de la 78.000 telespectatori pe minut (0,7% rating), în săptămâna premergătoare jocurilor, la 177.000 (1,6%) în cele șase zile. Așadar, un câștig de aproape 100.000 de persoane.

Creșterea este simțită și de-a lungul unei zile întregi (whole day): de la o medie de 71.000 de persoane pe minut, audiența a ajuns la 132.000.

Sâmbătă, prima zi de întreceri, a fost și cea mai urmărită dintre cele șase cuprinse în această analiză. În primul rând, a existat curiozitatea pentru „ceva nou". Apoi, medalia de aur cucerită de Alina Dumitru a constituit un subiect de interes. Duminică, însă, ratingurile pentru echipa feminină de gimnastică (angrenată în calificări) s-au situat sub cele ale echipei masculine (sâmbătă).

Totuși, finala feminină pe echipe, transmisă în reluare (miercuri la ora 15.30), a înregistrat 2,5% rating față de difuzarea live (1,7%), care a avut loc la ora 5.30 (oră imposibilă). Chiar dacă românii și-au pierdut interesul pentru echipa feminină de gimnastică (care nu mai are vedetele de altădată), se poate spune că „fetele noastre" n-au rămas fără susținători în fața micilor ecrane.

În zilele lucrătoare care au urmat, sondajele de audiență au „tresărit" la meciurile echipei de handbal conduse de Tadici, la bronzul lui Mihai Covaliu și la natație.

Atena a avut un milion de telespectatori

Dar recordul de audiență la JO din China este deținut de festivitatea de deschidere care, în intervalul orar 15.00-19.00, a avut o medie de 597.000 de telespectatori pe minut (5,2% rating în urban). În urmă cu patru ani, la Atena, festivitatea a fost urmărită de 1.242.000 de persoane (11,6% rating). Dar comparația dintre cele două ratinguri este nepotrivită, pentru că programul din 2004 a fost difuzat în prime-time.

Spectacolul chinezilor a atras „intelectualii"

Totuși, structura publicului care a urmărit cele două programe, la distanță de patru ani, este foarte apropiată în ceea ce privește distribuția pe sexe și cea pe vârste. La sexe, cel puțin, este trasă la indigo (47,2% bărbați, 52,8% femei)! Există, totuși, o diferență a ponderilor în privința „educației". Aproape 41% dintre telespectatorii din mediul urban care au urmărit spectacolul de la Beijing au studii superioare.

O pondere fabuloasă. Asta în timp ce deschiderea de la Atena a avut doar o pondere a „intelectualilor" de 18,5%. O explicație a acestei diferențe ar fi orele diferite de difuzare, programul de la Beijing favorizându-i (poate!) pe „intelectualii" care au început mai devreme weekendul. Printre brandurile care s-au promovat insistent în programele olimpice se numără BRD, Orange și marca de bere Albacher.

http://img224.imageshack.us/img224/1701/2598164075clipboard02eq6.jpg (http://imageshack.us)

rob_din
21st August 2008, 00:10
Mie mi se apre audiente bune. 200000 de telespectatori la 5 dimineata? Nu m-as fi asteptat

rob_din
21st August 2008, 08:34
CIO a respins cererea Spaniei de a se pastra un minut de reculegere inaintea probelor/meciurilor de azi

resita
21st August 2008, 15:22
Dar cu calul ce-ați avut? :happy:happy:happy:happy

Patru cai au fost excluși din proba individuală de sărituri peste obstacole, din cadrul competiției de hipism de la Jocurile Olimpice, după ce au fost depistați pozitiv, a anunțat, joi, Federația Ecvestră Internațională. Forul internațional s-a limitat să menționeze că cei patru cai sunt din Brazilia, Germania, Irlanda și Norvegia.

Potrivit agenției germane de informații sportive SID, unul dintre cei patru cai aparține sportivului german Christian Ahlmann, care a părăsit deja Hong Kong, locul de desfășurare al probelor de călărie de la JO-2008, după ce a fost audiat de FEI. Calul lui Ahlmann, "Coster", a fost depistat pozitiv, în 17 august, cu capsaicină, un medicament care atenuează durerile, dar care se află pe lista substanțelor interzise, scrie cotidianul Bild.

Potrivit unei noi reguli a FEI, în cazul unui control doping pozitiv după proba A, calul și călărețul sunt excluși imediat din competiție, chiar înaintea cunoașterii rezultatului probei B.

Pentru Federația Germană de Echitație, depistarea pozitivă a calului este o lovitură grea, mai ales având în vedere faptul că un incident asemănător s-a înregistrat și la Atena, în urmă cu patru ani, când calul "Goldfever", al sportivului Ludger Beerbaums, a fost depistat pozitiv cu cortizon și i s-a retras astfel Germaniei medalia de aur pe echipe, la sărituri peste obstacole.

lady_k
21st August 2008, 15:29
Dar cu calul ce-ați avut? :happy:happy:happy:happy

Patru cai au fost excluși din proba individuală de sărituri peste obstacole, din cadrul competiției de hipism de la Jocurile Olimpice, după ce au fost depistați pozitiv, a anunțat, joi, Federația Ecvestră Internațională. Forul internațional s-a limitat să menționeze că cei patru cai sunt din Brazilia, Germania, Irlanda și Norvegia.

Potrivit agenției germane de informații sportive SID, unul dintre cei patru cai aparține sportivului german Christian Ahlmann, care a părăsit deja Hong Kong, locul de desfășurare al probelor de călărie de la JO-2008, după ce a fost audiat de FEI. Calul lui Ahlmann, "Coster", a fost depistat pozitiv, în 17 august, cu capsaicină, un medicament care atenuează durerile, dar care se află pe lista substanțelor interzise, scrie cotidianul Bild.

Potrivit unei noi reguli a FEI, în cazul unui control doping pozitiv după proba A, calul și călărețul sunt excluși imediat din competiție, chiar înaintea cunoașterii rezultatului probei B.

Pentru Federația Germană de Echitație, depistarea pozitivă a calului este o lovitură grea, mai ales având în vedere faptul că un incident asemănător s-a înregistrat și la Atena, în urmă cu patru ani, când calul "Goldfever", al sportivului Ludger Beerbaums, a fost depistat pozitiv cu cortizon și i s-a retras astfel Germaniei medalia de aur pe echipe, la sărituri peste obstacole.

Si calul ce-o zis?:happy:happy:happy

utd4ever
21st August 2008, 23:56
Nu stiu ce va mirati si unii din voi ca si marii ziaristi de prin asa-zisa presa sportiva pe la noi care cred ca au dat lovitura cu asemenea subiect senzational ... cand colo asemenea cazuri au fost la fiecare JO, nu e nimic nou..

praf_de_stele
21st August 2008, 23:58
de exemplu, eu una, n`am mai auzit...oricum, nici nu prea m`am interesat de asa ceva...aceste sporturi nu`mi plac...
totusi, bietele animale :(

BlueEnergy
22nd August 2008, 13:11
va propun un articol interesant spre citire

http://sport.hotnews.ro/stiri-jocurile_olimpice_beijing_2008-4061958-cine-omorat-amatorismul-olimpic.htm

rob_din
22nd August 2008, 13:14
va propun un articol interesant spre citire

http://sport.hotnews.ro/stiri-jocurile_olimpice_beijing_2008-4061958-cine-omorat-amatorismul-olimpic.htm

Un cuvant fata de acest articol: amatorism. Cel ce l-a scris e un amator in ale jurnalismului

JJ
22nd August 2008, 13:46
Nu mai exista amatorism, poate doar in China sa mai gasesti asa ceva. Singurul sport "amator" mai e boxul, insa acolo problema e probabil intre federatia de box amator si diversele asociatii de box profesionist - nu exista un for unitar pt. sportul asta.

delaoltenia
22nd August 2008, 17:11
110 recorduri mondiale si olimpice la Beijing.
80 dintre cele 204 delegatii de la Olimpiada au avut reprezentanti pe podium la aceste Jocuri Olimpice.
Alte 50 de tari au cucerit medalii de aur.
Pana ieri au fost acordate 237 de medalii de aur, 238 de argint si 273 de bronz.

delaoltenia
22nd August 2008, 17:11
Presedintele Federatiei Romane de Box, Rudel Obreja, prezent la Jocurile Olimpice de la Beijing in calitate de delegat tehnic al turneului de box, a fost dat afara dintr-o conferinta de presa organizata chiar de el, in timp ce incerca sa demaste coruptia din boxul amator de la JO-2008. :( :(

cinebelu
23rd August 2008, 14:49
Azi se termina Olimpiada? In sfarsit!

Bye bye China and Fuck You!

rob_din
23rd August 2008, 15:07
Azi se termina Olimpiada? In sfarsit!

Bye bye China and Fuck You!

Cred ca ti s-au terminat tie neuronii. Merita sa sarbatoresti aceasta reusita

cinebelu
23rd August 2008, 15:12
Fiecare urmareste si sarbatoreste ceea ce considera ca se cuvine.
Ca nu suntem deloc de aceeasi parare, insemna ca trebuie sa sarim unul la neuronii altuia?? :no:

Gontel
23rd August 2008, 18:23
Esti frustrat ca noi nu vom aduna nici in 100 ani de acum incolo cate medalii a luat China la aceasta editie?
Probabil ca pentru tine e mai interesant sa urmaresti balacareala si tigania din Liga 1.

cinebelu
23rd August 2008, 22:03
Bai pustiulica, eu am ce am cu China din cauza situatiei politice de acolo si in special pentru crimele pe care le fac in Tibet. Din partea mea sa castige sportivii lor medalii pana nu mai pot, nu ma intereseaza. Ma deranjeaza insa faptul ca li s-a acordat dreptul de-a organiza aceasta Olimipada, pe care eu nu am urmarit-o absolut deloc, in semn de protest

utd4ever
24th August 2008, 00:17
Foarte castigat ai fost. Deja se fac reuniuni la nivel inalt pe tema ca nu te-ai uitat tu la JO :D

rob_din
24th August 2008, 00:19
Bai pustiulica, eu am ce am cu China din cauza situatiei politice de acolo si in special pentru crimele pe care le fac in Tibet. Din partea mea sa castige sportivii lor medalii pana nu mai pot, nu ma intereseaza. Ma deranjeaza insa faptul ca li s-a acordat dreptul de-a organiza aceasta Olimipada, pe care eu nu am urmarit-o absolut deloc, in semn de protest


Multumim de informatie. Vezi ca peste 2 ani se tine in Canada si aia au omorat indienii de acolo. Nu te lasa, boicoteaz-o si pe aia, nenorocitii.

resita
24th August 2008, 00:20
robert, nu uita sa-i spui ca se tine iarna :rasc::rasc::rasc:

rob_din
24th August 2008, 00:22
robert, nu uita sa-i spui ca se tine iarna :rasc::rasc::rasc:

Aoleu, iarna? Eu o s-o boicotez fiindca urasc anotimpul asta, face ca pasarile sa migreze. Cum se poate organiza asa ceva, anotimpul asta trebuie pedepsit

miafangina
24th August 2008, 00:23
Mersi,baieti,m-ati bine-dispus!:happy

resita
24th August 2008, 00:25
Mersi,baieti,m-ati bine-dispus!:happy

daca o femeie iti spune ca-i " bine-dispusa" atunci totul e ok ;)

miafangina
24th August 2008, 00:26
daca o femeie iti spune ca-i " bine-dispusa" atunci totul e ok ;)

mai ales la ora asta,nu?:P

rob_din
24th August 2008, 00:27
In discutiile astea nu ma bag, sunt om serios:)

resita
24th August 2008, 00:29
mai ales la ora asta,nu?:P

:D

ma duc sa vad daca a nevasta-mea e bine dispusa la ora asta :happy:happy


In discutiile astea nu ma bag, sunt om serios:)

pai tocmai ca esti om serios trebie sa te bagi :drak:

miafangina
24th August 2008, 00:32
:D

ma duc sa vad daca a nevasta-mea e bine dispusa la ora asta :happy:happy



pai tocmai ca esti om serios trebie sa te bagi :drak:

Iar ne trimiti la culcare:)cam ai dreptate,chiar daca nu ne vom uita la maratonul masculin.

resita
24th August 2008, 00:36
nu va mai trimit ca-i gata olimpiada si nu trebuie sa va mai trwziti la 5 dimineata :D

acum trebuie sa mergem sa facem un control medical ca organismul a cam luat-o razna cu olimpiada asta

eu ma duc la somn, celor care raman aici le urez spor la lucru iar celor care merg la somn le spun somn usor :D

cinebelu
24th August 2008, 02:10
Nivelul mentalitatii e inca mult prea inapoiat in Romania pentru a intelege astfel de proteste. Probabil ca majoritatea dintre voi se uitau ca la urs la cei care au incercat sa perturbeze purtarea flacarii (si au reusit partial) inainte de Olimpiada, sau la cei care au afisat mesaje imense pro-Tibet.
Faptul ca nu am dat pe niciun canal care transmitea Olimpiada nu cantareste cine stie ce, insa per total cei care au boicotat in acest fel Olimpiada poate au produs pana la urma o oarecare paguba trustului de transmisie (sper! :drak: ).
Voi nu aveti decat sa urmariti Olimpiada, este dreptul vostru, insa este deranjant cand vezi cata stupiditate persista printre voi, de trebuie sa dati imediat cu pietre in toti cei care nu s-au conformat.
Deci, pacalicilor, inca o data: Bye bye China and Fuck You!http://www.planetsmilies.com/smilies/mad/mad0040.gif

@rob_din
E vorba despre ce se intampla in zilele noastre, caci daca e sa luam istoria, probabil trebuia boicotat si modialul din Germania, Euro din Austria, Olimpiada din Spania sau cele din SUA, etc, etc. Problema se pune de ce s-a dat aceasta Olimpiada Chinei, este vorba de spiritul olimpic care sta in totalitate in contradictie cu practicile regimului de la Beijing. Faptul ca unii sunt(eti) orbi, treaba lor. Insa sa jigniti pe altii care vad altfel decat voi...:rosu:

rob_din
24th August 2008, 08:13
Nivelul mentalitatii e inca mult prea inapoiat in Romania pentru a intelege astfel de proteste. Probabil ca majoritatea dintre voi se uitau ca la urs la cei care au incercat sa perturbeze purtarea flacarii (si au reusit partial) inainte de Olimpiada, sau la cei care au afisat mesaje imense pro-Tibet.
Faptul ca nu am dat pe niciun canal care transmitea Olimpiada nu cantareste cine stie ce, insa per total cei care au boicotat in acest fel Olimpiada poate au produs pana la urma o oarecare paguba trustului de transmisie (sper! :drak: ).
Voi nu aveti decat sa urmariti Olimpiada, este dreptul vostru, insa este deranjant cand vezi cata stupiditate persista printre voi, de trebuie sa dati imediat cu pietre in toti cei care nu s-au conformat.
Deci, pacalicilor, inca o data: Bye bye China and Fuck You!http://www.planetsmilies.com/smilies/mad/mad0040.gif

@rob_din
E vorba despre ce se intampla in zilele noastre, caci daca e sa luam istoria, probabil trebuia boicotat si modialul din Germania, Euro din Austria, Olimpiada din Spania sau cele din SUA, etc, etc. Problema se pune de ce s-a dat aceasta Olimpiada Chinei, este vorba de spiritul olimpic care sta in totalitate in contradictie cu practicile regimului de la Beijing. Faptul ca unii sunt(eti) orbi, treaba lor. Insa sa jigniti pe altii care vad altfel decat voi...:rosu:

Atata timp cat in timpul JO nu este omorat nici un atlet de autoritatile chineze nu ma intereseaza.
Ai dreptate, este o crima ce fac chinezii in Tibet, dar asta nu are nici o legatura cu JO, China are tot dreptul sa organizeze JO si iat-o ca a facut-o absolut perfect
Faci aceasi greseala pe care o fac multi, amesteci politicul cu sportul.

Spre exemplu, a fost o rusine si eliminarea RSA pentru apertheid sau YUG pentru razboi de la competitiile sportive. Astfel de probleme se rezolva in plan politic nu sportiv.
Adica putem face afaceri de miliarde cu China dar cand vine vorba de sport, vai ce se intampla in Tibet
Produsele chinezesti le boicotezi? Eu stau in bloc cu niste chinezi: trebuie sa-i boicotez?
Crima este si ce fac SUA peste tot pe Glob, asa ca te intreb : vei boicota si JO din 2016 daca se vor tine in SUA

giovanni BV
24th August 2008, 13:52
Atata timp cat in timpul JO nu este omorat nici un atlet de autoritatile chineze nu ma intereseaza.
Ai dreptate, este o crima ce fac chinezii in Tibet, dar asta nu are nici o legatura cu JO, China are tot dreptul sa organizeze JO si iat-o ca a facut-o absolut perfect
Faci aceasi greseala pe care o fac multi, amesteci politicul cu sportul.

Spre exemplu, a fost o rusine si eliminarea RSA pentru apertheid sau YUG pentru razboi de la competitiile sportive. Astfel de probleme se rezolva in plan politic nu sportiv.
Adica putem face afaceri de miliarde cu China dar cand vine vorba de sport, vai ce se intampla in Tibet
Produsele chinezesti le boicotezi? Eu stau in bloc cu niste chinezi: trebuie sa-i boicotez?
Crima este si ce fac SUA peste tot pe Glob, asa ca te intreb : vei boicota si JO din 2016 daca se vor tine in SUA


In mare parte ai dreptate , dar ce zici de eliminarea asta , pe viata , a unui cubanez si a antrenorului sau , in China ???!!! Este singurul care a incercat sa-si faca dreptate ....:happy

http://msn.foxsports.com/olympics/pgStory?contentId=8481204#sport=Olymoics&photo=8483088

:pace:

rob_din
24th August 2008, 14:10
In mare parte ai dreptate , dar ce zici de eliminarea asta , pe viata , a unui cubanez si a antrenorului sau , in China ???!!! Este singurul care a incercat sa-si faca dreptate ....:happy

http://msn.foxsports.com/olympics/pgStory?contentId=8481204#sport=Olymoics&photo=8483088

:pace:

Am spus parerea: un idiot care merita suspendat pe viata. Si daca te fura un arbitru in ultimul hal (ceea ce n-a fost cazul aici) nu poti reactiona asa

resita
24th August 2008, 15:43
Am spus parerea: un idiot care merita suspendat pe viata. Si daca te fura un arbitru in ultimul hal (ceea ce n-a fost cazul aici) nu poti reactiona asa

ce lovitura, bravo :ok:

asa le trebuie nemernicilor, a scapat ieftin

adica, eu ma antrenez 4 ani, sacrific foarte multe si cand ajung sa castig ma fura unul care in viata poate ca nu a realizat nimic.

utd4ever
24th August 2008, 17:22
Si daca n-are dreptate ? Ca presupun ca nu esti super-specialist in taewkondo. Nu poti sa interpretezi din partea ailalta ? Om respectabil, cu atatia ani de arbitraj in spate, lovit pe nedrept de un nenorocit cu porniri animalice. Pai nu merita sa-l impusti ?

Sifodias
24th August 2008, 18:17
Pai nu merita sa-l impusti ?[/QUOTE]
Pe arbitru normal!!!!
In fond cubanezul era ditamai campionul olimpic pe cand ala era un trepadus ce vroia sa se dedulceasca si el la banii Kazahstanului.

Andreea
24th August 2008, 18:20
Stiu ca este off topic dar este fooarte amuzant, sper sa intelegeti pt ca este in spaniola:

http://www.youtube.com/watch?v=cmQgDN0ysXI&feature=related

cinebelu
24th August 2008, 18:29
@rob_din
doresti cumva sa ma convingi ca ar fi trebuit sa ma uit in oricecaz la Olimpiada? :rolleyes:

tu ai inteles total gresit problema! nu trebuie boicotat niciun chinez de rand si nici produsele lor (cu toate ca in cazul produselor mai ramane de discutat), ci regimul de la Beijing.
Inchipuie-ti urmatorul scenariu: Romania ar fi fara voia ei o anexa a Rusiei, cetatenii tarii avand parte de acelasi tratament de care au parte tibetanii din partea chinezilor. Apoi, intr-o buna zi, Rusia organizeaza JO (si aici constientizeaza te rog ce inseamna spiritul olimpic!), iar o lume intreaga ii aplauda si-i doare in dos de tine si de protestele tale, de soarta Romaniei, argumentand ca politica nu are nimic comun cu sportul. :rosu:

utd4ever
25th August 2008, 00:05
In calitate de consumator de sport cum probabil esti, da, ar fi trebuit sa te uiti la Jocurile Olimpice, cea mai importanta competitie sportiva a planetei. Daca tu ai pus sansa de 0.0000000000000000000000000000001% de a se schimba macar 0.00000000000000000000000000001% din situatia tibetanilor prin faptul ca tu nu te uiti la JO, inaintea vizionarii unei competitii pe care daca o vezi de 15 ori in viata, e opinia ta. Sau daca n-ai crezut ca vei schimba ceva dar pur so simplu ai un suflet asa de mare ca ramai impresionat cand auzi de ceva rau pe planeta asta, inseamna ca esti un poet in devenire, care crede ca peste tot e numai lapte si miere.

Sifodias
25th August 2008, 00:21
In fond e opinia omului!Mie mi se pare o chestie principiala pe care omul a ales sa sa o respecte.Eu mi-as dori sa am puterea de a-mi respecta promisiunile asa cum a zis ca a facut-o cinebelu.Probabil trebuie sa te detasezi un pic si de egoimul pe care il avem cu totii.Eu nu as putea de dragul tibetanilor sa pierd o competie sportiva ce are loc odata la 4 ani!!!Pentru altcineva,interesat mai putin de sport decat mine,probabil ar fi mai usor...

Sentient7
27th August 2008, 04:49
Olimpiada nu trebuia atribuita Chinei dintr-o sumedenie de motive,dar asta este...e mult prea tarziu de discutat acum.

rob_din
27th August 2008, 11:46
Olimpiada nu trebuia atribuita Chinei dintr-o sumedenie de motive,dar asta este...e mult prea tarziu de discutat acum.

Avand in vedere ca a fost o Olimpiada fara nici un fel de probleme, organizata excelent trebuia atribuita mai de mult Chinei

China a dat clasa SUA, care s-au facut de ras la Olimpiada de la Atlanta, un dezastru organizatoric

Sentient7
28th August 2008, 08:21
ai o problema mare,ura pentru americani iti intuneca gandirea.e ok,in mare,americanii pe politica externa sunt de blamat,dar sa nu sarim calul...
cat despre Olimpiada,heh,asa era si la noi,daca vedeai Daciada de-afara totul era perfect si frumos.problema este ce se baga sub pres...prefer o Olimpiada cu greseli,umana,uneia "perfecte" ca asta.cunoastem perfectiunea la comunisti.poate imi povestesti cum au facut playbak in deschidere,au produs focuri de artificii pe calculator si cum cea mai mare balerina a Chinei si-a rupt gatul la repetitiile pentru deschidere si chinezii n-au suflat o vorba.

fotbalfanatic
30th August 2008, 10:57
ce parere aveti despre ce zic baietii astia (http://www.lamisto.net) acolo ?

TheMentalist
7th September 2008, 22:21
Cand vom sti cu ce sporturi vor fi inlocuite softball-ul si baseball-ul? Eu sper sa intre in programul olimpic fotbalul pe plaja:D