PDA

View Full Version : Finala mica: Germania - Portugalia



delaparis
6th July 2006, 00:21
Germania - Portugalia
08.07.2006 , 22.00
Stuttgart (Gottlieb-Daimler Stadion)
Discutii inainte si dupa meci , pe acest thread

oaspetele
6th July 2006, 01:39
macar acum ar trebui sa vedem un meci deschis. sper ca nemtii sa atace asa cum au facut-o cu sudezii iar potrughezii sa iasa din tipare si sa joace.
frumos ar fi vreo 4-5 goluri.

Vlad
6th July 2006, 02:14
In general in finala mica echipele deja deceptionate nu mai prea au pentru ce juca. Adica nu cred ca vor fi motivate.
Sper sa bata Germania, asa o victorie pentru palmares.

starsteel
6th July 2006, 12:58
Meci programat pe 8 iulie ora 22.00 dupa mine total neinteresant dar totusi un meci din acest campionat mondial.
P.S. Vad ca nici aici nu a intrat pollul se pare ca sunt probleme de sistem.

dede
6th July 2006, 14:20
castiga Portugalia...oricum, nu prea mai conteaza meciul asta

Universal
6th July 2006, 16:46
Invingem :ok: Frumos turneu fäcut de Deutschland

delaparis
6th July 2006, 19:07
starsteel s-a mai deschis un thread pe tema asta ...

starsteel
7th July 2006, 00:13
Unde este?

nubian
7th July 2006, 00:44
delaparis.. de ce nu pot sa vad pagina 2 in thread-ul finalei? si de ce se tot intampla chestii ciudate, gen votez in poll-ul pt finala mica si sunt trimis intr-un thread cu pariuri sportive.. parca-i zona crepusculara.. :)
looks like this forum got hijacked..

delaparis
7th July 2006, 00:47
Nu te mai plinge ... :D

Eu nici macar nu mai vad ce postez ...:o: asa ca ... :headbang:

Mister mare ... :cool:

nubian
7th July 2006, 00:54
eu zic ca va saboteaza concurenta de la gsp.. or fi nemultumiti ca la ei pe forum nu posteaza decat angajatii si rudele lor :)
(sorry pt offtopic)
si inca ceva, cand dau "go advanced", imi apare "database error"...

SORENSEN
7th July 2006, 11:21
Oare Portugalia va fi interesata sau doar Germania ...sper intr-un meci frumos

stefanm14
7th July 2006, 11:52
Daca nu stiati, maine vom cunoaste o echipa buna care nu va merge la EURO 2008 : cea care va invinge. Asa s-a intamplat tot timpul : cand locul 3 la un CM a fost din Europa nu s-a calificat la urmatoarele Europene. Exceptie face doar Germania, care a fost locul 3 in '70 si a castigat in '72, si Franta, locul 3 in '58 si care a fost gazda in '60.

Ulio singuraticu
7th July 2006, 19:43
Urasc portugalia k a eliminat pe nedrept anglia si doresc cu DISPERARE:p sa castige germania!iop

carlo
7th July 2006, 22:10
De la nemti vor lipsi Ballack,Mertesacker si Friedrich sigur,poate si Klose.
Cred ca o fura si de la portughezi!!!

SORENSEN
8th July 2006, 00:47
Asta nu e o veste buna...cu lipsurile Germaniei

Universal
8th July 2006, 06:06
Eu cred cä vom invinge cu 1-0 sau 2-1 dar sper intr-o victorie

tu26dor
8th July 2006, 09:19
delaparis.. de ce nu pot sa vad pagina 2 in thread-ul finalei? si de ce se tot intampla chestii ciudate, gen votez in poll-ul pt finala mica si sunt trimis intr-un thread cu pariuri sportive.. parca-i zona crepusculara.. :)
looks like this forum got hijacked..

am patit si eu... e ceva necurat aici... hi hi
.....
meci de palmares, probabil bate germania,

best_lazialul
8th July 2006, 11:59
cred ca bat nemtii. merita dupa efortul depus pana acum. sper sa castige pentru echipe eliminate incorect de Portugalia prin simulari, noroc sau nimereala.

delaparis
8th July 2006, 14:04
GERMANIA:
Kahn (cap.) - Lahm, Huth, Metzelder, Jansen - Schneider, Kehl, Frings, Hitzlsperger (sau Borowski) - Klose (sau Podolski), Neuville.

PORTUGALIA :
Ricardo - Paulo Ferreira, Meira, Caneira, Nuno Valente - Costinha, Deco, Maniche - Figo (cap.), Pauleta, Cristiano Ronaldo.

anti_juventus
8th July 2006, 14:08
bate portugalia.
end of story!!!!!!

delaparis
8th July 2006, 17:56
Meciurile pentru locul trei sunt cu multe goluri de obicei ...

Media de goluri/meci este de 3.93.

vinsanity
8th July 2006, 19:20
multe absente la nemti, bat ibericii 2-1:)

sun
8th July 2006, 19:48
Se stie ca finala mica este un adevarat blestem .

din 1990 incoace , UNA SINGURA din echipele care au jucat finala mica a ratat calificarea la mondialul urmator :

in 1990 , Anglia ( locul 4 ) a ratat CM 1994
in 1994 , Suedia ( locul 3 ) a ratat CM 1998
in 1998 , Olanda ( Locul 4 ) a ratat CM 2002
in 2002 , Turcia ( Locul 3 ) a ratat CM 2006

conform tiparului , locul 4 va rata , sa zic pe placul lui Ioanitoaia , Weltmeisterschaft 2010 din Africa de Sud :D

delaparis
8th July 2006, 20:02
Interesanta statistica asta sun ... bravo :ok:

Nu mi-a sarit in ochi dar e adevarat si inainte de 1990 ...
Franta, care a terminat pe trei in Mexic 1986, a ratat CM'1990 si CM'1994 :o:

offtopic: Romania pe ce loc a terminat de le tot rateaza pe toate din 2000 incoace ...:D

afonlafotbal
8th July 2006, 20:02
cred ca o sa fie un meci frumos cu multe goluri in care portugalia va demonstra ca germania a ajuns cu noroc atat de sus

Luis Garcia10
8th July 2006, 20:19
asa cum am mai spus-o , Germania este cea mai slaba echipa care a ramas in primele 4 , in concluzie victorie Portugalia!

Sorin Blaj
8th July 2006, 20:32
GERMANIA:
Kahn (cap.) - Lahm, Huth, Metzelder, Jansen - Schneider, Kehl, Frings, Hitzlsperger (sau Borowski) - Klose (sau Podolski), Neuville.

PORTUGALIA :
Ricardo - Paulo Ferreira, Meira, Caneira, Nuno Valente - Costinha, Deco, Maniche - Figo (cap.), Pauleta, Cristiano Ronaldo.

Cu Neuville atacant, Germania va pierde fara drept de apel.

Black_Knight_B
8th July 2006, 21:11
cred ca o sa fie un meci frumos cu multe goluri in care portugalia va demonstra ca germania a ajuns cu noroc atat de sus
noroc pe dreq tu cred ca nu ai vazut meciurile lu Germania si a lu Potugalia care nuam prin trisari o castigat, mai bine nu zii nimic mah daca nu ai vazut:jerk:

delaparis
8th July 2006, 22:07
Born: Mai usor cu postarile la adresa userilor ... :D

Va fi meci echilibrat ... sper cu multe goluri

lolo_grupa_c
8th July 2006, 22:24
...se credeau prea mari si tari,asa le trebuie.....si englezilor la fel....

delaparis
8th July 2006, 22:41
Mingicar mare C. Ronaldo asta ... :yeah:

lolo_grupa_c
8th July 2006, 22:47
0-0....plictisitor....

delaparis
8th July 2006, 22:49
Finala mica ... :D

lolo_grupa_c
8th July 2006, 23:00
sa speram ca va fi ca data trecuta ...cel putin 3 goluri....daca nu....am pierdut 2 ore din viata degeaba(pardon...sunt si pe osl..)

dap...frumos golul......poate vedem mai multe...

2-0.....sa dus portugalia.........

delaparis
8th July 2006, 23:21
2-0 ...

Germania distruge fotbalul latin ... :D

Portugalia joaca bine dar ineficient ...

afonlafotbal
8th July 2006, 23:55
cum spunea si comentatorul - marea surpriza a mondialului - Germania, mare dreptate a avut

Sorin Blaj
9th July 2006, 00:00
Golul trei marcat de Schweinsteiger, in imagini:

Delaparis. Michael Schumacher o fi fost prezent la o finala de hochei? Era vorba de finala mica a Campionatului Mondial de Fotbal. Sau nu despre asta vorbim?
Ce a fost off-topic?

Vlad
9th July 2006, 00:11
Frumos meciul. Nu ma asteptam ca finala mica sa fie mai interesanta ca alte meciuri. Probabil sigur pentru ca nu mai erau apasati de povara eliminarii din competie :P
Oricum bravo Germaniei pentru victorie si Portugalia, la cum a jucat la turneul asta, merita infrangerea.
Maine allez les bleus

lolo_grupa_c
9th July 2006, 00:12
era de asteptat sa se mentina cele 3 goluri in finala mica....

Sorin Blaj
9th July 2006, 00:12
Golul trei marcat de Schweinsteiger, in imagini, din alt unghi:

delaparis
9th July 2006, 00:13
Delaparis. Schumacher o fi fost prezent la o finala de hochei? Era vorba de finala Campionatului Mondial de Fotbal. Sau nu despre asta vorbim?
Ce a fost off-topic?
Vorbim de finala mica ... :D


Schumacher pilotul ... pe formula 1 ...

Schumacher portarul (1982-1986) atunci bine ... :)

Sorin Blaj
9th July 2006, 00:15
Golul trei marcat de Schweinsteiger, in imagini,

anti_juventus
9th July 2006, 00:40
a fost bun meciul de amical.

pinki
9th July 2006, 00:50
pacat ca portughezii n-au atac, de fapt atacanti... pacat ca e asa hulit cristiano ronaldo, ca e foarte talentat, putin sa mai lase teatrul si sa se mai maturizeze si o sa fie super tare! pacat ca e idiot petit, nu inteleg ce cauta acolo cu piciorul. ricardo se pare ca pana la urma e un portar "modest", ca sa citez comentatorii, asta e cuvantul lor preferat. dar, conform statisticii lui sun, ma bucur ca nemtii au iesit pe 3, cu putin noroc nu-i vedem in 2010 si nici in 2008 :D :happy /hello

Sorin Blaj
9th July 2006, 00:52
Ricardo este mai mult un portar de penalty-uri.

delaparis
9th July 2006, 01:10
Germania pe locul trei ... /hello

Bravo ... :yeah:

E just si din punct de vedere atitudine ... :rolleyes:

Portugalia nu era de nivelul asta ...

SORENSEN
9th July 2006, 01:32
Germania ..cea mai frumoasa echipa de la mondial...joc ofensiv ...asa trebuia jucat cu Italia...poate nu au vrut ...poate nu au putut...
Ce echipa ...poate in 2010 ...poatea tunci venim si noi...
Felicitari Bastian !

Universal
9th July 2006, 03:46
asa cum am mai spus-o , Germania este cea mai slaba echipa care a ramas in primele 4 , in concluzie victorie Portugalia!

Germania a ratat la mustata final. Este cred ca forta ofensiva nr.1 slabä? nu cred in nici un caz. defenbsivä slabä? nu cred 4 goluri in 7 meciuri sunt ok.

Echipa a jucat fotbal adevärat. Sunt mändru de ea :ok:

A surprins pläcut pe toti
per mine nu, am crezut de la inceput in ea :ok:


pacat ca portughezii n-au atac, de fapt atacanti... pacat ca e asa hulit cristiano ronaldo, ca e foarte talentat, putin sa mai lase teatrul si sa se mai maturizeze si o sa fie super tare! pacat ca e idiot petit, nu inteleg ce cauta acolo cu piciorul. ricardo se pare ca pana la urma e un portar "modest", ca sa citez comentatorii, asta e cuvantul lor preferat. dar, conform statisticii lui sun, ma bucur ca nemtii au iesit pe 3, cu putin noroc nu-i vedem in 2010 si nici in 2008 :D :happy /hello

Uitä . Se vede cä nu prea ai habar de fotbal. Germania nu rateazä niciodatä turnee. Si in 2008 este favoritä la cästigarea lui. Portugalia in schimb( dar mai intäi.,.,uitä-te in ce grupä de califiacre sunt la CE 2008) si apoi mai vorbim noi..

te bucuri tu..dar cu 0% sanse ai sä nu ne vezi al CE 2008 ( a nu se uita cä este in Österreich/Scheweiz..)sau CM 2010( South Africa)

Kidu
9th July 2006, 13:22
Germania a inchis aseara gura tuturor carcotasilor care se indoiau de valoarea ei. Au fost foarte fair-play si au recunoscut dupa infrangerea cu Italia ca aceasta a fost mai buna.
Au dovedit tuturor ce inseamna atitudine, mentalitate si nu in ultimul rand multa munca.
Una peste alta a fost surpriza placuta a acestui campionat si numai nesansa, ghinionul, oboseala sau lipsa de concetrare din prelungiri au facut sa nu ajunga in finala si poate sa castige campionatul.

O zi buna tuturor !

pinki
9th July 2006, 16:04
Uitä . Se vede cä nu prea ai habar de fotbal. Germania nu rateazä niciodatä turnee. Si in 2008 este favoritä la cästigarea lui. Portugalia in schimb( dar mai intäi.,.,uitä-te in ce grupä de califiacre sunt la CE 2008) si apoi mai vorbim noi..

te bucuri tu..dar cu 0% sanse ai sä nu ne vezi al CE 2008 ( a nu se uita cä este in Österreich/Scheweiz..)sau CM 2010( South Africa)

hai, nu te ambala asa de tare, oricum nu citisem bine statistica aia, ca zicea sun ca aia care ies pe locul 4 ar cam urma acum sa nu mai apara la turneele finale. si stiu ca nu au cum sa ramana nemtii acasa, nu m-am uitat inca in grupele de calificare, recunosc, da' stiu ca nemtii nu raman acasa, glumeam si eu ;) in plus, putin imi pasa ce face germania :D eu am treaba cu brazilia si olanda. poate putin si portugalia. si cu italia asta seara ;) si da, aseara germania a fost mai buna. ziceam doar ca e pacat ca portugalia nu are atacanti ;)

anti_juventus
9th July 2006, 16:12
le ajunge la nemti locul 3 ca mai mult nu merita!!!!!!
ar fi vrut ei castige 3 meciuri la 11 m cu argentina,italia,franta.
da nu le-a reusit ce bine imi pare.
cum a zis kaiser de italia ca o sa aiba de suferit din cauza scandalului de coruptie si uite ca sunt in finala!!!!!!!
si ia batut si pe nemti !!!!!!!

pinki
9th July 2006, 16:18
offtopic, dar, frate, iar suntem cu olanda in calificari si iar dam de slovenia? hm... ciudat. si franta e in grupa cu italia, hehe. si portugalia trece usor.

Nixx
9th July 2006, 17:41
Una peste alta a fost surpriza placuta a acestui campionat si numai nesansa, ghinionul, oboseala sau lipsa de concetrare din prelungiri au facut sa nu ajunga in finala si poate sa castige campionatul.

Germanii au avut destul noroc sa nu incaseze in primele minute ale prelungirilor gol si tu vorbesti de ghinion. Cauti motivele infrangerii. Ti l-au spus germanii, l-ai scris si tu mai sus. Dar tu incearca, poate gasesti alta explicatie. Alta mentalitate, alti oameni...:ciocan:

Diodude
10th July 2006, 01:39
Care este motivul pentru care Christiano Ronaldo era huiduit la fiecare atingere a mingii de spectatori care dupa parerea mea actionau ca niste oi???Pentru ca a provocat eliminarea lui Rooney???Chiar nu inteleg.Stie cineva???

Universal
10th July 2006, 03:49
Este un actor foarte bun. Simplu. Deutschland a jucat foarte bine. Klinsmann trebuie sä rämänää

pinki
10th July 2006, 10:37
da, pt faza cu rooney si pt ca se cam preface. cum am mai zis, trebuie sa creasca, sa se maturizeze, mai repede, pentru ca e pacat de el, se iroseste cu teatrul in loc sa ne arata fotbal bun cum ar fi foarte capabil...

Universal
11th July 2006, 21:49
ARe 22 de ani. La varsta acessta , Zozou era deja un jucätor de Nationalä, plus titular la Bordeaux, serios om( ok... mai avea el probleme cu cateva certuri, dra era linistit)
Asa ar trebui sä fie si Ronaldo..un exemplu...mai are mult de arätat