PDA

View Full Version : Cine castiga EURO 2008 ?!



LazioRoma
17th January 2008, 00:17
Cine credeti ca va castiga acest turneu final ?!

delaparis
17th January 2008, 00:49
Franta :D

Elphax
17th January 2008, 00:49
Anglia bineinteles ...

Mario Di Lazi
17th January 2008, 10:08
ITALIA
dacã trece de grupe :D

TheUndertaker
17th January 2008, 11:22
Eu zic ca Franta va castiga Euro insa nu se stie niciodata.Intotdeauna au existat surprize.:yes:

Geografu
17th January 2008, 15:51
Daca nu o va face Romania o va face Franta ! :yes:

Kooler
17th January 2008, 16:12
Italia sau daca nu Franta...

dede
17th January 2008, 16:20
Romania :cool:
bine, asta daca poate trece de grupe... :D

daca nu... italia

georg40
17th January 2008, 16:39
Ar putea fi si Romania, de ce nu ? Echipa este puternica, are 4-5 valori internationale certe, as zice ca poate mai mult decat Grecia anno 2004. Grupa este insa infernala.Daca trece de ea poate fi campioana europeana, ceea ce recunosc ca ar fi o senzatie.

mArIuSeL
17th January 2008, 16:58
Spania sau Croatia

Bogdy LFC
17th January 2008, 17:39
Germania

Andrei_23
17th January 2008, 19:09
1. italia
2. franta
3. spania

Universal
17th January 2008, 19:32
1.Germania
2.Franta
3.Romania
4.Rusia

Bogdy LFC
17th January 2008, 19:33
Hai sa va spun eo asa cam ce cred despre echipele care voi le dati CEL PUTIN principalele favorite daca nU chiar ''CASTIGATOARE''.

1.Italia - desi este Campioana Mondiala,echipa clar NU mai este ce-a fost,asta datorita faptului ca l-a pierdut pe Marcello Lippi iar asta s-a vazut in preliminarii cand a fost la un pas sa piarda calificarea.

2.Franta - NU poti considera Franta principala favorita DOAR pt faptul ca acum un an si ceva mai mult de jumate a ajuns cu noroc in finala CM.La urma urmei nici NU se stie daca va trece de grupe si chiar daca o va face,la turneele finale tot timpul e loc de surprize

3.Spania - aceasta Nationala ''o da in bara'' de zeci de ani la turneele finale si 101% va face la fel si anul acesta si in al 2-lea rand pt ca NU joaca un fotbal extraordinar

4.Olanda - Pt cei care se obosesc s-o dea ca una dintre favorite,sa se razgandeasca pt ca a slabit demult aceasta Nationala

-----------------------------------------

Germania & Portugalia - Cele mai bune Nationale de fotbal din Europa la aceasta ora si primele 2 principale favorite la castigarea EURO2008


***Cam atat am avut de spus iar cei care cred ca eo NU ma pricep la fotbal - se vor convinge la vara ;)

:ok:

Andrei_23
17th January 2008, 20:06
eee , acum daca castiga italia nu inseamna ca nu te pricepi

portugalia in nici un caz nu o vad ca pe-o favorita :P

Universal
17th January 2008, 20:50
Haide sa facem o scurta analiza ....

Grupa A

Elvetia

Turcia

Cehia

Portugalia


Elvetia: Tara gazda pe langa Austria.

Sanse sa treaca de grupe: 50%-60%

Are jucatori buni..Senderos, Degen, Frei-numai mentionati dau un nume Elvetiei.

Estimarile mele: Vor trece de grupe. SDe vor opri in sferturi.Maxim in semifinale cu mare noroc au ajung.

Sanse sa castige competitia: Aproape nule.


Turcia

Tara care a produs jucatori ca Hakan Sukür, Rüstü Ekber, ori Emre Asik, ori Berkant Göktan.

Sanse sa treaca dde grupe: Depinde in mare parte de duelul cu Elvetia..care, din punctul meu de vedere, este principala rivala pentru locul 2.


Sanse sa castige competitia: Zero


Cehia

A picat intr-o grupa echilibrata..dar jucatorii au imbatranit, Koller are 34 de ani..se pot baza pe un Milan Barros, ori Blazek, ori portarul Cech, care
ii poate salva.....

Sanse sa treaca de grupe:Foarte mici

Sanse sa castige competitia: Zero

Portugalia

Echipa foarte puternica, un adversar extrem de incomod

Jucatori: Cristiano Ronaldo, Ricardo Carvalho ,Taigo, Deco, numai saamintim de cativa...

Sanse sa treaca de grupe: 80-90%

Estimari: Vor ajunge minim in sferturi,eu cred ca au valoare de semifinala, chiar de finala-dar se vor opri probabil in sferturi.

lopez
17th January 2008, 21:15
Franta are mari sanse sa castige ,au o echipa foarte buna.Cu un Henry in forma si cu Benzema ,Ribbery ar trebui sa defileze

YoNuTzz
18th January 2008, 00:10
ca principale favorite, le vad pe italia, franta si germania, cu un plus ptr. italia :ok:

georg40
18th January 2008, 11:27
Am introdus si un Poll, va invit sa si votati pana la 6 iunie 2008.

Brian
19th January 2008, 11:03
Consider k Frantza are cele mai mari sanse sa castige Campionatul European. Sanse mari are si Romania. Eu cred k vom ajunge cel putin in semifinale.

White Shadow
19th January 2008, 17:26
Croatia........

Universal
19th January 2008, 17:58
Croatii un jucator-fenomen, Kranjcar, si tatal sau este parca selectionerul echipei..dar are talent baiatul..totusi..nu cred ca o sa cawstige campionatul..insa daca vor iesi din grupa cu Germania/Austria/Polonia , cu sigurnata au un cuvant de spus... si nu vor fi de subestimat...asa cum au facut-o engezii.

White Shadow
19th January 2008, 18:01
Am sa pariez pe ei o suma de bani la pariuri ca vor castiga cupa....sa vad ce cota au...nu stiu...am eu o presimtire....

Universal
19th January 2008, 18:12
Eu presimt ca Elvetia va face o mare surpriza ;) Germania va fi probabil in finala ori cu Italia ori cu Franta..totul depinde de primul meci al Frantei..cu noi.... si de clasarea primelor doua locuri in grupe ;)

georg40
19th January 2008, 18:47
Si eu am o presimtire cu Elvetia, ma rog limitele surprizei ar putea fi calificarea in semifinale. Joaca acasa si are o echipa buna, mai buna decat 4-5 alte participante la CE.

kain
19th January 2008, 20:00
Spania, Franta, Italia sau Portugalia :ok:

Universal
19th January 2008, 20:19
Eram sigur ca vei spune Spania.Fara suparare, nici la acest campionat, echipa nu va straluci.
Inca nu i-a venit momentul...

Leo
20th January 2008, 15:13
Italia

DraculaMonster
20th January 2008, 17:53
Germania probabil...apoi Franta,Italia si Portugalia, Elvetia merge in sferturi ,Croatia se opreste in semifinale

kain
20th January 2008, 18:43
Spania de ce spun asta?

Cel mai bun portar din lume sau la egalitate cu Buffon : Iker Casillas

Aparare : Sergio Ramos , Puyol , Marchena , Del Horno (de ultimii doi nu sunt sigur daca vor fi convocati)

Mijloc : Joaquin , Fabregas , Xavi , Iniesta (rezerve ca : Xabi Alonso, Riera , etc.)

Atac : Fernando Torres , David Villa (o posibila convocare a lui Raul) :ok:

Kooler
21st January 2008, 18:22
Spania nu are antrenor bun si intre jucatorii nu e chimie (team chemistry de la FIFA).

georg40
21st January 2008, 20:40
Spania nu are antrenor bun si intre jucatorii nu e chimie (team chemistry de la FIFA).

Ai dreptata si nu numai atat. Cred ca la nivelul echipei nationale Spania este usor supraapreciata, judecandu-se cand se zice Spania valoarea echipelor de club, Real, Barcelona, Sevilla etc. Si se uita ca acestea sunt doar in parte...spaniole !
Spania este la EURO2008 un "out-sider" si nimic mai mult.

Andrei_23
21st January 2008, 21:40
spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici

georg40
21st January 2008, 21:43
spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici

Au. Si totusi ca echipa nu confirma. Cel putin la ultimele doua competitii de anvergura (2004 si 2006) asa a fost.

Bogdy LFC
21st January 2008, 21:44
spaniolii au jucatori de valoare formidabila , nu stiu ce-i impiedica sa faca performanta
casilias , ramos , puyol , iniesta , xavi , juaqin , vicente , torres , raul sunt jucatori fantastici

La fel ca si Kain l-ai omis pe XABI ALONSO care are cel putin o clasa peste Xavi si Joaquin :angry::rosu:

Andrei_23
21st January 2008, 21:45
exact , xabi alonso , nu mi-a venit in minte pentru ca nu l-am mai prea vazut jucand
juaquin imi place cel mai mult din echipa spaniei :ok:

jesus supremu
22nd January 2008, 15:28
si anglia are jucatori si nu e favorita:rolleyes:

kain
22nd January 2008, 15:52
si anglia are jucatori si nu e favorita:rolleyes:

Normal ca nu e favorita, nici macar nu s-a calificat :cry:

Kooler
22nd January 2008, 17:41
Normal ca nu e favorita, nici macar nu s-a calificat :cry:

Pai tot din cauza aia... Ce spuneam mai devreme? Intre jucatori nu e chimie sau omogenitate cum vreii sa-i spui... E ca si cum ai lua cei mai buni 11 jucatori ai lumii si ai incerca sa-i faci sa joace, fara ca ei sa se cunoasca intre ei fara sa stii ce stil are jucatorul de langa el si ce are in cap fiecare jucator, joaca singur si asta e vina antrenorului. Ba chiar a fost problema Romaniei de nu s-a calificat pana acum, dar acum am reusit sa omogenizam o echipa si cu ea vom merge la Euro. Asta explica de ce Romania sa calificat si Anglia nu. Jucatorii nostri sunt foarte bine motivati si omogenizati. Cu doar doi jucatori de valoare comparabili cu ce-mi enumerati voi acolo (nationala Spaniei)

georg40
22nd January 2008, 18:36
Jucatorii nostri sunt foarte bine motivati si omogenizati. Cu doar doi jucatori de valoare comparabili cu ce-mi enumerati voi acolo (nationala Spaniei)

Corect, stiu te gandesti la Mutu si Chivu. Totusi, sunt de parere ca o echipa care are 2-3 stari si inca 4-5 jucatori de valoare, sa zicem internationala, are posibilitatea sa serveasca o prestatie remarcabila. Si Romania are acesti jucatori. Ii enumar aici pe Lobont, Goian, Dica, Radoi, Ghionea,Ogararu.
Sa speram ca Ghionea si Radoi vor reveni la timp.

Kooler
22nd January 2008, 20:10
Sa speram ca Ghionea si Radoi vor reveni la timp.

Da, dar chiar si cu efectiv complet e greu de crezut ca Romania va castiga Euro 2008, sunt multe echipe peste Romania, oricat de dornica ar fi Romania...

Universal
22nd January 2008, 22:30
Ultima data s-a vazut ca se pot intampla multe surprize..oare si de data acesta vom avea parte de una?

Kooler
23rd January 2008, 08:58
Editia trecuta Grecia a abordat meciurile cu o aparare numeroasa si au atacat si marcat numai pe contra-atac, din ce am vazut in calificari nimeni nu procedeaza asa, dar o poate face oricine.

georg40
23rd January 2008, 11:33
Intradevar Grecia a fost o surpriza din toate punctele de vedere, jucand un fotbal total asa cum i-a impus ca stil antrenorul german Otto Rehhagel. Echipa a aratat o omogenitate deosebita si o putere de lupta nebanuita.
De ce nu ar putea juca Romania ceva asemanator ? Tehnic echipa noastra se afla la nivelul celor mai bune din Europa. Tactica depinde in mare masura de antrenor, iar puterea de lupta este o calitate pe care romanii o detin, de asemenea. Eu zic ca factorul moral va juca un rol importnat si echipa trebuie sa abordeze fiecare meci de pe pozitia ca joaca de la egal la egal cu fiecare adversar.
Chiar a fost vorba de echipa Spaniei, de ce individualitati dispune de la Ramos pana la Casillas si de la Torres pana la Raul si totusi ca echipa nu s-a putut impune in ultimii ani. Motivul l-as cauta la capitolul incredere in sine, moral !

Universal
23rd January 2008, 16:03
eu cred mai degraba ca este din cauza rivalitatilor din diferite regiuni, spaniolii nu cred ca sunt mari nationalisti, exista multe conflicte ETA, probleme de ordin social, iar acestea se apun si peste sport ;)

Catalanul
23rd January 2008, 16:26
eu cred mai degraba ca este din cauza rivalitatilor din diferite regiuni, spaniolii nu cred ca sunt mari nationalisti, exista multe conflicte ETA, probleme de ordin social, iar acestea se apun si peste sport ;)

n-au nici o treaba toatea astea... Spania pur si simplu nu a gasit un antrenor bun care sa o duca pe drumul victoriei la vreun turneu final... :sleep:

Kooler
23rd January 2008, 18:05
Daca ar fi sa se produca o surpriza, ar putea veni de la una din tarile gazda.

resita
23rd January 2008, 18:39
daca tot vorbim de surprize de ce sa nu fie romania surpriza?:D

atdi
23rd January 2008, 19:18
E greu de spus cine va castiga. Am votat cu Italia, chiar daca nu au jucat asa bine in prelminarii. Si inainte de mondiale nu au stralucit in preliminarii si totusi au castigat mondialele. Din cate tin minte au pierdut cu Slovenia in deplasare, asa ca rezultatele din preliminarii nu conteaza. Tin minte ca la europenele din 92, Franta castigase toate meciurile in preliminarii, dar la turneul final n-a castigat niciun meci, a facut 2 egaluri si a pierdut un meci.
Deci merg pe mana Italiei.

Universal
24th January 2008, 00:17
n-au nici o treaba toatea astea... Spania pur si simplu nu a gasit un antrenor bun care sa o duca pe drumul victoriei la vreun turneu final... :sleep:

serios? din 1964 incoace:o:?

ducus
24th January 2008, 00:32
Merg totusi pe mana Germaniei. M-am saturat sa castige numai italienii si francezii mereu. Dar oricum, daca va ajunge in finala, va intalni una din aceste 2 echipe.

Kooler
24th January 2008, 08:17
Germania a avut intodeauna o echipa competitiva, dar nu a avut de prea multe ori sclipirea de geniu ca sa castige.

georg40
24th January 2008, 12:02
Nici chiar asa, sunt oricum de trei ori campioni mondial, campioni europeni , de asemenea, au mai jucat finale numeroase la CM si CE. Nemtii alcatuiesc de fiecare data formatii puternice capabile de a castiga orice competitie.

Kooler
24th January 2008, 15:30
Nici chiar asa, sunt oricum de trei ori campioni mondial, campioni europeni , de asemenea, au mai jucat finale numeroase la CM si CE. Nemtii alcatuiesc de fiecare data formatii puternice capabile de a castiga orice competitie.

Da si daca nu vine puternic din spate vreo surpriza, atunci Germania joaca finala si poate o castiga, daca frencezilor sau italienilor nu le iese nimic.

Universal
24th January 2008, 18:47
eu cred ca italienilor nu le va iesi la acest turneu.... eu tind spre suroprize Elvetia , Rusia , si Germania in finala sau o castiga.

giovanni BV
25th January 2008, 10:12
Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!;)

Tabloul final :
1. Olanda
2. Croatia
3. Franta
4. Germania

Kooler
25th January 2008, 13:34
Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!;)

Tabloul final :
1. Olanda
2. Croatia
3. Franta
4. Germania

SI cand mi-aduc aminte ce-a facut Olanda la turneul final anterior...:happy:ras-plans::ras-plans:

Bogdy LFC
25th January 2008, 18:32
SI cand mi-aduc aminte ce-a facut Olanda la turneul final anterior...:happy:ras-plans::ras-plans:

Sau Croatia la ultimile turnee finale :happy:rosu:

Hard
25th January 2008, 18:41
Noroc pe capul italienilor ca Anglia sta acasa :D

adi a
3rd February 2008, 17:27
as vrea ca romania sa castige si chiar cred

Morom3t3
14th March 2008, 18:06
Romania... o s-o rog pe baba Floarea sa faca niste farmece.

geanina77
14th March 2008, 22:30
Eu cred ca Olanda va castiga Euro 2008 !!!;)

Tabloul final :
1. Olanda
2. Croatia
3. Franta
4. Germania


Sunt perfect de acord cu tine !

PeTPl
23rd March 2008, 15:50
Parerea mea Romania are sanse s treaca de grupe...bate p olanda,egal cu franta shi o luam d la italieni...castigatori ii vad mai mult pe germani au un lot f bun ...dar vom vedea

Tazz
24th March 2008, 00:52
Eu as vrea Portugalia, ca au o revansa de luat dupa ce au pierdut titlul european in 2004. Nici acum nu-mi dau seama cum au putut sa piarda cu Grecii :(
De-aia zic ca e timpul lor. Au jucatori mult prea valorosi sa nu iasa macar odata campioni europeni!! :ok:

georg40
24th March 2008, 11:54
Parerea mea Romania are sanse s treaca de grupe...bate p olanda,egal cu franta shi o luam d la italieni...castigatori ii vad mai mult pe germani au un lot f bun ...dar vom vedea

Germanii insusi spun ca nu se numara printre favoriti, dand sanse inainte de toate Italiei.

georg40
24th March 2008, 11:58
Eu as vrea Portugalia, ca au o revansa de luat dupa ce au pierdut titlul european in 2004. Nici acum nu-mi dau seama cum au putut sa piarda cu Grecii :(
De-aia zic ca e timpul lor. Au jucatori mult prea valorosi sa nu iasa macar odata campioni europeni!! :ok:

Eu nu vad totusi Portugalia in stare de marea performanta, si as zice ca echipa lor, comparativ cu cea din anul 2004, este mai slaba.

Favorite raman (pentru mine cel putin) Italia, Olanda, Spania, Cehia si Croatia. Dar n-ar fi fotbalul interesant daca nu ar fi (si) surprize...

Sir. Eko
25th April 2008, 11:35
eu cred ca va castiga Franta sau Spania,dupa accidentarea lui Eduardo Croatia a scazut mult in valoare dar tot au sanse sa castige...au o echipa fara vedete dar care joaca fotbal de calitate si pot sa bata pe orcine....

kain
25th April 2008, 13:50
Dupa cum a spus cineva.. daca Romania iese din grupa, ajunge in finala :ok:

Bogdy LFC
25th April 2008, 14:00
Dupa cum a spus cineva.. daca Romania iese din grupa, ajunge in finala :ok:

Ne trebuie un bulan mai mare chiar decat ghinionul care l-am avut in ultimile campanii de calificare ratate...daca intelegi ce vreau sa spun!


OT: Italia,Germania si Portugalia sunt faVvorite la cucerirea trofeului din punctul meu de vedere si veti vedea ca asa va fi :ok:

Lordul
26th April 2008, 00:34
Portugalia nu prea are un atacant veritabil : Pauleta e batran ,Cr.Ronaldo,Nani,Quaresma sunt mijlocasi ar mai fi Helder Postiga si Luis Boa Morte dar fara experienta unor mari echipe...

mArIuSeL
27th April 2008, 23:00
Dupa cum a spus cineva.. daca Romania iese din grupa, ajunge in finala :ok:

Prima data sa iesim!

BAK
31st May 2008, 12:06
cristiano ronaldo ii poate duce in finala pe portughezi....in rest, germania, italia, franta sunt echipe solide care se numara tot timpul printre favorite. totusi, parca as vrea o surpriza ( Romania evident sau Rusia daca noi nu putem). Dintre asa zisele outsidere, Elvetia este trecuta prea usor cu vederea de multi. Cred ca bancherii vor ajunge pana in semifinale......

lucian007
31st May 2008, 22:17
Io am incredere in Romania...

Cristian
31st May 2008, 22:41
Romania :D

Nightwish
1st June 2008, 08:51
Portugalia sau Italia...

grande
1st June 2008, 11:39
Daca nu Romania ,atunci Spania !

mihai_alex
1st June 2008, 11:59
Rusia....

andreidaniel
1st June 2008, 12:10
Germania,pentru ca...e Germania ;)

Charon
1st June 2008, 14:56
panzerul german daca joaca prost ajunge in finala(are culoarul super-favorabil,pe partea ei de tablou doar Portugalia poate emite pretentii) si daca joaca bine o si castiga!:D

Deutschland uber alles!:yeah:

tu26dor
1st June 2008, 15:19
eu mizez pe portugalia...

ultra
1st June 2008, 15:35
Spania

iulian_1976
1st June 2008, 16:18
Greu de spus alegeti dintre :Germania,Croatia,Italia ......subiectiv fiind as baga si Romania . Daca ar ramane intre primele patru nu ar fi rau.
Romania si Piturca nu au expierenta in sferturi,semifinale despre finala nu are rost sa vorbim.

Universal
1st June 2008, 16:43
Germania,si..curaj,Romania,sa ai mult tupeu si curaj.

danito
1st June 2008, 19:00
1.Germania

2.Croatia

3.Rusia(surpriza)

Lordul
1st June 2008, 19:19
Rusia va face o surpriza frumoasa...Romania sper sa ajunga macar in semifinale , Cehia ar putea detona bomba si sa castige trofeul ...

royal
1st June 2008, 23:41
daca as face o mica analiza ar arata asa :
Grupa A
din grupa aceasta cred ca cele mai mari sanse la iesirea din grupe le au Portugalia (o echipa foarte buna cu jucatori care pot decide de unii singuri meciurile dar mai ales cu flanguri exceptionale"Ronaldo, Nani, Quaresma") si bineinteles gazda Elvetia(care pina in sferturi minimum o sa ajunga poate cu un mic ajutor din partea arbitrilor) Cehia si Turcia nu au impresionat in preliminarii dar au si echipe batrine!

Grupa B
pe scurt
Germania e deacum in sferturi de pe locul 1 chiar daca in aceste amicale nu a impresionat deloc
locul 2 va fi luat de Croati chiar daca nul mai au pe Eduardo joaca frumos

grupa C no coment
cine cistiga aceasta grupa este deja in semifinale tinind cont de echipele din D
grupa D
spania 1 au echipa buna!
2-suedia

sferturile ar arata cam asa
1) portugalia - croatia(cred ca portugalia trece fara mari probleme)
2) germania - elvetia(aici se poate realiza surpriza tinind cont de forma slaba a nemtilor)
3)Y-suedia(cred ca echipa Y ajunge in finala)
4)spania-X(chiar daca spania trece echipa Y daca a trecut de asa adversare din grupa va trece si de spania)

Semifinale
1) Portugalia- germania/elvetia
2) Y-spania/X(oricare ar fi echipa eu vad ca echipa ce va cistiga Grupa C va fi in finala)

Fianla
Portugalia - Y

dupa parerea mea cele mai mari sanse la cistigarea titlului le are portugalia

rhadookoo5
2nd June 2008, 13:43
Prea tare cu X si Y. E bine ca suntem optimisti si putem sa fim noi Y. Totusi pariez pe Germania care are adversari probaili slabi in sferturi si semifinale. Mizez pe o scadere de forma a portughezilor, ai caror jucatori cheie au avut sezoane infernale. In rest X sau Y in finala, unde sincer se poate intampla orice. HAI ROMANIA!!

grasu2
2nd June 2008, 21:51
Sa nu uitam ca in 2002 Franta a plecat acasa de la mondiale cu 0 puncte. Eu zic, cine trece de grupa noastra acela castiga campionatul. Cel mai probabil in schimb vor fi surprize.

Nici Portugalia nu e de aruncat, in forma in care se afla Cristiano Ronaldo vor face o faza frumoasa.

Lordul
2nd June 2008, 22:37
de remarcat ca :

EURO 1996 : Portugalia joaca in sferturi
EURO 2000 : Portugalia joaca in semifinale
EURO 2004 : Portugalia joaca finala
EURO 2008 : ????

Acum 40 de ani Italia castiga singurul ei Campionat European
Acum 20 de ani Olanda castiga singurul ei Campionat European

Germania a castigat EURO 1996 , dar la EURO 2000 si 2004 n-au trecut de grupe....

Bogdy LFC
2nd June 2008, 23:17
Germania a castigat EURO 1996 , dar la EURO 2000 si 2004 n-au trecut de grupe....

Personal tocmai de-aia si mizez pe nemti.In 2000 si 2004 efectiv NU au vrut sa-si rupa picioarele la cele turnee finale dar avand in vedere ca anul asta trebuie sa-si ia revansa pentru esecul de la WC in fata propiilor suporteri...
Vor marsalui efectiv pana in semi-finale cel putin :ok:

Bergero
3rd June 2008, 07:56
Dupa ce Zenit i-a desfiintat pe Bayern, parca parca le-as da o sansa si rusilor!

Bancaru
3rd June 2008, 15:09
Sunt multi rusi la Zenit? Chiar nu imi dau seama. Dupa nume... pot fi din toata fosta Uniune Sovietica. Ce antrenor au? - Advocaat. Pai... Sa nu uitam de performata lui CSK Moscova fapt care nu a bagat ardei iute in fund la rusi. Nu zic ca nu au posibilitatea. Ar fi o surpriza. Sincer sa fiu nu mi-ar parea rau.

relansat
3rd June 2008, 16:28
O sa fiu fanul Italiei, mai ales daca va juca cu 3 atacanti. Noi nu avem nicio sansa, suntem prea slabi.

Lordul
3rd June 2008, 16:38
Elvetia,Turcia si Polonia nu au nici un vot din partea userilor OLS dar eu kred ca macar una dintre aceste echipe va ajunge in faza superioara a competitiei...

miril
3rd June 2008, 16:44
Bai astia care tineti cu Progresul, vad ca va dati pe langa suedezi. Eu nu o sa va bag in seama caci la apararea pe care o au nu-i suficient cu Interimovici si Chippen. Asa ca votul meu merge spre....ITALIA. Daca nu, nu. Altfel, Spania si Germania sunt candidate puternice. Portugalia este mai slaba ca altadata chiar daca Ronaldo este mai in forma ca altadata. Cam atat. Deocamdata.

cinebelu
3rd June 2008, 16:52
Ce misto ar fi o finala Portugalia-Italia..

Hahaha, cica nemtii nu au vrut la ultimele doua. Dupa ce faceau spume acum 8 ani ca Romania "isi facuse datoria" si reusise rezultatul favorabil lor pentru a mai putea sa-i depaseasca pe englezi, ei fiind surclasati de rezervele Portugaliei, apoi reusind acum 4 ani doar o remiza cu Letonia si iarasi umilinta in ultimul meci impotriva rezervelor, de data asta ale cehilor, cand la victorie ar fi fost calificati indiferent ce facea Olanda in ultimul meci... Nemtii sunt varza de vreo 10-15 ani. Rezultatele de la mondiale sunt inselatoare, in 2002 au intalnit primul adversar serios abia in finala, trecand cu dificultati de Paraguay, SUA si Coreea pana acolo, mereu cu 1-0, iar acum 2 ani profitand de avantajul propriului teren, de euforia din tribune si din interiorul echipei (sa nu uitam ca Klinsmann adusese o echipa de preparatori fizici si psihici din SUA, pentru a-i face sa dea 200% pe teren, exact cum se face in NFL, NBA, etc)

BBB
3rd June 2008, 17:09
Germania ia Euro. Franta nici macar nu trece de grupe! *********

Edytza
3rd June 2008, 18:19
Spania sau Roamania :P

laurdog
3rd June 2008, 19:07
Italia

adi a
3rd June 2008, 22:49
mi-as dori ca romania sa fie campioana dar cred ca un loc in semifinala pot sa spere

Bancaru
4th June 2008, 17:14
Bai astia care tineti cu Progresul, vad ca va dati pe langa suedezi. Eu nu o sa va bag in seama caci la apararea pe care o au nu-i suficient cu Interimovici si Chippen. Asa ca votul meu merge spre....ITALIA. Daca nu, nu. Altfel, Spania si Germania sunt candidate puternice. Portugalia este mai slaba ca altadata chiar daca Ronaldo este mai in forma ca altadata. Cam atat. Deocamdata.

Auzi bai, asta care si tu tii cu Progresul (adica ce, te crezi mai breaz?) noi o s aplecam acasa la brat cu italienii. O sa ne ducem leganandu-ne asa cum se leganau italienii in primul razboi mondial cand erau pe front cu flasneta de gat (la Braila). Aia erau boemi, baaa...
Eu zic ca Suedia iese. Mie mi-au placut atat cat i-am vazut.

nubian
4th June 2008, 21:52
Eu sper sa castige Franta, ar fi cazul dupa ce au pierdut nemeritat la mondiale.

BAF-kimi
6th June 2008, 01:00
Olanda

Cipri
6th June 2008, 11:00
Pai dupa parerea mea ordinea cam asa sta :
1. Olanda
2. Germania
3. Portugalia

Dar Romania poate produce surpriza :)

unguru1432
6th June 2008, 15:30
olanda... restul nu conteaza...

dede
6th June 2008, 23:27
Romania :cheer:

alexuuBZ
8th June 2008, 01:40
portugalia :evil:

Raiden
9th June 2008, 21:28
Portugalia m-a impresionat cel mai mult pana acum. Germania de asemenea au facut un meci bun si au sanse mari sa castige campionatul european din acest an. :) Ramane de vazut cum se vor descurca italienii, olandezii si spaniolii, intrucat francezii au jucat slabut in partida contra Romaniei.

Kooler
10th June 2008, 11:23
Rusia

adi a
16th June 2008, 17:17
romania

Lover
16th June 2008, 17:22
Olanda ( 2.Portugalia, 3.Romania )

Universal
16th June 2008, 18:52
Germania,Rusia sau Romania.

aaxi
16th June 2008, 20:06
Spania

resita
16th June 2008, 20:12
daca trecem de grupa castigam EURO :P

Gabriel28
17th June 2008, 07:33
Daca azi ii batem pe Olanda, avem o foarte buna sansa sa ajungem in finala. Nimeni nu poate surprinde jocul nostru, ce vreau sa zic eu ca astia chiar nu stiu de unde sa ne ia.....i-am cam surprins de data asta lol. Daca pierdem asta e, si asa alea 2 egaluri ne-au readus respectul.

noroc

Prome
17th June 2008, 14:11
Croatii au un joc destul de solid si nu m-ar mira sa ii vad in finala

rob_din
17th June 2008, 16:08
Si eu zic ca vom avea o noua surpriza: Croatia sau Rusia

Jacob
17th June 2008, 16:17
Croatia...mhhh...nu e deloc o ipoteza SF,dar rusia... sa fim seriosi...

miril
17th June 2008, 16:21
Rusia este o echipe de perspectiva dar tactic naiva. Sa vedem cine va accede in sferturi si voi spune si eu daca Italia va castiga acest CE sau nu. Eu sper sa nu...zic asa.

rob_din
17th June 2008, 16:24
Rusia are probleme in aparare, dar de la mijloc in sus sunt foarte buni. Insa daca prind 2-3 meciuri bune in aparare pot produce o mare surpriza. Pot esua chiar maine, dar n-as fi socat sa-i vad in semifinale

YoYoyOi
17th June 2008, 16:41
un meci foarte tare o sa fei sfertul Germania-Portugalia...

samar
17th June 2008, 16:44
Portugalia...:yeah:

Sasuke Uchiha
17th June 2008, 16:48
olanda, spania sau croatia

miril
17th June 2008, 16:50
olanda, spania sau croatia

Se poate spune ca sunt cele mai in forma, pana acum.

miril
18th June 2008, 00:28
Sa revenim, Italia campioana europeana. Olanda este prea in forma, Spania nu le prea are cu Italia, Croatia ar avea o sansa dar vor termina si ei prin semi, Germaina-i prea slaba, iar Portugalia, nu i-am gasit vreun betesug, dar va...intalni Italia in finala si-i de ajuns. Despre turci, au pierdut la...Calugareni.

cinebelu
18th June 2008, 02:45
Solicit excluderea din poll a echipelor care zboara deja spre casa :D

cinebelu
18th June 2008, 02:48
Portugalia 17 11.33%
Turcia 0 0%
Croatia 4 2.67%
Germania 27 18.00%
Olanda 5 3.33%
Italia 31 20.67%
Suedia 2 1.33%
Spania 9 6.00%
Rusia 4 2.67%

Cipri
18th June 2008, 10:02
Cred ca italia :) :dance:

rob_din
18th June 2008, 10:08
Cred ca italia :) :dance:

Nici in gluma sa n-o spui

Eu sper sa fie ori o echipa care joaca fotbal spectacol (Portugalia, Spania, Olanda), ori o surpriza (Croatia, Rusia, Turcia)

miril
18th June 2008, 10:09
Cred ca italia :) :dance:

Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Olandezii nu au avut incotro, au intalnit niste momai si stafii in loc de fotbalisti. Stiti voi care.

Rob_din, Italia nu a jucat rau de loc iar meciul cu Olanda a fost unul in care unii au ratat iar altii au bagat-o in porta. Olanda joaca foarte frumos si eficient dar putine echipe o tin asa pana la ultimul meci. Parca vad o semifinala din...grupa mortii si, atunci, nu cred ca italienii vor repeta greselile din primul meci.

manu10
18th June 2008, 10:09
raspuns corect: ITALIA :D

rob_din
18th June 2008, 10:13
Pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Olandezi nu au avut incotro, au intalnit niste momai si stafii in loc de fotbalisti.

Stiti voi care. Rob_din, Italia nu a jucat rau de loc iar meciul cu olanda a fost unul in care unii au ratat iar altii au bagat-o in porta. Olanda joaca foarte frumos si eficient dar putine echipe o tin asa pana la ultimul meci. Parca vad o semifinala din...grupa mortii si, atunci, nu cred ca italienii vor repeta greselile din primul meci.

Ma rog, Italia n-a jucat cu Olanda cum am jucat noi, asta e clar. Dar nici bine n-au facut-o. S-au chnuit cu o echipa modesta ca noi, iar ieri au jucat impotriva unei Frante care era slaba oricum, si a mai jucat si in 10

miril
18th June 2008, 10:16
Italenii au stiinta de a merge mai departe, dramuindu-si bine fortele si talentul, la care se adauga o doza buna de noroc porces. Stiti ala care-i ajuta pe cei care indraznesc. Este o echipa de vedete care sunt harsite in lupte la nivelul cel mai inalt. Daca Donadoni l-ar fi luat pe Inzaghi altfel ar fi aratat clasamentul grupei, ca sa nu zic dupa aceea.

rob_din
18th June 2008, 10:18
Italenii au stiinta de a merge mai departe, dramuindu-si bine fortele si talentul, la care se adauga o doza buna de noroc porces. Stiti ala care-i ajuta pe cei care indraznesc. Este o echipa de vedete care sunt harsite in lupte la nivelul cel mai inalt. Daca Donadoni l-ar fi luat pe Inzaghi altfel ar fi aratat clasamentul grupei, ca sa nu zic dupa aceea.

Mie sincer de data asta chiar nu mi se pare o echipa de vedete. In afara de Toni si Buffon ceilalti fie sunt spre sfarsitul carierei fie sunt jucatori buni, dar nimic mai mult

adi_sampon
18th June 2008, 10:48
Daca nu va lua Italia si Olanda a regreta si ziua in care Romania a iesit afara ,desi noi am jucat mai mult decat PENIBIL
A jucat bine aseara si au si norocul de pe lume la ei in buzunar

miril
18th June 2008, 10:50
Mie sincer de data asta chiar nu mi se pare o echipa de vedete. In afara de Toni si Buffon ceilalti fie sunt spre sfarsitul carierei fie sunt jucatori buni, dar nimic mai mult


Pirlo, Delpiero, buni?

Vladek
18th June 2008, 11:57
Olanda sau Spania. Sau oricine altcineva in afara de maimutoii de italieni.

rob_din
18th June 2008, 11:58
Pirlo, Delpiero, buni?


Mie sincer Pirlo nu mi s-a parut niciodata un mare jucator, iar Delpiero are totusi 34 de ani

manai
18th June 2008, 12:06
Portugalia....daca sunt seriosi

Patriots
18th June 2008, 12:18
Eu mizez pe spanioli :yeah:

Bogdy LFC
18th June 2008, 12:22
Solicit excluderea din poll a echipelor care zboara deja spre casa :D

Si eu :ok:

Sa-nnebunesc de nu castiga Italia turneul!:lol:

BBB
18th June 2008, 12:30
O sa vedeti acum ce va matura Italia pe jos cu toti, pana in finala! Dar acolo va intalni Germania, care isi va lua revansa. Daca nu, va intalni Croatia. Una din astea 2 mizez: Croatia sau Germania
PS: portochezii si spanielii nu au nicio sansa. nu tre de sferturi nici una

kain
18th June 2008, 13:35
Olanda sau Spania :ok:

giovanni BV
19th June 2008, 00:55
OLANDA .... daca continua sa joace tot asa !!!:headbang:

Patriots
19th June 2008, 18:26
Daca trec de italieni , eu zic ca spanioli vor fi de neoprit :ok:

blue lion
20th June 2008, 11:29
Vad ca de Croatia nu zice nimeni nimic, desi in preliminarii au eliminat valoroasa echipa a Angliei, in grupe au facut 9 puncte si au aratat ca sunt o echipa foarte bine organizata, care practica un fotbal modern, jucat in mare viteza. Mi-ar place ca echipa "rocker-ului" Bilic sa fie noua regina a Europei.
:yeah:

Vlad
20th June 2008, 11:35
Se pare ca nu pot sa o votez pe Croatia.

Ulysses
22nd June 2008, 00:10
na, ca a iesit si olanda!:groggy:

dumboss_yo
22nd June 2008, 12:42
Mie mi-ar placea sa castige Rusia ... avand in vedere ca au eliminat Olanda care era in forma, eu zic ca le vor pune mari probleme in semifinale Spaniei/Italiei si, cu putina sansa, ar putea avea ocazia de a se bate pentru trofeu in finala.
P.S. Turcia, care a obtinut 0% din voturile noastre, inca are sanse de a deveni regina Europei. Ce simt anticipativ avem ... :)

dede
22nd June 2008, 22:51
lasa ca avea Romania cele mai mari sanse dupa voturi... :happy

CrisS
23rd June 2008, 14:41
Daca nu Spania, atunci Germania sigur!

Morom3t3
23rd June 2008, 19:30
Maica Rusia castiga.

YoYoyOi
23rd June 2008, 20:17
Rusia sau Turcia, nu conteaza :D

vlad1607
23rd June 2008, 21:34
ITALIA
dacã trece de grupe :D

a trecut si a murit :D

sper si cred ca o sa castige Spania :ok:

Lover
23rd June 2008, 22:26
am votat Spania... dar nu m`as supara sa castige Rusia :D macar una din astea 2, in nici un caz turcia sau Germania !

Andrei_23
23rd June 2008, 22:31
Cat de....trebuie sa fi, sa zici ca Romania castiga EURO ? :groggy:

innuendo
23rd June 2008, 22:37
Rusia 4 voturi ? :mda:

innuendo
23rd June 2008, 22:39
Turcia 0 ; Romania 32
Turcia in semifinale ; Romania acasa

Andrei_23
23rd June 2008, 22:41
Rusia 4 voturi ? :mda:

Fi serios, cine dadea vreo sansa Rusiei la EURO, dupa modul miraculos in care s-au calificat, in plus de asta, nici in amicale n-au stralucit.

Lavinia
23rd June 2008, 22:51
ce frumos ar fi sa castige rusia:rolleyes:

dumboss_yo
24th June 2008, 18:22
Ar fi din nou, la fel ca acum 4 ani, o castigatoare surprinzatoare...bineinteles, diferenta majoara ar fi ca Rusia, spre deosebire de Grecia din 2004, chiar joaca fotbal (nu face anti-joc). Bravo lor!

ca
26th June 2008, 20:35
Rusia va castiga Euro! :ok:

Lavinia
27th June 2008, 10:29
sper sa fie spania....nu germania:D

innuendo
27th June 2008, 11:00
Rusia va castiga Euro! :ok:

:(

ariadnaS
27th June 2008, 11:31
Sa castige SPANIA, nacar e o echipa care joaca fotbal

aaxi
27th June 2008, 11:39
Sa castige SPANIA, nacar e o echipa care joaca fotbal

clono de unde scri ca ai IP-ul meu?

sau am inceput sa vb singur?????:happy:happy:happy

relansat
27th June 2008, 11:43
"Oricine", numai Germania nuuuuuuuuuuuu ... desi e Bastian p`acol` :no:

Urmuz
27th June 2008, 13:31
Va castiga Germania, fiindca nu poate sa faca doua meciuri proste la rand.

YoNuTzz
27th June 2008, 13:43
ce finala va fi intre germania si spania !
chiar sper sa castige spania ! au aratat cel mai frumos fotbal :D

Lavinia
27th June 2008, 18:52
Va castiga Germania, fiindca nu poate sa faca doua meciuri proste la rand.

e nu..n'ar fi prima oara...oricum era o vorba..nemtii castiga si cand joaca prost....sper insa sa piarda, oricum ar juca:D

Sir. Eko
30th June 2008, 12:49
[QUOTE=Arsenal4Life;1983247]eu cred ca va castiga Franta sau Spania,pe QUOTE]

ce cota avea Spania ? :headbang:

kain
30th June 2008, 17:15
Spania de ce spun asta?

Cel mai bun portar din lume sau la egalitate cu Buffon : Iker Casillas

Aparare : Sergio Ramos , Puyol , Marchena , Del Horno (de ultimii doi nu sunt sigur daca vor fi convocati)

Mijloc : Joaquin , Fabregas , Xavi , Iniesta (rezerve ca : Xabi Alonso, Riera , etc.)

Atac : Fernando Torres , David Villa (o posibila convocare a lui Raul) :ok:

Se pare ca am ghicit :D

Edytza
30th June 2008, 21:30
Spania sau Roamania :P


And the winner is SPAIN :great::great::great: