PDA

View Full Version : 2008 Free Agency



Seahawk
16th January 2008, 00:53
Stiu ca este inca devreme, insa ca in fiecare an acesta este un subiect foarte interesant...
Discutii si comentarii on free agents aici.


Iar eu o sa ii listez:


Top 3 Free Agent Quarterbacks:


Si incepem bineinteles cu cei mai 'hot':

1. Derek Anderson: - Restricted Free Agent

Poate cea mai placuta surpriza a anului trecut pe postul de QB, Derek Anderson a pasat numai putin de 3,635 de yarzi; 28 Td-uri /18 int.

Personal nu cred ca Browns isi pot permite sa-l piarda, dar nu se stie niciodata. Prevad un multi-extension pt. el. IN cel mai rau caz poate franchise tag.
Insa de remarcat e faptul ca anul trecut l-au luat si pe 'saracul' Brady Quinn...
Asa ca e o decizie foarte importanta aceea pe care o vor lua cei de la Browns in acest offseason.

2. Rex Grossman (Chicago Bears)-Unrestricted- foarte inconstant. Nu cred ca Bears il vor pastra... si nici nu cred ca interesul altor echipe o sa fie foarte ridicat asupra lui.

3. Daunte Culpepper (Oakland Raiders) -Unrestricted- umbra pro-bowl'erului de alta data... se pare ca va trebui sa schimbe iar echipa, dupa periplul din Florida ...nici la Oakland n-a aratat cine stie ce. Mai ales ca JaMarcus Russell ii sufla tare in ceafa...

Alte nume notabile: Quinn Gray (Jax), Ken Dorsey (Browns), Josh McCown Raiders), Ryan Fitzpatrick(Cincinnati)



Top 3 Free Agent Runningbacks


1. Michael Turner - San Diego (unrestricted)
2. Marion Barber - Dallas Cowboys (restricted)
3. Jamal Lewis - Cleveland Browns (unrestricted)

Nume notabile: Chris Brown (Tennessee - unrestricted); Julius Jones (Dallas -unrestricted); Mewelde Moore (Minnesota - unrestricted)

Top 3 Free Agent WR, TE

1. Randy Moss - Patriots - unrestricted
2. Bernard Berrian - Bears - unrestricted
3. L.J. Smith - Eagles - unrestricted

Nume notabile: Patrick Crayton - Dallas(unr), Eric Johnson(TE) - Saints(unr)
D.J. Hackett -Seattle(unr), Ben Troupe(TE- Tennessee Titans)


Top 3 Free Agent Offensive Linemen:

1. Alan Faneca - Pittsburgh Steelers (unr)
2. Flozell Adams - Dallas (unr)
3. Ryan Lilja - Colts(unr)

Nume notabile: Jordan Gross (Panthers-unr); Ruben Brown (Bears-unr); Floyd Womack (Seattle- unr), Jack Scott (Colts - unr);


Top 3 Free Agent Defensive Lineman

1. Jared Allen - Kansas City (unr)
2. Albert Haynesworth - Titans (unr)
3. Mike Rucker - Panthers (unr)

Nume notabile - J.Smith (Cincinnati -unr); Terrell Suggs (Ravens - unr)


Top 3 Free Agent Linebackers

1. Lance Briggs - Bears (unr)
2. Kawika Mitchell - Giants (unr)
3. Tedy Bruschi - Pats (unr)

Nume notabile: K.Dansby (Arizona - unr), Demorrio Williams (Atlanta - unr), Lemar Marshall (Redskins -unr), Kevin Bentley (Seattle - unr)


Top 3 Free Agent Cornerbacks & Safety

1. Asante Samuel - New England Patriots(unr)
2. Marcus Trufant - Seattle Seahawks(unr)
3. Ken Hamlin - Dallas Cowboys(unr)

Nume notabile: Drayton Florence (Chargers- unr), Randall Gay (Pats - unr), Gibril Wilson (Giants - unr), Mike Doss (Vikings -unr)

Si mai sunt la Special Teams: Rob Bironas, Josh Brown, Lawrence Tyne, Dave Rayner - kickeri si Jeff Feagles, Scott Player, Todd Sauerbrun - punteri.


Asadar lunga lista :D

La Seahawks este imperativ sa il re-semnam pe Trufant si daca ar putea sa-l convinga pe Shaun sa-si restructureze contractul sa lase 'cap-room'...Alan Faneca ne-ar mai alina durerea dupa pierderea lui Steve Hutchinson.

Alte nume importante sunt Lance Briggs, Randy Moss si Asante Samuel. Cred totusi ca Samuel va ramane la Patriots....

Sinisther
16th January 2008, 11:59
din cate stiu Patrick Crayton a semnat deja un contract cu Dallas

situatie interesanta e la NE unde vor trebui sa aleaga intre Samuel,Bruschi si Moss....cred ca Samuel va pleca si ceilalti 2 vor ramane...dar nu se stie niciodata

Seahawk
16th January 2008, 19:54
Samuel le-a pus si anul trecut probleme... Nu cred ca au cap room necesar sa-l plateasca cat vrea el. Bruschi oricum nu cred ca o sa aiba pretentii prea mari, iar Randy Moss dupa succesul care l-a avut cu Tom Brady e foarte greu de crezut ca va pleca...

Sinisther
17th January 2008, 10:03
o alta situatie de care ai spus si tu e cea din Cleveland unde trebuie luata o decizie serioasa legata de viitorul Franchize QB. Oricum daca Browns ii ofera lui anderson un contract pe termen mai lung(4-5ani) si continua sa joace asa cum a facut-o anul acesta Brady Quinn risca sa devina noul Aaron Rodgers...pana acuma pare sa il imite la perfectie(la ambii s-a prezis ca vor fi draftati in primii 5 jucatori, ambii au cazut pana in a doua jumatate a primei runde si sunt sanse ca ambii sa stea pe banca 3-4 ani pana le vine randul sa fie starteri)

Seahawk
18th January 2008, 01:08
Lasandu-l pe Brady la o parte... Anderson a jucat incredibil. Cred ca Browns nici in cele mai 'maronii' vise ale lor nu se asteptau la o asemenea performanta. Cat despre Brady Quinn, care a jucat superb in college in sistemul lui Charlie Weis ce-i drept, sincer nu l-am vazut in actiune in NFL si poate exagerez dar ceva imi spune ca va fii un QB gen Joey Harrington sau Alex Smith. Poate ma insel, dar asa cred eu. Cleveland ar fii chiar nebuni sa il piarda pe Anderson.

codrutc
18th January 2008, 07:03
Eu cred ca mai degraba Anderson este "one season wonder" dar ramane de vazut. Oricum cred ca a fost declarat deja QB-ul Browns pentru sezonul viitor de catre GM-ul Savage. E posibil sa fi si semnat contractul, nu sunt sigur

Cred ca lui Culpepper i s-au cam terminat sansele sa mai fie ce a fost. Nu m-as mira sa-l vad ca va disparea din NFL.
Am citit ca ar fi facut pariu la antrenament cu un coechiper ca il intrece la fuga si asa s-a reaccidentat. Asta cand se bazau pe el in Oakland.

Sinisther
18th January 2008, 11:13
din cate stiu accidentarea aceea a fost minora dar nu cred ca va disparea din NFL...sa fim seriosi...Oakland l-au luat asa...just in case. Sa nu uitam ca a jucat in spatele uni linii ofensive execrabile si cand a jucat nu avea increderea coechipierilor.Practic rolul lui era sa il pregateasca pe Russell si sa joace cand nu putea McCown.Reaccidentarea a fost ceva minor(dar nu era inca refacut 100% dupa accidentarea pe care a avut-o)...dar ideea de pariu e ceea ce a deranjat cel mai mult organizatia.Cred ca la inceputul sez urmator va fi sanatos 100% si va mai prinde un loc...initial ca si back-up...si cu putin noroc cred ca poate sa castige o pozitie de starter.Sunt multe echipe cu situatie precara la capitolul QB:Bills, Jets, Chiefs, Ravens, Bears, Giants, Falcons,49ers sau in nevoie de un backupo solid:Steelers, Broncos,Lions, Giants, Panthers, Saints, Seahawks

TomBrady
18th January 2008, 15:07
eu zic ca e QB care te duce in finala (Giants) , nu ai chiar asa situatie precara
asta daca nu pleaca Manning si nu stiu eu
nu?

Zabriskie
18th January 2008, 15:30
era vorba de back-up, niciun antrenor din liga nu cred ca vrea sa joace cu Lorenzen QB :D
si Pennington e liber la vara, eu zic ca daca Miami nu vor alege Qb, il vor semna, poti construi o ofensiva in jurul lui daca ai un run bun, eventual nu il lasi sa arunce loburi :D

Sinisther
18th January 2008, 16:49
eu zic ca e QB care te duce in finala (Giants) , nu ai chiar asa situatie precara
asta daca nu pleaca Manning si nu stiu eu
nu?


my bad....am pus din gresela pe Giants is categoria cu probleme la starter... Eli dovedit ca e intr-un fel ca e opusul lui Payton...face meciuri f bune in Playoffs dar e inconsistent in sezonul regulat...ceea ce nu e chiar asa de rau atata vreme cat reusesti sa ajungi in playoffs:P