PDA

View Full Version : NFL Draft 2008



georgebz
15th January 2008, 12:29
stiu ca e prea devreme sa vorbim de draft , cu sezonul inca in desfasurare , dar azi am citi o prima stire importanta si cu siguranta vom avea ce discuta si pe aici


probabil nu este o surpriza , majoritatea se asteptau la aceasta situatie : Darren McFadden RB-ul celor de la Arkansas , ruuner-up la Heisman in 2006 si 2007 a luat decizia de a renunta la sezonul sau ca senior in NCAA si de a participa la draftul NFL din 2008

TomBrady
15th January 2008, 13:05
cand va fi draftul?

little_earl
15th January 2008, 13:11
aprilie

bason
15th January 2008, 18:47
Eu sunt curios unde o sa ajunga " Glenn Dorsey " ( DT ) celor de la LSU . Si apropo ce se intampla cu echipele care au acelasi record , cum le ordoneaza ??
Un link cu ce jucatori sunt in draft : http://en.wikipedia.org/wiki/2008_NFL_Draft

georgebz
15th January 2008, 19:03
Si apropo ce se intampla cu echipele care are acelasi record , cum le ordoneaza ??


uite aici gasesti explicatii si ordinea

http://www.nfl.com/draft/story?id=09000d5d805a3a57&template=without-video&confirm=true

Seahawk
16th January 2008, 00:13
Daca e sa ia running-back, avand in vedere varsta inaintata a lui Shaun... Seahawks s-ar putea orienta catre Johnathan Stewart (Oregon) - pare destul de bun...si e si 'de-al casii'...din Pacific Northwest.
Alta optiune ar fii Rashard Mendenhall ...dar eu personal cred ca nu va mai fii valabil cand se va ajunge la #25.

Sinisther
16th January 2008, 11:56
cred ca e prematur sa prezicem ordinea jucatorilor in draft mai ales ca inca nu a avut loc Combine....dar asa cum am mai spus-o cel mai interesant pick va fi cel de la Raiders... vor merge pe McFadden sau vor lua ceva de care chiar au nevoie.... un offensive linemen

cat despre packers daca merg dupa un LG in free agency(si sper sa o faca...Alan Faneca e clar cel mai redutabil om disponibil) at vor alege fie un CB pt intinerirea grupului ... fie un LB unde desi starterii s-au dovedit foarte drabili nu exista un inlocuitor care sa poate lua locul lui Hawk,Barnett sau Poppinga

Zabriskie
20th January 2008, 16:37
Jucatorii care au renuntat la ultimul an de colegiu pentru a intra in Draft:

http://www.nfl.com/draft/story?id=09000d5d80603d33&template=with-video&confirm=true

bason
6th February 2008, 23:11
Cam cum se vor alege ................

1. Miami - Glenn Dorsey, DT, 6"2', 284 lbs, LSU
2. St. Louis - Jake Long OT, 6"7', 295 lbs, Michigan
3. Atlanta* - Andre Woodson, QB, 6"5', 230 lbs, Kentucky
4. Oakland* - Chris Long, DE, 6"4', 280 lbs, Virginia
5. Kansas City* - Ryan Clady, OT, 6"6', 320 lbs., Boise State
6. New York Jets - Darren McFadden, RB, 6"2', 205 lbs, Arkansas
7. New England (from SF) - James Laurinaitis, LB, 6"3', 244 lbs, Ohio State
8. Baltimore - Matt Ryan, QB, 6"5', 220 lbs, Boston College
9. Cincinatti - Sedrick Ellis, DT, 6"1', 295 lbs, Louisville
10. New Orleans - Dan Conner, LB, 6"3', 225 lbs, Penn State
11. Buffalo - Mike Jenkins, DB, 6"0', 200 lbs, South Florida
12. Denver - Vernon Gholston, DE/LB, 6"4', 255 lbs, Ohio State
13. Carolina - Kenny Phillips, S, 6"2', 210 lbs, Miami
14. Chicago - Brian Brohm, 6"4', 226 lbs, Louisville
15. Detroit - Malcom Jenkins, 6"1', 202 lbs, Ohio State
16. Arizona - Michael Oher, OT, 6"5', 325 lbs, Ole Miss
17. Viking - Malcom Kelly, WR, 6"4', 220 lbs, Oklahoma
18. Texans - Jonathan Stewart, RB, 5"11', 230 lbs, Oregon
19. Philidelphia - Calais Campbell, DE, 6"8', 280 lbs, Miami
20. Tampa Bay - DeSean Jackson, WR, 6"0', 166 lbs, California
21. Washington - Derrick Harvey, DE, 6"4', 260 lbs, Florida
22. Dallas (from Cleveland) -Sam Baker, OT, 6"5', 305 lbs, USC
23. Pittsburgh - Jeffery Otah, OT, 6"6', 340 lbs, Pittsburgh
24. Tennessee - Limas Sweed, WR, 6"5', 220 lbs, Texas
25. Seattle - Rashard Mendenhall, RB , 5'11", 225 lbs, Illinois
26. Jacksonville - Antoine Cason, CB, 6"1', 180 lbs, Arizona
27. San Francisco (from Indy) - Gosder Cherilus, OT, 6"-7', 320 lbs, Boston College
28. Dallas - Early Doucet, WR, 6"0', 210 lbs, LSU
29. San Diego# - Ali Highsmith, OLB, 6"1', 225 lbs, LSU
30. NY Giants# - Keith Rivers, LB, 6"3', 235 lbs, USC
31. Green Bay# - Aqib Talib, CB, 6"2', 180 lbs, Kansas

Zabriskie
6th February 2008, 23:17
meh, e cam vechi mock'ul asta. Laurinaitis se va intoarce pt ultimul an la OSU, Woodson se pare ca nu va fi ales in prima jumatate. Denver au nevoie de O'line, in niciun caz defensive end pt ca acolo au pe Dumervil, Jarvis Moss, Crowder, Englelberger (?). Aquib Talib nu prea are cum sa cada asa de jos, omul asta a facut de toate pt Kansas.

bason
7th February 2008, 00:43
Am gasit si eu lista asta , asta nu inseamna ca se vor alege asa , insa unele e posibil sa se realizeze , aici ma refer chiar la primul pick Miami ar avea nevoie de un DT ca Glenn Dorsey si cred ca Darren McFadden la Jets ca sa fie umbra lui Thomas Jones ( poate o sa fie un tandem ca la vikings taylor/peterson ) Cat despre Alanta nu cred ca trebui sa aleaga un Qb , eu as alege un O'line si as merge pe mana lui Byron Leftwich ca la 27 de ani cati are zic ca mai are multe de zis , parerea mea

effect
7th February 2008, 00:47
Baltimore chiar are nevoie de Qb si din cate am citit,Matt Ryan pare o solutie foarte buna . Abia astept draftul de anul asta

Zabriskie
7th February 2008, 01:19
Ryan nu o sa mai fie available. Nici de Brohm nu stiu, Kansas sau Jets nu stau prea bine la Qb. Poate Ravens aleg altceva, poate un Wr sau un Cb si daca vor si un Qb Joe Flacco e interesant, il pot lua lejer in runda a 2'a, se zice ca are cel mai bun brat din draft, e inalt, masiv, ceea ce se cauta azi la un Qb.

A.k.a
7th February 2008, 10:24
Bine ca l-au mai scurtat. M-am plictisit destul de tare data trecuta intre picks-uri

Sinisther
7th February 2008, 11:09
uite un mock draft al meu inainte de combine si Free Agency asa ca are toate sansele sa fie total pe dinafara

1 Miami Dolphins - Glenn Dorsey - DT
2 St Louis Rams - Chris Long - DE
3 Atlanta Falcons - Matt Ryan - QB
4 Oakland Raiders - Darren McFadden - RB
5 Kansas City Chiefs - Jake Long - OT
6 New York Jets - Sedrick Ellis, DT
7 New England Patriots - Dan Connor - LB
8 Baltimore Ravens - Brian Brohm - QB
9 Cincinnati Bengals - Kenny Phillips - FS
10 New Orleans Saints - Keith Rivers - LB
11 Buffalo Bills - Malcolm Kelly - WR
12 Denver Broncos - Ryan Clady - OT
13 Carolina Panthers - Reggie Smith - CB
14 Chicago Bears - Rashard Mendenhall - RB
15 Detroit Lions - Gosder Cherilus - OT
16 Arizona Cardinals - Calais Campbell - DE
17 Minnesota Vikings - DeSean Jackson - WR
18 Houston Texans - Jonathan Stewart - RB
19 Philadelphia Eagles - Vernon Gholston - DE
20 Tampa Bay Buccaneers - Antoine Cason - CB
21 Washington Redskins - Quentin Groves - DE
22 Dallas Cowboys - Mike Jenkins - CB
23 Pittsburgh Steelers - Jeff Otah - OT
24 Tennessee Titans - Derrick Harvey - DE
25 Seattle Seahawks - Felix Jones - RB
26 Jacksonville Jaguars - Early Doucet - WR
27 San Diego Chargers - Kentwan Balmer - DT
28 Dallas Cowboys - Mario Manningham - WR
29 San Francisco 49ers - James Hardy - WR
30 Green Bay Packers - Aqib Talib - CB
32 New York Giants - Sam Baker - OT

Zabriskie
7th February 2008, 12:15
Un nume interesant care participa la draft e Dominique Rodgers-Cromartie, varu' lui Antonio, care se zice ca e cel mai rapid corner. Ghinionul lui e ca a jucat la Ten State, div 2, deci slabe sanse de prima runda, doar daca nu rupe tot la combine.

effect
9th February 2008, 02:17
Ryan nu o sa mai fie available. Nici de Brohm nu stiu, Kansas sau Jets nu stau prea bine la Qb. Poate Ravens aleg altceva, poate un Wr sau un Cb si daca vor si un Qb Joe Flacco e interesant, il pot lua lejer in runda a 2'a, se zice ca are cel mai bun brat din draft, e inalt, masiv, ceea ce se cauta azi la un Qb.

Da , Ryan va fi primul Qb draftat . Brohm si Woodson sunt urmatorii pe lista si desi multi ii vad pe Ravens draftandu-l pe Brohm de pe pozitia #8 faptul ca sulfa batran de McNair nu se retrage(:mda:)cred ca ne va obliga sa ne orientam spre un CB sau OT in prima runda (in caz ca se retrage Ogden) . Probabil vom mai drafta un DE si un WR . Eu sper totusi si la un QB (Mcnair e praf,Boller back-up maxim , ne punem sperantele in Troy :ok: )

Zabriskie
9th February 2008, 20:57
Aici (http://www.nfldraftdog.com/Mock_Drafts/mock_draft_headquarters.htm)vreo 20 de mock draft'uri, din cate am vazut eu, toate sunt updatate.

Si 2008 NFL Scouting Combine List (http://www.nfldraftdog.com/NFL%20Scouting%20Combine/2008_nfl_scouting_combine_list.htm)

Zabriskie
25th February 2008, 09:27
A inceput combine'ul, Chris Johnson, cel mai bun senior RB din draft, a socat cu timpul scos pe 40 yards, probabil va urca vertiginos in draft. McFadden a fost ok, cam atat se astepta de la el, cel putin eu cam la un 4.35 ma asteptam.
Manningham a alergat doar 4.6 pentru un Wr de 6 feet care era considerat speed receiver, wtf? Norocul lui, cum ziceau si aia de pe NFL Network e ca in meciuri arata mult mai rapid :).
Matt Ryan nu a facut passing drills. Flacco arata bine, poate e putin cam teapan, cam ca Brady.

Sinisther
25th February 2008, 10:02
pe mine m-a impresionat Jackson, Dexter ... doua alergari de sub 4.4 inclusiv un 4.3 plus are 6-2 ceea ce e excelent pt un CB, plus un 11.22 in 60yd shutle la care daca adaugi inclinatiile pt Kick returns cred ca o sa il urce undeva in prima runda(poate undeva in zona pickurilor vacarilor)

McFadden a fost senzational din punctul meu de vedere...doar ca de la el toata luma se astepta la asemenea rez asa ca nu e chiar atat de senational....singura problema e ceva care am vazut in meciurile din colegiu doar dupa ce analistii au remarcat...si anume ...e exploziv...nimeni nu contesta asta..dar cade la primul contact... "his legs don't keep moving after the first contact" ca sa citez pe un analist...nu mai stiu cine. Mendelhall e un RB cu mai multa vana daca se poate spune asa ceva .... oricum din punct de vedere al talentului cred ca asta e cea mai buna clasa de RB din ultimii 5 ani ... dar totul va depinde la ce echipa si in spatele carei linii ofensive vor alerga

Sinisther
25th February 2008, 12:07
ok .... tocmai mi-am recitit post-ul si am vazut ce varza am facut in primul paragraf

rectific ... Jackson, Dexter e WR nu CB ... si o alta rectificare .... nu are 6-2...... si a alergat 4.27 nu 4.33... tocmai citisem ceva despre un alt WR care m-a impresionat Devin Thomas...care e alergat si el de 2 ori sub 4.4 si are intr-adevar 6-2 ... ambii cred ca vor fi alesi in partea a doua a primei runde ... cel tarziu in primele 5 selectii din a doua

effect
25th February 2008, 14:46
A inceput combine'ul, Chris Johnson, cel mai bun senior RB din draft, a socat cu timpul scos pe 40 yards, probabil va urca vertiginos in draft. McFadden a fost ok, cam atat se astepta de la el, cel putin eu cam la un 4.35 ma asteptam.
Manningham a alergat doar 4.6 pentru un Wr de 6 feet care era considerat speed receiver, wtf? Norocul lui, cum ziceau si aia de pe NFL Network e ca in meciuri arata mult mai rapid :).
Matt Ryan nu a facut passing drills. Flacco arata bine, poate e putin cam teapan, cam ca Brady.

Sper ca Baltimore sa-l drafteze in runda a doua :ok:

1Cb
2Flacco
3 -
4 OL
5 DE/LB

As da pickul numarul 8 pentru un late first round si un third rounder

little_earl
25th February 2008, 15:41
As da pickul numarul 8 pentru un late first round si un third rounder
si 1st round anul viitor, ca e prea one-sided :P

Sinisther
25th February 2008, 16:01
As da pickul numarul 8 pentru un late first round si un third rounder

aici e o tabela cu valoarea fiecarui Draft Pick

http://sports.espn.go.com/nfl/draft06/news/story?id=2410670

effect
25th February 2008, 16:05
Da , m-am prins cum sta treaba :)
Mersi pentru link
Oricat , in momentul de fata n-as pastra #8 pentru ca nu-l putem lua pe Long asa ca n-are rost :P

Zabriskie
26th February 2008, 18:37
pfff, ce a facut Chris Long ieri... rar vezi jucator mai versatil de atat. 272 pounds sa alergi 4.7 si sa sari 34 inchi, chiar el zicea ca ar putea juca si Olb in 3-4 (el a jucat maj. DE in 3-4) si il cred la cat de agil e.

georgebz
26th February 2008, 21:16
am vazut si eu montajul pe nfl.com , echipa ce il va alege cu siguranta va sti cel mai bine pe ce post sa il foloseasca

McFadden se pare ca vrea sa se obisnuiasca mai repede cu viata de jucator profesionist ... a fost gasit intr-un bar , si chiar incatusat pentru ca nu avea varsta legala http://msn.foxsports.com/cfb/story/7842686?MSNHPHMA :P ... si asta chair pe durata combine'ului ... nu cred ca a fost o mutare prea buna din partea lui ...

Sinisther
27th February 2008, 10:35
hmmm ... Cromartie...the 2nd :P se pare ca a avut o performanta excelenta si exista zvonuri ca ar putea fi luat in prima runda chiar daca provine de la o scoala din diviziile inferioare

Zabriskie
27th February 2008, 14:40
Sunt multi CB talentati, defapt cred ca draftul de anul asta e cel mai deep la CB si D-line.

Sinisther
27th February 2008, 15:08
or fi multi CB in draftul de anul asta dar calitatea e la DL si RB

codrutc
28th February 2008, 04:40
Un articol interesant despre cum echipele bune pregatesc draft-ul
http://nbcsports.msnbc.com/id/23354449/

codrutc
28th February 2008, 04:41
or fi multi CB in draftul de anul asta dar calitatea e la DL si RB

DL, yes, ce mi-ar place ca Colts sa puna mana pe unul din D Linemen de la Georgia.

Zabriskie
28th February 2008, 11:44
http://sports.espn.go.com/espn/page2/story?page=gallo/080227


bwhahahahhahahaha, vedeti ce e la nr 7, o intepatura subtila, chiar daca nu e mock draft, e clar unde bate autorul. Gallo FTW! :D

Sinisther
28th February 2008, 14:31
McFadden showed he can talk a woman out of using a condom in a blistering sub-4.0 seconds. :ras-plans:


Joe Flacco, QB, Delaware: Flacco wowed scouts, but there are concerns because he didn't play against topflight competition in college. Look for him to be taken by a team in the NFC South or NFC West. ..... that one killed me

georgebz
28th February 2008, 14:59
foarte funny articolul :D ... dar pickul celor de la Patriots e cel mai tare :ok:

codrutc
9th March 2008, 02:17
Uitati aici cel mai potrivit "mock draft " pana la aceasta ora. Fac pariu ca asa va fi

http://www.tiricosuave.com/2008/03/05/2008-nfl-movie-character-mock-draft/

A.k.a
9th March 2008, 10:50
Haha

little_earl
9th March 2008, 13:25
lol @ pick 17
ma mir ca nu-l vad pe Willie Beaman in prima runda :P

georgebz
9th March 2008, 13:52
24. Tennessee Titans - Air Bud. WR. (Air Bud, Golden Retriever) :D ... bine ca nu mai e Vick in liga :P

packman_gb
12th March 2008, 19:29
eu zic ca no.1 in DRAFT va fi Matt Ryan, sigur, e un al doilea Ben Rottlisberger, daca a-ti stat sa comparati fazele si miscarile lor stiti despre ce este vorba. Cu un asemenea jucator Miami se pot gandi sa abordeze noul sezon cu tarie, si de ce nu chiar cu o mica speranta la playoff, eu sincer mi l-as dori pe Ryan la Packers, ar fii cel mai perfect om pt. inlocuirea lu Brett Favre!

little_earl
12th March 2008, 19:35
nu cred ca se compara cu big ben ... roethlisberger e mult mai mobil, mai solid, e alt tip de QB ... omul si-a dus echipa aproape de Sb in primul an, si l-a castigat in al doilea ... eu cred ca Ryan va fi un fel de Alex Smith, adica un bust ... nu cred ca va fi ales primul, daca tot dai o gramada de bani primului pick mai bine sa stii sigur pe ce dai ... si chris long e 90% sigur ca va fi un foarte bun jucator multi ani de-acum inainte ... cu Qbs sansele sunt 50-50, nu stii niciodata ce iei

Sinisther
13th March 2008, 09:39
eu sincer mi l-as dori pe Ryan la Packers, ar fii cel mai perfect om pt. inlocuirea lu Brett Favre!

blasfemie...Ryan nu se ridica nici macar la nivelul lui Cutler de ex...sa-l ia altii...in Green Bay daca ajunge ajunge ca si backup. Pana la proba contrarie in Rodgers we trust .... si daca nu o sa faca fata...il luam pe Tebow cand ii vine randul in draft :evil:

effect
13th March 2008, 13:44
eu zic ca no.1 in DRAFT va fi Matt Ryan, sigur, e un al doilea Ben Rottlisberger, daca a-ti stat sa comparati fazele si miscarile lor stiti despre ce este vorba. Cu un asemenea jucator Miami se pot gandi sa abordeze noul sezon cu tarie, si de ce nu chiar cu o mica speranta la playoff, eu sincer mi l-as dori pe Ryan la Packers, ar fii cel mai perfect om pt. inlocuirea lu Brett Favre!

Ala care seamana cu Ben e Flacco de la Delaware care va fi draftat cel mai probabil in runda a doua

Are dreptate earl , sa ne aducem aminte de nenea Boller :D

No 1 pick cred va fi Long

cycloneclau
13th March 2008, 15:15
Ryan a fost comparat cu Big Ben pe nfl.com acum cateva saptamani ... miscarile erau asemanatoare, in afara de scramblingul lui Ben. Joe Flacco e tipul mai puternic, ceva gen Russell (dar nu atat de puternic). Insa una e NCAA si alta NFL. Daca e sa ne gandim cati QB ales in prima runda in ultimii 6-7 ani joaca bine acum? Si am avut parte de Overall First Picks mai multi in ultima vreme pe pozitia de qb.

effect
13th March 2008, 15:38
Asta nu o stiam . Am zis de Flacco pentru ca e inalt, bine facut si are si un brat puternic . Cica Ravens l-au urmarit la un "workout" pe el si pe Jenkins (CB)

packman_gb
14th March 2008, 21:17
Fiecare cu parerea lui acuma, dar eu unu mi-a placut mult Ryan, si a-ti sa vedeti ce treaba buna va face la echipa la care va ajunge! si cu Rodgers la Packers, e un QB bun, dar daca intram in playoff, va acolo se va vedea adevarata lui valoare, ce ce cred ca nu prea va putea sa se impuna acolo. Oricum pana la urma ve-ti vedea ce va putea Ryan in aces sezon daca va fi jucat, eu unu il va dun jucator super!

Zabriskie
25th March 2008, 12:54
some wonderlic test scores (http://www.chicagotribune.com/sports/chi-23-new-pompei-scoutmar23,1,7471355.story)

Ryan s-a scos cu scorul ala, intr-un moment destul de delicat pentru el.
Citisem acum cateva zile un zvon cum ca Ryan Clady ar fi obtinut 4, din cate vad nu e printre aia cu scoruri bune :)

Sinisther
25th March 2008, 14:10
sincer wonderlick-ul asta nu e asa de relevant....mai ales cand vine vorba de oameni din varf. e un test de care se tine cont in special la jucatorii din rundele 5-7 unde cauti oameni care au un anumit talent fizic care nu a fost bine valorificat de antrenorii din colegii sau oameni care pot juca mai multe pozitii in ideea de a ii transforma dintr-un tip de jucator in altul si conteaza pt ca trebuie sa invete noua pozitie. Pana la urma Wonderlick-ul asta testeaza capacitatea de invatare/adaptare la anumite situati .... nu inteligenta....cel mai elocvent ex ar fi Dan Marino care a obtinut din cate stiu 14 sau 15

bason
26th March 2008, 15:25
Inca un mock draft din prima runda.........
http://nfldraft.rivals.com/content.asp?CID=775564
Insa nu stiu daca DeSean Jackson poate sa coboare asa mult ( Pick: 22 )

Zabriskie
26th March 2008, 15:27
Pt ca e foarte usor pt NFL ~ 170 lbs adica 75 de kg. Si de obicei cam asa se aleg wide receiverii de top, cu pickurile 10-20.

Sinisther
26th March 2008, 17:36
uite un articol care imi pare elocvent pt modul in care a evoluat sportul in ultimul deceniu si cum s-a schimbat mentalitatea draftului si modul de alcatuire a unei echipe

http://www.nfl.com/draft/story;jsessionid=02A07DE9E651B54BD679E2ABB158DF11? id=09000d5d80765bb9&template=with-video&confirm=true

effect
26th March 2008, 18:40
Jake Long sa cada pana la pickul nr 8 ? wishful thinking ...

packman_gb
26th March 2008, 20:03
Oricum, e discutie mare anu asta cu draftu, dar bataie mare va fii intre Darren McFadden si Matt Ryan pt no.1, bn ca no.1 e cel mai mediatizat, dar sa nu uitam ca la cele mai joase pozitii ale draftului, aici ma refer mai jos de 100 si chiar si 200 se poate ivi un talent mult peste cei din primii 10.

bason
28th March 2008, 11:22
Pentru cine n-a vazut NFL Combine ...........

packman_gb
30th March 2008, 18:18
Avand in vedere acest Thread, as vrea sa va intreb pe toti, dupa parerea voastra care credeti ca ar fii no.1 overall pick:
Glenn Dorsey
Chris Long
Jake Long
Matt Ryan

bason
30th March 2008, 18:43
Dupa mine primul pick ar fi Matt Ryan insa Miami ar trebuie sa aduc un WR ca sa il ajute , findca Wilford nu cred ca e asa de bun cat despre Ted Ginn mai are de invatat chiar dac il ajuta viteza :)

packman_gb
30th March 2008, 19:07
Asa are nevoie de niste WR, dar avand in vedere a au adus niste jucatori liberi de contract si au format o parare bine pusa la punct, acum ar trebui sa se gandeasca la nucleul echipe, aici vb de QB, unele persoane spun ca nu va fii Matt Ryan, eu unu sunt de parere ca el va fii, pt ca echipele marii se formeaza un jurul unui QB tanar si destul de bun, si cam asta ii trebuie lu Dolphins, ca pot lua WR la urmatorul pick, dar cel mai mult pt. inceput le trebuie nucleul.
Ceilalti ce parere aveti?! :D :)

effect
30th March 2008, 19:22
Matt Ryan e bust :lol:

little_earl
30th March 2008, 21:02
avand in vedere ca dolphins au luat qb anul trecut in runda a 2-a, ar fi o surpriza sa-l aleaga pe ryan ... ar fi o surpriza ca orice echipa sa-l aleaga pe ryan cu primul pick, pt ca nu este un prospect extraordinar ... n-are bratul lui russell, a aruncat multe interceptii, nu alearga ... eu il vad ca pe un joey harrington
ar putea merge cu oricare dintre ceilalti 3, tin minte ca pana acum cateva luni mai toate mock drafturile il dadeau pe dorsey ca 1st overall ... apoi nu stiu cat de bine s-ar adapta chris long la sistemul defensiv din miami ... nu cred ca e potrivit ca OLB in sistem 3-4, la rams s-ar potrivi foarte bine ca DE in sistem 4-3 ... jake long ar fi o mica surpriza dar cred ca ar fi o alegere inteleapta, pt ca dolphins au avut probleme cu linia ofensiva in ultimii multi ani

eu as vrea sa-l aleaga pe jake long si chris sa ajunga la rams, si dorsey la raiders :D

Zabriskie
30th March 2008, 21:57
Chris Long. De aia l-au luat pe McCown, sa fie titular, sezonul asta cel putin. In plus daca il iau pe Long nu vad de ce l-ar pastra pe Taylor, il dai pt un pick mediu si mai iei un "young stud". Sunt cateva valori certe in draftul asta si nu cred ca Dolphins isi permit sa riste pe un Qb care nu e tocmai la nivel de franchis QB doar de dragul de a aduce ceva nou.
@ bason - de aia se cheama reconstructie :), nu poti sa ai si QB si weapons din prima, astea le adaugi in timp. Il mai au pe Camarilo, nu-i asa earl? :D

little_earl
30th March 2008, 23:48
lasa-ma cu ala, ca a aparut de nicaieri sa ne bata tocmai pe noi

packman_gb
2nd April 2008, 15:10
Ce zice-ti , ar putea chiar si Vernon Gholston DE, sa fie no.1 pick?

Sinisther
2nd April 2008, 16:35
DA .... asa cum a spus si little_earl Chris Long e un DE care a jucat in sistem 4-3. E in special un Pass Rusher si daca il pui sa joace intr-ul 3-4 va trebui sa jace OLB unde e clar ca nu are experienta. Calitati fizice are dar conteaza f mult experenta. Intr-un 3-4 ar trebui sa invete noua pozitie si s-ar putea sa nu fie asa de eficient. Gholston e un OLB pur. Asta a jucat si la Ohio State si se potriveste de minune intr-un 3-4. Dar nu cred ca are mari sanse. Daca Dolphins hotarasc ca o sa fie un risc inutil alegera lui Chris Long in apararea lor at cred ca vor merge fie pe mana lui Dorsey fie pe Jake Long

cycloneclau
2nd April 2008, 17:59
Nu sunt un fan de-al lui Ryan, dar lumea uita de multe ori ca el a jucat la Boston si ca n-o avut WR de exceptie cum au fost alti qb (de ex Russell cu Bowe). El a dus echipa BC acolo unde nu se astepta nimeni. Este un lider. Are jocul in sange. Sa vedem cat de bine il va stapani la nivelul mult mai rapid al NFL-ului. Cat despre primul pick ... chiar nu stiu. Dolphins au atatea nevoi incat ar putea alege multe variante.

Jake Long ... am vazut tot ce s-a spus pe nfl.com, am mai ascultat si ce ziceau cei de la patriots.com despre el ... nu-l vedeau cu ochi prea buni pe Jake Long pt ca a cam fost dominat de oameni de calitate (precum Gholston). In afara de ei, numa oameni mediocri a avut in fata.

Dorsey? Din ce s-a discutat si ce am vazut este foarte bun. Sper sa nu aiba probleme cu piciorul. In rest din punctul meu de vedere seamana putin cu Albert Haynesworth, un DE in corp de DT. Imi plac grasii rapizi :D

C. Long si Gholston? Amandoi au talent, calitati fizice si personalitati extraordinare. Long este un pass rusher in sistem 4-3, Gholston a jucat in sistem 3-4, dar avea pozitia de "Hero" la Ohio State, o pozitie complicata ce-l implica in mai multe faze si pozitii, deci nu este doar un OLB pur. Daca s-ar intampla o minune sa ajunga Gholston la Patriots ... dar nu cred ca va aluneca atat de jos in draft :(

packman_gb
6th April 2008, 17:58
Alte mocku-ri despre draft:Pickurile 1-10:
http://www.nfl.com/videos?videoId=09000d5d80798422

packman_gb
6th April 2008, 17:59
Ce parere aveti, ar putea fi realizabile primele 10, chiar in aceasta ordine, sau aveti pareri personale???:)

little_earl
6th April 2008, 18:15
n-am vazut pana acum un mock draft care sa ghiceasca toate pickurile, nici macar primele 10 ... cel putin anul trecut am incercat noi mock draft-uri pe aici si nu stiu daca a nimerit cineva 10 pickuri din 32

Zabriskie
6th April 2008, 22:54
oarecum logic, daca ratezi cateva dintre primele 10 se da peste cap toata runda

packman_gb
7th April 2008, 17:53
asa, dar macar primele 5 pickuri vi se par realizabile???

Sinisther
7th April 2008, 18:17
in situatia in care e in momentul defata liga forte putine predictii sunt relizabile mai ales datorita clasei de draft din anul acesta. Nu vreau sa spun ca e slaba dar din pacate nu exista un jucator care sa se fi distantat de restul pt No 1 pick. si avand in vedere ca primii 3 oameni alesi in draft vor primii aprox 30 mil bani garantati situatia e destul de ciudata. Nu inseamna ca oamenii ca Jake/Chris Long, Rayan, Dorsey sau McFadden nu sunt talentati dar sa dai 30 mil pt un off/def linemen care nu si-a dovedit calitatile la nivelul NFL-ului e urias, iar restul nu rup gura targului si in plus echipele din primele 5 pozitii din draft nu au nevoi la capitolul RB/QB

little_earl
11th April 2008, 01:07
cei 6 care vor sta in 'green room' au fost anuntati: Glenn Dorsey, Chris Long, Jake Long, Vernon Gholston, Matt Ryan si Darren McFadden.

putin probabil sa vedem ce am vazut anul trecut cu Brady Quinn, probabil toti 6 vor fi alesi in primii 8

little_earl
11th April 2008, 12:51
din ciudateniile draftului: Matt Ryan vs Brian Brohm
Starts: 32 - 33
Yards: 8963 - 12775
TDs: 54 - 71
INTs: 34 - 24
40 yard dash: 4.95 - 4.61
Projected round: 1 - 1 or 2

Sinisther
11th April 2008, 14:02
asa e ... dar ce nu arata statisticile is asa numitele "intangibles". Feeling-ul pt joc, modul in care reactioneaza in situatii limita, calitatile de lider si uneori chiar si arm strength(desi aici Brohm pare sa fie superior lui Ryan) si nu in ultimul rand adversarii impotriva carora a jucat(Georgia Tech, Virginia Tech sunt in general mult mai puternice decat echipele pe care le-a intalnit Brohm in Big East unde singura forta e Notre Dame care insa au avut un sezon oribil anul acesta....in rest doar Rutgers mai opun ceva rezistenta dar nu asta nu se intampla des)

packman_gb
18th April 2008, 14:18
Ceva mockuri, a-ti mai vazut? Se cam apropie draft-ul si bataia se cam incinge sus acolo :D

little_earl
18th April 2008, 15:16
a-m vazut
updated 11 aprilie http://www.nfldraftcountdown.com/sub/mockdraft.html

effect
18th April 2008, 15:41
Acum ca se retrage McNair :yeah: , s-ar putea sa luam un QB . (deci QB-CB-OT)
Ozzie a declarat ca in prima runda merge pe BPA si din ce vad eu in mockul ala - Ellis ar trebui sa fie alesul

little_earl
18th April 2008, 16:02
mai degraba luam QB in runda a 2-a ... nu cred ca va pica ryan pana la pozitia 8, iar de urcat in draft nu se pune problema ... asadar vom lua pe Henne, Flacco sau Brohm daca vor fi available cu pick-ul 7 din runda 2 ... in prima runda ori CB ori OT, indiferent daca se retrage J.O. sau nu

packman_gb
18th April 2008, 19:13
Am vazut Mock-ul litlle_earl, dar eu unu am inceput cu Matt Ryan si tot cu el raman pentru primul pick. :)

Bronco
19th April 2008, 21:07
Am vazut Mock-ul litlle_earl, dar eu unu am inceput cu Matt Ryan si tot cu el raman pentru primul pick. :)

Mai mult ca sigur, Jake Long va fi 1st pick overall...Dolphins au nevoie mai mult de el decat de un QB...

P.S. Ce e asa special la Matt Ryan????:no: Ce are asta si nu au Chad Henne sau John David Booty???:mda: Asa cum la RB, toti rostesc numele lui McFadden, insa uita de altii ca Knoshon Moreno, Tashard Choice, Mike Hart, Chauncey Washington...

Zabriskie
19th April 2008, 21:27
Moreno a fost freshman anul asta, mai are de mancat :D.

Bronco
20th April 2008, 10:30
greseala mea, zabriskie...nu stiu de ce am avut impresia ca intra in draft...oricum mi-a placut mult din meciurile vazute, a fost unul din cei mai buni ai celor de la Georgia...

Bronco
22nd April 2008, 21:34
No. 1 pick in the draft: Jake Long
Dolphins si Jake Long au ajuns la o intelegere, pe 5 ani, ceea ce inseamna ca Long devine no1 in draftul de pe 26 aprilie...:D
http://www.nfl.com/draft/story?id=09000d5d807e7335&template=with-video&confirm=true

Zabriskie
23rd April 2008, 13:49
s-a dus draq tot suspansul :D

Bronco
23rd April 2008, 22:23
s-a dus draq tot suspansul :D
:yes:
S-a dus, dar au actionat bine, daca e sa ne gandim ca de-a lungul timpului au mai fost jucatori care fie au refuzat sa joace pentru echipa care l-a draftat ( John Elway, Eli Manning, Bo Jackson-care a stat un an pe bara numai sa nu ajunga la Bucs-), sau au intarziat cu semnatul contractului, si au pierdut tot training campul si pre-season games ( JaMarcus Russell)... Asa k desi nu va mai fii o surpriza, macar au actionat cu cap! Si in plus sunt mult mai interesat de cine va fi draftat de echipa mea favorita, decat cine e nr.1 in Draft...:confused:

Sinisther
26th April 2008, 10:41
asa cum am promis... cred... un final mock draft pt prima runda

1 Miami Dolphins Jake Long | OT
2 St Louis Rams Glenn Dorsey | DT
3 Atlanta Falcons Chris Long | DE
4 Oakland Raiders Darren McFadden | RB
5 Kansas City Chiefs Sedrick Ellis | DT
6 New York Jets Vernon Gholston | DE
7 New England Patriots Leodis McKelvin | CB
8 Baltimore Ravens Matt Ryan | QB
9 Cincinnati Bengals Keith Rivers | OLB
10 New Orleans Saints Dominique Rodgers-Cromartie | CB
11 Buffalo Bills Limas Sweed | WR
12 Denver Broncos Ryan Clady | OT
13 Carolina Panthers Chris Williams | OT
14 Chicago Bears Rashard Mendenhall | RB
15 Detroit Lions Jonathan Stewart | RB
16 Arizona Cardinals Derrick Harvey | DE
17 Kansas City Chiefs Branden Albert | OG
18 Houston Texans Jeff Otah | OT
19 Philadelphia Eagles Kentwan Balmer | DT
20 Tampa Bay Buccaneers Mike Jenkins | CB
21 Washington Redskins DeSean Jackson | WR
22 Dallas Cowboys Devin Thomas | WR
23 Pittsburgh Steelers Gosder Cherilus | OT
24 Tennessee Titans Malcom Kelly | WR
25 Seattle Seahawks Dustin Keller | TE
26 Jacksonville Jaguars Phillip Merling | DE | Clem. |
27 San Diego Chargers Antoine Carson |CB
28 Dallas Cowboys Felix Jones | RB
29 San Francisco 49ers Calais Campbell Jerod Mayo | LB
30 Green Bay Packers Aquib Talib | CB
31 New York Giants Kenny Philips | S

Zabriskie
26th April 2008, 13:59
de ce ar alege Eagles DT? au nevoi mai mari, WR, OT, DE... poate chiar safety. in rest mi se pare realist in mare, Talib cred ca va fi luat inaintea lui Cason.
Un pick interesant il are Detroit care are nevoi mari in multe compartimente.

@ robby: 10 PM, ora Romaniei.

r0bby
26th April 2008, 14:13
La ce ora incepe prima runda?

effect
26th April 2008, 14:36
Matt Ryan : to be or not to be (BUST) !?! asta-i intrebarea draftului

Zabriskie
26th April 2008, 14:54
Mai sunt si altii, Gholston, Dorsey, Talib, Groves + aia de la universitati mai mici. Culmea e ca majoritatea scouterilor il plac pe Ryan, asta poate si pentru ca majoritatea nu au nevoie de el :D

little_earl
26th April 2008, 14:58
groves a picat din prima runda, parca s-a si operat pe inima ... as vrea sa pice in runda a 3-a si sa ajunga la ravens :D

Sinisther
26th April 2008, 15:55
de ce ar alege Eagles DT? au nevoi mai mari, WR, OT, DE... poate chiar safety. in rest mi se pare realist in mare, Talib cred ca va fi luat inaintea lui Cason.



pt Eagles e un value pick .... OL de calitate sunt dusi deja iar Kentwan Balmer poate juca DE mai ales in run situations

cat despre Talib si Carson sunt 100% de acord cu tine.... dar ca si fan Packers il vreau pe Talib :D pt ca poate juca din primul sez nickel... pozitia unde aveam cea mai mare nevoie de un jucator talentat

daca Talib, Keller sau Jarod Mayo nu vor fi disponibili cand vor alege Packers cred ca Ted Thompson va incerca un trade down, cu Falcons, Chiefs sau Jets cel mai probabil care daca nu il iau pe Ryan il vor vrea pe unul din Brohm, Falco, Henne si se tem sa nu fie luat de Dolphins sau una din cele mentionate anterior ce au pick in fata lor

packman_gb
26th April 2008, 16:30
La ce ora, ora Romaniei va incepe Draftul?

Zabriskie
26th April 2008, 16:47
17:38 in direct pe Euforia.

vezi ca am scris eu 5 posturi mai sus

cycloneclau
26th April 2008, 17:26
3 pm (easter time) complete draft coverage ... toate informatiile se gasesc pe NFL.com ... 15 + 7 = ghici cat fac?

urlacher9
26th April 2008, 19:51
Bears au 11 optiuni in primele 90. Sper sa nu-si bata joc de ele...

little_earl
26th April 2008, 19:56
ce sa faca? n-au cum sa aiba atatea ... poate in tot draftul

Zabriskie
26th April 2008, 20:28
chiar si in tot draftul e imens, nu e o limita de pickuri ca in Madden? :D (10)

edit: ursule te-ai grabit, nu stiu ce cifra ai vrut tu sa pui acolo :D, Bears au 11 pickuri dar au 4 in runda a 7'ea (3 supplemetal compensatory, pickurile alea pe care le primeste pe restricted free agents), in rest doar 2 in runda a 3'ea. http://www.nfl.com/draft/tracker#tab:dt-by-team|team-chi

little_earl
26th April 2008, 20:32
chiar si in tot draftul e imens, nu e o limita de pickuri ca in Madden? :D (10)

pai chiefs au 13 :D din care 6 in primele 3 runde

urlacher9
26th April 2008, 21:04
Imi cer scuze, am vrut sa zic 11 in total intr-adevar si 4 in primele 90. M-am garbit si am comis-o...

Dani3l
26th April 2008, 21:55
http://www1.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=10944&part=sports
ce stream va merge?

TomBrady
26th April 2008, 21:55
stream ? care merge

georgebz
26th April 2008, 21:56
cam nasol sa nu avem nici un pick in runda 1 .. nu o sa urmaresc cu asa mare interes :D

in primul rand vreau sa vad unde ajunge McFadden .. apoi Ryan .... Dorsey ... Felix Jones

Dani3l
26th April 2008, 21:59
http://www.nfl.com/draft/live aici

effect
26th April 2008, 22:04
Jake Long first pick ...wow , surpriza :D

cristane
26th April 2008, 22:05
http://www.nfl.com/draft/live aici

Just a heads-up: streamul asta pare sa mearga doar cu IE.

Dani3l
26th April 2008, 22:07
MIE Imi merge si cu modzilla...
ce bestie si-a luat dolphins...long....next stop: rams.
Cat naiba tine draftul?
Asta e fratele lui long luat de dolphins?
matt ryan la falcons.
Cam mult "boo" din sala pt un show american...
mc fadden la raiders...mai,dar asta de la nfl.com,o tot da cu "home runs"...sa-i spuna cineva ca nu e baseball...:happy

urlacher9
26th April 2008, 22:38
Darren McFadden la Oakland... i didn't see that commin'

urlacher9
26th April 2008, 22:39
vad k a revenit si critacatorul de comentatori pe forum :happy

urlacher9
26th April 2008, 22:44
jets just scored a "ghol"

TomBrady
26th April 2008, 23:18
e bine ca nu au luat CB acum Pats ;)
Mayo pare ok , trebuie sa intinerim apararea aia

Zabriskie
26th April 2008, 23:24
chiar ca au intinerit-o, au luat cel mai tanar LB :D
pickuri previzibile pana acum, poate mai putin DMC la Oakland, in rest echipele si-au luat ce au avut nevoie. Chiefs au avut mare noroc ca au pus mana pe Dorsey.

urlacher9
26th April 2008, 23:32
Hai sa vedem ce aleg baietii mei :D

urlacher9
26th April 2008, 23:37
Chris Williams OT Vanderbilt hmmmm nu stiu ce sa zik...

little_earl
27th April 2008, 00:08
what a reach ... Joe Flacco no.18 ... la Ravens

cristane
27th April 2008, 01:51
what a reach ... Joe Flacco no.18 ... la Ravens

Da, m-a surprins si pe mine alegerea lui Flacco. Al doilea QB ales e un necunoscut de la un colegiu mic. Ma asteptam sa iasa mai degraba Henne cu al doilea pick. Anyway. Am auzit ca la Combine a impresionat cu forta bratului. Ramine de vazut ce poate.

A inceput runda a doua, ultima de azi, si au inceput sa iasa si Wide Receiverii :D

Zabriskie
27th April 2008, 02:01
Ryan, Baker si Lofton, excelent draft pt Falcons, sa fie intr-un ceas bun :D

effect
27th April 2008, 02:22
Joe Flacco este Qb-ul meu preferat din acest draft , insa mi s-a parut prostie pura sa-l selectam de pe pozitia 18 . Fac pariu ca era disponibil si la pickul cu nr 26 , ca sa nu mai spun de faptul ca l-am fi putut lua si in runda a doua . Sa dea Dumnezeu sa nu devina si asta un 2nd Boller .
Mie mi-ar fi placut ca de pe pozitia 18 sa selectam un CB/OT si sa mergem in runda a doua cu un QB(Flacco,Brohm sau Henne) .asta e

Ce draq are Ozzie , a facut schimb de pickuri cu Seattle in runda a doua si astfel am mai luat un si 3rd round :happy

cristane
27th April 2008, 03:26
Packers tocmai l-au luat pe Brian Brohm :great: Sa fie inceputul unei noi dinastii? :D

...iar Dolphins l-au luat pe Henne. Logic, aveau nevoie de un franchise QB.

urlacher9
27th April 2008, 04:45
Mie unul Brian Brohm mi-a placut enorm anul trecut in NCAA Football. Mi se pare o alegere foarte buna pentru Packers. Nu inteleg de ce Bears au mers pe OT cu prima optiune si abia cu cea de-a 2a pe RB. In fine, poate cu intarirea liniei ofensive nu o sa mai fie asa multe sack-uri din blind side la Grossman, care de multe ori se soldau cu fumble, asta bineinteles daca Grossman va fi folosit titular si nu cumva Lovie nu va merge pe mana lui Orton, dar practic e cam aceeasi treaba, indiferent de care QB e starter/OLE/

Zabriskie
27th April 2008, 11:10
OMG nu cred ca packersilor te trebuiau QB, macar anul asta sa il lase pe Rodgers in pace.
iarasi nu inteleg de ce au luat Steelers si Titants Rb...
:shock:
Falcons sper sa il mai ia pe CB Jackson de la LSU.

Sinisther
27th April 2008, 11:33
Steelers aveau nevoie de un no 2 RB dupa ce au patit anul trecut cand Willy Parker s-a accidentat....e clar ca Davenport nu pote face fata ca si starter. Titans l-au pierdut pe Chris Brown iar Chris Henry se pare ca nu da rezultate ca si 3rd down RB asa ca au luat un jucator exploziv care poate prinde mingea in backfield si care are valente de returner.

Din toata nebuneala care a fost aseara pt ca din punctul meu de vedere a fost unul dintre cele mai palpitante drafturi din ultimii ani cred ca cel mai bine, ca si jucatori au iesit Chiefs care si-au acoperit nevoile in linia ofensiva si defensiva si la CB cu 3 jucatori de valoare. Cat despre rezulatate in general cred ca Eagles au facut cea mai buna manevra a draftului cand au dat pick-ul lor din prima runda Carolinei si au luat cel mai important 1st rounder-ul de anul viitor, ceea ce da unei echipa care imbatraneste de la an la an sansa la 2 jucatori tineri si talentati anul viitor pt a incepe reconstructia

Zabriskie
27th April 2008, 11:48
hai sa fim seriosi, Big Ben e lovit de 50 de ori pe meci, pierzi cel mai important om din o-line si tu iei un backup RB? Nu are nicio logica.
titans nu prea aveau nevoi urgente, in afara de WR bineinteles, asa ca alegerea are sens.
apropop de WR, Avery, Nelson si Hardy in primi 4? wow! Limas Sweed cred ca e un steal, nu vad cum un WR de acelasi tip ca Malcolm Kelly e mai bun, dupa ce a alergat 4.7.

effect
27th April 2008, 11:54
Cica Malcolm Kelly are cele mai bune maini dintre WR

Si Baltimore l-a luat pe Rice(RB) ,desi poate aveau alte nevoi..au mers pe ideea BPA

little_earl
27th April 2008, 12:16
sa fac si eu o sinteza

Ravens - cred ca s-au pripit cand au urcat in draft sa-l ia pe Flacco la pozitia 18, cred ca putea fi luat si mai tarziu, iar un QB ca Henne in runda a 2-a ar fi fost cam acelasi lucru ... insa dupa spusele lui Ozzie, pe Flacco il doreau foarte datorita diviziei in care joaca Ravens, unde vremea joaca un rol important spre sfarsitul sezonului, si vroia un QB cu big arm care sa arunce si pe ploaie, vant sau ninsoare ... Ray Rice e un jucator bun, dar cred ca aveam nevoi mai mari decat RB ... oricum, semnele sunt ca se incearca imbunatatirea ofensivei ... cu cele 3 pickuri din runda a 3-a probabil se va lua un CB (Justin King), OL si WR (as fi vrut unul in runda a 2-a, daca tot l-ai luat pe Flacco, da-i si o tinta mare)

Packers - n-am inteles de ce l-au luat pe Nelson ... e adevarat ca pt a dezvolta un QB tanar trebuie sa-i dai cat mai multe arme, dar din moment ce-i ai pe Driver, Jennings, Jones, chiar si pe Koren Robinson .. ce-ti mai trebuie alt receiver? Brohm era prea intriguing ca sa nu fie luat

Chiefs - au iesit cel mai bine ... toti 3 alesi cred ca vor fi starteri ... Dorsey fara discutie, va fi cel mai bun d-lineman al lor anul asta, Albert va intra la guard si va repune pe picioare running game-ul si pe Larry Johnson ... nu vad ce corner au mai bun decat Flowers

Redskins - alta strategie pe care n-o inteleg ... aceeasi discutie cu QB-ul tanar si cu armele ... ii ai pe Santana Moss si pe Randle El, al doilea este bun ca slot receiver, e normal sa iei un WR care sa-ti fie starter.. au luat pe Devin Thomas ... totul ok pana aici ... mai departe l-au luat pe Fred Davis TE, cand ai unul din cei mai buni din NFL in Cooley, si au mai luat un WR in Malcolm Kelly ... din moment ce cel mai bun jucator ofensiv al lor e Clinton Portis, RB, care o sa aiba mult peste 300 de carries, cand o sa mai aiba timp Campbell sa arunce tuturor astora, 6 tinte?

Steelers - cred ca au iesit cel mai bine, nu stiu ce au de gand cu Mendenhall si cu Parker, dar cand un adversar din divizie are 2 RBs foarte buni, iti trec fiori pe sira spinarii ... iar Sweed cred ca a fost unul dintre cele mai mari furturi ... peste un an o sa fie starter alaturi de Santonio Holmes, unul mare, unul mic si rapid

Seahawks - sindromul Giants, cat mai multi pass rushers posibili ... il ai pe Kerney, unul dintre cei mai buni DEs din NFl, il ai pe Daryll Tapp, un starter solid .. si iei tot DE in prima runda ...

Eagles - au luat inca un DT, insa se stie ca in schema lor defensiva rotatia in d-line joaca un rol important ... sa vedem ce-o sa faca McNabb cu Desean Jackson, ca tot vroia playmaker

Titans - chiar ieri am vazut un interviu cu Haynesworth pe nfl.com in care era intrebat cam de ce ar avea nevoie Titans, si a eschivat putin dupa care a zis "when you look at all the teams that are involved in the playoffs, they all have a fast back .. we need a fast RB" ... si Titans l-au ascultat, luand cel mai rapid RB din draft

Sinisther
27th April 2008, 12:26
Acuma sa revin la ai mei :thinkso:

Asa cum am spus...daca Mayo sau Talib nu sunt disponibili o sa faca un trade down in runda a 2-a. Keller era inca disponibil dar adevarul e ca avem nevoie mai degraba de un blocking TE decat un pass catcher. Alegerea lui Nelson in schimb m-a luat prin surprindere. Avem deja un grup f bun de WR si nu era o nevoie urgenta, iar sa dai un 2nd rounder pe un punt returner imi pare exagerat. E adevarat ca Driver nu mai are mai mult de 2 ani in liga dar nu cred ca era cazul sa luam un WR. Astea fiind spuse Nelson pare tipul unui posesion receiver, e mare(6-3, 215 pounds), agresiv, si a jucat si QB deci stie sa citeasca defensiva. In plus ii ofera un mare avantaj lui Rodgers care in mometul de fata, cu exceptia lui Driver si Robinson, e de mai multi ani in liga si cu Packers decat toti receiverii pe care ii are la dispozitie(cu exceptia lui Ruvell Martin care cred ca isi va pierde locul de posesion receiver in fata lui Nelson).

Brohm....excelenta valoare in runda a 2-a cu pickul nr 56 si pe langa asta acopera si o nevoie, pt ca in momentul de fata nu e nimeni in spatele lui Rodgers cu exceptia lui Craig Nall, iar ca free agents nu e nimeni cat de cat de valoare(Culpepper nu poate juca in frigul din Green Bay....asta sa vazut de pe vremea cand era la Minnesota). Asa ca Brohm va fi no.2, e un jucator tanar pe care McCarty il poate dezvolta in caz in care Rodgers nu face fata, e inteligent si poate invata ofensiva complicata, si mai mult decat atat, ca si calitati fizice se potriveste perfect West Coast offense. Iar daca Rodges o sa aiba succes peste 2 ani luam un first rounder pe Brohm.In plus cred ca Packers ar fi vrut sa il ia la nr 60 nu la 56, dar cred ca l-a fost frica de Dolphins la 57 si nu au vrut sa riste sperand ca Pat Lee o sa mai fie disponibil....iar riscul s-a meritat

Pat(Patrick) Lee .... he's the man .... un pic nefinisat dar joaca ca si un Al Harris la 23 de ani. Extrem de fizic(6-1, 201 pounds) si agresiv, si o sa joace cred ca in special teams primul an...gunner cel mai probabil... and the kid can jump...man can HE jump, plus un pic de nebunie gen Attari Bigby.Deja imi e mila de receiverii adversi..... dintre Harris, Bigby & Lee.... they won't know who hit them(asta cu conditia sa isi lase Lee parul lung sau sa ii tunda NFL-ul pe Harris si Bigby :drak:).O sa le lupte pt locul de nickel cu Jared Bush si cu celalalt corner care o sa il luam in ziua a doua(sper sa fie Reggie Smith) in runda a 3-a daca Dan Connor(LB) nu va fi disponibil cand o sa alegem.

Sinisther
27th April 2008, 12:38
Inca o chestie...mi-a plcut ce s-a intamplat cu membrii arborelui de antrenori West Coast Offense, ramura Bill Walsh....adica Mike Holmgren, Andy Ried si Mike McCarty.... toti au facut trade-uri ca sa coboare in draft, doi dintre ei(Ried si McCarty) au optat sa iasa cu totul din prima runda. O sa fie o zi a 2-a intresanta pt Seahawks, Eagles si Packers care au acum multe pickuri in ultimele 5 runde(in special in 3 si 4) unde scouterii isi arata talentul de a identifica jucatori talentati si marginalizati de celelalte echipe

Zabriskie
27th April 2008, 13:24
Seahawks chiar ca se transforma in West Coast Offense, l-au luat pe Carlson de la Notre Dame, care se stie ca nu poate bloca, inaintea lui Fred Davis care e mult mai complet, un fel de Alge Crumpler din cate am vazut eu.

little_earl
27th April 2008, 13:34
The wizzard of Oz

Inaintea draftului aveam o singura selectie in 3rd round, compensatory, deci la coada ... dupa tradeurile de ieri avem acum 3 pick-uri in 3rd round, si 3 in 4th round ... plus ca Ravens au ales QB-ul pe care il doreau, si un backup RB solid, de care n-am mai avut de la Chester Taylor in 2005

A mai spus Ozzie ca avea in vedere 3 jucatori cu pick 7 din runda a 2-a ... insa 2 au fost luati in prima runda (probabil Sam Baker si Antoine Cason) si unul luat la inceputul rundei a doua (probabil Brandon Flowers) ... cum cei 3 nu mai erau dispinibili, a facut un trade in spate si l-a luat pe Ray Rice

Ozzie Newsome rules!!!

Zabriskie
27th April 2008, 13:58
http://yardbarker.com/nfl/articles/Im_a_Cincinnati_Bengal/259606

emotiile prin care trece un participant la draft (vedeti si filmuletele de la comentarii).

cristane
27th April 2008, 18:38
L-am luat pe Manningham! Woohoo! :yeah:

little_earl
27th April 2008, 18:51
cu cele 3 pickuri din runda a 3-a probabil se va lua un CB, OL si WR
mda, nici vorba :P am luat un LB (Tavares Gooden), un SS (Tom Zbikowski) si un G (Oniel Cousins)
daca nici in runda a 4-a nu se ia corner si receiver ... :P

Zabriskie
27th April 2008, 19:00
Falcons sper sa il mai ia pe CB Jackson de la LSU.

Multumesc :D. Hai si cu Ikegwuonu de la Wisconsin ca sa fie treaba ca lumea :D.
Un alt steal mi se pare Andre Caldwell de la Florida, fratele lui Reche, sa vedem cat o sa joace la Bengals care au mai luat un WR in R2.

Ravens il iau pe Fabian Washington pt un 4th round pick, era logic ca Raiders sa il dea dupa ce l-au luat pe Hall, mai e si Routt pe acolo.

Exit Mike Rucker, enter Martin Rucker TE Browns, se mentine dinastia, frumos :).

little_earl
27th April 2008, 20:06
Ravens il iau pe Fabian Washington pt un 4th round pick, era logic ca Raiders sa il dea dupa ce l-au luat pe Hall, mai e si Routt pe acolo.
avand in vedere ce alti jucatori s-au luat pt un 4th round pick, nu pare cine stie ce tradeul ... insa washington are experienta ca starter, e de 3 ani in NFL si are doar 24 de ani ... nu gaseam corner mai bun in runda a 4-a in draft ... Ozzie strikes again

am rezolvat si treaba cu receiverul ... 6'2'', 221 lbs ... e cel mai mare din roster, pe langa prichindeii Mason, Clayton si Figurs ... numai Demetrius Williams are peste 6 feet (6'2'') dar e inalt si slab ... asta de l-am luat e puternic, Marcus Smith parca ii zice

effect
27th April 2008, 20:28
Frate , Safety-ul pe care l-am draftat is a bad a$$ ! omu boxeaza in timpul liber :D
Si Washington pentru un 4th round il consider steal . Are experienta si super viteza (4.29)

Zabriskie
27th April 2008, 20:50
Tinand cont ce nume s-au vandut anul trecut pt un 4th round, nu e chiar un steal :), cand vrei sa scapi de un jucator in majoritatea cazurilor il dai sub valoarea sa.
in afara de chiefs bineinteles, care au cel mai bun draft, imi plac ce au ales Bears si Eagles.

effect
27th April 2008, 20:54
Stiu ca acu toti il comparam cu Moss ca si el a plecat de la Raiders pt un 4th round , dar tinand cont ca ne-a rezolvat o mare parte din problema in secondary..eu chiar consider mutarea geniala :D

Cu 133pick am luat un OT ...e clar , JO :(

Patriots
27th April 2008, 20:56
Nu prea ma pricep eu la chestiile astea cu draftul , dar chiar nu inteleg de ce Patriots au ales un QB in runda a 3-a ?:angry: Cred ca era mai mare nevoia de un Safety sau un om in linia ofensiva (ca in SB s-a vazut ca au avut probleme cu apararea gigantilor) decat de un QB.Poate sa imi explice si mie ce au gandit cand au facut un asemenea pick? :groggy:

Zabriskie
27th April 2008, 21:00
Degeaba. Cum ziceau si tipii de la NFL Network "The Pats filled the biggest need" :D. E aiurea sa iei asa devreme un backup, cand puteai sa iei lejer in runda a 6'a un Ainge de exemplu care e acelasi lucru, nu cred ca se asteapta sa il foloseasca pe O'Connell asta cand s-o retrage Brady peste 5 ani.

Bronco
27th April 2008, 21:28
Nu stiu de ce nu l-a draftat nimeni pe Mike Hart...asta e un RB de primele 3 rounduri, si totusi, nimeni nu l-a luat inca... Sunt chiar surprins...:no:

Bronco
27th April 2008, 21:43
Rashard Mendenhall si Dennis Dixon la Steelers!!!!!! Wow...!!!!!! Astea da drafturi...o sa se merite in timp, daca ambii se mentin sanatosi...oricum sunt pentru inceput back-upuri bune ptr Roethlisberger si Parker...:yes:

Zabriskie
27th April 2008, 22:10
Nu prea vad un "wow" la Dixon, probabil l-au luat pt trick plays, sa prinda screenuri, poate cateva pase din reverse, nu cred ca vor putea sa faca un Brad Smith din el, dar nici QB nu il vad sa joace.

edit: tocmai am citit ca Randle El a fost si el QB in colegiu la Hoosiers.

codrutc
27th April 2008, 23:57
DL, yes, ce mi-ar place ca Colts sa puna mana pe unul din D Linemen de la Georgia.

Se pare ca dorinta mi s-a implinit, Colts tocmai l-au draftat, in runda a 5-a !!! tocmai pe Marcus Howard,DE, Georgia .
Poate ca ar trebui sa-mi schimb meseria si sa ma fac scouter:)
Fiindca tocmai am amintit de Colts ai mei nu pot sa-mi explic cum in runda a 6-a le-a picat in mana tocmai Mike Hart, RB-ul Michigan

Dani3l
28th April 2008, 00:44
2008 NFL Draft Results Dallas Cowboys
Rd Pk (Ov) Player Pos School Notes
1 22 (22) Felix Jones * RB Arkansas (from Browns)
1 25 (25) Mike Jenkins * CB South Florida (from Seahawks)
2 30 (61) Martellus Bennett TE Texas A&M
4 23 (122) Tashard Choice RB Georgia Tech (from Browns)
5 8 (143) Orlando Scandrick CB Boise St. (from Bears via Bills & Jaguars)
6 1 (167) Erik Walden LB Middle Tennessee (from Dolphins)
codrutc,un mic comentariu asupra draftului lui dallas?:)multumesc.

cristane
28th April 2008, 01:45
Eu, personal, sint foarte multumit de draftul NYG, mai ales tinind cont de faptul ca in fiecare runda am avut printre ultimele pick-uri. Ne-am rezolvat marile gauri din aparare, dupa plecarile din offseason, iar primii doi alesi, Kenny Phillips (S) si Terrell Thomas (CB) ar putea fi starteri inca de la inceput. Super Mario este un mare talent si un WR ce inainte de Combine era considerat in Top 3. Daca-si rezolva problemele de comportament o sa ajunga departe. Picks 4 si 5, Kell si Goff, sint doi lineback-eri pe care nu-i cunosc deloc (ce pot sa spun, n-am prea urmarit BYU si Vanderbilt anul trecut :D). Pick 6 e Woodson, un QB care ar putea ajunge backup pentru Eli. Sincer, nu ma asteptam sa luam si un QB, dar cum nu am deloc incredere in Carr, ma bucur ca l-au luat. Woodson a fost excelent la Kentucky, si din statistici se observa ca a progresat permanent, de la un an la altul. In fine, ultimul pick, Henderson, DE. Singura zona ce poate ca trebuia intarita este linia ofensiva, dar pina una alta, e bine si-asa.

Cit despre restul draftului, ma surprinde mai ales faptul ca Packers si-au luat 2 QB de mare talent in acelasi draft. Saracul Rodgers, cum s-o simti acum... Brohm si Flynn sint ambii de mare talent, si chiar daca Brohm e considerat mai de viitor, eu unul am mare incredere in Flynn, l-am vazut in multe meciuri anul trecut si m-a impresionat. Sa nu uitam ca i-a condus pe LSU spre titlul suprem in NCAA, e campion en-titre si MVP al finalei :D

One more thing: ma bucur mult ca Brennan si-a gasit echipa. Tare mi-era frica sa nu ramina pe dinafara si sa trebuiasca sa se mute prin Canada sau in arena football. :)

little_earl
28th April 2008, 02:20
andre woodson era dat top 10 pick prin ianuarie ... nu stiu ce a patit de cazut in halul asta, pana in runda 6

Ravens:
Joe Flacco - QB - round 1 - a fost ales cam devreme, dar Ozzie se pare ca auzise de alte echipe care ar fi vrut sa urce undeva la pozitia 20 sa-l aleaga, si asa a facut el trade pt pozitia 18 ... un baiat serios, destept, hard worker, big arm, accurate ... sa speram ca Ozzie nu va da gres nici de data asta cu 1st round pick

Ray Rice - RB - round 2 - e un baiat micut dar cu inima mare ... am vazut clipuri pe youtube si nu se fereste deloc de contact, imi aduce putin cu MJD de la Jaguars ... foarte bine venit, sa mai respire si McGahee un pic

Tavares Gooden - LB - round 3 - vine de la Miami, o sa aiba grija de el Ray pt a ajunge un jucator bun, calitati fizice are ...

Tom Zbikowski - S - round 3 - in afara de Ed Reed si Dawan Landry, cei 2 starteri, n-aveam nici un safety mai de doamne ajuta ... Zbikowski poate chiar sa-i faca ceva concurenta lui Landry mai spre sfarsitul sezonului, sau in viitor ... pana atunci cred ca va rupe la special teams

Oniel Cousins - OG - round 3 - o sa fie back-up anul asta, n-are loc starter, dar de la anul s-ar putea sa plece Jason Brown si cu multa munca ii poate lua locul

Marcus Smith - WR - round 4 - n-am auzit de el ... cred ca a fost luat pt ca nu prea avem receiveri mari in roster ... are 6-2, 221 ... fost running back, 4.5 speed ... sa vedem ce stie

David Hale - OT - round 4 - se pregateste terenul pentru retragerea anticipata a lui J.O. ... o sa fie back-up RT, si pe viitor poate o sa aiba sanse

Haruki Nakamura - FS - round 6 - nu cumva sa fie primul japonez din NFL ... e mic pt un safety, dar daca munceste poate prinde rosterul ca special teams player

Justin Harper - WR - round 7 - 6-4, 200 lbs, 4.33 40 ... mai greu cu route running si agility ... cica sare bine si are maini bunicele

Allen Patrick - RB - round 7 - se va bate in training camp cu Cory Ross si PJ Daniels pt al 3-lea RB in depth chart ... pleaca cu ultima sansa totusi

cred ca e un draft reusit, cu multe pick-uri, multi jucatori care pot ajuta echipa ... mai ales cei din primele 3 runde ... anul asta cred ca cel mai mare impact il va avea Ray Rice

Bronco
28th April 2008, 08:08
Denver BRONCOS draft 2008:

Spre surprinderea mea, nu avem nici un nume "mare" din colegiu... In prima runda au luat un Offensive Tackle, un lucru binevenit, si de ajutor pentru Jay Cutler... Numele lui este Ryan Clady...

In round 2, avem un WR, adesea comparat cu Steve Smith de la Panthers, Eddie Royal, si tinand cont ca nu il mai avem in lot pe Javon Walker, atunci este o miscare buna. Ramane de vazut daca Royal va confirma...

In round 5, desi unul dintre RB mei favoriti din colegii era inca available, Mike Hart, BRONCOS l-au ales pe Ryan Torain. Acum, daca e sa ne luam dupa buna intuitie a lui Shanahan, cu privire la RB draftati, poate ca a fost miscarea cea mai buna...Speram totusi sa ajunga in curtea noastra Hart, si nu la Colts, dar asta e, poate Torain va fi un nou Terrell Davis...(care a fost draftat tot in runda a 5-a in 1995)...

In rest, se pare Shanahan a umplut toate pozitiile necesare, inclusiv la CB (unde imbatranim cu Bly sau Bailey...) si l-au ales pe Jack Williams de la Kent State, un tip foarte rapid, si care intr-o zi iii va lua locul lui unuia dintre cei doi, poate chiar din sezonul 2009...

Acum, ca s-a dus si draftul, ramane sa astept training camp-ul din vara, si sa inceapa sezonul... Playoffs, baby!!! Asta imi doresc...

effect
28th April 2008, 11:18
Se spune ca Tavares Gooden este cel mai bun LB ales in ziua a doua
Si mie imi place Rice , pare un tip inteligent si cu o inima mare
Ozzie spunea acum ca o sa mai mearga dupa 1-2 TE undrafted


Kansas
Dallas
Baltimore
Pittsburgh
Carolina

dupa parerea analistilor au gandit cel mai bine draftul

Sinisther
28th April 2008, 12:06
O zi a 2-a f buna pt Packers...Dan Connor si Reggie Smith s-au dus cum era de asteptat la inceputul rundei 3 dar tot am prins o zi buna.Jermichael Finley TE (6-5,242 pounds)luat in runda a 3-a are maini si viteza excelenta(de slot receiver) plus agresivitate la linia de scrimage

Jeremy Thompson DE - the next KGB...6-4, 264 pounds, sprint de 10yds identic cu cel al lui Chris Long...plus poate adauga inca un 10kg la fizic fara sa piarda din viteza. Mai mult fratele lui Orrin e una din rezervele la postul de OT si joaca in general in practice squad

Josh Sitton OG (6-3, 317 pounds)- ma asteptam sa ia mai multi jucatori care sa poata concura cu Spitz si Colston pt pozitia de Guard in linia ofensiva...Sitton e un run blocker prin excelenta si cred ca il va ajuta f mult pe Rayan Grant....are 3ani de experienta ca si starter in colegiu si a fost omul care l-a ajutat pe Kelvin Smith sa alerge pt 2567 de yarzi si 29TD anul acesta in NCAA....in schimb e un pic cam scund

Breno Giacomini OT (6-7, 303 pounds) - din nou linia ofensiva....nu cred ca va fi inlocuitorul lui Taucher sau Clifton, in schimb la 6-7 si 303 poate adauga lejer inca 30 pounds...mai mult decat atat cred ca a fost ales pt a il ajuta pe Brian Brohm care ca si no 2 va trebui sa conduca practice sqad-ul la drill-urile de pregatire a defensivei inaintea meciurilor, iar Giacomini e colegul lui de facultate de la Louisville. P.S. Jason Spitz draftat acum 2 ani e tot de la Louisville

Matt Flynn QB (6-2 , 213 pounds) - when in doubt... draft a QB asta e filozofia din Green Bay(vezi Hasselback, Brunell, Brooks,Rodgers). Adevarul e ca era nevoie, acuma avem 4 QB de meserie in roster, toti tineri si suficienti WR ca sa dezvoltam cel putin unul din ei in training camp. Flynn sau Nall vor fi taiati sau transferati inaintea inceperii sezonului.... dar ideea e sa iti acoperi nevoile de QB pt training camp

Brett Swain WR (6-0, 194 pounds) - rapid pt runda a 7-a ... as vrea sa cred ca e un nou Donald Driver dar nu prea cred...asa cum am zis...daca ai QB trebuie sa ai si WR care sa prinda mingea in trainig camp .... acum avem mai mult decat suficienti

pick 237(compensatoy) - trade cu Saints pt 6th round pick in 2009 .... sweet deal... cred ca nu a mai ramas nimeni care merita cat de cat pe draft board :D


in concluzie .... de abia astapt sa vad ofensiva iesind pe teren in trips bunch cu Donald Lee, Finley si Nelson tight si Jennings sau Driver wide left si Grant in backfield...si sa vad ce defensiva poate sa ghiceasca daca va fi run sau pass cu 3 oameni tight care pot prinde mingea la fel de bine ca orice WR si sunt suficient de masivi ca sa blocheze un LB sau sa puna la pamant un DB

georgebz
28th April 2008, 16:16
Colts l-au luat pe Tamme de la Kentucky , TE ... era unul din favoritii mei cand ii urmaream pe Kentucky jucand , sincer nici nu ma gandeam sa ajunga la Colts .. acum sa il vedem cat va fi folosit , si cum se va integra

Zabriskie
28th April 2008, 23:06
Erin Henderson a ramas nedraftat. Fratele lui EJ, desi pe site'urile de specialitate era dat printre cei mai bun LB a ramas pe dinafara, zvonurile spun ca din cauze medicale, pentru ca altfel nu se explica. Astazi a fost semnat de Vikings ca UFA.

little_earl
28th April 2008, 23:25
fac si astia ca valencia cu sabin ilie :D a fost adus doar pt ca juca frati'su mai mare acolo

packman_gb
29th April 2008, 22:23
Packers, au facut niste achizitii bune :D, am avut un draft destul de bun. HAPPY!!!

campuscodi
30th April 2008, 03:39
Packers, au facut niste achizitii bune :D, am avut un draft destul de bun. HAPPY!!!
eu nu\s multumit deloc de ei. de cand e mike mccarthy....packers fac drafturi tampite. mike sherman era mult mai experimentat la ales si crescut jucatorii

packman_gb
30th April 2008, 15:51
eu zic ca vor fii destul de buni jucatorii de anu asta draftati, cel putin Brett Swain va fii un foarte bun WR. :D

little_earl
30th April 2008, 16:34
vor fii
dude, seriously ..

o situatie interesanta la giants, care l-au draftat pe andre woodson de la kentucky ... astfel, woodson se va bate cu jared lorenzen, quarter(got)back :D, de asemenea fost jucator la kentucky pt un loc in roster ca al 3-lea QB .. back-up fiind david carr

ravens au trecut si ei la sistemul 2 headed monster :P cand l-au draftat pe ray rice ... numai ca in acest caz thunder nu e rb-ul mai mare, iar lightning nu e rb-ul mai mic, ci invers :P ... mcgahee la 6'0'' si 232 lbs e mai rapid decat rice, care la 5'9'' si 199 lbs e mult mai puternic decat pare, alearga foarte bine behind the tackles, insa nu are breakaway speed

effect
30th April 2008, 17:01
Daca ar fi avut breakaway speed ar fi fost top 10 pick .

packman_gb
1st May 2008, 23:11
Ce credeti, Matt Ryan, va putea face un an bun la Falcons???

Support Matt Ryan!!!

Zabriskie
1st May 2008, 23:21
Mai bine ne intrebai daca isi gaseste Talib ganja in Tampa...
Mai lasa-l draq pe Ryan ca se descurca, earl a sintetizat excelent cum sta treaba cu QB tineri in ziua de azi.

ca sa fiu mai explicit:

1. putini rookie QBs incep sezonul ca starteri (peyton manning)... cei mai multi stau un sezon pe banca, pt a invata de la un veteran (carson palmer) sau sunt pusi starteri undeva la mijlocul sezonului (jay cutler)
2. nici un rookie QB nu va rupe gura targului ... pana si manning, care a aruncat o gramada de yarzi (3700) si de td-uri (26) ca rookie, a aruncat 28 de interceptii si a castigat doar 3 meciuri
3. falcons au una dintre cele mai slabe echipe din nfl, in ceea ce priveste talentul ... michael turner singur n-o sa-l ajute pe ryan
4. daca joaca ryan, o sa-si ia o mare bataie saptamana de saptamana, avand in vedere linia ofensiva din atlanta

r0bby
2nd May 2008, 12:04
Ce aveti toti cu Matt Ryan?It's overrated.

effect
2nd May 2008, 13:54
De fapt e doar unu care are ceva cu Matt Ryan :D . Noi incercam sa-i explicam ca e BUST , dar el nu ne crede :D

packman , little_earl e foarte subtil . Postul ala de mai sus a fost modul lui de a spune ca Matt Ryan e BUST !:cool:

little_earl
2nd May 2008, 14:50
nu zic ca e bust, are sanse sa devina un jucator bun, insa trebuie avuta mare rabdare cu el, si, mai important, trebuie ca falcons sa aiba grija de el ... adica sa construiasca o linie ofensiva de valoare, si sa-i dea cateva arme in ofensiva (de ex. anul asta falcons n-au un TE, iar la WR stau prost .. tin minte ca pe vremea lui vick conduceau liga in pase scapate)

in 2007 s-a vazut adevarata valoare a liniei ofensive din atlanta ... pana atunci parea una dintre cele mai bune, fiindca falcons au fost primii in rushing yards in 2006 ... dar au parut mai buni decat erau datorita lui vick ... vick a alergat peste 1000 de yarzi in 2006, si nu stiu ce merit a avut linia in asta, fara vick erau mediocrii in rushing yards ... la fel, una e sa-l sack-uiesti pe joey harrington, alta sa-l sack-uiesti pe vick, unu sta pe loc, celalalt fuge de tine ... evident ca numarul sack-urilor a crescut cand au avut un QB conventional, iar ryan e la fel ca harrington..

in concluzie, falcons trebuie sa reconstruiasca pana sa-l arunce pe ryan in lupta ... daca-l pun starter din primul an are toate sansele sa devina un bust

Sinisther
2nd May 2008, 17:22
ce vrea lumea sa spuna pe aici si prin alte forumuri si articole, e ca Ryan nu pare sa fie un QB care sa faca diferenta intr-un meci... ca un Manning,Palmer,Brady, Brees, Favre, Vick etc. ... dar asta nu inseamna ca e un bust....nici despre oameni ca Chad Pennngton, Jeff Garcia, Brunell, Kitna, Delhome etc nu se poate spune ca au fost sau sunt bust-uri .... sunt QB care stiu sa conduca un meci facand putin greseli, sunt QB buni, care in zile lor bune pot fi exceptionali...dar nu sunt "difference makers" cand sunt pe teren....nu sunt tipul de QB pt care echipa adversa trebuie sa isi faca un gameplan pt a nu ii permite chiar si intr-o zi mai proasta, sa preia controlul meciului. Ryan nu pare sa fie in categoria asta de elita...dar cine stie....cu timpul ar putea sa prinda 1-2 seoane de ProBowl

little_earl
2nd May 2008, 18:17
ici despre oameni ca Chad Pennngton, Jeff Garcia, Brunell, Kitna, Delhome etc nu se poate spune ca au fost sau sunt bust-uri ....
pai e o diferenta .. in afara de pennington care a fost luat in prima runda, ceilalti au fost ori undrafted ori luati in runde tarzii ... deci n-au cum sa fie considerati bust, pt ca nu s-au investit in ei banii care s-au investit in cei alesi in primele runde

pennington si-a dus echipa in playoff, dar a din cauza accidentarilor n-a ajuns ceea ce se asteapta de la un 1st round pick ... iar anul trecut a fost pus rezerva, in al 8-lea sau an ... deci poate fi considerat un mic bust

si joey harrington a fost ales cu al 3-lea pick overall, la fel ca ryan, insa dupa 6 ani a ajuns un journeyman, cu 3 echipe in ultimii 3 ani ... si nu stiu daca ar putea fi starter pentru 8 echipe in NFL ... daca ryan va ajunge ca harrington va fi considerat clar un bust