PDA

View Full Version : Conference Championships 2008.



Seahawk
14th January 2008, 04:21
Asadar ultimele 4 echipe din NFL ramase in cursa pentru Superbowl sunt :


in NFC:

New York Giants @ Green Bay Packers...

iar in AFC:

San Diego Chargers @ New England Patriots...



Comentarii, barfe si predictii despre aceste 2 meciuri aici.
Asta ca sa fim putin mai organizati...pe 'play-offs' se pierdea repede firul discutiilor.

titans_rulez
14th January 2008, 08:48
recunosc....mi-ar placea un super bowl pats - packers

Sinisther
14th January 2008, 11:19
si eu recunosc.. mi-ar placea un Super Bowl oricine vs Packers :)

cat despre meciul cu Ginats nu o sa fie deloc usor... daca vremea o sa fie tipica pt perioada asta in Green Bay prezic un meci slab pt Eli care nu e chiar obisnuit cu asa ceva... dar Giants au un pass rush la fel de redutabil ca si Packers si un running game periculos ... combinatia Jacobs+Bradshaw poate acoperi o prestatie mai slaba a lui Manning.Avantajul nostru in schimb cred ca e linia defensiva si stilul de alergare a lui Jacobs. Brandon e tipul de RB care alearga "between the tackles" si norocul nostru e ca avem o serie de run stuffers in Rayan Picket, Justin Harrell si Corey Williams ce pot face diferenta, daca il mai aveam si pe Jolly eram asigurati. O alta problema va fi Burress, va fi tinut de Al Harris care are doar 6-1 in comparatie cu 6-5 ai lui Plaxico... daca ii ies pasele lui Eli... Harris o sa aiba o zi grea, totusi sper ca Burress se va "linistii" dupa cateva tackle-uri Bigby style

GO PACK!!!:yeah:

little_earl
14th January 2008, 12:24
doar 6'1''? :D pai nu gasesti 10 cornerbacks de 6'2'' sau mai mult :D

cel mai frumos ar fi un SB intre Patriots si Packers

effect
14th January 2008, 15:43
Si eu sper la un meci Patriots-Packers :D

georgebz
14th January 2008, 15:55
mi-e greu sa ma decid cu cine sa tin in NFC .. adica favoritii mei din NFC sunt Giants , dar nu ii vad in stare sa ii opreasca pe Patriots

deci astea sunt variantele mele :

Chargers - Giants sau Patriots-Packers :)

Cucu
14th January 2008, 16:03
Pats-Packers

Bronco
14th January 2008, 19:22
Sper la un Chargers - Giants...e ceva de genul unei finale inedite, deoarece nimeni nu se asteapta sau mai bine zis nimeni nu se astepta ca aceste 2 echipe sa ajunga asa departe. Pentru Chargers va fi f.greu in Foxborough, iar Pats sunt unstoppable... Cate despre Giants, defensiva lor seama putin cu cea de la sfarsitul anilor 80...cand dominau.... Iar acum, echipa Gigantilor joaca nesperat de bine... Astept rezultatele...:yes:

A.k.a
14th January 2008, 19:55
Exact asa as vrea si eu ca si Red

cycloneclau
14th January 2008, 20:55
Astept cu nerabdare un SB: Pats - Packers, pt ca asa ar mai avea inca o echipa ocazia sa-si incerce norocul impotriva "destinului" ... Pats Perfection. Asa cum si cei de la Jags ziceau ca in sezon n-o avut ocazia sa se intalneasca si ca ar fi putut arata deja acolo de ce sunt in stare, asa sper sa aiba sansa si Packers la asa ceva.

Pe Giants i-am mai batut o data sezonu asta (chiar daca n-o fost asa de usor cum m-as fi asteptat). Dar nu cred ca vor rezista in fata Packers la cum merge tandemul Favre-Grant in momentul asta.

Despre Chargers nu prea am multe de spus, au jucat neasteptat de bine impotriva unei defensive neasteptat de proaste ... culmea culmilor cand ne gandim cat de buni erau Sanders & Co. in sezonul regulat si unde au ajuns in meciul asta. Totul va depinde de presiunea creata de Bolts asupra lui Brady. Ne-o aratat inca o data in meciul cu Jags de ce e in stare atunci cand are timp sa paseze ... 26 din 28 de pass attempts intr-un meci de playoff ... asta spune totul despre el :ok:

dumboss_yo
14th January 2008, 21:33
varianta dorita : SD Chargers - GB Packers
varianta prezisa : NE Patriots - GB Packers
Probabil ca patriotii vor castiga SB-ul si eu cred ca il merita, pentru ca au intr-adevar cea mai teribila ofensiva din istoria NFL ... chiar daca se spune ca "defensiva castiga campionate, ofensiva aduce spectacolul", eu cred ca in New England totul se bazeaza pe ofensiva, pentru ca apararea lasa de dorit in multe momente ;) !

Sinisther
17th January 2008, 18:01
am citit ca Aaron Ross CB de la Giants a participat la antrenamente dupa ce "i-a sarit" in meciul vs Dallas de 2 ori umarul si ca e probabil sa joace duminica cu o protectie de data aceasta.

in alta ordine de idei se pare ca antrenamenul Gigantilor s-a facut la o temperatura de 4 grade C. Prognoza pt meci e Maxima de -13 si minima de -17 :evil:

codrutc
19th January 2008, 08:24
O sa le fie greu la Giants fara cornerbacks, Madison e accidentat iar Ross e la un tackle distanta pentru a fi afara din joc.
Daca e frig nu o sa fie probleme dar daca ninge ca sambata trecuta o sa fie greu pentru linia defensiva a Giants sa ajunga la Favre.
Despre Chargers, am citit ca Rivers ar putea avea chiar ACL rupt partial, desi l-am vazut la TV facand alergari usoare.
Merriman sufera si el de o boala misterioasa, iar Gates se pare ca va fi pe post de cameo, ca si in meciul cu Colts.
Ceea ce mi se pare insa important este si posibila absenta a DT-ului Jamal Williams, unul din cei mai buni in NFL.

Desi surprizele ar fi frumoase nu pot sa ma conving ca ar putea avea loc. Asadar merg si eu tot pe un Pats-Packers in Superbowl.
Din cele 2 posibile surprize as zice totusi ca o victorie a Giants ar avea ceva sanse sa se se implineasca.

SARBU
18th February 2008, 23:49
stie cineva de unde pot download ultimele 5 Super Bowl-uri? sau cele macar in care au jucat patriots?

:ok:

mtfk
19th February 2008, 00:17
leech.tenyardtorrents.com pt alte intrebari foloseste OFFTOPIC Threads (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=9725&page=84) :))