PDA

View Full Version : Gigi Mulţescu a semnat pentru trei sezoane



razwan_vs
5th July 2006, 16:57
Gheorghe Mulţescu a fost numit, astăzi, īn funţia de manager general la CS Vaslui, cu care a semnat un contract pe trei sezoane, avānd ca obiectiv cāştigarea Cupei Romāniei şi clasarea īn primele zece locuri ale campionatului.

Gheorghe Mulţescu spune că la echipă trebuie rezolvate foarte multe probleme īn decurs de trei săptămāni. "Lotul este decimat, dar va fi completat īn aşa fel īncāt să avem doi jucători pe post, pentru a avea concurenţă. Īn momentul de faţă alergăm după jucători", a completat noul manager general ale echipei vasluiene.

Mulţescu a menţionat că gruparea moldavă va transfera o serie de jucători, printre care şi un sārb care a evoluat la Lokomotiv Moscova şi Borussia Dortmund. "Vom aduce patru străini, printre care doi sārbi, iar unul dintre ei a jucat la Lokomotiv Moscova şi Borussia Dortmund. Nu vreau să fac public numele lor, ca să nu le crească preţul. Voi promova jucătorii tineri cu care să reconstruiesc echipa. Īn maxim o săptămānă se va completa lotul", a adăugat antrenorul.

Mulţescu a spus că unul dintre motivele pentru care a ales să vină la Vaslui este prietenia care īl leagă de fostul finanţator, Adrian Porumboiu. "Prietenia foarte veche care mă leagă cu Adrian Porumboiu m-a făcut să vin aici. Am discutat cu el cu o săptămānă īnaintea campionatului trecut, pentru venirea mea la Vaslui", a spus Mulţescu, care a precizat că īn maxim un an īl va convinge pe Adrian Porumboiu, prin rezultatele obţinute, să revină alături de echipă.

Singurul jucător care a semnat cu FC Vaslui este fundaşul Ivan Laurenţiu, transferat de la Dacia Unirea, care a semnat un contract pe doi ani.

fcvs
6th July 2006, 16:06
FC Vaslui... steaua...

poliis
9th July 2006, 16:44
razvan_vs ... nu prea se leaga semnatura ta cu ce scrie in dreptul echipei favorite
hotaraste-te!

Vlad
9th July 2006, 18:52
Da Multescu la Vaslui, cu el moldovenii nu vor retrograda, dar mi se par cam greu de realizat obiectivele: Cupa si primele 10 locuri.
Oricum la Sportul s-a descurcat foarte bine, de ce n-ar face-o si aici.

BrasovFans
11th July 2006, 21:54
Fostul tehnician al "stegarilor" si al "studentilor" va incerca sa mentina echipa in Liga 1... dar va trebui sa fie sustinut si de catre conducerea clubului... si in primul rand sa aiba jucatori pe care sa se bazeze.