PDA

View Full Version : Editia a IX-a Grupa B



georgebz
13th January 2008, 17:00
Grupa B

[B]

mtfk 5-0 ( Rams , Dolphins , Jaguars , Cardinals , Raiders )
georgebz 3-2 ( Bengals , Packers , Eagles , Saints , Colts )
stefanh 2-2 ( Packers , Colts , Patriots , Bengals )
dyna_boom 2-2 ( Ravens , Seahawks , Cowboys , Eagles )
cojanu 1-3 ( Cardinals , Steelers , Broncos , Chargers )
cristy_xtreme 0-4 ( Rams , Chargers , Packers , Colts)



Regulamentul detaliat il gasiti aici : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=83256

georgebz
13th January 2008, 17:04
saptamana 1 incepe acum si se va termina pe 20.01.2008 la ora 23:59 ( in intervalul asta trebuie sa jucati minim 2 meciuri )

ID-urile de YM o sa le trimit fiecaruia pe Messenger .

georgebz
15th January 2008, 20:40
georgebz [ Bengals ] - cristy_xtreme [ Rams ] 16-14



in primele 3 sferturi am condus meciul autoritar , cu 6 INT , dar cristy s-a aparat foarte bine si nu am reusit decat 3FG+1TD ... in al 4-lea si-a revenit , a dat 2 TD , si daca nu converteam un 3rd&10 avea sanse chiar sa ma bata

georgebz
16th January 2008, 14:06
georgebz [ Packers ] - dyna_boom [ Ravens ] 21-14


pe la jumatatea sfertului 3 aveam 14-0 si mingea in RedZone-ul lui ... dar a urmat o INT data pe care a returnat-o pt TD , si apoi inca o INt pe care a returnat-o pana la linia mea de 1 yard ... si uite asa repede se facu 14-14 .... am reusit un drive de vreo 80 yarzi si am reusit sa preiau conducerea ... cu 30 secunde ramase a avut 1st down la linia mea de 2 yarzi , dar din 4 atacuri nu a reusit sa mercheze si sa egaleze scorul ... daca era putin mai inspirat intram cu siguranta in OT

Zabriskie
16th January 2008, 18:53
Cat de tari ar fi Packers actualizati, cu Grant, Bigby cu viteza si tackle, guarzii mai buni, Jennings...

georgebz
16th January 2008, 19:25
de cand astept si eu un Update .. in fiecare saptamana incerc .. dar se pare ca pentru PC nu prea isi mai dau interesul

dumboss_yo
16th January 2008, 20:17
daca excludem meciul cu Chargers, defensiva potcoavelor ar trebui sa fie si ea cu ceva mai mult de 69 Overall (parca atat are) :(

mtfk
16th January 2008, 20:30
RAMS vs. EAGLES
17-14 OT
(eu vs. georgebz)

meci interesant.

georgebz
16th January 2008, 20:42
mda ...interesant ... ai avut noroc cu caru' ... si stii tu de ce sunt suparat ;)

mtfk
16th January 2008, 23:03
CHARGERS vs. DOLPHINS
14-50
(cristy_extreme vs. mtfk)

cristy a dat 2tduri fff frumoase, unul de vreo 66y si un fake in redzone catre gates, amazing

look@1st pic

georgebz
16th January 2008, 23:22
:happy si la scorul asta ai mers de 3 ori la 4th down :yeah:

mtfk
16th January 2008, 23:27
tineam mortis sa aiba fiecare cate o pasa de td:D

Oqs
16th January 2008, 23:29
CHARGERS vs. DOLPHINS
14-50
(cristy_extreme vs. mtfk)

cristy a dat 2tduri fff frumoase, unul de vreo 66y si un fake in redzone catre gates, amazing

look@1st pic

wtf?!?....asta e meci la all-madden?

georgebz
16th January 2008, 23:35
tineam mortis sa aiba fiecare cate o pasa de td:D


daca nu l-ai pus si pe Green reciever .. n-ai facut nici o treaba :drak:

mtfk
16th January 2008, 23:51
:)) era sa fac 1 st down by run cu el:P in sf 4, cei 7y de la run sunt facuti de el:> e d apreciat

georgebz
17th January 2008, 19:49
georgebz [ Saints ] - stefanh [ Packers ] 21-35


am facut fumble la prima faza pe care l-a recuperat ... a dat TD ... apoi la return iar fumble recuperat de el .. a dat TD ... deci practic meciu a inceput de la 14-0 ... a condus apoi cu 21-0 dar am reusit sa revin si sa egalez ... pe final a mai dat un TD , Colston a avut un drop de zile mari la care puteam sa egalez .. dar am facut turnovers si apoi in ultima secunda mi-a mai dat un TD ... prea mult ghinion intr-un singur meci :headbang:

dyna_boom
18th January 2008, 00:53
apararea sh conexiunea au facut diferenta..de fapt singurele puncte ale intalnirii reprezinta o interceptie pentru 40 yarzi returnata in TD...sh binenteles florin a optat pt o ekipa mai slaba in timp ce dyna a irosit o foarte buna alegere pt fazele superioare ale competitiei(kiar nu inteleg de ce nimeni nu e fan seahawks:shocked::shocked:)... de remarcat k duo-ul strong-alexander a facut fata cu brio:yeah:...asta dak mai avea cineva indoieli..km atat despre un meci nu foarte spectaculos sh disputat nu in cele mai ideale conditii..dar pt dyna va avea intotdeauna o semnificatie deosebita fiind prima victorie in OLS madden:):)

georgebz
18th January 2008, 01:43
felicitari ;)

mtfk
18th January 2008, 15:06
minunat, cu stefanh si dyna nu merge sa ma conectez...

mtfk
26th January 2008, 21:23
george ce idee ai pt grupa noastra? mie nu imi merge sa joc cu 2 oameni, cu florin merge sacadat, din ce am inteles meciul lui cu dyna a fost la fel...

georgebz
26th January 2008, 22:16
ati incercat si cu Hamachi ?

mtfk
26th January 2008, 22:27
cu dyna, dar nu se conecteaza... si cu florin cred ca la fel ar merge.. prin hamachi nu mi se pare mare diferenta fata de direct ip si in + cand mai jucam cu hamachi se misca mult mai sacadat decat prin direct ip

georgebz
26th January 2008, 23:12
florin are cu toti problema acum , dar a zis ca isi schimba zilele astea providerul si poate va fi OK

cu dyna nush ce sa zic ... cu stefanh poti incerca Hamachi poate merge

mtfk
27th January 2008, 17:45
STEELERS vs. JAGUARS
25-45
(cojanu vs. eu)

Un meci frumos, a lot of windows from the steelers defense..

& we probably made a new MADDEN NFL RECORD, longest play from scrimmage 98y pass from Garrard to M. J. D.

mtfk
31st January 2008, 00:46
COLTS vs. CARDINALS
13-38
(stefanh vs eu)

notin' fancy

mtfk
1st February 2008, 00:37
COWBOYS vs. RAIDERS
0-57
(dyna vs eu)

meci jucat impotriva unui om care nu voia sa castige...

georgebz
1st February 2008, 01:17
cum ati reusit sa jucati pana la urma ?

dumboss_yo
1st February 2008, 10:29
cum adica nu vroia sa castige ?

mtfk
1st February 2008, 13:19
george: sia formatat calculatorul
dumobss: dak la primele posesii ale meciului te afli in redzoneul tau... si in loc sa dai punt la 4th and x incerci sa faci un 1st down ti se pare ca ai vrea sa castige? + ca asa a continuat tot meciul:(

dumboss_yo
1st February 2008, 14:06
aham...inteleg...eh, e dreptul fiecaruia sa adopte ce tactica doreste....daca el a crezut de fiecare data ca poate obtine first down-ul, nu ai ce sa ii reprosezi, ci sa te feliciti ca l-ai oprit si ai obtinut o pozitie foarte buna :).

cojanu
3rd February 2008, 18:43
Cristy_extreme vs cojanu
17 - 37

un meci cu foarte multe turnovers
6 din partea mea ( din care vreo 3 fumbleuri travis henry )
8 din partea lui ( toate interceptii ) ( 2 bailey, 2 lynch , 1 bly - returnata pt td)

un meci frumos

MvP - Javon Walker - 3 TD ( puteti sa va uitati in log pt cate recepti a avut , parca 4 :)) )

georgebz
4th February 2008, 18:13
si in grupa asta va rog baieti sa incercati sa mai jucati din meciuri :)

stefanh
5th February 2008, 12:54
un meci pe care a trebuit sa-l joc cu patriotii....chiar dak nu vroiam..dar pt potcoave trebuia o echipa p masura..cel mai important moment al jocului a fost in a doua repriza....la scoru de 7-3 pt cristy...aveam posesie si 3rd&long dupa un sack..in 20-u propriu..l-am vazut pe moss in single coverage..i-am dat un hot route direct inainte...si intradevar nu a avut probleme in beating the coverage pt TD.De atunci cristy a inceput sa se grabeasca sa faca mai multe greseli...a incercat un fake la punt....cand mai avea vreo 6 yarzi...nereusit...si incet incet...moss a mai prins un TD...watson si el unu...un fg...si asta a fost....MVP: R. Moss -2TD 123 yd...6 catches

georgebz
5th February 2008, 21:44
miercuri/joi sunt ultimele 2 zile in care se mai poate juca ... asa ca incercati sa va terminati meciuriile

dyna_boom
5th February 2008, 23:01
...un meci bun...multe turnovers de partea tigrilor,dar sh una kre sa soldat cu un fumble..sa fie lectie bine invatata de acum incolo mai bine te culci cu ea la paamnt decat sa regreti..scoru a fost deskis printr-un kick marca akers..a urmat un td pt bengals..td westbrook..sh km asta era scoru la pauza..repriza a 2 a inceput printr-o interceptie mcnabb..a urmat una la palmer kre sa soldat cu un fumble recuperat de bengals(pierdusera posesia doar pt cateva secunde)...td bengals......un drive bun in kre rolu cel mai mare la avut o receptie a lui westbrook de vreo 30 yarzi..rushing td mcnabb...sh aici am km dato in bara pt k extra-pointu a fost ratat..16-14 la inceputu sfertului 4 sh totu statea n defensiva remarcabila kre pana atunci produsese vreo 4 interceptii...in fine na fost sa fie sa apropiat suficient pt kick...preluase conducerea doar pt k a ratat ackers extrapointu..ssh nu mai ramaneau decat 2 min..nu a mai functionat nici returnu sh am fost oprit pe la linia d 18..1 min sh ceva sh nk cel putin 52 yarzi(makr un kick)...uite k a iesit bien sh cu 17 sec la linia de 29 a lui,3 & 4,am optat pt un kick...in urma ratarii de la extra point a fost un moment de totu sau nimic...iar stangu lui ackers de data asta na dat gres..

georgebz
7th February 2008, 02:16
georgebz [ Colts ] - cojanu [ Chargers ] 16-10

am inceput bine , am avut noroc cu 2 fumble recuperate .... aconduceam cu 16-0 dar a revenit si chiar putea sa castige dupa ce a recuperat un fumble :) ... jocul nu s-a jucat in conditii optime datorita conexiunii

cojanu
7th February 2008, 03:11
a fost 16-12 scoru :D

georgebz
7th February 2008, 08:24
corect .. sorry ... uitasem d meci , mi-am adus aminte inainte sa ma culc :D

georgebz
8th February 2008, 01:57
din grupa asta merg mai departe : mtfk , georgebz

( i-am luat in considerare doar pe cei ce si-au jucat toate meciurile )