PDA

View Full Version : Cluj-Napoca Crimson Dragons



Frozenfire
12th January 2008, 19:11
Cluj-Napoca Crimson Dragons. Acesta e numele nostru. Suntem o echipa de fotbal american din Cluj-Napoca( presupun ca ti-ai dat seama dupa nume, desi nu era usor). Daca esti interesat, pasionat de fotbalul american sau doar vrei sa practici un sport, haide. Tinem antrenamentele in Parcul Cetatuia. Antrenamentele nu au un orar stabilit, mai ales ca acum vremea e mizerabila. Important e spiritul de echipa si sa-ti lasi orgoliul si egoismul acasa. Totul pentru echipa, liderul e secundar.

Dani3l
12th January 2008, 19:12
:happy:happy:happy:happy:happy Ce nume....Crimson?!:happy:happy:happy:happy Cum naiba ati ales numele asta?!:happy

Frozenfire
12th January 2008, 19:19
doare sa fi ca tine?

georgebz
12th January 2008, 19:23
original nume pentru o echipa .. de la ce vine .. joc ?

Dani3l
12th January 2008, 19:24
george te risti...o sa te ia si pe tine cu "doare sa fi ca tine?"adevaru-i ca,replica e pe masura numelui echipei...:happy

georgebz
12th January 2008, 19:26
sper sa nu ma risc , dar am dat pe google si cam asta am inteles eu .. ca e un joc mai vechi :)

Dani3l
12th January 2008, 19:27
Totusi...sa dai numele unei echipe dupa un joc?!:happy o fi ceva game addicted..toata ziua cu nasul in monitor!:happy

Frozenfire
12th January 2008, 19:29
=)) se pare ca e mai bine dupa un film ca altii =))

Frozenfire
12th January 2008, 19:31
Apropo, e doar o coincidenta ca exista un asemenea joc. Dar e amuzant cat de curiosi sunt unii :))

Zabriskie
12th January 2008, 19:33
Daniel, termina cu aberatiile, numele e simpatic, asa sunt numele la fotbal, sau era mai misto powerpuff girls?
Succes cu echipa, ce e cel mai important e ca fenomenul creste intr-o tara in care acest sport nu e bagat in seama.

georgebz
12th January 2008, 19:34
Apropo, e doar o coincidenta ca exista un asemenea joc. Dar e amuzant cat de curios sunt unii :))


coincidenta .. dar trebuie sa te fi inspirat de undeva cand ai ales numele .. nu ?

atunci de la ce vine ?

Dani3l
12th January 2008, 19:36
Daniel, termina cu aberatiile, numele e simpatic, asa sunt numele la fotbal, sau era mai misto powerpuff girls?
Succes cu echipa, ce e cel mai important e ca fenomenul creste intr-o tara in care acest sport nu e bagat in seama.

Zabri,permite-mi sa am alta parere decat a ta...se poate?!Te rog eu frumos...:rolleyes: Numele echipei mi se pare penibil.Se putea alege un nume care sa reprezinte catusi de putin acest oras.Amin.

Sinisther
12th January 2008, 19:40
imi pare rau ca nu e pe placul lui Dani3l... de fapt nu imi pare rau pt ca nu am de ce

Cat despre nume a fost ales prin vot dintr-o multime de optiuni de catre membrii echipei ceea ce mi se pare extrem de corect si nu vine de la nici un joc...de fapt nici unul dintre cei prezenti nu cred ca erau constienti de existenta unui asemenea joc. Daca la unii le pare ciudat...desi nu vad de ce.... sa nu uitam de Barcelona Dragons... echipa care a participat in NFL Europe participand in 4 World Bowl-uri, castigand unul dintre ele in 1997... deci numele nu e chiar asa de extrem

acuma sa revin la subiectul Dani3l .... te-am anuntat de existenta echipei si te-am invitat calduros la o discutie. Ai refuzat pt ca se pare ca nu ai simtul umorului. Te-ai suparat pt ca pe un alt thread ti-am spus in gluma "Cowboy Male Cheerleader" ... era doar o gluma ... daca nu ai inteles imi pare rau...sper sa iti schimbi parerea si sa o iei mai moale

Sinisther
12th January 2008, 19:43
coincidenta .. dar trebuie sa te fi inspirat de undeva cand ai ales numele .. nu ?

atunci de la ce vine ?

nu pot spune ca vine de la ceva anume... Dragons a fost una din propuneri care a primit mai multe voturi. Am hotart sa adaugam Crimson pt a da o anumita sonoritate numelui printr-o aliteratie Cluj-Crimson

georgebz
12th January 2008, 19:44
am inteles

anthynidiany
12th January 2008, 20:57
Nu mi se pare nici mie bun numele pt echipa .... E numele orasului si un cuvant DOAR UNUL

Daca era Cluj-Napoca Dragons ??

Oricum Iasul va avea cel mai tare nume :D

Dragosh-Razvan
12th January 2008, 20:58
Bine, bine, sa lasam astea acum.
Sa intelegem ca e o echipa de Street Football mai mult, nu ?
Mde, daca ar mai rasari echipe prin alte orase mari, o "sesizare" la Ambasada Americii sau direct la un club de "dincolo" s-ar lasa, cred, si cu ceva ehipamente, sponsorizari.
Mai mult pentru promovarea sportului lor national ar face-o si am auzit ca au mai facut de astea prin alte colturi ale lumii.
Dar sa percutam si noi, nu asa, cu o floare la Cluj.
Pe langa cluburile de rugby ar fi o chestie propice.
La cat de ghiogari si frustrati suntem, rupem Liga Europeana.
Sa dea Domnul sa mai fie si alte echipe. Cat mai multe.
Am fost si eu acum pe warriors.ro
CE MISTO !!!
Aveti si echipamente. Eiii,.... ceva se misca pe aici.

Stima.

Seahawk
13th January 2008, 18:58
coincidenta .. dar trebuie sa te fi inspirat de undeva cand ai ales numele .. nu ?

atunci de la ce vine ?

Crimson s a strong, bright, deep red color combined with some blue, resulting in a tiny degree of purple. It is originally the color of the dye produced from a scale insect, Kermes vermilio, but the name is now also used for slightly bluish-red colors in general that are between red and rose.



Dani3l, iar esti offtopic tati. Una la mana... Doi - citeste regulamentul si vezi ce inseamna 'trolling'. Nu are nimic daca ai o parere diferita, ci felul in care ti-o exprimi conteaza. Oricum degeaba incerc eu sa-ti explic anumite lucruri ca oricum tu nu intelegi...
Oare alte lucruri mai bune de facut nu ai?


Si ca sa mai rad inca odata de tine... dupa periplul care l-ai avut pe celalalt thread... in care ti-am dovedit cat de incapabil poti fii uneori ia te uita:

crimson - http://en.wikipedia.org/wiki/Crimson
E clar ca habar n-ai multe lucruri. Dar nu le mai da pe afara ;)
Cum e posibil sa afirmi ca ei s-au numit dupa acel joc? Logic e posibil, cand nu ai cunostinte.

Asa ca te mai rog inca odata frumos sa te mai gandesti de 2-3 ori inainte sa postezi pe aici... :rolleyes:
Te-am mai avertizat de 2-3 ori... ai grija :great:

r0bby
17th January 2008, 10:13
Desi nu prea ma atrage numele,va urez succes.

Frozenfire
17th January 2008, 12:56
Thanks. Acum ca intelege toata lumea ce inseamna Crimson, precum si faptul ca exista coincidente multe, iar in Romania se pare ca anumite persoane cred in teorii conspirative, in sfarsit putem reveni la ce conteaza, sportul. Way to go Hawk.

cosmin_vs
17th January 2008, 21:40
Hei.....felicitari pt. nume nu e chiar asa de rau, oricum e destul de indraznet ;)

Frozenfire
17th January 2008, 22:59
In sfarsit, someone with balls.

ik2xnw
31st January 2008, 18:20
Salutam cu pozitivitate initiativa voastra, de la Constanta! Succes!

M.I.
7th March 2008, 11:59
numele e haios...ma rog!noroc(o sa aveti nevoie de el,mai ales daca faceti un meci cu noi,warriors)

Mr. White
19th March 2008, 23:12
Buna seara baietilor de la Cluj.
Vreau sa va rog sa-mi dati un mail pe: headcoach@warriors.ro

Am o chestie care s-ar putea sa va ajute un pic. Astept un mail.
peace


Si, pentru D-nul Jmekeru, inainte de a va exprima din partea Clubului Warriors, v-as ruga sa va prezentati macar la un antrenament...sa facem cunostinta :)

O seara buna.

campuscodi
22nd March 2008, 20:05
Bravo baieti.... acum sa vedem si poze de la antrenamente.

luchiann_cj
11th May 2008, 09:50
poze o sa fie adaugate curand
avem poze
trebuie doar sa le adaugam
cat de curand o sa le pun

luchiann_cj
19th May 2008, 23:42
oki am revenit : cu pozele de la antrenament
le-am pus pe un sait : www.luchiann.20m.com

UFO
28th May 2008, 11:43
looking good....vad ca aveti si majoreta :))

L.E.: la ultima poza....ce faceai cu mingea aia??? :))

Sinisther
28th May 2008, 12:35
L.E.: la ultima poza....ce faceai cu mingea aia??? :))

am facut si unele exercitii de kick-return :D ... el era kicker-ul :)

campuscodi
28th May 2008, 13:06
Foarte tari prosoapele :P

NYG
15th June 2008, 13:40
pozele mele preferate =))))))):lol:

campuscodi
15th June 2008, 18:59
Haide U !!!

cizu
24th June 2008, 15:53
..cine poate sa ma ajute cu ceva? ..caut sa downloadez ceva meciuri din NFL sau macar sa le vad in streaming pe net...astept raspuns

georgebz
24th June 2008, 16:00
www.tenyardtorrents.com ( deocamdata nu cred ca merge )
www.sportbit.org
www.demonid.com

Sinisther
24th June 2008, 17:21
..cine poate sa ma ajute cu ceva? ..caut sa downloadez ceva meciuri din NFL sau macar sa le vad in streaming pe net...astept raspuns

esti cumva din Cluj? .... daca da si vrei sa te alaturi echipei da-mi un add la ID-ul de Y! messenger ca sa discutam

Frozenfire
29th July 2008, 23:10
NU am mai postat nimic deoarece am fost ocupati cu antrenamente zilnice, iar eu si cu parasutism de performanta si cu multe altele. ORARUL de antrenamente pentru vara e: LUNI ora 18:00, MARTI ora 10:30, Miercuri ora 18:00, Joi ora 10:30, Vineri ora 18:00, Sambata ora 10:30. locatia deocamdata e parcul cetatuia.

Frozenfire
29th July 2008, 23:12
Acum lucrez impreuna cu decanatul facultatii mele pentru a primi aprobarea de a ne antrena si juca pe un teren excelent de rugby, din parcul Babes. Urmeaza sa primim in cursul lunii August echipamente complete de fotbal american. Iar in aceeasi luna daca nu pana la sfarsitul lunii septembrie vom finaliza asociatia sportiva Crimson Dragons.

Bogdan.Tudor
30th July 2008, 09:15
felicitari
taceti si faceti
cand veniti sa facem un amical la Bucuresti?
Ar fi bine de vazut pe ce echipe ne putem baza sa organizam acel campionat pe care il visam.
Bafta

Frozenfire
30th July 2008, 16:29
Multumim. Si noi abia asteptam primul meci oficial sub culorile echipei Crimson Dragons. Cat mai curand sper sa jucam cu una din echipele din Romania. Sper sa avem toti echipamente si sa facem un turneu. Oricum cel mai curand undeva prin septembrie-octombrie vom putea vorbi de un meci. Insa privesc cu incredere spre viitor.

Frozenfire
30th July 2008, 16:31
Am discutat atat cu decanatul facultatii mele cat si cu decanatul facultatii de sport, ne-a oferit suportul cel putin moral si antrenorul echipei de rugby seniori, urmeaza ca maine dimineata sa finalizam tratativele pentru acel teren mult asteptat de rugby.

Frozenfire
30th July 2008, 16:35
Inca un lucru. Am observat ca in multe locuri si site-uri echipa noastra nu a fost mentionata. Imi pare rau sa observ ca nu ni se acorda creditul pe care il meritam. Iasiul insa are un site excelent si complet, acolo sunt trecute toate cele 6 echipe de fotbal american din tara.

Bogdan.Tudor
30th July 2008, 18:22
cand aveti varianta noua de site gata o sa va trecem si noi linkul. cred ca nu va trecut nimeni pentru ca nu s-a mai stiut nimic de voi de ceva vreme

georgebz
30th July 2008, 18:40
nu vreau sa fi rautacios ... dar nu vad ce rost ar avea sa mentioneze cineva un site care are doar acest text pe prima pagina

"Tatal Nostru Care Esti Pe Internet, Sfinteasca-se Rooturile Tale, Fie Fibra Ta Optica, Faca-se Conexiunea Ta. Precum La Aia Cu Antene, Asa Si La Noi Cu Modemu'.Viteza Noastra Pe Care O Prindem Doar Noaptea Dane-o Si Pe Vreme De Zi Si Ne Iarta Conturile Noastre Pirat Precum Si Noi Iertam Facturile Providerilor Nostri. Si Nu Ne Duce Pe Noi Spre Flood Si Ne Izbaveste De Lag. Admin !"

:D

in rest felicitari pentru progresele pe care le faceti ;)

Sinisther
30th July 2008, 23:04
ai dreptate .... sincer nici nu credeam ca e activ link-ul ala pe care unul dintre noi a pus ceva poze(ca nu se poate numi site). Eu trbuia sa ma ocup de el dar am cam tot amanat-o ..... dar o sa fie pusa in curand o versiune beta a site-ului oficial :D

Cat despre ce a spus FrozenFire....se referea la faptul ca nu suntem mentionati pe site-urile celorlalte echipe .... chiar daca nu exista inca pagina un rand cu Crimson Dragons fara link se putea pune :ok:

Frozenfire
30th July 2008, 23:29
Exact! :)

Frozenfire
14th August 2008, 21:31
Am primit primele echipamente azi si am facut primul antrenament cu echipamente azi. Urmeaza sa mai primim cateva in decursul urmatoarei luni. Sunt sanse importante sa amenajam un teren cu marcaje permanente de fotbal american.

campuscodi
14th August 2008, 23:29
Cum ati cumparat echipamentele. Din banii vostri sau sponsorizari ? Aveti ceva organizat legal ?

georgebz
14th August 2008, 23:49
Am primit primele echipamente azi

cate echipamente aveti ?

Sinisther
15th August 2008, 09:13
Echipamentele au fost achizitionate pe banii proprii. Momentan nu avem sponsorizari pt ca nu exista inca asociatie sportiva sau nonprofit(in functie de cum ne vom organiza).

Terenul,obtinut prin eforturile lui Dani(Frozenfire) .. am inteles de la el ....pt ca nu l-am vazut inca ca e undeva la iesire din Cluj ... fara "porti" pt FG... dar care nu sunt vitale momentan ... dar fiind gratis,drept, si cu iarba suficient de deasa pt a practica sporturi... si avand posibilitatea sa il marcam e o afacere excelenta.

r0bby
15th August 2008, 13:07
Felicitari!
Cati oameni sunteti cu echipamente?

Frozenfire
15th August 2008, 23:18
Multumim. Avem deocamdata 3(Trei) echipamente in cap si in coada. Sper sa avem cat mai curand 6. ca pana in octombrie-noiembrie sa avem 9, daca nu 11. Repet, privesc cu mare incredere spre viitor.

Mr. White
20th August 2008, 00:06
Felicitari baieti. Sper sa faceti rost de mai multe echipamente cand mai curand si sa incepeti "adevaratele antrenamente". Credeti-ma...are rost sa depuneti acel efort...noi nu am regretat o secunda...

Welcome to the FAMILY Dragons...

With respect,
Seremet Roman

Bucharest Warriors

Frozenfire
20th August 2008, 22:59
Multumim! Abia astept sa fim mai multe echipe in tara cu echipamente, sa jucam un campionat neoficial pana una alta, daca nu amicale. Caci de aceea ne antrenam, de aceea am inceput sa formez echipa. Sa joc fotbal american. Ma gandesc sa jucam cat mai curand un amical cu una din echipele care au deja echipamente, daca au disponibilitatea.

Cluj-Napoca Crimson Dragons.

Mr. White
21st August 2008, 22:40
Noi va asteptam in orice moment. Doar spuneti-ne ca vreti...si organizam.

Seremet Roman
Bucharest Warriors

BAK
29th August 2008, 02:15
pacat ca pana in iarna nu pot sa vin in Cluj ( scoala ...deh...)...as participa si eu la antrenamente...sau chiar si la niste jocuri ( decembrie in Romania e dezastru)...asa imi pot distruge genunchii si pe alte terenuri decat cele din texas....

btw, cate persoane aveti la antrenamente? aveti o metoda de recrutare? adica macar asa prin scoli si pe la universitati sa lipiti niste afise?

Sinisther
29th August 2008, 12:08
Antrenamentele desfasurandu-se zilnic pe perioada verii media de persoane e undeva la 8 oameni ... daca le-am mai rarefia cred ca am avea pt un 6 vs 6 ... poate chiar pt un 7 pe 7 cam de 3 ori pe sapt. Problema e ca lumea are serviciu sau e plecata in concediu ...altii nu sunt din cluj...etc. In ultima vreme am facut mai multe anternamente de conditie fizica ceea ce a indepartat pe unii ca nr de antrenamente/sapt ... dar trebuie facute si astea da nu vrem ca lumea sa moara pe teren dupa un sfert de joc.

Ca si recrutare ... e greu de facut cand exista doar 3 echipamente... speram 6 pe sf lui septembrie. Afise am pus si in oras ... si o sa punem si in zonele campusurilor universitare(scoala incepe in octombrie) ... asa ca pe langa cele de mai sus mai e politica "hai ca o sa iti placa" la prieteni si cunostinte.

Frozenfire
18th September 2008, 14:28
Salut! Am obtinut prima sponsorizare a echipei Crimson Dragons: Aeroclubul Traian Darjan din Cluj-Napoca ne sponsorizeaza cu un teren pe care il vom marca zilele urmatoare si unde vom instala T-uri. Am demarat procedurile pentru intocmirea actelor de infiintare a Asociatiei Sportive.

A.k.a
18th September 2008, 14:46
Felicitari!

TampaBoy
19th September 2008, 10:53
bravo!:yes:felicitari!tineti-o tot asa !

ik2xnw
1st October 2008, 19:04
Felicitari de la Sharks:yeah:
Ati gasit pe cineva care are incredere in voi si in acest Sport. Foarte bine! Complimente!

John_Otto
12th October 2008, 08:29
Felicitarile mele baieti pentru realizarile voastre.Nu e usor sa obtii un teren si deja aveti cam jumate din ce-i trebuie unei echipe.Succes in continuare.
PACE!

brettfavre
15th October 2008, 00:54
Bravo baieti. Ne vedem pe teren (al vostru)

Frozenfire
20th October 2008, 14:27
Sincere Multumiri. Va asteptam peste 3-4 saptamani sa sustinem scrimmage-uri, poate chiar meciuri oficiale pe terenul nostru. urmeaza sa ne mai vina acum cateva echipamente, iar in noiembrie alte 4-5. Avem nevoie de mai multe echipamente sa putem creste mai departe, acele cateva care le avem nu ne mai ajung. Daniel Danciu - Crimson Dragons.

Sinisther
24th October 2008, 15:36
Dupa cum au vazut unii dintre voi site-ul nostru este in cele din urma, in sfarsit si dupa lungi asteptari online.In zilele urmatoare si va actualiza si sper sa aiba o baza stabila cat mai repede.Materialul care se va gasi pe site e inca in curs de sortare de aceea in unele sectiuni continutul lipseste cu desavarsire. Nu vroiam sa fac oficiala "lansarea lui la apa" decat dupa ce exista continut peste tot, dar am vazut ca au existat add request-uri la forum din partea membrilor celorlalte echipe. Asta nu e rau de loc insa nu s-a stabilit rolul forumului si cel al blog-ului...daca forumul site-ului o sa fi un loc Privat ... doar pt membrii echipei sau un loc public. Asa ca va rog sa nu va suparati daca nu o sa primiti accept la add request-ul de la forum in urmatorele ore.Pe Blog vor aparea cat de curand primele postari si sper sa cuprinda o gama cat mai larga de teme ... asta in cazul in care Forum-ul va ramane privat. Voi revenii cat de curand cu detalii

Thanks ... si nu uitati www.crimsondragons.info :P

Raven Jaguar
24th October 2008, 20:27
Felicitari baieti!Imi place,good job si sa o tineti tot asa sa progresam cu totii!:)

Frozenfire
20th December 2008, 00:44
Am mai primit un echipament, iar peste sarbatori vrem sa ne mai luam inca vreo 6-7. Sper sa avem in ianuarie 11 echipamente. Terenul va fi gata prin martie pentru meciuri oficiale. Deci, cel tarziu in martie vrem sa sustinem primul nostru meci oficial 11 vs 11. Felicitari Predatorilor!
Sarbatori Fericite pasionatilor de fotbal american! Si un an nou plin de echipamente, meciuri, victorii si oportunitati! Dragoni, rechini, septari, predatori si razboinici si toti ce mai sunt prin regat stele, lupi , vikingi si ce-o mai fi.

Daniel.
C N C D.

cojanu
20th December 2008, 13:05
Noi suntem disponibili pentru un meci aproape oricand, doar sa ne anuntati cand puteti !

UFO
20th December 2008, 18:44
felicitari Dragons.... la cat mai multe echipamente si jucatori ;) si sa ne vedem cu placere pe terenul vostru cel nou!

il_dotore
30th October 2009, 09:02
mai exista echipa din cluj? daca da unde fac antrenamente...

Sinisther
30th October 2009, 14:12
ti-am trimis pe PM info

Sinisther
20th December 2009, 13:38
Primul articol despre echipa in Adevarul. (http://www.adevarul.ro/locale/cluj-napoca/Fotbalul_american_a_ajuns_la_Cluj_0_174582680.html )

Pozele si articolul au fost realizate la antrenamentul de ieri(Smabata 19 Dec).

cojanu
20th December 2009, 16:07
Misto articolul ! E o reclama foarte buna !

gerrusu
20th December 2009, 22:00
felicitari baieti si la cat mai multe articole pozitive !
Bafta in ceea ce faceti si ne vedem in februarie

Mr. White
22nd December 2009, 18:50
Nice.
Keep it up and never give up!!!!!

UFO
30th December 2009, 23:16
tocmai am rasfoit printre niste ziare ce erau pe masa din sufragerie si am gasit acelasi articol (din ce imi dau seama) si in editia de bucuresti a ziarului CLICK... so felicitari inca o data baieti... povestea voastra a ajuns si in Bucuresti! :D :D

Sinisther
4th January 2010, 08:46
da... asa e ...articolul....in variante putin modificate a aparut in Click si Adevarul(Sporturi/Antifotbal) in lunea de dupa Craciun....a fost o surpriza placuta si pentru noi. Reporterul care a scris articolul in Adevarul de Cluj scrie si pentru Click din cate am inteles de la el ... cand a aparut articolul doar in varianta locala...am banuit toti ca va aparea doar aici ... a fost o descoperire extrem de placuta si pentru noi cand a aparut si in variantele cu acoperire nationala

shinyori
13th January 2010, 13:05
Eu am aplicat la un momentdat pe site, ca sa ma inscriu in echipa vostra, dar nu mi-a raspuns nimeni.

Sinisther
15th January 2010, 14:25
Buna....din pacate din lipsa activitatii pe forum am mutat discutiile pe grupul de yahoo. Tocmai am dat aproove la cei care au cerut...imi cer scuze pentru raspunsul intarziat... te rog contacteaza-ma pe messenger pentru orice informatie