PDA

View Full Version : Andrei Maria ''Smiley''



Universal
12th January 2008, 00:16
Un actor in devenire. Un cantaret desavarst. Un unicat al industriei muzicale romanesti.Un adevarat fenomen.

Ce spune Smiley despre sine:

''M-am nascut intr-o dupa-amiaza calduroasa de iulie. Am avut o copilarie frumoasa desi eram un copil agitat. Viata mea a decurs normal pana la 10 ani cand placerea de a asculta muzica s-a transformat in placerea de a canta. Prin clasa a zecea mi s-a nazarit sa fac muzica pe calculator fiindca aveam prea multe idei care trebuiau concretizate intr-un fel. Virusul muzicii imi umbla acum nestingherit prin sange. Am cantat in trupa Millenium 3, pana cand am fost observati de Gyuri Pascu, care ne-a ajutat sa scoatem un album. In acelasi timp m-am imprietenit cu cei ce urmau sa devina colegii mei de trupa: CRBL, Omu Negru, Piticu si Francezu. Sa cant cu SIMPLU a fost propunerea lui CRBL, dar am dat proba la casa de discuri. Au urmat repetitii de dans si cantat, apoi l-am intalnit pe Marius Moga, care s-a aratat foarte incantat de noua formula SIMPLU. Smiley mi se spune pentru ca sunt responsabil cu buna dispozitie. Am lansat hit dupa hit, am compus si pentru alti artisti, am intrat la facultate… Restul cred ca il stiti si voi! ''

Debutul sau solo :

http://www.youtube.com/watch?v=gfT_ryzynos&feature=related

Actorie...

http://www.youtube.com/watch?v=ujWhfC58Cn0

Dogville
12th January 2008, 01:37
Dupa umila mea parere baiatul acesta este un agarici....nu zic ca nu are voce dar daca nu se gudura pe linga Moga era un biet discar care freca platanul in discteca la Costinesti......numai figuri de capul lui...parerea mea....

Platanu
12th January 2008, 19:35
Vai dar cum poti sa vorbesti asa despre un artist?:no::confused::D

Zabriskie
12th January 2008, 19:44
Un actor in devenire. Un cantaret desavarst. Un unicat al industriei muzicale romanesti.Un adevarat fenomen.



Cel putin ZEU...

TenisFan
12th January 2008, 20:12
Al Pacino cred ca-si da palme acum ca l-a vazut pe Smiley si nu-i poate egala talentul... :(

Prome
13th January 2008, 21:47
Al Pacino cred ca-si da palme acum ca l-a vazut pe Smiley si nu-i poate egala talentul... :(

adevar graiesti :(

cred ca smiley e motivu pentru greva de la holliwood le e frica ca le ia painea de la gura :(

Universal
14th January 2008, 18:32
halal oameni, numai sa criticati stiti :no:

phyxius
14th January 2008, 18:41
^corect. e evident ca toti sunt invidiosi pe talentul muzical/actoricesc al demiurgului pe nume Smiley. :sad:

Celso
14th January 2008, 18:58
ce pana lui...aveti si voi gagica cum are el:D...

dupa parerea mea de afon...cred ca are ceva voce...in film nu prea l-am vazut

Andrei_23
14th January 2008, 20:49
pe smiley si pe mutu nu-i pot suporta

Prome
14th January 2008, 22:45
halal oameni, numai sa criticati stiti :no:

din cate imi aduc aminte ai mai deschis tu odata un thread cu niste artisti desavarsiti ub40 de ce nu au fost critici atunci

talentul lui smiley asta e unul care tinde catre 0 :)

Universal
6th January 2009, 03:59
Dupa succesul piesei `` In lipsa mea`` cu Uzzi,a urmat

``Preocupat cu gura ta``

http://www.youtube.com/results?search_query=preocupat+cu+gura+ta&search_type=&aq=f


apoi


``Hooky Song``cu Andreea Banica


si Am bani de dat feat Alex,Baxter,Moga si Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=1mWfSSUPgOY

relansat
6th January 2009, 08:48
Ptr urmatorul hit am si un nume: Preocupat de fundul tau. Ce zici?

White Shadow
6th January 2009, 08:49
nu se compara cu Salam

Ted
10th January 2009, 22:58
Dupa succesul piesei `` In lipsa mea`` cu Uzzi,a urmat

``Preocupat cu gura ta``

http://www.youtube.com/results?search_query=preocupat+cu+gura+ta&search_type=&aq=f


apoi


``Hooky Song``cu Andreea Banica


si Am bani de dat feat Alex,Baxter,Moga si Smiley

http://www.youtube.com/watch?v=1mWfSSUPgOY
adevarate capodopere :lmao

Novac
10th January 2009, 23:19
o zdreanta penala, un carnat, un "mare" fas (ca si moga ala) ... cam astea puteau fi optiunile votabile. asta-i subiectu pentru un forum cu media de varsta 12-13 ani si judecata condusa de hormonei :sleep:

ps. de ce si maria in numele lui, asa o cheama pe ma-sa?

ps2. eu l-am vazut accidental la maruta intr-o seara ... este o laba trista!

TaciAcolo
11th January 2009, 00:11
nu se compara cu Salam

adevar graiesti :cool:

Universal
11th January 2009, 04:48
Evident,Simplu e peste :D

Si ma doare-n cot ce credeti :D

Pt mine e un artist desavarsit,scrie simplu,dar macar nu arunca cu bani :D deci are bun simt si nici nu vezi injuratura in cantecele lui.Ce mai....cel mai cel mai..si soacrele il iubesc :D mancai-ar sapca sa-i manance :D

Am bani de dat :D am datorii la stat :D

Roddicted
11th January 2009, 20:16
daca 70% din membrii de pe ols sunt manelisti e normal sa fie criticat.Nu imi place in mod special dar ca sa il compari cu salam e o jignire.

relansat
11th January 2009, 20:50
Nu imi place in mod special dar ca sa il compari pe salam cu andrei maria deja e prea mult. Nu ajunge nici la degetul mic al lui Parizer :D

rob_din
11th January 2009, 21:07
Fata de alti parveniti de prin muzica noasta are ceva talent. Putintel dar e bun si ala. Mai uita versurile la o piesa, mai uita cate o nota muzicala dar la Romanica merge

White Shadow
11th January 2009, 22:06
daca 70% din membrii de pe ols sunt manelisti e normal sa fie criticat.

70% sunt manelisiti dar e criticat pentru ca 69% sunt fani Salam :yeah:

newcool
12th January 2009, 00:32
o zdreanta penala, un carnat, un "mare" fas (ca si moga ala) ... cam astea puteau fi optiunile votabile. asta-i subiectu pentru un forum cu media de varsta 12-13 ani si judecata condusa de hormonei :sleep:

ps. de ce si maria in numele lui, asa o cheama pe ma-sa?

ps2. eu l-am vazut accidental la maruta intr-o seara ... este o laba trista!


vai vai ce urat vorbiti domnu':) io credeam ca-i o po.ola bleaga:P

newcool
12th January 2009, 00:33
o zdreanta penala, un carnat, un "mare" fas (ca si moga ala) ... cam astea puteau fi optiunile votabile. asta-i subiectu pentru un forum cu media de varsta 12-13 ani si judecata condusa de hormonei :sleep:

ps. de ce si maria in numele lui, asa o cheama pe ma-sa?

ps2. eu l-am vazut accidental la maruta intr-o seara ... este o laba trista!

vai,vai ce urat vorbiti domnu':) io credeam ca-i doar o po.ola bleaga:)

White Shadow
12th January 2009, 00:54
vai,vai ce urat vorbiti domnu':) io credeam ca-i doar o po.ola bleaga:)

:ras-plans: pfoai...si eu care am vrut sa scriu aici ca-i un coi belit :) dar am zis sa nu o fac ca na...nu da bine :)