PDA

View Full Version : Fotbal feminin in Romania!



jUs7d0it
27th February 2004, 10:20
Buna,nu stiu cum sa ma adresez dar am as o fac politicos desi nu stiu cum va suna dar ma rog,vreau sa stiu si eu cum pot sa dau de federatia romana de fotbal feminin,pt ca imi place f mult fotbalul si am si conditie fizica (am practicat atletismul 8 ani) deci asta nu este o problema,dar nu stiu pe unde sa mai caut,ultima find cea cu internetul,daca puteti sa ma ajutati,v-as fi recunoscatoare.In caz ca aveti ceva informatii,macar o adresa de mail al unui antrenor,sau un nr de telefon : sisulici_freeze@hotmail.com . Va multumesc f mult. Catalina

Vadim
27th February 2004, 10:25
Suna la FRF, departamentul Fotbal Feminin:
tel 302.91.66, interior 166

jUs7d0it
29th February 2004, 10:33
Suna la FRF, departamentul Fotbal Feminin:
tel 302.91.66, interior 166

multumesc,ramane sa vedem ce se poate rezolva,si cu proxima ocazie am sa spun ce s-a rezolvat.Multumesc
Catalina

ricky
4th April 2004, 13:47
CATALINA, tu care ai dat numele unei vedete rapide din LOS ANGELES, iti doresc sa ajungi sa ne incinti impotriva campioanei mondiale GERMANIA sau impotriva altor echipe de fotbal feminin !
Stii ca fotbalul feminin, in lume, ocupa o pozitie onoranta : locul 37 !?
Fa ceva pentru a-l imbunatati !
Succes !

CATALINA, ma uit cu placere la fotbalul feminin...cu speranta ca, odata si odata, fetele vor face schimb de...tricouri ! :p

jUs7d0it
26th May 2004, 14:08
sincera sa fiu nu am sunat la FRF,pentru ca am incercat sa rezolv pe alta cale,si se pare ca in zilele ce urmeaza ...o sa aflu un raspuns concret,sper sa fie si un raspuns pe masura.Va multumesc oricum pentru ajutor.
ricky:multumesc pentru incurajari,sper sa ajuga si mai sus fotbalul feminin,dar uite ca in Romania inca este in curs de dezvoltare pe cand in unele tari (ex: Germania) este alaturi de alte sporturi mult mai cunoscute,mult mai bine cotate,(handbal,volei,etc).Era un slogan...nu vreau sa fac publicitate dar...e un motto probabilpt multi : "viitorul suna bine"!
Multumesc.Catalina

florica1104
17th July 2004, 19:52
Salut,
Sunt o fata careia ii place foarte mult fotbalul. Urmaresc aproape toate campionatele de peste tot. echipa mea favorita este STEAUA Bucuresti. Sunt un fan ai acestei echipe de la varsta de 10 ani si in prezent am 25 de ani. Joc fotbal cu baieti. Mai am niste prietene care joaca fotbal si nucred ca este numai un sport pentru baieti. As dori sa ma pot intalni cu Gica Hagi sau macar sa il vad de la departare. Daca ati putea sa imi dati si mie un email pentru a putea sa ii scriu personal. Asta daca se poate. Multumesc pentru intelegere.
la revedere :) :)

SabinaBraila
15th January 2005, 12:20
Buna ziua tuturor! Sunt Sabina din Braila, am 19 ani! Sunt o fana infocata a fotbalului, echipa mea favorita fiind Dinamo. Imi place la nebunie sa joc fotbal si inca de mica as fi vrut sa fiu intr-un club sau undeva unde sa joc cu fete si de ce nu, cu baieti. As vrea sa ma ajutati intr-un fel pt ca as vrea sa ma inscriu undeva pentru a-mi indeplini visul inca de mica. Astept raspuns! Va multumesc anticipat!

Mihai
15th January 2005, 12:22
Stai ca vine Ieppy si clarifica situatia:D

bog_tom
15th January 2005, 12:38
ma mir ca nu a venit pana acum... pe unde umbla oare ? cred ca a dat peste ceva interesant... :D

ieppy
15th January 2005, 12:46
Si dinamovista si fata si fan fotbal, mde, wanna marry me? :D Cam la asta va asteptati voi nu? :D

Mai degraba ati incerca sa ajutati fata. Eu nu prea stiu cat de dezvoltat e domeniul de fotbal feminin in tara. :)

Mihai
15th January 2005, 12:47
Multumim pentru interventie...
Credeam ca ti-a scapat o boboaca:evil:

fia
15th January 2005, 12:48
A scris Vadim, mai jos un posibil pas de start:

Suna la FRF, departamentul Fotbal Feminin:
tel 302.91.66, interior 166

bog_tom
15th January 2005, 12:49
Si dinamovista si fata si fan fotbal, mde, wanna marry me? :D Cam la asta va asteptati voi nu? :D

Mai degraba ati incerca sa ajutati fata. Eu nu prea stiu cat de dezvoltat e domeniul de fotbal feminin in tara. :)

intereseaza-te, ce mai stai ? sunt singur ca tre' sa mai cunosti tu fete din domeniul asta ..

PS. a zis DA pe PM ? :D

ieppy
15th January 2005, 12:49
Aha, atunci sabina draga, baga si un telefon acolo si spune-ne ce ai aflat. :) As suna eu dar e long distance si ma arde la buget si nu mai pot face transferuri. :D

bog_tom
15th January 2005, 13:58
a mai notat cineva numarul ? ce atatea secrete ? :D

Mihai
15th January 2005, 14:01
Ieppy ce faci ma pastrezi adresa de mail doar pentru tine?:P

fia
15th January 2005, 14:05
Ieppy, pai ce faci ma, o lasi moale pentru Catalanul? Pai e frumos, de fatza cu atatea fete?

bog_tom
15th January 2005, 14:05
daca nu vor ... nu vor si gata ! nu putem sa le luam datele cu sila :)

egoistilor ! :D

ieppy
15th January 2005, 14:13
fia poate o intaresc pentru tine. :D De gand ma cauti tu pe forum? Ai o misiune anume? ca daca da poate te ajut sa o indeplinesti. :D

fia
15th January 2005, 14:16
N-am mai nici o misiune... ajuta-ma cu ce am zis pe RA.... Daca reusim asta... e super!

bog_tom
15th January 2005, 14:18
nu mai vorbiti de RA ca afla boieru' :D

ieppy
15th January 2005, 14:22
si se face si mai mare. :D

bog_tom
15th January 2005, 14:22
mai mare de atat ?!?

ieppy
15th January 2005, 14:25
clar. :D

Mihai
15th January 2005, 14:26
Mai baieti o luati offtopic! Discutiile despre boier se poarta pe RA!

bog_tom
15th January 2005, 14:33
bine punctat !

fia
15th January 2005, 14:34
Am inteles! Sa traiti dom' sef!

maslinutza
10th May 2005, 16:10
ar trebui sa vb despre forbalul feminin aici nu sa facetzi voi combinatii :degete:
daca este vreo fata buna la fotbal asa cum sunt eu sa ma contacteze pentru ca am un pont bun /hello

maslinutza
10th May 2005, 16:11
intr-un timp era o fata care parca zicea ca e administrator la forumul asta si nu va permitea sa va bagati chiar asa in seama:)

teacher-s
30th May 2005, 16:08
Daca mai este cineva interesat de fotbalul feminin (mai ales fete care vor sa vina in probe la o echipa), contactati-ma!
Yahoo messenger: c_prisacaru

bondre maria
15th June 2005, 14:02
Buna sunt Maria si as dori sa ma inscriu la un club de fotbal feminin.Ma puteti ajuta?

ieppy
16th June 2005, 13:16
not again. :D care vrea sa ajute fata ca eu este ocupat. :D

pronostic
16th June 2005, 14:26
Raspunsul poate fi doar "da".

bondre maria
17th June 2005, 14:01
:cya: Care stie cum pot sa ma inscriu la un club de fotbal? :help:

Vadim
17th June 2005, 14:37
Te duci in niste probe la orice club de fotbal feminin si daca vei convinge antrenorul ai cariera inainte.

bondre maria
20th July 2005, 10:05
:confused: As dori o adresa a unui club de fotbal feminin, daca stie careva.

dlgicu
20th July 2005, 11:47
La o cautare sumara, asta am gasit pe net:

la frf: http://www.frf.ro/feminin.htm

la ans:
(in principiu daca suni la informatii si dai adresa iti dau si un nr. de telefon, oricum, e un punct de plecare)
C.S. Motorul O.T.L. Oradea
Număr certificat: 0002164
Data eliberării: 13.03.2002.
Adresa: Strada Atelierelor, nr. 12.
Secţii: Fotbal feminin.
Număr identificare: BH/A2/00318/2002

A.S. F.C. Regal Bucuresti
Str Zagazului, nr.5,bl.1G,sc.2,et.4,ap.27,sec.1.
Sectii:Fotbal feminin.
Nr identificare: B/A2/00374/2001.

Clubul de Fotbal Feminin Clujeana
Număr certificat: 0001784
Data eliberării: 15.01.2002.
Adresa: Strada Tăbăcarilor, nr. 18.
Secţii: Fotbal feminin.
Număr identificare: CJ/A2/00047/2002


Si cateva articole cu stiri, cam asta e perceptia fotbalului feminin in Romania:

Echipe mai multe în campionatul de fotbal feminin

Dacă în ultima ediţie a campionatului naţional de fotbal feminin mai era puţin şi întrecerea s-ar fi desfiinţat din lipsă de competitoare, lucrurile s-ar putea schimba radical din viitorul sezon. Cel puţin aşa stau datele problemei după şedinţa Comisiei Centrale de fotbal feminin în care s-a conturat calendarul competiţional intern 2005-2006.

În cazul în care nu vor apărea abandonuri, aşa cum s-a întâmplat frecvent în ultimii ani, la startul noului sezon se vor alinia 11 echipe repartizate în două serii. Din prima ar urma să facă parte Clujana, Preton, ambele din Cluj-Napoca, Motorul Oradea, Reşiţa, Târgu-Mureş, ultimele două revenind în circuit după mulţi ani de absenţă, iar din cealaltă, Pandurii Târgu Jiu, Şantierul Naval Constanţa, Smart Bucureşti, Olteniţa, Târgovişte şi Buzău. Şi în această grupă, ultimele trei echipe reprezintă noutăţile faţă de ultima ediţie de campionat.
Prezent în Capitală alături de organizatorul de competiţii Gheorghe Pop, antrenorul Pap Attila ne-a mai precizat că, la un moment dat, s-a pus problema să existe doar o singură serie, variantă susţinută de reprezentanţii campioanei naţionale en-titre Clujana Cluj-Napoca şi a vicecampioanei Pandurii Târgu Jiu. În condiţiile în care majoritatea grupărilor se confruntă cu mari probleme financiare adoptarea unei asemenea măsuri s-ar fi dovedit de-a dreptul sinucigaşă, deoarece ar fi existat riscul ca doar cele două echipe să încheie campionatul. Competiţia va începe în 3 septembrie, iar meciurile se vor disputa sâmbăta, de la ora 14.00, şi nu duminica, aşa cum s-a întâmplat până acum. Formaţia orădeană îşi va relua pregătirile în data de 19 iulie.
Altfel, în încercarea de a revitaliza această disciplină, forul de specialitate a propus Ministerului Educaţiei şi Cercetării înfiinţarea unor clase cu specializarea fotbal feminin (gimnaziu şi liceu) la instituţiile de învăţământ cu profil sportiv.

Autor
Horia BUZ
http://www.crisana.ro/stiri/stiri.php?id_new=21306



DE 3X CAMPIOANE
10 Iunie 2005

de Petrina CALABALIC

Prin dubla reuşită, Florentina Spânu (foto, în galben) a adus un nou titlu echipei "Clujeana"
Foto: Adrian Pâclişan (c) BĂNĂŢEANUL

Turneul final al Campionatului Naţional de fotbal feminin s-a desfăşurat la Timişoara şi s-a încheiat cu o nouă victorie pentru fotbalistele antrenate de Mirel Albon.

Joi seară, în finala competiţiei, "Clujeana" a învins cu scorul de 3-1, la pauză 1-0, rivalele de la "Pandurii Târgu Jiu", elevele antrenorului Mircea Albon câştigând astfel cel de-al treilea titlu consecutiv de campioană a României.

Fără adversar

Fotbalistele de la "Clujeana" nu au avut, practic, nici un adversar pe măsură, nici în actuala ediţie de campionat. Miercuri, în semifinale, clujencele ar fi trebuit să joace împotriva fetelor de la "Şantierul Naval Constanţa", dar adversarele nu s-au prezentat la stadion, victoria revenindu-le la "masa verde".

Nici adversarul de ieri, "Pandurii Târgu Jiu", nu a fost în măsură să le oprească pe fetele lui Albon să se impună chiar mai categoric decât o arată scorul final, 3-1. Pentru "Clujeana" au marcat Striblea (min. 38) şi Spânu (min. 81 şi 87)

"A fost, oricum, mai echilibrat decât am crezut eu, dar am dominat total şi am demonstrat că avem valoare. Cred că mulţi ani de acum înainte titlul de campioană va rămâne la Cluj", a declarat, pentru ZC, antrenorul Mirel Albon.

Pregătiri pentru Europa

Luni, la Nyon, va avea loc tragerea la sorţi a grupelor UEFA Women's Cup. Dacă în ani precedenţi clujencele au fost repartizate în urne valorice inferioare, de data aceasta "Clujeana" va face parte din cea de a 2-a grupă valorică, beneficiind astfel de un cap de serie mai puţin valoros.

"Avem emoţii e normal dar, pentru că facem parte din a 2-a grupă valorică, avem şansa să întâlnim adversare convenabile şi să trecem, în premieră de grupele preliminare ale competiţiei", a comentat Albon.

Finala campionatului naţional de fotbal feminin a scos la iveală şi un punct slab al clujencelor: fetele mai au de lucrat apărare, capitol la care sunt, încă, deficitare.

"Monitorizate" de impresari străini
La finala campionatului naţional de fotbal feminin au asistat mai mulţi impresari din Ungaria şi Ucraina, care au urmărit evoluţia a patru dintre sportivele pregătite de antrenorul Mirel Albon. "Am fost anunţat şi eu de prezenţa lor în tribunele stadionului, dar, personal, nu am discutat cu nici unul dintre aceştia. Ştiu că avem mai multe fotbaliste monitorizate de echipe din afară, dar nu pot să spun mai multe, pentru că nu e sigur că vor pleca", a declarat Albon.
http://www.clujeanul.ro/articol/ziar/cluj/de-3x-campioane/6055/35/


Si femeile joaca fotbal adevarat!
Autor: Pavel LAVINIA

Într-o atmosfera linistita si în fata a 50 de spectatori, s-a desfasurat pe stadionul Universitat ii „Spiru Haret” (fost IMGB) finala Cupei României la fotbal feminin dintre echipa „Clujana” Cluj si cea din Bucuresti „Smart Sport”.
Dupa un meci aprig disputat si cu nenumarate faze de poarta, fetele aratând ca stiu sa joace la fel de bine ca si barbatii, clujencele au câstigat cu 2-1 (2-1).
Trebuie apreciata organizarea impecabila a meciului, gazonul pe care s-a jucat prezentându- se în conditii excelente.
Spectatorii, majoritatea prietenii si rudele jucatoarelor, au avut ce admira la acest meci: executii tehnice remarcabile, daruire si dorinta de victorie din partea ambelor echipe. Mai trebuie spus ca faza meciului a fost o lovitura libera de la aproximativ 40 metri, executata de capitanul echipei CS Smart Sport, mingea lovind puternic transversala.
În semifinalele competitiei, Clujana a trecut de Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 7-0, în timp ce Smart Sport Bucuresti le-a învins cu 2-0 pe juca- toarele de la CSS Târgoviste. Cea de-a doua editie a competit iei a strâns la start zece formatii: sase înscrise în campionatul national (CFF Clujana Cluj, Smart Sport Bucuresti, Pandurii Tg. Jiu, SN Constanta, Motorul Oradea, CSS Târgoviste), precum si patru echipe neafiliate la FRF, formate exclusiv din jucatoare nelegitimate (CN Spiru Haret Tg. Jiu, Lotus Oltenia, SN Constanta – junioare, Proterm Cluj). (Catalin Fainisi)
Zece echipe din tara si-au anuntat participarea la a doua editie a Cupei României la fotbal feminin, organizata de Comisia de fotbal feminin din cadrul FRF, cu sprijinul CS Smart Fotbal. La editia din acest an vor participa sase echipe înscrise în campionatul national (CFF Clujana Cluj, Smart Sport Bucuresti, Pandurii Tg. Jiu, SN Constanta, Motorul Oradea, CSS Târgoviste), precum si echipe neafiliate la FRF, formate exclusiv din jucatoare nelegitimate (CN Spiru Haret Tg. Jiu, Lotus Oltenia, SN Constanta - junioare, Proterm Cluj).

Una dintre jucatoarele de baza ale echipei bucurestene CS Smart Sport, Hamzu Elena (fundas central), ne-a acordat un scurt interviu:

Reporter: Ce lipseste fotbalului românesc?
Elena: Nu este mediatizat, lumea nu stie de existent a lui…

Reporter: Daca ar veni mai multi spectatori, s-ar schimba (îmbunatati) jocul vostru?
Elena: Probabil, am avea încurajari din spate. Ar fi mai bine. În general vin doar rudele si prietenii.

Reporter : Cum este arbitrajul?
Elena: Este bun! Cel putin noi suntem multumite. Au arbitrat conform regulamentului. Nimic de reprosat!

Reporter: În repriza a IIa doar v-ati aparat, desi scorul era în defavoarea voastra. De ce nu v-ati lansat în atac?
Elena: Am fost si obosite, ritmul meciului a fost foarte intens. Desi am pierdut, suntem multumite de jocul nostru. Am vrut sa pastram rezultatul de la pauza. În meciurile anterioare echipa clujana ne învingea la 5 goluri chiar si la 11, asa ca …este un progres pentru noi si îi multumim domnului antrenor Marinescu.
http://www.aliakbar-maktabi-museum.com/influent/news.php?id=216



Ce fac fetele

Fotbalul feminin este mai putin reprezentat la noi în tara, în campionatul national existând doar sase echipe. Au fost opt, însa doua s-au restras din motive financiare (Alesd si Satu Mare). Campionatul este împartit în doua serii. Din Seria Vest mai fac parte doar doua echipe, Clujana Cluj si Motorul Oradea, celelalte doua abandonând competitia pe parcurs.

Seria de Sud este compusa din patru echipe: Pandurii Târgu Jiu, Santierul Naval Constanta, Smart Bucuresti si CSS Târgoviste. La turneul de la Timisoara au fost prezenti, printre altii, antrenorul federal Gigi Staicu si vicepresedintele Comisiei Centrale de Fotbal Feminin din cadrul FRF, Rodica Siclovan. „În 1990 am avut în campionat 42 de echipe, 12 în Divizia A si 30 în liga a doua. Din pacate, multe s-au desfiintat din cauza ca nu sunt bani.

Multe întreprinderi au falimentat si echipele apartineau de ele. Pâna în 1994, România a ocupat locul 11 în Europa, iar din 1995 pâna în 2000 am fost pe primul loc în grupa B de calificare la Campionatul European”, ne-a declarat Rodica Sicolvan. Antrenorul lotului national, Gigi Staicu, cel care cu ani în urma a pregatit pentru putin timp echipa timisoreana UMT, ne-a declarat ca sunt multe fete în tara care vor sa joace fotbal, însa lipsurile materiale ale echipelor le îndeparteza.

„Sunt echipe care nu au bani nici de deplasari. Scolile cu profil sportiv nu au sectii de fotbal feminin si astfel este foarte greu sa gasim jucatoare noi. Miscarea sportiva nu este sustinuta cum ar trebui si principalii vinovati la nivel juvenil sunt profesorii de sport din scoli”, a concluzionat Staicu.
http://www.tion.ro/vis/v1_redaktion/article.asp?TextID=107596

Dar si...
Pandurii Târgu Jiu, cu şase jucătoare la ciclu, a luat bătaie cu 6 -0
Dan RADU

Minutul 30: Mijlocaşul de acoperire bate un corner, vârful preia scurt şi urmează un şut sec de la 30 de metri. Clujana Cluj - Pandurii Târgu Jiu, 2 – 0 şi marcatorul, o blondă drăguţă de 28 de ani, se bucură ca un copil. Soţul, antrenorul echipei, sare şi el de pe bancă de bucurie. Practic, semifinala Cupei României la fotbal feminin, disputată ieri pe stadionul Spiru Haret din Bucureşti, e ca şi jucată. În continuare, jocul se scurge într-o singură direcţie: spre poarta Jiului. Patronul fetelor din Cluj, Florin Chelaru, e sigur că meciul e ca şi încheiat. „În fotbalul feminin, scorurile nu prea pot fi întoarse”, spune acesta. „Fetele sunt mai sensibile, o dată conduse se demoralizează uşor”. Pandurii au şi o mare problemă. Aproape jumătate din echipă, mai precis şase jucătoare, sunt în perioada aceea a lunii când fetele nu prea pot să facă efort fizic şi folosesc tampoane. Asta nu înseamnă că cele de pe teren nu au probleme în plus faţă de bărbaţi. De exemplu, în fotbalul feminin, stopul pe piept e un procedeu tehnic destul de riscant. În teorie, fetele se protejează cu un fel de protejează de plastic. În practică, astfel de echipamente sunt scumpe şi fotbalistele noastre folosesc „sutiene întărite cu bandaje”. Mai norocoase sunt cele mai mici, fetele din clasa a şaptea sau a opta care nu prea au ce-şi proteja.

Dar jucătoarele cu codiţe şi sutiene pot fi uneori la fel de dure ca şi bărbaţii. De exemplu, în minutul 80, unul din fundaşii clujeni, o şatenă minionă, a intrat la rupere şi o brunetă cu păr creţ de la Jiul a fost scoasă pe braţe de coechipiere. Astfel de accidentări sunt însă rare în fotbalul feminin. „Fetele joacă mult mai curat ca băieţii”, povesteşte Florin Chelaru, patronul Clujului. „Nici nu avem targă. Asta nu se întâmplă doar în România. Nici în Champions League, varianta feminină, nu au targă la stadion”. La unul din faulturi, Chelaru face o comparaţie între fotbalul feminin şi cel masculin. „Un băiat s-ar fi zvârcolit acum o jumătate de oră până să se ridice. La fete nu se întâmplă aşa. Ele se ridică imediat”.

Chelaru nu a fost sportiv la viaţa lui şi nici un mare împătimit al fotbalului, fie el masculin sau feminin. Conducea în Cluj o afacere cu încălţăminte, când, bunul său prieten, Mirel Albon, i-a propus să investească într-o echipă feminină de fotbal. Lucrurile se petreceau în anul 2001. Iniţial, fetele nu se înghesuiau să devină fotbaliste. La antrenamentul dinaintea primului meci aveau doar şase jucătoare. Doar şansa a făcut să adune un lot de 11 până a doua zi. Multe sportive provin de la casele de copii sau din familii sărace din comunele apropiate de oraşele cu echipe de fotbal. Cele câteva milioane pe care fetele le câştigă îi determină pe părinţii acestora să fie de acord cu ocupaţia odraslelor. Performanţele lor au devenit, până la urmă, un motiv de mândrie. „Am o fată din comuna Juc. Ieri a înscris un gol. După o oră, mă sună părinţii ei. Toate cele trei comune, Jucul Mic, Jucul Mare, Jucul de Jos, ştiau de reuşita ei”. Cu timpul, Clujana Cluj a devenit cea mai bună echipă de fotbal feminin din ţară, câştigând mai multe campionate şi cupe. A jucat chiar şi în Champions League, varianta feminină, unde diferenţa dintre jucătoarele din România şi cele din fotbalul european s-a făcut simţită. Clujana a câştigat o singură partidă în faza grupelor, pierzându-le pe celelalte.

Dacă tot mai multe fete sunt atrase de ideea de a juca fotbal, puţine sunt cele care ajung să joace la un nivel înalt. Câteva dintre ele joacă în momentul de faţă pentru echipe puternice ale Europei. Altele, de obicei cele trecute de vârsta adolescenţei, sunt componentele de bază ale echipelor lor şi joacă şi pentru echipa naţională. Patronii şi preşedinţii echipelor spun că, după ce fetele îşi încep viaţa sexuală, gândul le zboară de la fotbal. Campionatul românesc are doar opt formaţii, iar echipele nu sunt deloc cunoscute în afara localităţilor pe care le reprezintă. Semifinala Cupei României la Fotbal a fost câştigată în cele din urmă de Clujana Cluj, cu scorul de 6 – 0. Fetele de pe Dealul Feleacului au încins o horă a bucuriei în mijlocul terenului. Apoi, fiesta a continuat şi la duşuri, unde jucătoarele, acoperite numai cu prosoape, au continuat ţopăiala. Până la urmă, clujencele au ieşit aşa şi în gura vestiarului, lucru care i-a provocat mari satisfacţii paznicului stadionului Spiru Haret.
http://www.gandul.info/2005-05-10/sport/pandurii_targu_jiu_cu_sase_jucatoare_la_ciclu_a_lu at_bataie

anda16
23rd February 2006, 06:07
E chiar frumos ceea ce incercati sa face`ti pentru fotbalul feminin.Am intrat din greseala recunosc,si eu sunt fana a fotbalului..si chiar practic acest sport de aproximativ 6 luni,am jucat la Resita, si acum am ajuns in orasul meu sa joc adica la echipa Ripensia Timisoara.Am observat ca la inceput a postat Catalina...in 2004..acum e o jucatoare buna..si sper ca incurd sa ajunga la Timisoara:). Sper ca se va dezvolta din ce in ce mai mult..si vom ajunge si noi undeva mai sus decat suntem acum!Bafta all!

Darkslowstar
23rd February 2006, 10:23
Felicitari Anda si sa pui si tu niste poze de la meciuri. Din pacate sunt putine informatii despre fotbalul feminin si cred ca multa lume e curioasa despre nivelul actual. :ok:

MariusTR
23rd March 2006, 15:08
Pacat ca fotbalul feminin nu cunoaste promovarea necesara in Romania.

anda16
13th April 2006, 17:24
Da...am sa incerc asa pun si niste poze cand voi intra si eu in posesia lor:)..eu din pacate mam cam lovit la picior la ultimu meci avut in cupa romaniei cu Resita..le`am batut 13-1.. dar sunt in ghips inca 14 zile.Speram sa ajungem si noi undeva sus..ca ne`am cam saturat sa vedem "clujul" cum castiga tot..:)...bafta all`:D

Darkslowstar
13th April 2006, 19:27
La ce echipa joci? te-a accidentat vre-o adversara? Nu stiam ca se joaca asa de dur la fete :)

Triphat
13th April 2006, 21:46
Viitoarea mea fiica o sa fie varianta feminina Hagi...

mistress of ice
13th April 2006, 23:53
Fiica? :d io ma gandeam mai degraba la prietena :happy

Ontopic: Si eu vreu sa ma apuc SI de fotbal :rolleyes: sa vedem cum iese:cool:

Tess
14th April 2006, 01:38
Si eu vreu sa ma apuc SI de fotbal :rolleyes: sa vedem cum iese:cool:
cred ca si stiu nr care ti se potriveste...9...si nu ma refer la nr de pe tricou :P

Darkslowstar
14th April 2006, 14:16
Asta a fost o mica rautate? Sper ca nu te-ai referit la numarul unei unitati sanitare ca la numarul de la bust nu cred ca e cazul :drak:

Tess
15th April 2006, 04:37
Sper ca nu te-ai referit la numarul unei unitati sanitare

cine io? :D

Paul
15th April 2006, 09:06
Ontopic: Si eu vreu sa ma apuc SI de fotbal :rolleyes: sa vedem cum iese:cool:

hochei ... fotbal ... :drak:
urmeaza formula 1 , rugby , box , si in cele din urma K1 :evil:

ADelPiero
15th April 2006, 13:54
sa nu uitam tenisul ... si acesta este un sport frumos :D

Paul
15th April 2006, 14:02
neh ... ping-pongul e cel mai tare /OLE/

Tess
15th April 2006, 15:25
box , si in cele din urma K1 :evil:

mah, ia nu ii mai dati idei...daca o considera sac de box pe oricine`i iese`n cale? :D

Paul
15th April 2006, 15:28
pai ce in afara patinuarului , nu foloseste crosa cand are probleme :evil:

Tess
15th April 2006, 15:37
oooh, my god, nu....sa`i stearga cineva postarea pana nu citeste sis :o:
nu mai veni mah, cu idei d`astea ce naiba...cu ce ti`am gresit? :P

Paul
15th April 2006, 15:43
doamne fereste , da are motive sa foloseasca crosa in activitati extra-sportive :o: ?

Tess
15th April 2006, 15:57
mda...cica exerseaza :D

Paul
15th April 2006, 15:58
sa vezi ce incalzire face cand se apuca de full-contact ;)

Tess
15th April 2006, 16:04
pai sper sa vad doar...si sa simta altii :D

Darkslowstar
17th April 2006, 17:14
Daca ai probleme cu sis, vb cu mandea ca imprumuta el costumul de protectie de enduro a lui fratelo, din kevlar, plastic dur, etc, caruia crosa din frasin a lui sis nu-i va supravietui in mod sigur :ok:

mistress of ice
26th April 2006, 00:14
Crosa mea nu va supravietzuii?:mda: ma indoiesc...sincer ...oricum dak e pot sa imprumut d pe aklo o crosa din titan :D si aia nu se rupe nici dak o rogi in genunchi
P.S. As putea sa-ti demonstrez cumva?:P

Darkslowstar
26th April 2006, 00:41
Poate vrei sa-mi rup eu oasle de la palma dreapta de funduletul tau. :D Nu uita ca stiu unde stai si ca la tine acasa gasesc repede un ajutor :drak:

Tess
26th April 2006, 05:40
Nu uita ca stiu unde stai si ca la tine acasa gasesc repede un ajutor :drak:

adica un ajutor dispus sa`si rupa oasele de la palma dreapta de funduletul ei?
hmmm...de ce nu? :evil:

Darkslowstar
26th April 2006, 08:24
Stiam eu ca pot conta pe tine :ok:
Deci ramane stabilit :drak:

mistress of ice
26th April 2006, 23:15
Loool :D
Dc sa va rupeti oasele de la o mana in mod indirect?:D Vi le rup eu pe amandoua nu-i problema :)Plus k dak cu crosa ziceti k nu merge luam pucu' dar nu inainte de a incerca crosa:)

realmadrid.com
26th April 2006, 23:29
@Dark, scuza-ma ca intervin, dar ce fantezii ai, nebunule :drak: :D

@m. of ice

Eu zic sa te apuci si de baseball, iti cumperi o bata si cred ca de asta nu mai scapa nici Dark imbracat in costumul lui de astronaut :D

Tess
26th April 2006, 23:33
stati s'o vedeti cum incepe duminica si cu handbalul...
:D

Paul
26th April 2006, 23:34
uite domne aici violentza in familie , nu stirile de la ora 5
sora mai mica isi ameninta sora mai mare pe net :evil:

daca va bateti asa des , nu aveti nevoie de impresar si promotor...
nu de alta , da ies niste banutzi frumosi din K1 feminin , si ar fi pacat ca 2 resurse "naturale" sa-si consume aiurea energia ;)

mistress of ice
26th April 2006, 23:37
Ionutz sa vedem cum rezolvam si cu baseballu:D
Paul ti se pare noi dor ne jucam :rolleyes:
Hai tess la un wrestling am primit si io sugestii ce zici te bagi?:D

Tess
26th April 2006, 23:39
da, ma iei manager?...sa'ti aranjez io meciuri cat mai...usoare :drak:

realmadrid.com
26th April 2006, 23:39
@m. of ice
La wrestling, pt ca tu esti mai mica ca adversara ta...ai voie sa te ajuti de scaune si crose :D

phlorentina
10th May 2006, 10:29
Si mie imi place la nebunie fotbalul de mica, si mi-as fi dorit sa si practic acest sport. Dar nu am putut pana acum datorita impotrivirii tatalui meu: "-Esti fata, pai fata ramai. Fotbalul nu e de tine!" asta e. Dar acum sunt majora si nu are ce sa-mi mai interzica in privinta asta. Fetelor, care a-ti mai reusit sa rezolvati ceva in legatura cu asta...va rog raspundeti-mi si mie! :)

mistress of ice
10th May 2006, 11:49
Suna la FRF, departamentul Fotbal Feminin:
tel 302.91.66, interior 166

Da da "post tefefonic deranjat" asta de zice 2 zile...viitoru' suna bine:yeah:

mistress of ice
10th May 2006, 13:26
cred ca si stiu nr care ti se potriveste...9...

Wrong! numarul va fi 15 "imprumutat' de la Mircea Mihai Nesu :yeah:
Va fi o onaoare ca acest minunat numar sa ne uneasca:rolleyes:

realmadrid.com
10th May 2006, 14:14
Eu nu-ti doresc nr 15, ca daca e s-o luam dupa cazul lui Nesu, ai sta mai mult pe banca :P

mistress of ice
10th May 2006, 14:23
Orice are si un inceput:D...dak o sa fiu nevoita sa stau pe banca de rezerve ca sa fiu asemanata cu el o sa stau :rolleyes:

POPI POPESCU
28th August 2006, 01:59
Buna fetelor si domnisoarelor, aici Alex, 28 de ani, 167cm, Student, domiciliat de 26 de ani (din 1980) in Bochum, Germania, joc fundas si inchizator la echipa masculina de amatori neprofesionisti din Kreisliga C in Hagen Kickers Hagen 1997 e.V. ( www.kickers-hagen.de & http://www.kickers-hagen.de/html/alexander-peter_popescu.html ) al carei Teammanager si sunt. Avand in vedere ca tin legatura cu Marcel Raducanu, care intretine o scoala de fotbal la Dortmund (orasul vecin aici in Ruhrgebiet, Nordrhein-Westfalen, Bundesrepublik Deutschland) as dori sa propun o colaborare in privinta unui meci amical disputat fie in Germania fie in Romania. Va rog in cazul de interes de un email: alexander-peter.popescu@ruhr-uni-bochum.de sau popsyalex@msn.com. multumesc! nu conteaza care echipa din Romania ... poate fi din prima liga, sau neprofesionista, sau chiar echipa (tricolorelor) nationala a Romaniei. va multumesc mult!

miky_fotbalista
11th October 2006, 21:45
ia zimi unde stai?k poate te ajut yo in legatura cu fotbalu'.ast raspuns:)

miky_fotbalista
11th October 2006, 21:48
shi mie imi place fotbalu'.yo stau in buc shi joc fotbal.dak vrei sa faci fotbal poate te ajut.dami id d mess shi vb.sau km vrei.

miky_fotbalista
28th October 2006, 17:28
buna...uite yo joc la un club..dak vrei ia legatura cu mn shi mai vedem.unde stai???

nae2nik2000
29th October 2006, 18:29
Buna,nu stiu cum sa ma adresez dar am as o fac politicos desi nu stiu cum va suna dar ma rog,vreau sa stiu si eu cum pot sa dau de federatia romana de fotbal feminin,pt ca imi place f mult fotbalul si am si conditie fizica (am practicat atletismul 8 ani) deci asta nu este o problema,dar nu stiu pe unde sa mai caut,ultima find cea cu internetul,daca puteti sa ma ajutati,v-as fi recunoscatoare.In caz ca aveti ceva informatii,macar o adresa de mail al unui antrenor,sau un nr de telefon : sisulici_freeze@hotmail.com . Va multumesc f mult. Catalina

bunä Catalina,

numele meu este nicu, sunt in germania unde am o afacere.
un partener de aici ,cu care eu lucrez pe alt domeniu,are si echipa de fotbal de fete, ma rugat sa-i gasesc cateva cluburi de fotbal feminin din romania sa-si aduca cateva fete noi la echipa( fundas,portari).dacä esti interesatä poti sä-mi scri pe adresa nae2nik2000@yahoo.com. Eu panä joi aflu toate detaliile unui eventoal contract si toate conditiile care le oferä.

la revedere si astept räspuns

vrnk
26th November 2006, 13:29
unde e clubu...o adresa ceva...un nr de tel miky

djanna
6th December 2006, 15:39
ajutati-ma si pe mine cu niste info si eventual poze cu smart bucuresti. plzzzzzz

maslinutza
2nd March 2007, 00:23
ce mai faceti all?ceva fete interesate sa joace fotbal?va ajut
mah ce ma enerveaza baietzii astia,frate se cred cei mai tari de parca ar fi ei mai buni ca noi la fotbal...ei joaca pentru bani noi din pasiune si cand faci ceva din pasiune e cu totul altceva.. da' gata cu palavrageala..in concluzie le zic baietilor:"nu mai mankti kkt"

emo-girl
6th March 2007, 17:44
as vrea sa styu un club de fotbal pt fete...astept un rasp la adresa andreeapricopx@yahoo.com multzan

Lordul
6th March 2007, 18:25
Andreeapricop cel mai bun club de fotbal pt fete este Jolidon Cluj (parca asa se numeste ) campioana ultimelor editii

spaniola
13th April 2007, 22:35
buna ma numesc cecilia si am jucat fotbal la doua echipe in spania timp de 3 ani,acum m-am intors acasa si as vrea sa continuu sa joc dar nu stiu ce trebuie sa fac cum sa-mi gasesc o echipa dar daca se poate sa nu fie foarte departe de alba iulia.multumesc

spaniola
14th April 2007, 20:24
mai este cineva pe forumul asta?va rog sa-mi raspundeti!

crizata
7th May 2007, 21:51
in tot bucurejti sunt numa 2 ekipe de fotbal de fete smart care e deja in kampionat shi fair play care intra in toamna ...se poate alege :)

crizata
7th May 2007, 21:54
fotbalu e o religie ce poze:)))) munka de terem.....nu poze ....se merge la antrenamente nu la bal:)

Lordul
7th May 2007, 22:20
Spaniola -Unirea Jolidon CLuj cea mai buna echipa de fotbal feminin din Romania

amtgreen
9th May 2007, 21:31
eu una am tot incercart sa gasesc cluburi de fotbal - da de la frf nu am primit raspuns nici pe mail nici la telefon. de smart stiam, de fair play am auzit acum.
eu ma intrebam insa cum se procedeaza ca sa ajungi la o echipa - avand in vedere ca am deja 22 ani si nu am facut vreun sport de performanta imi pot permite sa apar la usa clubului si sa zic k vreau si eu la club? ar fi fost interesant sa fie futsal si la fete, de asha ceva stiti?

ursu georgiana
11th May 2007, 19:05
ma numesc giorgiana am 13 ani din vs sunt fan steaua dar imi place fotbalui foare mult si de aceea am decis sa ma fac fotbalista si vreaua ca dumnezeu sa imi indeplineasca dorinta id eu este gyonny_06_vs:*:*:*:*:*:*

lavi
17th May 2007, 23:08
salut loome... eu as vrea sa stiu un club de fotbal de fete in timisoara... care ma poate ajuta adresa de email e lavi_smechera2010@yahoo.com

maslinutza
4th June 2007, 01:03
o echipa noua in Bucuresti?wow..spune-ne mai multe

Dianav
6th June 2007, 15:13
Exista 9 echipe de fotbal feminin in tara: CFR Constanta, Smart Bucuresti, Pandurii Tg Jiu, CSS Targoviste, Negrea Resita, Motor Oradea, Ripensia Timisoara, Clujana Cluj si Tg Mures.
In functie de cat de aproape sunteti de orasele respective, va puteti orienta.
Eu ma numesc Diana si sunt antrenoarea echipei CFR Constanta. Ma puteti gasi si la adresa "campiap@yahoo.com"
Solicit maxima seriozitate. Va multumesc!

Dianav
6th June 2007, 15:22
Buna Maslinutza!

crakita11
12th June 2007, 13:37
Diana !!! ai jucat sau joci cumva fotbal ??? cum a terminat C-ta campionatul anul acesta? bafta !! poate in 2007-2008 le veti pune ceva probleme Clujului ca m-ama tot saturat sa vad cum ele castiga campionatul..

crakita11
12th June 2007, 13:42
fari-play Buburesti??? intersant..... cine va fii antrenorul sau antrenoarea??? au fete ca sa faca echipa? sau... in cateva luni se va desfinta.... bafta felelor la nationala!!! forzaaa poate reusim si noi o calificare... :)

BigStar
16th June 2007, 20:28
Intr-un meci contand pentru grupa a 2-a a preliminariilor Campionatului European feminin (senioare) editia 2007-2009, echipa nationala de fotbal feminin a Romaniei a fost umilita de echipa similara a Suediei, fiind invinsa cu un categoric 7-0.

Golurile partidei disputate la Mogosoaia au fost marcate de Victoria Svensson (min 6, 25, 35, 38 si 70), Therese Sjogran (14) si Lotta Schelin (78).

Dupa doua etape, Suedia ocupa primul loc in clasamentul grupei a II-a cu sase puncte, fiind urmata de Italia si Irlanda cu cate trei puncte, in timp ce Romania si Ungaria ocupa ultima pozitie, ambele acumuland un singur punct.

Pe 20 iunie, Romania, va intalni, tot la Mogosoaia, nationala Ungariei, avand astfel ocazia de a scapa de ultimul loc in clasament.

:(

Sandilius
16th June 2007, 20:34
Mi se pare normal. Suedezele e bune rau si n`avea cum sa le invingem. Au o inaintare de invidiat :D :drak: :lol:

Balaci
16th June 2007, 22:48
Lotta Schelin e buna cat de cat:D, restul mai au de lucrat:P

fotbalista18
30th June 2007, 22:22
imi doresc enorm de mult ca federatia romana de fotbal feminin sa se ocupe cu seriozitate in viitorul apropiat de echipele din romania cat si de echipa nationala ...

fotbalista18
30th June 2007, 22:41
pentru cine nu ma cunoaste ma numesc Alexandra....sunt din Targu-Frumos...jud Iasi...Si jok fotbal de mica datorita Catalinei sper sa ajung sa fac treaba buna cu ea in echipa ...si sai demonstrez ca nu au fost degeaba vorbele mele ....multumesc mult Catalina...cat de curand sper sa fiu langa tine si langa echipa>:D<

fotbalista18
1st July 2007, 01:18
P.S......ID-ul meu nobodyss_angel.....

maslinutza
2nd July 2007, 20:17
:)ce faci?si tu pe aici?

legolas_minaur
4th July 2007, 00:12
si eu pe aici...:rolling:
As dori un ban4ever cat mai rapid

jUs7d0it
5th July 2007, 14:06
Da,cu ajutorul lui Dumnezeu am realizat ce mi-am propus,cunosc destul de bine fenomenul fotbalului feminin in Romania,daca aveti ceva intrebari, astept jus7d0it@yahoo.com . Stiu ce inseamna o informatie in plus...asa ca va astept pe toate (toti) interesati in domeniu.
Apropo BigStar de meciul cu Suedia...cine nu stie nu cunoaste,credeti-ma ca nu degeaba sunt vicecampioane mondiale. Pot sa va spun ca multe jucatoare din lotul nostru s-au speriat de renumele echipei adverse, au aparut emotiile si tracul si nu doar la jucatoarele tinere ci chiar la jucatoarele cu experienta si cred ca aici trebuie gasita o solutie. Este vorba de starea psihologica a fiecarui jucator iar ca sa se rezolve totul as vrea sa propun o idee, toate echipele mari au cate un psiholog sportiv care sa ajute la motivatie si la starea psihica din inaintea fiecarui meci. Nu ar fi rau sa avem si noi un psiholog la echipa nationala.BigStar,urmatorul meci este acasa la Mogosoaia cu echipa Irlandei pe data de 25 August.Catalina

fotbalista15f
16th July 2007, 12:14
fetele care joaca fotbal!!!!!!!!! dati un buz:D:D:D:D

fotbalista15f
16th July 2007, 12:27
asa maslinutza zile ca nici nu stiu de ce au intrat pe acest forum..........cand asta o puteau discuta si pe messss ...........;;)

fotbalista15f
16th July 2007, 13:41
:confused: As dori o adresa a unui club de fotbal feminin, daca stie careva.

depinde din ce localitate esti ca asa sunt multe cluburi:rolleyes::P;)

maslinutza
16th July 2007, 21:27
id meu maslinutza_ta,contacteaza-ma:P

maslinutza
16th July 2007, 21:27
se cred ei mai buni...ce sa zic

maslinutza
16th July 2007, 21:28
se cred ei mai buni...ce sa zic

bada_otelul
18th July 2007, 13:44
cu parere de rau,fotbalul feminin din romania este varza,la pamant,aproape inexistent.daca vreti o comparatie,este cam in aceeasi situatie cu hocheiul ba chiar mai jos

Universal
19th July 2007, 16:45
Exista Liga Feminina de Fotbal in Romania? Daca da.... spuneti-mi si mie site-ul

fotbalista15f
20th July 2007, 22:05
ptr bada.
tu te uiti la tine cum joci si te crezi cel mai bun.
te poate face si un copil mic.........
nu esti in masura sa vb despre fotbalul feminin .............habar nuai cum este...........se mai intampla sa pierdem .........e ceva normal .la fete.
dar la voi la baieti nu e normal sa pierdeti ptr ca sunteti prea increzuti sau ce???????????????????????????????????
e o diferenta mare intre femei si barbati .../asa ca nu mai vb.....

fotbalista15f
20th July 2007, 22:06
ptr cel mai bun.........................
intra pe site-ul clujanei
www.cffclujana.piczo.com

fotbalista15f
20th July 2007, 22:07
cine sa te contacteze?????oly???
eu ???????????
te am in lista:D:D:D:D
sa le dam o lectie la baietiiii:P

Patriots
24th July 2007, 17:07
ptr bada.
tu te uiti la tine cum joci si te crezi cel mai bun.
te poate face si un copil mic.........
nu esti in masura sa vb despre fotbalul feminin .............habar nuai cum este...........se mai intampla sa pierdem .........e ceva normal .la fete.
dar la voi la baieti nu e normal sa pierdeti ptr ca sunteti prea increzuti sau ce???????????????????????????????????
e o diferenta mare intre femei si barbati .../asa ca nu mai vb.....

Cred ca bada a zis asta , pentru ca a vazut meciul cu Suedia (presupun) in care Romania a pierdut cu 7-0 daca nu ma insel.
Oricum eu cred ca fotbalul feminin din Romania e pe un drum bun.
PS:Numele echipei din Cluj e luat de la cel de la echipa de futsal a orasului?

bada_otelul
30th July 2007, 13:01
ptr bada.
tu te uiti la tine cum joci si te crezi cel mai bun.
te poate face si un copil mic.........
nu esti in masura sa vb despre fotbalul feminin .............habar nuai cum este...........se mai intampla sa pierdem .........e ceva normal .la fete.
dar la voi la baieti nu e normal sa pierdeti ptr ca sunteti prea increzuti sau ce???????????????????????????????????
e o diferenta mare intre femei si barbati .../asa ca nu mai vb.....

mai fato,pe tine observ ca nu te prea duce capul,singura parte unde ai dreptate e ca la capitolul fotbal e diferenta mare intre barbati si femei,fotbalul masculin e mult mai atractiv,mult mai bine platit si mult mai vizionat,fie ca vrei sa recunosti sau nu
in primul rand nici nu am zis ca as fi nush ce talent fotbalistic si din moment ce nu ma cunosti te-as sfatui sa nu-ti dai TU cu parerea.eu pot vb despre fotbalul feminin pt ca am posibilitatea sa vad ce se intampla in romania si fotbalul feminin in romania este departe de cel masculin,la ani lumina.pana si simplul fapt ca nu se stie mare lucru despre fotbalul feminin in romania e dovada a nivelului la care se afla.daca poti sa ma contrazici cu argumente solide felicitari dar sincer ma indoiesc,asta e o stare de fapt,asa cum la majoritatea sporturilor barbatii provoaca mult mai multa admiratie asa si la concursurile de frumusete femeile au un rol mult mai important

bellamama
23rd August 2007, 12:28
Buna, sunt din Bucuresti si am o fetita de 13 ani jumate, care isi doreste foarte mult sa joace fotbal. Deocamdata joaca cu baietii la scoala, cu tatal ei acasa... nimic organizat. Ma puteti ajuta sa gasesc o echipa de junioare in Bucuresti?

BigStar
25th August 2007, 15:59
Romania isi compromite sansele de calificare


Echipa nationala de fotbal feminin a Romaniei a pierdut sambata, scor 0-2, partida disputata pe teren propriu din preliminariile Campionatului European din 2009 in compania Irlandei.

Echipa oaspete a marcat cele doua goluri in minutele 12 si 14, ambele reusite apartinandu-i lui Stefanie Curtis.

Maria Delicoiu și Mircea Hagianu, au aliniat următorul "11": Lenuța Pop - Alexandra Melisa Iușan (46 Olivia Maria Oprea), Teodora Drăgoescu, Elena Iuliana Pavel, Corina Simona Olar - Monica Raluca Sârghe (78 Mihaela Prundaru), Rodica Striblea, Laura Roxana Rus, Florentina Spânu - Gabriela Ștefania Enache (59 Georgiana Alina Birțoiu), Andreea Laiu

Dupa disputarea acestui meci, clasamentul grupei arata astfel: 1. SUEDIA 9 puncte (3 jocuri), 2. Republica Irlanda 6 p (3 j.), 3. Italia 3 p (2 j.), 4. ROMÂNIA 1 p (3 j.), 5. Ungaria 1 p (2 j.)

Onlinesport: Alin Huiu

maslinutza
28th October 2007, 20:55
nu ti-a cerut nimeni parerea pe forumul asta...tre sa te bagi tu in seama?duci lipsa de atentie?nu ti-a cerut nimeni parerea ta PERSONALA despre fotbalul feminin.e normala diferenta dintre fotbalul feminin si cel masculin,in masura in care cel feminin a aparut mult mai tarziu.si ai mai gafat-o cu o chestie:aici dupa cum ai observat nu se vorbeste numai despre fotbalul feminin in Romania ci despre fotbalul feminin in general.d'oh......:headbang:
de unde conceptia ca o femeie este mai prejos de un barbat?revino-ti...ai conceptii invechite invechite...si demonstrezi,ca sa fiu directa,ca esti un MARE PROST:lol:

maslinutza
28th October 2007, 20:59
BIG STAR,iar au luat-o de la Irlanda,in deplasare cu 2-0.....care crezi u ca e punctul slab?sau ce nu merge?ai cateva cunostinte despre lotul de jucatoare

maslinutza
28th October 2007, 21:03
Bellamama este echipa Smart Bucuresti,mergi la Mogosoaia,cred ca este cineva pe acolo care iti poate da vreo informatie despre club,sau iti fac rost de un nr de tel de la o jucatoare?da-mi un id de mess,sau ia-l pe al meu : maslinutza_ta

daneza
17th March 2008, 14:42
bellamama deci in bucuresti o echipa pt` fiika ta este fayr play smart este o echipa mult prea mare de senioare si cel mai bine e la fayr play ;) :great: app` cei care se tot cearta pe tema k fotbalu` feminin e mai varza k cel masculin :-@ poate k nu e atat de cunoscut dar asta nu inseamna k noi jukatoarele nu stim sa dam cu picioru`n mingie :P poate ar trebui sa mai citesti si tu un ziar cv` sau pe net may bada_otelul ;) jok de aproximativ 6 ani la club de ftbl feminin si am avut si succese si esecuri dar asta ne`a motivat mai tare si nu am renuntat ...... nu pot sa zic k ma compar q o jukatoare care are 20 de ani` de ftbl dar dak tuh bada_otelul ai juka q una care are experienta asta iti zic io k ai da cu stangu`n dreptu`n fata ei :P:P
FOTBALUL FEMININ v`a avea succes GARANTEZ asta :X:X:X:X:X

bada_otelul
17th March 2008, 16:14
bellamama deci in bucuresti o echipa pt` fiika ta este fayr play smart este o echipa mult prea mare de senioare si cel mai bine e la fayr play ;) :great: app` cei care se tot cearta pe tema k fotbalu` feminin e mai varza k cel masculin :-@ poate k nu e atat de cunoscut dar asta nu inseamna k noi jukatoarele nu stim sa dam cu picioru`n mingie :P poate ar trebui sa mai citesti si tu un ziar cv` sau pe net may bada_otelul ;) jok de aproximativ 6 ani la club de ftbl feminin si am avut si succese si esecuri dar asta ne`a motivat mai tare si nu am renuntat ...... nu pot sa zic k ma compar q o jukatoare care are 20 de ani` de ftbl dar dak tuh bada_otelul ai juka q una care are experienta asta iti zic io k ai da cu stangu`n dreptu`n fata ei :P:P
FOTBALUL FEMININ v`a avea succes GARANTEZ asta :X:X:X:X:X

aici nu era vorba de mine sau de "talentele" mele de fotbalist ci de nivelul fotbalului feminin din Romania care ,sa recunoastem,este jos tare de tot in comparatie cu cel masculin.si cand spun asta ma refer la interesul starnit la noi,la locul fotbalului feminin din Romania in lumea fotbalului feminin.nu spune nimeni ca dati cu stangu-n dreptu' sau ca ar trebui sa va lasati de meserie,ba din contra,ar trebui incurajata practicarea oricarui sport si de catre orice categorie de persoane.
dar ,si poate o sa par misogin acum, fotbalul feminin e departe tare de tot fata de cel masculin din toate punctele de vedere!
maslinutzo,in caz ca n-ai aflat pe forum orice isi poate exprima parerea.daca tu esti o comunista radicala si nu accepti alte pareri e problema ta,probabil pornita de la o educatie gresita.daca nu-ti convine te rog incearca sa ma incarcerezi poate asa o sa imi inchizi gura si nu o sa mai auzi opinii diferite de a ta:ok:

maslinutza
22nd April 2008, 17:23
Sustine cu ceva parerea ta.Ai vreun argument(macar) la ceea ce zici?
E clar,fiecare om are parerea lui,e dreptul la opinie,stiu poate mai bine ca tine asta;dar nu trebuie sa vorbesti in necunostinta de cauza;
Faza era ca eu m-am luat de tine pentru ca tu nu stii sa iti exprimi parerea;tu jignesti;mai bine te uiti mai sus si vezi ce ai vb tu pana acum,dupa aia da-te COCOSH.Eu nu imi impun parerea mea,dar mor cand vad toti pacalicii cum se baga in seama cand de fapt nu stiu nimic.Daca ai fi la zi cu stirile din fotbalul feminin,poate nu ai mai vb asa.Ai vazut vreodata vreun meci de fotbal feminin?
Cine nu vede ca fotbalul feminin e inferior celui masculin?Daca ca nu e mediatizat,si nu stii nimic,vorbesti asa...
Asta se cheama demagogie,daca nu stiai,e un defect.
so,think twice

bada_otelul
22nd April 2008, 18:04
Sustine cu ceva parerea ta.Ai vreun argument(macar) la ceea ce zici?
E clar,fiecare om are parerea lui,e dreptul la opinie,stiu poate mai bine ca tine asta;dar nu trebuie sa vorbesti in necunostinta de cauza;
Faza era ca eu m-am luat de tine pentru ca tu nu stii sa iti exprimi parerea;tu jignesti;mai bine te uiti mai sus si vezi ce ai vb tu pana acum,dupa aia da-te COCOSH.Eu nu imi impun parerea mea,dar mor cand vad toti pacalicii cum se baga in seama cand de fapt nu stiu nimic.Daca ai fi la zi cu stirile din fotbalul feminin,poate nu ai mai vb asa.Ai vazut vreodata vreun meci de fotbal feminin?
Cine nu vede ca fotbalul feminin e inferior celui masculin?Daca ca nu e mediatizat,si nu stii nimic,vorbesti asa...
Asta se cheama demagogie,daca nu stiai,e un defect.
so,think twice

Citeste cu atentie ce am zis.In primul rand am spus ca fotbalul feminin nu poate fi comparat cu cel masculin pentru ca NU STARNESTE NICI PE DEPARTE ACELASI INTERES motiv pentru care si este slab mediatizat!In al doilea rand am spus ca fotbalul feminin din Romania este mai jos in fotbalul mondial feminin decat corespondentul masculin.Nu ma mai face sa repet de 20 de ori aceleasi lucruri.Nici macar nu o sa intru in detalii legate de centrele de copii si juniori,contracte de sponsorizare si reclama si alte chestii de genul asta.Pana una alta adevarul(nu opinia mea ci adevarul gol golutz) este ca fotbalul masculin este mult mai atractiv decat cel feminin si ma refer aici atat la practicarea lui cat si la banii bagati si scosi.Asta nu inseamna ca totul e mai bine si mai frumos in fotbalul masculin,chiar as vrea sa fie mai putin mediatizate scandalurile astea de 2 bani.
Si ca sa iti satisfac si curiozitatea legata de faptul daca am vazut sau nu un meci de fotbal feminin,DA, am vazut si am vazut chiar o finala de cupa mondiala ceva,castigata de Germania si imi mentin pozitia,comparativ cu fotbalul masculin se joaca mai lent si mai putin in forta(evident datorita diferentelor fizice dintre barbati si femei nu datorita lipsei de talent).:ok:
P.s. uite si unde au bagat discutia despre fotbal feminin,care mi se pare una mai interesanta decat zecile de scandaluri de pe intern.Asta nu face decat sa confirme ce am zis.

lupu_10
16th November 2008, 13:06
ellow:* ma num Laura am 15 ani si am facut 6 ani de fotbal la o echipa de baieti si as dori sa continui sa fac fotbal dar al o echipa de fete...mi'ati putea recomanda una dar care sa fie din bucuresti?:) poop pe toti:*:*

White Shadow
16th November 2008, 20:12
ce interesant thread....

doareuinymata
15th March 2009, 14:17
Am fost la Fc Fair Play din bucuresti am stat 1 luna..sh mi`se parea din ce in ce mai interesant... Dar eu nu am mai continuat k nu aveam cu cn sa ma duk...Dar ptr detalii dak doriti sa va inscrieti la Fc Fair play sau La SmartFotbal unde ma duk eu akum...Da-ti add la id-u doar_eu_inyma_ta :*:* Sh vb pe mes..fetele :D :ok::cya:

mihaela_mihaela
7th April 2009, 12:07
buna...as doi si eu sa practic fotbal imi poate spune cn ceva de eechipa acre au nevoie ceva....multumesc ast ras pe mail mihaea_miha_mik@yahoo.com

purple_love_ady
8th April 2009, 06:46
Salut, sunt Adyna din Cluj si as vrea sa stiu daca este vreo echipa de fotbal feminin la junioare in orasu meu. Am 13 ani si as vrea sa practic fotbal :x daca ma puteti ajuta, va rog dati add la ID zweet_kizz_ady

Doctor_Satan
8th April 2009, 14:46
Am si eu o nelamurire: ce cauta discutiile astea la sectiunea "Sugestii, idei despre site"?
Multe mesaje sunt de la useri care isi fac cont sa scrie doar o singura data ca sa-si dea adresa de mail sau mess. Nu se sesizeaza nici un moderator si sa stearga sau sa mute topicul asta?
Si femeile au ajuns sa se descurce prea bine la cratita de le trebuie sa joace fotbal profesionist? :D

roxanyk
29th April 2009, 22:57
sper sa se promoveze mai mult fotbalul feminin.incercam si noi la pitesti sa facem o echipa, dar avem nevoie de sponsor...cam greu

Roxxx
1st September 2009, 10:23
eu joc la un club de fotbal feminin...dac vrei sa vii la fotbal ia idd-ul meu si mai vb....Ronaldinha_footbalista2007

Roxxx
1st September 2009, 10:26
fetele care vor sa practice fotbal feminin sa ia idd-ul meu si vb....Ronaldinha_footbalista2007

Marius
1st September 2009, 18:11
inspirat id :)

apropo, dublu o se citeste u?

stelista1988
9th September 2009, 22:11
vreau sa stiu si eu cand incepe campionatul intern de fotbal feminin.....am gasit undeva ca la sfarsitul acestei luni....daca poate sa ma ajute cineva cu un program v-as multumi mult....

kittii
10th March 2010, 19:36
Buna ,ma numesc kitty,am 17 ani,sunt din Slatina Olt si as vrea sa practic si eu fotbalul dar cu fete..de cand eram mica jucam fotbal,am jucat si intr-o echipa de junior de baieti:D dar niciodata nu am ajuns sa joc intr-o echipa de fete sau cu fete sau intr`un club..daca a-ti putea sa ma ajutati v-as multumi foarte mult.

kekysh
12th March 2010, 11:54
Exista deja o echipa in Slatina.Este condusa de domnul Ion Rat, tatal fotbalistului Razvan Rat.Daca esti din oras poti sa afli mai multe detalii la scoala de fotbal Pitic-Sport.;)

kmy07
17th March 2010, 15:31
CS Atletico Arad are nevoie de jucatoare pt echipa de fotbal feminin!!!
Pentru info: kmy_0744!! :D

ralutii
25th March 2010, 11:31
Buna ziua, am citit posturile toate si am si eu o rugaminte. cine este la vreun club din bucuresti,ma poate ajuta si pe mine? imi doresc de foarte mult timp sa joc la un club. am jucat cand eram mai mica pe la 15 ani la IMGB dar s-a desfiintat si de atunci nu mai gasesc. incovenientul este ca am 23 de ani, dar conditia fizica o am foarte buna, alerg in fiecare zi cam 5 km si fotbal joc mai mareu. deci n-ar fi o problema. va rog daca imi puteti da un raspuns si ma puteti ajuta id-ul me este raluca.sarbu va multumesc mult!

lucianac87
7th May 2010, 22:23
Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?

nina_bubulina
30th May 2010, 17:18
salutare.ma numesc NINA .Va rog ,cine ma poate ajuta sa ma inscriu la un club de fotbal feminin din BUZAU.Sau daca sunteti fete la fel ca mine pline de energie si amatoare de fotbal,ne putem intalni,facem echipe si jucam impreuna.Sigur va fi foarte frumos.Vom juca mai bine k baietii.va pupic

Lordul
1st June 2010, 23:14
Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?

Clujana.....

numaiu
3rd August 2010, 23:12
Buna! Ce echipe de fotbal feminin mai sunt in Romania...?

CFF Clujana (cea mai titrata echipa de fotbal feminin din Romania - 7 titluri si 4 cupe)
http://en.wikipedia.org/wiki/CFF_Clujana
http://www.cffclujana.ro/

FCM Targu Mures (actuala campioana a Romaniei)

Sporting Craiova (actuala vicecampioana a Romaniei)

Motorul Oradea (tripla campioana a Romaniei)

Smart Bucuresti

CSS Târgoviște

CS Metalul Vlahita

FC Alice&Tunes Pitesti

SN Constanta

AFC Fair Play București

FC Inter SMEF Sibiu

CS Intercredo Pitesti

me fotbalista
28th August 2010, 08:39
buna si mie imi place fotbalul de cateva luni incocace imi caut o echipa ca nu mai suport sa joc impotriva baietilor am 14 ani si vreau foarte mult sa joc fotbal, miky poate ma contactezi la id:gaba_shukara sau fetele care au intrat la un club de fotbal va rog sa ma contactati

me fotbalista
28th August 2010, 08:42
Dianav ma poti contacta si pe mn la id gaba_shukara te rog mult

White Shadow
29th August 2010, 23:24
hey....puneti si voi pe forum poze cu echipa....

Datenshi
2nd September 2010, 19:06
Shadow, tu vrei din vestiar, nu? :D

Hopshio
3rd September 2010, 13:18
el vrea de la dusuri:D

White Shadow
3rd September 2010, 18:13
nu ma...eu vreau poze cu echipa..

poate au nevoie de un maseur :cool:

numaiu
5th September 2010, 17:35
site despre fotbalul feminin din Romania: http://fotbalfeminin.wordpress.com/
are si poze cu echipe :d

zebe
6th September 2010, 11:29
Hehe, cu ocazia asta aflu ca Clujul are doua echipe in prima liga si la fotbal feminin. Eu nu stiam decat de Clujana.