PDA

View Full Version : Entourage



Seahawk
11th January 2008, 02:52
Se uita cineva la el? Si daca da, ce parere aveti despre acest serial :D

http://youtube.com/watch?v=J6qmqggm7vk

Dogville
11th January 2008, 18:13
Fac un apel umanitar....citeva vorbe acolo despre acest serial..sa stim si noi cu ce se maninca.....vad ca pe ODC nu figureaza..cam nasol.....

Seahawk
12th January 2008, 11:36
Mark Walhberg produce serialul, si a afirmat ca este practic povestea vietii lui - pe sticla.

Pe scurt, e vorba de 4 baieti din New York care si-au lasat scoala, slujba, familie si au fugit sa 'cucereasca' Hollywood-ul..


Vincent Chase - (Adrian Grenier). Practic actiunea se invarte in jurul lui. Superstar in devenire, si cel care ii tine practic pe toti ceilalti prieteni ai lui pe langa el prin munca pe care o face...
Turtle - (Jerry Ferrara). Tipu' de gasca... mereu pus pe sotii, el conduce masina de fiecare data, are grija de casa, etc. Imatur si dezordonat dar foarte de treaba
Eric 'E' - (Kevin Connolly). Managerul si in acelasi timp cel mai bun prieten al lui Vince. 'Debuteaza' si el la Hollywood si se loveste de multe obstacole pana invata cum e mersul trenurilor..
Johnny 'Drama' - (Kevin Dillon) Fratele de 'mama' al lui Vince. Joaca tot rol de actor, insa este eclipsat de faima lui Vince si nu prinde decat roluri secundare in filme de duzina insa este incredibi de comic...

Si nu in ultimul rand - Ari Gold (Jeremy Piven) - Rechinul de Hollywood. Superagentul lui Vince cu o sumedenie de conectii, mereu cu telefonul la ureche si gata de atac pentru Vince. Dupa parerea mea, rolul i se potriveste de minune si desi exagereaza uneori joaca extrem de bine.


Baietii ajung sa stea in case de milioane de dolari, pe urma isi pierd toti banii... de la extaz la agonie si iar la extaz. Petreceri cu fotomodelele de la Victoria Secret, fitze de hollywood, cum se fac filmele/ce sta la baza lor...scene super funny si o muuuuullltimmeeee de femei frumoase in acest serial. Eu spun ca merita vazut, chiar cumparat.. Eu personal nu cumpar dvd-uri insa am toate sezoanele de la Entourage.
Este daca vreti varianta HBO masculina a serialului de succes Sex and the City, dar daca e sa ma intrebati pe mine eu spun ca Entourage e cu 2-3 clase peste el.


Si acum fac si o lista cu actorii celebri/artistii ce au avut roluri de 'guest star' in serialul aceasta: Mark Wahlberg, Luke Wilson, Jessica Alba, Scarlett Johansson, James Cameron, Val Kilmer, Hugh Heffner, Mandy Moore, James Woods, Ed Burns, Chuck Lidell, Kanye West, Dennis Hopper, Snoop Dogg, Mary J. Blige



Mai multe detalii aici: http://www.hbo.com/entourage/

Dogville
12th January 2008, 11:56
Stai ca mi-a picat fisa intr-un final....l-a dat si HBO-ul frate...pina in momentul cind Eric devine managerul lui Vince...asta cred ca a fost sezonul 1,nu?

Seahawk
12th January 2008, 12:33
Da. Acum o sa inceapa sezonul al 5-lea.

Prome
12th January 2008, 17:17
am vazut cateva episoade din primu sezon dar mi s-a parut total neinteresant :)

Seahawk
13th January 2008, 15:05
Tre'sa il urmaresti... Nici eu nu am fost prea entuziasmat de primul sezon.

Dogville
13th January 2008, 15:12
.....eu am vazut majoritatea episoadelor din primul sezon pe HBO si cred ca nu sunt rele.....cum pe ODC nu figureaza sezoanele urmatoare...am pus punct...