PDA

View Full Version : Asta este cea mai tare!



catalincatalin
10th January 2008, 20:42
Dorin,
Incredibilul a devenit credibil! Am sunat la federatie! Din nefericire am consultat site-ul inainte si am gasit cluburi afiliate fara terenuri,range,indoor sau mingii si mi-am amintit ce mesaje primeam eu prin Marius despre cate cerinte (imposibile)trebuiau indeplinite de catre aspiranti.Am sunat la un asa zis club si...surpriza.Clubul era din provincie si colabora cu Breaza ,in sensul ca furniza jucatori.Incearca si tu.Apoi am sunat -cum spuneam - la secretariat.Secretarul a avut nesansa de a raspunde.Am intrebat daca stie de proiectul meu si cum de au afiliat acele cluburi fara ca acestea sa aiba macar sepci de golf.A tacut.Am intrebat inca o data si mi-a raspuns ezitant ca stie de proiectul meu si ca a consultat si site-ul.Am intrebat de ce nu am fost contactat si de unde lipsa asta de interes.Am incercat sa facem impreuna distinctia intre FEDERATIE si SRL . Am incercat si sa facem diferenta intre investitii de milioane si cluburi in garsoniere . Jenat, a promis ca maine ma va suna pana in pranz si ca va contacta in prealabil conducerea.Smecheria cu federatia asta este ca acolo sunt tot felul de persoane ce au fost afiliate unor zone care le fac sa creada ca pot face tot ce le trece prin cap. Ei cred ca pot da suficiente telefoane cat sa rezolve orice.Au impresia ca daca au facut primii un organism de acest tip,atunci acest sport le apartine.Nu ai dreptul sa visezi ,sa inventezi ori sa investesti fara a cere voie.In orice domeniu in tara asta ,dupa astfel de manifestari vecine cu nesupunerea apar represalii.Par emotionat? Interesant este ca astia sunt aia tineri si nu ai fi crezut ca pot fi loviti de neosecurismul asta.In orice federatie de tipul asta nu exista astfel de relatii ca aici.Ai impresia ca un feudal dirijeaza o gloata de iobagi.Umilitor!

Dorin
10th January 2008, 21:46
Se misca?! Muntele , Mohamed? Ca peste tot trebuie sa lupti , cateodata chiar cu morile de vant!
Sint foarte curios sa vad evolutia! Macar de ar pricepe toti ca o colaborare este cel mai important!
Intrebare? Tu joci golf? Unde si cand in caz afirmativ?:yeah:

catalincatalin
11th January 2008, 18:31
Joc slab.Am jucat la Breaza si Diplomatic dupa care am lovit in Africa de nord la El Kantawi Golf Club,Porto Carras,Argentina San Telmo in Buenos Aires(acolo am fost in special sa joc polo pentru ca imi plac mult caii)etc.Am mai vazut terenuri in Atlantic City langa New York,in sudul Londrei,Germania ,Danemarca si altele.Acum am cumparat din Canada o trusa Taylor Made R7 cu care ma inteleg binisor si cu care sper sa lovesc mai bine.Problema este ca pe mine ma bucura mai mult un teren plin cu oameni ok decat sa joc eu.Dar imi place.Sunt obisnuit cu sporturi dure.In curand imi operez din nou coloana deoarece in urma unui accident de calarie am avut probleme(coloana,umar si alte cele rupte)dar deja ma simt ok si ma duc la sala ,bazin si tenis.Am 37 de ani si voi recupera rapid.Cand fata mea cea mare avea trei ani am sarit cu ea cu parasuta iar acum o pregatesc pe cea mica.Este greu sa te multumesti doar cu golful.Ma pregatesc sa joc in primul meci de polo din Romania in primavara-vara.Deja am format echipa.

Dorin
11th January 2008, 22:14
IRONMAN!?! Bravo domnule!
Eu joc din 2000, am handicap 14 si joc cu Taylor Made! 12 ani mai multi ca tine asa ca acum golful e la putere. Altfel am practicat cam toate sporturile de echipa dar si tennis etc. Asta si in Romania dar si in Suedia. Golf joc pe unde ajung prin Europa dar bineinteles acasa in Suedia de baza. Am jucat si ceva terenuri celebre in Europa, USA , in mai 2007 tererenul de la Torrey Pines unde se joaca US open anul acesta. Asta e cu golful: ca amator obisnuit poti sa joci pe orice teren din lume dar ca fotbalist de la ...zii tu un loc aiurea, nu ajungi niciodata pe terenul lui Barcelona , Real sau...etc:yeah: