PDA

View Full Version : Nati Meir vrea sa preia Southampton, Hagi antrenor



resita
9th January 2008, 21:46
Deputatul independent Nati Meir, sustine ca este aproape sa preia gruparea din liga a doua engleza Southampton si vrea sa il numeasca antrenor principal pe Gica Hagi.

"Am mari sanse sa preiau Southampton, mai sunt cateva detalii de stabilit. Am depus deja o garantie de 11 milioane de lire impreuna cu un asociat de-al meu, Jose Viega, si sper ca totul sa fie in regula. Vrem sa cumparam 62% din actiunile clubului", sustine Nati Meir.

Nati Meir are planuri mari la Southampton. Vrea sa ii "fure" lui Gigi Becali, cel care a ras de el cand a ofertat Steaua, cei mai buni jucatori din Ghencea si sa-l numeasca antrenor pe Gica Hagi, omul umilit in urma cu cateva luni de Becali.

"O sa iau patru jucatori de la Steaua si vreau sa il numesc antrenor pe Gica Hagi, bineinteles, daca va accepta", a precizat Nati Meir. Surse autorizate sustin ca jucatorii pe care Meir ii vrea la Southampton sunt Dorin Goian, Nicolae Dica, Ovidiu Petre si Mihaita Nesu, insa negocierile dntre cele doua parti nu au inceput.

Meir a vrut sa ii ofere lui Gigi Becali 100 de milioane pentru Steaua, insa replica sefului din Ghencea a fost dura. "Hai, ma, lasati-ma cu saracul ala. Se baga si el in seama. Cand o sa aiba ala vreodata bani sa ia Steaua?!", a spus Gigi Becali despre cel care se lauda ca a mostenit o avere de 2 miliarde de dolari de la o matusa pe care nu a vazut-o niciodata.

Gruparea pe care Nati Meir spune ca este aproape sa o cumpere se afla pe locul 15 in Coca-Cola Championship, cu 33 de puncte in 26 de partide.


Ce parerea aveti, oare este ceva adevarat in aceasta stire sau este doar o bamba a presei noastre:drak:?

kain
9th January 2008, 21:52
Hagi ar fi trebuit sa faca asa de la inceput :P

Sa ia o echipa dintr-o liga inferioara, sa capete experienta ca antrenor :mda:

Apoi dupa cativa ani si bineinteles rezultate, sa antreneze Steaua sau alte echipe :cool:

YoYoyOi
9th January 2008, 21:53
pai nu mai vrea Steaua? :shocked:

dar Realul cand il cumpara? :mda:

Andrei_23
9th January 2008, 22:03
nu prea imi vine mie a crede , meir tot timpu' a cautat doar sa fie bagt in seama

resita
10th January 2008, 19:32
Nati Meir: "Ii promit lui Hagi ca nu il voi suna din tribuna in timpul meciurilor"


Deputatul independent Nati Meir, cel care se afla aproape de preluarea clubului Southampton, din liga a doua din Anglia, ne-a declarat, joi, ca in cazul in care Gica Hagi va accepta propunerea de a antrena in Anglia nu se va confrunta cu aceleasi probleme ca si la Steaua, cand era sunat de Gigi Becali pentru a-i "sugera" schimbarile.
"Ii promit lui Gica Hagi ca nu il voi suna din tribuna oficiala sa bage un jucator, asa cum a patit la Steaua. Gica Hagi este un simbol al Romaniei si nu merita asa ceva, iar daca va accepta propunerea mea are sansa sa ajunga in Premier League. Nu il iau pe Gica Hagi ca sa ma razbun pe Gigi Becali", ne-a spus Nati Meir.

Deputatul independent a precizat ca deja i-a facut o propunere lui Hagi, insa nu a primit nici un raspuns. "I-am trimis un fax lui Gica Hagi inainte sa plec in Elvetia, dar nu mi-a raspuns. O sa il sun acum si o sa il rog sa accepte propunerea mea", a afirmat Meir.

Referitor la sansele de a prelua Southampton, Nati Meir sustine ca va prelua clubul britanic daca acesta are datorii mai mici de 5 milioane de lire sterline. "Tocmai m-am intors din Elvetia unde am discutat ultimele detalii. O sa preluam clubul Southampton impreuna cu o banca de acolo. Noi am facut o propunere de 14 milioane de lire sterline, iar daca clubul are o datorie mai mica de 5 milioane de lire sterline asteptam un raspuns: da sau nu", a spus Nati Meir.

Bogdy LFC
10th January 2008, 20:34
Am impresia ca e vrajeala asta.Minciuni de ziaristi si propaganda! :rosu:

Celso
10th January 2008, 20:42
mai mult intepaturi asupra lui Becali....pai ce sa faca Meir cu 11 mil de lire....aia sunt maruntis in fotbalul englez...chiar si in Championship;)

Universal
10th January 2008, 20:43
propaganda ieftina si fara bun simt.

NORGEMAN
10th January 2008, 21:48
e 1 aprilie deja? :shocked:

Geografu
10th January 2008, 21:52
Daca nu 1 aprilie atunci o fi ziua prostiei....
Ce Dumnezeu cum credeti ca ar putea fi bagat in seama macar acest Meir la Southampton ??? :confused:

Andrei_23
10th January 2008, 22:15
pai southampton e club de traditie in anglia , va trebui sa bage bani la greu mier daca vrea sa faca ceva acolo

Adi Da Samraj
10th January 2008, 22:20
Pentru cine nu stie va reamintesc ca Nati Meir a cumparat pe rind pe Laminorul Roman prin anii 1995 , apoi pe Rapid , apoi pe Steaua si acum pe Southampton .

ReD_Devil
11th January 2008, 09:31
un pacalici meir asta :happy e ca un pusti de gradinita cu o imaginatie f bogata :D