PDA

View Full Version : Ce meciuri pe viu ati vazut pana acum!!!



Lucian86
9th January 2008, 20:37
In ceea ce ma priveste, am avut ocazia sa vad o zi de competitie la turneul Master de la Montecarlo de anul trecut, asta pentru ca traiesc in Torino in Italia, la 4 ore de autocar de Montecarlo. Am vazut pe arena centrala urmatoarele meciuri:

Ferrer - Simon (castigat lejer de Ferrer)
Gasquet - Verdasco (super meci castigat la limita de francez)
Federer - Seppi (meci castigat de elvetian 7-6,7-6 in ciuda evolutii foarte slabe)
Safin - Vliegen (am vazut doar primul set 6-0 pentru rus pentru ca pleca autocarul, meci care in cele din urma belgianul l-a castigat incredibil)

in rest am vazut antrenamentele lui Nadal, Berdych, Santoro si altii....Din pacate nu am avut bilet pentru meciul lui Pavel:(

Transport+biletul zilnic pe arena centrala de la Montecarlo m-a costat doar 50 de euro, cumparat prin intermediul unui club de tenis din Torino unde evolueaza un prieten italian. Cu mare probabilitate ma voi duce si in acest an:ok:

Apolini
9th January 2008, 21:17
N-am avut onoarea să văd decât meciuri de la Open Romania, și pot spune că în fiecare an le-am urmărit aproape pe toate de pe central, într-un an chiar am fost copil de mingi

Lucian86
9th January 2008, 23:57
Apropo de Montecarlo, nu stiu cum e pe celelalte suprafete insa pe sgura, la inaltimea la care eram fata de teren, toate mingile servite de jucatori, desi erau in teren, pareau cel putin jumatate de metru afara:groggy:

Xaviesta
8th February 2008, 22:05
Simon-Hugo
Hanescu Starace

Cipri
8th February 2008, 22:49
Un futures la fete in Craiova ... sper sa devina in 1-2 ani challanger :)
Am avut si ocazia sa ma duc la BCR in 06 dar am dat unor rude biletele ... :-s