PDA

View Full Version : Oltchim Vrea Sa Se Retraga Din Campionat!



resita
9th January 2008, 19:32
OLTCHIM VREA SA SE RETRAGA DIN CAMPIONAT!


Derby-ul handbalului feminin romanesc castigat de Rulmentul Brasov in fata celor de la Oltchim Ramnicu Valcea, scor 27-26, conduce la un scandal urias dupa ce finantatorul gruparii valcene, Constantin Roibu, a anuntat la Radio InfoPro ca intentioneaza sa isi retraga echipa din campionat daca partida nu se va rejuca.

De asemenea, Roibu a anuntat ca ii va actiona in instanta pe arbitrii intalnirii pentru ca au permis jocul dur al Rulmentului ce s-a soldat cu doua accidentari grave in randul jucatoarelor Oltchimului: Roxana Gatzel (dubla fractura de antebrat) si Steluta Luca. Antrenoarea Rulmentului Brasov, Mariana Tarca, va fi, de asemenea, data in judecata pentru ca a incurajat jocul dur al elevelor sale. sursa:prosport


CE PARERE AVETI DE ACEASTA DECIZIE?

ducus
9th January 2008, 19:54
TADICI: 'A FOST VICIERE DE REZULTAT
Antrenorul Oltchimului si al primei reprezentative a acuzat dur maniera de arbitraj a cuplului Pavel - State.

Nici nu trecusera trei minute de joc, ca Gheorghe Tadici (foto) a avut prima iesire nervoasa, aruncând cartonul de time-out lânga banca proprie.

Antrenorul echipei vâlcene a trait intens partida de ieri, una care a avut pentru el o miza speciala, tinând cont de razboiul cu familia Târca. Tadici si-a certat elevele, a tipat la arbitri, a gesticulat intens în fata observatorului Dancescu si a intrat de doua ori pe teren. La finalul întâlnirii si-a luat elevele pe sus si a intrat în vestiar, unde a tinut o sedinta fulger. Dupa ce a iesit, si-a început tirada la adresa buzoienilor Pavel - State: “Incalificabil ce s-a întâmplat la acest meci. A fost viciere de rezultat. Pot urmari cu oricine ce s-a întâmplat în ultimele trei minute si se poate vedea maniera tendentioasa a celor doi. Nu a fost un meci de handbal, ci unul de rugby!”. Cum înaintea jocului declarase ca partida cu Rulmentul este una obisnuita, comparând Brasovul cu Sfântu Gheorghe, dupa meci a continuat ironiile: “A fost mai usor decât confruntarea noastra cu Sfântu Gheorghe. Rulmentul sa stea linistita, tot noi câstigam titlul national”.

Pe aceeasi linie s-a situat si vicepresedintele clubului oltean, Petre Berbecaru: “In 30 de ani de handbal nu am mai vazut o asemenea hotie! A fost un meci de karate, nu unul de handbal. In ultimele minute, arbitrii le-au tinut în atac atât cât a trebuit!”.
http://prosport.ro/articole/tadici-a-fost-viciere-de-rezultat/72522
Sunteti de acord cu declaratiile lui Tadici?

rob_din
9th January 2008, 20:03
Sa se retraga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

mikeyy
9th January 2008, 20:15
Se oftica Tadici mult mai tare decat a facut-o la CM :))

resita
9th January 2008, 20:26
Se oftica Tadici mult mai tare decat a facut-o la CM :))

se oftica deoarece a fost invins de mariana tarca si de ofticat nu se oftica doar el ci toata conducerea de la valcea.

rusine :rosu:

NORGEMAN
9th January 2008, 20:37
Sa-si bage unghia-n gat.

dragosh_vl
9th January 2008, 21:38
:))))
ne vedem pe 17 Mai

Pana at savurati CHL .

Sorin Blaj
9th January 2008, 21:42
Tadici a avut grija tot meciul de arbitraj. Daca esti antrenor trebuie sa ai o strategia la fiecare meci indiferent cu cine joci, dar el ce nevoie sa aiba de asa ceva cand antrenezi nationala Romaniei? N-ar fi de mirare sa mai piarda meciuri.

YoYoyOi
9th January 2008, 21:57
ce penibili si astia... pai pe final Rulmentul avea doua jucatoare eliminate... daca erau asa buni de ce nu au castigat meciul?
Ia sa mai mearga dracului si Tadici asta, ca m-am saturat de figurile lui :mda:

Gabri3l
9th January 2008, 21:59
thread inutil... doar atat.

resita
9th January 2008, 22:56
"Roxana Gatzel va lipsi 90 de zile, iar Steluta Luca va primi verdictul maine, dar va lipsi la fel de mult. Oltchim a avut doar eliminari de joc. Jocul nostru nu a fost dur. Rulmentul a facut un joc apropiat de rugby, iar la faultul lui Gatzel a fost fault de cartonas rosu. A fost un joc dur si vreau sa evit pe toti sa priveasca pentru a vedea asta. Rezultatul a fost viciat. Doua decizii in ultimele cinci minute au fost impotriva noastra. Regulamentul a fost interpretat in functie de interese. Jocul a depasit cu mult nivelul duratatii din jocurile de baieti. Stiu ca s-a contactat o firma de avocatura care a demarat procedurile. Nu stiu care este modul de derulare, dar sigur se va ajunge la proces", a spus Tadici.

resita
9th January 2008, 23:04
“Este inadmisibil asa ceva. Au pus in pericol si prezenta Romaniei la Olimpiada dupa accidentarile Stelutei Luca si Roxana Gatel”, a declarat Tadici.

Sorin Blaj
9th January 2008, 23:07
Tadici devine din ce in ce mai penibil.

mikeyy
9th January 2008, 23:35
“Este inadmisibil asa ceva. Au pus in pericol si prezenta Romaniei la Olimpiada dupa accidentarile Stelutei Luca si Roxana Gatel”, a declarat Tadici.

Doamne, cat mai poate sa jigneasca si sa aduca acuzatii omul acesta..nu se mai opreste. Face un circ atat de mare, este sub orice critica.
Ultimul apelativ adus Rulmentului este "haimanale".
Face niste declaratii fara niciun suport. De unde stie el ca fara Steluta si Gatel e compromisa Olimpiada. Daca va adopta aceeasi tactica ca la mondiale cu siguranta va fi compromisa.:headbang:

YoYoyOi
10th January 2008, 00:10
de parca Steluta si Gatel ar fi fost piese principale la mondiale :happy

asta-i si prost, pe langa ca-i nebun :mda:

Sentient7
10th January 2008, 02:52
se creioneaza lotul pentru Olimpiada...vreo 16 de la Valcea si cu o rezerva de pe undeva.propun sa aduca si maseuri,doctori,chiar si chibiti exclusiv de la Valcea la Beijing.si apa minerala sa fie Valcele.

Sentient7
10th January 2008, 02:55
Clubul ia în calcul posibilitatea de a nu mai lasa fete la nationala pentru ca nu exista o protectie a jucatoarelor de lot.
Gheorghe Tadici, antrenor Oltchim

hahahaha,fac pe mine de ras.incredibil cata ipocrizie.dupa ce si-au impus 90% din lot la nationala,acum avem declaratia asta.

Lordliv
10th January 2008, 03:19
asemenea nesimtire si impertinenta nu intalnesti nici la fotbal!

cica daca nu se rejoaca meciul ,se retrag din campionat...incredibil acest tadici...

resita
10th January 2008, 07:10
Este la latitudinea dânsilor sa faca ce vor. Nu se poate rejuca un meci, doar n-a cazut zapada, acoperisul.
Cristian Gatu, presedinte FRH


Cristian Gatu a convocat pentru azi o sedinta extraordinara în care va fi analizata prestatia arbitrilor la Brasov.

Mario Di Lazi
10th January 2008, 07:29
un mesaj către suporterii rulmentelor : :D
să nu veniți la Vâlceaaaaaa :D

Optimistul
10th January 2008, 08:20
“Este inadmisibil asa ceva. Au pus in pericol si prezenta Romaniei la Olimpiada dupa accidentarile Stelutei Luca si Roxana Gatel”, a declarat Tadici.
Omul asta a devenit atat de patetic incat cat de curand va simula si o sinucidere ...doar, doar ,se va rejuca meciul .
V-am spus inainte de meci ca are morcovul mai mare decat la mondiale ...

Tadici devine din ce in ce mai penibil.
Era de mult penibil si depasit ...

un mesaj către suporterii rulmentelor : :D
să nu veniți la Vâlceaaaaaa :D

Adica... O sa ne spui lui mami tau ?
Ma baieti, lasati huliganismul deoparte cand e vorba de sport !
Cel care a inventat handbalul s-a gandit si la tine : trebuie sa aplauzi sau sa taci .

Iaco
10th January 2008, 08:26
un mesaj către suporterii rulmentelor : :D
să nu veniți la Vâlceaaaaaa :D

Eu iti zic doar sa te duci pe stadionul de fotbal...ca acolo este loc de afirmatii de genul acesta...suporterii oltchimului la brasov au avut vreo problema?...oricum pe langa clubul oltchim care acuma se da in spectacol facand afirmatii din ce in ce mai hilare a venit si randul suporterilor valceni sa se dea in stamba mutand razboiul din teren in tribune si in afara salii de sport...frumos mod de a recepta o infrangere...ma mir ca dupa infrangerea cu rusia sau cu germania nu v-ati dus sa ii bateti si pe aia cum de si-au permis sa ii infranga pe marele antrenor tadici si echipa oltchim!!!

DIXIT!!!

Mario Di Lazi
10th January 2008, 09:25
ciocu mic ...
Oltchimul domină România :D


Adica... O sa ne spui lui mami tau ?
nu am 15 ani ... stai liniștit că pot să mă apăr și singur :D

Iaco
10th January 2008, 09:43
ciocu mic ...
Oltchimul domină România :D


nu am 15 ani ... stai liniștit că pot să mă apăr și singur :D

Bravo!

Mario Di Lazi
10th January 2008, 09:45
merci :D

YoYoyOi
10th January 2008, 10:15
nu am 15 ani ... stai liniștit că pot să mă apăr și singur :D

din ce spui mai sus pare ca doresti sa ataci, nu sa te aperi :rolleyes:

rob_din
10th January 2008, 10:21
ciocu mic ...
Oltchimul domină România :D


nu am 15 ani ... stai liniștit că pot să mă apăr și singur :D

In mod clar DOMINA pana alaltaieri.

rob_din
10th January 2008, 10:22
“Este inadmisibil asa ceva. Au pus in pericol si prezenta Romaniei la Olimpiada dupa accidentarile Stelutei Luca si Roxana Gatel”, a declarat Tadici.

Eu nu inteleg de ce s-a mai prezentat Rulmentul la meci. In interesul national putea sa se dea un 10-0 din oficiu pentru Oltchim

dragosh_vl
10th January 2008, 10:29
In mod clar DOMINA pana alaltaieri.



:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Ia uitete la statistici si o sa ai un cosmar :D


REALIZARILE NOASTRE ..... VISELE VOASTRE :evil:

rob_din
10th January 2008, 10:37
:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Ia uitete la statistici si o sa ai un cosmar :D


REALIZARILE NOASTRE ..... VISELE VOASTRE :evil:

Daca te uiti la clasamentul Ligii Nationale s-ar putea sa te ia cu ameteli

dragosh_vl
10th January 2008, 10:54
Nu ma ia cu nmk .. ca la final se trage linie ;)

rob_din
10th January 2008, 11:04
Nu ma ia cu nmk .. ca la final se trage linie ;)

Corect, dar deocamdata Oltchimul in nici un caz nu mai domina handbalul din Romania. O echipa care domina nu poate fi pe locul 2

mikeyy
10th January 2008, 11:05
Eu abia astept analiza pt arbitrii, pt ca din pct meu de vedere, arbitrii au tinut cu Oltchim nicidecum cu Rulmentul...doar la final au facut dreptate eliminandu-i pe Tadici si Hutupan. Doar a zis clar vice-presedintele Oltchimului sau cine o fi fost acel domn ca el nu intelege arbitrajul ca doar el e prieten cu arbitrii...

Bumbescu
10th January 2008, 11:05
Cam multa patima pt un meci de handbal feminin. Nu pot sa zic ca-mi place prea mult Tadici dar si Mariana Tarca e dezaxata. E clar ca jucatoarele Rulmentului au fost f montate, unele pareau nebune(Cogarla). Au fost prea multe duritati, cred ca la un asemenea meci in cupele europene Rulmentul ar fi fost decimata de eliminari si in final ar fi pierdut.

dragosh_vl
10th January 2008, 11:14
Corect, dar deocamdata Oltchimul in nici un caz nu mai domina handbalul din Romania. O echipa care domina nu poate fi pe locul 2

aha :))))

pana pe 17 Mai veti mai fi pe primu loc asta dak nu va incurcati :groggy:

dragosh_vl
10th January 2008, 11:15
Bumbescu vezi ca iti zic astia ca nu te-ai uitat la meci :D

mikeyy
10th January 2008, 11:17
dar si Mariana Tarca e dezaxata.

De ce spui ca Tarca e dezaxata? Vreau argumente...e usor sa acuzi pe cineva fiind in necunostinta de cauza sau doar de dragul de a aduce jigniri

rob_din
10th January 2008, 11:18
Cam multa patima pt un meci de handbal feminin. Nu pot sa zic ca-mi place prea mult Tadici dar si Mariana Tarca e dezaxata. E clar ca jucatoarele Rulmentului au fost f montate, unele pareau nebune(Cogarla). Au fost prea multe duritati, cred ca la un asemenea meci in cupele europene Rulmentul ar fi fost decimata de eliminari si in final ar fi pierdut.

Nu-ti sterg mesajul fiindca trebuie sa vada toata lumea ce pot gandi unele persoane. Dar la urmatoarele jigniri de acest gen "la revedere".

Sorin Blaj
10th January 2008, 11:56
Este la latitudinea dânsilor sa faca ce vor. Nu se poate rejuca un meci, doar n-a cazut zapada, acoperisul.
Cristian Gatu, presedinte FRH


Cristian Gatu a convocat pentru azi o sedinta extraordinara în care va fi analizata prestatia arbitrilor la Brasov.

Poate se aleg cu cateva suspendari, cei de la Valcea.

Sorin Blaj
10th January 2008, 11:58
ciocu mic ...
Oltchimul domină România :D

Poate n-ar strica sa te mai uiti o data pe clasament. :)

Sorin Blaj
10th January 2008, 12:02
Cam multa patima pt un meci de handbal feminin. Nu pot sa zic ca-mi place prea mult Tadici dar si Mariana Tarca e dezaxata. E clar ca jucatoarele Rulmentului au fost f montate, unele pareau nebune(Cogarla). Au fost prea multe duritati, cred ca la un asemenea meci in cupele europene Rulmentul ar fi fost decimata de eliminari si in final ar fi pierdut.
Cred ca te uiti prea mult la fotbal. :)

Numele GOGARLA iti spune ceva?

Kooler
10th January 2008, 13:50
Asta-i culmea, la inceput ziceau ca nu e un meci capital, ca nu decide nimic mai mult decat orice alt joc, si acum vor sa se retraga. Sa se retraga ca le dau eu voie. Deci, nu cred ca se vor retrage.

Sorin Blaj
10th January 2008, 13:55
Crede ca sunt inconstienti. Poate considera ca asa dau incredere fetelor, cautandu-le scuze. Se inseala.

Principalul vinovat este Tadici, care n-a avut nicio strategie in acest meci. Daca ne luam dupa declaratiile date inainte de meci, ar trebui sa-i fie rusine ca a pierdut la "ultima" clasata.

Mario Di Lazi
10th January 2008, 14:16
Poate n-ar strica sa te mai uiti o data pe clasament. :)

batem în retur și trecem pe locul 1 :D

Sorin Blaj
10th January 2008, 14:21
Pana atunci atentie la picioare, sa nu va impiedicati. :)

Mario Di Lazi
10th January 2008, 14:23
cu cine ? :D
că în afară de fetele de la Rulmentul care au jucat meciul vieții lor :D ... altă echipă nu mai poate pune probleme Oltchimului ... :)

Sorin Blaj
10th January 2008, 14:26
Cu Universitatea Jolidon Cluj.

Mario Di Lazi
10th January 2008, 14:31
acolo e Amariei Lungu ?
dar cu o floare nu se poate face primăvară ... nu cred că poate Jolidonu să bată pe Oltchim ...

Sorin Blaj
10th January 2008, 14:35
CARMEN AMARIEI A STAT PE BANCA LA PRIMUL MECI PENTRU JOLIDON CLUJ IN 2008



Debut cu stangul in 2008 pentru Carmen Amariei !! “U” Jolidon Cluj a pierdut primul meci in noul an pe terenul ocupantei locului 4 in Liga Nationala, HC Dunarea Braila, scor 26-25 (14-12), iar interul nationalei nu s-a aflat in teren spre a-si ajuta colegele.

Desi clujenii au ajuns la o intelegere cu Amariei, aceasta revenind la antrenamentele conduse de Gheorghe Covaciu incepand cu data de 29 decembrie, re-debutul oficial al handbalistei in tricoul alb-negru se amana intrucat handbalista nu are inca drept de joc. Suspendata din activitatea sportiva chiar de catre clubul clujean dupa ce a refuzat sa se mai prezinte la antrenamente, Carmen Amariei a facut deplasarea la Braila doar pentru a-si incuraja echipa ce avea nevoie neaparat de victorie pentru a nu se distanta de locurile care asigura participarea intr-o cupa europeana in sezonul viitor.

“Maine va avea loc o intrunire a Consiliului de Administratie al FRH si i se va ridica suspendarea. Cel mai probabil o vom avea in teren la meciul de acasa cu Deva, din 12 ianuarie”, a explicat directorul sportiv al clujencelor, Mircea Cucuian.



Sursa: http://www.telesport.ro/stiri/carmen-amariei-a-stat-pe-banca-la-primul-meci-pentru-jolidon-cluj-in-2008_4185.html



PS: Nu credeati nici ca Rulmentul va poate pune probleme. V-ati inselat. "Floarea" Gogarla a fost decisiva.

Mario Di Lazi
10th January 2008, 14:36
nu cunosc motivul pentru care Gogârlă a plecat de la Oltchim ... bănuiesc că e vorba de Tadici :D
pe de altă parte, Rulmentul are mai multe jucătoare de valoare ... față de Jolidon ...

Sorin Blaj
10th January 2008, 14:39
Gogarla a venit la Rulmentul de la Gyor, nu de la Oltchim.

Se pare ca mai multe jucatoare valoroase vor ajunge la Rulmentul in vara. Prima este Ionela Galca, daca vine si Amariei atunci sa vezi joc la Brasov.

Iaco
10th January 2008, 14:58
Mario imi pare bine ca ti-ai schimbat tonu si zici chestii la obiect nu amenintari la adresa suporterilor brasoveni:P:P...pe langa amariei la cluj mai e si senocico...si alte jucatoare foarte bune...nu se stie ce va fi...oricum daca rulmentul pana la jocul cu oltchim de la valcea mai aduce ceva jucatoare de valoare va fi un meci asemanator si acolo...oricum pana atunci lotul actual(echipa construita in vara) va fi mult mai omogen si unit si cu schemele de joc bine invatate...eu zic ca oltchimul nu va ma face greseala data viitoare sa considere meciul de la inceput castigat si nici nu va compara rulmentul cu ultima clasata din liga nationala...in rest bafta:)

Elphax
10th January 2008, 14:59
Tadici e tot timpul putin penibil.

Totusi nu am vazut meciul asa ca nu stiu cine ore dreptate.

Stiu doar ca in handbalul romanesc, la toate nivelurile, arbitrajele sunt nasoale.

Bumbescu
10th January 2008, 15:20
Nu-ti sterg mesajul fiindca trebuie sa vada toata lumea ce pot gandi unele persoane. Dar la urmatoarele jigniri de acest gen "la revedere".

Poti sa-mi spui si adio daca vrei pt ca oricum nu am de gand sa scriu pe handbal, sectiune ce pare a fi un veritabil club de mironosite:D.
Ce jigniri soro? La adresa cui? Ti-e ruda, o idolatrizezi pe respectiva?
Care ti-e problema? Pe Basescu de exemplu imi dai voie sa-l injur?

Culmea e ca pe Mariana Tarca am admirat-o intotdeauna ca jucatoare, dar tiganeala asta continua cu Tadici e penibila.
E clar ca tipa e frustrata si ca nu suporta relativul succes al lui Tadici.

rob_din
10th January 2008, 15:31
Poti sa-mi spui si adio daca vrei pt ca oricum nu am de gand sa scriu pe handbal, sectiune ce pare a fi un veritabil club de mironosite:D.
Ce jigniri soro? La adresa cui? Ti-e ruda, o idolatrizezi pe respectiva?
Care ti-e problema? Pe Basescu de exemplu imi dai voie sa-l injur?

Culmea e ca pe Mariana Tarca am admirat-o intotdeauna ca jucatoare, dar tiganeala asta continua cu Tadici e penibila.
E clar ca tipa e frustrata si ca nu suporta relativul succes al lui Tadici.

Tu stii ce inseamna a fi dezaxat? Un asemena termen precum si a o face nebuna pe Gogarla sunt incompatibile cu o discutie civilizata. In rest poti sa scrii ce vrei.
Poti s-o faci pe Tarca frustrata, incompetenta, incapabila etc, dar nu dezaxata sau nebuna. Astea sunt jignuri inacceptabile

Si sunt de acord, sectiunea handbal pare un club de mironosite avand in vedere ca tu te invarti mai mult pe sectiunea fotbal, unde nivelul de civilizatie e jalnic

YoYoyOi
10th January 2008, 15:44
de parca Steluta si Gatel ar fi fost piese principale la mondiale :happy

asta-i si prost, pe langa ca-i nebun :mda:

ia sanctioneaza-ma si pe mine, rob_din :rolleyes:

rob_din
10th January 2008, 15:46
ia sanctioneaza-ma si pe mine, rob_din :rolleyes:

Stai linistit, nu mai sanctionez pe nimeni. Injurati si jigniti cat vreti

resita
10th January 2008, 15:46
care-i problema?

rob_din
10th January 2008, 15:47
http://www.prosport.ro/articole/rulmentul-oltchim-nu-se-rejoaca/72730


Asteptam retragerea!!!!

resita
10th January 2008, 15:48
http://www.prosport.ro/articole/rulmentul-oltchim-nu-se-rejoaca/72730


Asteptam retragerea!!!!

asteapta mult si bine :happy:happy:happy

rob_din
10th January 2008, 15:49
asteapta mult si bine :happy:happy:happy

De ce? Din cate stiu eu Tadici si cei de la Oltchim sunt oamani adevarati care isi tin promisiunile.:) Sau poate au invatat si ei cum sa nu si le respecte de la prietenul Basescu-5 minute

NORGEMAN
10th January 2008, 15:50
un mesaj către suporterii rulmentelor : :D
să nu veniți la Vâlceaaaaaa :D

nu v-a ajuns odata sa va luati in gura cu noi? stii prea bine ce scandal a fost aici pe forum dupa o finala de cupa a Romaniei... si stii prea bine urmarea acelor contre... sau daca nu le stii informeaza-te si abtinete de la provocari.

si apropo... cand mai faceti coregrafii sau altceva incercati sa faceti ceva klumea... nu sa intindeti o panza invers:happy

Bumbescu
10th January 2008, 15:55
Stai linistit, nu mai sanctionez pe nimeni. Injurati si jigniti cat vreti

Nu mai "injuram" si nici nu mai "jignim" si te lasam sa-ti pastoresti linistit/a (nu m-am prins daca esti tip sau tipa, dupa nume pari tip, dupa atitudine tipa) enoriasii de pe handbal, urandu-ti in acelasi timp mult succes in eradicarea totala a necivilizatiei.
Constient fiind de faptul ca am fost la un pas sa distrug o munca remarcabila, o veritabila evanghelizare a unei sectiuni a forumului, imi cer scuze de cumplita imixtiune si de eventualele sale nedorite urmari.


Doamne ajuta.

Sorin Blaj
10th January 2008, 16:16
RULMENTUL - OLTCHIM NU SE REJOACA!
Joi, 10 Ianuarie 2008


Comisia Centrala de Arbitri a analizat astazi prestatia arbitrilor buzoieni Pavel si State la partida Rulmentul – Oltchim (scor 27-26), la finele careia gruparea din Vâlcea a sustinut ca a fost viciere de rezultat. In urma analizei video de pe doua casete, cei 16 membrii au sustinut în unanumitate ca rezultatul nu a fost influentat de cei doi arbitri.

”Nu a existat viciere. Meciul nu se rejoaca”, a declarat pentru ProSport Cristian Gatu, presedintele FRH, care a mai spus, totodata, ca va convoca ambele conduceri la viitoarea sedinta a Consiliului de Administratie.



Decizie normala a Comisiei. Probabil ei au vazut alt meci.

Optimistul
10th January 2008, 17:29
ciocu mic ...
Oltchimul domină România :D


nu am 15 ani ... stai liniștit că pot să mă apăr și singur :D


Ma pensionare , eu nu sunt fan al Rulmentului si nici al Oltchimului asa ca nu ma intereseaza locurile voastre in clasament ci sportivitatea in numele handbalului.
Ce ma deranjeaza, e atitudinea pe care o au Tadici si Roibu dupa aceasta infrangere : ne-ati suparat ,ne luam jucariile si plecam ...
Brasovul cand a pierdut s-a comportat asa de penibil ?

Eu in locul vostru mi-as face griji daca echipa voastra va mai exista pana in luna mai la revansa ... si daca da ,cate jucatoare de valoare or sa mai ramana la echipa ca sa poata castiga in fata Rulmentului ?!

Pana in mai cand o sa va luati revansa avand in vedere idiotenia conducerii echipei propun ca echipa voastra favorita sa se numeasca Oltchin

rob_din
10th January 2008, 18:09
N-am vazut nici o declaratie a celor de la Oltchim. Le-a pierit glasul?

lucian_iasi
10th January 2008, 18:54
Brasovul cand a pierdut s-a comportat asa de penibil ?

Totusi cand a castigat Oltchim a facut-o la direferente clare...insa rulmentul abia a castigat la un gol diferenta...


Cand o sa castige Rulmentul Cupa Cupelor,Supercupa Europei,cand o sa faca spectacol in Liga campionilor(5 victorii din 5,iar maine urmeaza a 6 a),atunci sa aiba glas cei de la brasov.Momentan Oltchim le este superioara(chiar daca rulmentul conduce in liga nationala)

Sezonul trecut a fost clar:37-26 si 27-21 ptr Oltchim.Plus diferenta de 10 puncte,fata de locul 2,Rulmentul.

rob_din
10th January 2008, 19:08
Totusi cand a castigat Oltchim a facut-o la direferente clare...insa rulmentul abia a castigat la un gol diferenta...


Cand o sa castige Rulmentul Cupa Cupelor,Supercupa Europei,cand o sa faca spectacol in Liga campionilor(5 victorii din 5,iar maine urmeaza a 6 a),atunci sa aiba glas cei de la brasov.Momentan Oltchim le este superioara(chiar daca rulmentul conduce in liga nationala)

Sezonul trecut a fost clar:37-26 si 27-21 ptr Oltchim.Plus diferenta de 10 puncte,fata de locul 2,Rulmentul.

Echipa care e superioara se vede din clasamentul anului acesta nu din 1944

lucian_iasi
10th January 2008, 19:17
Oricum,daca e sa vorbim de acest sezon tot Oltchim e superioara...sau vrei sa zici ca performantele europene nu conteaza?Oltchim este printre principalele favorite la castigarea Ligii Campionilor.Rulmentul?probabil vor pierde cu 2 infrangeri cu debrecen :ok:

rob_din
10th January 2008, 19:21
Oricum,daca e sa vorbim de acest sezon tot Oltchim e superioara...sau vrei sa zici ca performantele europene nu conteaza?Oltchim este printre principalele favorite la castigarea Ligii Campionilor.Rulmentul?probabil vor pierde cu 2 infrangeri cu debrecen :ok:

Multumim pentru informatie Mama Omida. Planuiam sa ma uit la meciurile Rulmentului, acum nu mai e nevoie.

lucian_iasi
10th January 2008, 19:28
Nu am pretins ca sunt mama omida,doar mi-am spus o parere.Cel putin mie imi este clar ca diferenta dintre cele 2 este f mare in favoarea unguroaicelor.Rulmentul nu are echipa pentru a castiga Cupa Cupelor.

p.s.PARERE PERSONALA!

rob_din
10th January 2008, 19:29
Mai vedem. Nici Oltchim n-are echipa sa castige LC

lucian_iasi
10th January 2008, 19:31
Mai vedem.Daca Oltchim n-are echipa de liga campionilor,Rulmentul n-are echipa nici de grupele Ligii.

resita
10th January 2008, 19:41
momenta rulmentul este peste oltchim doar in clasament :D
nu trebuie sa uitam parcursul excelent al oltchimului in liga campionilor si nici faptul ca au avut o serie de 36 de victorii consecutive in campionat, sa vedem de acum ce va fi, va reusi si rulmentul sa-si faca o echipa puternica care sa se bata de la egal la egal cu orice echipa din lume sau se multumesc sa se bata doar cu oltchim.

rob_din
10th January 2008, 19:43
Mai vedem.Daca Oltchim n-are echipa de liga campionilor,Rulmentul n-are echipa nici de grupele Ligii.

Oltchim n-are echipa de castigare a LC. Cine isi face iluzii ca aceste victorii de pana acum sunt o dovada ca Oltchim e mare favorita se insala. Grupele astea sunt antrenament pentru marile favorite. De abia din faza urmatoare se va juca tare

Lordliv
10th January 2008, 20:52
corect,rob! meciurile din grupele preliminarii sunt simple meciuri de vacanta !( cam in toate grupele se stiu echipele care merg mai departe)
greul incepe din faza urmatoare...

Sorin Blaj
10th January 2008, 21:08
Nu am pretins ca sunt mama omida,doar mi-am spus o parere.Cel putin mie imi este clar ca diferenta dintre cele 2 este f mare in favoarea unguroaicelor.Rulmentul nu are echipa pentru a castiga Cupa Cupelor.

p.s.PARERE PERSONALA!

Daca au reusit sa invinga Oltchimul sunt ceva sperante.

Gontel
10th January 2008, 21:15
vrajeala de-a valcenilor, ce poate sa fie? nu are cum sa se intample asa ceva. au mai furnizat un subiect pt presa.

Sorin Blaj
10th January 2008, 21:51
Se fac de ras singuri. Daca punem problema asa, avem o finala de cupa mondiala de rejucat, la fotbal. Tot pentru viciere de rezultat si tot cu arbitrii in prim plan.

Optimistul
10th January 2008, 23:11
Rulmentul nu are echipa pentru a castiga Cupa Cupelor.

p.s.PARERE PERSONALA!

Pana la CC mai este drum lung ,in acest drum mai pot fi racolate destule fete de la Olt-Chin... Acum,acolo in Valcea se intampla ca-n Craiova la fotbal: sunt prea multi destepti pe metrul patrat si trebuie sa fabrice motive despre infrangere si nu despre neputinta lor ...

resita
10th January 2008, 23:47
N-am vazut nici o declaratie a celor de la Oltchim. Le-a pierit glasul?

"Eram sigur ca nu se va rejuca acest meci. Inca nu pot sa fiu de acord cu maiera de arbitraj. Steluta Luca a avut nevoie de operatie de refacere de ligamente si de 21 de zile pauza. Este vb de inegritatea unei jucatoare, care a facut foarte multe pentru handbalul romanesc. In meciuri trebuie sa se reflecte munca si valoarea jucatoarelor, nu forta. Mai multe juactoare de la noi au fost contactate si au venit si ne-au spus. Ar trebui sa le fie rusine daca neaga. Exista un regulament care trebuie respectat", a tunat Tadici la Special.

rob_din
11th January 2008, 01:46
http://www.prosport.ro/articole/megaoferta/72775

Daca chiar este real, Fiscul ar trebui sa inceapa niste controale pe la Brasov.

Sorin Blaj
11th January 2008, 02:07
Ce ti se pare suspect? Faptul ca va castiga 12.000 de euro pe luna? Atat castiga si Hutupan la Oltchim. Sau faptul ca va avea o prima de instalare in jur de 200.000 euro? Este vorba de cea mai valoroasa handbalista din Romania, peste Amariei, Hutupan, Luca si cine mai vrei tu.

Poate ar trebui sa intelegem o data pentru totdeauna, valoarea se plateste.

In ce priveste fiscul, hai sa fim seriosi, in Romania ar trebui sa avem o armata de inspectori fiscali si ar trebui sa inceapa cu politicienii. :)

Sentient7
11th January 2008, 03:23
observ ca devine handbalul "trendy".e plin de baieti imprumutati de pe sectiunea de fotbal.toti numai unul-si-unul.

rob_din
11th January 2008, 09:52
Ce ti se pare suspect? Faptul ca va castiga 12.000 de euro pe luna? Atat castiga si Hutupan la Oltchim. Sau faptul ca va avea o prima de instalare in jur de 200.000 euro? Este vorba de cea mai valoroasa handbalista din Romania, peste Amariei, Hutupan, Luca si cine mai vrei tu.

Poate ar trebui sa intelegem o data pentru totdeauna, valoarea se plateste.

In ce priveste fiscul, hai sa fim seriosi, in Romania ar trebui sa avem o armata de inspectori fiscali si ar trebui sa inceapa cu politicienii. :)

Prima de instalare e enorma pentru handbal. Chiar si pentru cel european.

Optimistul
11th January 2008, 10:15
Pana la CC mai este drum lung ,in acest drum mai pot fi racolate destule fete de la Olt-Chin... Acum,acolo in Valcea se intampla ca-n Craiova la fotbal: sunt prea multi destepti pe metrul patrat si trebuie sa fabrice motive despre infrangere si nu despre neputinta lor ...

Daca tu @ Resita nu intelegi forma metaforica Olt-chin asta nu inseamna ca trebuie sa ma si banezi ...
Ce , i-am facut handicapati ,idioti ? Sau i-am numit Olt- *******i, etc ?Pur si simplu am folosit acest cuvant pt. a arata prin el ,chinul prin care trece conducerea echipei dupa aceasta infrangere .
Daca tie ti se pare normal ca conducerea echipei sa conteste atat de mult infrangerea , sa faca amenintari la adresa FRH, ca se retrage din campionat ,ca da in judecata , inseamna ca esti de acord cu ei .
Daca vorbele mele nu sunt intelese pe sectiunea handbal si mai sunt si banat , cred ca trebuie sa ma retrag de aici . Adio baieti !

rob_din
11th January 2008, 10:36
Daca tu @ Resita nu intelegi forma metaforica Olt-chin asta nu inseamna ca trebuie sa ma si banezi ...
Ce , i-am facut handicapati ,idioti ? Sau i-am numit Olt- *******i, etc ?Pur si simplu am folosit acest cuvant pt. a arata prin el ,chinul prin care trece conducerea echipei dupa aceasta infrangere .
Daca tie ti se pare normal ca conducerea echipei sa conteste atat de mult infrangerea , sa faca amenintari la adresa FRH, ca se retrage din campionat ,ca da in judecata , inseamna ca esti de acord cu ei .
Daca vorbele mele nu sunt intelese pe sectiunea handbal si mai sunt si banat , cred ca trebuie sa ma retrag de aici . Adio baieti !

Ai fost banat pentru un joc de cuvinte?

dragosh_vl
11th January 2008, 10:43
Olt *******i ... credeam ca unguri sunt handicapati dar vad ca si uni romanii sunt invidiosi sa nu le spun altfel.

Oltchim pe 17 MAI va va scoate handabalul din Cap .. tineti minte ....

resita
11th January 2008, 10:50
Daca tu @ Resita nu intelegi forma metaforica Olt-chin asta nu inseamna ca trebuie sa ma si banezi ...
Ce , i-am facut handicapati ,idioti ? Sau i-am numit Olt- *******i, etc ?Pur si simplu am folosit acest cuvant pt. a arata prin el ,chinul prin care trece conducerea echipei dupa aceasta infrangere .
Daca tie ti se pare normal ca conducerea echipei sa conteste atat de mult infrangerea , sa faca amenintari la adresa FRH, ca se retrage din campionat ,ca da in judecata , inseamna ca esti de acord cu ei .
Daca vorbele mele nu sunt intelese pe sectiunea handbal si mai sunt si banat , cred ca trebuie sa ma retrag de aici . Adio baieti !

ai luat 3 pct. penalizare pt. pocire nume, de unde si pana unde :ban:

rob_din
11th January 2008, 11:11
ai luat 3 pct. penalizare pt. pocire nume, de unde si pana unde :ban:

Sper ca nu o sa-mi dai si mie niste puncte de penalizare in urma unei intrebari: ai auzit de jocuri de cuvinte? Mie Olt-chin mi se pare chiar foarte reusit avand in vedere chinurile prin care au trecut valcencele la Brasov.

YoYoyOi
11th January 2008, 11:11
observ ca devine handbalul "trendy".e plin de baieti imprumutati de pe sectiunea de fotbal.toti numai unul-si-unul.

vai de mine.... nu stiam ca doar tu cunosti handbal si altii n-au voie sa se exprime...

Optimistul
11th January 2008, 11:25
Ai fost banat pentru un joc de cuvinte?
Se pare ca am fost doar penalizat si nu banat .
Cred ca trebuie sa-mi iau smochingul pe aceasta sectiune ,aici sunt numai gentelmani sensibili ...

Olt *******i ... credeam ca unguri sunt handicapati dar vad ca si uni romanii sunt invidiosi sa nu le spun altfel.

Oltchim pe 17 MAI va va scoate handabalul din Cap .. tineti minte ....

Ma baiatule, eu ti-am mai explicat ca n-am treaba cu victoria voastra .Tu nu reusesti sa vezi dincolo de infrangeri si victorii ? Ce inseamna in mintea ta sportul ? Doar aversitate in tribuna si pe teren ?
Pt. mine sportul inseamna in primul rand fair-play . Cum poti sa fi fair-play cand nu accepti o infrangere si incepi cu amenintari la adresa tuturor ?
Asta e problema cea mai mare la Oltchim ! Aceasta poate afecta viitorul echipei si sincer nu vreau alt monopol acum - Rulmentul - pt. ca n-o sa mai fie motivatie in campionat si deci echipa nationala d.p.d.v. valoric va avea de suferit si la asta intr-adevar tin cel mai mult .
Avem destui dusmani in afara tari ca se ne mai dusmanim si noi ...

Iaco
11th January 2008, 11:26
Olt *******i ... credeam ca unguri sunt handicapati dar vad ca si uni romanii sunt invidiosi sa nu le spun altfel.

Oltchim pe 17 MAI va va scoate handabalul din Cap .. tineti minte ....

Asha ati zis si inainte de meciul asta...ca suntem sf. gheorghe ca veniti in vacanta si asha mai departe...pana la urma s-a dovedit contrariul...si dupa ce ati pierdut mai veniti si cu acuze de gen viciere de rezultat, "joc la rupere"...in primul rand cand o aud pe luca(care are probleme la spate de mai mult timp, si nu era complet refacuta pentru meciul cu rulmentul) ca o acuza pe simona gogarla ca a accidenatat-o si vb de copii si din astea cand gogarla nu era in teren, ma apuca greata, mai ales ca interviul era dupa meci si a avut tot timpul din lume sa afle cine era in jurul ei in momentul producerii accidentului. In al doilea rand gatzel vb de intentia jucatoarelor de la rulmentul de a le accidenta pentru a mai prinde si ele nationala...pai tu fata de ce ai mers tu la mondiale(nu mai jucase de un an si accidentari peste accidentari) si nu a mers gogarla care a fost cea mai buna jucatoare de pe teren!...tot revenind la mondiale ca acum m-am infierbantat de ce dracu ne trebuiau in lot trei portari(toti de la oltchim) mai ales ca luminita hutupan e una dintre cele mai valoroase din lume...intelegeam daca nu aveam portari da ma i-a cat mai multi sa ne scoatem cumva...

Nu stiu daca cunoasteti clasamentul golgheterelor din liga nationala...cate din top 10 au fost selectionate pentru mondial...unde au fost cele de la buzau sau sf gheorghe care sunt in clasament inaintea lui galca sau neagu sau gogarla?!!!

Mai lasati-ma cu gogoasha asta umflata care este oltchim care s-a format pe santaj si vad ca si acuma se foloseste de aceleasi mijloace sa obtina ce vrea...cine e roibu sa santajeze Federatia romana de handbal...pentru a se rejuca un meci doar pentru ca echipa de frunte a tarii a pierdut...toti oamenii din handbalul romanesc au spus ca rulmentul a fost mai motivata si a castigat pe merit...doar cativa care nu stiu sa piarda vin in fata si dau vina pe arbitrii si divinitate...dar presupun ca atunci cand incepe sa se darame castelul de carti lipit cu super glue doare cel mai tare:rosu::rosu:

Dixit!

resita
11th January 2008, 11:28
Pt. mine sportul inseamna in primul rand fair-play . Cum poti sa fi fair-play cand nu accepti o infrangere si incepi cu amenintari la adresa tuturor ?
Asta e problema cea mai mare la Oltchim !

de acord cu tine :ok:
dar sa nu uitam suporterii sunt si ei influentati de declaratile conducatorilor

Iaco
11th January 2008, 11:29
de acord cu tine :ok:
dar sa nu uitam suporterii sunt si ei influentati de declaratile conducatorilor

Asta e clar...si oricum suporterii au fost tot timpul mai patimasi si considera ca echipa lor trebuia sa castige...:D

rob_din
11th January 2008, 11:31
de acord cu tine :ok:
dar sa nu uitam suporterii sunt si ei influentati de declaratile conducatorilor

Dar ce suporterii n-au cap?

resita
11th January 2008, 11:36
Dar ce suporterii n-au cap?

uni nu au :D

daca conducatorii de la oltchim nu ieseau cu acele acuze suporterii nu faceau asa taraboi pe toate forumurile, asta e parerea mea ;)

Optimistul
11th January 2008, 13:00
uni nu au :D



Adica vrei sa spui ca sunt *******i ?

Iaco
11th January 2008, 13:02
Eu zic ca o avertizare se vede la orizont sau cel putin un ban:P:P:D

Optimistul
11th January 2008, 13:04
Tot pt. mine ?
@ Resita a spus-o !

Iaco
11th January 2008, 13:05
Tot pt. mine ?
@ Resita a spus-o !

Pai aia ziceam si eu referitor la ce ai patit tu :D:P

Optimistul
11th January 2008, 13:18
Chiar ,pe @Resita cine-l baneaza pt. ca i-a facut pe suporterii Oltchim suporteri fara cap ?

resita
11th January 2008, 13:19
Adica vrei sa spui ca sunt *******i ?

uni asa dau impresia, tie nu ti se pare?


Eu zic ca o avertizare se vede la orizont sau cel putin un ban:P:P:D

vrei tu? :D



Tot pt. mine ?
@ Resita a spus-o !

:happy:happy:happy doar daca vrei ban

Iaco
11th January 2008, 13:21
uni asa dau impresia, tie nu ti se pare?



vrei tu? :D




:happy:happy:happy doar daca vrei

Da hai nu te poti autobana...hai sa incercam sa vedem daca se poate:D:D

resita
11th January 2008, 13:24
Da hai nu te poti autobana...hai sa incercam sa vedem daca se poate:D:D

doar daca se retrege oltchim din campionat :drak:

Iaco
11th January 2008, 13:26
No nasol...am incercat si eu...of trebuie acum sa gasesc alt moderator sa faca asta...las ca bogdylfc sigur o sa se autobaneze la un moment dat:D

Sorin Blaj
11th January 2008, 14:18
Prima de instalare e enorma pentru handbal. Chiar si pentru cel european.

Atunci calculeaza altfel. Contract pe trei ani, imparte prima de instalare la 3 si obtii un contract anual de aproape 190.000 euro. 16.000 pe luna nu este mult pentru o jucatoare ce poate juca in orice echipa de top din lume.

Sorin Blaj
11th January 2008, 14:23
Daca tu @ Resita nu intelegi forma metaforica Olt-chin asta nu inseamna ca trebuie sa ma si banezi ...
Ce , i-am facut handicapati ,idioti ? Sau i-am numit Olt- *******i, etc ?Pur si simplu am folosit acest cuvant pt. a arata prin el ,chinul prin care trece conducerea echipei dupa aceasta infrangere .
Daca tie ti se pare normal ca conducerea echipei sa conteste atat de mult infrangerea , sa faca amenintari la adresa FRH, ca se retrage din campionat ,ca da in judecata , inseamna ca esti de acord cu ei .
Daca vorbele mele nu sunt intelese pe sectiunea handbal si mai sunt si banat , cred ca trebuie sa ma retrag de aici . Adio baieti !

Resita. Te credeam mai echilibrat. :mda: Trebuie sa fiu mai atent de acum incolo, ca poate iau un avertisment daca ii spun lui Nadal Fenomenadal, ca i-am pocit numele. :)

Optimistul chiar are dreptate in ce spune. Chinul celor de la Oltchim abia a inceput, sa vezi ce mai urmeaza. :ok:


Trebuie sa fim mai atenti cu aprecierile. Daca ai fi moderator pe fotbal la un meci intre Dinamo, Steaua sau Rapid, ar trebui sa dai la avertismente si banuri de ai face bataturi la degete. :happy


Hai sa nu exageram. Eu inca nu am dat nici macar un avertisment, nici nu am de gand si vad ca se poate. :)

Optimistul
11th January 2008, 17:46
Resita. Te credeam mai echilibrat. :mda: Trebuie sa fiu mai atent de acum incolo, ca poate iau un avertisment daca ii spun lui Nadal Fenomenadal, ca i-am pocit numele. :)

Optimistul chiar are dreptate in ce spune. Chinul celor de la Oltchim abia a inceput, sa vezi ce mai urmeaza. :ok:


Trebuie sa fim mai atenti cu aprecierile. Daca ai fi moderator pe fotbal la un meci intre Dinamo, Steaua sau Rapid, ar trebui sa dai la avertismente si banuri de ai face bataturi la degete. :happy


Hai sa nu exageram. Eu inca nu am dat nici macar un avertisment, nici nu am de gand si vad ca se poate. :)

Multumesc Sorin pt. intelegere .
Nu ma asteptam sa intervi tu acum in favoarea mea mai ales ca , candva noi am avut o neintelegere referiroare la Nadal si credeam ca-mi porti pica ... Pana la urma se dovedeste ca esti un tip fair-play care nu poarta ranchiuna .:ok:
N-am sa uit gestul tau !

Optimistul
11th January 2008, 18:09
Ma baiatule, eu ti-am mai explicat ca n-am treaba cu victoria voastra .Tu nu reusesti sa vezi dincolo de infrangeri si victorii ? Ce inseamna in mintea ta sportul ? Doar aversitate in tribuna si pe teren ?
Pt. mine sportul inseamna in primul rand fair-play . Cum poti sa fi fair-play cand nu accepti o infrangere si incepi cu amenintari la adresa tuturor ?
Asta e problema cea mai mare la Oltchim ! Aceasta poate afecta viitorul echipei si sincer nu vreau alt monopol acum - Rulmentul - pt. ca n-o sa mai fie motivatie in campionat si deci echipa nationala d.p.d.v. valoric va avea de suferit si la asta intr-adevar tin cel mai mult .
Avem destui dusmani in afara tari ca se ne mai dusmanim si noi ...

De ce ma tem eu se teme si Gatu : http://www.prosport.ro/articole/gatu-olimpiada-in-pericol/72778

Vedeti valcenilor unde duce scandalul asta de la Oltchim ?

atdi
11th January 2008, 18:19
Intradevar, Gatu are dreptate, dar de ce intervine atat de tarziu? De ce nu a luat masuri mai de mult? Scandalul asta nu a aparut dupa meciul Rulmentul - Oltchim, ci e destul de vechi, iar acum pare sa se rasfranga si asupra relatiilor intre jucatoarele de la cele doua cluburi, vezi declaratia Stelutei Luca, si totusi Mariana Tirca nu a avut o reactie deplesata referitor la aceasta declaratie, a spus doar ca nu se astepta din partea Stelutei la asa ceva. Daca se intampla invers, cred ca Tadici ar fi folosit niste cuvinte.... Oricum, pe mine cel mai mult si cel mai mult ma derajat la Tadici declaratia lui dupa meciul cu Franta de la CM. Totusi cred ca timpul sa mai vina si altcineva la Nationala de Fete, si nu dupa olimpiada, ci inainte de olimpiada. In rest, ii urez succes in Cupa Campionilor.

Sentient7
12th January 2008, 02:26
vai de mine.... nu stiam ca doar tu cunosti handbal si altii n-au voie sa se exprime...

vai de mine,unde am zis asta?nu ma luam de cunostintele lor sportive ci de felul exprimarii care e comparabil cu scrierea dupa dictare in clasa a doua...de fapt nici cu cunostintele sportive nu imi e jena cand apar jucatoare noi,gen Cogarla...

edit:deci imi pare rau dar nu m-am putut abtine:

Dragosh_vl

"Olt *******i ... credeam ca unguri sunt handicapati dar vad ca si uni romanii sunt invidiosi sa nu le spun altfel."

cunosc unguri care scriu de zece ori mai corect romaneste...

Sentient7
12th January 2008, 02:28
Prima de instalare e enorma pentru handbal. Chiar si pentru cel european.

am inteles ca nu e prima de instalare ci de fapt salariul pe un an inainte...

YoYoyOi
12th January 2008, 11:35
mai, orice ar fi, nu inteleg de ce trebuie comentata suma asta :thinkso: ce-i asa mare nebunie? :groggy:

rob_din
12th January 2008, 12:30
mai, orice ar fi, nu inteleg de ce trebuie comentata suma asta :thinkso: ce-i asa mare nebunie? :groggy:

Ma intreb si eu de unde-si pemit unii sa arunce cu bani intr-o tara in care mult lume se afla in saracie. Perminte-mi lucrul asta

YoYoyOi
12th January 2008, 12:39
hai ca nici nu e vorba de multi bani... si oricum, performanta si talentul se platesc ;)

Sorin Blaj
12th January 2008, 13:08
Chiar nu inteleg ce doresti Rob. Handbalistele nu au voie sa castige 10.000 de euro pe luna? Atat ia in acest moment Hutupan.

Iaco
12th January 2008, 13:32
Chiar nu inteleg ce doresti Rob. Handbalistele nu au voie sa castige 10.000 de euro pe luna? Atat ia in acest moment Hutupan.

Ia chiar 12000 de euro pe luna:P:D...e normal sa se dea salarii asha mari...asteptam salarii din astea si la polo sau rugby...alte doua sporturi care in ultimii ani au vut rezultate din ce in ce mai bune:)

moty
12th January 2008, 14:23
Ia chiar 12000 de euro pe luna:P:D...e normal sa se dea salarii asha mari...asteptam salarii din astea si la polo sau rugby...alte doua sporturi care in ultimii ani au vut rezultate din ce in ce mai bune:)

oricum, inca nu se compara performantele din rugby si polo cu cele ale handbalistelor. pe de alta parte, sunt mai mari decat cele ale fotbalistilor

Iaco
12th January 2008, 15:04
oricum, inca nu se compara performantele din rugby si polo cu cele ale handbalistelor. pe de alta parte, sunt mai mari decat cele ale fotbalistilor

Normal ca ar trebui sa fie mai mari...cel putin in Ro...daca faci proportia munca depusa efort si asha mai departe cu banii castigati vei observa ca fotbalistii stau in puf...pai se compara cat munceste si joaca un rugbyst sau un handbalist sau un poloist cu un fotbalist...nici pe departe...la munca fotbalistilor si dupa aia la intins mana:(:(:(

Sentient7
13th January 2008, 00:04
corect,peste tot sunt oameni saraci.acum ce ai vrea Rob,sa iasa conducatorii de pe la Valcea si Brasov pe strada sa dea banii la oamenii saraci?valoarea si rezultatele se platesc.

rob_din
13th January 2008, 00:37
corect,peste tot sunt oameni saraci.acum ce ai vrea Rob,sa iasa conducatorii de pe la Valcea si Brasov pe strada sa dea banii la oamenii saraci?valoarea si rezultatele se platesc.

Nu, as vrea sa fie verficat modul in care au facut acei bani.

Dar ma rog asta e alta discutie, obtinuti legal sau ilegal macar banii aia sunt bagati in handbal nu in masini de 100000 de Euro si vile de 1 milion

Sentient7
13th January 2008, 03:20
corect...