PDA

View Full Version : Transferuri de iarna - Otelul Galati



Dregan
8th January 2008, 07:44
Deocamdata au venit Stoian Kolev (Lokomotiv Plovdiv), Dorin Perianu (Industria Sarmei Campia Turzii, se afla in probe) si un atacant Ene de la Fc Dodu Bucuresti (?!?!). La capitolul plecari nu-l avem pana acum de cat Marian Carja, transferat in Liga a III-a la CSM PLoiesti. Sa vedem ce final va avea si telenovela Jannos Szekely.

megastar
10th January 2008, 11:21
Poate totusi ramane...

Hard
10th January 2008, 11:31
Deocamdata au venit Stoian Kolev (Lokomotiv Plovdiv), Dorin Perianu (Industria Sarmei Campia Turzii, se afla in probe) si un atacant Ene de la Fc Dodu Bucuresti (?!?!). La capitolul plecari nu-l avem pana acum de cat Marian Carja, transferat in Liga a III-a la CSM PLoiesti. Sa vedem ce final va avea si telenovela Jannos Szekely.


Dodu Bucuresti e patronata de Dodu Marian ,care are pachetul majoritar de actiuni la Progresul Bucuresti in prezent,din cate stiu.

Dregan
14th January 2008, 00:10
Din surse sigure am aflat că se duc tratative cu Progresul București în vederea achiziționării fundașului Mihai Panc. Fotbalistul care poate juca atât pe stânga cât și în centrul defensivei este dorit la Galați pentru a-l înlocui din vară pe Dorin Semeghin care va pleca în străinătate. Jucătorul de 26 de ani, originar din Reșița dispune de un fizic impresionant (cântărește 81 de kg și are o înălțime de 187 cm) și are în palmares 60 de selecții la naționala de tineret a României, pentru care a și marcat în două rânduri. Panc a mai evoluat la: Gloria Reșița, Extensiv Craiova și Steaua București. sursa www.dunareabatrana.com

unikt
20th January 2008, 20:04
oricum ne mai trebuie doar un mijlocas central.

Dregan
30th January 2008, 14:21
Imagini si detalii despre ultimul transfer al Otelului - Gabriel Viglianti - gasiti numai pe www.dunareabatrana.com

DinamoBoy
7th February 2008, 12:56
Otelul Galati a facut cea mai buna mutare cedandu-l la CFR pe Szekeley In schimbul lui Deac!

Andutzu
7th February 2008, 13:53
Otelul Galati a facut cea mai buna mutare cedandu-l la CFR pe Szekeley In schimbul lui Deac!

ce tot indrugi acolo ma?
a fost imprumutat ptr 1 an jumate si cfr are prioritate in cazul unui transfer a lui Szekely desigur pe multi bani(ca merita)dar asta din vara...pana atunci e jucatorul Otelului.

SORINULTRA
7th February 2008, 16:43
n a plecat nicaieri szekely stai calm caine

PerVersion
7th February 2008, 17:07
E bine pt el, asta in cazul in care va prinde echipa, si va avea jocuri in picioare. Altfel, cred ca acest jucator va ramane la stadiul e speranta...

Dregan
7th February 2008, 17:50
În formă la transferuri: Deac la Oțelul până în 2009!


Chiar dacă Oțelul și CFR Cluj nu s-au înțeles în privința transferului lui Janos Szekely, echipa gălățeană tot s-a căpătat cu ceva. Ardelenii l-au cedat sub formă de împrumut la formația noastră pe Ciprian Deac (22 ani), jucător de bază în echipa națională de tineret a României, dar care nu avea meciuri în picioare la liderul Ligii I datorită concurenței acerbe. În schimbul lui Deac, clujenii au primit doar o promisiune, aceea că în vară vor avea prima șansă la transferul lui Szekely! Proaspătul “oțelar” care evoluează pe postul de mijlocaș stânga va juca la Galați până în vara anului 2009 și se pare că va intra în pâine chiar de mâine, la amicalul cu Levski Sofia.

sursa www.dunareabatrana.com

The_Blonde
7th February 2008, 18:03
Deac a stat cu Silviu Ilie in camera in cantonamentul echipei nationale de tineret :D parca au stiut ma :>

STEELMAN
7th February 2008, 20:25
da' tu de unde stii?

SORINULTRA
8th February 2008, 09:23
pai daca a stat intre ei cum sa nu stie :evil:

The_Blonde
8th February 2008, 09:28
un bun jurnalist nu isi dezvaluie sursele :D

SORINULTRA
8th February 2008, 09:30
hai maiiiiii ... dezvalui eu sursa ta , ai facut cantonamentul cu echipa , acum nu stiu daca te ai si antrenat cu ei

The_Blonde
8th February 2008, 09:32
eh acum si cu tine io m-am antrenat separat :)

SteelBoyA
9th February 2008, 13:53
Gabriel Viglianti - suna promitator...is curios daca o sa confirme...

gi0nel
9th February 2008, 23:55
Va intreb care e obiectivul la finele campionatului. Nu vreau sa fiu rautacios dar cu achizitiile astea se poate sa nu prindeti Intertoto ca anul trecut. Este doar o parere n-o luati in nume de rau... Daca pleaca si Szekely cam greu daca nu vin 3-4 jucatori mai de potential... parerea mea/

Dregan
10th February 2008, 04:00
Locurile 1-6.
Szekely nu mai pleaca pana la vara...
Si eu cred ca obiectivul nu mai este realizabil pentru ca am facut un tur slab, iar in retur avem meciuri infernale acasa.

Marius.B
10th February 2008, 09:31
Cu lotul care il avem in acest moment la dispozitie, si daca nu ni se accidenteaza nici un jucator,eu cred ca putem prinde macar un loc de Intertoto.

geilon
10th February 2008, 10:46
paremise ca nu mai este intertoto, din cate stiu deschamps a desfiintat-o.

Cristian
10th February 2008, 11:53
Cine e Deschamps ?? Poate vroiai sa spui Sepp Blatter.

Hard
10th February 2008, 11:59
Intertoto nu va mai exista din sezonul 2009-2010.

Brian
10th February 2008, 12:16
Facetzi voi ce facetzi si va formati cate o super-echipa... m-am uitat la meciul cu CFR si mie mi s-a parut k i-ati dominat clar la toate capitolele...v-au egalat si ei cand a inceput Grigoras sa ruleze lotul.... Sper sa ajungetzi kiar la un loc de Cupa Uefa:ok:

Cristian
10th February 2008, 12:19
Multumim Sallam, iata ca ne putem si intelege, nu numai cu apelative de genul: cocsari sau oaie :ok:

Hard
10th February 2008, 12:23
Pai da ma,pt ca stelistii sunt obiectivi si apreciaza valoarea,pe cand voi ...cand vreodata o sa vad de la tine ca apreciezi echipa Steaua si suporterii ei ? Niciodata ! Asta e diferenta de mentalitate intre Bucuresti si Galati.Ma intelegi ?

Cristian
10th February 2008, 12:25
Hardliner imi pare rau da eu nu am cum sa apreciez echipa Steaua, ptr mine e o echipa ca oricare alta, si daca ai inceta sa ne mai jignesti crede-ma ca nu ar mai avea nimeni nimic cu Steaua sau cu suporterii ei. :ok:

Hard
10th February 2008, 12:27
Nu jignesc cu nimic cand imi spun parerea.Te supara adevarul,asta e ... In fine,daca tu ai ceva cu Steaua din cauza ca eu "te jignesc" ... :cry: ce sa zic , asta se numeste frustrare :D

Brian
10th February 2008, 12:28
Multumim Sallam, iata ca ne putem si intelege, nu numai cu apelative de genul: cocsari sau oaie :ok:

Eu nu am nimic cu voi, kiar va apreciez....in ultimii 2-3 ani ati jucat un fotbal frumos doar k ati avut ghinion cu o aparare mai slaba....altfel, v-as vedea in primele 4 echipe ale campionatului....

P.S.: nici nu stiu ce este un "cocsar":P

Hard
10th February 2008, 12:31
cocsarii sunt muncitorii de la combinat, si in general acei "suporteri" care vin sa sparga seminte si sa injure jucatorii la meciurile Otelului, iar pe forumuri se dau suporteri adevarati.

Cristian
10th February 2008, 12:31
@Sallam cocsar e o functie in combinat (muncitori la cocserie), iar stimabilul Hardliner asa ne numeste pe toti otelarii... :no:

Hard
10th February 2008, 12:34
Sa nu exageram :D

Cristian
10th February 2008, 12:39
@Hardliner chiar daca stau la Tribuna a 2-a a stadionului Otelul cand merg la meciuri nu sparg seminte si nici nu lucrez in combinat ;) Asa cum nici voi nu sunteti oi desi sustineti o echipa finantata de un cioban :ok:

Hard
10th February 2008, 12:58
Asa e,cum nici voi nu sunteti "indieni" chiar daca patronul echipei este un indian. :drak:

Cristian
10th February 2008, 13:14
Eu nu am nimic cu voi, kiar va apreciez....in ultimii 2-3 ani ati jucat un fotbal frumos doar k ati avut ghinion cu o aparare mai slaba....altfel, v-as vedea in primele 4 echipe ale campionatului....

P.S.: nici nu stiu ce este un "cocsar":P


Da Sallam am fi in primele 4 echipe ale tarii daca am avea aparare si ceva mai multi bani. La noi se reuseste ce se reuseste ca avem un Director General la Club ce-si face treaba asa cum trebuie, ca sa nu mai zic de antrenori, care reusesc din tineri anonimi sa alcatuiasca o echipa sudata si montata ptr orice meci. :ok:

Hard
10th February 2008, 18:22
Otelul Galati - Crvena Zvezda 1-7 WTF !:shocked::happy Saracul Grigoras ... are doar un lot de 11 jucatori ... s-au obosit baietii 70 de minute cu CFR-ul dupa care nu au mai putut juca prelungirile ,iar a doua zi nici sa alerge nu au mai fost in stare.

Dregan
10th February 2008, 20:34
A jucat echipa a doua mai hardli nerd

lucian_iasi
10th February 2008, 21:49
Kolev (Gribauskas 46) - Cojoc, Nogo, Ilie, Sălăgean - Iorga (Avram 46), Ionescu - Labukas, Viglianti (Boroștean 46), Deac (Serian 46) - Jula (Elek 46).

Hard
11th February 2008, 00:20
A jucat echipa a doua mai hardli nerd

pai si eu ce am zis,fii mai atent un pic ca nu e greu ,am spus ca nu au mai fost in stare sa joace si cu Steaua Rosie , Grigoras introducand echipa 2. Bine,vorba vine echipa 2,nu cred ca Jula si Deac vor fi rezerve in returul campionatului.

bada_otelul
11th February 2008, 09:45
pai si eu ce am zis,fii mai atent un pic ca nu e greu ,am spus ca nu au mai fost in stare sa joace si cu Steaua Rosie , Grigoras introducand echipa 2. Bine,vorba vine echipa 2,nu cred ca Jula si Deac vor fi rezerve in returul campionatului.

cred ca e usor de vazut chiar si pentru tine ca Grigoras n-a avut la dispozitie indeajuns de multe rezerve ca sa formeze o echipa intreaga(11 jucatori) si de aia a bagat si cativa dintre titulari mai ales ca jula nu jucase decat 35 de minute cu cfr iar deac abia a venit la echipa si trebuie sa se integreze cat mai repede:ok:

andrei-otelul
11th February 2008, 16:09
vedem in campionat ce o sa se intample............vreau sa batem rapidul neaparat din cauza unopr conducatori ai lor care au facut circ dintr-un transfer imaginar a lui Szekely la rapid

Otelul_Galati23
16th February 2008, 11:23
Cu transferurile astea si cu putin noroc,si fara accidentari si arbitri debili putem prinde primele 6 locuri,asta tocmai datorita programului de joc,echipe bune acasa,si se stie ca suntem f buni acasa,si echipe slabe in deplasare.In rest ar mai depinde de jucatori sa dea tot ce pot ,si mai ramane sa ne ducem si noi in numar mare sa-i incurajam meci de meci.:D