PDA

View Full Version : Cine termina pe locuri de UCL?



resita
7th January 2008, 23:45
Batalia pentru primele 2 locuri, locurile care participa in UCL (primul direct al II-lea joaca tur preliminar) este mai puternica ca niciodata.

1 CFR Cluj 46
2 Rapid 41
3 Urziceni 38
4 Steaua 38
5 Poli Timisoara 35
6 Dinamo 32
7 FC Vaslui 31

delaparis
7th January 2008, 23:48
nu pui poll ? :)

Cristian
7th January 2008, 23:50
Copos cu Paszkany ;)

resita
7th January 2008, 23:51
nu pui poll ? :)

uite ca a aparut, spor la vot :D

Sergio_D
7th January 2008, 23:52
Clujul merge mai mult ca sigur in Champions League, nu vad cine i-ar putea impiedica din drumul spre titlu. Ramane al doilea loc de disputat, intre Steaua si Rapid; am inteles ca Dinamo are ca obiectiv cupa UEFA. :D

relansat
8th January 2008, 00:09
Pe Vaslui si Urziceni le`ai pus sa completezi pan` la 20 optiuni, ashe`i? :cry:
E prea devreme, nici macar dupe perioada de pregatire n`o sa fie usor de spus, io mizez si sper ca Rapidul sa termine pe 2. Imi place la nebunie si Poli Timisoara, de departe cea mai frumoasa echipa a Ligii 1. CFR`ul probabil va ramane acol` sus ca`i shade bine :D

Vladek
8th January 2008, 09:35
Pe primul loc termina aproape sigur CFR Cluj, pe locul 2 sper sa iasa Timisoara. Iar Rapidul, Steaua si Dinamo sa iasa undeva pe locurile 3-6, fiecare pe unde il taie capul. Asa, ca sa rateze si Bekkali si Borcea si Copos "banii de la masa bogatilor", dupa care plang in fiecare sezon.

Leo
8th January 2008, 11:36
DINAMO si RAPID

samar
8th January 2008, 11:59
1-RAPID
2-CFR CLUJ
Si uite asa primele 2 locuri vor fi ocupate de culorile alb-visiniu:ok:

tataleone
8th January 2008, 12:48
1-RAPID
2-CFR CLUJ


Exact asa imi doresc si eu sa fie :ok: dar imi vine greu sa cred ca Becali nu va fura pentru al patrulea an consecutiv un loc de CL.

Kooler
8th January 2008, 12:55
1.CFR
2.Rapid

YoYoyOi
8th January 2008, 13:21
Din partea mea sa fie U Cluj si U Craiova, doar Steaua sa nu fie p'acolo :D

samar
8th January 2008, 13:52
Exact asa imi doresc si eu sa fie :ok: dar imi vine greu sa cred ca Becali nu va fura pentru al patrulea an consecutiv un loc de CL.

Dap...si mie mi-e cam frica de inevitabilul incident de acest gen....Dar...who knows?!Poate ca ne-a venit si noua randul anul asta sa avem noroc:cool::yes:

Universal
8th January 2008, 14:12
Pe primul loc Steaua, urmata de Rapid.

dede
8th January 2008, 15:52
pe primul loc Steaua... restul nu ma intereseaza
Pe primul loc termina aproape sigur CFR Cluj, pe locul 2 sper sa iasa Timisoara. Iar Rapidul, Steaua si Dinamo sa iasa undeva pe locurile 3-6, fiecare pe unde il taie capul. Asa, ca sa rateze si Bekkali si Borcea si Copos "banii de la masa bogatilor", dupa care plang in fiecare sezon.


Din partea mea sa fie U Cluj si U Craiova, doar Steaua sa nu fie p'acolo :D
voi sigur tineti cu Steaua? :mda:

Elodia Ghinescu
8th January 2008, 15:54
Cfr Cluj si Rapid par favorite ...

Universal
8th January 2008, 16:01
hai ca e tare..acum s-a facut si cont cu biata femeie :headbang:

Nightwish
8th January 2008, 16:46
hai ca e tare..acum s-a facut si cont cu biata femeie :headbang:

La ce te referi? :groggy:
Edit: acum am observat si eu. Ata ete, unii atata pot :rosu:
De remarcat ca este suporter Steaua :D

YoYoyOi
8th January 2008, 18:25
pe primul loc Steaua... restul nu ma intereseaza


voi sigur tineti cu Steaua? :mda:

eu una sigur DA :D

six
8th January 2008, 18:41
. Imi place la nebunie si Poli Timisoara, de departe cea mai frumoasa echipa a Ligii 1. CFR`ul probabil va ramane acol` sus ca`i shade bine :D holly shett :shocked:


Pe primul loc termina aproape sigur CFR Cluj, pe locul 2 sper sa iasa Timisoara. Iar Rapidul, Steaua si Dinamo sa iasa undeva pe locurile 3-6, fiecare pe unde il taie capul. Asa, ca sa rateze si Bekkali si Borcea si Copos "banii de la masa bogatilor", dupa care plang in fiecare sezon. a....inebunit lupu'???? :D:D:D

Aurel.D
8th January 2008, 18:43
CFR Cluj si Rapid, desi nu sunt sigur de ordinea lor. De cand s-a dus Rednic la Rapid, am zis ca vor castiga campionatul....Pe Dinamo nu o vreau mai departe de un loc de Cupa UEFA....

PS: :D Resita, dar ti-a luat mult timp sa te gandesti la variantele din poll??

resita
8th January 2008, 19:08
PS: :D Resita, dar ti-a luat mult timp sa te gandesti la variantele din poll??

prima data av vrut sa trec doar 6 variante dar dupa aceea as spus ca mai bine sa fie toate variantele posibile, cu exceptia uneia singure :D

Vladek
8th January 2008, 20:23
holly shett :shocked:

a....inebunit lupu'???? :D:D:D

Nu, s-a saturat doar sa vada de 2 sezoane incoace cum El Grande Conducator isi umple buzunarele cu banii veniti de la UEFA, iar echipa nu beneficiaza deloc de ei. Nu stiu ce s-a intamplat cu incasarile, dar absolut sigur nu s-au dus pe imbunatatirea bazei materiale sau transferuri. Atunci, de ce sa mai vada lupul filmul asta inca o data ?

Universal
8th January 2008, 20:29
cel mai bine ar fi sa se duca de dragul de a se duce...sa ne lase odata.... sa terminam bine campionatul si fara cretinitatile lui...

corello
9th January 2008, 00:14
cfr si rapid 100%
defapt franarii de pe deal nu au cum sa rateze campionatul asta.Ce ii asa de greu de vazut ca acolo magementul din ultimii 2-3 ani dau peste cap istoria unor asa zise echipe cu "experienta" in Europa
Chiar ma amuza unele declaratii ale unor jucatori ale contracandidatelor lui ***: "nu cred ca au sanse ca nu au experienta ...sau mentalitatea...necesara..."..te doare mintea cand auzi aceste declaratii "uniforma" pentru jucatorii autohtoni
O alta chestie care ma amuza..daca jiji face acea coalitie cu restul ca sa opreasca *** cu asa zisele stimulari la adversari..pai mai ashtia... decat sa bagi cash ca sa opresti pe altul ca tu esti impotent, mai bine bagi banii aia in echipa ta si nu iti bati joc de suporteri. Adica jijinho anunta public ca va incurca *** , da nu spune cum ca il rupe fiscul....concluzia...nu bag bani in transferururi ca banii is programati pentru "zile negre"...praf
cfr va lua campionatul si probabil rapid va termina pe 2
Interesanta lupta pentru locurile 3-4 si asta va depinde si de castigatoarea cupei, clarrr !!!!

PerVersion
9th January 2008, 00:22
Mda.. va fi o lupta interesanta care se va da pana in ultimele etape, cred eu. Eu imi doresc enorm sa luam campionatul sau/si Cupa, si asta doar pt ca am avea si noi un trofeu in vitrina. Pt altii un campionat in plus sau in minus nu e mare lucru, si poate isi doresc doar sa ajunga in CL. Pe mine, faptul ca am juca in CL nu ma prea incalzeste cu nimic, si asta pt ca la momentul actual nici o echipa din tara nu ar face mare lucru acolo.

corello
9th January 2008, 00:30
Mda.. va fi o lupta interesanta care se va da pana in ultimele etape, cred eu. Eu imi doresc enorm sa luam campionatul sau/si Cupa, si asta doar pt ca am avea si noi un trofeu in vitrina. Pt altii un campionat in plus sau in minus nu e mare lucru, si poate isi doresc doar sa ajunga in CL. Pe mine, faptul ca am juca in CL nu ma prea incalzeste cu nimic, si asta pt ca la momentul actual nici o echipa din tara nu ar face mare lucru acolo.

*** sau rapid cred ca ar avea sanse mari sa scoata punce mai multe ca steaua
oricum in deal e evidenta lipsa de amatorism si asta ma duce cu gandul doar la arsenal...pun pariu ca nici unul dintre cei care intra pe forum nu poate insira 3 jucatori de acolo...si is MARI...MANAGEMENT FRATE
o noapte cumsecade

Elphax
9th January 2008, 10:07
caile ferate romane in UCL :happy

Aurel.D
9th January 2008, 10:14
:) Chiar..mergem cu trenul in Ioropa....

blaga
9th January 2008, 22:30
pe primul loc Steaua... restul nu ma intereseaza


voi sigur tineti cu Steaua? :mda:

Ai uitat de Rica golgheter in campionat, baiatu doar s-a hodinit un pic:cool:

dede
9th January 2008, 22:35
mdea... :sleep:
desi Steaua a avut ceva probleme in tur, campionatul inca se joaca... orice e posibil :rolleyes:

resita
23rd February 2008, 17:56
a inceput campionatul, a inceput si lupta pe cele 2 locuri de UCL

resita
2nd March 2008, 16:11
si Dinamo revine in lupta pt. un loc de CL. fiihd ajutata si de rezultatele contracandidatelor :evil:

resita
17th March 2008, 07:12
lupta devine si mai interesanta :shocked::shocked::shocked:

1 CFR Cluj 53
2 Steaua 47
3 Rapid 45
4 Poli Timisoara 45

Mario Di Lazi
17th March 2008, 08:33
cfr și steaua ...
tușarii și centralii știu ei de ce :D

Nightwish
17th March 2008, 10:08
Steaua nu are cum sa rateze un loc de Champions League. Probabil vor lua si titlul, la modul cum sunt arbitrati...

laurdog
17th March 2008, 10:11
cfr, in calitate de campioni, si......aia....cum le zice?......in calitate de...."tudori. ivani, hrebenciuci, etc":rosu::rosu:

resita
17th March 2008, 10:22
Steaua nu are cum sa rateze un loc de Champions League. Probabil vor lua si titlul, la modul cum sunt arbitrati...

las ca nici cu voi nu mi-e rusine :evil:

otinho
17th March 2008, 10:25
V-ati gasit voi aia de la CFR sa vorbiti de arbitraje , nu va e rusine dupa ce tot turu v-au ajutat , pai sa fii sigur ca nu veti lua campionatu .. cum vedeti ca ne apropiem cum incepeti cu arbitraje furturi etc:rosu:
Lasa ca nu va strica tur preliminar , sa ajungeti sa meritati sa fiti acolo ... aveti noroc ca n-aveti cum sa dati peste Langusta acolo :lol:

Nightwish
17th March 2008, 10:30
las ca nici cu voi nu mi-e rusine :evil:


V-ati gasit voi aia de la CFR sa vorbiti de arbitraje , nu va e rusine dupa ce tot turu v-au ajutat , pai sa fii sigur ca nu veti lua campionatu .. cum vedeti ca ne apropiem cum incepeti cu arbitraje furturi etc:rosu:
Lasa ca nu va strica tur preliminar , sa ajungeti sa meritati sa fiti acolo ... aveti noroc ca n-aveti cum sa dati peste Langusta acolo :lol:

A beneficiat CFR de vreun arbitraj atat de favorabil ca al Stelei din meciurile cu CFR si Unirea? Sa fim seriosi :happy

mihai_alex
17th March 2008, 11:25
Sa se califice in LC nu merita nici o echipa,totusi acele echipe vor fi CFR si steaua in ordinea asta.

Celtic
17th March 2008, 20:39
Steaua si cfr

Above_all
17th March 2008, 20:44
A beneficiat CFR de vreun arbitraj atat de favorabil ca al Stelei din meciurile cu CFR si Unirea? Sa fim seriosi :happy

atat de favorabil? ce vrei sa spui cu asta? da cfr a beneficiat in tur de arbitraje de pe urma carora a luat 3 puncte... nu e de ajuns?

Lover
17th March 2008, 20:48
nici una nu merita... cand ma gandesc ca echipe ca atl madrid, tottenham, everton, fiorentina, lazio, schalke ar putea sa stea acasa anul asta.

Nightwish
17th March 2008, 21:06
atat de favorabil? ce vrei sa spui cu asta? da cfr a beneficiat in tur de arbitraje de pe urma carora a luat 3 puncte... nu e de ajuns?

E o diferenta intre unul care iti fura ceasul si altul care te trimite acasa in fundul gol.. Ultimul e nesimtit :rolleyes:

TaciAcolo
17th March 2008, 21:15
o alianta intre cfr si steaua...sa avem o victorie in liga cu o echipa din vest :ok:

georg40
17th March 2008, 21:17
CFR Cluj si Steaua , nu stiu insa in ce ordine...Eu sunt convins ca Steaua nu a renuntat la castigarea titlului !

resita
17th March 2008, 21:18
CFR Cluj si Steaua , nu stiu insa in ce ordine...Eu sunt convins ca Steaua nu a renuntat la castigarea titlului !

eu acum sunt convins ca steaua il va castiga :D

Kooler
17th March 2008, 21:21
Steaua merge bine, dar CFR are avans.

serv_ag
17th March 2008, 22:38
DINAMO si RAPID

Cam prafuit "tandemul" asta, miroase a lavanda...:evil:

serv_ag
17th March 2008, 22:40
eu acum sunt convins ca steaua il va castiga :D

Tu esti usor influentabil....:D

Lover
17th March 2008, 22:42
dupa meciurile ( a se citi arbitrajele ) din aceste 4 meciuri m`am convins : steaua pe 1, cfr pe 2... restul... mai vedem

MagicTouch
18th March 2008, 00:21
Oricine numai sa nu ne facem iar de rusine, desi la cum se prezinta valoarea campionatului romanesc si felul in care se "castiga" campionatul tare mie teama ca va fii iar vai de mama noastra. Poli Timisoara cu un pic de noroc la tragerea la sorti o vad sa faca ceva valuri in cupa UEFA dar cam atat. CFR-ul, cu scuzele de rigoare pentru ce sa facut acolo dar, nu prea ii acord sanse mari in UCL. Steaua, Rapid, Dinamo :headbang::headbang:... iar fac altii golaveraj pe spatele nostru

chinna tm
18th March 2008, 11:52
depinde de ce arbitraje sunt....la ce s-a aratat pana acum steaua.....poli la ce joc are....are o sansa, dar una mica.....si fi sus deranjeaza......:(......vezi caz sportul studentesc.....

Vladek
18th March 2008, 13:13
Orice e posibil. Un loc e 99,99% al CFR-ului, pentru celalalt se bat Timisoara, Steaua si Rapid.

Personal, prefer sa se duca Timisoara sau Rapidul, mai ales tinand cont de halul in care Bekkali apasa pe butoane. O sa le rupa arcul in curand. Si ceilalti apasa pe butoane (de obicei aia care urla cel mai tare apasa mai vartos in etapa urmatoare) dar asta e un detaliu lipsit de importanta. Toti fura si sunt furati, asa ca indiferent cine termina pe locul 2 va fi cel putin la fel de manjit ca ceilalti. Ma rog, poate unii vor contabiliza 40 de "greseli" de arbitraj iar altii 25. De parca numarul ar conta. :rolleyes:

dede
18th March 2008, 14:49
Poli Timisoara cu un pic de noroc la tragerea la sorti o vad sa faca ceva valuri in cupa UEFA dar cam atat.
asta se zicea si despre cfr anul trecut :rolleyes: si se stie ce au reusit ei sa faca in uefa...

un loc de ucl va fi al Stelei... al doilea, probabil cfr, desi... mai e mult pana la final :rolleyes:

Elphax
19th March 2008, 18:42
Aliuta azi: "Nu sîntem departe de Liga Campionilor. Dacă jocul nostru o să rămînă același avem mari șanse să terminăm pe locul doi. Pînă acum ne-am dorit o participare în Cupa UEFA, dar dacă se poate mai mult, de ce să nu încercăm. Sîntem pregătiți de Liga Campionilor"

din cauza lui era 0-2 in minutul 8 :headbang:

serv_ag
19th March 2008, 23:09
Aliuta azi: "Nu sîntem departe de Liga Campionilor. Dacă jocul nostru o să rămînă același avem mari șanse să terminăm pe locul doi. Pînă acum ne-am dorit o participare în Cupa UEFA, dar dacă se poate mai mult, de ce să nu încercăm. Sîntem pregătiți de Liga Campionilor"

din cauza lui era 0-2 in minutul 8 :headbang:

Cred ca e cazul sa-l pensionam pe Aliuta... AVIVA mai are locuri libere!

rain_man1973
4th April 2008, 16:36
Normal ca CFR va termina pe 2, dupa cum merg treburile in Liga 1.
Iar Steaua ... La cati romani sunt prin strainatate, daca pica cu echipe din Italia, Spania are sanse sa scoata cel putin 6 puncte in deplasare: 2 brichete in Spania, 2 in Italia si s-a rezolvat.! Mai scot un punct acasa ...si cu total 7pt au sanse sa treaca de grupe!
Fortza sTEAUA, mandru ca sunt brichetist !

Datenshi
4th April 2008, 17:53
Comentariu tare pe un site:


de catre: FC Bricheta | postat la: 04.04.2008 (16.22)


normal ca cfr va termina pe 2, dupa cum merg treburile in liga 1. iar steaua ... la cati romani sunt prin strainatate, daca pica cu echipe din italia, spania are sanse sa scoata cel putin 6 puncte in deplasare: 2 brichete in spania, 2 in italia si s-a rezolvat.! mai scot un punct acasa ...si cu total 7pt au sanse sa se califice in optimi ! fortza steaua, mandru ca sunt brichetist !

rain_man1973
4th April 2008, 19:29
Comentariu tare pe un site:


eu sunt autorul ......ce problema ai .....esti fanul milogilor???

Datenshi
4th April 2008, 19:34
Nu, mie mi-a placut. :P