PDA

View Full Version : Becali: "Bai, Adriane, adu un atacant de mare valoare!"



delaparis
7th January 2008, 23:32
"Finantatorul Stelei, Adrian Ilie, a declarat, luni seara, ca este dispus sa ofere 5-6 milioane de euro pe un atacat valoros, insa managerul general din Ghencea nu ii gaseste jucatorul potrivit pentru acest post. "

onlinesport
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/28180/becali-bai-adriane-adu-un-atacant-de-mare-valoare.htm

Hai sa mai vorbim despre Becali si familia ... daca tot ne plictisim :D

apropos ... Adi Ilie nu e finantatorul Stelei :rolleyes:

Ce mai zice Gigi ? ... Pinto nu prea are sanse sa vina ... poate il ia Dinamo :drak:

"Faptul ca suntem acum unde suntem se datoreaza faptului ca nu am avut atac, pentru ca noi am dominat fiecare meci in campionatul intern. Nu avem jucatori care sa elimine adversari prin dribling, nu avem jucatori de viteza. Cu siguranta Steaua va juca altfel pentru ca noi nu am avut atacanti in tur. Eu spun ca va fi altceva, ca mai vine Armenteros, ca a venit Habibou, dar el a jucat mai mult mijlocas dreapta. Noi avem nevoie de un varf de valoare, dar n-am luat! Daca nu luam, o sa jucam la fel de prost ca in tur" ...
zice tot acel Gigi ...


voi ce credeti ?

Hard
7th January 2008, 23:53
Becali vrea atacanti valorosi pe care sa-i cumpere cu bani putini...Poate o sa ia lectii de la CFR pana la sfarsitul campionatului si va schimba politica de transferuri pt la anul.

Cristian
7th January 2008, 23:54
Bine ca nu io zis: bai hahalera de Adrian...

relansat
7th January 2008, 23:59
io cred ca adi ilie n`are nicio treaba cu tranferurile, faza cu calitatea imaginii de pe DVD ramanand cea mai tare declaratie din aceasta pauza. Se cauta cantitatea, nu exista scouteri, Gigi se baga peste tot ... haos total :). Adrian Ilie, in caz ca`mi ceteshti mesaju` ( :happy ), vezi ca este unu` la U Cluj, il cheama Dorin Goga, e tinerel, mai are putine luni de contract (din cate stiam io) si ti`o baga`n poarta de la peste 30 m. Ce dreak mai astepti, dai un bip, te suna el ca are abonament la Orange :D :drak: :lol:

Vladek
8th January 2008, 09:19
Ce mai zice Gigi ? ... Pinto nu prea are sanse sa vina ... poate il ia Dinamo :drak:

"Faptul ca suntem acum unde suntem se datoreaza faptului ca nu am avut atac, pentru ca noi am dominat fiecare meci in campionatul intern. Nu avem jucatori care sa elimine adversari prin dribling, nu avem jucatori de viteza. Cu siguranta Steaua va juca altfel pentru ca noi nu am avut atacanti in tur. Eu spun ca va fi altceva, ca mai vine Armenteros, ca a venit Habibou, dar el a jucat mai mult mijlocas dreapta. Noi avem nevoie de un varf de valoare, dar n-am luat! Daca nu luam, o sa jucam la fel de prost ca in tur" ...
zice tot acel Gigi ...


voi ce credeti ?

Da pariziene, numai ca partea a doua a discutiei, in care Giginho a cerut ca atacantul sa nu coste mai mult decat 400.000-500.000 de euro, sa nu ceara nici un salariu prea mare (100.000 maxim) si daca se poate sa nu aiba nici impresari ca astia vor comisioane si magnatul din Pipera se simte rau cand aude de asa ceva, ai uitat sa o publici. Cu asemenea conditii, Ilie ar trebui sa produca un soi de miracol. Si miracolele nu prea mai vin de la o vreme, chiar si cu toate pelerinajele la muntele Athos.