PDA

View Full Version : Cluburi noi in Romania www.selas.ro



catalincatalin
7th January 2008, 10:49
Am uitat sa iti spun ca accesul pe teren a fost gratuit si ca probabil va ramane gratuit.La cel de 9 cupe din Visina intentionez sa procedez la fel.Vezi ce inseamna sa te enerveze o federatie?Sper sa pot da vesti bune despre noi locatii pe care sper sa le achizitionez pana in primavara.Vreau sa amenajez si unul sau doua terenuri ca la inceputurile golfului cu mentiunea (si promisiunea)ca vor lipsi oile ce vor fi inlocuite de utilaje.Am vazut in Argentina un teren pascut de vaci iar in Irlanda si Scotia sunt nenumarate terenuri cu dubla utilitate:pasune si teren de golf.Sunt sigur ca ar fi pline mai ales daca intrarea ar fi gratuita.Preocuparea mea pentru accesul gratuit este serioasa.Asta o fi o veste buna pentru cei din federatie?

Dorin
8th January 2008, 15:46
Fenomenala ideea cu gratuitatea.Numai din Romania putea veni sau poate tocmai de aceea.Bravo!Asa se decopera golful de multi. Si profitul vine sigur chiar daca asta nu este principalul scop.E ca si la companiile de zbor ieftine. Toata lumea zboara cu ei dar picatura cu picatura se aduna. Nu e totusi perfect pentru ca multi poate sint tentati sa creada ca e neserios si vor actiona fara respect.Toata lumea trebuie sa faca un curs minim si ieftin , sa aiba posibilitatea sa imprumute gratis dar sa si cumpere crose, mingi etc.Fara greenfee pentru cei ce au trecut prin scoala pentru a putea sa se perfectioneze si sa fie atinsi de "virus". Dar nu gratis pentru "soferii de duminica". Driving range pentru ei OK!:yeah:D

catalincatalin
8th January 2008, 21:40
Gratuitatea este un raspuns destul de dur la adresa astora din federatie.Daca scopul lor este propria afacere si nu promovarea golfului,atunci voi incerca sa fac eu promovare pe cont propriu.Poti sa crezi ca nu au trecut sa vada ce se intampla la proiectele astea ? Daca eram in Anglia aveam presedintele federatiei pe teren saptamanal si primeam si oferte de implicare.Asa se asteapta doar finalizarea proiectelor pentru a fi apoi criticate.Secretarul a trecut pe acolo ,neoficial,de cateva ori .